Inworp guldens en kwartjes Voetbalpool V.S.V. Schipper KW 140 en stuurman tanker „Myonia" gestraft Noodbrug in Spaarndam gisteren voor het eerst beproefd Nieuw voor IJmuiden „DE MAGNEET" Webbe's Webbe's DIRECTEUR NATIONALE PARK VRAAGT NATUUR GEEN GEWELD AAN TE DOEN Kort en bondig Twee aanvaringen met vissersschepen Heeft u geen kwartjes Hij, die dit weet koopt bij J. Pleijt Sigarenmagazijn 0LIEST00K Groentebedrijven alles 15 ct per pond Groentebedrijven DINSDAG 16 OKTOBER 1956 6 Paddestoelen zoeken met beleid Indonesië wil kapitaal uit Amerika interesseren Uiteenzetting van wet op investeringen Uitspraken Raad voor de Scheepvaart Gebrek aan ruimte veroorzaakte heel wat moeilijkheden Nettenbedrijf voor Twente gered Verkeersborden Rijksmuseum Geologie heeft nieuwe afdeling „Het leven op aarde" De aufomaat wisself zelf uw zilveren guldens voor 4 kwartjes TUSSEN TEXTIEl Vele scholen organiseren in deze tijd herfsttentoonstellingen, gewijd aan de natuur. Dikwijls worden de kinderen erop uitgezonden om paddestoelen, tak jes en dergelijke te verzamelen en zij trekken dan bos en duin in, op speur tocht naar het schoons dat de natuur te bieden heeft. In het nationale park „De Kennemerduinen" worden jaarlijks op grote schaal paddestoelen, vruchten enz. verzameld, wat echter helaas ten koste gaat van het natuurschoon. De directeur van de stichting „Het natio nale park de Kennemerduinen", ir. E. C. M. Roderkerk, heeft thans een schrijven uit gezonden, waarin hij een beroep doet op de medewerking van bezoekers aan het natio nale park. Dedirecteur dringt erop aan in „De Kennemerduinen" geen materialen te verzamelen, want „iedere bezoeker van het nationale park moet kunnen genieten van al hetgeen de herfst biedt". Ir. Roderkerk acht het onjuist, dat het verzamelen van het materiaal wordt opge dragen aan de kinderen zelf, zonder dat daarbij van voldoende leiding sprake is. Gezien het belang van de tentoonstellingen, wil ir. Roderkerk zich graag beschikbaar stellen voor het organiseren van herfst- wandelingen en het inrichten van kleine,, goed verantwoorde exposities op de scho len. De natuurvoortbrengselen worden dan verzameld op plaatsen, die voor het publiek onbereikbaar zijn en dus wordt het natuur schoon geen geweld aangedaan. „Ik wil pertinent niet spreken van ver nielingen", zei ir. Roderkerk in een toe lichting op zijn schrijven. „Maar als padde stoelen, vruchten en takjes worden afge plukt, moet dit verantwoord gebeuren". En de directeur zei verder: „Als alle vier a vijfduizend personen, die het nationale park afgelopen zondag hebben bezocht, een takje bessen meenemen, dan zouden de struiken kunnen worden toegetakeld. En veelal wordt juist vlak langs de paden ge plukt". Het zou ten koste van het nationale park gaan, als de vijfduizend bezoekers, die op vele zondagen worden geboekt, ieder een souvenir mee naar huis nemen. De bezoe kers gedragen zich echter opvallend goed; het verzamelen door de kinderen moet ech ter in goede banen worden geleid, wil aan het park geen schade worden toegebracht, „Het is veel prettiger, als men de mooie paddestoelen laat staan en de bessen laat hangen, want dan kan ieder er van genie ten", aldus ir. Roderkerk, die zeker geen verordening wil uitvaardigen om het af' plukken te verbieden. Want: de bezoeker moet zich vrij voelen en van hem wordt verwacht, dat hij zich in „De Kennemer duinen" niet te buiten gaat aan het afpluk ken van allerlei fraaie takjes en vruchten. Het komt voor, dat van één paddestoel soort verscheidene exemplaren voor het inrichten van een tentoonstelling worden meegenomen. Enkele bezoekers verlieten het park met een schoenendoos, waarin zich zes a zeven aardsterren bevonden. Het bleek, dat de enkele paddestoelen van dit soort hierdoor uit het park waren ver dwenen. In een ander geval waren van één soort twintig paddestoelen verzameld. Twee meisjes hadden van hun leraar opdracht gekregen, zoveel mogelijk paddestoelen te verzamelen. Het gevolg was, dat zij het nationale park verlieten met hun fietstassen vol, na een gehele dag op zoek naar zeld zame exemplaren te zijn geweest. Een ander voorbeeld: de directeur ont dekte op een mooi plekje een fraaie vlie- genzwam. Hij spoedde zich naar huis om zijn fototoestel te halen, ten einde het na tuurbeeld van het nationale park op de plaat vast te.leggen. Toen de directeur terugkwam, bleek de vliegenzwam te zijn afgeplukt Ir. Roderkerk zou graag meer service bieden aan de bezoekers van „De Kenne merduinen", maar personeelsschaarste ver hindert verdere dienstverlening aan het publiek. Gedacht wordt nog aan de inscha keling van oudere padvinders. De scholen zullen op ir. Roderkerk ech ter niet spoedig een tevergeefs beroep doen. De directeur ziet graag dat zijn medewer- BINNENLAND Nieuw gebouw. Het gemeenschappelijk administratiekantoor (G.A.K.) in de hoofd stad, dat thans over twintig panden in de stad is verdeeld, krijgt een nieuw gebouw, dat zal verrijzen aan het Bos en Lommer plein in Amsterdam-West. De bouwkosten zullen tien miljoen gulden bedragen. Het nieuwe kantoorgebouw, een ontwerp vap het arcihtectenbureau Merkelbach en Elling, wordt ruim 150 meter lang en 19 meter breed. HAARLEM EN OMGEVING Officiële opening. Op zaterdag 27 oktober om drie uur zal het nieuwe gebouw van de Gerrit Bargerschool voor u.l.o. te Heemstede officieel in gebruik worden ge nomen. Een fraaie opname van panterama- nieten in „De Kennemerduinen". king wordt ingeroepen voor het samenstel len van natuur-tentoonstellingen of voor het leiden van excursies. Geregeld bezoe ken schoolkinderen onder leiding van de directeur of een andere deskundige het nationale park en de leerlingen zijn enthou siast over deze deskundige rondleidingen. Voor alles moet verarming van het terrein worden tegengegaan en leraren en onder wijzers doen er daarom goed aan, eerst contact met de directeur van „De Kenne merduinen" op te nemen, alvorens leerlin gen voor het verzamelen van paddestoelen enz. erop uit te sturen. NEW YORK (United Press). De Indo nesische ambassadeur in Amerika, Mukarto Notowidigdo, heeft verklaard dat Indonesië stappen onderneemt, die onder meer ge richt zijn op het verbeteren van de betrek kingen die zijn land onderhoudt met de Verenigde Staten. Wat betreft de handels betrekkingen wees hij op een vijfjarenplan, opgesteld voor algemene economische ont wikkeling. Verder wordt een nieuwe wet op de buitenlandse investeringen van kracht, die zekere garanties biedt voor bui tenlands kapitaal. Dit deelde de ambassa deur mede tijdens een lunch van de Ame rikaans-Indonesische Kamer van Koop handel. Hij verklaarde dat in 1954 Amerika na Japan het tweede importland voor In donesië was, en na Nederland het tweede exportland. Het vijfjarenplan, waarin de nationale en regionale regeringen en de zakenwereld zullen samenwerken, is gericht op het ves tigen van een beter uitgebalanceerde eco nomie. De 30 duizend miljoen (30 miljard) roepiah's, die tussen 1956 en 1960 zullen worden geïnvesteerd, worden als volgt ver deeld: 13 percent voor de landbouw, 25 voor de mijnen en de industrie, 25 percent voor transport en verbindingen, en 12 per cent voor sociale zorg. De wet op de buitenlandse investeringen zal regelingen geven voor het recht van landbezit, belastingmaatregelen om dub bele belasting te voorkomen, toewijzing van belangrijke belastingen, het mogelijk maken dat winsten in hun geheel worden overgemaakt naar het buitenland, voorop gesteld dat heel het geïnvesteerde kapi taal buitenlands is en een minimumperiode waarin geen nationalisatie zal worden uit gevoerd (20 j. voor algemene ondernemin gen en 30 jaar voor plantage-ondernemin gen). Mukarto verklaarde verder dat de wet ook regelingen zal treffen, naast bepaalde garanties, wat het buitenlands personeel betreft (een maximum van buitenlandse werknemers per bedrijf) en eisen betref fende opleiding en tewerkstelling van In donesiërs. DE RAAD VOOR DE SCHEEPVAART heeft uitspraak gedaan in twee aan varingen: die tussen de logger „Voorwaarts" (KW. 140) en de Engelse trawler Caris- brook (GY. 472) op de Noordzee, de 10e februari 1956. De raad is van oordeel, dat de schipper van de KW. 140, IJ. v. d. B. twee overtredingen heeft begaan: hij stond alleen op de brug zonder de tweede man, die de Schepenwet voorschrijft en boven dien voerde de logger niet de voorgeschreven mand ten teken, dat men vissende was. De lijn was namelijk gebroken en met de toen heersende kou niet gerepareerd. De raad, wijst er met klem op, dat dit voorschrift dient te worden nageleefd en straft schipper Van der B, uit Katwijk met de intrekking van de schippersbevoegd- heid voor de tijd van twee maanden. De eerste stuurman van de tanker „Myonia", J. P. B. uit Den Haag, die verantwoordelijk moet worden geacht voor de aanvaring met de kotter „Cornelia" (IJM. 218) op 24 augustus 1955 bezuiden het Texel-vuur- schip, wordt door de raad gestraft met de ontzetting uit zijn bevoegdheid voor de tijd van één maand. Aan de IJdjjk bij de sluizen te Spaarn dam wordt momenteel hard gewerkt aan een noodbrug, die in de komende maanden de bestaande Spaarndammerbrug zal moe ten vervangen. Immers deze is gedoemd te verdwijnen en het, vooral op deze weg, drukke verkeer, voornamelijk uit de rich ting Velsen komende, mag hiervan geen hinder ondervinden. Zware zandauto's denderen af en aan en onder grote belang stelling van het overwegend jeugdige pu bliek is men druk doende zand te storten voor de oostelijke oprit van de noodbrug. De arbeiders lopen koortsachtig en bedrij vig heen en weer, sjouwend met gereed schap, planken en spijkers. De noodbrug moet voor morgen gereed zijn want dan zal de oude brug afgesloten worden voor het verkeer. Deze noodbrug bestaat uit een samen- stelsel van balken en planken en is op rails beweegbaar. Via een lier kan ze open en dicht worden getrokken. Opdat het ge vaarte bij het openschuiven niet topzwaar zal worden heeft men bij de oprit als te genwicht een hoeveelheid grint aange bracht. Bij het terugrollen is het achtereind zwaarder en dit wordt ondervangen door het gewicht van het wielenstelsel. Maan dagmiddag zijn wij eens een kijkje gaan nemen en hebben een praatje gemaakt met Toen de schipper van de KW. 140 tussen de sneeuwbuien door bij goed zicht op grote afstand de naderende „Carisbrook" had waargenomen over stuurboord en in een nagenoeg niet veranderende peiling, die gevaar voor aanvaring opleverde, heeft hij tien minuten lang niets gedaan om een aanvaring te voorkomen. Zonder afdoende reden meende hij, dat de „Carisbrook" wel voor of achter langs zou uitwijken. Hij gaf geen aandachtssein, week zelf niet naar stuurboord uit en liet na de machine te stoppen toen het andere schip naderde. Pas toen dit op een afstand van 20 m ge komen was, gaf hij een schreeuw en zette zijri motor op volle kracht achteruit. Hij had veel eerder moeten begrijpen, dat men op de „Carisbrook" hem wellicht niet zag. In deze navigatiefouten ligt betrokkenes schuld aan de aanvaring. Daartoe hebben ook de beide eerder ge noemde overtredingen bijgedragen. Indien de taak op de brug verdeeld was over twee personen, zou betrokkene niet in zijn starre houding hebben volhard. Nu er geen vis- merk werd gevoerd, kon betrokkene er niet op rekenen, dat vaartuigen, die niet vissende waren, uit de weg zouden blijven, zoals artikel 26 Z.A.R. hun voorschrijft. Ook schuld Dit neemt niet weg, dat ook de „Caris brook" schuld aan-- de aanvaring heeft. Vermoedelijk heeft de schipper van dat vaartuig, die met vrjj grote snelheid in dezelfde koers is blijven doorvaren, de „Voorwaarts" tot op korte afstand niet gezien. Het is ook mogelijk, dat hij verwacht heeft, dat de „Voorwaarts" zou uitwijken. In elk geval is op de „Carisbrook" niet voldoende uitkijk gehouden, geen sein ge geven en, toen er gevaar voor aanvaring dreigde, niet zo gemanoeuvreerd als tot voorkoming van aanvaring kon bijdragen (artikel 21 Z.A.R.Doorvarende met een snelheid van 7—8 mijl per uur, bracht zij de „Voorwaarts" grote schade toe. De raad meent, dat betrokkene voor zijn medeschuld aan de aanvaring een inhou ding van zijn bevoegdheid heeft verdiend. De positie van het schip was zeer gevaar lijk en het is een groot geluk, dat het waterdichte schot het heeft gehouden. Overigens spreekt de raad zijn waar dering uit voor de maatregelen, door de „KW. 16" en door betrokkene en zijn be manning genomen om het schip veilig naar IJmuiden te slepen, en in het bijzonder voor stuurman J. Hoek voor zijn besluit om als eerste op het schip terug te sprin gen en voor zijn beleid bij het voeren van lichten door het gesleepte schip. De raad neemt ten aanzien van de aan varing tussen de Cornelia en de tanker Myonia aan, dat de ramp is veroorzaakt doordat de stuurman van de tanker in zijn navigatie is te kort geschoten. Hij had de „Cornelia" reeds vroeg als een vissers vaartuig herkend en moest begrijpen, dat bij een vissende treiler niet een lijn voor uit kon uitstaan. Hij nam zijn bakboordse koers achter de „Cornelia" om onnodig krap en wachtte te lang met een volgende waarneming. Toen hij eindelijk zag, dat er vislijnen achteruit stonden, draaide hij ten onrechte naar stuurboord, hetgeen hem niet meer kon baten. Van enige nalatigheid van de „Cornelia" is niets gebleken. Gelukkig is de opvaren de, die te water was geraakt, gered. De raad is van oordeel, dat het nodig is betrokkene ter zake van zijn optreden de bevoegdheid om als stuurman te varen voor enigè tijd te ontnemen. Een uniek textielbedrijf dat voor Twente verloren dreigde te gaan door de fusie van twee textielfabrieken, die enige maanden geleden tot stand kwam, zal als een nieuwe naamloze vennootschap worden voortgezet. Het betreft de nettenafdeling van de n.v. katoenfabriekenn v.h. Arntzenius Jannink en Co. te Goor, welk bedrijf thans is over genomen door J. F. Scholten en Zn. n.v. te Enschedé. In de fusie was de nettenafdeling niet begrepen. Deze zal nu worden voortgezet door Janninks textiel- en nettenbedrijf n.v., waarvan een der vroegere directeuren van Arntzenius Jannink en Co, de heer E. N. Jannink, de leiding op zich heeft genomen tezamen met de heer A. Boswinkel, tot dusver procuratiehouder der opgeheven vennootschap. Drs. W. van Strik, tot dus ver eveneens directeur van Arntzenius Jannink, die onlangs benoemd werd tot directeur der Stichting Katoen-Propagan- da, treedt op als commissaris der nieuwe naamloze vennootschap. Tot 1953 zijn in het Goorse bedrijf netten geweven. Sedertdien heeft men zich be perkt tot het twijnen van garens en het tanen van elders geweven netten. Voor dit doel zijn heidevelden op de Herikerberg nabij Goor in gebruik. De katoenen netten komen in diverse baden en worden ver volgens met lijnolie bewerkt. De gebruikte lijnolie is tweemaal zo zwaar als de hoe veelheid in de netten verwerkte katoen. Het ne'ttënwév'en is ingevoerd na de Pa- rij sè 'werëldteritoonstelling van 1887, toen men daar kennis maakte met een weefge touw. Sindsdien zijn miljoenen haringen gevangen met de netten van Arntzenius Jannink. Het weven geschiedde halfmecha- nisch en daar mechanisering van het be drijf destijds niet economisch geacht werd, heeft men de weverij in 1953 stop gezet. Voor een vijftigtal nettenwevers werd toen ander werk gevonden. Nu telt het bedrijf een veertigtal werknemers. Of in de toe komst nog weer een weefafdeling geopend zal worden, is niet bekend. Het met de hand aanzetten van stroken van dikker garen, dat voorheen aan honderden huis vrouwen in Goor een bijverdienste ver schafte, is echter een vorm van huisnijver heid, die in elk geval tot de historie be hoort. een van de opzichters. Hij vertelde ons, dat het heel wat moeite heeft gekost om deze noodbrug te bouwen omdat er eigenlijk te weinig ruimte voor beschikbaar was. „Toch zal en moet het lukken", zei hij bedrijvig met een duimstokje metend en passend. Maandagmiddag heeft men voor het eerst de noodbrug in de praktijk geprobeerd en toen bleek, dat ze nog ongeveer twintig centimeter te kort was. Ook moest er nog wat meer tegenwicht worden aangebracht. Over deze brug kunnen slechts auto's met een maximaal gewicht van twee ton en een breedte van een meter negentig rijden. Dinsdag zullen er drie borden bij de oude brug worden geplaatst, waarop deze gege vens vermeld zullen staan. Het zware verkeer zal dus om moeten rijden. De bus sen van de NACO, die het traject Haarlem- Assendelft-Purmerend onderhouden rijden, zoals wij bericht hebben, al over Velsen. De suikerbietenauto's zullen in de nabije toekomst ook een andere route moeten ne men. De verkeerspolitie zal voorts borden aan brengen bij de kruisingen Vergierdeweg- Vondelweg en Vergierdeweg-Slaperdijk en bij Velsen ter hoogte van de Rijksstraat weg-Slaperdijk. Op deze borden zal wor den aangegeven, dat de oude Spaarndam merbrug voor alle verkeer is gesloten. Een dezer dagen zal de bovenbouw van de oude brug worden verwijderd. Men zal dan be ginnen met het verbreden van de oprit en het gereed maken van de onderbouw van de nieuw brug. In de fabriek wordt reeds gewerkt aan de bovenbouw. Onder- en bo venbouw zullen in enkele maanden tijds ongeveer tegelijkertijd gereed zijn. De nieuwe ophaalbrug zal ruim een meter bre der zijn dan de oude, ook zullen er in te genstelling tot de oude brug trottoirs op worden aangebracht. Aan 't te Leiden gevestigde Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie is een even belangrijke als interessante afdeling toe gevoegd, waar de ontwikkeling van het leven op aarde van de allervroegste tijden tot nu te volgen is door fossielen en schet sen, terwijl bovendien het geëxposeerde materiaal van de mineralogische afdeling kon worden aangevuld met een in bruik leen ontvangen collectie edelstenen van bijzondere variatie en schoonheid. De geschiedenis van „Het leven op aar de", de naam van de nieuwe afdeling, is onvoorstelbaar oud. Een miljard jaar ge leden moeten zich volgens de moderne wetenschappelijke inzichten de eerste le vensvormen ontwikkeld hebben. Van de resultaten van het speurwerk, met zeld zaam geduld verricht in de gesteenten van de aarde en in de wetenschappelijke labo ratoria, geeft de nieuwe afdeling van het museum een beeld. De nieuwe collectie edelstenen bevat niet alleen bekende edelstenen als diamant, robijn, saffier en smaragd, doch ook min der bekende als andalusiet, brazilianiet en amblygoniet. Verder worden allerlei kleurverschillen en nuances van dezelfde soort stenen ge toond en worden de ruwe materialen zo wel als de geslepen exemplaren, geëxpo seerd. oco300ocxxxxYY5ororYYXocxx«r*Yxy*y)Ooroc*ooooocooocoooocxY WEEKABONNEMENTEN dienen ulterlttk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE COOOO«*XX300aOOOOüOOOOOOUUUCXXWUUOCXXXXXJOüOOOOQOÜUOOOO<X BIJZONDER RADIOPROGRAMMA Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Belgisch-Nederlands Cultureel Ak koord zendt de K.R.O. op 27 oktober een programma van voordrachten uit getiteld „Lof van Vlaanderen en Nederland". De medewerkenden zijn Paula Semers, Ellen Vogel, Herman Niels en Henk Schaer. Dit programma wordt gelijktijdig uitgezonden door het N.I.R. Zo van de Jaarbeurs werd bij ons geplaatst het nieuwste op het gebied van sigaretten-automaten. Wij zijn dag en nacht paraat met een D.M.W.-automaat. LANGE NIEUWSTRAAT 493 MUIDEN-OOST Na een langdurig smarte lijk doch geduldig gedra gen lijden ging hed?n van ons heen onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante JANNA ELIZABETH KARREMAN, in de ouderdom van 65 jaar IJmuiden: C. Hoogerwerf. Karreman Rotterdam: C. Karreman- C. Karreman- van den Houten J. A. Karreman E. Karreman- van de Wal IJmuiden: J. Broekhoff- Karreman J. Broekhoff Rotterdam: J. Karreman- van der Wal W. van Hartingsveldt- Karreman J. van Hartingsveldt JJmuidèn: - A. Boeree-Karreman L. W. Boeree. 's Gravenhage, 13 okt. 1956 Corr .-adres: Eben Haëzerstraat 38 A, Rotterdam. Geen bezoek aan huis De overledene is opge baard in de rouwkamer „Supremi Honores", Ba- rentszstraat 50, 's Gra venhage. Bezoekuren van 104 uur. De teraardebestelling is bepaald op woensdag 17 oktober a.s. om 12.15 uur op de Begraafplaats „Oud Eik en Duinen" te 's Gra venhage. Vertrek van de rouwkamer om 12 uur. De pasvorm van Roulette blijft ook na vele malen wassen behouden. En zoals iedere Rou lette, voorzien van het Ideale Haalc-ln schouder band. Lei. sieeds op hei ingenaaide Roulette-etiket. poplin satijn nylon "paddeel" 4.65 5.45 7.15 S.95 Speciaal opgeleide verkoopster garan deert u vakkundige bediening Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje BELINDA ELISABETH ANN J. Toornvliet- van Slooten L. Toornvliet Peter Astrid IJmuiden, 12 okt. 1956. Lange Nieuwstraat 348. Heden behaagde het de Heere van mij weg te ne men mijn zorgzame en onvergetelijke vader BERNARDUS JOHANNES PEETERS weduwnaar van Marretje Baak op de gezegende leeftijd van 87 jaar. IJmuiden-O., 13 okt. 1956. De Weerdstraat 36. P. C. Peeters De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 17 oktober a.s. des n.m. 2 uur op de Wester Be graafplaats te IJmuiden. Vertrek van huis 1.45 u. De overledene staat opge baard in de Rouwkamer van het Ant. Ziekenhuis, Zeeweg IJmuiden-O. Voor nog géén f 200.- Uw bestaande kolenhaard omgebouwd tot oliestook met de wereldbekende Ameri kaanse BREESE-inbouwset mei gepatenteerde dubbele boL vormige branderpotbodem ook bij lage vlam beslist geen roetvorming (belangrijk Ij. U kunt nog voor de a.s. winter volop genieten van de heerlijke en comfortabele warmte varv Uw oliehaard en van dat ver velende kolensjouwen, asla ledigen, stof en as, bent U dan absoluut verlost. De Amerikaanse BREESE is reeds in meer dan' 15 mil joen oliehaarden in gebruik. DEMONSTRATIES: Dagelijks van 3-5 uur, Maerten van Heemskerkstraat 69. Deza moet U beslist bijwonen L NEDERL. Aangesloten agente van de SPORTVRIENDENKRING HILVERSUM Prijzenuitkering over de uitslag BELGIË—NEDERLAND 4879.98 P O L No. 7 Deelname uitsluitend door leden en ondersteunende leden. Teneinde overtreding van de poolbepalingen en van de Loterijwet te voorkomen worden in het vervolg deelnemers aan onze voetbalpool door ons als on dersteunende leden van onze vereniging ingeschreven. 50 van de inzet wordt als contributiebetaling beschouwd en geboekt. Bezwaren tegen deze maatregel voor pool nr. 7 moeten binnen drie dagen worden kenbaar gemaakt, waarna terugbetaling van de inzet volgt. A.s. woensdag weer PANKLARE DAG RODE KOOL GROENE KOOL WITTE KOOL SAVOYE KOOL ZUURKOOL WORTELEN GARE BIETJES RAPEN UIEN En u weet het WEBBE's Panklare KWALITEIT munt uit door hare ZUIVERHEID. Onze gesneden SNIJBOONTJES een succes. En als EXTRA RECLAME 10 kg extra beste aardappelen v. ƒ1.25 THUISBEZORGD 1.35. Stoofperen en Moesappelen, 3 p. 25 ct. Dat is weer RECLAME van EVERTSENSTRAAT 18—20 Telefoon 5825 ZEEWEG 238 Telefoon 5864

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10