Gemiddelde visprijs steeg bij geringe daling aanvoer tot f 0.48 Een Pfaff is af! Legpenning K.N.Z.H.R.M. en schilderij voor R. P. Clots Visserij-varia Groenendaal's Vleesbedrijf Havenberiehten IN EERSTE ACHT MAANDEN 1956 Totale aanvoer verse haring vrijwel gelijk gebleven aan 1955 Na redding bemanning „Panaos" met IJm. 27 Porcellana 9 „Tutti frutti" voor IEV Ernstig woord over gebrek aan leiding KAJ in IJmuiden vierde tienjarig bestaan In de Waterweg gekap seisde logger geborgen KENNEMERLAAN 55 Nederlands Fabrikaat voor Ned. Chr. Vrouwenbond Nu de worst en de vorst nog Lezing voor het „Oud katholiek Ondersteunings fonds" Uitvoering van „De Zeezangertjes" KAV spreekt over massajeugd Beverwijkse overwinning op „Park Sociëteit" Nieuwe voorzitter bij Jongemonnenvereniging Duivenkampioenen van „Ons Genoegen" Vriendenkring telde de slagen Bridgeclub „Never-Down" aan bod Voetballers gaan klaverjassen Eitrietcursus en lezing over textiel Helderziende in het KSA-gebouw „De wereld van morgen" Toby Rix samen met „Zwarte Riek DINSDAG 16 OKTOBER 1956 UIT DE AANVOER- EN AFZETCIJFERS van het Bedrijfschap voor Visserij- produkten over de maanden januari tot en met augustus 1956 blijkt dat de totale aanvoer van de zee- en kustvisserij dit jaar minder is dan vorig jaar. Werd in de eerste acht maanden van vorig jaar 94.571.000 kg vis aangevoerd, dit jaar was het 92.513.000 kg. De opbrengst steeg echter aanzienlijk: van 39.997.000 tot 44.274.000. De gemiddelde prijs van vis steeg hierdoor van 0.42 in 1955 tot 0.48 in 1956. De aanvoer van rondvis steeg van 16.937.000 kg tot 18.097.000 kg en de aanvoer van haringachtigen daalde van 64.471.000 kg tot 59.164.000 kg. Vooral deze haringachtigen stegen in prijs: van 0.30 tot 0.36. Opmerkelijk is dat de aanvoer van verse haring tot en met augustus niet veel verschilt met die van vorig jaar: in 1955 tot en met augustus 16.582.000 kg en dit jaar 16.269.000 kg verse haring. De prijs steeg van 0.24 tot 0.29. In augustus 1956 werd de zoute haring visserij op grote schaal uitgeoefend. Ruim 130 loggers namen aan de drijfnetvisserij deel en 72 aan de trawlvisserij. De vang sten met de drijfnetten waren over het al gemeen beter dan in de voorafgaande maand en konden wel bevredigend worden genoemd. De loggers met zwa're motoren behaalden met de zoute haringtrawlvisserij goede uitkomsten. De schepen met geringe motorcapaciteit hadden minder succes, hoewel de resultaten beter waren dan in juli. De kwaliteit van de drijfnetharing was vrij goed. De trawlharing was evenwel kwalitatief beter en bracht dan ook hogere prijzen op. Vooral voor groene haring, af komstig van de trawlvisserij, werden goe de prijzen betaald. Overigens werden voor alle haringsoorten hogere prijzen betaald dan in augustus 1955. Van de opvangregeling behoefde in augustus 1956 slechts een gering gebruik te worden gemaakt. Ruim 6300 kantjes ge zouten haring behaalden de minimum- aanvoerprijzen niet en werden doorge leverd aan de vismeelindustrie. Voorts werden nog 8900 kantjes afgekeurd voor menselijke consumptie. Met ingang van 10 augustus werd de regeling ingetrokken, waarbij een gedeelte van de aanvoer van gezouten haring niet voor menselijke- con sumptie mocht worden verkocht. De aanvoeren en prijzen van gezouten haring van het begin der teelt tot 31 augustus in respectievelijk de jaren 1956, 1955, 1954 en 1953 waren als volgt: Gem. prijs Jaar M.H. V.H. Y.H. S.H. per kantje 1956 230.979 46.421 5.211 66.378 37,85 1955 264.308 47.497 10.711 49.586 30,67 1954 265.418 22.258 4.824 33.034 36.69 1953 330.372 18.372 4.679 22.948 33,91 De uitvoer van gezouten haring bereikte in augustus 1956 het totaal van 4011 ton voor een waarde van 2.68 miljoen tegen 2547 ton voor een waarde van 1.5 miljoen in de overeenkomstige maand van 1955. Oost-Duitsland was met 1324 ton de grootste afnemer. Met genoemd land werd door de Nederlandse Bond van Haringhan delaren een contract afgesloten voor de levering van ruim 90.000 vaten haring, waarop in de verslagmaand reeds de eer ste leveranties plaatsvonden. West-Duitsland, waarheen na 3 augustus ook andere dan maatjesharing kon worden verzonden, nam 682 ton gezouten haring af. Andere afnemers waren o.m. België (910 ton), Frankrijk (163 ton) en Noorwegen (482 ton). De verzending van bokking was nog niet groot en bedroeg 71 ton voor een waarde van 74.000. In augustus 1955 waren deze totalen respectievelijk 55 ton en 45.000. Afnemers waren o.m. België (43 ton) en West-Duitsland (25 ton). Zeevis Aan de trawlvisserij op zeevis werd in de verslagmaand dodr 9 trawlers. 28 loggers en 138 grote kotters deelgenomen. De re sultaten verschilden niet veel met die in juli. Het aanbod van rondvis was iets lager en liep terug van 2693 ton, gemiddelde ADVERTENTIE CHR VISMAN Marktplein 22. telefoon 4619 „Kunst en Vriendschap" speelde „Hyena's van de grens" „Hyena's van de grens" van Will. Bra- kenberg, dat zaterdagavond in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost door de toneelvereniging „Kunst en Vriendschap werd opgevoerd, heeft weinig indruk ge maakt. Het gegeven hiervan is met te veel nadrukkelijkheid bedacht. Het betreft hier de schurkenstreken van een wethouder in een klein plaatsje aan de grens, die zich mede onder de invloed van zijn tweede echtgenote met allerlei smokkelaarsprak tijken heeft ingelaten. De politie komt zijn dubbelleven op het spoor en de wethouder wordt danig in het nauw gedreven door een pseudo-journalist, die de zoon blijkt te zijn van een opperwachtmeester, die al vroeger meedogenloos door de bende uit de weg is geruimd. De journalist wordt hier bij geassisteerd door een scherpzinnig politie-inspecteur, die zich moet vermom men als een stupide en onbenullig man netje. En als men nu weet dat de dochter van de wethouder en de pseudo-journalist in liefde voor elkaar ontvlammen, waarbij het meisje ontdekt dat haar vader een aan slag op het leven van de geliefde beraamt, dan meen ik de geforceerde situaties vol doend te hebben aangeduid. Een stuk, waarmee door de opvoerende vereniging weinig eer kan worden ingelegd. Zelfs niet, wanneer de spelers nog met een onmisken bare animo trachten deze cliché-figuren enig leven in te blazen. De heer Klaassen bijvoorbeeld, die met zijn grappige hengel- enthousiast een aardig typetje creëerde, al had de kapper hem dan ook van een af zichtelijke pruik voorzien. De heren Gra venmaker en Peekei gaven met het ge wenste effect de karakterverschillen aan van de boze wethouder en de sympathieke journalist, waarnaast ook de heer(Jonge- ling als de corrupte ambtenaar nog een be hoorlijk gespeelde rol te zien heeft ge geven. De dames Swierstra, Klaassen en Fennema vertegenwoordigden het vrouwe lijk element op een zeer behoorlijke wijze, waarbij vooral mevrouw Klaassen zich als de gedecideerde Ina wist te onderscheiden. Maar wij zien dit ensemble toch liever in een stuk, dat van meer kwaliteit is. J.v.D. prijs 0,34 per kg, tot 2568 ton, gemid delde prijs 0.35 per kg. De aanvoer van platvis was met 1622 ton vrij bevredigend (juli 1521 ton). Voor de diverse platvissoorten werden hoge prijzen betaald. De gemiddelde prijs kwam op 1.06 per kg te liggen tegen 0.96 per kg in juli. Makreel Omdat het merendeel der trawlers de verse haringvisserij uitoefende, viel de aanvoer van makreel niet mee. In totaal was er 1208 ton makreel aan de markt, waarvan 1130 ton te IJmuiden werd afge slagen tegen prijzen, welke varieerden van 0.30 tot 0.60 per kg. Te Sche-eningen kwam 68 ton makreel. Hier bedong deze vissoort 0.20 tot 1. ner kg. De gemiddelde prijs voor makreel bedroeg 0.31 per kg. Ruim 96 ton makreel behaalde de minimum aanvoerprijs van 0.20 per kg niet en werd doorgeleverd aan de vismeelindustrie, terwijl 126 ton kon worden uitgevoerd. Schelvis Ook in de verslagmaand bleef de schel vis kwantitatief de belangrijkste zeevis soort, hoewel de aanvoer, vergeleken met .juli, terugliep van 1437 ton tot 1237 ton. De gemiddelde prijs steeg echter van 0.26 tot 0.30 per kg. Te IJmuiden schommelden de prijzen bij een aanbod van 116.9 ton tussen de 0.16 en 1.20 per kg en te Scheveningen waar slechts 23 ton schelvis werd afgeslagen tussen de 0.16 en 1.25 per kg. Een vrij groot kwantum (82 ton) werd bestemd voor vismeel, terwijl 57 ton schelvis werd ge ëxporteerd. Kabeljauw Het aanbod van kabeljauw was met 344 ton vrij matig. Voor deze vissoort werden hoge prijzen betaald. De gemiddelde prijs kwam op 0.73 per kg te liggen. De afslagprijzen voor kabeljauw lagen te IJmuiden bij een aanvoer van 307 ton tus sen de 0.16 en 2.94 per kg en te Sche veningen bij een aanbod van 33 ton, tussen de 0.18 en 1.72 per kg. De uitvoer van kabeljauw bedroeg 113 ton. Schol Augustus 1956 gaf met 1033 ton een rui me aanvoer van schol te zien. Voor deze vissoort konden redelijke prijzen worden gemaakt. De gemiddelde prijs bedroeg 0.52 per kg tegen 0.49 per kg bjj een aanbod van 946 ton in juli. Te IJmuiden, waar 829 ton aan de markt was, bedong de schol 0.20 tot 1.56 per kg, terwijl te Scheveningen, waar 125 ton schol werd afgeslagen, de afslagprijzen zich bewogen tussen de 0.32 en 2.per kg. De export van schol bereikte het totaal van 165 ton. Tong De aanvoer van tong vertoonde, verge leken met juli, slechts een geringe stijging. Hij liep op van 276 tot 320 ton. Ook de gemiddelde prijs steeg en wel van 2.91 tot 3.19 per kg. Te IJmuiden werden voor de tong hoge prijzen betaald. Bij een aan voer van 304 ton schommelden" de tong- prijzen aldaar tussen de 2.40 en 6.80 per kg. Te Scheveningen liepen de prijzen eveneens hoog op en varieerden van 2.10 tot 7.30 per kg bij een aanbod van 60 ton. Vrijwel de gehele aanvoer van tong werd geëxporteerd. Export Volgens afgegeven uitvoermachtigingen bedroeg de export van zeevis in augustus 1956 980 ton voor eeh waarde van 2. miljoen. In de overeenkomstige maand van 1955 waren deze totalen respectievelijk 1135 ton en 1.6 miljoen. Verzending vond o.m. plaats naar België (378 ton), West-Duits land (54 ton), Groot-Brittannië (138 ton), Frankrijk (136 ton) en Italië (127 ton). In de verslagmaand werd voorts nog 506 ton verse en bevroren zeevis geïmporteerd voor een waarde van 513.000 tegen 139 ton voor een waarde van 160.000 in augustus 1955. Leveranciers waren o.m. Noorwegen (191 ton) en West-Duitsland (258 ton). Verse haring De aanvoer van verse haring bleef met een totaal van 3355 ton wel sterk onder de verwachtingen. In augustus 1955 was deze hoeveelheid 4451 ton. Door het geringe aanbod liepen de prijzen sterk op. De ge middelde prijs kwam op 0.32 per kg te liggen. Te IJmuiden waar 2532 ton verse haring aan de markt was, schommelden de prijzen van 0.22 tot 0.56 per kg en te Scheveningen bij een aanbod van 760 ton van 0.22 tot 0.66. Bijna 139 ton verse haring werd doorge leverd aan de vismeelindustrie. De uitvoer van verse haring was in de verslagmaand van weinig betekenis met een totaal van 134 ton voor een waarde van 58.000. In augustus 1955 waren deze totalen respectievelijk 45 ton en 17.000. Verzending vond vrijwel uitsluitend plaats naar België (100 ton). Garnalen Zowel voor binnenlandse- als voor export garnalen werden in de verslagmaand hoge prijzen betaald. De gemiddelde prijs voor binnenlandse garnalen bedroeg 0.87 per kg bij een aanvoer van 282 ton, terwijl de exportgarnalen bij een aanbod van 185 ton, gemiddeld 2.49 per kg opbrachten. Op 193 kg na, kon de gehele aanvoer van garnalen voor menselijke consumptiedoel einden worden afgezet. De uitvoer van gepelde garnalen in augustus 1956 61 ton voor een waarde van 352.000. In de overeenkomstige maand van 1955 waren deze totalen respectievelijk 55 ton en 308.000. Afnemers waren o.m. België (55 ton) en Groot-Brittannië (4 ton). De export van ongepelde garnalen be reikte in de verslagmaand het totaal van 183 ton voor een waarde van 529.000. In augustus 1955 waren deze totalen respec tievelijk 197 ton en 443.000. Afzet vond o.m. plaats naar België (20 ton) en Frankrijk (163 ton). De r.-k. sportvereniging „IEV" heeft maandagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk door middel en medewerking van de feestcommissie onder leiding van de heer Th. Koek, haar vele leden en do nateurs een uitermate gezellige avond kun nen aanbieden onder de toepasselijke titel „Tutti Frutti". De volle zaal is begroet door de heer B. J. v. d. Ham, algemeen voorzit ter. Hij verwachtte, dat het programma van deze avond, grotendeels door eigen krach ten uitgevoerd, een succes zou worden. Minder resultaat echter had tot nu toe de oproep voor leiders voor de verschillende sportafdelingen opgeleverd, waaraan een schromelijk tekort is. De voorzitter vond het maar erg onverantwoordelijk, om de jeugdige voetballers en handbalsters zan der leiding naar uitwedstrijden te laten gaan en hij deed opnieuw een ernstig be roep op de aanwezigen om meer medewer king in deze. Een verheugende mededeling was daarèntegen het afkomen van de Ko ninklijke Goedkeuring op de statuten van EV, waardoor de vereniging rechtsgrond heeft verkregen. Het bonte programma werd geopend met een originele introductie van de medewer kenden, vlot gevolgd door het optreden van een accordeonduo uit „The Dio's" on der leiding van Ton v. d. Braak, dat veel bijval kreeg. Hierin deelde ook het Bicesto-mondaccor- deontrio met een gave vertolking van de Tango „Extase". Het geestige duo Double White gaf een moderne versie van Rood kapje ten beste, waarna de Copacalbana's, een Mexicaans kwartet, ook weer uit „The Dio's op originele wijze een grote dosis mu zikaliteit te horen en te zien gaf met de radde pseudo-Mexicaan „Eurico" Wijker. IEV had voqr een bijzonder nummer ge zorgd met het internationaal bekende rol schaatsersduo „The Dutch Rolling Stars", dat op een ronde tafel adembenemende toe ren uitvoerde en twee jonge mannen uit de zaal in zijn duizelingwekkende behen digheid liet delen. Met Bart en Barendje, de bekende IEV-komieken, in de vlot ge speelde schetsen van eigen brouwsel, die met hun humor veel stof tot lachen gaven, werd deze feestelijke bijeenkomst een ge slaagd geheel, dat besloten werd met een gezellig bal. Ter gelegenheid vain het tienjarig be staan van de afdeling IJmuiden-Oost van de Katholieke Arbeiders Jeugd, werd de leden in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg een feestavond aangebo den, waarvan het aangekondigde program ma bij het publiek veel belangstelling ge trokken had. Doordat voorzitter (lor Mer- ten zich tot een kort openingswoord be perkte, kon hiermee onmiddellijk een aan vang worden gemaakt. Het bleek een amu sant divertissement te zijn, waarin ver schillende facetten van het variété ver tegenwoordigd waren. Het meeste succes werd hierbij behaald door het ensemble „De Wasborders"; een viertal zonderling uitgedoste heren met al even ongewone muziekinstrumenten. Zij brengen een goed opgebouwd koldernummer, dat, met wel luidende samenzang gecombineerd, een met genoegen bekeken en beluisterd ko misch kwartet is. Dit was ook het geval met duo „Jo Jo", dat zich eveneens heeft toegelegd op het steeds meer in de mode komende genre van twee zangers en een guitaar. Zij missen nog wat routine maar weten hun originele liedjes reeds te bren gen op een onderhoudende wijze. Zij ble ken in „The Melody Sisters" een paar charmante confraters te bezitten, die haar vrolijke répertoire met niet minder bijval zagen beloond. Van geheel andere aard was het optreden van de manipulator Ra- nelli, die met knappe pantomimes voor een gewaardeerde variatie zorgde. Rie en Wim Lippen speelden de gebruikelijke schetsjes, waaronder dat van het echtpaar dat Parijs bezoekt, zonder de Franse taal machtig te zijn. Bepaald nieuw is het gegeven niet, maar toch wist Wim Lippen hieraan door een aantal geestige woordspelingen nog een eigen cachet te geven. Ook om „Een gelukkig gezin" werd door de toeschou wers daverend gelachen. Bij dit alles kan niet worden ontkend, dat de conférencier Tonny Leerink het publiek eveneens op zijn hand wist te krijgen, maar hij bereikte dit toch wel met erg goedkope middelen. Het was ons liever geweest wanneer hij zijn garderobe enigszins beperkt had om daarvoor een aantal interessanter liedjes in de plaats te stellen. Want wat hij nu zong was toch wel bijzonder onbelangrijk: hetgeen nog duidelijker werd onderstreept doordat Leering later zijn toevlucht nam tot het werk van Witte. Davids en Speen hof! Hiermee heeft hij, uiteraard onge wild, aangetoond, dat deze artiesten beter met de eisen van het cabaret op de hoogte waren. J. v. D. Zondagavond hebben de sleepboten „Zeepaard" en „Maassluis" de logger „Vooruit", Vlaardingen 86, naar Maassluis gesleept. Donderdag is de „Vooruit" tijdens dichte mist op de Nieuwe Waterweg in aanvaring gekomen met de Nederlandse kustvaarder „Atlantic". De logger kreeg een gat aan stuurboord en kapseisde later. Twee drijvende bokken hebben de logger overeind gezet, waarna het gat in de romp voorlopig kon worden gedicht. In Maas sluis zal de logger gerepareerd worden. ALS BLIJK van bewondering en waardering heeft schipper R. P. Clots, destijds schipper van de IJmuidense kotter IJM. 27 „Twee Gebroeders" van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij een legpenning met oorkonde mogen ontvangen voor zijn moedige en menslievende daad op 30 mei van dit jaar. Hij redde toen de uit dertien koppen bestaande bemanning van het Panamese stoomschip „Panaos", dat door enige explosies was getroffen en zinkende was. Terwijl er gevaar bestond, dat meer explosies zouden volgen haalde de bemanning van de IJM. 27 de dertien Grieken van boord. Een en ander speelde zich in een dichte mist af. ADVERTENTIE Wederom ontvangen NIEUWE COLLECTIE SCHILDERDEN o.a. Italiaanse, Parijse en Hollandse doeken diverse maten Leuke platen en etsen vanaf S 5.50 Kunsthandel APART en NIET DUUR De legpenning en de oorkonde zijn de heer Clots zaterdag door een lid van de plaatselijke commissie der K.N.Z.H.M. overhandigd. Daarbij werd ook de uitste kende zorg van de schipper voor de vier gewonden van de „Panaos" genoemd. Bij de legpenning kreeg de schipper Cuf Clots bovendien een schilderij, dat eigen dom was van de K.N.Z.H.R.M., maar dat hem werd geschonken omdat het schilder werk zeer toepasselijk bij het beeld van De afdeling Velsen van de Ned. Christen Vrouwenbond, die maandagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een zeer druk bezochte bijeenkomst had, heeft met de medewer king van de vereniging „Nederlands Fabri kaat" door middel van de film een rond reis gemaakt langs en door verschillende Nederlandse industrieën. Mevr. Schouten liet de avond openen met het zingen van Psalm 77 7, gevolgd door gebed en het lezen van Lukas 6, waaraan zij een korte beschouwing wijdde. Namens „Nederlands Fabrikaat" vertelde de heer W. Beets een aantal bijzonderheden over de grote ontwikkeling van de landelijke in dustrie, welke nodig is om in de grote be volkingsaanwas het arbeidsvraagstuk op te vangen. Waar men tot voor enkele jaren er niet aan dacht om in minder bevolkte streken fabrieken te bouwen, is dit thans wel het geval, zoals onder andere in Drente. De heer Beets hoopte met het vertonen van de verschillende films te bereiken, dat de aanwezigen zouden erkennen in de be faamde slagzin „koopt in den vreemde niet, wat het eigen land u biedt" geen holle frase te zien, maar een daadwerkelijke steun aan de Nederlandse industrie. Ach tereenvolgens werden, voorzien van toelich tingen door de heer Beets, de bedrijfsfilms van een groot aantal bekende fabrieken vertoond, die de bijzondere belangstelling van de dames hadden. De spreker werd met een hartelijk applaus beloond. Ten slotte werden nog enige huishoudelijke za ken geregeld. Ab Geldermans zegevierde in St. Michel-Gestel Dat de „Kennemerland"-renner Ab. Gel dermans nog steeds in uitstekende vorm is bewees hij in de ronde van St. Michelgestel door in een sterk bezet rennersveld als eerste te eindigen. de redding is. Het stelt een schip in de mist voor; een situatie, waarin schipper Clots ook de „Panaos" op 30 mei aantrof. Het schilderwerk werd de K.N.Z.H.R.M. indertijd aangeboden door een dame, wier man bij de Maatschappij Nederland had gevaren. Op de lijst van het schilderij is een plaatje aangebracht, waarin het feit van de redding van de ,,Panaos"-beman- ning is gegraveerd. >OOCXDCXDOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOCOCOOOOCC< Aan de Beverwijk.se groentemarkt werd maandag de eerste boerenkool aangevoerd waarvoor 0.20 per kilo 8 werd betaald. XXXXXXXX)OOOOOOC<X)OCOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOCX>OOCOOC-CXXO De afdeling IJmuiden van de vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" en de jeugdvereniging „Door geloof saamge- bracht" houden donderdag in het oud katholiek verenigingsgebouw een lezing avond voor leden en donateurs. De heer P. J. Lans, hoofdinspecteur van politie te 's-Gravenhage, houdt een causerie over het onderwerp: „Gevaren van de grote stad". In de grote zaal van café „De Zon" zal het kinder-operettekoor „De Zeezanger tjes" vanavond (dinsdag een opvoering geven van de operette „Zonnekind". Deze werd ingestudeerd onder leiding van de dames E. G. Vis en A. v. d. Helm. Na afloop is er bal. Over het onderwerp „Massajeugd" zal mejuffrouw Stringa op donderdag 18 ok tober spreken in het KSA gebouw. Dit zal zij doen op een bijeenkomst van de Bever wij kse afdeling van de KAV. Na de lezing kunnen vragen worden gesteld. Voorts zal het komende winterprogramma worden bekendgemaakt. De Japanse premier, Itsjiro Hatojama, is te Moskou aangekomen om de on derhandelingen over een vredesverdrag tussen de Sovjet-Unie en Japan voort te zetten. Op de foto ziet men de pre mier (achter de microfoons) bij zijn aankomst op het vliegveld van Moskou waar hij een verklaring aflegde. Rechts van hem staat mevrouw Hatojama. Op het vliegveld waren ook aanwezig de Russische premier Nikolai Boelganin (links) en de Japanse minister zonder portefeuille Sjoenitsji Matsoemoto (rechts) Lamersbekertoernooi In de biljartstrijd om de Lamersbeker speelde Excelsior een wedstrijd tegen de Haarlemse vereniging „Parksociëteit" welke in een 128 nederlaag voor laatstgenoemde vereniging eindigde. De persoonlijke uitsla gen waren: 254 216 40 42 0 D. Swart (P.) 267 267 40 32 2 H. Middelkoop 33 19 23 2 0 42 47 23 10 2 49 33 23 5 0 42 47 23 10 2 J. Waterdrinker 58 58 33 8 2 C. v. d. Linden 75 66 33 10 0 J. v. Urk 51 51 22 12 2 C. v. d. Linden 75 61 22 10 0 162 162 22 22 2 175 111 22 44 0 50 39 25 8 0 45 45 25 7 0 76 76 29 7 2 47 41 29 10 0 106 106 31 13 2 89 80 31 8 0 93 93 44 10 2 89 78 44 10 0 De Hervormde Jongemannenvereniging te Wijk aan Zee heeft in „Oud Wijk aan Zee"haar. eerste vergadering gehouden, waarbij bijna alle leden aanwezig waren. Het huishoudelijk reglement werd be sproken en aangenomen, voorts werd het winterprogramma samengesteld. Er werden verschillende commissies be noemd en er werd een definitief bestuur gekozen. De voorlopige bestuursleden wer den alle herbenoemd, uitgezonderd de heer Van der Woude, die als voorzitter aftrad wegens zijn aanstaand vertrek. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer Van 't Wout, als nieuw bestuurslid trad toe de heer L. Klein. Besloten werd nog de volgende bijeen komsten te houden in hotel „Kennemer- duin". De kampioenduiven van de Beverwijkse postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen" van het afgelopen seizoen zijn: Kampioen-generaal: 1. W. v. Wijk; 2. J. Eelsing; 3. TraaBruins; 4. A. v. Son; 5. R. Zoontjes. Oude duiven: 1. TraaBruins; 2. W. v. Wijk; 3. W. Reinders. jonge duiven: 1. W. v. Wijk; 2. J. Eel sing; 2. R. Zoontjes. Navlucht: 1. F. Blommaerts; 2. W. v. Wijk: 3. J. Eelsing. Mid. Fond: 1. TraaBruins; 2. J. Kramers; 3. Th. Kuyer. Vitesse: 1. W. v. Wijk; 2. W. Reinders; 3. H. Exalto. De Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" heeft de onderlinge competitie voort gezet met de volgende uitslagen: mevr. v. d. Ham 3723 pnt.; 2. G. v. Meurs 4715 put.; 3. mevr. Maenhout 4653 pnt.; 4. C. Teeling sr. 4473 pnt.; 5. E. Boontjes 4420 pnt.; 6. P. Huider 4406 pnt.; 7. mevr. Groeneveld 4377 pnt.; 8. mver. Huider 4345 pnt.; 9. J. Velle- ma 4334 pnt..; 10. J. Maenhout 4263 pnt.; 11. H. Daemen 4143 pnt.; 12. mevr. De Nijs 4141 pnt.; 13. W. Deugd 4049 pnt.; 14. J. v. d. Ham 4037 pnt.; 15. B. Schelvis 3973 pnt.; 16. D. v. Duin 3841 pnt.; 17. mevr. Pirovano 3779 pnt.; 18. mevr. Alders 3772 pn! De stand na de vierde ronde in de winter competitie van de r.k. bridgeclub „Never Down" luidt als volgt: 1. H. SchmidtTes- selaar 244.65; 2. mevr. Groen.T. Schaaper 240.68; 3. W. GroenTervoort 227.97}, 4. heer en mevr. Kramer 218.45; 5. MaksPonein 214.68; 6. Timmer— WiPems 213.10; 7. G. Schaaper—Partner 212.43; 8. dr. Versélewel dr. Vos 207.75; 9. BeermanEggermont 207.14; 10. J. HulsJ. Hamers 202.38; 11. dames SchaapSchaaper 202.38; 12. Hooger- heyde—Witlox 202.38; 13. Gebr. Zwager 202.37; 14. Schuit sr.Hoogland 201.97; 15. DuinPonein 199.21; 16. SchramKuis 193.85; 17. GriensvenBoerlage 188.90; 18. MohrVendel 188.89; 19. heer en mevr. Braun 184.13; 30. Boerlage—Korte 183.73; 21. heer er mevr. Admiraal 180.15; 22. heer en mevr. Bolliger 173.81; 23. P. Schmidt—Fran- kemölle 173.80; 24. Schuyt jr.v. Kampen 173.02. De supportersvereniging van de voetbal club „Wijk aan Zee" organiseert op woens dag 17 oktober in café „De Zon" een kla- verjaswedstrijd voor leden en donateurs van „Wijk aan Zee". Prijzen van maandag. Heilbot 3,102,70; gr. tong 4,904,30; grm. tong 3,603,10; kim. tong 3,40—3,00; kl. tong I 2,60—2,30; kl. tong II 2,02—1,88; tarbot I 3,00—2,05; zalm 9—8, per kg. Tarbot III 64; tarbot IV 5636; gr. schol 6759; grm. schol 6450; kim. schol 62—48; kl. schol I 62—42; kl. schol II 36—15; schar 3221; v. haring 2115; makreel 31—20; gr. schelvis 4631; grm. schelvis 4835; kim. schelvis 4228; kl. schelvis I 3823; kl. schelvis II 30—14; wijting 2811; gr. gul 6956; midd. gul 5344; kl. gul 3712; kl. haai 2522; ham 10080; poon tjes 2413; kl. koolvis zw. 3520; kl. koolvis wit 40; kl. rode poon II 2310, per 50 kg. Gr. kabeljauw 240124; gr. koolvis zw. 112—94; gr. koolvis wit 10894; gr. leng 94, per 125 kik -ram. Besommingen van maandag. VL 27 f24.000; SCH 27 f 10.900; RO 2 f5050; IJM 209 f6300; HD 87 f14.300; KW 126 f5820; KW 64 f7720; KW 05 f4300; KW 159 f 12.800; KW 16 f780; KW 168 f2320; KW 107 f3100; KW 155 f2880; KW 166 f3110; KW 169 f1910; KW 65 f2550; KW 26 f3300; KW 51 f2820; KW 125 f3130; KW 86 f680; KW 17 f2347; AM 26 f1515; AM 18 f3200; AM 16 f4060; AM 17 f3810; KW 71 f290; KW 68 f 2600; KW 98 f3290; KW 72 f310; KW 133 f3740; KW 34 f3000; KW 96 f3320; KW 31 f3830; KW 36 f3040; KW 12 f2020; KW 210 f2820; KW 165 f2860: KW 27 f2580; KW 30 f2310; KW 58 f2510; KW 79 f 2800; UK 3 f4160; WR 25 f6350: WR 33 f2600; WR 49 f3850; WR 34 f2750; WR 51 f2220; RO 29 f938; TX 24 f2290; TX 14 f 1430; IJM 4 f3280; IJM 31 f2990; IJM 22 f3130; IJM 45 f3300; IJM 40 f2740; IJM 208 f2860; WR 88 f2570; HD 125 f 3090. Visafslag Urk. Zaterdag werd door 18 vaartuigen aangevoerd: 392 pond lijnaal, prijs f 1,25f 1,35; 652 pond snoekbaars, prijs f 1,02 f 1,07; 247 pond rode baars, prijs f 0,72 f 0,75; 719 pond voorn, prijs f 0,06, alles per pond. Morgen woensdag dus Ons heerlijke gekruid GEHAKT half om half voor slechts 1.08 per 500 gram Kersverse GEKOOKTE WORST als paling gelijk 68 ct. per 250 gram Zeeweg 229 - IJmuiden-O. Da Costalaan 15 - Driehuis Georganiseerd door de commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting te Beverwijk begint vanavond (dinsdag) in de huishoudschool een pitrietcursus onder leiding van mevrouw Slings. Volgende week dinsdag zal mevrouw dr. H. M. A. Zijlstra-Hartmans een lezing houden over „Textiel en haar behande ling". Bij voldoende deelneming zal in novem ber wederom een lampekapcursus worden gehouden. De bekende helderziende Dijkshoorn zal vanavond (dinsdag) optreden in het KSA- gebouw te Beverwijk. Op uitnodiging van de katholieke stich ting voor culturele manifestaties „De keer kring" te Beverwijk spreekt mr. H. C. M. Edelman vanavond (dinsdag) in het Kenne mer Theater over het onderwerp „De we reld van morgen". In het Luxor-theater te Beverwijk vindt op donderdag 18 oktober een cabaretavond plaats waaraan medewerken Toby Rix, Zwarte Riek uit de Jordaan en het trio Los Paraguayos. Voorts zal Kees Manders van de partij zijn. MARKTBERICHT 15 oktober Andijvie f 0,10f 0,20; sla f 0,04f 0,09 spinazie f 0,22f0,58; postelein f 0,32f0,42; bloemkool f 0,18f 0,54; bospeen f0,27 f0,42; waspeen f 0,17f 0,36; sperciebonen f0" f 1,40; sniibonen f0.63f 1,38; pronk- bonen f 0.34f 0,73: tomaten f 0,20f 0,85; komkommer f 0.15f 0,30: groene kool f0,13 f 0.19: winterpeen f 0.09f 0,16; druiven f 0,95—f 1,25. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Johan van Oldebarnevelt van Djakarta. Bismillah van Lillystadt. Amstelland van Hamburg. Draco van Lissabon; Corbak van Leningrad. Basilea van Las Palmas. Texel- stroom van Liverpool. Waria van Stock holm. Deo Favente van Aarhus. Bittern van Liverpool. Leersum van Hamburg. Marietje Böhmer van Kopenhagen. Jelö van Oslo. Driebergen van Bureau. Raansater van Va- nern. Meliskerk van Rotterdam. Malto van Bremen. Hos van Bremen. Lanfonn van Nar vik. Mabbgo van la Coruna. Rijnkerk van Antwerpen. Niederrhein van Vesteras. Fla mingo van Kotka. Ciudad de Cucuta van Antwerpen. Lennard Bratt van Gothenburg. Vertrokken zijn: Kirsten naar Vesteras. Lancaster Brook naar Londen. Amigo naar Rotterdam. Eastbury naar Hampton Roads. Annekerk naar Bremen. Sagitta naar Ant werpen. Wibold Böhmer naar Kopenhagen. Mutua Fidis naar Delfzijl.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7