VANMORGEN IN DE VISHAL —EN OP ZEE IJMUIDER VISHANDEL W. HOEKSTRA Oud: ijzer- Oud papier Sukarno en Abdulgani in Djakarta teruggekeerd VERHUUR 'tStaa t Tel. en 4333 Het laatste woord over hun reis is echter nog niet gesproken I j ONS GROTE SUCCES I HEERLIJKE LEVENDE PALING - zo uit't IJsselmeer j Fa Max Gosschalk TAXI 5000 Luidsprekers t komt immers van VAN WEERT WOENSDAG 17 OKTOBER 1956 4 Dertiende partij in Franse Nationale Vergadering A fsplitsing van de partij van Mendès-France Dodelijk ongeval in tunnelbouwput Het nieuwe Oostenrijkse leger Frans konvooi overvallen in Tunesië, 15 doden Verongelukte „Liftmaster" in brand geraakt Frotesten over en weer tussen Londen en Peking Radio-activiteit is boven Noorwegen toegenomen Dulles in verlegenheid Nixon tegen afschaffen der waterstofbomproeven Huiseigenaren mogen inwonenden kiezen B. en Wvan Delft in het ongelijk gesteld Scheepvaart EEN UITGEBREIDE SORTERING VIS A voor BABy en KLEUTER DJAKARTA (ANP/United Press/Reuter). President Sukarno is van zijn reis van 55 dagen naar een aantal Oost-Europese lan den, waaronder de Sovjet-Unie, en de Chinese volksrepubliek, in Djakarta te ruggekeerd. Hij werd verwelkomd door alle leden van het Indonesische kabinet. Duizenden Djakartanen hadden zich langs de straten van het vliegveld naar het pa leis opgesteld. Velen van hen zwaaiden met rode vlaggen. Sukarno verklaarde over de landen, die hij bezocht heeft: Afgezien van de ver schillen in ideologieën tussen hen en ons, hebben wij gemeenschappelijke grond ge vonden, omdat wij tezamen ernaar ver langen de wereldspanningen te verminde ren en een sterke vrede tot stand te bren gen. Wij hebben in de landen, die wij be zochten, een groeiend streven naar dat idelaal opgemerkt", aldus Sukarno, die daaraan toevoegde: Dit betekent niet, dat alles wat wij hebben gezien of gevoeld op Indonesië toepasselijk zou zijn". De onafhankelijke „Times of Indonesia" voorspelde, dat bepaalde groepen „het hoofd van minister Ruslan Abdulgani zul len eisen". Minister Ruslan Abdulgano is met president Sukarno in Djakarta terug gekeerd. Het blad schrijft, dat zijn aftreden zal worden geëist „naar aanleiding van zijn misstap in Moskou, waar hij zo onverstan dig was een gezamenlijk communiqué te ondertekenen, waarvan de politieke inhoud een verlaten betekent van de Indonesische buitenlandse politiek, gegrondvest op niet- inmenging in de koude oorlog. Het blad dringt er op aan, dat indien minister Abdulgani zijn fout „bekent", daarmede de zaak als afgedaan dient te worden beschouwd. „Het evenwicht in het kabinet is zo labiel en de coalitie tussen de partijen zo weinig vast, dat een aan houdende poging de minister van Buiten- (Van onze correspondent in Parijs) In Frankrijk is een nieuwe politieke partij opgericht, waardoor het aantal par tijen of groeperingen, die vertegenwoor digd zijn in de Nationale Vergadering, van twaalf op dertien is gebracht. De nieuwe „radicaal-socialistische partij" is opgericht als gevolg van de splitsing in de 55 jaar oude radicale partij die op haar congres te Lyon een nieuwe aderlating onderging als gevolg van de uittocht van een tweede lichting rechtse elementen, die zich met de leiding van Pierre Mendès France niet lan ger kon verenigen. De scheurmakers heb ben officieel een nieuwe partij ongericht, met een kamerfractie van voorlopig vijftien leden, onder wie de oud-premiers Queuille en André Marie, die ook onder de vlag van het radicaal-soeialisme zal blijven varen. Daarmee is 't Franse parlement drie groepen rijk - van Mendès France, van Edgar Faure en nu van oud-minister Morice - die zich in naam allemaal op het liberalisme beroepen. Verwacht kan worden, dat Mendès France zich met zijn „jacobijnen" nog feller tegen verschillende aspecten van de regerings- politiek, vooral ten aanzien van Algerije, zal richten, zonder dat hij het kabinet- Mollet in gevaar wil brengen. Van de so cialisten, de bondgenoten in de verkiezings strijd, za'l hij niet willen scheiden. Enkele partijgangers van Mendès France hebben nog zitting in de regering. Wanneer Mendès France niettemin de linkse nationale oppositie verpersoonlijkt, dan betuigen de twee andere radicale groe pen, die niet in de regering zitten, hun trouw aan het kabinet, speciaal wat de politiek in Algerije aangaat. Helder en overzichtelijk kan men, zoals men ziet, het beeld van Frankrijks politiek in het be gin van het nieuwe zittingsjaar nauwelijks noemen. Arbeider onder vallende buis De Velsense tunnelbouw heeft gister middag haar vijfde dode geëist: de 55-jarige Beverwijker W. Douwma, arbeider hij de bronbemalingsfirma H. J. Tjaden en Zoon werd door een vallende buis van 400 kilo dusdanig gewond, dat hij vrijwel onmid dellijk overleed. Het ongeval gebeurde gistermiddag om streeks drie uur in de tunnelbouw zuid, waar men bezig was met het opruimen van bronbemalingsapparatuur. Daartoe was een houten driepoot boven een stuk af te bran den pijpleiding geplaatst, om de buis op te kunnen hijsen. Op het moment dat de af gebrande buis in de bok hing, knapte één van de houten poten, waardoor de buis naar beneden kwam en de arbeider D. aan de borst trof. Hij was op slag dood. In de ochtenduren was omstreeks half acht reeds eerder een ongeval gebeurd, dat beter afliep: de 27-jarige Heemsteedse ar beider A. S. viel van een stelling van onge veer een meter hoogte en kwam zo onge lukkig terecht, dat hij met een hersen schudding en een gebroken bovenbeen in de Joannes de Deo te Haarlem moest worden opgenomen. Maandag zullen de bijna dertienduizend dienstplichtigen, waaruit de eerste lichting van het nieuwe Oostenrijkse leger zal wor den samengesteld, onder de wapenen ko men. De tijd van de eerste oefening is be paald op negen maanden. landse Zaken tot aftreden te dwingen kan leiden tot het aftreden van de gehele rege ring". Wapenmakkers Intussen hebben echter ook Islamiti sche zowel als niet-Islamitische partijen zich verwonderd over Sukarno's verkla ringen in communistisch China, waarin hij de Chinese communisten en de Indonesiërs „wapenmakkers" had genoemd. Men vroeg zich met bezorgdheid af of Indonesië dichter naar hef communistic sche kamp werd gedreven, toen Sukarno de Indonesische aanspraken op West-Irian (Nederlands Nieuw Guinea) gelijk stelde met de Chinese aanspraken op het door de nationalisten bezette Formosa. ALGIERS, (United Press) Vijftien Franse soldaten zijn gedood en zeventien werden gewond bij een door rebellen tien kilometer binnen de grens van Tunesië opgezette hinderlaag. Volgens Franse woordvoerders zouden ongeveer tweehon derd verzetslieden aan de actie hebben deelgenomen, en een militair konvooi nabij Kasserine onder moordend vuur genomen hebben. Een woordvoerder van de Tune sische regering heeft echter verklaard dat de omstandigheden van het gevecht nog niet vaststaan. De Franse versie van het gebeurde wilde men voorshands niet aan vaarden. De overval geschiedde nabij de Kasse- rinepas, een van de slagvelden uit de Tweede Wereldoorlog. Een compagnie in fanterie, die het konvooi op enige afstand volgde, kwam te hulp en joeg de rebellen op de vlucht. Hoewel de Franse autoriteiten aanvoeren dat de aanwezigheid van Franse troepen in Tunis noodzakelijk is voor het bewaren van orde en veiligheid, dringt de regering van Tunis er voortdurend op aan dat deze troepen dienen te worden teruggetrokken. Inmiddels hebben in de omgeving van Blida, 60 kilometer ten zuidwesten van Algiers, terroristen op een dag 1500 sinaas appel- en mandarijnbomen omver gehakt. In drie dagen zijn nu ongeveer 3000 bomen vernield. Bij een kort gevecht tegen Franse troe pen ten zuiden van Tenes zijn dinsdag volgens ANP 33 Algerijnse opstandelingen gesneuveld. De Fransen maakten een hoe veelheid wapens en munitie buit. In het dal van de Soemamm zijn dinsdag 25 rebellen gesneuveld. Aan Franse zijde vielen vijf gewonden. Een der opstandelingen gaf zich over. Het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht in Engeland veronderstelt dat het Amerikaanse transportvliegtuig, dat met 59 militairen aan boord tussen de Azoren en New York spoorloos verdwenen is, neergestort is nadat aan boord brand was uitgebroken. Men heeft delen van het landingsgestel van het vliegtuig gevonden. Uit sporen van roet en koolstof, die men erop aangetroffen heeft, wordt afgeleid dat mogelijkerwijs het vliegtuig in de lucht in brand is geraakt. De grote zoek-operatie, waaraan door meer dan 90 vliegtuigen werd deelgenomen, is thans afgelast. Slechts een twaalftal vliegtuigen is in de lucht en zoekt voor namelijk naar resten van het vliegtuig, die moeten helpen bij het vaststellen van de oorzaak van de ramp. LONDEN (Reuter) Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in Londen meegedeeld, dat Groot-Brittannië bij de regering van com munistisch China geprotesteerd heeft tegen de schending van de grens tussen Hong kong en communistisch China ddor Chinese troepen. In het begin van oktober zouden troepen van communistisch China op een groep van ongeveer dertig mensen, die deze grens in de richting van Hongkong trachtte te over schrijden, geschoten hebben. Tenminste één persoon zou hierbij gedood zijn en drie gewond. Volgens de regering van Hong kong hebben de Chinese troepen deze groep tot ongeveer 50 meter over de grens achter volgd. De woordvoerder van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken verklaarde eveneens, dat communistisch China offi cieel geprotesteerd heeft inzake de onge regeldheden van verleden week in Hong kong, waarbij 47 personen het leven ver loren. OSLO (Reuter). „De Noorse regering is bezorgd over de sterke toeneming van de mate van radio-activiteit in de lucht boven Noorwegen. Zij is voornemens de aandacht van de UNO Assemblée hierop te vesti gen", aldus heeft de Noorse premier Gerhardsen verklaard. De radio-activiteits graad was in september het tienvoudige van die in augustus. Gerhardsen besloot met de mededeling, dat deskundigen van Noorwegen en zijn bondgenoten in do Noordatlantische Verdragsorganisatie de resultaten van metingen der radio-activiteit hebben besproken. Een lid van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, dr. Willard Li'bby, heeft te Washington meegedeeld, dat nieuw on derzoek erop wijst, dat radio-actief strontium van proeven met kernwapens niet in zo sterke mate van de bodem in het menselijke lichaam doordringt, als men wel heeft gemeend. Radio-actief strontium is het gevaarlijkste materiaal, dat bij kern proeven wordt verspreid. WASHINGTON (United Press) Op de wekelijkse persconferentie van de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken werd een vraag gesteld die Dulles niet had voorzien. Een verslaggever verzocht de zekerheid dat in het vervolg de schrifte lijke tekst van de persconferentie die later wordt gepubliceerd niet meer zou afwijken van de mondelinge. (Onlangs verklaarde Dulles een dag later bepaalde dingen niet te hebben gezegd, waar nogal wat stof over is opgewaaid). Dulles was kennelijk van zijn stuk gebracht, hij aarzelde en zijn stem trilde toen hij antwoordde. Hij zei dat hij soms fouten maakt en zich niet in dé juiste bewoordingen uitdrukt. Soms ook zijn er drukfouten geweest, zei hij, of ver gissingen van de stenografen. Tenzij deze veranderd kunnen worden, aldus Dulles, en die mogelijkheid ligt in herziening van de gedrukte lezing van zijn uiteenzettin gen, zou hij de opzet van zijn persconferen ties moeten wijzigen. BUFFALO (United Press) De Ame rikaanse vice-president Richard Nixon heeft tijdens een verkiezimgstoespraak de Democratische kandidaat voor het presi dentschap, Stevenson, scherp aangevallen om zijn voorstel en zijn overtuiging inzake het afschaffen van waterstofbom- proeven. Nixon zei dat, als het Amerikaan; se volk Stevenson tot president zou kiezen, het een vreselijk risico zou nemen met zijn veiligheid als Stevenson in zijn naïeve po litiek van het stopzetten def waterstof bomproeven volhardt. „Stevenson speelt een gevaarlijk spel met de veiligheid van de Verenigde Staten". Nixon, die de onmogelijkheid van het afschaffen der kernproeven poogt aan te tonen zei, dat er twee leemten zijn in het verdrag inzake kernwapens dat Stevenson voorstelt. In de eerste plaats kunnen gro te kernproeven in Rusland worden ont dekt, maar kleine wellicht niet en wie garandeert dat de Rftssen niet een aantal kleine, onopgemerkt beproefde, kernwa pens samenvoegen tot een groot wapen? Ten tweede: mocht Rusland besluiten zich niet aan de overeenkomst te houden, dan zou de wereld dat niet tijdig te weten komen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in een geschil tussen een inwoon ster van Delft en B. en W. van die ge meente over vordering van woonruimte beslist, dat bij toewijzing van woonruimte zoveel mogelijk rekening dient te worden gehouden met de voorkeur van de eigenaar ten aanzien van de personen aan wie woonruimte ter beschikking zal worden gesteld. De inwoonster van Delft had destijds in een brief aan B. en W. medegedeeld, dat deze over de tweede étage van haar huis zouden kunnen beschikken, zodra haar zoon, die bij haar inwoonde, een eigen woning zou hebben gevonden, B. en W. hadden dit trouwens als voorwaarde ge steld bij het verlenen van een vergunning aan de zoon om bij zijn moeder te mogen inwonen. Toen de zoon vertrok, wezen B. en W. de etage toe aan een echtpaar, waartegen de huiseigenares echter bezwaren had. Zij ging in verzet tegen de beschikking van B. en W. bij Gedeputeerde Staten, welk college haar in het gelijk heeft gesteld. Zij mag zelf bepalen aan wie zij de etage in haar huis ter beschikking wil stellen. In de motivering Nvan hun beslissing zeggen Gedeputeerden, dat bij vordering van woonruimte de door de minister van Binnenlandse Zaken krachtens artikel 7 van de desbetreffende wet te geven richt lijnen in acht moeten worden genomen. Volgens die richtlijnen moet zoveel moge lijk rekening worden gehouden met de voorkeur van de eigenaar. B. en W. van Delft hebben deze richtlijnen in dit geval niet in acht genomen. Hieraan doet naar het oordeel van Gedeputeerde Staten niet af de omstandigheid, dat de huiseigenares een verklaring heeft getekend, dat de tweede etage na de ontruiming ervan ter beschikking zou komen van het huisves tingsbureau. Deze verklaring geeft B. en W. niet het recht, de voorkeur var! de eige naresse ten aanzien van de toekomstige bewoners buiten beschouwing te laten, zo zeggen Gedeputeerde Staten. Binnengekomen schepen IJM. 34 Allan-Water, 2 Herman, 226, 249, 318, 239, 202, 205, 322. KW. 101 Nestor, 162 Vier Gezusters, 52 Vrouw Anna, 71, 88, 35, 92, 128. SCH. 153 Onderneming 4, UK. 78, 115, 94, 93, 99, 78, 16, 70, 264, 194, 90. TX. 39. Vertrokken schepen IJM. 9. Haarlem, 20 Johannes Poldeman, 209 Wiron 4, 241, 226, 249, 202, 205, 239, 322, 206, KW. 44 Rijnmond III, 85 Huiber- dina Gijsbertha, 138 Wilhelmina II, 95 Toe nadering, 38 Bertha, 130 Nederland 7, 168 Eendracht, 175 Onderneming, 78 Exelsior 2, 69 Saturnus, 86 Sumatra, 16 Willem Cor nells, 59 Floris, 73 Maria Jacoba, 71, 35, 88. HD. 87 Pietertje, SCH. 27 Onderneming 2, UK. 162, 115,'94, 93, 78, 99, 98, 264, 70, 194, 16. P. 804 en 805 Kon. Marine. Donderdag Voor de donderdagmarkt is nog niets bekend. Vrijdag Voor de vrijdag is de Curagao thuisva rende (van 12 oktober) met 1460 kisten vis, waarvan 1100 haring, 200 makreel, 70 schelvis en piepers, 70 kabeljauw, gul en blanke koolvis, 20 wijting. Dagvangsten van de kotters Leendert Jacoba, 2 kg en 3 m. vis. Arend je Jacoba, 3 m. vis geen tong. Anne Marie, 2 kg en 4 m. vis. Rein, 9 m. vis geen tong. Tinny, 5 m. vis geen tong. Stern, 5 kg en 4 m. vis. Hermina 4, 2 kg en 4 m. vis. Cor nelia Adriana, niets te melden. Alice, 4 m. vis geen tong. Willy Alida, 10 kg en 5 m. vis. Arend Cornelis, 4 kg en 6 m. vis. Gerda Marianne, niets te melden. Prinses Beatrix, 4 m. vis geen tong. Johanna Cornelia, niets te melden. Willen, 2 kg en 3 m. vis. Arendje, 4 m.. vis geen tong, Jacoba, 4 m. vis geen tong. Kon. Juliana, 20 kg en 5 m. vis. Vrouw Alida, 3 m. vis geen tong. Pieter Jacob, 8 m. vis geen tong voor twee trek- ken. Twee Gebroeders, 2 kg en 7 m. vis (IJM. 3). Twee Gebroeders, moet nog ha len (IJM. 27). Emisel, 5 kg en 3 m. vis. Arend Willem, 6 m. vis geen tong en de buik eruit. Hoop 1, 4 m. vis geen tong. Wiron 5, 6 m. vis geen tong. Nehim 1, 5 m. vis geen tong, Nehim 2, 7 m. vis en y2 m. zwartvis. Nehim 3, 2 kg en 4 m. vis. Nehim 4, 2 kg en 8 m. vis. Vier Gebroeders, 3 m. vis geen tong. Nelly, 5 m. vis geen tong. Tinny Dieuw, 20 kg en 4 m. vis. Jan Willem 10 kg en 3 m. vis. Okko Bosker, 8 m. vis voor twee trekken. Nachtvangste/i van de kotters Willy Alida, 70 kg en 7 m. vis en een trek kwijt. Arend Cornelis, 50 kg en 6 m. Gerda Marianne, 40 kg en 3 m. Prinses Beatrix, 50 kg en 4 m. Zeearend, 40 kg en 3 m. en een trek kwijt. Willem, 60 kg en 5 m. en 8 m. rog. Nico, 80 kg en 8 m. Arendje, 100 kg en 12 m. en 4 m. rog. Koningin Juliana, 60 kg en 5 m. Jana, 40 kg en 2 m. en een boks in de last. Vrouw Alida, 60 kg en 4 m. Alida Jacoba, 80 kg en 8 m. Twee Ge broeders IJM 27, 30 kg en 6 m. Emisel, 80 kg en 2 m. en 5 m. rog. Arend Willem, 70 kg en 7 m. Hoop 1, weinig te melden. Wi ron 5, 80 kg en 8 m. Nehim 1, 70 kg en 10 m. Nehim 2, 70 kg en 5 m. Nehim 3, weinig te melden, twee keer vastgelopen. Nehim 4, 80 kg en 9 m. Klaas jr, 50 kg en 4 m. Nelly, 90 kg en 9 m. Samenwerking, 50 kg en 8 m. Tiny Dieuw, 100 kg en 7 m. Jan Willem, 60 kg en 5 m. Internos, 50 kg en 6 m. en een trek kwijt. Stella Maris, 60 kg en 7 m. en een boks in de last. Flevo, 70 kg en 7 m. en een boks in de last. Tiny, is net buiten, besomming was f 1.050. Trijntje, 30 kg en 2 m. en de buik eruit. Cornelia Adriana, 50 kg en 3 m. Stern, 60 kg cn 5 m. Petronella, 80 kg en 7 m. Rein, 40 kg en 3 m. Anne Marie, 60 kg en 5 m. Vangstberichten van de loggers Nacht van 16 op 17 oktober: KW 54 met 10 kantjes, 161 met 17, 168 met 1, 170 met 1, 43 met 5, 44 met 1, 85 met 2, 97 met 40, 110 met 20, 32 met 2, 49 met 20, 74 met 25, 76 met 4, 2 met 17, 3 met 5, 7 met 20, 14 met 6, 23 met 10, 73 met 17, 138 met 5, 22 met 5, 127 met 2, 175 met 12, 129 met 25, 159 met 10, 163 met 5, 18 met 5, 38 fnet 5, 48 met 20, 86 met 10, 37 met 10, 95 met 10, 130 met 10, 151 met 35, IJM 74 met 8, 75 met 5, 283 met 5, SCH 107 met 5 uit halve vleet. KW 70 met 5, 27 met 25, 176 met 15, 123 met 17. Gedeeltelijke vleet: KW 20 met 100, nog 25 netten, 45 met 80, uit 35 netten, 141 met 90 uit 40 netten. Geen vangst: KW 16, 19, 140, 57, 50, 29, 39, 40, 5, 9, 25 en 147. Gemiddeld dertien kantjes. Vanmorgen De handel kreeg vanmorgen de aanvoer te verwerken van de Allan Water, die 200 •kldranKStjes haring, 155 stijve kabeljau wen aanvoerde buiten 900 haring en 280 makreel plus 15 diversen. De Herman had 1610 kisten, waarvan 350 makreel en 30 varia. De Sch. 153 was er met 750 harin en 30 makreel plus 40 wij ting en 20 kool en de Nestor had 700 kisten totaal. Voor morgen onzeker De aanvoer voor morgen is onzeker, de Maria van Hattem en de Postboy kunnen met de Claesje komen. Export De export nam de regels grote kabeljauw vanmbrgen af voor f 150 a f 162 en betaalde de kleine met f 72. De grootmiddel schol ging weg voor f 48 a f 55 en de zetschol voor f 48 a f 52 met f 42 a f 48 voor de enen en f 4.60 voor de grote tong. Grootmiddel tong haalde f 3.30 a f 3.80 en kleinmiddel tong f3.20 tot f3.30. Tong I deed f2.45 a f2.60 en de slips haalden f 1.98 a f2.06. Binnenland De binnenlandse handel nam de zwarte kool af voor f82 a f 94, de middel gül maakte f57 en de torren gingen voor f21 a f 40% De wijting haalde f 23 a f 25 en de witte kool maakte f 104. De grove schelvis deed f 45 a f 50 en de grootmiddel f 37 a f 48. Voor de kleinmiddel kwam f 34 tot f 40 en de pennen deden f 30 tot f 36 met f 22 a f 29 voor de braad. Schol II is verkocht voor f 38 a f 36 en de drieën deden f 20 a f30. Haring en makreel deden f 19 a f21 en f23 a f26. Alblasserdijk, 15 te Le Havre. Alnati, 16 v. Roterdam n. Rio de Janeiro. Arendsdiik, 15 te Rotterdam. Albireo, 16 v. Rangoon n. Calcutta. Amerskerk, 16 v. Singapore n. Aden. Amstelkroon, 18 te Montreal verw. Amstelmeer, 16 v. Curagao n. Northpacific. Amstelpark, 17 te Bombay. Annenkerk, 16 te Bremen. Arendskerk, pass. 16 Kp. Leeuwin n. Fremantle. Argos, 16 v. Piraeus n. Tel Aviv. Arnedijk, 16 te Houston. Aagtekerk, 16 te Tanga. Alamak, 15 v. Montevideo n. Buenos Aires. Amstelkade, 15 250 m. n.w. Freetown n. Kaapst. Amstelmeer, 15 te Curagao v. Marseille. Appingedijk, 15 rede paranagua. Attis, 15 v. Curagao n. Georgetown. Averdijk, 15 v. Le Havre n. Antwerpen. Abbedijk, 16 v. Tampa n. Paname City. Aldabi, pass. 15 Casablanca n. Antwerpen. Amstelstad, 15 40 m. o.z.o. Nantucket n. R'dam. Bloemfontein, 15 v. Antwerpen n. Amsterdam. Banka, 17 te Surabaja. Bengalen, 16 v. Belawan n. Colombo. Bintang, 17 te Belawan. Billiton, 16 te Singapore v. Djibouti. Baweon, 16 te Penang. Batang, 16 te Belawan v. Penang. Bonaire, 16 325 m. n.o. Paramaribo rr Plymouth. Breda, 17 te Balbao v. Manta. Britsum, 15 100 m. w. Key West n. Pt. Arthur. Bloemfontein, pass. 16 Vlissingen n. Amster'dam. Clavella. 15 v. Abadan n. Karachi. Cinulia, pass. 16 San Miguel Az. n. Rotterdam. Castor, 15 130 m. n. San Salvodar n. Cp. Haitien. Cycloop, 15 325 m. z.o. Bermudas n. St. Nazaire. Ceronia, 15 150 m. n. Paramaribo n. Trinidad. Cradle of Liberty, 15 v. Philadelphia n. Pt. Said. Delft, 15 te Rotterdam. Duivendijk, 15 te Roterdam. Dongedijk, 15 v. Los Angeles n. Cristobal. Dorestad, 15 140 m. w. Runsaljebel n. Geelong. Diemerdijk, 19 te Los Angeles verw. v. Cristobal. Delfshaven, 16 te Narvik. Etrema, 16 v. Thameshaven n. Curagao. Ena, 16 te Fort Aleza. Esso Rotterdam, 16 v. Port Said n. Antwerpen. Etrema, 16 v. Thameshaven n. Curagao. Eemland, 16 te Santos. r zonder chauffeur Erkend Autoverhuurbedrijf Zeeweg 275 - IJmuiden Elisabeth B, 830 m. w. Cure eil. n. Honolulu. Felipes, 18 te Pladju verw. Giessenkerk, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Guineekust, 15 110 m. w. Lissabon n. Dakar. Ganymedes, 15 v. San Juan Del Sur n. Amapala. Gooiland, 16 te Recife. Hermes, 15 te Rotterdam. Hersilia, verm. 16 v. Trinidad n. Georgetown. Helena, 15 70 m. z.w. Scjlly Isels n. Amsterdam. Hera, 15 v. Brighton n. Rotterdam. Hilversum, pass. 15 Runs Jebel. n. Mena Al Ahm. Hispania, 16 te Bilbao. Hydra, 17 te Port Au Prince verw. Holland, 16 te Moma. Ilos, 15 te Amsterdam. Iberia, 15 v. Castro n. IJmuiden. Jagersfontein, 16 te Durban. Jupiter, pass. 16 Finisterre n. Tunis. Kellia, pass. 15 Recife n. Curagao. Kieldrecht, 15 te Antwerpen. Kylix, 15 te Rotterdam. Kalinga, pass. 16 Malta n. Port Said. Kalydon, 16 te Avonmouth. Kenia, 20 te Curagao verw. Kermia, 16 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kota Baroe, 19 te Baltimore verw. Karimata, 15 v. Aden n. Port Said. Khasiella, 16 te Lorenco Marquefe. Koningswaard, 16 t, Manilla. Kalinga, 15 dw. Kaap Bon n. Port Said. Kalydon, 15 v. Glasgow n. Avonmouth. Kellia, pass. 15 Recife n. Curagao. Kryptog, 15 v. Kielerkanaal n. Thameshaven. Koratia, 15 v. Mena Al Ahmadi n. Singapore. Katelysia, pass. 16 Straat Hormuz n. Montreal. Laagkerk, pass. 15 Aden n. Djibouti. Lekkerkerk, pass. 15 Gibraltar n. Antwerpen. Lemsterkerk, pass. 15 Finisterre n. Mostaganem. Leersum, 15 te Amsterdam. Lieve Vrouwekerk, 16 v. Karachi n. Bombay. Luna, 15 te Savona. Laurenskerk, pass. 16 Gibraltar n. Marseille. Lutterkerk, 16 te Hamburg. Lütterkerk, 15 v. Brake n. Hamburg. Loosdrecht, 15 v. Bushore n. Kuwait. Lissekerk, 16 40 m. w. Oporto n. Port Said. Meliskerk, 15 te Amsterdam. Maasdam, 17 te La Guaira. Maashaven, 16 te Antwerpen. Maureen, 16 t, Charleston. Marisa, 15 te Saloniki. Merak N, 15 420 m. z.w. Kp. Verd. eil. n. L. Palm. Muiderkerk, 16 te Antwerpen. Nigerstroom, 16 te Monrovia. Noordzee, 15 760 m. n.o. Midway eil. n. S. Franc. Nestor, 16 v. Houston n. New Orleans. Notos, pass. 16 Gibraltar n. Amsterdam. Ouwerkerk, 17 te Manilla. Oberon, 15 v. Bremen n. Hamburg. Orestes, 15 v. Port Au Prince n. Kingston. Oranjestad, 16 v. Curagao n. Aruba. Prins Alexander, 15 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 16 te Rotterdam. Pendrecht, pass. 16 Wight n. Banias. Prins Willem George Frederik, pass. 16 Belle Isle naar Montreal. Phrontis, 17 te Tjilatjap. Poseidon, 15 v. Philadelphia n. New York. Prins Maurits, 16 v. Montreal n. Quebec. Peperkust, 16 v. Lagos n. Douala. Prins Casimir, 17 te Le Havre verw. Prins Frederik Willem, pass. 15 Vliss. n. Bremen. Pygmalion, 17 te Rotterdam verw. Roebiah, 16 te East-London. Rijnland, pass. 15 Recife n. Las Palmas. Rijnkerk, 15 te Amsterdam. Riouw, 16 te Singapore. Ridderkerk, 15 v. Antwerpen n. Amsterdam. Radja, 16 362 m. o.z.o. Kp. Leeuwin n. Kaapstad. Ridderkerk, pass. 16 Vlissingen n. Amsterdam. Sarpedon, 15 te Rotterdam. Stad Arnhem, pass. 16 Oland n. Middlesbro. Stad Breda, pass. 16 Finisterre n. Rotterdam. Stad Dordrecht, 19 te Gibraltar verw. v. R'dam. Slamat, 16 te Belawan. Stanvac Djirak, 16 te Sungeigerong n. Bangkok. Straat Bali, 16 te Kaapstad v. Port Elizabeth. Stentor, pass. 15 Fayal n. Trinidad. Sinabang, 16 te Sandakan. Soestdijk, 15 te Antwerpen. Stad Rotterdam, 15 v. Melilla n. Holland. Sibajak, 16 325 m. z.w. Adelaide n. Melbourne. Sloterdijk, pass. 15 Vlissingen n. New York. Solon, 15 v. Ciudad Bolivar n. Pto. Ordaz. Stad Maassluis, 16 te Amsterdam verw. Stad Vlaardingen, 17 te Rotterdam verw. Tibia, 15 v. Rotterdam n. Nordenhamn. Tabinta, pass. 16 Straat Messina n. Genua. Theobaldius, pass. 16 Muscat n. Abadan. Trompenberg, 15 100 m. n. Fiches n. Houston. Trajanus, 16 780 m. n.o. Barbados v. Rotterdam. Triton, 16 te Turks Island v. Curagao. Utrecht, 17 te Priok. Van Noort, 16 te Priok. Van Riebeeck, 16 te Singapore. Waal, 15 te Rotterdam. Wonosari, 16 te Colombo. IJssel, 16 te Tunis. Zijpenberg, pass. 16 Kp. St. Vincent n. Melilla. Zuiderzee, 16 te Ceuta. Zeeland, 15 v. Hollandia n. Manokwari. SLEEPVAART Argus, 15 te Rotterdam. Cycloop, 15 320 m. z.o. Bermuda n. St. Nazaire. Hudson, 15 410 m. z.o. Socotra n. Haiphong. Maas, 15 te Rotterdam. Noordzee. 15 70 m. o.z.o. Minikoy n. Haiphong. Oostzee, 15 30 m. n. Port Said n. Karachi. Zeeland, 15 200 m. z.o. N. Orleans n. St. Nazaire. HALLO HUISMOEDERS VAN IJMUIDEN HALLO komt allen morgen naar de markt en brengt een grote tas mee. Wij brengen donderdag tegen nooit vertoonde prijzen DOET NU UW VOORDEEL Zolang de voorraad strekt o.a. gebakken schol - haring - wijting enz. HARING IN 'T ZUUR LEKKER EN NIET DUUR EET VIS - omdat het zo gezond en lekker Is Vooral na de slechte zomer hebben uw kinderen nu de onontbeerlijke eiwitten hard nodig. IEDEREEN PROFITEERT - LOOP NIET VERKEERD Wij staan op de le rij, vlak bij de Kijkgrijp. Van Galenstraat 14 IJmuiden-Oost Telefoon 5829 worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door INDUSTRIESTR. 2 TEL 5852. voor luxe verhuur en trouwrijden KENNEMERLAAN 136 Garage: Reinier Claeszens- straat 1, IJmuiden - Tel. 5000 Verhuur zonder chauffeur De nieuwe Ford Anglia WERKSTER gevr. 1 ocht. of middag per week. Bilderdijk- laan 12, Driehuis. FLINKE WERKSTER gevr. 2 ocht. p. week. Mevr, Blom, Kennemerlaan 168. NET MEISJE gevr. van half negen tot vijf uur. Aannf. na zeven uur van Tuyllweg 1, hoek Stationsweg. Het beste corset ts een „ETERNA" CORSET!! Wijk aan Zeeërweg 4 RADIO en TELEVISIE. Be tere montage van uw anten ne. Wees wijzer, vraag eens bij Keizer Keizer, v/h. Hoo- gers. Tel. 4516. Trompstr. 30, IJmuiden. Wij hebben DAMESHAKJES met stalen rand. Schoenrep. inrichting Jac. Binkhorst, Tuindersstraat 119. WASMACHINES. Gunstige betalingsvoorwaarden. Har tendorp, Gen. Cronjéstr. 43 H'lem. Kruidbergerweg 51, Santpoort (D.) Ruilen: een goed FORNUIS voor 1 pers. opklap ledikant Adres: Alexander Bellstr. 15 IJmuiden. KOSTHUIS gevr. voor tim merman en metselaar voor ca. 10 weken van ma. tot vrijdag. Aanb. Stationsweg 9, tel. 4176, Velsen-Dorp. Gevr. ZIT-SLAAPKAMER met pension in IJmuiden of omgeving. Brieven L 6269 SCANDINAVIAN in zware wollen stof met Teddy gevoerd prachtige coupe prijs 29.25 kleine stijging per maat bijpassende SKIBROEK 13.75 Anegang *46 Grote Houtstraat 116 Heer, b. b. h. h. zoekt per 1 december gest. ZIT-SLAAP KAMER met pension. Brie ven L 6271. PETROLEUM verkrijgbaar. Rasch, Huygensstr. 59, IJm. Net persoon (N.H.) vraagt NET KOSTHUIS omg. Vel- serduinweg. Brieven L 6273 VRIJ HUIS gevr. geen Oud- IJm. voor 3 kam. flat omg. L. Nieuwstraat. Br. L 6272 VRIJ HUIS te Driehuis te ruilen met flat of kleine wo ning. Driehuizerkerkweg 122 WONINGRUIL. Aangeb. vrij huis voor 4 of 5 kamer flat. Brieven L 6274. WONINGRUIL. Aangeboden te Appingedam: grote woon kamer, keuken, douchecel, 3 slaapk., hall, schuur en toilet Tuin voor en achter. Gevr.: woning in de omgev. van IJmuiden. Br. no. 194.0.66, Bolrek, Kon.pl. 1, A'dam. DUITSE PIANO gevr., con tante betaling. Br. met kleur en prijs L 6259. Te koop: zwarte DAMES SCHOENEN m. 42, z. g a. n. P. C. Hooftlaan 23 ben. Te koop: emaille KOLEN- FORNUIS. Wilhelminakade 38 zwart. TE KOOP: mooie vulkachel met pijp en plaat en stan daard Slavonisch eik. wand- plank, eiken parapluiebak en wasmand, eiken hangklok. Adres bur. v. d. blad. Te koop z. g. a. n. BREIMA CHINE, billijke prijs. Na 6 uur, Willebrordstraat 7, TE KOOP: z. g. a. n. vul kachel (alles brander) en prima kinderstoel. Hofdijk laan 9, Driehuis. TE KOOP: Engelse sportfiets met 3 versnellingen f 50 met lamp, slot en pomp, grote passpiegel f 15, kamer vloer, balatum f 10. Rijksweg 324, Santpoort. POPPENHUIS ter overname gevraagd. Prijsopgave en verdere gegevens L 6275. Elektricien vraag WERK v. de avonduren. Pres. Steyn- straat 48 rd. Bouwkundig opzichter zoekt THUISWERK voor de avond uren. Brieven L 6270.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6