„Brand" in de bisschoppelijke kweekschool sloot leerlingen in DavitamonTïö DE SAMENZWEERDERS WYBERT Voor de vijfde keer werd mej. M. Pie tafeltenniskampioene Visserij- varia MERLIJN EN DE WONDERBESSEN SIEMENS RADIO MET LEVEND GELUID Agenda voor Velsen Weer U tegen het weer! Verhoog Uw weerstand! Bekers aan het eind van een zes weken lange strijd NAAIMACHINES r HOOGOVEN-TAFELTENNIS Velsen moet jaarlijks f 20.000,- bijdragen Voordracht nieuw hoofd BLO-Wilhelminaschool Nederlaag-toernooi om de Zilveren Beker „Parkzicht" in Beverwijk won van Suisseuit Haarlem „Kennemerland" houdt feestavond DEM heeft een volleybal club opgericht Agenda voor Beverwijk <j>! Negen processen-verbaal bij verkeerscontrole „Noordholland" verloor lichter bij Bermuda Vastenavondbal van „V riendenkring" VERVOLGVERHAAL Indoor Friedrich Bruegelj Nieuwe leden der Tweede Kamer Anonieme telefoontjes brengen onrust teweeg Haarlemse moeders moeten zich niet laten intimideren Agenda voor Haarlem WOENSDAG 24 OKTOBER 1956 4 In de rijks h.b.s. te Velsen zijn de finales gespeeld van het vijfde Holland 1-beker tafeltennistoernooi onder auspiciën van de Commissie voor Bedrijfsontspanning (CVB) der K.N.H.S. Aan dit toernooi dat 6 weken heeft geduurd namen ongeveer 100 enkel en 50 dubbelspelers deel. In de klasse der N.T.T.B.-spelers leverde bij de dames de Hotac-speelster mejuf frouw M. Pie (Corresp.) de unieke pres tatie voor de vijfde achtereenvolgende maal de titel te behalen. Deze keer moest de Rapidity-speelster mejuffrouw R. Smit (Bouwk. buitend.) het hoofd voor haar buigen. Bij de heren ging de strijd tussen de ge routineerde Hotac-speler F. de Loor (Breedband Kwal. afd.) eveneens voor de vijfde maal tot de finale doorgedrongen en de jeugdige Rapidity-speler A. Winder (Leerlingenwerkplaats), welke door de grotere ervaring van de eerste in diens voordeel werd beslist, zodat hij hiermede voor de tweede maal beslag op de titel legde. V erenigingsspelers In de klasse der Verenigingsspelers eiste de Hotac-speelster mevrouw E. Albers Blom (Soc. afd.) thans de titel op, na het vorig jaar met de tweede plaats ge noegen genomen te hebben, door haar rivale de Rapidity-speelster mejuffrouw G. Eckermann (Inkoop) te kloppen, terwijl bij de heren de oud-V.T.C. speler P. A. Peek (Soc. afd.) zijn meerdere moest erkennen in de Velsen-speler B. Stals (W.W.). Bij de dames beginnelingen zag mejuf frouw Bakker (Geneesk. dienst) ditmaal haar derde poging met succes bekroond en nam revanche op haar collega en beker houdster 1955 mejuffrouw R. Bosscher (Geneesk. dienst). Bij de heren is er een fel gevecht ge leverd tussen W. Fortgens (Nieuwbouw) en P. Persijn (W.W.) welke door de laat ste op het nippertje werd gewonnen. In het dubbelspel N.T.T.B.-spelers zege vierden de kampioenen van Nederland 1955 de Hotac-speelsters mejuffrouw J. Blom (Zuidfabr.) en mejuffrouw M. Pie (Cor resp.) over de V.G.Z./Rapidity speelsters mejuffrouw T. Struik (C.P.B.) en mejuf frouw R. Smit (Bouwk. buitend.) terwijl bij de heren het geduchte Hotac-duo F. de Loor (Brb. Kwal. afd.) en J. Weenink (H.O.) wederom de titel bemachtigde door de Velsen-spelers B. Stals (W.W.) en J. Webbe (E.T.A.) te verslaan. Bij de Verenigingsspelers prolongeerde de V.T.C./Velsen-spelers C. Dekker (Te kenkamer) en J. Webbe (E.T.A.) de titel door als eerste te eindigen vóór de Rapi dity-speler Th. Tromp (Tr. en V.) en J. Lejeune (Mekog). De uitslagen waren: Enkelspel: A heren: F. de LoorA. Win der 21—16, 13—21, 22—20, 21—17; B da mes: M. Pie—R. Smit 21—16, 15—21, 21— 17, 21—17; C heren: B. Stals—P. A. Beek 2112, 2117; D dames: E. Albers-Blom G. Eckermann 21—13, 18—21, 21—16; E heren: P. PersijnW. Fortgens 2110, 18 21, 2220; F dames: A. BakkerR. Bos scher 21—10, 21—12. Dubbespel: A heren: F. de Loor en J. Weenink—B. Stals en J. Webbe 21—19, 22 20, 2118; B dames: J. Blom en M. Pie T. Struik en R. Smit 20—22, 21—10, 21— 17; C heren: C. Dekker en J. WebbeTh. Tromp en J. Lejeune 1221, 2220, 21 12. Na afloop der wedstrijden vond de prijs uitreiking plaats hetgeen door de toernooi- leider, de heer J. Webbe, werd gedaan met een toepasselijk woordje voor iedere prijs winnaar. Hij dankte namens de deelnemers de C.V.B., die hen in de gelegenheid had gesteld wederom dit toernooi te houden. De winnaars van het enkelspel ontvingen de traditionele wisselbeker met een beker tje als persoonlijke prijs en de winnaars van het dubbelpel een lauwertak of krans, ter wijl de nummers 2 met een zilveren vul potlood werden verrijkt. Het Adviescollege voor het IJmondge- bied heeft B en W van Velsen de begro ting van kosten voor een vol jaar tot een totaal bedrag van f 34160,- toegezonden. Deze kosten, over de IJmond-gemeenten verdeeld naar rato van het aantal zielen in die gemeenten, bedragen voor Velsen f 20496,-, zoals al eerder vermeld werd. Over 1956 zal, aangezien het adviescol lege op 1 september 1956 zijn werkzaam heden begon, naar raming f 5125,- van de gemeente Velsen benodigd zijn. B en W stellen nu de raad voor die bij drage te verlenen en daartoe vast te stellen de suppletoire begroting, die in ontwerp bij de stukken is gevoegd. In de loop van 1957 zal dan de raad een suppletoire begroting worden voorgelegd, waarin de bijdrage over 1957 is geregeld. Ter voorziening in de vacature van hoofd aan de openbare Wilhelminaschool voor buitengewoon lager onderwijs te IJmuiden bieden B en W de raad de vol gende voordracht aan: 1. T. Westra, onderwijzer bij het bui tengewoon lager onderwijs te Haarlm; 2. M. P. Muste, onderwijzer bij het bui tengewoon lager onderwijs te Dordrecht. Het bericht van de inspecteur van het buitengewoon lager onderwijs is bij de r+uWgevoegd. Prjjzen van dinsdag. Heilbot 3,402,30; gr. tong 3,90; grm. tong 3,55; kim. tong 3,30; kl. tong I 2,60; kl. tong II 1,96; tarbot I 2,302,05, per kg. Kl. schol II 28; schar 2715; v. haring 21,5016,50; «makreel 3018,50; gr. schelvis 4840; grm. schelvis 4634; kim. schelvis 3823; kl. schelvis I 3418; kl. schelvis II 228; wijting 188; gr. gul 55; midd. gul 46; kl. gul 3015; kl. haai 29; poontjes 13; kl. koolvis zw. 3431; kl. koolvis wit 40, per 50 kg. Gr. kabeljauw 320146; gr. koolvis zw. 7261; gr. koolvis wit 110, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 6 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 5 kisten schal, 25 kisten schar, 3365 kisten haring, 1680 kisten makreel, 1325 kisten schelvis, 170 kisten wij ting, 145 kisten kabeljauw en gul, 1 kist haai, 1 kiste poon, 160 kisten koolvis, 15 kisten diversen. Totaal 6900 kisten. De strijd in het nederlaag-toernooi om de Zilveren beker is in hotel „Parkzicht" te Beverwijk voortgezet tussen de biljartclub „Suisse" uit Haarlem en „Parkzicht" te Be verwijk. Deze laatste bleek op eigen terrein heel wat sterker te zijn, zodat alle punten in Beverwijk bleven. De uitslagen waren: Parkzicht" G."de Vries jr. 160 160 24 23 6.40 2 G. Potman 88 88 37 15 2.37 2 P. L. Boerkool 61 61 25 7 2.44 2 K. Plooy 24 24 26 6 8.27 2 „Suisse": C. Kroeze 155 87 25 24 3.48 0 S. Goorberg 107 89 37 11 2.40 0 H. Hensbergen 76 64 25 11 2.56 0 J. Dirks 34 29 29 8 1.00 0 De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" houdt op donderdag 25 oktober zijn jaarlijkse feestavond in het Kennemer theater. Aan dit feest wordt medewerking verleend door het accordeon-orkest „De Klavierschippers" onder leiding van C. Brouwer en door de humorist Bueno de Mesquita. Een bal tot twee uur besluit het feest. ADVERTENTIE De sportvereniging DEM is thans uitge breid met een afdeling volleybal. Er heb ben zich reeds een dertigtal leden opge geven, die wekelijks onder leiding van de heer F. Burger in de gymnastiekzaal van de Jozefschool aan de Kuikensweg zullen gaan trainen. De club zal zo spoedig mo gelijk uitkomen in de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybalbond. Er is een voorlopig bestuur gevormd dat bestaat uit de heren J. Bruyns en T. Brandjes en mejuffrouw C. Maalman. De secretaris van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybalbond, de heer C. Dekker, gaf op deze avond een uiteen zetting van de spelregels. Hierna werd een demonstratie gegeven tussen VCK 1 uit Velsen en een combinatie van spelers uit verschillende sportverenigingen. De beide dames- en beide herenteams zullen eerst nog enkele oefenwedstrijden spelen. Gemeente-avond doopsgezinden De eerste gemeente-avond van de Doops gezinde gemeente te Beverwijk vindt plaats op donderdag 25 oktober. Ds. Daalder van Haarlem zal spreken over het onderwerp: „Het gelijk van de bijbel". Merlijn schrok op en hield zich doodstil. Maar het was al te laathet snurken in het donkere hol hield op. Merlijn beefde toch wel een beetje, terwijl hij met grote ogen naar het hol keek. En toen klonk er een geluid, of iets zwaars stampend in het hol bewoogEn daar verscheen een reusachtige, spitse kop; de groene, flikkerende ogen keken boos aardig in het rond. „Allemoppie!"mompelde Merlijn verschrikt. „Wat 'n kanjer!" Maar veel tijd om zich te verbazen had hij niet; want het monster scheen hem ont dekt te hebben. Het sprong nu helemaal te voorschijn uit het hol en kwam op hem af! 37-38 ADVERTENTIE Alle merken, dus ENGEL, Gr. Houtstr ruime keuze 181. Tel. 14444 „De Beverwijkse brandweer is gister avond met groot materiaal uitgerukt voor een brand in de bisschoppelijke kweek school, die zich ernstig liet aanzien, temeer omdat er zich een groot aantal leerlingen in het internaat bevonden." Althans, zo luidde de opdracht voor een omvangrijke oefening, die de paraatheid van de Wijker brandweerlieden op de proef stelde en die in elk opzicht slaagde. Aan de Beverwijkse brandweerkazerne was het sein „vrij grote brand in de bis schoppelijke kweekschool" gegeven. In al Ier ijl werd al het Beverwijkse materiaal naar de bedreigde plek gestuurd: twee motorspuiten en een ladderwagen, terwijl een groot aantal manschappen zich naar de Baanstraat spoedden, waar men de com mandant ir. L. Stoelinga, de waarnemend commandant de heer J. Bleeker, de adj. hoofdibrandmeester de heer Y. Schinming en de brandmeesters de heren H. Nooi en A. Coppens al aantrof. Het bleek dat op het dak en in de benedenverdiepingen van het internaat alles al in brand stond de vlammen laaiden overal op en snel wer den vier slangen uitgerold en tegelijkertijd de ladder uitgeschoven om de in het inter- ADVERTENTIE WOENSDAG 24 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Sissy". Rex, als dinsdag. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21 uur. „De Plankeniers", 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. I.v.A.O., 20 uur: Cultureel Gebouw, voor drachtsavond. VELSEN-NOORD Ned. Ver. v. Lastechnici, afd. IJmond. 20 uur, zaal v. Diepenstraat, lezing. DONDERDAG 25 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Duel in the sun". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10-12.30 uur. SANTPOORT Ontspanningswerk bejaarden, 14 uur: i Ned. Herv. Jeugdgebouw, Burg. Ensche- delaan, filmvoorstelling. VELSEN Raadhuis, geen spreekuur wethouder van openbare werken. WOENSDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Té- rèse, de begeerde vrouw". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Mrs. Miniver" Kennemer Theater, 20 uur: Maatschappij tot Nut v. h. Algemeen, Hans Kievid leest over „Zwerftocht door de Groene Hel". 't Centrum, 20 uur: Gewestelijk Arbeids bureau, Emigrantenvoorlichting over Ca nada. Gebouw „Nieuw Leven", Baanstraat, 20 uur: Ned. Vereniging tot Afschaffing v. Alcoholische Dranken, Alb. Leyenaar spreekt en huldiging jubilarissen. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15-16.45 uur. r.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; Lees- en Studiezaal ge opend van 10-13 en 15-17 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, ge opend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. DONDERDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 14 uur: Verkoping t.o.v. notaris J. H. Bremmers. Luxor Theater, 19 en 21 uur: Culturele Commissie Beverwijk, Filmavond. Kennemer Theater, 20 uur: Kennemer Wielerclub. k.S.a.-gebouw, 20 uur: Demonstratieavond „Plan West". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal geopend van 10-13 uur. 't Centrum, 20 uur: Fa. Beynis, Lezing, 't Centrum, 20 uur: Algemene Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.). Eén enkele dragée Davi- tamon 10 per dag heft vitaminetekorten radicaal op. Flacons van 50, 100 en 500 dragées 100 o-. •Cf'i ri vJ- °?6a«o« ■«fcS 10 Ü-y- o .Sm Een 10 voor gezondheid hoge vitaminewaarde ORGANON OSS naat verblijvende jongens te hulp te ko men. Deze stonden op het dak van het school gebouw. Via de ladder konden niet allen naar beneden komen en dus werd het springzeil in gereedheid gebracht. Van het ongeveer vijf meter hoge dak waagden de kwekelingen de sprong, onder groot ge juich van de omstanders. De oefening slaagde des te beter, omdat er vlam men bij gebruikt werden. Zodat het óók nog een mooi kijkspel was. Bij een in Heemskerk gehouden verkeers controle op voertuigen, moest de rijks politie negenmaal proces-verbaal opmaken Lloyd's List meldt dat de Nederlandse sleepboot Noordholland van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, op reis van Char leston naar St. Nazaire, met drie lichters, op 20 oktober ter hoogte van Bermuda één daarvan is kwijtgeraakt. Ook de sleepboten „Zeeland" en „Cy cloop" van Wijsmuller zijn met lichters onderweg naar St. Nazaire. De „Zeeland" was op 19 oktober 100 mijl ten noorden van Bahama en de „Cycloop" op 20 okto ber 1230 mijl west-zuid-west van Sani, Na dit transport komt het drietal zee slepers waarschijnlijk ngar IJmuiden. Het zal de eerste keer zijn, dat de „Zeeland" hier binnenloopt. „Denk en Zet" damde en'schaakte weer De Wijk aan Zeese dam- en schaakclub „Denk en Zet" heeft de onder nge competi tie „voortgezet met de volgende uitslagen: Dammen: J. TaffijnB. Zuiderduin 20; C. Du<nDuin 02; R. MahlbergJ. Duin 20; J. v. d. WelN. Schaaner 02; E. DiepgrondF. v. Son 02; N. Struwe M. Klein 2—0. Schaken: J. v. VlietP. Krijgsman 10; J. v. EltenC. de Boer afg.; Th. Verhagen C. v. Elzen. 01; S. v. SonH. Klein 10; P. VisserJ. Molien 01; W. v. KlaverenJ. Beuker 10; A. BornP. Suiker 01. Strandmeeuwen telde de slagen In de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeu wen" werden de volgende resultaten be haald: 1. P. de Boer 4794 pnt.; 2. mevr. Bol 4767 pnt.; 3. N. Bol 4686 pnt.; 4. M. G. Sey- sener 4664 pnt.; 5. B. Groosjohan 4398 pnt.; 6. C. Aardenburg 4346 pnt.; 7. mevr. Seysener 4331 pnt.; 8. L. Schelvis 4305 pnt.; 9. J. v. d. Mey 4211 pnt.; 10. J. Seysener 4193 pnt.; 11. C. de Boer 3777 pnt.: 12. P. Schelvis 3709 pnt.; 13. mevr. v. d. Mey 3421 pnt.; 14. G. Postma 3384 pnt.; 15. A. Brasser 3196 pnt.; 16. mevr. De Boer 3118 pnt. Iets geheel nieuws voor Heemskerk wordt een vastenavondbal dat wordt ge organiseerd door de toneelvereniging „Vriendenkring". Reeds direct na de dona teursavond van deze vereniging in januari zal met de voorbereiding voor deze avond worden begonnen. Het winterprogramma moest in verband met enkele uitnodigingen worden gewijzigd De eerste donateursavond die gewoonlijk in oktober plaats vindt, wordt nu ver schoven nahr januari. De tweede voorstel ling vindt nu plaats in april. In november zal „Vriendenkring" twee toneelavonden verzorgen voor de plaatse lijke afdeling van de K.A.B. Opgevoerd zal dan worden het toneelspel „Als de klok waarschuwt". z/i Ik ben openhartig tegenover u, mijnheer Aubrey, omdat Badin u aanbevolen heeft en omdat wij de zelfde belangen hebben: zaken doen. Ik mag u wel bedanken voor uw openhartigheid, antwoordde Jean. Met betrekking tot de handel met Oosteuropese staten, heb ik mij overigens geen valse illusies gemaakt. Zij hebben echter het voordeel, dat de goederen snel omgezet kunnen worden. Ik heb geen enkel bezwaar tegen uw voorstel om tienduizend dollar te investeren. Ik stel voor, dat wij de praktische kant op dezelfde wijze zullen regelen, als ik destijds tot volle tevreden heid van mijn vroegere partners heb gedaan. Morgen ochtend op mijn kantoor. Na ons bezoek aan Praag, zou ik u graag voorstellen willen doen voor een permanent compagnonschap. U zult dan beter kunnen beoordelen, of een permanent compagnonschap iets voor u is. Kunt u hiermee akkoord gaan? Ja, zei Jean, daar kan ik mee akkoord gaan. Hij stond op. Om tien uur morgenochtend zal ik bij u op uw kantoor komen. Plock was blijven zitten en hij keek Jean glimlachend aan. Mag ik u vragen om nog enig geduld te oefenen? Uw paspoort is nog niet terug. U kunt mij dat toch wel morgen geven? Natuurlijk, dat kan best. Ik vergeet steeds, dat in het buitenland paspoorten niet zo kostbaar zijn als bij ons. Wij behandelen onze paspoorten alsjuwelen. Maar ik wilde u graag nog wat vragen. Zijn ogen werden op dat moment groter en kregen een vreemde, starende uitdrukking: zij begonnen op glazen bollen te lijken. Hij leunde achterover en sqhoot toen plotseling weer naar voren, terwijl hij vroeg: Waarom wilt u eigen lijk naar Praag? Jean voelde zich gealarmeerd. Hij begreep dat hij zich even bloot gegeven moest hebben en dat Plock dit opgemerkt had. U bent openhartig tegenover mij geweest, ant woordde hij, zodat ik tegenover u even openhartig zal zijn. Nee, er is geen dringende reden, waarom ik naar Praag zou moeten gaan. Vóór de oorlog had ik in Praag op de Commerciële Bank een rekening, en ik zou graag eens nagaan, of ik dat geld zou kunnen opnemen. Dat saldo betreft de betaling van een schilderij. Ik heb nog nooit de moeite genomen om het op te nemen. Verder zou ik graag de kinderen van enkele vrienden opzoeken. Geen van deze zaken is echter zó dringend, dat ik per se morgen al moet gaan. Sedert het einde van de oorlog heb ik mij steeds voorgenomen eens te gaan, maar het is er nooit van gekomen. Dat is een lang antwoord op een korte vraag ge weest. Ik zal- mijzelf duidelijker uitdrukken. Heeft u soms de bedoeling om inlichtingen van politieke of mili taire aard in te winnen, waarvoor wie dan ook ter we reld belangstelling zou kunnen hebben? Nee, een ogen blikje nog! Badin zou niet voor u instaan, als hij hiervan geweten zou hebben. Maar iemand zou u onder valse voorwendsels bij Badin geïntroduceerd kunnen hebben. Ik zal ruiterlijk antwoorden. Ik heb niet de minste belangstelling voor politieke of militaire zaken. Wat eco nomische inlichtingen betreft, heb ik slechts interesse voor gegevens, die betrekking hebben op onze zaken. Denkt u nu werkelijk, dat iemand van mijn leeftijd, die een goede zaak in Marseille heeft en tal van bezittingen, zich zou lenen voor inlichtingenwerk? Ik wilde u bepaald niet beledigen, maar u zult moeten begrijpen, dat in mijn land voor zakenlieden de tijden veranderd zijn. Daardoor zijn onze winsten groot, maar is onze positie wankel. Als ik u zou zeggen, dat wij met één been in het graf zouden staan, dan ver tel ik u niet de waarheid. Wij hebben een touw om ons nek, dat ieder ogenblik door een onzichtbare hand aan getrokken kan worden. Ik kan slechts herhalen, dat ik generlei belangstel ling heb voor politieke of militaire zaken. Na korte tijd gezwegen te hebben, ging Jean verder. Indien u mij niet betrouwbaar acht, kan ik natuur lijk hier blijven. Ik zoju in die zaak met het koper ook kunnen investeren, zonder naar Praag te gaan. U heeft mij verkeerd begrepen. Praag wil graag weten, wie mijn compagnons zijn. Het is mij, eerlijk gezegd, niet toegestaan een partner te hebben, die zij niet kennen. Als ik het Ministerie van Binnenlandse Zaken zou vertellen, dat Badin u bij mij geïntroduceerd heeft, dan kon ik net zo goed meteen zeggen, dat u voor het Deuxième Bureau werkt. Of Praag zou mij plotse ling zeggen, dat u voor een specificatie van de nieuwste jager zou moeten zorgen of dat u een bepaald document op de Quai d'Orsay moest gaan stelen. Wat moet ik daar nu op antwoorden? Ik zou u nog de naam van een tweede vriend op de Quai d'Orsay kunnen noemen. Maar u heeft al gezegd, dat zoiets nut teloos is. Mijnheer Aubrey, ik geloof wel dat wij zaken met elkaar kunnen doen. Ik vertrouw er op, dat Badin mij niet iemand zou sturen, die er op uit zou zijn om mij in mijn ongeluk te storten. Hij heeft niet de minste belang stelling voor mijn zaken. Ik ben een zakenman en ik ben er op uit in ieder land, waar dat maar mogelijk is, op legale wijze te handelen. De smokkel-affaires heb ik niet uitgevonden. Dat hebben de politici in Praag gedaan. Ik weet niet, hoe ik het u nu precies moet vragen. Ik heb namelijk de indruk, dat u nog iets voor mij verbergt en dat u mij niet vertrouwt, zoals u van mij verlangt, dat ik u vertrouw. Hij zweeg en keek Jean aan. Het roofdier is bang, dacht Jean. Maar hij heeft gelijk. Jan is al zo goed als dood. Badin en Lemonnier hebben dat gezegd. Als ik Plock nu dus de waarheid vertel, kan dat Jan geen kwaad meer doen. Je kunt moeilijker doder dan dood zijn. Het enige, wat hij kan doen, is vertellen dat ik naar Praag ben gekomen om Jan te helpen. Voor Jan riskeer ik echter alles! Goed dan, mijnheer Plock. Ik begrijp uw situatie. Ik sta niet in contact met het Deuxième Bureau of met een dergelijke dienst. Ik heb in de krant van vandaag gelezen, dat de zoon van een vriend van mij, die overi gens al overleden is, gearresteerd werd, verdacht van moord. Ik beschouw het als mijn plicht om die jonge man te helpen, ik wil een advocaat voor hem zoeken. En mocht hij een verloofde hebben, dan wil ik ook haar graag helpen. Niets illegaals dus. Niets tegen de wet. Die jonge man heeft niemand om op te rekenen, be halve mij. Langzaam en nadrukkelijk antwoordde Plock: Mocht de jonge man soms Horók of Jablonsky heten, dan zal uw reis tevergeefs zijn. U zult geen gelegenheid krijgen om hem te helpen. Over die mogelijkheid heb ik ook al nagedacht, ant woordde Jean. (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE Rokershoest wordt voorkomen en bestreden met In de plaats van de heren J. G. Suurhoff, mr. J. M. A. H. Luns en prof. dr. J. Zijlstra, die doordat zij ook in het nieuwe kabinet zitting hebben, hun benoeming tot leden der Tweede Kamer niet konden aannemen, zijn benoemd verklaard tot leden der Ka mer de heren J. H. Lamberts te Rotterdam (P.v.d.A.), C. F. Kleisterlee te Rotterdam (KVP) en prof. L. W. G. Scholten te Utrecht (AR). In de plaats van de heren J. de Wilde en J. W. van der Linden, die eveneens hun benoeming niet hebben aan genomen, zijn benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer mej. J. Th. ten Broecke Hoekstra te 's-Gravenhage (WD) en prof. 1. N. Th. Diepenhorst te Epe (CHU). Sinds enige tijd worden moeders in Haar lem opgebeld door een man, die er een ge woonte van maakt onzedelijke taal en be dreigingen ten aanzien van de kin deren te uiten. Bij voorkomende ge vallen doet men er goed aan geen acht te slaan op de bedreigingen, aangezien deze niet worden volvoerd. Men kan zich na een dergelijk telefoongesprek het beste onmid dellijk tot de politie, afdeling recherche, wenden. In de afgelopen weck heeft zich nog een dergelijk geval voorgedaan, waarbij een bewoonster van de Van Dortstraat ernstig werd verontrust. De mogelijkheid bestaat dat er meer dan één van dergelijke mensen naar alle waarschijnlijkheid psychisch gestoorden in Haarlem opereren. De politie is er reeds in geslaagd één van deze mensen aan te houden en heeft de zaak verder in onder zoek. WOENSDAG 24 OKTOBER Lido: „Het trottoir", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Als de kat van huis is", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Geboren in ge vangenschap", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Losgeld", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Frasquita, het pikante avontuur", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jedda", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Salo me", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, Operagezelschap Forum met „De pa relvissers". Minervatheater: 8.15 uur, Char lotte Kohier voor de Heemsteedse Kunst kring met Het bal". Frans Halsmuseum: 8 u r, P. J. F. Dupuis voor de Volksuniversi teit over „Enkele medische problemen rond het huwelijk". Gebouw Jansstraat 83: 8 uur, Ds. C. P de Ruiter over „Openbaring van Johannes?". Gebouw Cultura: 8 uur, Open bare séance van de Vereniging „De Kruis banier". DONDERDAG 25 OKTOBER Lido: „Het trottoir", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Als de kat van huis is", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Geboren in gevangenschap", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Frasquita, het pikante avontuur", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Losgeld", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jedda", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Salome", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Johannes Hus", 14 jaar, 8.15 voor bijzonder kerkewerk gem. Heemstede. Concertgebouw: „Orgelconcert Albert de Klerk, 8 uur. Kapel Sionskerk: Lezing I.V.A.O. Dr. A. Melchior vertreit over zijn laatste reis naar Afrika, 8 uur. Werk inrichting Botermarkt, tentoonstelling Na- zorgwerk 2.30 tot 4.30 uur en van 6.30 tot 8.30 uur. Zuiderkapel: „Onze kruistocht in de Balien Vallei", 8 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6