Batavierenbevaren nog altijd de zeven zeeën (*35rieven aan cle redactie Clubhuis „DE PAN" aan de Wijkerstraatweg geopend Kennemer Lantaarn Gouden werkers aan de Berkenstraat Bruiloft aan de Kuiperstraat Vaders in het kreupelhout LANGS SLUIZEN EN HAVENS Vijf maatschappijen met veertien schepen lüi „Arbeid Adelt" 11 iir 4r „Fanal" kwam op eigen kracht naar IJmuiden Old Clothes Ne DRY CLEANING ONLY „De straat" in speciale voorstelling Geert Jan van Meurs en Louk van Meurs bij Felison St. Caecilia zaterdag weer op het inzamelingspad ....en werkende vrouwen Hoofd in de nek Walbaas redt wachtsman Enny Mols-de Leeuwe voor de Kunstkring Slipper op overweg na verkeerde inhaalmanoeuvre Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 31 OKTOBER 1956 IN ROTTERDAM, zowel in de Parkhaven als in de St. Jobshaven treft men altijd wel een of meer schepen aan van de n.v. Müller Co. Het zou kunnen zijn dat ge daar de „Batavier I" ziet liggen of de „Vrijfourgh", „Oosterburgh" of de „Marne" of de „Sambre". De schepen zijn te herkennen aan d!e schoorsteen met rode band met aan de boven- en onderzijde smalle witte rand en aan weerszijden van de schoor steen een grote witte M in de rode band. De maatschappij heeft de „Batavier I" tot en met III, schepen waarvan de namen op „burgh" eindigen en dan nog enige namen van rivieren. Zij voert de directie van vijf maatschappijen en heeft ongeveer 14 lijnen in exploitatie. Er zijn schepen die varen op Londen, er is een vaste lijndienst op Casa blanca, Bordeaux en La Pallice, King's Lynn en Stockholm. Op de foto zien we de „Batavier I" ge meerd liggen in de Parkhaven. Dit schip, gebouwd bij de Werf Jan Smit te Alblas- serdam, werd op 10 november 1948 te water gelaten. Het meet 498 reg. ton bruto, de grootste lengte bedraagt 62,40 m., de lengte tussen de loodlijnen 56,40 m, de breedte 9.60 m. en de holte 3,55 m. De 750 pk Werkspoor motor geeft het een snel heid van 12 mijl. Aanvankelijk had men het de naam „Aardenburgh" gegeven, maar bij de indienststelling was het reeds ge doopt in „Batavier I". Een nieuw schip met een oude naam, want in 1829 werd de eerste „Batavier", een houten driemaster met stoomvenmogen, in de vaart gebracht tussen Antwerpen en Londen. Uit die tijd stamt dus de Batavier Lijn, terecht de oud ste thans nog bestaande Nederlandse stoom vaartmaatschappij. Een der pioniers van de Nederlandse stoomvaart, Gerhard M. Roentgen, was onverbrekelijk verbonden met het tot stand komen van die onderne ming. Hij had in het begin een zware strijd te voeren tegen de Engelse lijnen. Deze profiteerden daarbij van de nog in 1849 geldige Acte van Navigatie, waardoor Ne derlandse schepen slechts Nederlandse la ding naar Enigeland mochten brengen en uitgesloten waren van doorvoerverkeer. Een succes is evenwel het passagiersver voer geweest, daar. men vaak wel 100 pas sagiers op één reis vervoerde. De lijn werd in 1889 overgedaan aan de Firma Wm. H. Müller en Co. die de naam Batavier als een traditie in ere heeft gehouden. De allereerste De allereerste „Batavier" is met veel pijn en moeite in bedrijf gekomen. Roentgen is eerst van plan geweest het schip te laten varen op Hamburg, heeft het daarna rechts en links te koop aangeboden en is er ten slotte de dienst van Antwerpen op Londen mede begonnen op 19 september 1829. Die tocht duurde al veel te lang daar men we gens mankement aan de machine op halve kracht moest varen. Het leek op de duur ADVERTENTIE BENT U r\ A-iv". v y SLAPERK Onze beddenafdeling a heeft voor de meest 1 verwende slaper wel een matras die ideaal 'S* Steek Üw (nacht-)licht eens op bij WONINGINRICHTING BEVERWUK specialisten sinds jaren! (Verkort weerp,egeven) Hulp Met diepe bezorgdheid volgen wij als'vrij volk de strijd in Hongarije en met spanning vragen wij ons af, hoe zal dit alles aflopen. Eén ding is zeker. Hongarije, het land dat in het verre en jongste verleden zoveel geleden heeft, bloedt uit diepe en smarte lijke wonden. Zelf weten en kennen wij iets van een dergelijke strijd. Ook weten wij hoe door daadwerkelijke hulp van anderen de pijn. He smart, het verdriet verzacht kunnen W N^het geen tijd dat wij nu beginnen met een hulpactie in één of andere vorm? 'wie helpt? U kunt op mij rekenen en ik weet er zijn er duizenden die graag de handen uit de mouwen steken, en nog meer zijn er die graag in hun beurs tasten en he'pen- W. v. d. VAART beter de dienst uit Rotterdam te onderhou den en, zij het aarzelend, is Roentgen daar toe dan ook overgegaan. Later is dat allemaal beter geworden, hoewel de concurrentie lang is blijven be staan. In 1850 werd de „Feijenoord" als tweede boot ingelegd en dat was wel nodig, want door de Belgische spoorwegen kon den de reizigers ook via Oostende naar Londen. Belangrijke resultaten bracht het jaar van de Wereldtentoonstelling te Lon den. Op 41 reizen besomde de oude „Bata vier" f 153.000 aan lading en f 78.000 aan passagiersvracht. Het schip maakte een winst van 38.000 gulden. Zo is Roentgen's schip in glorie geëindigd en werden tevens de middelen gevonden om het op waardige wijze te vervangen. Sedertdien hebben heel wat „Batavier"- boten gevaren. Thans zijn er drie in bedrijf, waarvan de „Batavier II", gebouwd in 1921, groot 1726 ton, de oudste is. Arie van der Veer (Nadruk verboden) De sleepboot „Titan" van Bureau Wijs muller NV., heeft gisteren een vergeefse reis gemaakt naar het 45 mijl ten noord westen van IJmuiden met machineschade drijvende Duitse 1060 ton metende vracht schip „FANAL". Op eigen kracht slaagde de „FANAL" er in van de positie 52.57 noorderbreedte en 03.45 oosterlengte naar IJmuiden te komen. Terwijl de „FANAL" langzaam meedraaide, hebben de sleep boten Hector en Nestor de Duitser binnen de pieren en later in de Noordersluis afge leverd. Vandaag zou de „Titan" naar Londen vertrekken om een sleep naar Rotterdam te brengen. Pleidooi voor drankvrij'e feesten bij P.v.d.A.-vrouwengroep Voor de periodieke bijeenkomsten van de afdeling Velsen-Noord van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid blijft steeds een zeer bevredigende belangstel ling wegens de lezingavond op vaak heel verschillend gebied. Dit was dinsdag op nieuw het geval voor de lezing van mevr. Ronner-Braaksma, die, na een korte be groeting door mevr. Goossens-Brons, voor zitster, in het Gemeentelijk Ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat het onder werp „Houdt uw feesten drankvrij" be handelde. Mevr. Ronner wees er in haar inleiding op, dat het alcoholgebruik vooral bij het snelverkeer wel zeer duidelijk naar voren kqmt en vele slachtoffers eist. Dit te voor komen noemde zij tevens een zaak van de vrouw, die werd aangeraden bij huiselijke feestjes geen alcohol aan te bieden, want zelfs juist dat enkele „slokje" kan zoveeJ kwaad stichten, niet alleen op de weg, maar ook en vooral in het gezin, waardooi het normale gezinsleven wordt ondermijnd. In Nederland telt men dertigduizend alco holisten, een cijfer, dat wel te denken geeft. De alcohol heeft overigens bij alle volken over de gehele wereld een belang rijke rol gespeeld en altijd ten kwade. Ook zonder alcohol kan een prettige feeststem ming worden bereikt. Mevr. Ronner, die een aandachtig gehoor vond, pleitte er voor de komende feestdagen zonder alcohoi door te brengen, mede als goed voorbeeld voor de kinderen, die van jongsaf moeten leren inzien hoe verkeerd alcoholgebruik op de mens en de samenleving kan werken. Weinig belangstelling voor „Geel-Zwart's" j'aarvergadering De geringe belangstelling, die enige we ken geleden door de leden van de suppor tersvereniging „Geel Zwart" van de voet balvereniging „Kinheim" voor de jaarver gadering werd opgebracht, was dinsdag avond in het Gemeentelijk Ontspanningslo kaal aan de Van Diepenstraat voor de toen uitgestelde bijeenkomst niet veel groter, doch wel zó voldoende, dat de voorzitter, de heer C. Stijnman, deze vergadering nu liet doorgaan. Hij betreurde opnieuw de weinige zorgen, die de leden zich voor de vereni ging kennelijk maken en die toch wel flinke belangstelling voor de contactavonden aan de dag leggen. Het jaarverslag, dat de ver schillende gehouden eontactavonden met klaverjas- en spoelwedstrijden memoreerde, het samenwerken met het Kinheim-bestuur en evenzeer In de organisatie van het Wij- kertorentoernooi belichtte, werd goedge keurd. Het financiële verslag was optimis tisch en dank zij de goede gang van zaken kon een flink batig saldo worden aange toond. De beide functionarissen kregen de dank van de vergadering. Wegens het niet herkiesbaar stellen van de heer P. Schweitzer werd in diens plaats als bestuurslid gekozen de heer K. Tuinen- breyer. Ten slotte kon worden medegedeeld, dat het ledental op peil was gebleven. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Met de serene kalmte, de Scandinavische filmers eigen, heeft een ploeg filmmensen onder aanvoering van regisseur Gösta Wer ner het simpele, maar daarom niet minder aangrijpende levensveHiaal van de vrouw Britt weergegeven. Het meisje komt van het platteland, raakt verloren in de grote stad en probeert onafhankelijk te worden. Hetgeen op een grote desillusie en op het verderf van deze vrouw uitloopt. En ten slotte is daar „de straat", het enige red middel voor een leven, dat vergooid werd als gevolg van verkeerde vriendinnen en invloeden. Het is een sobere film geworden, raak getekend en zonder de zwoele uitglijdingen, die dit verhaal onder minder gewetensvolle handen ongetwijfeld had meegebracht. Donderdagavond draait Thalia deze film in een extra voorstelling. „Gevecht met het water" voor Velsense I.v.A.O. Vanavond houdt de heer H. J. Stuvel voor de afdeling Velsen van het I.v.A.O. in het Cultureel Centrum te IJmuiden; een lezing over het onderwerp „Gevecht met het water". De lezing, die handelt over de nationale ramp van 1 februari 1953, zal worden toegelicht met een film. Op zaterdag 3 november wordt in de expositiezaal van „Felison" aan de Heide- straat een tentoonstelling van schilderijen, tekeningen en beeldhouwwerken geopend. De heer A. J. Eschauzier opent die zater dagmiddag een expositie van schilderijen en tekeningen van Geert Jan van Meurs en van beeldhouwwerk van Louk van Meurs-Mauser. w Gesteund door het succes van verleden week zaterdag gaat de Harmonie St. Cae cilia te Velsen-Noord zaterdag 3 november de oud-papieractie voor haar uniformfonds voortzetten. Men gaat dan naar de volgende straten: Heirweg, Wijkeroogistraat, Ladderbeek straat, Watervlietstraat, Rijksstraatweg en omliggende straten. MECHANISATIE IN WEIDEBEDRIJVEN Donderdagavond 1 november houdt de afdeling Velsen en omstreken der Holland se Maatschappij van Landbouw een bijeen komst in café Timmer te Beverwijk. Ir. L. G. van Beneden zal spreken over het onderwerp „De mechanisatie in de weide bedrijven". De heer Kruizinga zal iets vertellen over nieuwe rassen voor het seizoen 19561957. HET NIEUWE jeugdhuis „De Pan" van de speeltuinverenigingen „De Schulpen" en „De Meerweiden" te Velsen-Noord is dinsdagavond in een bijeenkomst van de be sturen dezer verenigingen en enige genodigden geopend door de heer M. J. Marcus, het jeugdhuis, dat is ondergebracht op de bovenverdieping van het voormalige pand van drukkerij Schmitz aan de Wij.kerstraatweg 79, zal door beide speeltuinen worden gebruikt om het clubwerk, zoals voor de jeugd-operette-, jeugdtoneel-, handenarbeid- en jeugdmondorgelclubs. Tot nu toe werd dit allemaal gedaan in een portiersloge op het terrein van de speeltuinen. De benedenverdieping van het pand wordt zaterdag in gebruik genomen door de R.K. Jongensverendging „De Tunnelboys". De wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer, zal dit R.K. Jeugdhuis openen. Bij de opening van „De Pan" was gisteravond noch een vertegenwoordiger van de gemeente, noch van de Velser Jeugd Centrale aanwezig. Het heeft vrijwel een ieder vreemd aan gedaan dat de opening van beide jeugd huizen in hetzelfde pand op verschillende data is gesteld. De samenwerking in de be heerscommissie van vier man was en is nog steeds uitstekend, maar kapelaan J. Meyer, die zelf wel tegenwoordig was, was van mening dat het voor de Rooms katholieken van Velsen-Noord een „vreem de gewaarwording" zou zijn geweest wan neer bij de receptie van „De Tunnelboys" - zaterdag wordt tevens 't tweede lustrum gevierd en de gelijktijdige opening der jeugdhuizen van de R.K. vereniging en de speeltuinverenigingen bestuurders van de speeltuinen naast hem zouden zitten. Met de voorzitter van de „Tunnelboys", De jaarlijkse bazar, die door de algemene Nederlandse vrouwenvereniging „Tessel- schade-Arbeid Adelt" wordt gegeven in ons gewest, valt ditkeer op dinsdag 6 novem ber bij mevrouw E. Brat-van Wijk aan de Warande in Be verwijk. En daarna nog eens, in zuidelijker streken. Ik moge veronderstellen, dat ge weet, wat deze „stille" ver eniging beoogt en doet, maar voor de enkeling, die er niet van op de hoogte is, deze door snede door de wat deftige sta tuten van „Arbeid Adelt": „verbetering van het lot der on- en minvermogende Neder landse vrouw, haar te steu nen in haar poging om in eigen onderhoud te voorzien". Hetgeen, als ge er even over nadenkt, een machtig mooie taak is. De charitas ligt er niet zo dik bovenop als bijvoorbeeld het werk voor patiënten of on- gelukkigen voor bejaarden of drankzuchtigen, maar het is alevel een groot nut. Want ook hiér schuilt het leed achter, dat in zovele vor men het menselijk hart be laagt: de vrouw alleen, die niet weet, welke kant zij uit moet en dank zij de steun van deze vereniging het zonnig spoor weer terug kan vinden om althans het materiële wel zijn te hervinden. Voor hen, die de reis naar Beverwijk te ver vinden, zij gezegd, dat de bazar op woens dag 7 november aan de zuid kant komt: bij mevrouw A. Justman-Jacob Neven, Thor- beckelaan 26 te Velsen. Een tip: als u een mooi Sinter klaas- of Kerstcadeau op de kop wilt tikken, raad ik u aan de bazar niet over te slaan. Ten profijte uwer portemon nee, maar vooral voor de dui zenden vrouwen, die onze steun langs deze sympathieke weg ten volle verdienen. In de drukte, die ons nieuwe kantoor aan de, Lange Nieuw- straat opleverde - nog bedankt voor de felicitaties en de com plimenten over de rappe nieuwsvoorziening op de bor den - ik zeg in het feestgedruis zijn de vliegtuigen, die boven de IJmond verschenen zijn, om in duidelijke letters tegen een donkere herfstlucht te verkon digen, dat deze krant natuur lijk ook üw krant is, wat ver dronken. Dat kwam ook, doordat de gele brommertjes een paar da gen over tijd waren: op de woensdagmiddag, die voor hun gecirkel boven de stad was uitgekozen, wpei het op het vliegveld Ypenburg zo hard, dat de beide vliegtuigen hun zware letter-netten niet los van de grond konden krij gen en het moest vrijdag wor den, voordat het met pijn. en moeite lukte. Maar toen heeft ook heel Velsen het hoofd in de nek ge gooid en de drie inwoners, die nog geen abonné waren, heb ben spoorslags het nieuwe kranten.bureel bezocht om zich op te geven. Zodat wij thans zullen over gaan de vliegtuigen met de ware luchtannonce boven de koloniën van de IJmond uit te zenden ,om hun zending voort te zetten. Nee, ik zal niet alles laten drukken, geliefde gouden echte lieden uit de Berkenstraat: deed ik het, ik zou een vuurtoren van een Kennemer Lantaarn verwekken, want alles wat de hupse bruid Aaltje Vosse-Bierman mij dezer dagen toever trouwde neer schrijven, zou een levensroman opleveren, de levensroman van Gerrit en Aal, die vijftig jaar geleden in het Santpoortse begon. Toen was de jonge kostganger Gerrit van de familie Bierman aan de Overbiltweg zover, dat hij met de dochter van zijn hospita ten stadhuize toog. Aan het glundere gouden stel is te zien, dat geen van beiden ooit berouw heeft gehad van deze stap. Hij, 77 jaar, stokdoof, maar puik van humeur („die Fran se perfester had géén gelijk, toen hij zei, dat je beter blind kan weze as doof, want ik hoor de vrouwen tenminste niet klesse") en zij: zeventig - nog altijd jong van harte en niets benauwd voor de brui loft, die de tiende november alle zeventig nakomelingen en magen van het echtpaar bijeen zal brengen bij Kraak aan het Marktplein- Vijftig jaar terug, op 8 no vember 1906 stonden ze samen voor de ambtenaar en het al taar, nu staan ze samen ach ter het leven, dat met geluk en leed een huwelijk vulde, maar het echtpaar er nimmer onder kreeg. Als spoorlegger - straten maker - maaier - wegwerker - spitter en wat niet al heeft Gerrit zich er doorheen gesla gen en nog liggen zijn handen niet stil, want in het schuur tje achter het huis maakt hij uit oude busjes het heerlijkste speelgoed voor het koor der kleinkinderen, dat, 38 leden sterk, trots en blij kan zijn op en met zo'n grootvader. Gerrit kwam oorspronke lijk uit Zandvoort, maar dreef al gauw op eigen wieken. Hij heeft het werken nooit geschuwd, legde de rijksweg Velsen-Haarlem aan, hielp bij de spoorbaan Haarlem-Zand- voort en dat werken goed en gezond is voor een mens, kon de dokter getuigen, die maar twee keer in al die vijftig ja ren over de drempel kwam, maar toen was het dan ook ernstig. Want van de 11 kinde ren zijn er nu nog 9 in leven. Ja, natuurlijk wel aan het kraambed. Elf keer moeder Aaltje heeft daar de goeie, ouwe dokter De Groot uit Santpoort leren waarderen. Zoals ze al tijd de goede zaken van het leven heeft gewaardeerd, on danks deszelfs zorgen: zelf uit een gezin van achttien (vader was er één van vijftien )i wist ze al vroeg, dat de handen ge geven zijn om ze uit de mou wen te steken. Veel plezier op de tiende - veel geluk nog daarna en pét af voor de kwiekheid. Of, om met moeder te spre ken: „dat we de hele zwik nog maar een poos bij mekaar magge houwe". Het wordt echt druk met de gouden bruiloften, hetgeen een teken mag heten van Velsense gezondheid en dus slechts kan worden bejubeld. Behalve de Berkenstratertjes, elders in dees' kolommetjes vermeld, zijn er ook feestelin gen in de S. P. Kuiperstraat te Oud-IJmuiden, waar op nommer negen Jacob Keur en Jantje Schipper het feest der gouden echtvereniging vieren: op de verjaardag van vader, de achtste november trekt het paar met tien kinders en 24 kleinspruiten naar het zaaltje van Boers, teneinde de gou den bloemen buitenshuis te deponeren. IJmuidenaar tot in hart en nieren, vishalbezoeker tot zijn laatste snik en deelhebber aan een goed stuk visserijhistorie heeft Jacobus een leven van lange werkensdagen achter de nog rechte rug. Hij haalde vijftig jaar ge leden zijn gade uit het gezin, waar hij in de kost „lag" (hetgeen blijkbaar deze bruidsweek de gewoonte is), maar had er toen al een hele historie opzitten. Want als elf jarige duvelstoejager kwam Jacobus bij Bakker en Dijk- sen in dienst, om op de manden bij de bommen en botters te passen. En op z'n dertiende verdiende hij in de vishal een kwartje per uur.... Het is later het kaairidder- schap geworden, geëerd lid van het smakelijke koor tot zijn 68ste. Maar nóg.is hij elke dag in. de hallen te vinden, want oude liefde roest nim mer. Vraag maar eens naar opa - nog maar 70 overigens - in de afslag en ge zult de bruigom direct aangewezen krijgen. Moeder is minder bekend - die heeft het tenslotte te vol- handig met het huishouden en dan zal ze nog wel eens terug- dromen in deze vreugdevolle dagen naar de tijd, dat Jacob haar voor het eerst in de ogen blikte, toen hij als prille jon geling de boodschap moest brengén naar het meidje Jan tje Schipper, of ze wilde ko men werken bij zijn moeder. Nu werkt Jantje Schipper al een halve eeuw. Voor Jacob. Proficiat, mensen, en nog veel, veel geluk. De padvindsters van de Wihawaja-groep mogen hun goede vaders wel eens een extra-kusje op de stoppelwang verlenen, want wat deze arme lieden verrichten in het kreupelhout aan de Bosweg achter Beeckenstein en Waterland grenst aan het onbeschrijfelijke. Dat ik het niettemin ga pogen, pleit voor de werkdrift dezer vaders - en een beetje voor mij natuurlijk. Vooropgesteld worde evenwel, dat niet alle padvindsters nu spoorslags hun vaders om de hals moeten vliegen, want voor lopig komt slechts vier hunner het ereteken der dochterlijke aanhankelijkheid - een veeg lippenstift wellicht? - ten volle toe: meneer Willems, meneer Timmer, Blom en Scheltens. Want luistert, gij, die na de gedane arbeid in een leunstoel zijgt, zoekend naar de pan toffels en de Kennemer Lan taarn: dit viertal, geassisteerd door Scheltens junior en Pie- ter Bakker, een neef van me neer Willems, houdt zich in elk schaars vrij uur dat zich voordoet en als het even kan een ganse zaterdagmiddag lang, onledig met het optrek ken van een fraai clubhuis voor de Wilhawajaatjes. Waartoe allereerst een fraaie rechthoek in het ge- boomt bezijden de Bosweg met handen en voeten werd weggehaald, waarna men be gon mêt een fundering, om er vervolgens vloerbalken en mu ren op te fabriceren. Voor de muren zijn drie metselaars aan de arbeid gezet, maar de rest doen de vaderen zelf. Helemaal zelf. Meneer Schel tens mag dan wel een leraar aan de Technische School zijn, ik ben toch wel erg vervuld van eerbied jegens hem en zijn mede-vadens, die daar in het struweel tewerk zijn ge gaan als ware vaklieden en die over een maand (of wat) een clubhuis van 5 x 12 meter uit oude, bijeengegaarde spul len zullen hebben opgetrok ken. Het enige wat mij niet ge heel duidelijk is, is de schaars te aan arbeidskrachten voor dit nobele project, dat de pad- vindstertjes weer aan een nieuw dak boven het perma nentje zal helpen, nadat zij de heer Henneman en dus ook kapelaan J. Meyer onder de genodigden, heeft de heer Marcus allen toegesproken en het jeugd huis van de speeltuinverenigingen ge opend. Vorig jaar kwam de speeltuin „De Meerweiden" gereed en al spoedig was de portiersloge te klein voor het handenar- beidwerk. Bij de gemeente werd getracht een ander clubhuis ter beschikking te krij gen en daar ook kapelaan Meyer voor de „Tunnelboys" meer clubruimte zocht, lie pen de onderhandelingen aldra over het oude drukkerij-pand, dat door de gemeen te voor de sloop was aangekocht. Pas in juni kwam de toestemming los en na de vacantie is men toen begonnen van het bouwvallige pand een gezellig clubhuis te maken. Onder leiding van kapelaah Meyer werd veel bereikt en hiervoor bracht de heer Marcus hem alle hulde. In de opbouw en beheerscommissie, waarin de heren Marcus, Koster, mevrouw Hoogeweg en ka pelaan Meyer zitting hebben, werd pret tig samengewerkt. De heer Marcus dankte de besturen van de speeltuinverenigingen voor het geschenk een klok en overhandigde de harde werkers bij de inrichting van het clubhuis sigaren en bloemen. Hij was bovenal dank baar voor het feit, dat Velsen-Noord nu eindelijk een eerste verenigingsgebouw heeft. Roem voor samenspel Kapelaan Meyer heeft nog iets terug gezegd en de uitstekende samenwerking geroemd. Hij hoopte dat de samenwerking voor het beheer van het gebouw zal blijven zoals die in de afgelopen maanden is ge weest. g»00000<X!<x«oooooooooooo<x)ooooooocmxi<x*3<xxxmxxioooooi De heer N. Noordzij, walbaas bij de l n.v. visserijonderneming DE VEM heeft maandagmorgen niet lang geaarzeld f toen de wachtsman L. Wijker van de- zelfde rederij bij het afmeren van del trawler „Allanwater" IJM. 34 voor het gebouw aan de Zuidzij in de vissers- j haven viel. Wachtsman Wijker kwam j tussen de wal en het naderende schipl terecht en aan het doortastende optre- den van de heer Noordzij, die onmid- dellijk op een even boven het water- oppervlak gelegen balk van de kadel sprong, is het ongetwijfeld te danken geweest dat de heer Wijker na veel t moeite weer op de wal kwam te staan. >000000c)0000000000000000cxxxxxxxxx30000cxxxxx)000000000000c De Velser Kunstkring „Voor Allen" geeft voor de leden in Vel sen-Noord en Sant poort op 7 en 8 novem ber een tweetal voor drachtavonden, waar aan Enny Mols-De Leeuwe haar medewer king verleent. Woensdag 7 Nov. komt deze déclamatrice in het Hervormd wijkgebouw aan de Dyckmanstraat; op 8 november in de kapel aan de Pastorieweg. Om half drie gistermiddag is het perso nen wagentje van onze redacteur op de overweg in de Zeeweg door een slippende, tegemoetkomende auto geramd en bescha digd. Doordat een uit Santpoort afkomstige personenauto met aanhanger op de over weg twee fietsers inhaalde en daardoor links van de weg terecht kwam, moest een tegemoetkomende personenauto ver naar rechts uithalen. Daarbij vreesde de chauf feur een IJmuidense slager dat hij de draaistoel van de overwegbomen zou raken, remde krachtig en slipte op de glad de rails, schuin over de weg heen. Daar reed onze redacteur, wiens auto door de glijdende, tegemoetkomende wagen werd geramd. Het wagentje moest met be hulp van een kraanwagen naar een garage worden gebracht. Alle betrokkenen kwa men er zonder letsel af; de onvoorzichtige Santpoorter, die aanleiding was tot dit ge compliceerde ongeval is doorgereden, maar later door de politie achterhaald. WOENSDAG 31 OKTOBER De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Hofnar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op offering". R.K. Leeszaal, 16 uur: Opening Jeugdlees zaal door burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. 't Centrum, Bazaar Gereformeerde Kerk. „De Groentenbeurs", 20 uur: Cultureel Technische Dienst, Ruilverkaveling De Wijkerbroek". „De Groentenbeurs", 20 uur: Handels- en Kantoorbedienden. K.S.A., 14 u.: Kindervoorstelling „Abeltje". verjaagd werden uit hun vroe- °l,ent)are Leeszaal, geopend van 1517 u Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15 18 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10—13, 15—18 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. DONDERDAG 1 NOVEMBER Geen bioscopen „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Hollandse Maatschappij van Landbouw. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1518 uur; lees- en stu diezaal, geopend van 10—13 en 15—18.30 uur. gere onderkomen, een paar stappen meer naar het western Want voor vier man is het een hele klus voor de vrije uur tjes, die bij het korten der da gen steeds schaarser worden en er zijn vast nog wel meer Velsense vaders van padvind sters, die -bereid zijn een spij kertje te slaan of een raamko zijn te stellen. Tenslotte kon den de piramiden ook slechts verrijzen dank zij vele han den. Op, Wihawaja-vaders, naar het Boswegse kreupel hout er valt iets groots te verrichten. Lampenier

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3