Bestedingen moeten worden afgeremd als zij de middelen overtreffen Vliegtuig met leiders van het Algerijns verzet onderschept Uw krant morgen huis HET W Zwaar bewolkt Geografische ontdekking Haarlems Dagblad Programma van het nieuwe kabinet Huurverhoging van 25 pet., waarvan de halve opbrengst tien jaar wordt geblokkeerd Franse ingreep in Noordafrikaans overleg „H. Ph. Jungen" IJmuider Courant in nieuw kantoor Russen storen uitzending van de BBC niet meer Lonen en prijzen Gehuwde ambtenares Indonesië Het woord is aan ECHTE HELDERSE TAAI COR v. d. MEER Smaakvol Nienws-afdeling 71e JAARGANG No 90 L. Nieuwstr. 427, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na o uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Telefoon 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DINSDAG 23 OKTOBER 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 243 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 et., p. kwartaal 7.15. franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In de regeringsverklaring die minister-president dr. Drees hedenmidda; ig in de Tweede Kamer heeft voorgelezen, wordt een overzicht gegeven van de doel stellingen die het nieuwe kabinet in de komende regeringsperiode wil trachten te verwezenlijken. Die doelstellingen zijn, wat het binnenlands beleid betreft, handhahving van het monetaire en budgetaire evenwicht; handhaving van een hoog niveau van werkgelegenheid; vergroting van produktie, uitvoer en nationaal inkomen; bevordering van een sociaal rechtvaardige verdeling van het nationale inkomen, en uitbreiding der culturele, sociale en publieke voorzieningen in over eenstemming met de stijgende behoeften, waarbij rekening zal worden gehouden met de beschikbare middelen. Een voorstel tot verhoging van de huren der vooroorlogse woningen met 25 percent zal op korte termijn worden aanhangig gemaakt. Enkele categorieën van woningen, waarvan het huurpeil thans op dat van de vooroorlogse woningen ligt, zullen mede in de huurverhoging worden betrokken. Tevens zal een wets ontwerp worden ingediend volgens hetwelk tien jaren 50 percent van die ver hoging door de eigenaar van een verhuurde woning op een geblokkeerde rekening moet worden gestort. Als de situatie op de arbeidsmarkt het mogelijk maakt ook aan vernieuwing en verbetering van bestaande woningen meer aandacht te schenken, zal deblokkering der ingeschreven bedragen kunnen geschieden naar gelang de bedragen, welke de eigenaar voor vernieuwing en verbetering van de woningen heeft besteed. Op tal van plaatsen in ons land zijn radiotorens in aanbouw, die in het Neder landse landschap opvallen door hun hoopte en hun slanke vorm. Deze torens dienen niet alleen voor het net van televisie- en FM-zenders, dat in deze jaren tot stand komt, maar ook voor de straalzenders welke onder meer de Nederlandse televisieprogramma's overbrengen naar het buitenland of programma's van over de grenzen naar Lopik leiden. De straalzenders zijn dus een technisch onmisbaar onderdeel van de Eurovisie-uitzendingen. Op deze door KLM-Aerocarto gemaakte luchtfoto krijgt men een indruk van de zesentachtig meter hoge radiotoren welke de apparatuur herbergt van de een kilometer ten zuidwesten van Roosendaal in Noord-Brabant geprojecteerde straalzender In de regeringsverklaring wordt de na druk gelegd op de onmogelijkheid een be leid van vier jaar te vast aan een pro gramma te binden; deze stelling was ook uitgangspunt voor de eerste formatie poging. Dr. Drees noemde in dit opzicht enkele ervaringen van het kabinet-1952 de werkloosheidsbestrijding en de gevolgen van het Korea-conflict en zei toen: „Van deze ervaringen maak ik gewag om te doen ui(komen, dat de omstandigheden, waarmede de regering rekening moet hou den zich in betrekkelijk korte tijd sterk kunnen wijzigen, zodat liaar beleid flexibel moet zijn en men niet met zekerheid kan zeggen, wat in de voor ons liggende jaren verwezenlijkt kan worden van de wensen, LONDEN (Reuter). Volgens het Nieu we handboek van de Britse radio-omroep blijken de uitzendingen van de BBC naar de Sovjet-Unie niet meer gestoord te wor den. De storingen verminderden na het bezoek van premier Boelgamin en partij secretaris Kroesjtsjev aan Groot-Brittannië in het voorjaar.. De buitenlandse uitzendingen van de BBC die nog steeds worden gestoord, zijn in volgorde van hevigheid de uitzendingen in het Pools, Tsjechisch, Slowaaks, Hon gaars, Fins, Bulgaars, Roemeens, Perzisch, Duits, Turks, Hebreeuws en Albanees. Uit mededelingen van vluchtelingen en uit an dere bronnen is gebleken dat er in Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije, Roemenië, de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland een groot aantal mensen is dat naar de buitenlandse uitzendingen van de BBC luistert. ADVERTENTIE (Van onze correspondent in Parijs) De relaties tussen Frankrijk en de Noord Afrikaanse landen zijn er maandag weer eens niet beter op geworden. Nadat in de middag de Franse regering door middei van een communiqué bekend had gemaakt de onderhandelingen met Marokko over een financiële ondersteuning aan dat land voor onbepaalde tijd te hebben afgebro ken, vernam men in de nacht, dat de Tune sische premier, Bourguiba, zijn nationale garde had gemobiliseerd en zijn ambassa deur uit Parijs had teruggeroepen. Boven dien heeft de Tunesische ministerpresident een heftig protest doen horen tegen het feit, dat de Fransen enige uren eerder de vijf leden van het opperbevel van het AI gerijnse Bevrijdingsfront, die van Rabat in Marokko naar Tunesië vlogen, op het Franse militaire vliegveld van Maison Blanche hadden gearresteerd. De Algerijnse rebellenleiders zaten in een Marokkaans vliegtuig, dat door Fran- VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met later enige regen in hoofdzaak in het noor den en westen van het land. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Matige tot krachtige zuidwes telijke wind 24 oktober ij Zon op 7.22 uur, onder 17.29 uur. Maan op 21.06 uur. onder 12.31 uur. Maanstanden 26 oktober 19.02 uur' laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 23 oktober Hoog water: 5.36 en 17 54 uur. Laag water- 1 22 en 13 33 uur. Woensdag 24 oktober 3 Hoog water: 6.20 en 18.38 uur. Laag water: 2.00 en 14.15 uur. 9 9 OOOOOCXJCA* v lOOOOOOOOOOO MEER KANS OP REGEN De afgelopen 24 uur bleef het weer in onze streken bepaald door het omvangrijke hogedrukgebied, waarvan het centrum vanmorgen boven Zuid-Duitsland was ge legen. In het hogedrukgebied ontstaat in de nacht uitgebreid mist, die overdag op vele plaatsen oplost, waarna het weer een zonnig karakter krijgt, maar in enkele ge bieden overgaat in een laaghangend wol kendek, dat de gehele dag aanwezig blijft. Intussen is de depressie-activiteit op de oceaan weer toegenomen. Een vrij actieve depressie lag vanmorgen bij IJsland met een randstoring halverwege Ierland en N ew-Fou ndland Onder invloed van de depressie-activi teit verplaatst het hogedrukgebied zich nu in oostelijke richting, met het gevolg, dat ons land morgen geleidelijk binnen de im- DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHTENTWINTIG PAGINA'S vloedssfeer van de oceaandepressies gaat komen. De kans op regen, vooral voor het westen en noorden van het land, neemt daardoor toe. In het temperatuurverloop komt nog niet veel verandering. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Am-terdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca regen zwaar bew. zwaar bew. mist licht bew. nevel mist mist nevel nevel licht bew. zwaar bew. motregen mist mist mist nevel mist mist nevel onbewolkt regen S'E ono nno wzw o d 'G Cl o X 41 O) C 10 C t/l fli EÏS z.S 14 16 13 windst. 14 11 14 12 16 21 20 22 15 10 13 10 16 19 zzw zzw z windst. no windst. wnw wzw zw zw ono zo o windst. 18 w 18 o 25 ono 22 n 23 3 0 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 0 0 0 0 0 0 50 Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eel de De Bilt Twente Eindhoven geheel bew. wzw zwaar bew. zzw zwaar bew. zzw motregen zzw geheel bew. zw mist zzw motregen zzw Vlv. Z.-Limb. onbewolkt z gen 7 uur, uur.) 13 0 12 0 11 0 11 0,1 11 0 8 0 10 0,1 8 0 sen was bemand en de piloot heeft in de lucht gehoor gegeven aan de sommatie van zes Franse straaljagers om met zijn toestel daar te landen. De vijf rebellen, die deel uitmaakten van het opperbevel in Kaïro, van waar zij de Algerijnse opstand leidden, waren zeer verbaasd toen zij bemerkten dat zij tengevolge van deze krijgslist door Franse militairen werden opgewacht. Ze hadden verwacht op vrije Tunesische grond te zullen landen waar de regering van Bourguiba grote feesten had georgani seerd ter gelegenheid van het bezoek van de Marokkaanse sultan, waarbij de vijf Algerijnen eveneens als eregasten waren uitgenodigd. Bij die ontmoeting waren de Marokkaanse sultan en de Tunesische pre mier van plan geweest tezamen met de Algerijnen de mogelijkheden te onderzoe ken van een bemiddeling om een einde aan de gevechtshandelingen met de Fransen te kunnen maken. Ook die plannen zijn nu wel op zeer losse schroeven gesteld. De vijf gearresteerde verzetsleiders, onder wie zich de opperbevelhebber van de Alge rijnse opstandelingen, Ben Bella, bevond, waren 's middags met bijzonder grote hartelijkheid door de Marokkaanse sultan in zijn paleis in Rabat ontvangen en die ontvangst was even later voor de Fransen aanleiding geweest de besprekingen over financiële bijstand te onderbreken, be sprekingen waarvan het akkoord juist dooi de Marokkaanse vice-premier te Parijs met zijn handtekening zou worden bekrachtigd. Frans kabinet bijeen Ondanks de arrestatie van de vijf Alge rijnen, waardoor de opstandelingen nu van hun leiding zijn beroofd, baart de nieuwe situatie, die door al deze verrassingen nu in het diplomatieke domein tussen Frankrijk enerzijds en Marokko en Tunesië ander zijds is geschapen, de regering in Parijs ze ker de nodige zorgen. Hedenmorgen vroeg heeft een speciale kabinetszitting zich met dit probleem bezig gehouden. Naar verluidt heeft de Marokkaanse sultan zich in de af gelopen nacht telefonisch in verbinding gesteld met president Coty. Eens te meer is intussen gebleken dat de gebeurtenissen in Algerije de voortdurende terugslagen doen voelen ook in de twee andere Noordafrikaanse landen. En eens te meer eveneens mag men daarom consta teren, dat zolang de oorlog in Algerije voortduurt, er van een werkelijke vriend schap of zelfs maar van enig wederzijds begrip tussen Frankrijk en de drie Noord afrikaanse landen in het minst sprake zal kunnen zijn. De gearresteerde opstandelingenleiders waren volgens United Press Ben Bella, 40 jaar oud, die als de algemene leider van de opstand wordt beschouwd (Hij is indertijd sergeant in het Franse leger geweest); Mohammed Khider, 43 jaar, die Algerijns afgevaardigde in de Franse assemblée is geweest en beschouwd wordt als de intel lectuele leider der beweging; Mohammed Bcudiaf, Moestafa Lasjref en Hoessein Ait Achmed. De verzetsleiders waren niet zonder op luchting in dit door de sultan ter beschik king gestelde vliegtuig gaan zitten, zij hadden namelijk in Rabath bijna het ver keerde toestel genomen, dat hen naar Orna op Frans gebied zou hebben vervoerd, waar een zekere arrestatie hen had gewacht. die men vervuld zou willen zien. Wat de regering als haar doeleinden in uitzicht stelt, zal in dit licht moeten worden bezien. In elk geval zal niet alles tegelijk tot stand kunnen worden gebracht. Er zal met prio riteiten moeten worden gerekend." De regeringsverklaring spreekt van ver schillende problemen ten aanzien van de verhouding van structuurpolitiek en con- junctuurpolitiek. Daarbij moet in het alge meen de voorrang van de structuurpolitiek worden aanvaard. Deze structuurpolitieic betekent expansie van de Nederlandse economie in de breedte en in de diepte. Een conjunctuurpolitieke correctie op deze structuurpolitiek is gewenst, indien en voorzover in de volkshuishouding de be stedingen de middelen dreigen te over treffen en de expansie in het bedrijfsleven tot te grote spanningen aanleiding geeft. Bij zulk een afremmen zullen alle beste- dingscategorieën onder het oog moeten worden gezien. De middelen van conjunc tuur- en structuurpolitiek moeten bij voor keur van globale aard zijn. Fysieke con troles zullen slechts in speciale gevallen mogen worden toegepast. Het thans verstreken .jaar werd op econo misch terrein gekenmerkt door een hoog en nog steeds stijgend peil van werkgelegen heid, produktie en uitvoer, waardoor het nationale inkomen een nog niet bereikte hoogte verkreeg. In het komende jaar zal veel beleid worden gevraagd om te voor komen. dat deze op zichzelf gunstige ont wikkeling wordt overspannen en daardoor ADVERTENTIE ACCOUNTANTSKANTOOR voor uw administraties en belastingzaken Zeeweg 187 - IJmuiden - Telefoon 4753 in haar tegendeel omslaat. Als een symp toom van deze dreigende overspanning valt in de eerste plaats te wijzen op het te ver wachten tekort op de lopende rekening van de betalingsbalans als gevolg van de toe neming van de bestedingen. Dit baart te meer zorg omdat zeker onder de hui dige omstandigheden enig overschot op de lopende rekening wenselijk moet wor den geacht. Over het vraagstuk van bedoelde beste dingen is intussen het advies van de So ciaal-Economische Raad gevraagd. De re gering zal niet aarzelen de in dit verband noodzakelijke maatregelen te treffen. Het verloop van lonen en prijzen blijft grote aandacht vragen. Gegeven de recente loonsverhogingen en de aanpassing aan het loonniveau, die in 1957 moet worden ver wacht, is uiterste waakzaamheid met be trekking tot het prijspeil geboden. De re gering zal het prijsstabilisatiebeleid voort zetten, evenals het kartelbeleid, dat gericht zal zijn op het bevorderen van een ge zonde economische mededinging. Tot een afremmen van de nationale be stedingen zal ook de overheid haar deel moeten bijdragen. Onderzocht wordt welke overheidsinvesteringen in het kader van een evenwichtige afremming van alle be stedingscategorieën kunnen worden ver minderd of getemporiseerd. Efficiency en soberheid in de overheidsdienst zullen krachtig worden bevorderd, opdat de totale uitgaven van de staat minder zullen toe nemen dan het nationale inkomen. Met betrekking tot het salarisstelsel van het overheidspersoneel zal aandacht wor den geschonken aan de beloningstelsels, geldende in het particuliere bedrijf en aan de ontwikkeling van het algemene loonpeil. Het ligt voorts in de bedoeling het ver bod van arbeid van de gehuwde vrouw in de overheidsdienst te doen vervallen. Ten aanzien van Indonesië zei de pre mier: „De betrekkingen tussen ons land en de republiek Indonesië zijn in de loop van dit jaar zeer moeilijk geworden. Wij staan voor het feit, dat Indonesië zich veroor looft geldende internationale overeenkom sten, die tot stand zijn gekomen onder medewerking van een commissie van de Verenigde Naties, eenzijdig te verbreken en verplichtingen te annuleren, terwijl boven dien bij ons volk verontwaardiging is ge wekt door de rechteloosheid, waarvan ver schillende onzer landgenoten daar te lande het slachtoffer zijn. Ook worden de normale diplomatie ke betrekkingen tussen de beide landen door Indonesië belemmerd. Eventuele aan wijzingen. welke er op zouden kunnen duiden, dat de Indonesische regering wezenlijk bereid is mede te werken aan herstel van een goede verstandhouding, zal de regering uiteraard niet verwaarlozen. Ten aanzien van Nieuw-Guinea zal Nederland de mogelijkheid van toepassing van het beginsel van zelfbeschikking be vorderen. Voor de vervulling van deze taak zal worden gezocht naar nieuwe vor men. (Bij het ter perse gaan van deze editie duurde de regeringsverklaring door dr. Drees nog voort). Arabische zegswijze: Bedenk, dat de waarheid een vriend van uw vijand kan zijn. ADVERTENTIE IJmuidenaren reden 6000 km te ver Tot de berekening van deze afstand kwam de heer Plutanus na lange innerlijke overpein zingen, nadat hij zich gerealiseerd had, dat elke winkelier, die zich plotseling genood zaakt zag terstond zijn noodzakelijke voor raad papier of zakken aan te vullen, zich hiervoor op gemotoriseerde- of mechanische wijze langs vele dreven moest voortbewegen om zich in het bezit te kunnen stellen van die artikelen, welke hij met een glimlach weer aan zijn klanten cadeau geeft. Wij zullen ons hier niet verder verdiepen in de innnerlijke overpeinzingen van genoemd heer. Want!! H.H. Winkeliers, binnenkort in IJmuiden uit voorraad verkrijgbaar: Winkel zakken, slagerspapier, kappersvloei, vetdicht papier, toonbank rollen, touw. zakjes voor gesneden groenten, golfkarton, juweliers- vloei, zelfklevende prijsetiketten, vleesschaal tjes, bonbonzakjes, luxe papier, St. Nicolaas- en Kerst-etiketten, cellophanewol, enz. enz Komt u eens langs, wat u gebruikt komt bij ons in voorraad. TROMPSTRAAT 61 - hoek Lumeystraat. ADVERTENTIE van PRONK bij het bekende adres KENNEMERLAAN 131 - TELEFOON 538ft >COC<X:OCOCOOOOCOOOCCOOOOOCC>C!CCXX)CCCOOOCC<XOCOCCCOOOOÓOOOf DIT bijzondere nummer van de IJmuider Courant, dat in sterk vergrote oplage wordt verspreid, verschgnt ter 8 gelegenheid van de opening van ons 8 nieuwe kantoor voor redactie, admini- i stratie en courantenexpeditie aan de 5 Lange Nieuwstraat 427 te IJmuiden. Na langdurige voorbereidingen, die een grondige verbouwing en uitbreiding van het bestaande perceel omvatten, verheugt het ons zeer, deze nieuwe vestiging voor het publiek te kunnen 8 opensteilen. Het is een kantoor, de 8 courant met verreweg de grootste ver- 8 spreiding in de gemeente Velsen-IJmui- den waardig. Wy vertrouwen dat velen de weg 8 naar ons nieuwe adres zullen vinden om zich te abonneren op de IJmuider 8 Courant en zich dit doende aan te slui- 8 ten by de grote meerderheid ten getale van meer dan achtduizend gezinnen, S waar ons blad reeds dagelgks in de brievenbus komt. Wy verwachten ook, dat nog meer 8 8 dan thans reeds in zo ruime mate het a geval is, advertenties aan ons ter plaat- 8 sing zullen worden opgegeven. Beter dan ooit zullen wfl nu de Vel- a ser-IJmuider gemeenschap kunnen die- 8 nen en geen krachtsinspanning zal ons 8 teveel zijn om deze dienstvervulling zo perfect en volledig mogelgk te maken. 8 Ons kantoor in de Lange Nieuwstraat 8 427 zal dagelgks geopend zgn van 8 uur 8 v.m. tot 5 uur namiddags, op zaterdagen 8 van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. Telefonisch is het te bereiken onder 8 de nummers Redactie no. 5389, Admini- j stratie (abonnementen en advertenties) g no. 5437. Buiten kantooruren no. 6450. g Directie IJmuider Courant 8 )OOOOOOOOOOC)OOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO( 8 XDOOOOOOOOOOOO HET IS MET ENIGE TROTS, dat wij op de eerste pagina van deze extra-omvangrijke krant, die ook verder een feestelijk kleurtje draagt, ons kantoor aan de Lange Nieuwstraat aan u voorstellen. Het heeft lang ge duurd, eer uw krant haar nieuwe pand in het centrum van de groeiende stad kon betrekken, maar het gaat er nu dan toch van komeneen modern gebouw in het hart van de Centrum-galerij, waar zich de laatste jaren een deel van de middenstand van IJmuiden heeft geconcentreerd, gaat donderdagochtend voor iedereen de deuren openen, nadat morgenmiddag de officiële opening zal zijn geschied. W ij kunnen onze bezoekers van donderdagochtend af ontvangen, zoals hun dat toekomt: in een ruim en gerieflijk kantoor, waar zowel de redactie als de administratie beschikken over de outillage, die ons gestaag groeiende dagblad nodig heeft, om de voortdurend in betekenis toenemende IJ mond van nieuws te voorzien. Om d'it in het bestaande pand te berei ken moest er duchtig aan verbouwd wor den daar ligt dan ook de oorzaak van de vertraging in de opening. Thans echter kunnen wij beschikken over een ruim voor kantoor, waarvan de gevel is aangepast aan de specifieke eisen van een krant: een aantal schijnwerpers in de luifel, die om het winkelblok van Van den Broek en Ba- kema loopt, zet de nieuwsborden des avonds in een helle gloed. De foto's, die de berichten illustreren, komen daardoor uit stekend tot hun recht. Achter de stijlvolle, lichtgehouden toe gangsdeur komt de bezoeker direct voor de „balie" terecht, waar ons personeel hem of haar te woord kan staan. De grote ruimte van dit voorkantoor wordt verder in beslag genomen door archief- en bergkasten. Daarachter bevindt zich een vertrek voor de advertentie-acquisitie en aan de overzijde van de gang, die door het pand loopt vindt men een spreekkamer voor bezoekers van onze redactie. grote ruimte voor de expeditie: lange ban ken zullen het legertje bezorgers van de IJmuider Courant een gemakkelijke zit bezorgen, totdat zij bij aankomst van de dagelijkse portie bedrukt papier zonder te veel zorgen aan het bezorgen kunnen gaan. De krant zal geheel „op het droge" kun nen worden gedistribueerd, zolang zij al thans nog binnenshuis is, want achter de expeditieruimte is een garage gebouwd, waar de wagens van de expeditie gemak kelijk binnen kunnen rijden. Uit een klein kantoor voor de chef van de expeditie kan het uitzetten van de krant over de ver schillende wijken geregeld worden. In geel en grijs, met blauwe tegelvloeren en crème tegels in de gangen is dit nieuwe kantoor van de IJmuider Courant niet al leen een sieraad in de zakelijke reeks dei- Centrum Galerij geworden' maar bovenal een waardige zetel voor de krant, die zich beroemen kan op de grootste verspreidings intensiteit in de zuidelijke IJmond. Ge zijt er niet alleen als lezer, maar ook als ad verteerder en gewoon bezoeker van harte welkom! De redactie „huist" in een aangebouwde zaal ter linkerzgde van de gang, waar zij j de ruimte vindt, die zij zo lang heeft moe ten ontberen. Geluiddempende wanden en weer een rij kasten plus de moderne aan kleding van deze ruimte stempelen haar tot een eenvoudig, doch efficient onderkomen voor hen, die het dagelükse nieuws be werken. Aan de achterzijde van het gebouw de Sober, smaakvol en vriendelijk is het nieuwe kantoor van de IJmuider Courant

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1