50% Gemeente neemt bouw van 87 huisjes aan Orionweg over Drie ijzeren hekken uit Drunen als dank voor glas Vertrek Algemene Handelscentrale geeft aanleiding tot vraag raadslid jackets Hockey in Kennemerland Visserij-varia Havenberichten College vindt het jammerdoch wijst verwijt af im. suede Oorspronkelijke particuliere plan stuit af op allerlei moeilijkheden JvM Ruiten troefuit 1946 zag Brabanders als schenkers terug 17 Jubileum verkoop Stormvogels-RCH: wed- met verleden strijd Agenda voor Beverwijk Renners genoten van muziek en show Medische verzorging tijdens het weekeinde SIERAAD VOOR BEVERWIJK Burgemeester sneller dan trein De handschoenen worden weer onder de voet gelopen VRIJDAG 26 OKTOBER 1956 Het lid van de Velsense gemeenteraad voor de KVP, de heer J. van Leeuwen, heeft bij schrijven van 24 september 1956 de volgende vragen gesteld: 1. Heeft het college kennis genomen van een artikel in de IJmuider Courant van zaterdag 15 sep tember 1956, waarin werd medegedeeld, dat de Chemische Fabriek n.v. Algemene Handels Centrale, het bedrijf gaat verplaatsen naar Amersfoort, meer in het bijzonder van de in dit artikel voorkomende zin: „Dat de gemeente Velsen zich toendertijd veel inspanning heeft getroost om het bedrijf voor IJmuiden te behouden, kan maar moeilijk worden aangenomen"? 2. Is het College met mij van mening, dat het vertrek van dit bedrijf, dat zo lang in IJmuiden gevestigd is, moet worden be treurd, vooral in het licht van het streven naar nieuwe industrie-vestigingen in deze gemeente? 3. Mag ik van uw College vernemen hoe de onderhandelingen met de A.H.C. zijn verlopen en welke pogingen van de zijde van het gemeentebestuur zijn ondernomen, om dit bedrijf voor IJmuiden te behouden? 4. Acht uw College het mogelijk, dit voorgenomen vertrek alsnog te voorkomen? Antwoord Ter beantwoording van de bovenstaande vragen delen B. en W. de raad het volgen de mede: 1. Het exposé in de IJmuider Courant, hetwelk in het algemeen een juist beeld van de gang vtan zaken geeft, heeft inder daad de aandacht getrokken, in het bijzon der ook de geïncrimineerde zin. Het indirecte verwijt van te weinig ac tiviteit van de gemeente, dat in deze zin ligt opgesloten moet echter van de hand worden gewezen op grond van het vol gende: In het onderhoud, dat de directeur van het bovenbedoelde bedrijf heeft gehad met de toenmalige wethouder van Openbare Werken, is uiteengezet, dat twee redenen noopten tot het omzien naar een ander in dustrieterrein, te weten het gebrek aan ruimte op het bedrijfsterrein en het ver langen om de nabijheid van stankverwek- ker.de bedrijven te ontvlieden. Aan het eerste bezwaar zou de gemeente tegemoet kunnen komen door ander ter rein ter beschikking te stellen in Oud- IJmuiden of op het gemeentelijk industrie terrein ten zuiden van de Haringhaven. De mogelijkheden daartoe zijn dan ook bespro- ADVERTENTIE 4 er cov^ ^tCIAAlZf^ Ook u heeft t/m 31 oktober iedere dag nog een kans op een REDUCTIE van BREESTRAAT 17 BEVERWIJK Zondag komt RCH bij Stormvogels op be zoek en als de voortekenen niet bedriegen, dan gaat dit een spannende strijd worden. De ouderen onder de voetballiefhebbers uit IJmuiden en omgeving weten uit ervaring dat de ontmoetingen tussen deze twee clubs altijd een maximum aan spanning hebben opgeleverd. Eens waren Stormvogels en RCH buren. De Vogels speelden toen op een terrein, ge legen langs het zogenaamde „zwarte pad", dat naar de boerderij van de gebroeders Gerrits liep en later op „Stormveld", eigen dom van Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den, terwijl de Haarlemmers zich genesteld hadden op een terrein langs de spoorlijn nabij het station Velsen. De kleedkamers der RCH'ers was in de boerderij van Arisz, die aan de Zeeweg was gelegen. Tussen beide clubs bestond vanwege het feit, dat ze in één gemeente speelden al hadden ze dan ook in verschillende gemeen ten hun domicile een gezonde rivaliteit. Bekende spelers zo uit de beginjaren van beide clubs waren: Blinkhof sr.. Sprokkreeff. Nuyens, Hoogerduin, Vos, Oldenburg, Van Hemert. Snoeks sr., Nekkie Koning, Roelfse- ma, Nieuwenhuis, Van Dam, Peer Krom, Wim Hazevoet e. a. Later voelde RCH zich meer. tot de bloe menstad aangetrokken en zo vertrokken de blauw-zwarten naar Haarlem-Noord. Hier behaalden ze eens het kampioenschap van Nederland. Ook dit terreinen-complex werd even wel weer verlaten: Heemstede bood hun meer perspectieven en zo trokken de RCH'ers naar het Heemsteedse Sportpark, alwaar ook eenmaal het kampioenschap van Nederland werd behaald. In deze Haarlemse en Heemsteedse perio de gingen er verschillende seizoenen voor bij, waarin beide clubs niet tegen elkaar kwamen te staan, doordat ze niet in één klas of één afdeling waren ingedeeld. Maar als dit wèl het geval was, dan bleken de ont moetingen tussen de verjongde ploegen van RCH en Stormvogels niet in spanning onder te doen ten opzichte van die. welke in de Velser periode werden gespeeld. En dat is nu de reden, waarom honderden voetballiefhebbers de ontmoeting van -on- dag a.s. tussen de IJmuider en Haarlemse voetballers met spanning tegemoet zien. We zijn er zeker van, dat ze in hun verwach tingen niet zullen worden teleurgesteld! Bridgeclub Sans-Atout In de promotie- en degradatiecompe titie van de bridgeclub „Sans-Atout" wer den de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. C. Luttik-D. Hoogeboom 52 mp; 2. J. Bos-A. v. Balen 49 mp; 3. W. en G. de Boer 46 V2 mp; 4' J- Blom-J. Nijman 431/2 mp; 5. J. Berlee-C. Hoogeboom 42 mp; 6. A. Worst-G. Zoontjes 40 mp- 7 -T Hamers-J. v. Zutphen 33 V2 Plooy-J. Groot 29>/2 mp. Groep B: 1. C. Spruit-C. Hart 51 mp; 2. R. Hoen-K. v. d. Zon 50 mp; 3. N. Hen- driks-J. Koopmanschap 45V2 mp; 4. heer -n mevr Luyendijk 44 mp; 5. A. en Ph. v. ken, doch bleken voor dat bedrijf niet aan trekkelijk, omdat in beide gebieden even eens moest worden gevreesd voor hinder van stank, zij het dan misschien in mindere mate. Het was de gemeent destijds en het is haar ook thans nog niet mogelijk elders in de gemeente terrein ter beschikking te stel len waar dit bezwaar niet geldt. In herinnering mag worden gebracht, dat het verschil van inzicht ten aanzien van het industrieterrein aan de noordelijke oever van het Noordzeekanaal uitgifte van grond aldaar belet, terwijl het industrie terrein tegen de grens van Beverwijk nog niet bouwrijp en thans ook nog niet goed bereikbaar is. Niet reukvrij Iin het bijzonder de eis van afwezigheid van hinder van stankverwekkende indus trieën is voor het betrokken bedrijf van primair belang. Het was duidelijk dat, toen het terrein in oud-IJmuiden en dat ten zuiden van de Haringhaven niet voldoende stankvrij werd geacht, industrieterrein el ders in deze gemeente i.e. in Velsen-Noord, evenmin in aanmerking kon komen omdat daar thans, speciaal bij noordoostelijke wind, nog ernstiger stankbezwaren worden ondervonden dan in oud-IJmuiden. 2. Uiteraard valt het te betreuren als een gezond industrieel bedrijf de gemeente ver laat. Anderzijds moet echter worden opge merkt, dat de ruimte voor industrievesti ging op het terrein van het Staatsvissers- havenbedrijf zo beperkt is, dat ten behoeve van de ontwikkeling en vestiging van rechtstreeks met het visserijbedrijf verband houdende industrieën een deel van de ge projecteerde groenstrook langs de woon bebouwing te IJmuiden moet worden op geofferd. De ruimte, welke door het vertrek van het genoemde bedrijf vrij zal komen kan, dus nu worden gebezigd voor uitbrei ding of vestiging van specifieke visserij bedrijven en aanverwante industrieën. 3. Vraag 3 is met het voorgaande reeds beantwoord. 4. Opgemerkt zij, dat op grond van de besprekingen niet valt in te zien, dat bin nen het raam van de in het uitbreidings plan voor de uitoefening van industrie be stemde terreinen aan de eis van het niet optreden van hinder door stank, welke voor dit bedrijf geldt, kan worden voldaan. Afgezien van het feit, dat het voorkomen van het vertrek van het gemelde bedrijf, gelet op de reeds getroffen voorbereidingen daartoe, illusoir is te achten, moet worden aangenomen, dat de inzichten van de direc tie van dit bedrijf met betrekking tot de vestigingseisen niet kunnen worden aange past aan de mogelijkheden, welke voor de vestiging van bedrijven in Velsen nog in beperkte mate aanwezig zijn. TERRASVOGELS—ZILVERMEEUWEN De Santpoorters beschikken over: Butter; Zaal en Disselköter; Spanjaard, Van Vuuren en Van Eden; Schippers, N. N., Pellemans, Timmer en Bouwer. maroc mp; 7. J. 8. G. Groningen 43 mp: 6. heer en mevr. Vol- Uip, \j. laerts 41 mp; 7. R. Oosterhout-J. Groen 35 mp; 8. G. Haver-A. Worst 25y2 mp. Groep C: 1. dames Reymers-Kleyn 49V2 mp; 2. C. Geldermans-L. Kleyn 45i/2 mp; 3. mevr. Tabak-D. Biben 44 mp; 4. dames Kok-Tabak 43mp; 5. heer en mevr. Tand 43 '/2 mp; 6. J. Stals-J. de Ia Lijne 43 mp; 7. W. Dijkhof-D. Breeuwer 36>/2 mp; 8. dames v. Essen-Belterman 30i/2 mp. Uit Rabat vertrok prins Moulay Has san, de zoon van de Marokkaanse sultan, naar Tunis voor belangrijke besprekingen. Hij ontmoette op het vliegveld de hoogste leiders van de Algerijnse rebellen, die, nadat de prins was vertrokken, eveneens opstegen met Tunis als bestemming. Hun vliegtuig werd echter gedxvongen te landen in Algiers, waar zij door de Franse politie uierden gearresteerd. Op de foto ziet men prins Moulay Hassan (in uniform) en onder meer de Algerijnse rebellen leiders Ahmed Ben Bella, Mohammed Khider en Hoessein Ait Achmed (v.l.n.r. achter de prins). ADVERTENTIE weer ontvangen in 3 modellen grote mode Practisch voor de bromfiets f 45.- VRIJDAG 26 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De Hofnar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Stad op stelten". W. B. Theater, 20 uur: „De stad der Des perado's". Kennemer Theater, 20 uur: Bescherming Bevolking, show-cabaret. 't Centrum, 20 uur: fa. Ruys, Voorlichtings avond. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur: Jeugdleeszaal. Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; Lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10- 11 en 17-18 uur. ZATERDAG 27 OKTOBER Bioscopen: als vrijdag, Kennemer Theater, 20 uur: Concert van de Klavierschippers. 't Centrum, 20 uur: Partij van de Arbeid (beneden). Openbare leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur: Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1,4.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 15-17 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 15-17.30 uur. In de raadsvergadering van 27 juli 1955 nam de raad het besluit aan K. L. Jacobs c.v. te Bussum te verkopen enige percelen bouwterrein, gelegen aan de Orionweg te IJmuiden. Tien percent van de koopsom werd zoals gebruikelijk betaald. De realise ring van het door koopster beoogde bouwplan 87 woningen c.a. heeft haar aan zienlijke zorgen gebaard en dientengevolge is zij nalatig gebleven de verschuldigde koopsom tijdig te voldoen. De oorzaak van de moeilijkheden moet enerzijds en in hoofdzaak worden gezocht in de inmiddels gestegen bouwprijzen, anderzijds echter heeft het niet tijdig beschikbaar zijn van bouwvolume een remmende invloed gehad. Het niet parallel lopen van grondverkoop en bouwvolume (premie)-toewijzing is voor B. en W. aanleiding geweest koopster enig respijt te gunnen, ten einde te trach ten alsnog een voor haar aanvaardbare op lossing te bewerkstelligen. Zij hebben hier aan een termijn moeten verbinden, aange zien het bouwvolume hetwelk is toegekend ten behoeve van deze bouw, naar hun me ning niet verloren mag gaan. Op 20 oktober liep deze termijn af. B. en W. zien zich dus geconfronteerd met de mogelijkheid, dat het aantal te bouwen woningen in 1956 met 87 zal worden verminderd. Dit komt het college in de huidige kritieke woning- b' eestavond „Kennemerland" Het Kennemer Theater was gisteravond tot de laatste plaats toe bezet, toen voor zitter P. Schipper, de leden en, donateurs van de wielervereniging „Kennemerland" een hartelijk welkom toeriep. Spiék'ëi memoreerde de successen die de fietsende leden in het afgelopen seizoen hebben be haald, waarvan de overwinning in het Zilveren Molen-toernooi en de vierde plaats om het Clubkampioenschap van Nederland voor amateurs wel de voor naamste wapenfeiten vormden. Ook de eer die de jonge en veelbelovende renner Coen Niesten te beurt was gevallen, namelijk de uitzending naar Melbourne kon de heer Schipper niet zonder meer voorbij gaan. Hij wenste hem al het succes toe, die een renner kan oogsten. Na nog enkele andere renners een pluim op de hoed te hebben gestoken, gaf hij het toneel vrij aan de „Klavierschippers", o.l.v. Cor Brouwer die voor een bont en afwisselend programma hadden gezorgd. „De Klavierschippers" zelf opende het programma met wat men noemde een „Jordaanshow", waarbij Freddy Stammes het vocale gedeelte verzorgde. Er is reeds vaak geschreven over de muzikale kwali teiten van dit show-orkest, zodat kan wor den volstaan met te zeggen dat het weer goed en „af" was. Werkelijke hoogtepunten in het programma vormden het optreden van het „Bisecto trio", drie jongens met mondharmonica's, die voor amateurs wel zeer bijzondere dingen presteerden. De ar rangementen van deze knapen getuigen van goede muzikale kwaliteiten, maar dreigen soms verloren te gaan in te veel show, tot schade van de uitvoering. Een ander buitengewoon nummer, doch dan in het beroepsgenre, was het optreden van de bekende televisiekomiek Bueno de Mes- quita. Wat deze man weet te presteren met zijn mimiek is werkelijk kostelijk en hij deed dan ook de zaal brullen van het la chen. Zijn nummers zijn niet na te ver tellen, doch moeten gezien worden. Na de pauze, waarin een verloting plaats vond, dit schijnt steeds meer gebruikelijk te wor den bij elke uitvoerende vereniging, traden dezelfde artiesten wederom voor het voet licht, terwijl de Klavierschippers besloten met hun Parijse Show. Tot slot van deze feestavond kon men nog tot twee uur gaan dansen. Na enkele weken zijn de ranglijsten van de hockeyclubs in Kennemerland als volgt: DAMES Promotieklasse: Alliance 6 10 HDM Groen Geel HGC HHIJC Strawberries Victoria Leonidas Tweede klasse: HIC DEM Alkmaar Pinoké Hermes Randwijck Amsterdam II Strawberr. II 6— 8 5— 7 6— 7 6— 5 6— 4 6— 3 5— 2 HEREN Overgangsklasse: Amersfoort 510 Groen Geel 68 Kampong 68 Strawberries 67 Amsterdam II 54 Laren II 53 HGC II 6— 3 Pinoké 51 5— 9 6— 9 6— 6 5— 5 4— 4 6— 5 4— 2 6— 2 Tweede klasse: Adelborsten DEM Strawberr. II Hermes Amsterdam V Alliance II Zandvoort II Pinoké II 6— 9 6— 9 6— 8 6— 7 5— 5 6— 5 6— 2 5— 1 Deze week staan enkele moeilijke wed strijden op het programma. Zo gaat Straw- berries-dames op bezoek bij HDM en zullen vermoedelijk geen winst kunnen bereiken, doch het reserve-elftal heeft in de uitwed- strijd tegen Amsterdam II daarentegen de halen. beste kansen. DEM moet de ontmoeting te gen Pinoké winnen om aan de top van de ranglijst te blijven. In de derde klasse zal Eechtrop winnen van BDHC V, hetgeen overigens niet gezegd kan worden van Strawberries III, want een gelijk spel zal tegen Hoorn reeds een goede prestatie zijn. DEM II en Eechtrop II krijgen het eveneens bijzonder lastig tegen respec tievelijk Kraaien III en Alkmaar II, terwijl Eechtrop III niet zal opgewassen zijn tegen het vierde elftal van Strawberries. Het vijf de Strawberries elftal zal echter een ge voelige nederlaag moeten incasseren tegen Alliance IV. Bij de heren liggen de kansen goed -oor Strawberries in de ontmoeting tegen Am sterdam II en een puntenverdeling is zeker mogelijk. Strawberries II zal moeten winnen om de aansluiting met de top niet te ver liezen, terwijl het derde elftal tegen HIC een kans heeft een puntenverdeling uit het vuur te slepen. DEM zal tegen Alliance II wel de volle winst bereiken, welk resultaat ook Eechtrop tegen Alkmaar in de uitwedstrijd kan be- situatie onaanvaardbaar voor. Men heeft daarom overwogen op welke wijze deze bouw mogelijk alsnog voortgang zou kun nen vinden. Gebruikmaking van de be staande plannen lag daarbij voor de hand. Overleg met de koopster heeft er toe geleid, dat zij bereid is afstand te doen van al haar rechten ten aanzien van het ontworpen bouwplan ten behoeve van de gemeente onder voorwaarden: a. dat het reeds gestorte aandeel van de koopsom wordt terugbetaald; b. dat de legesgelden worden vergoed; c. dat de gemeente de helft van het arehi- tentenhonorarium voor haar rekening neemt. Gauw beginnen Harerzijds zal dan de koopster het thans verschuldigde bedrag wegens rente over de niet betaalde koopsom ad 2187,47 voldoen. Aanvaarding van het aanbod van koop ster houdt in, dat de gemeente zal moeten trachten alsnog vóór 1 januari 1957 met de bouw te beginnen, zal het bouwvolume niet verloren gaan. De administratieve weg voor toekenning van rijkspremie behoeft echter niet weer te worden afgelegd, daar onder afstanddoening van al haar rechten door koopster mede is begrepen het recht op de haar toegekende rijkspremie ten be drage van 344.288, Het wil B. en W. voorkomen, dat zij moe ten trachten het bouwvolume en de toege kende rijkspremie te behouden voor de ge meente. Zij zijn dan ook van mening, dat de gemeente het aanbod van koopster dient te aanvaarden. Een ontwerp exploitatie begroting is mede bij de stukken gevoegd. IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst: de artsen A. J. G. Wermenbol, v. Gijzenveltplantsoen 51, tel. 6388 P. J. W. v. d. Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084 A. v. Leusen, v. Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. V erloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagsavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuit straat 44, tel. 3553. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mevr. Klimp, Duinvlietstraat 109, Vel- sen-N„ tel. 4105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort Dorp, telefoon K. 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging IJmuiden Oost, Driehuis en Santpoort: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378 - IJmui den Oost en West; zr. Kuiper, J. P. Coen- straat 145IJmuiden Oost, Velserbeek, Velsen Noord: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg, Uitgeest, tel. 02513 212. Nieuw bestuur van NVV-TBC-foods Tijdens een vergadering van het NVV- TBC-fonds is een nieuw bestuur gevormd. Hierin hebben nu zitting de heer P. de Waard, Meeuwenlaan 30, voorzitter; de heer P. C. Scholten, Kanaalstr. 111, secre taris en mevr. Zwart, Gerard Doustraat 8, penningmeesteresse. De busjesactie zal op 29 oktober be ginnen. Deze foto-combinatie toont de twee Amerikaanse professoren in de medi cijnen van de Columbia universiteit, die samen met de Duitse arts Werner Forssmann de Nobelprijs voor de ge neeskunde 1956 hebben gekregen. Links prof. André F. Cournand, rechts prof. Dickinson W. R. Richards. De beide Amerikaanse geleerden hebben jaren lang gewerkt aan de vervolmaking van de hart-katheter, een dunne rubber slang, die via een ader in de arm in het hart kan worden gebracht, die door dr. Forssmann uit het Duitse Bad Kreuznach werd uitgevonden. Verkoping Ten overstaan van notaris J. H. Brem- mers is donderdagmiddag in het Kenne mer Theater te Beverwijk een woonhuis aan de Zeestraat 162 publiek verkocht. Voor dit woonhuis, dat vrij te aanvaarden is, was tamelijk veel belangstelling en het opbieden ging dan ook snel. De hoogste bieder was de heer G. Bakkum, uit Bever wijk voor f 11.000, waarna de heer Plaats man het mijnde voor de heer H. Pietersen uit Castricum op f 1.900, zodat het perceel heeft opgebracht f 12.900. Prijzen van donderdag. Gr. tong 4,20 3,70; grm. tong 2,703,25; kim. tong 3,30-3,20; kl. tong I 2,70—2,40; kl. tong II 2,06—1,92; tarbot I 2,70—2,20, per kg. Tarbot IV 42; gr. schol 67; grm. schol 58; kl. schol I 65—51; kl. schol II 4923; schar 3721; v. haring 20,5014,00; makreel 30,5024.00; gr. schelvis 4329; grm. schelvis 43—29; kim. schelvis 3227; kl. schelvis I 3227; kl. schelvis II 3120; wijting 2517; gr. gul 74; kl. gul 3416; kl. haai 2623; poontjes 2925; kl. koolvis zw. 2723, per 50 kg. Gr. koolvis zw. 74—68, per 125 kg. Aanvoer van donderdag. 275 kisten tong en tarbot, 552 kisten schol, 55 kisten schar, 4885 kisten haring, 145 kisten makreel, 410 kisten schelvis, 115 kisten wijting, 30 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten haai, 10 kisten poon, 115 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 6630 kisten. Besommingen van donderdag. IJM 20 Polderman f20.900; KW 176 f15.410; KW 5 f2380; KW 54 f2440; KW 74 f9100; KW 159 f16.092; KW 32 f3360; KW 38 f1380; KW 170 f5710; KW 175 f 4640; KW 78 f3240; KW 168 f 11.810; VL 166 niet los; RO 29 f 300; KW 94 f1500; KW 160 f1200; KW 88 f1250; KW 53 f490; KW 77 f316; KW 21 f569; KW 178 f1190; KW 105 f330; IJM 11 f816; IJM 7 f1090; AM 16 f 2480; BU 33 f 900; TX 33 f4230; WR 67 f1060; TX 24 f1120. Donderdagmorgen heeft het gemeentebestuur van Beverwijk in het stadhuis een deputatie ontvangen uit Drunen, een plaats in de provincie Noord-Brabant, welke plaats bij vele Beverwijkers herinneringen zal oproepen aan de dagen vlak na de oorlog. De Brabantse gemeente was zwaar geteisterd en Beverwijk heeft zich toen over de plaats ontfermd, door een inzameling te houden voor vensterglas, welke actie toen spitsvondig werd genoemd: „Ruiten troef". Gisteren is Drunen teruggekomen naar Beverwijk: met drie sierlijke smeedijzeren hekken voor het gemeentehuis. C0CX>DO000CXXXXXXXXXXXXXXD0000CXD00000000C)00CXXXXX5000000CO0 Na de officiële overdracht van de smeedijzeren hekken door het gemeen tebestuur van Drunen aan het bestuur van Beverwijk, heeft burgemeester Scholtens nog enkele indrukken uit zijn f jeugd opgehaald. Geboren in Nuenen, een bezoeker van j een gymnasium, was het altijd ge- woonte om met het treintje te reizen, die trouw bij elk van de 16 stations stopte. Het gebeurde wel eens dat de jonge Scholtens iets te laat was voor de trein en dan haastte hij zich naar het volgende stationnetje, waar hij dan nog op tijd aan kwam om in te kunnen l stappen. :>öoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooó Behalve de burgemeester, alle wethou ders en de gemeentesecretaris, de heer A. A. Post, waren ook aanwezig de heren J. II. Huls en M. P. van Lieshout, beiden leden van het voormalige „Ruiten troef". Na een kort begroetingswoord door bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens noemde zijn Drunense collega het een buitenge woon geluk voor de Drunenaren, dat ze door de mensen uit Beverwijk in 1946 zo uit het slop waren geholpen. Die loyale geste werd en wordt in Drunen nog steeds hogelijk gewaardeerd, zo zei de burgervader. Met nadruk verklaarde hij, dat de tijd wel slijt, doch dat men in Drunen nog niets heeft vergeten, het was hem een groot ge noegen hiervan namens zijn gemeente naren getuigenis af te leggen. De moeilijk heden waren op dat moment groot, zo ging hij voort, maar de gevoerde glasactie bracht een heerlijke uitkomst. Volgens de heer Smals had men in Be verwijk een hoeveelheid glas bijeen ge bracht van 2600 vierkante meter, wat een waarde zou zijn geweest van f 4700. En als een gemeente dan zonder ramen of deuren zit dan is de blijdschap voorstelbaar bij het binnenrollen van het onmisbare glas. Het kostte het gemeentebestuur vain Drunen dan ook geen inspanning, zo ging de heer Smals verder, om dankbaarheid te tonen door een deugdelijk aandenken te schen ken. In overleg met het gemeentebestuur van Beverwijk de kunstkenner Koldewijn aangetrokken voelde tot Drunen en bij het zoeken in de historie, aldus de heer Smals, kwam vast te staan dat er reeds een ver bintenis is geweest in de elfde eeuw. Tot slot zei de heer Smals, dat gebleken is dat de geest in de bevolking van Bever wijk uitstekend is en waar zulk een geest heerst en zulk een mentaliteit, kan men gerust de moeilijkheden van de toekomst tegemoet zien, meende hij. „Wij hopen dat de banden, in moeilijke tijden gesmeed, in tact mogen blijven en dat onder Gods Ze gen het werk van het gemeentebestuur mag gedijen". Burgemeester Scholtens zei bijzonder blij te zijn met het geschenk. De nieuwe hek ken hebben de plaats van de oude al in genomen, zo zei de burgervader en men is algemeen van oordeel dat het een mooi geheel is geworden. De heer Scholtens, in Nuenen in Brabant geboren, gaf als zijn mening te kennen dat de provincie Brabant, wat kunst en indus trie betreft, weer sterk aan het opleven is. Tot slot bracht de burgemeester nog dank aan de commissie „Ruiten troef", voor haar arbeid, welke dank echter door de heer Huls weer teruggezwaaid werd naar het gemeentebestuur. In dit verband noemde hij ook nog het gewaardeerde werk van de harmoniekapel en de brandweer, die er steeds weer op uittrokken om ruiten bijeen te trommelen. Na de bezichtiging van de hekken heeft het gezelschap een rondgang gemaakt door oprecht afscheid volgde. - i "ci, gwcisoiap ee van Monumentenzorg, kwam men tot het ]-jet gemeentehuis, waarna een hartelijk en plan een drietal smeedijzeren hekken te laten vervaardigen, die passen in de bouw stijl van het gemeentehuis en dan de hui dige hekken gaan vervangen. Zo kan men in latere jaren ook nog eens terugdenken aan de goede gemeenschaps zin, meende de heer Smals, die naar hij constateerde, de laatste jaren al heel wat is teruggelopen en waarnaar de mens wel eens heimwee heeft. Men had zich in Dru- men afgevraagd, waarom Beverwijk zich WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woenidag te worden betaald, daar de bezorger* op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE oocooooonryirxoccocioooooooooooouoocooocicoxonnnooocfxoxx Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: vulpen, zwarte da meshandschoen, boodschappentas, ball point, kindertasje, autoped op luchtbanden, een paar glacé handschoenen, grijze wan ten, portemonnaie met inhoud, een paar glacé dameshandschoenen, hoofddoek, wit met zwart hondje, uitlaat met knaldemper, damessjaal, kindermuts, polshorloge, he renpolshorloge, doublé oorbel, manchester broek en haarborstel, alpinomuts, dames polshorloge, een paar rubber laarzen, ro zenkrans, dameswant, kinderportemon- naietje, muntbiljet. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Asloch van St. Dane. Marlwood van Goole. Otterberg van Archangel. Disky Torr van Rotterdam. Driebergen van Swansea. Jonan van Hamburg. Bab T van Kobmans- holmen, Vera van Kristinahamn. Silurnen van Homillo. Isis van Goole. Oqueta Palm van Las Palmas. Notos van Antwerpen. Westerdok van Londen. Grebbestroom van Londen. Helladale van Dover. Ransel van Port Talbot. Zaanstroom van Huil. Benin- kust van Le Havre. Bullfinch van Londen. Utgard van Fowel. Aire van Rotterdam. Odenwald van Antwerpen. Hast III van Londen. Eemstroom van Londen. Arathon van Otterbacken. Vertrokken zijn: Robert Bornhoven naar Rotterdam. Amyntas naar Rotterdam. Soma- lagra naar Coruna. Fro naar Hamburg. Man- gan naar Karlstadt. Gimmheim naar Mon rovia. Bali naar Antwerpen. Tornbury naar Middlesborough. Waterman naar Las Palmas. Marathon naar Manchester. Rien Teekman naar Raumö. Willemstad naar Trinidad Westand naar Las Palmas. Wibold Böhmer naar Rotterdam. Roland Russ naar Hamburg.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19