DOUWE EGBERTS ORCAM Arend Reym Goud aan de Rambonnet Die lange, lange verbalen de pittige zware shag Kennemer antaarn Agenda voor Velsen Andere loket! Vele benenbrekers 6 BEVERWIJK Floralia-successen voor de schoolkinderen Ruim duizend bekroonden onder 2600 „kwekertjes" TAXI NODIG? - BEL 50 00 Nieuws van Kijk Uit" Felle strijd in de midden groepen „Zeemeeuwtjes" gaan in Haarlem tegen DCO spelen Goed voorbeeld Bondsvergadering Jonge Oud-katholieken morgen in IJmuiden 'Auim ZATERDAG 20 OKTOBER 1956 „Sissi" (Thalia, vrijdag tot en met woensdag). Het historische verhaal van de jonge prinses Elisabeth van Beieren, die met keizer Frans Joseph huwt na een bekoorlijke romance „ten koste" van haar zuster Néné, heeft op een allervriendelijkste manier gestalte gekregen in de kleuren film „Sissi", een charmant pren tenboek uit een hoofse eeuw, die de sfeer nog bezat, waarin der gelijke zaken zich ten aanschou- we van de ganse wereld konden ontplooien. Sissie Elisabeth van Beieren dus is de jongste dochter van een eveneens niet gauw vervaarde hertog Max, die zijn dochter het paardrijden en jagen met de paplepel ingiet en het voor haar alleen maar be treurt, dat ze niet als jongen ter wereld kwam. Het meisje groeit op tot een mooie jonge vrouw, terwijl om haar heen de huwe lijkskansen van de oudere en veel pretentieuzere Néné, die geheel naar moeder Ludovika aardt, worden afgewogen. Het huwelijk wordt alvast bedisseld, maar als het hertogelijk gezin naar het keizerlijk hof reist voor 'n eerste rendez-vous, weet Sissi er tus senuit te komen en „vangt" zij al vissende de keizer zelf, die staan- debeens verliefd wordt op het lieve kind. En daar ligt dan het conflict: Sissi verliefd op de aanstaande echtgenoot van haar zuster, die deze liefde volledig beantwoordt en dwars door het vooroordeel van de hofkringen in het meisje van zijn hart tot keizerin verheft. Het is een prettige film geworden, waar in de jonge Romy Schneider de hoofdrol vervult. Karl Heinz Böhm speelt een aanvaard bare Frans Joseph en Gustav Knuth zet u een pracht van een Hertog Max van Beie ren voor. Het geheel werd luchtig en sym pathiek de Oostenrijkse natuur welft zich achter het verhaal als een prachtig, kleurig décor. J. F. „De drie Rinaldo's" (Kennemer Theater, vrijdag t/m. woendag). Wie deze knappe artiestenfilm, spelend in de variété wereld en behandelende de hartsconflic- ten van een acrobatentrio indertijd in Tha lia te IJmuiden gemist heeft, kan zijn drang naar gezonde spanning en boeiend spel alsnog aan de Beverwijkse Zeestraat bevredigen. „El paso" (W.B. Theater, vrijdag en za terdag). Een knap geval van John Payne en Gail Russell, dat zich afspeelt rond de burgeroorlog in de Verenigde Staten en eens een geheel nieuw standpunt inneemt: de moeilijkheden die er ook na die strijd geweest moeten zijn in een groeiende maatschappij. Uiteraard ontbreekt de achtervolging niét aan het eind, maar ze krijgen elkaar wel. „Moordende handen" (zondag en maan dag) is de titel van de wat wrede thriller, waarin Dorothy Lamour en Dan Dureya proberen waar te maken, dat een moord altijd uitkomt, zelfs al verbergt de dader zich ook zo geraffineerd als in deze film ADVERTENTIE De Floralia-tentoonstellingen 1956 be horen weer tot het verleden en zfón een groot succes geweest: Niet minder dan 2600 van de 3600 uitgereikte planten wer den ingezonden. Hiervan werden er ruim 1000 bekroond, waarvan 160 „extra". Deze dagen werden voor de bekroonden de prijzen aan de scholen bezorgd. Voor de kinderen met „een extra bekroonde" plant had de Velser Floralia-commissie er een reep chocolade bijgevoegd, terwijl de niet-bekroonde inzenders als troostprijs een rolletje vruchtendrop ontvingen. Filmtmddag voor bejaarden Onder auspiciën van de sub-commissie voor het sociaal cultureel ontspannings werk voor bejaarden wordt woensdag 24 oktober namiddags om twee uur in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat een film middag voor de bejaarden van Velsen- Noord gehouden. De bekende cineast S. de Waard zal zijn film „Portegal, tuin van Europa" vertonen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Romy Schneider als Sissy het geval is. Uitermate boeiend gefotogra feerd, overigens. „Therèse, de begeerde vrouw" (K e n- nemer Theater, ma., di., wo.) is een film, waar men een bittere nasmaak van over houdt en gedurende welke men zich voortdurend afvraagt, wat de drie samen werkende filmmaatschappijen bewogen kan hebben dit onderwerp zo te verfilmen. De opzet was vermoedelijk een door zijn grond en geslacht tot boer en niets anders dan boer bepaald man te plaatsen naast een schoonmeisje uit de grote stad. Tussen deze twee uitersten had de vonk moeten over springen voor een drama van hartstochten. Dat is nergens gelukt. Nergens heeft de regisseur het litteraire gegeven filmisch kunnen verwezenlijken. Men krijgt bij de film het gevoel in een mand met rot ooft te zijn beland. Het verhaal heeft ook zoveel inconsequenties en onduidelijke typerin gen, dat men het kan samenvatten met: Er vallen drie doden op grond van hartstoch ten en motieven, die de regisseur „achter de hand" heeft gehouden. „Tempel der verleiding" (L u x o r, vr., za., zo., ma.). Voor deze cinemascope-kleu- renorgie heeft Hollywood weer eens een greep in de Bijbel gedaan, die zo mogelijk van nog groter wansmaak getuigt dan haar beruchte voorgangsters. Uitgangspunt voor het scenario leverde de gelijkenis van de Verloren Zoon, wiens omzwervingen in „verre, heidense landen" de filmmakers alle gelegenheid gaven tot schaamteloos speculeren op de. verdrongen complexen van onze tijd. Om het geheel nog wat „aan trekkelijker" te maken, Vzordt mén vet1 gast op showscènes van slavenmarkten, sluipmoorden, vechtpartijen en priesteres sen der liefde, die het Bijbelverhaal vol komen scheef trekken. Het ergste is nog, dat dit alles gepresenteerd wordt onder het mom van waarachtige eerbied voor de Schrift. Een onsmakelijke, ergerlijke en oervervelende film. VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA VERANDERING SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Velsen houdt maandag geen spreekuur van 1012 uur, maar van 911 uur. Het gaat mis met onze JUNIUS DE BROCKENMAEKER geliefde lezers. H:j heeft het voornemen mee te doen aan de rally naar Vuurland en is in training gegaan. Wij hebben hem gezien op het circuit van Zandvoort en hij haalde het hoogste gemid delde sinds 3 jaar en de schouders op, toen men hem dit eerbiedig vertelde. Nu moet Junius zelf weten wat hij op het circuit uit spookt, maar op de weg zal hij toch zijn fat soen moeten houden, lijkt ons. Vanmorgen deed hij zulks bepaald niet, want met een rondetijd van minder dan één se conde is hij uit de bocht gevlogen bij het Moerbergplantsoen. Het viel mee, twee be gonia's en een geranium naar het zieken huis en een mooi stuk arbeid voor de plaat werker, maar daar had maar weer eens een fietser moeten rijden, toen deze onverant woordelijke en steenrijke directeur van een bekend bedrijf in poets- en lapmiddelen e' zijn duistere instincten botvierde. Na lang nadenken zijn wij echter tot de slot som gekomen dat het hem ook weer niet geheel kwalijk genomen kan worden; dan had hij maar gewezen moeten worden op de voordelen van de autorijlessen bij Gediplomeerd auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Telefoon 8930 De IJmuidense damesvoetbalvereniging „De Zeemeeuwen" zal zondag om halfvier tegen DCO voetballen in Haarlem. De opstelling is: J. de Boer, K. Kraayen- bosch, L. Blom, L. v. d. Putte, M. Maagde- lein, T. Veltman, A. Vlieland, J. Bakker, F. v. d. Kolk, G. Vlieland, H. Leeuw. De elf van CSV Het Castricumse CSV gaat zondag bij ADO op bezoek met de volgende spelers: doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en H-Altena; midden: H. Beiersbergen, H. Ja cobs en H. Hartog; voor: P. v. Maarleveld, N.N., E. de Vries, H. v. d. Diggelen, H. Stolk. De wedstrijden voor de onderlinge com petitie van de IJmuidense schaakclub „Kijk Uit" kenmerkten zich deze week door een groot aantal partijen in de mid dengroepen In groep 1 A wist Blok van Kistemaker te winnen, die door dit feit zijn eerste verliespunt noteerde. Hoewel hij al positio neel slechter stond, was de tijdnood wel de hoofdoorzaak van deze nederlaag. Wijd- oogen kon door beter middenspel eveneens van Kistemaker winnen, terwijl de partij HeidenreichAarts door laatstgenoemde werd gewonnen, waardoor Heidenreich op de onderste plaats belandde; Kok en Stals speelden hun afgebroken partij uit en re mise werd het resultaat. De belangrijke partij Visser—-Mees in groep 1 B werd eveneens remise. In groep 2 kon allereerst de partij Ver- laakDeelder tot een einde komen, omdat Deelder zonder verder spelen de partij opgaf. Nieuwenhuizen had deze week vol ledig succes door eerst v. d. Plas te ver slaan en daarna nog eens van Deelder te winnen, waardoor hij de leiding nam in groep 2. Verlaak hielp hem een handje door een remise tegen Dekker. Ook Lun- ser en Kistemaker kwamen tot een ver deling van het punt. Tenslotte nam v. d. Plas revanche van de eerder geleden ne derlaag en versloeg Plugboer. Ook in groep 3 werd een groot aantal partijen afgewerkt; de thuis gespeelde par tij AbspoelRoseboom eindigde in remise. De tweede partij van Roseboom verliep minder succesvol, want nu verspeelde hij het punt tegen Boerrigter, die de verras sing van het seizoen genoemd kan worden, want, na pas gepromoveerd te zijn, staat hij nu in deze afdeling met 4 gewonnen partijen boven aan de ranglijst! v. Niekerken maakte een einde aan zijn reeks nederlagen en bracht Wal een ne derlaag toe. v. d. Berg doet het aanzienlijk beter dan verleden jaar. Nu won hij van de heus niet zo zwakke v. d. Doel en speel de remise tegen Gravemaker. De veteraan Abspoel wist in een vlot partijtje eveneens van Gravemaker te winnen. Peek schijnt in groep 4 egelrecht op het kampioenschap aan te stevenen, want nu moest zijn rivaal Blok er aan geloven. Zijn grootste concurrent, Warnez, zorgde echter niet achter te komen en wist Wolthuizen te verslaan. Prins wist Meeren een halt toe te roepen, terwijl Kramer zijn eerste overwinning behaalde ten koste van Vis. Volgende week staat in groep 1 de competitie stil, omdat Kijk Uit 1 haar eer ste competitiewedstrijd speelt en in Zaan dam tegen Zaandam 2. Het is jammer, dat Kijk Uit deze voor haar zo belangrijke wedstrijd met drie invallers moet spelen, waardoor de kracht van het tiental wel iets minder wordt. Maar mogelijk zorgen de invallers voor een verrassing. Het volle postkantoor aan de Houtmanstraat geeft bij aanwijsbare en daardoor veel zeggende voortduring stof tot mopperen onder de clientèle van Tante Pos. Dat daar in verband met de behelperige inrichting soms weinig aan te doen is, tot het riante pand aan het Marktplein omstreeks het jaar 1992 verrezen zal zijn, lijkt me aardig helder, maar dat er dingen geschieden tus sen twee ambtenaren zoals deze week, daar zou misschien wél iets in soepelheid en men selijk overleg aan te verbete ren zijn. Er kwam zo vertelt men mij vergramd een onder horige van het gemeentelijk apparaat aan het loket der geldzaken het eerste loket naar hij mij toevertrouwde. Daar stond niemand om de ambtenaar in zijn rust te sto ren, zodat de gemeentenaar verheugd een storting wilde plengen op de postrekening van iemand anders. Daartoe zijn evenwel onge lukkigerwijs formulieren no dig, die de lokettist niet onder zijn berusting zeide te hebben en dies werd de gemeenteman voornoemd door de rijksman voornoemd verwezen naar het tweede loket, teneinde het be nodigde papier tegen betaling vap f.0,01 op de kop te tikken. Nu mag dit een spotprijs heten. Die dingen ziet PT en T breed en zij brengt op deze wijze fraaie stukjes drukwerk onder ieders bereik, maar aangezien zr voer het tweede loket een rij stond van de Houtmanstraat tot Ootmarsum en de stortende gemeente ambtenaar een half uur had moeten wachten, om dan met het ingevulde papier terug te komen naar de afdeling geld zaken, vroeg hij bedeesd, of hij hier geen pampiertje van een cent kon bekomen. Aangezien zulks naar het strenge oordeel van de rijks man niet in de reglementen voorkwam, werd de gemeen teman doorgetransporteerd naar de rij. Hetgeen hij niet heeft vol bracht, want de gemeente riep en eiste taken van hem. In het bijkantoor aan de Kanaalstraat ging het véél vlotter. Waaruit valt te leren: a. Wendt u meer en meer tot de Kanaalstraat. b. Verander meer en meer in de reglementen. c. Windt u niet op. d. Koopt kinderzegels. e. Het regent ook altijd. Jazzprijs Met lichte trots kunnen de liefhebbers van jazzmuziek constateren, dat de Velsense beoefenaren dezer moderne klanken het een eind weten te schoppen. Op het AVRO- jazzconcours hebben de „Blue Star Jazz Men", het huis- orkestje van de gekapseisde Velser Jazz Society de tweede prijs veroverd. Met „Black and blue", „Me lancholy" en „Bealstreet blues". Mooi zo. De machinefabriek IJmuiden heeft een puik voorbeeld ge geven, door woensdag in schafttijd een Velsense ver- keersdeskundige het was adjudant Van der Jagt te laten opdraven, teneinde hem „het verkeer" te laten uitleg gen aan de geboeid luisterende schare machinewerkers. Wist u, dat de politie zulke dingen volgaarne komt doen, uitgaan de van het principe, dat voor komen niet alleen beter en goedkoper, maar bepaald ook gezonder is dan genezen? Nare situatie Op de hoek van de Parklaan en de rijksweg Velsen-Haar- lem doen zich bij voortduring huiveringwekkende situaties voor. Want de rijksweg is een voorrangsweg, dat spréékt, maar het fietspad, dat voor het kruispunt zo sierlijk af buigt om zich voort te zetten over de Meervlietstraat, is dat óók. Lang niet iedere weggebrui ker, die de Sluisweg afko mend daar het kruispunt te gemoet snort, beseft zulks, al staat er een levensgroot voor rangsbord voorzien van reflec toren zwaar te waarschuwen. Want het komt hier herhaal delijk voor, dat de fietsers en bromfietsers, die van de pont komen, hun krachten en durf moeten meten met de auto mannen, welke ten onrechte menen deze lagere goden te kunnen laten wachten. Het is natuurlijk een waan zinnige toestand daar, die op een kwaad moment nog eens bloed gaat eisen, maar ver andering schijnt er pas in te pXOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOCXXjOOOCOOOOGXDOOi Ongeluk? 5400! Het telefoonnummer 5400 zou ik ulieden wel in het g j hoofd willen hameren. Nog 8 al' te vaak konit het bij P ongelukken voor, dat niet dit nummer wordt ge- 8 draaid, maar eerst een an- g der. Allereerst, als er een 8 telefoon in de buurt is en er g zijn „menselijke" brokken: ongevallendienst nummer j 5400! 8 Waarom tussen haak- jes geen nóg gemakke- j lijker nummer. Ik denk aan 5555 of 6666. Dat moet met een beetje schuiven, toch j i kunnen? OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOODC Ik heb er al eens eerder met ingetoomde smart op ge wezen, dat helaas slechts hard heid de vandalen en de stom merds onder de weggebrui kers tot rede kan brengen en ik blijf daar bij: zo'n zoete Veilig-Verkeersdag heeft geen enkele zin, zolang de agenten andere kanten blijven uitkij ken, als er dikke verkeers overtredingen voor hunne neu zen worden gepleegd. En zo lang niet bars wordt ge handeld. Niet dat het deze agenten kunnen komen, als het kruis punt zijn definitieve afwer king heeft gekregen, op het moment, dat de Parkweg aan sluit op het tunneltracé. Zou men voor het afbuigende fiets pad tot zolang het karakter van voorrangsweg moeten la ten vervallen, dan ware daar een beschikking van de mi nister zelf voor nodig en dat schijnt in dit aan verkeers- acties en praat-acties labore rende landje niet te kun nen. Liever wat bloed, dan een logische oplossing, die in de praktijk slechts het verplaat sen van het voorrangsbord naar het fietspad zou inhou den, redeneert men dan blijk baar. Ik kan daar niet hele maal bij, maar het zal wel iveer aan mij liggen. Adressen gevraagd De kinderkerk „IJmuiden- Oost" viert, naar gjj allen als oplettende spellers dezer ko- lomskes weet, het jubileum jaar dezer vriendelijke organi satie met brandende activitei ten. Om echter de zaak bran dende te krjjgen, wil men graag de adressen van alle oud-personeelsleden hebben op adres De Noostraat 115. Of dat kan, vragen de kin derkerkers. Tüürlijk, vermoed ik. Het is vijftig jaar geleden begonnen voor de Castricumse amb tenaar, dat huwelijk van. Cornelis Bakker en Jantje Beunder en donderdag is het halve-eeuwfeest dezer echtverbintenis in IJmui den gevierd na bruidsdagen vol bezoek en bloemen aan de Ram- bonnetstraat, waar het paar op nommer 36 een van die knusse nieuwbouwhuisjes bezit, die geschapen lijken te zijn voor huise lijk geluk en tevredenheid. De Bond van Jonge Oud-Katholieken in Nederland zal morgenmiddag zijn vijfen veertigste bondsvergadering in het oud- katholieke verenigingsgebouw in IJmuiden houden. Bij deze bond zijn twintig afdeilngen uit verschillende plaatsen, voornamelijk uit het westen en midden-westen van het land aan gesloten, die alle hun vertegenwoordigin gen naar deze belangrijke vergadering zul len afvaardigen. Belangrijk vooral, omdat onder ogen zal worden gezien op welke wijze de bond nieuwe activiteit kan inblazen bij een aan tal verenigingen en bovendien wegens de te houden verkiezingen en ingediende voor stellen. Aftredend zijn de heren pastoor T. Horst man, voorzitter; mr. J. A. v. d. Ven, eerste penningmeester en K. Giskes, tweede se cretaris. De beide laatsgenoemden zijn niet herkiesbaar. Er zijn voor de vacatures vier kandidaten. De voorstellen behelzen een vroeger te houden bondsvergadering dan thans het geval is en medezeggenschap van de jon geren in de kerkbesturen en daardoor in direct in de Synode. De vergadering wordt voorafgegaan door een bezoek aan de kerkdienst van de Oud- Katholieke kerk aan de Wilhelminakade. Toneelgroep van Plaatwellerij neemt „Dorpsschandaal" in studie Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de personeelsvereniging aan de n.v. De Palawellerij heeft de eigen toneelgroep het blijspel „Dorpsschandaal" in studie ge nomen. Dit blijspel in drie bedrijven is ge schreven door Herman Kraaijeveld, per soneelschef van de N.V. De Plaatwellerij, welke reeds bekendheid geniet door de ge dichten die regelmatig in. het personeels orgaan „Plaat Wel en Wee" voorkomen, en die ook reeds enige dramatische werken op zijn naam heeft staan. Iri dit alleraardigst blijspel is een vrij grote rolverdeling nodig, terwijl daarnaast een aantal figuranten als dorpelingen op treden. Gezien de goede leiding van de regisseuse mevr Ant. Clausen-Enthove twijfelen we er niet aan of „Dorpsschan daal" zal bij het 10-jarig bestaan van de personeelsvereniging warme belangstelling te beurt vallen. Canadees hout aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is vrijdagmorgen aangekomen het Duitse ms „Roland Russ" met een lading van 1521 vadem papierhout van de Canadese haven Summerside. ADVERTENTIE Cornelis en Jantje Bakker, de gouden echtelieden van de week. De „veilig-verkeersdag", welke door goedwillende edoch blijkbaar weinig reële lieden over ons landje met zijn 1100 verkeersdoden per jaar is uitgestrooid, is woensdag gebleken een totale mislukking te zijn geworden. Meer dan dat: het was erger dan op de „zwarte" 17e oktober 1955 en op vele plaatsen in dit landje lag het gemiddelde aantal weg-ongelukken prompt hoger dan normaal. Zo ook in Velsen, waar Gode zij dank niet veel bloed vloeide, maar dan toch naar gij hebt kunnen ver nemen uit dit bedrukt papier, zeven knallen passeerden. geheel euvel te duiden is, want het vervaardigen van een pro ces verbaal over een automo biel, die een gemeentelijke vuilnisbak omver rijdt, vergt ongeveer drie vellen dichtbe- typt papier en daar gaat men niet juichend toe over, naar zich licht denken laat. Daarom: optreden, direct en onmiddellijk met een bon ter plaatse en een eigen incasso. Het is echt de enige oplos sing voor het toenemende kwaad der verkeersonveilig heid. Het is ze overigens niet aan komen waaien, deze Jantje en haar Cornelis, want het zijn werkensdagen geweest in het verleden. Met vader Kees on der looiige zakken van een fouragehandelaar of op zijn knieën in het zand om einde loze straten te plaveien met eindeloze stapels klinkers. Want Kees Bakker, geboor tig uit Weesp, heeft het groot ste deel van zijn leven op de knieën doorgebracht als stratenmaker van. de gemeente Velsen. Hij heeft er nu een jaar of achttien pensioen op zitten en ze zeggen van deze eerste der gepensioneerde Vel sense gemeentewerklui, dat 'ie een dure is, maar daar lacht Cornelis wat om, want als het aan hem ligt, komt er min stens nog achttien jaar bij. Want hij heeft liefhebbe rijen genoeg, net als moeder. Beiden werken ze nog hard voor de Bond voor Ouden van dagen, zij als secretaresse, hij als loper met het périodiekje van de bond sinds de dokter heeft gezegd, dat hij wat te dik werd. Maar voor haar wordt het nu wel wat te machtig, want de zeventig ja ren beginnen te wegen en er ligt al zoveel bezigheid in an- derer dienst op dit levenspad, dat zij het nu zo langzamer hand welletjes begint te vin den. Al stond beider wieg buiten IJmuiden, na de bijna 45 jaar inwonerschap scharen de ech telieden zich wel helemaal on der het ras der ingezetenen. Niet alleen vanwege de tijd, dat ze hier wonen, maar ook door de bergen v ienden en kennissen. Dokter Limburg- Meyer, de vroegere directeur van de G.G.D. heeft dit echt paar eens gecomplimenteerd met hun onblusbare activiteit en ik geloof, dat de lof ver diend was: al mikte vader dan maatschappelijk gesproken niet hoog, het gezin heeft met de twee zoons een op vallende klim langs de ladder van het succes volbracht en het kon er in 1948 zelfs van komen, dat de Bakkertjes een reisje naar Amerika maakten, naar een familielid, per „Nieuw Amsterdam". Nog wel gefeliciteerd. Zo doorgaan, dan zit het diamant er ook in! Een koopkrachtige en vrien delijke cliënt van IJmuidens middenstand komt tot mjj met een klacht, die ik gaarne door geef aan de betrokken nering houders, opdat zij kunnen zien en overleggen, wat er aan te doen zou kunnen zijn. Met prijzenswaardig gevoel voor gezelligheid, zo schrijft hij mij, hebben de winkeliers van de Centrum-galerij en het Marktplein hunne zaken op getuigd, zodat het daar des zaterdags en donderdags voor waar voortreffelijk winkelen en toeven is. Maar het genoegen wordt wel schril bedorven door de vele fietsenrekken, die daar als hinderlijke benenbrekers over het trottoir gestrooid zijn en die veel beter op zulke drukke dagen op het Markt plein zelve zouden kunnen staan. Het lijkt me voor de Marktplein-bewoners een klei ne, edoch betalende moeite voor de Lange Nieuwstraters ligt het echter minder simpel, maar wie weet is daar wat in het toch al kaalgetrapte ro- sariumpje te bereiken. Want een klant, die de benen breekt verschaft natuurlijk niet dié reclame waar elke winkelier zo blij mee is. Hij moppert. En dat ware te voor komen. Lampenier j KENhEMERLAAh ZATERDAG 20 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Sissy". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, open van 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. R.K. Toneelver. ZKOS^ 20 uur, Patro naatsgebouw, toneelvoorstelling. PALVU, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw toneeluitvoering. Groninger ver. „Moushorn", 20 uur, zaal Abelenstraat, contactavond. SANTPOORT R.K. sportver. Velsen, 20 uur, zaal ,De Weijman", feestavond. ZONDAG 21 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Met de dood in het zadel"; 19 en 21.15 uur: „Sissy". Rex, geen opgave. R.K. Toneelver. KZOS, als zaterdag Humanistisch Verbond. 10.30 uur, Cultu reel Gebouw, bijeenkomst. SANTPOORT H.W.K., 19.30 uur, zaal Zomerlust, feest avond. MAANDAG 22 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Sissy". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. PALVU, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw toneeluitvoering. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.30-17.30 en 19-21 uur. VELSEN Raadhuis. Spreekuur burgemeester 9-11 uur. Geen spreekuur wethouder van onderwijs.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8