„Voluntas Dei" Z. 543 ter proefvaart in Noordzeekanaal bij elke 2 pakken ÖHHÖ Zeven ongelukken op Veilig Verkeer"-dag Bm butfónbutijb FORTUNA VL. - STORMVOGELS Luidsprekers Gebouwd door Machinefabriek H. Zwart OMO d£t wast pas smetteloos wit donderdag 18 oktober 1956 13 Landbouwschap over streekplan -1 Jmond Bezwaren uit plangebied tenvolle onderschreven Ruim 400 vacatures bij het lager onderwijs Twee nieuwe dokken bij Wilton-Fijenoord Investering van 100 miljoen De vogeltrek Weer te slecht weer voor flinke trek Darul Islam moordt en brandt in West-Java VELSENS VERKEER GISTEREN Kind onder vrachtauto op Lange Nieuwstraat Kapiteins van „Sunetta" en „Cobri" gestraft Scheepvaart UW LEVERANCIER zal ook U graag laten profiteren van deze bijzondere aanbieding. Vraag hem een bus VIM met twee pakken OMO en U krijgt 13 ct. korting. En U hoeft het niet bij die ene keer te laten. Hoe vaker U van deze aanbieding gebruik maakt, hoe groter Uw voordeel. Neem daarom nu wat bussen VIM in voorraad en gebruik OMO om een smetteloos witte was aan Uw lijn te krijgen. Oe Volkskredietbank van Haarlemen omliggende gemeenten helpt U een KNIPSTER enkele NAAISTERS een STRIJKSTER DE DOOR de machinefabriek H. Zwart te IJmuiden gebouwde motorkotter Zee- brugge 543 „Voluntas Dei" heeft gisteren in het Noordzeekanaal en op de Noordzee de proefvaart gemaakt en is nabij de Velserbrug door de heer H. Zwart aan de Bel gische schipper-eigenaar Eugene Vlietinck overgedragen. Zowel tijdens de proefvaart in het kalme water van het Noordzeekanaal als bij het tamelijk ruwe weer op de Noordzee heeft de kotter goed voldaan. De Z. 543 heeft als afmetingen 26.50 me ter lengte, 5.30 meter breedte en 3.20 me ter holte. Het schip werd uitgerust met een 250 pk Bolnes, reductie 2 1. Voorts werd in de machinekamer opgesteld een Lister hulpmotor van 20 pk en op dek een Bruxelles-Neptuna winch. In. het visruim kunnen ongeveer 550 kisten vis worden geborgen. Na de proefvaart door het Noordzeeka naal, waarbij het schip op de heenweg naar Amsterdam 9% mijl liep en op de terugweg 10 mijl, heeft de heer Zwart de Z. 543 overgedragen. In zijn toespraak kon hij mededelen nog meer orders voor de bouw van vissersvaartuigen te hebben ont- Het Landbouwschap heeft op zijn don derdag gehouden vergadering een schrijven van het dagelijks bestuur aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting goedgekeurd, waarin de bezwaren worden neergelegd betreffende het streekplan voor de IJmond-Noord. In deze brief heet het onder meer dat het Landbouwschap ten volle de bezwaren onderschrijft die een groep van belanghebbenden uit het streek- plangebied in juni heeft kenbaar gemaakt aan de Koningin en die ook betrekking hebben op de ligging van het industrieter rein ten opzichte van het woongebied en het agrarisch gebied in verband met lucht verontreiniging. Het Landbouwschap meent, dat alvorens wordt overgegaan tot 't pro jecteren van een woonstad ten noordoosten van de Hoogovens, moet vast staan, dat de huidige en de te verwachten luchtveront reiniging geen nadelige gevolgen voor de gezondheid zal opleveren. Volgens het Landbouwschap zou de te bouwen stad moeten komen in het duingebied tussen Wijk aan Zee en Castricum. In het schrij ven wordt verder betoogd, dat het Land bouwschap het onttrekken van gronden aan de landbouw aanvaardt, indien zulks in verband met de noodzakelijke industriali satie en de woningbouw in het algemeen belang is. Dit evenwel onder het voorbe houd dat met de landbouw als geheel en met de belangen van de betrokken indivi duele land- en tuinbouwers zoveel mogelijk wordt rekening gehouden. Bij de rondvraag wees mr. B. W. Bies heuvel op het belang voor Nederland van de huidige besprekingen inzake de inte gratie van de Europese landbouw. Frank rijk speelt namelijk volgens hem met de gedachte dat de andere landen hun land bouwprijzen zouden moeten optrekken aan de Franse. Indien dit werd verwezenlijkt, aldus mr. Biesheuvel, zou de landbouw- integratie voor Nederland met zijn grote export van agrarische produkten, een ware ramp betekenen. De vergadering keurde de begroting van het Landbouwschap voor 1957 goed. Op 16 september waren er bij het lager onderwijs 410 vacatures zo heeft de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen aan de Tweede Kamer mede gedeeld. Hiervan zijn er bij het gewoon lager onderwijs, het voortgezet lager onderwijs en het buitengewoon lager onderwijs 95 wat betreft het verplicht personeel, 55 voor het boventallig personeel, 111 wegens ziekte en militaire dienst voor het ver plicht personeel en 10 wegens dezelfde redenen voor het boventallig personeel. Deze cijfers zijn voor het uitgebreid lager onderwijs respectievelijk 38, 60, 35 en 6. vangen. Met de uitvoering hiervan zal spoedig worden begonnen. De heer Vlietinck aanvaardde het schip en. was vol lof voor de schitterende afwer king van het vaartuig. Ook namens de Bel gische scheepvaartinspectie werden woor den van lof tot directie en personeel van de machinefabriek H. Zwart gesproken. De kotter, die vrijdagavond naar Zee- brugge vertrekt, zal woensdagavond in die Belgische havenplaats worden ingewijd. De twee nieuwe reparatiedokken van de scheepswerf Wilton-Fijenoord te Schiedam zijn vandaag officieel in gebruik genomen. Deze dokken, alsmede een complex nieuwe machinehallen vormen een investering van ongeveer 100 miljoen gulden, welk bedrag, op een obligatielening van 5 miljoen na, geheel uit eigen middelen betaald werd. De dokken zijn aangepast aan de laatste ontwikkeling in de scheepstonnenmaat en aan de tendens, dat zowel in de tank- als in de ertsvaart een scheepstype met een draagvermogen tot 38.000 ton een steeds belangrijker deel van de wereldfonnage zal gaan innemen. Men heeft besloten tot de bouw van twee vaste dokken, omdat een drijvend dok een nieuwe haven nodig zou hebben gemaakt. De hoofdafmetingen van de nieuwe dok ken zijn: breedte tussen de dokwanden 31.5 meter, breedte van dokingang 28,35 meter, waterdiepte boven kielblokken bij normaal hoogwater achter 9.88 meter, voor 9.18 meter. De lengte van de beide dokken verschilt echter. Het ene is tussen kop en deur 211 meter lang, van het andere be draagt de lengte aan de bovenzijde 216.4 meter. De dokken worden gesloten door stalen schipdeuren, 32 meter lang, 13 meter hoog en ongeveer 3 meter dik. Ze draaien aan één zijde op verticale scharnieren. Een tot één meter boven Rotterdams peil gevuld dok bevat ongeveer 65.000 kubieke meter water. Dit moet in ongeveer 2 uur worden weggepompt. De pompen van het dok hebben een capaciteit van 10.000 ku bieke meter per uur bij een opvoerhoogte van 12 meter. De post aan het Kennemerduinmeer tel de gisteren iets meer vogels dan de post aan de zeereep. De oorzaak hiervan zal wel zijn, dat de vogels wat meer in het binnenduin vlogen, in de luwte van de buitenste duinenrij. Van half zeven tot tien uur telde men er vierhonderdvijftig spreeuwen, vierenveertig vinken, drie veld leeuweriken, vier graspiepers en twee witte kwikstaarten. In het meertje zwommen behalve de twee brilduikers en de winter talingen, die er al enige tijd zitten, een paar kuifeend- jes, vier tafeleen den en twee slob eenden. Van de tafel- en slobeen den is ongetwijfeld in de afgelopen dagen ook trek geweest, want er werden dit najaar nog niet eerder tafel eenden in het meertje gezien. De slobeenden, die al eerder in het meertje waren, zijn weer doorgetrokken, zodat er van deze soort ook geregeld ver plaatsingen zijn. Van de trek van de een den ziet men in het algemeen niet veel tot men ze plotseling in de meren en plassen ziet rondzwemmen. In het binnenduin trok gisteren nog een troep van veertien Vlaam se gaaien zuidwaarts. Vanmorgen was het windstil met donker weer en af en toe regen. Er was zo goed als geen trek. Enkele spreeuwen en graspiepers vlogen wel langs. Om acht uur kwamen twee blauwe reigers overvliegen. In de vlier bosjes bij de post vlogen vinken heen en weer en ook hoorde men een troepje pimpel mezen. Over het middenduin bij het duin meertje vlogen enkele troepen spreeuwen en vinken in snelle vaart voorbij. De vin ken bereiken een snelheid van veertig tot vijftig kilometer, de spreeuwen halen de zeventig tot vijfenzeventig kilometer per uur wel. In het binnenduin houden zich vrij veel vinken op. Het valt op, dat er dit jaar maar weinig kepen tussen de vinken meevliegen. DJAKARTA. Zeven personen zijn gedood en vier gewond toen een vrachtauto van de onderneming „Pasir Malang" door een gewapende bende tussen Sukaradja en Karangsinggal, in de buurt van Bandung, des nachts werd aangevallen. Voorts is de dessa Mandalara nabij Tjuandur door een gewapende bende, be- stande uit 200 man aangevallen, waarbij drie soldaten en drie dessabewoners wer den gedood en een kazerne in brand werd gestoken. Verondersteld wordt, dat de terroristen aanhangers van de „Darul Islam" zijn. 99 Woensdagmiddag de zeventiende oktober eiste ook het Velsens verkeer een slacht offertje onder de voetgangers: de 7-jarige Anneke B. stak op de hoek Lange Nieuw straatIJselstraat de weg over en werd aangereden door een vrachtauto. Het kind is met schaafwonden en een hersenschud ding in het ziekenhuis opgenomen. Het meisje stak met een vriendinnetje over, het andere kind sprong echter nog net op tijd terug, maar Anneke B. werd door het voorspatbord van de langzaam- rijdende vrachtauto geraakt en tegen de grond geslingerd. Bovendien deden zich een serie ongeluk ken voor, die min of meer ernstige schade veroorzaakten: het aantal van zeven in totaal lag ver boven het Velsense dagge middelde. Op het kruispunt RijkswegParklaan remde een kleine personenauto af, waar door een achterop rijdende chauffeur, die eveneens fors moest bijremmen, zijn wagen zag slippen. Op de hoek Lange Nieuwstraat Marktplein gaf de bestuurder van een bestelauto een over de Lange Nieuwstraat rijdende personenauto geen voorrang, zo dat de voertuigen op elkaar inreden en er heel wat deuken van kwamen. Doorgereden Op de spoorwegovergang in Driehuis passeerde een vrachtauto een personen- wagentje, waarbij de vrachtauto teveel links op de weg kwam en het achterspat bord alsmede de bumper van de kleine wagen vernielde. De man, die op de laad bak stond, wenkte de bestuurder door te rijden, maar na een achtervolging gelukte het getuigen van deze overigens weinig ernstige aanrijding de onhoffelijke chauf feur in Heemstede in te halen. Hij kreeg 'n dubbel proces-verbaal. Bij het afrijden van de pont raakte een vrachtauto een naast-rijdende personen wagen met het gevolg, dat deze een diepe kras in de carrosserie opliep en tenslotte is er op de hoek SlaperdijkRijksweg onder Santpoort blijkbaar een botsing gebeurd, want na een desbetreffende melding heeft de politie daar een omvergereden bermpaal j gevonden, maar de verorzaker(s) was (waren) verdwenen. Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft ka pitein L. van L. uit Den Haag de bevoegd heid ontnomen om als kapitein op zeesche pen te varen voor de tijd van een maand. De raad acht de kapitein schuldig aan het stoten van zijn schip, het 7965 brt me tende tankschip „Sunetta", op 15 oktober 1955 op het Cyrenerif bij het binnenvaren van de Straat van Sinki. Het oordeel van de raad is, dat het vast lopen van dit schip geheel moet worden ge weten aan de schuld van de kapitein „die door een fout in zijn schatting van tijd en afstand in ernstige mate in zijn navigatie heeft gefaald". De „Sunetta" is op eigen kracht vlot ge komen en had geen schade opgelopen. Voorts heeft de Raad voor de Scheepvaart kapitein H. E. van den B. uit Hilversum en bestman G. O. uit Groningen een berispnig gegeven wegens het aan de grond lopen van het 199 brt. metende motorschip „Co bri" in het Kattegat op 4 september 1955. De raad is van oordeel, dat de bestman allereerst aansprakelijk moet worden ge steld voor deze stranding, maar dat ook de kapitein niet vrijuit gaat. De kapitein heeft de navigatiekennis van de bestman te hoog aangeslagen door deze in staat te achten zelfstandig dit vaarwater te kunnen be varen. Amor, 16 v. Amsterdam n. Malta. Amstelslot, 17 te Amsterdam. Aludra, 16 te Colombo. Amstelpark, 17 te Bombay v. Fremantle. Aegis, 17 te New Orleans v. Houston. Algenib, 17 te Santos Annenkerk, 17 v. Bremen n. Hamburg. Alamak, 16 te Buenos Aires. Arkeldijk, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Adonis, 16 v. Sta. Marta n. Cartagena. Ariadne, 16 60 m. n. Kp. Bougaroni n. Cartagena. Alioth, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Andijk, 17 te Rotterdam. Averdijk, 18 te Rotterdam. Aalsum, 17 te Mtwara. Abbekerk, 18 te Dairen. Albireo, 18 te Calcutta. Alblasserdijk, 18 te Antwerpen. Almkerk, 18 te Las Palmas. Aludra, 17 v. Colombo n. Mauritius. Alwaki, 17 v. Lourmarques n. Durban. Amstelkroon, 18 te Montreal. Amstelvliet, 17 v. Kaapstad n. Dakar. Astrid Naess, 17 v. Gothenburg n. Mena Al Ahm. Bloemfontein, 16 te Amsterdam. Banka, 16 dw. Terschelling n. Gothenburg. Bawean, 17 te Belawan. Bintang, 17 te Belawan verw. Britsum, 16 415 m. z.o. Pt. Arthur v. Antwerpen. Bonaire, 17 575 m. n.o. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 17 te Balboa v. Manta. Bussum, 18 te Bachaquero verw. Beninkust, pass. 17 Las Palmas n. Le Havre. Bennekom, 17 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Bali, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Blommersdijk, 17 te Rotterdam. Calamares, pass. 16 Azoren n. Guadeloupe. Congokust, 16 v. Amsterdam n. Dakar. Castor, 17 te Cap Haitien. Ceronia, 17 te Trinidad. Cradle of Liberty, 16 200 m. z. Cape Sable naar Port Said. Caltex Nederland, te Vlissingen. Caltex Delft, 17 nog ten anker te Bahrein. Caltex Rotterdam, 17 v. Suez n. Bandarmashur. Camerounkust, 18 te Rotterdam. Dalerdijk, 17 v. Portland n. Stockton. Delfland, 18 te Amsterdam. Delft, 18 te Amsterdam. Duivendijk, 18 v. Rotterdam n. Londen. Duivendrecht, 18 te Hamburg. Elizabeth B, 17 170 m. w.n.w. Hanolulu n. H.lulu. Esso Den Haag, pass. 17 Casquets n. Sidon. Eenhoorn, 17 27 m. z.z.w. Syracuse n. Patras. Eemdijk, 17 v. Houston n, Le Havre. Fairsea, 16 te Southampton verw. Felipes, 18 te Pladju v. Telokanson. Friesland KRL, 16 te Gdansk. Guineekust, pass. 17 Las Palmas. Gaasterkerk, 18 v. Suez n. Djibouti. Heemskerk, 16 v. Lour Marques n. Beira. Hydra, 16 60 rm z. San Salvador n. Pt. Au Prince. Hilversum, 17 te Mena v. Teneriffe. Hector, 16 v. Alexandrië n. Beyrouth. Hoogheid, 16 te Bangkok. Heelsum. 17 v. Houston n. Brownsville. Helena, 18 te Amsterdam. Ittersum, 17 v. Londen n. Montreal. Katelysia, 17 30 m. z. Ras Al Hadd n. Montreal. Kalianda, 17 te Makassar. Kryptos, 17 te Thameshaven. Kinderdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Kermia, 18 te Rotterdam. Laertes, 17 te Avonmouth. Lekhaven, 16 v. Horta n. Galveston. Loenerkerk, 16 v. Port Sudan n. Suez. Leto, 21 te Rotterdam verw. Lissekerk, pass. 17 Cadiz op 80 m. w. n. Pt. Said. Laertes, 17 te Avonmouth. Lemsterkerk, 17 te Gibraltar n. Genua. Meliskerk, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Macoma, 16 v. Singapore n. Fremantle. Mitra, 16 v. Pta. Cardon n. Birkenhead. Markelo, 16 dw. Gt. Yarmouth. Maaslloyd, 17 te Genua. Maaskerk, 17 te Genua. Maas, 17 te Piraeus Maasdam, 17 v. Curagao n. Port Au Prince. Mataram, 18 te Marseille. Mijdrecht, 17 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York n. South.ton. Nanusa, 19 te Basrah verw. Overijsel, 17 v. Suez n. Port Said. Oranjestad, 16 v. Aruba n. Pto. Limon. Oldekerk, pass. 17 Gibraltar n. Genua. Oranjefontein, 17 te Southampton verw. Oranje, 18 v. Suez n. Massawa. Prins Alexander, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Pr. Philips Willem, 17 v. Rotterdam n. Chicago. Polyphemus, 17 v. Halifax n. Boston. Pendrecht, pass. 17 Ouessant n. Tripoli of Banias. Peperkust, 17 te Douala v. Lagos. Prins Willem III, 16 te Windsor. Pr. Will. George Frederik, 19 te Montreal verw. Prins Frederik Willem, 17 te Bremen. Prins Philips Willem, pass. 17 Dover n. Montreal. Prins Willem v. Oranje, 17 v. R'dam n. Montreal. Pygmalion, 17 te Rotterdam. Prins Casimir, 18 v. Le Havre n. Hamburg. Purfina Hellas, 18 v. Suez n. Abadan. Prins Maurits, 17 v. Quebec n. Glasgow. Ridderkerk, 16 te Amsterdam. Roepat, 16 v. Berbera n. Mogadiscio. Rondo, 16 130 m. n.w. Djeddah n. Aden. Sarpedon, 17 te Amsterdam. Stad Maassluis, 17 te Amsterdam. Stad Schiedam, 16 v. Rotterdam n. Gibraltar. Straat Torres, 16 v. Rotterdam n. Bombay. Sarangan, 16 te Suez. Stad Alkmaar, 16 v. Narvik n. Emden. Sabang, 18 te Makassar. Salatiga, 17 te Manilla. Schie, 18 te Tanger verw. Stad Vlaardingen, 17 te Rotterdam v. Narvik. Stanvac Selo, 17 te Singapore v. Palembang Sinabang, 17 te Jesselton. Straat Malakka, 17 te Cochin. Sunetta, 17 te Abadan. Stad Leiden, pass. 17 Kp. Guardafui n. Antw. Sibajak, 17 te Melbourne. Stad Haarlem, 16 v. Birkenhead v. Seven Islands. Straat Cook, 18 te Aden v. Port Sudan. Senegalkust, 22 te Rotterdam verw. Samarinda, 17 v. St. Vincent n. New York. Statue of Liberty, 17 v. Philadelphia n. Mena A1 Ahmadi. Straat Bali, 16 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tomini, 18 te Brownsville. Tamo, 18 te Rotterdam. Trajanus, 18 te Barbados. Tibia, 17 te Holtenau. Triton, 18 te Jacksonville verw. Tawali, 17 v. Calcutta n. Vizagapatam. Tiba, 18 v. Rio de Janeiro verw. Tiberius, 17 v. Kingston n. Tela. Tjisondari, 15 te Penang. Utrecht, 17 te Tj. Priok v. Singapore. Waal, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Willem Barendsz, 17 te Schiedam. Westertoren, 18 te Kaapstad. W. Alton Jones, 16 540 m. w.z.w. Fayal naar Philadelphia. Weltevreden, 17 te Penang. Zonnewijk, 16 in Panamakan.zone n. Tocopilla. Zuiderzee, 16 v. Ceuta n. Baltimore. KLEINE VAART Adine, 16 v. Rotterdam n. Oporto. Adm. Courbet, 17 v. Londen te Zeebrugge verw. Albergen, 16 150 m. n.n.o. Kp. Vilano n. Londen. Amigo, 16 v. Rotterdam n. Helsingborg. Anna B, 16 40 m. w. Bornholm n. Amsterdam. Appingedam, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Aries, 16 dw. Sandhammern n. Londen. Atlas, 16 dw. Lissabon n. Rotterdam. Badzo, 17 v. Londen te Rotterdam. Banka, 16 dw. Terschelling n. Gothenbure. Batavier II, 17 dw. Lissabon n. Casablanca. Bernard John, 16 120 m. w. Algiers n. Alexandr. Bornrif, 16 dw. Gotskasandon n. Lulea. Caland, 16 dw. Wight n. Gent. Catharina, 17 v. Rouen te Rotterdam. Curasao, 17 te Maryport (schroefschade). Dacapo, 16 v. Rotterdam n. Lissabon. Da Costa, 17 v. Svendborg te Stettin verw. Dija, 17 v. Rochester te Grimsby verw. Elda, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Export II, 16 v. Rotterdam n. Londen. Fiducia, 17 v. Londen te Maassluis. Franka II, 16 dw. Kentissknock n. La Rochelle. Frieda, 16 v. Rotterdam n. Fowey. Grutto, 16 v. Rotterdam n. Londen. Haaksbergen, 16 40 m. z.z.w. Ouess. n. Terneuzen. Harry, 16 dw. Oland n. Hamina. Hoflaan, 16 dw. Lizard n. Algiers. Holland, 16 v. Rotterdam n. Hull. Hunzeborg, 16 v. Amsterdam n. Penryn. Jell, 17 v. Londen te Dordrecht. Jonan, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Joost, 16 v. Solvesborg n. Kalmar. Koh I Noor, 17 v. Danzig te Kotka verw. Kora, 17 v. Middlesbro te Newcastle. Libelle, 16 v. Helsingborg te Jakobstad. Mariscal Lopez, 17 dw. Guernsey n. Antwerpen. Markab N, 16 v. Oslo n. Gt. Yarmouth. Meteoor, 16 dw. Understen n. Londen. Meuse, 16 dw. Le Havre n. Liverpool. Midsland, 16 v. Rotterdam n. Leith. Mirach, 16 dw. Gjedser n. Leningrad. Musketier, 16 v. Guernsey n. Belfast. Nassauhaven, 17 v. Gothenburg te Rotterdam. Nautilus, 16 dw. Fehmarnbelt n. Preston. Navis, 16 v. Barcelona n. Goole. Neeltje B, 17 v. Rotterdam te Par. Nomadisch, 16 v. Rotterdam n. Zoutkamp. Plato, 16 40 m. n.o. Kp. Passero n. Venetië. Polaris, 16 dw. Flambrohead n. Aberdeen. Ponza, 16 dw. Elbe n. Zaandam. Prinses Beatrix, 16 v. Harwich te H. v. Holland. Prinses Wilhelmina, 16 v. A'dam n. Hamburg. Quo Vadis, 16 v. Avonmouth n. Pt. Talbot. Reality, 17 v. Rotterdam n. Esbjerg. Ria, 16 v. Rotterdam n. Londen. Rini, 17 v. Douglas te Barry verw. Rokin, 16 dw. Landsend n. Bayonne. Rose Marie, 16 30 m. z. Noordquarken n. Totness. Schippersgracht, 16 v. Kotka n. Amsterdam. Senior, 16 v. Gefle n. Hudiksvall. Spora, 16 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Steady, 16 v. Hamina n. Londen. Stella Maris, 16 dw. Hanstholm n. Rotterdam. Strabo, 16 v. Barcelona n. Taragona. Taurus, 16 v. Dover te Rotterdam. Tempo, 16 dw. Tuskarrock n. Dublin. Thalassa, 16 dw. Vlieland n. Hull. Timo, 16 v. Dordt n. Londen. Tiny, 16 150 m. n.o. Humber n. Hull Trompenburgh, 16 v. Rotterdam n. Kingslynn. Valbella, 16 dw. Le Havre n. Dublin. Vanda, 16 v. Antwerpen te Malmö. Vanessa, 16 v. Amsterdam n. Domsjo. Virgo, 17 v. Poole te Gefle verw. Vitesse, 16 v. Rotterdam n. Swansea. Vliestroom, 16 v. Amsterdam n. Hull. Volharding, 17 dw. Finisterre n. Lissabon. Wegro, 16 dw. Startpoint n. Rotterdam. Westerhorn, 17 v. Liverpool te Rotterdam. Westpolder, 16 80 m. n.o. Vilano n. Antwerpen. Wickenburgh, 16 40 m. z.w. Beachyhead naar Casablanca. Willem, 16 v. Rotterdam n. Gothenburg. Wim, 16 v. Duinkerken n. Londen. Zevenbergen, pass. 16 Kp. Falcon n. Cork. SLEEPVAART Cycloop, 16 410 m. z.o. Bermuda n. St. Nazaire Humber, 16 dw. Bizerta n. Rotterdam. Loire, 17 te Djibouti n. Bluff. Oceaan, 16 v. Aruba n. Curagao. Thames, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Witte Zee, 16 dw. Las Palmas n. Takoradi. Zeeland, 16 200 m. n.w. Cuba n. St. Nazaire. Tot onze grote droefheid is van ons heengegaan, na een zeer langdurig maar geduldig gedragen lijden, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader de heer ARIS TRAP in de ouderdom van 73 jaar. „Door het geloof behou den". C. Trap-Mossel T. van Jaarsveld- Trap A. van Jaarsveld J. Trap E. F. Trap-de Wit C. Trap R. Trap-Fosset E. Bonnet-Trap F. Bonnet en kleinkinderen Santpoort, 17 okt. 1956. Hagelingerweg 150. De overledene is opge baard in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden- Oost tot en met vrijdag 19 oktober. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 20 oktober a.s. des namid dags 1 uur op de alge mene begraafplaats „de Biezen" te Santpoort. Geen bloemen DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij Directie en Personeel van de Reinigings- en Ontsmettings- dienst, de bewoners van de Platanen- en Abeelenstraat, Commissie en leden v. d. Bond van Ouden v. Dagen en alle vrienden en beken den die van zoveel belang stelling blijk gaven met onze 50 jarige echtvereniging en deze dag voor ons onvergete lijk maakten onze hartelijke dank betuigen. D. v. d. OUTENAAR J. C. v. d. OUTENAAR- VAN CITTERS. Platanenstraat 28, IJmuiden-O. Zondag 21 oktober a.s. gaat de Supp.ver. „Stormvogels" (opger. 24 april 1953) naar bovengenoemde wedstrijd in VLAARDINGEN. Vertrek 11.45 uur vanaf „Kennemerhof". Aanmelden tot a.s. vrijdag 16 uur bij: A. van Nieuw koop, Kanaalstraat 29, tel. 5534; P. Kuhl, Jac. v. Heems kerkstraat 18, tel. 6344. Aan verzoeken tot deelname na bovengenoemd tijdstip kan niet worden voldaan. als overheidsinstelling op sociaal-verantwoorde voorwaarden (zonder winst) KREDIETEN voor noodzakelijke aankopen, die u niet ineens kunt betalen; FINANCIERING van uw inkopen bij deelnemers (winke liers) aan het Kennemer Financierings-Instituut; VOORSCHOTTEN op pensioenen; ADVIES om te voorkomen, dat u te zware lasten te dragen krijgt en HULP als u in moeilijkheden bent geraakt (sanering). (Jw zaken worden vertrouwelijk behandeld. Inlichtingen: Kleine Houtstraat 70. Haarlem en bij de plaatselijke cor respondenten ZOEKT U GOEDE LEC TUUR voor het hele gezin? „De Gezinsportefeuille" brengt het er in. Inh 12 bla den pr. v.a. f 0.50. A. Wi- nands, Alex. Bellstr. 45, IJm. Leidsevaart 442, Haarlem Tel. 38955 Op ons atelier voor fijne lingerie, blouses en pyja ma's kunnen wij, door huwelijk van enkele trouwe krachten, momen teel plaatsen; Voor deze functie komen in de eerste plaats gerou tineerde krachten in aan merking, doch is ook mo gelijkheid voor scholing aanwezig. Voor gehuwde ervaren krachten bestaat in bepaalde gevallen ge legenheid tot plaatsing voor halve dagen. Reis geld wordt vergoed aan degenen die buiten Haar lem wonen. Alle inlicht, geven wij gaarne van 8—12.30 en 14—17.15 of na tel. afspraak. NAAISTERS voor hand- en machinewerk, alsmede leer lingen. Hoog loon. Aanm. ook 's avonds tussen 68 u Miezérus, Zijlweg 55 Hrl Tel 10815 WERKSTER gevr. Jac. Cats- laan 18, Driehuis. Tel. 6448. NETTE WERKSTER b. z. a. voor de morgenuren. Brie ven L 6278. Het beste corset is een „ETERNA" CORSET!! Wijk aan Zeeërweg 4 WASMACHINEEABRIEK heeft regelm. wasmachines met lichte emaille besch Gloedn., met gar Van f 206 voor f 145. Desgew. afbet Fabrieksdepöt: Anna van Bu- reniaan 44, Tel. 39204, H'lem. UW SCHOORSTEEN VUIL? Wij vegen dinsdags, Schoon maakbedrijf F. Kulk, School straat 9, Broekhuizenstr. 2. VERLOREN bruin jack, om geving Grahamstr. Terug te bez. Haver, Boerhaavestr. 7. Voor direct gezocht door we duwe PENSION met zit-slp.- kamer event, met huiselijk verkeer. Brieven L 6277. Voor goede SCHOENREPA RATIE G. Oldenburg, La- gersstraat 14. Tel. 5753. Ruime keuze SCHOON MAAKARTIKELEN. Rasch, Huygensstraat 59, IJmuiden. DAMES die willen voetbal len, kunnen zich opgeven bij de „Zeemeeuwen" Tuinders straat 126. Spoed! Jongeman zoekt ZIT- SLAAPK. met pension, omg. station. Brieven L 6279 TELEVISIE.- Vraag een de monstratie en prijsopgave bij Keizer, Trompstraat 30, IJm. Wees wijzer en kijk naar T.V. van Keizer v/h. Hoo- eers. Tel. 4516. Voor het VERBREDEN, VERGROTEN van uw schoe nen G. Oldenburg, Lagers- straat 14. POPPENREPARATIE, ar men, benen, pruiken. „De Kleine Bijenkorf", Zeeweg 161, IJm.-O. VERLOREN woensdagmor gen tussen IJmuiden en Santpoort-dorp via het raad huis een bruine heren glacé handschoen (rechts) S.v.p. terug te bez. Cederstr. 32. IJmuiden-Oost. PENSION „IJMOND" Bik en Arnoldkade 43-44 heeft plaats v. arbeiders. Prima pension met huiselijk verkeer. WONINGRUIL, van Gronin gen n. Velsen of omg., kam., bijkam., keuken, 2 sl. kam. en vliering. Brieven L 6276. LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa Max Gosschalk, Indust-riestraa» 2 Tel 5852. SANTPOORT. Te koop voor zelfbewoning, zeer ruime Middenstandswoningen met grote zolder v.a. f 24.000. In lichtingen J. Bais, Da Costa- laan 42, Driehuis, tel. 5686. TE KOOP: pr. donkere he renwinterjas m. 50 en nw. h. hoed (grijs) samen f 25. Adres te vern. bur. v. d. blad Weg. omstandigh. te koop: Morris Minor. L. Nieuwstr. no. 77. TE KOOP: z. g. a. n. beige vloerkleed 225 bij 325, ge kost f 300 nu f 100, elektr. kookplaat met snoer en stek ker f 50, vuurduveltje f 10, kookkachel f 10, zw. eiken ombouw f 15. Rustbank m. 2 pers. bed er in f 75. Na 6 u. J. Kostelijklaan 6, Velsen. TE KOOP: 2 nieuwe kus sens voor een stoel en een beste spiraal, v. Galenstr. 10. Te koop aangeb. 2 GOTH. FAUTEUILS en taf. Schelde- straat 47. Te koop een zeer mooie, goed spelende BLAUPUNKT RADIO, prijs billijk. Te bevr. Lange Nieuwstraat 375.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3