Notaris J. H. A. M. Anten kwam kwart eeuw geleden naar Velsen Havenberichten Visserij-varia Groningse molen op de Keukenhof Voorbereidingen voor lustrum- B.I.M.IJ. reeds in volle gang Ji&de THALIA Agenda voor Velsen In 1917 was hij de jongste kandidaat in Nederland Opnieuw duizend vierkante meter groter dan in 1956 11 Belangrijke plaats Bewondering Nieuwe stationschef in Santpoort kwam pont niet over Dankbaarheid voor redding van 35 jaar geleden Burgerlijke Stand van Beverwijk Biljartclub „Parkzicht" weer winnaar in „neder laag-toernooi Eerste lustrum Mater Amabilisschool Geen maatregelen nodig voor luchtverkeer in Zuid-Kennemerland Oud principe Inschrijvingen Buitenlanders Puck speelt „Wie is wie?" „Van brabbelen tot schoonspreken" Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 1 NOVEMBER 1956 Op 11 november is Velsen een zilveren notaris rijk want op die dag is het vijfen twintig .jaar geleden dat de toen 34 jaar oude J. H. A. M. Anten zijn intrede deed in het Velsense leven. En daarmee was de kroon gezet op een bijzonder vlotte studie, want de heer Anten (geboren op 29 no vember 1896) begon na het lager en gym nasiaal onderwijs in Utrecht reeds in 1914 aan zijn notariële studie, welke in 1917 werd afgesloten met het verkrijgen van het „radicaal" van kandidaat-notaris. In datzelfde jaar werd de heer Anten tewerk gesteld op het kantoor van baron Van Wijnbergen te Utrecht. In 1920 ging de aanstaande jubilaris als adjunct-inspec teur over naar de registratie en successie, maar vier jaar later keerde hij toch weer tot het oude ambt terug toen hij in dienst trad bij notaris Smitz te Tilburg. Kort daarop werd de heer Anten boven dien benoemd tot docent voor het notariaat aan de r.k. leergangen te Tilburg. Op 11 november 1931 tenslotte trok hij naar Vel sen waar hij zich eerst aan de Stationsweg vestigde. In 1935 tenslotte verplaatste hij zijn kantoor naar Driehuis, waar men hem thans in de De Genestetlaan 11 kan vinden. Vooral de beginjaren in Velsen waren, tengevolge van de economische crisis, bij zonder moeilijk, maar toch sloeg notaris Anten zich door deze zorgen heen, zodat hij thans een bloeiend kantoor bezit waar aan niet minder dan vijf klerken verbon den zijn, waarvan de chef de bureau, de heer H. Hoekstra, enkele weken na het ju bileum van de heer Anten vijfentwintig jaar in dienst van dit notariskantoor zal zijn. De heer Anten heeft ook buiten zijn kantoor om zijn stempel gedrukt op het Velsense leven want hij verenigde tal van zeer belangrijke bestuursfuncties in zich. In de vooroorlogse jaren was notaris An ten voorzitter van de Oranjevereniging en voorzitter van de Landstorm-organisatie. Gedurende twintig jaar was hij penning- meesier van het kerk- en schoolbestuur van Driehuis en voorts bekleedde hij ge durende twintig jaar de functie van secre taris van de katholieke schoolraad. Eveneens is de aanstaande jubilaris reeds twintig jaar vice-voorzitter en later voor zitter van de katholieke kinderuitzending en voorts is de heer Anten bestuurslid van de St. Adelbertsvereniging, een standsor- ganisatie bestemd voor r.k. mannen die een leidende functie in het maatschappe lijk leven innemen. Tenslotte is de heer Anten lid van het bestuur van het notarieel pensioenfonds. Een serie functies dus die de heer Anten uiteraard naast zijn gewone werk moest vervullen. Dat werk nam en neemt trou wens een belangrijke plaats in het maat schappelijke leven in dat voor een niet on belangrijk gedeelte gestalte krijgt in het notariaat. Immers alle overdrachten van vaste goederen lopen bijvoorbeeld via het notariskantoor en ook vormen de wen sen van de testateurs bij het samenstellen van de testamenten in vele gevallen grote moeilijkheden die door de notaris soms 5 la minute moeten worden opgelost. Zo is het diverse malen voorgekomen dat de heer Anten aan het sterfbed van een zij ner cliënten werd geroepen om nog even snel een testament in elkaar te zetten, waarbij soms agenten als getuigen fun geerden. Eén keer werd notaris Anten naar het St. Antoniusziekenhuis ontboden waar hij in de operatiekamer van de chirurg twintig minuten de gelegenheid kreeg om een patiënt die juist geopereerd zou wor den mét het opstellen van een testament terzijde te staan waarbij twee vlotte ver pleegsters als getuigen fungeerden. Voorts was er eens een landarbeider die een paar duizend gulden had overgespaard en die dit bedrag na zijn dood aan zijn „ziel en zaligheid" wilde vermaken. En of de notaris nu maar even raad wilde geven. Overigens heeft de heer Anten er nooit spijt van gehad dat hij destijds Velsen als domicilie heeft gekozen want vooral na de Santpoort heeft sinds maandag een nieuwe stationschef want op die dag werd de heer W. G. P. de Vos opgevolgd door de heer K. Oosten tot voor kort stationschef te Krommenie-Assendelft. Op de foto ziet men de nieuwe chef, nog zonder „spiegelei", want voorlopig ziet de heer Oosten de gang van zaken in Santpoort liever nog even aan. bevrijding groeide zijn bewondering voor de energie waarmee men in de IJmond de wederopbouw aanpakte. Hoewel hij per soonlijk de mening huldigt dat men niet hoofdzakelijk in de IJmond-Noord woon wijken moet bouwen maar ook en vooral in Velsen-Zuid. Bovendien heeft de IJmond de voorkeur bij notaris Anten omdat de bevolking niet vraagt naar godsdienstige of politieke overtuiging. Men kiest een notaris en die notaris wordt in de loop der jaren een vriend, of hij protestant of katholiek is doet niets ter zake. En daarom ook zal notaris Anten op 10 november zijn huldiging met vreugde on dergaan. De receptie kcfmt in „Duin en Kruidberg" die dag van half vijf tot zes uur. Daarvóór zal echter een comité, be staande uit de heren M. M. Boon, dokter J. Mac Daniël, dr. M. H. P. P. v. d. Haeff, S. IJff, N. Keller, P. J. Bakker, P. H. Rie- bout en H. Hoekstra de jubilaris ontvangen. Notaris J. H. A, M. Anten xxx>000000000c00000000cc<xxx5000000000000000000000000000a p .3 Beschonken automobilist 8 8 Gisteravond kwam een automobilist 8 uit zuidelijke richting het Pontplein g oprijden, die kennelijk niet geheel zui- y 3 ver op de alcoholische graat was. Had 'f 3 de goede man zijn mond nu maar ge- g houden op de pont, dan zou hij zichzelf 8 g een boel narigheid hebben bespaard. g Op de pont kwam het echter tot een op hoge toon gevoerd twistgesprek tus- sen het pontpersoneel en deze automo- bilist, waaruit de dienstdoende Rijks- 8 waterstaat employé's terecht afleidden, 8 dat er meer borrels in de betrokkene 8 waren gegoten dan strikt genomen oir- g baar was. g Hij kwam er dan ook niet af aan de 8 noordzijde en terwijl een pontknecht y de politie van de post in Velsen-Noord waarschuwde, is de pont met de onvrij willige passagier enige keren heen en weer geweest. Tot de open armen van de politie aan de noordkant klaar ston- den, om de boven zijn theewater ver- v kerende automan een hartelijke ont- vangst te bereiden. OCOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX)0(XOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Kennemers naar Zaandijk In verband met de uitwedstrijd van De Kennemers naar Zaandijk organiseert de supportersvereniging „Rood-Zwart" zondag een autobustocht naar Zaandijk. Tijdens een zware storm op 23 oktober 1921 strandde op de Eierlandse gronden bij Texel de Duitse schoener „Liesbeth". Tijdens de tocht naar het wrak is de motorreddingboot „Brandaris I" van het reddingstation Ter schelling vergaan en de vier opvarenden kwamen daarbij om het leven. Het wrak van de reddingboot is nimmer gevonden. De zes opvarenden vap de, Duitse schoener werden door de roeireddingboot vari De Cocksdorp gered De toenmalige kapitein van de Duitse "schoener, Arnold Schroder uit Hamburg, heeft dezer dagen een brief aan de directeur van de N.Z.H.R.M. geschreven, waarin hij herinnert aan de heldhaftige red ding van hem en zijn bemanning. „Ik heb herhaaldelijk medegedeeld, dat ik deze red ding niet vergeten ben. Én ook thans, na 35 jaar, ben ik de mannen nog dankbaar". Kapitein Schroder schrijft verder, dat hij nu, op 66-jarige leeftijd, nog vaart omdat zijn pensioen te klein is om met zijn vrouw van te kunnen leven. „Meestal vaar ik op Londen. Dan kom ik iedere keer voorbij de vuurtoren van De Cocksdorp op Texel en telkens kijk ik naar de plaats waar wij 35 jaar geleden strandden. Dan denk ik altijd aan de schitterende redding". Adviescommissie voor het Staatsvissershavenbedrijf Bij Koninklijk Besluit is, te rekenen van 15 september 1956. aan ir. L. van Bendegom op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van advies voor het Staatsvissershavenbedrijf te Jj.-iuiden. In zijn p'aats is tot lid van deze cmmissie be noemd de hoofdingenieur A van de rijks waterstaat ir. S. H. Ring'ma te Haariem. GEBOREN: Dirk, z. van D. Brantjes en O. Broekema; Petronella, d. van W. Bos en C. Mathezing; Rena, z. van H. Bom en j E. Bonekamp: Sulema M. A., d. van J. Schelvis en A. P. Grootjen; Anna, d. van P. van den Bos en P. Boon; Maria T. P., d. van G. J. Meiman en P. M. Stikvoort; Mar- cellinus M., z. van P. J. F. Lubbers en J. C. M. Maalman; Elizabeth A., d. van D. Le- gierse en A Roessen; Alida C., d. van G. F. A. Lampink en A. Luit; Yvonne, d. van B. Timmerman en C. H. -J. van den Heuvel; Willem R„ z. van J. Versloot en M. C. van der Bijl: Ferdinandus H., z. van F. Nijen- huis en A. van der Sluis. GETROUWD: P. Beentjes en T. M. P. Hanraets; C. J. Steijn en D. M. van Til: J. Westerborg en M. A. S. Baarsen; C. W. Mul der en A. M. J. Zoontjes; A. H. van Crim- pen en E Althuis. OVERLEDEN: P. A. Woestenburg. 73 j., weduwe van A Beek; H. Veenendaal, 88 j., gehuwd met G. Schönfeldt, wonende te Doorn. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Coeta van Swansea, Bonaire van Grangemouth. Nijenstein van Rotterdam, Alcetas van Hamburg. Rhein van de Noord zee, Ivan Kondrup van Ventspul, Helena van Antwerpen, Velox van Leningrad, Nero van Oporto. Meerkerk van Antwerpen, St. Michael van Milbank, Marin van Cardiff. Cadore van Bougy, Riazan van Stalingrad, Ingrid van Rotterdam, Elisabeth Jansen van Archangel, Laertes van Birkenhead, Wormo van Rotterdam, Poel van Hamburg, Gala- thea van Onega, Letyzia Montanari van Hampton Roads, Minerva van Rotterdam, Demosthenes D van Hampton Roads, Congs- hafen van Kotka. Vertrokken zijn: Waal naar Tunis, Am- stelstroom naar Londen, Hanna naar Lon den, Burgundia naar Antwerpen, Vesta naar Rotterdam, Aske Ladden naar Rotterdam, Anneliese Porr naar Bergen, Magdalena naar Hampton Roads, Vione naar Vlaar- dingen, Pygmalion naar Madeiro, Liberté naar Aarhus, Isis naar Antwerpen, Arathon naar Geffle, Bonaire naar Dordrecht, Dotte rel naar Rotterdam, Werna naar Rotterdam, Tyro naar Rotterdam. Linda naar Norfolk, Kitty Danielsen r=« Kopenhagen, Heriot naar Leith. Prijzen van woensdag. Heilbot 2,70- 2,60, gr. tong 5,60-5,20, grm. tong 4,70, kim. tong 4,40, kl. tong I 3,40-3,30, kl. tong II 2,90- 2,70, tarbot I 3-2,60 per 1 kg. Kl. schol II 59-47, schar 32, bot 37-33, v. haring 21,50-16,50, makreel 16-22, gr. schel vis 46-23, grm. schelvis 38-21, kim. schelvis 36-20, kl. schelvis I 36-18, kl. schelvis II 28- 16, wijting 23-17, gr. gul 54-42, mid. gul 50-37, kl. gul 38-34, kl. haai 33-30, ham 100-88, poontjes 33-30, kl. koolvis zwart 31-21, kl. koolvis wit 42-36 per 50 kg. Gr. kabeljauw 244-108, gr. koolvis zwart 64-51, gr. koolvis wit 84-81, gr. leng 102-90 per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 5 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 11 schol, 5 schar, 20 bot, 5390 haring, 995 makreel, 1320 schelvis, 380 wijting, 155 kabeljauw en gul, 17 leng, 15 haai, 10 ham, 10 poon, 430 koolvis, 25 diver sen. Totaal 8790. Besommingen van woensdag. VL 77 Abraham f 30.570, RO 46 Claesje f 21.780, IJM 10 Hattum f 31.760. Curacao f 31.620, SCH 153 f 29.100, KW 101 f 20.180, IJM 59 f 1.120. ,,'t Karpertje" houdt onderlinge wedstrijd De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" houdt zondag 4 november in het Noord-Hollands Kanaal bij Akersloot een onderlinge wedstrijd. De.directie van de HollandAmerika Lijn heeft deze molen staande in de Rozen burgpolder te Scharmer (gemeente Sloch- teren) aangekocht en aan de Keukenhof te Lisse aangeboden. Het bestuur van de stichting „Keukenhof" heeft het aanbod in middels aanvaard. Binnenkort zal de molen, die thahns nog gedeeltelijk in bouwvallige toestand verkeert, worden afgebroken, waar bij de molenkenner en restaurateur J. D. Medendorp zijn medewerking zal verlenen. Een Amsterdamse firma is met de verplaat sing belast en het geheel zal onder toezicht staan van architect A. J. de Koning te Hoofd dorp, technisch leider van de vereniging „De Hollandse molen" te Amsterdam. Op de Keu kenhof zal binnen enkele dagen reeds een begin worden gemaakt met de graafwerk zaamheden voor de fundering. Er wordt naar gestreefd de molen gereed te hebben voor de volgende bloemententoonstelling en hem in werking te stellen op de officiële openings dag in het voorjaar. Het „nederlaag-toernooi" om de Zilveren Beker werd voortgezet met een wedstrijd tussen de clubs „Parkzicht" en „Excelsior", beiden uit Beverwijk. „Parkzicht' werd ook nu weer winnaar en de wedstrijd eindigde met 6-2. De uitslagen waren: Psrkzicht" G. de Vries, Jr. 160 160 44 24 3.63 2 L. v. d.'Zon 90 90 36 13 2,50.. 2 P. L. Boerkoel 61 61 31 13 1,96 2 W. van Leusden 40 29 30 5 0,966 0 6 „Excelsior": N. Vessies 137 126 44 17 2,86 0 C. Ooyevaar 106 81 36 11 2,25 0 C. Grapendaal 93 64 31 8 2,06 0 •T. van Urk 62 62 30 10 2,06 2 De Mater Amabilisscho.ol te Beverwijk zal op 13 november het feit herdenken dat zij vijf jaar geleden werd gesticht. VEILIN GBERICHT Andijvie f 0,10-f 0,18, sla f 0,04-f 0,08, bloemkool f 0,19-f 0,67, bospeen f 0,24-f 0,34, waspeen f 0,21-f 0,29, tomaten f 0,20-f 1,10, spinazie f 0,23-f 0,57, pronkbonen f 0,45- f 0,80, prei f 0,12-f 0,28, groenekool f 0,12- f 0,22. rodekool f 0,11-f 0,20, boerenkool f 0,23-f 0,33, uien f 0,14-f 0,19, peen f 0,09- f 0.15. (Shows, snufjes en alles wat verdei in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Voor de corsettenshow, die de firma Glas gisteravond in het Hervormd Jeudgebouw in IJmuiden hield in samenwerking met een grote Nederlandse firma bestond van vrouwelijke zijde zeer grote belangstelling: zowel balkon als zaal waren geheel gevuld, toen de lady-speaker haar vijf mannequins liet opdraven. Voor de pauze hield men zich bezig met dat gedeelte van de vrou welijke onderkleding, dat zich boven de maagstreek bevindt, daarna werden de corsetten getoond en alras bleek, aat de Nederlandse industrie op dit punt tot voor treffelijke dingen in staat is tegen prijzen, die de importprodukten met stukken slaan. Voor een vrolijke en zelfs geestige noot zorgde het Poppentheater van Bert Brug man, dat de show lardeerde met een serie heerlijke nonsens, zoals bijvoorbeeld de liefdes-aria uit de Cavalleria Rusticana, waarbij het slot werd gevormd door een volkomen onverwachte aanprijzing van de deze avond geshowde artikelen. Ten'aanzien van de show zelf valt op te merken, dat men er zeer verstandig aan gedaan heeft ook de grotere en zeer grote maten te laten meespelen. Vera bijvoor beeld was de mannequin, die tot veler hart sprak, omdat zij een doorsnee-figuur liet zien met doorsnee-kleedij. Silvana daaren tegen vertegenwoordigde het ranke jonge meisje, dat nog alles dragen kan en daarom wellicht niet zo gauw tot de zaken, waar het ditkeer om ging, zal komen. Maar niet temin heeft ook zij laten zien, dat een goede lichaamscultuur op dit punt een niet te verwaarlozen affaire is. Daartussenin de overige mannequins: van volslank tot be paald gezet en voor elke maat een passend corset de organiserende IJmuidense firma heeft haar cliëntèle deze avond het ganse arsenaal van mogelijkheden laten zien. Het kopje thee-met-gebak in de pauze viel in de warmte in voortreffelijke aarde. Zoals trouwens de hele show. De vierde Beurs Industrie en Middenstand IJmond, kortweg de B.I.M.1J. geheten, is nauwelijks ach ter de rug of de organisatoren het bestuur van de Stichting Bouw fonds Doopsgezinde Gemeente IJmui den heeft onder het motto „regeren is vooruitzien" de plannen voor de Lustrumbeurs al weer bijna tot in de détails uitgewerkt. Het ligt in de bedoeling de beurs die gehouden zal worden van 31 augustus tot en met 7 september te plaatsen in het kader van de dan binnenkort te openen verkeers- en spoorwegtunnel onder het Noordzeekanaal en men hoopt daarbij dat ook de middenstanders met iets nieuws voor de dag komen. Tot en met de vierde beurs kregen de In aanmerking genomen de geringe af stand tot Schiphol zijn voor luchtverkeer in Zuid-Kennemerland geen voorzieningen nodig, aldus vermeldt de toelichting op het, ontwerp-streekplan voor Zuid-Kennemer land. Luchtverkeer op kleine afstand is tot nu toe in Nederland te weinig rendabel ge bleken en over de behoeften en eisen, wat het luchtverkeer in een verdere toekomst betreft, is te weinig bekend. Mocht er te eniger tijd behoefte komen aan een eigen vliegveld voor Zuid-Kennemerland, dan is daarvoor, dank zij de nagestreefde con centratie van woonwijken en industrie, wel ruimte te vinden. Reeds thans zijn van groot belang goe de verbindingen voor autoverkeer met Schiphol, niet alleen ten behoeve van woonwijken, maar ook ten behoeve van industriegebieden van Haarlem en IJmui den en van de badplaats Zandvoort. Der halve zijn de in die verbindingen thans nog ontbrekende schakels in het streek plan opgenomen. Het is mogelijk, dat er te eniger tijd be hoefte zal komen aan een klein vliegveld voor sportvliegerij, wellicht tevens dienen de voor aangrenzende streken (IJmond- Noord) en Zaanstreek). Het is nog te vroeg daarvoor een terrein aan te geven. Wél is thans reeds van belang te letten op mogelijkheden voor start- en landings plaatsen voor helicopters met de daarbij benodigde gebouwen. Het helicopterver- keér staat evenwel nog te zeer in het eer ste begin van zijn ontwikkeling om hier voor in het streekplan terreinen aan te Wij?én., De voorschriften geven echter aan de gemeenten de nodige armslag om in' een evèntueel blijkende behoefte te kunnen voorzien, aldus de toelichting. Zoals be kend is heeft de gemeente Haarlem op het uitbreidingsplan nabij de Schipholweg een helicopterveld geprojecteerd. Verkeer per spoor Voor het verkeer per spoor is het nodig de spoorbanen bewesten Haarlem, in de eerste plaats HaarlemLeiden en mis schien op de duur ook een deel van de baan HaarlemAlkmaar omhoog te hren- gen. In het streekplan is gezorgd, dat de daarvoor nog beschikbare ruimte niet wordt verkleind en dus de mogelijkheid wordt open gehouden. Voor een misschien te eniger tijd wen selijke vermeerdering van het aantal spoorweghaltes zijn geen bijzondere be stemmingen nodig. Ter plaatse van de kruisingen van de spoorlijn met verkeers wegen is daarvoor de gunstigste, gelegen heid. Bij het bepalen van de omvang van woonwijken bij deze kruisingen is reeds met de mogelijkheid van nieuwe of weer in gebruik te stellen van bestaande spoor weghaltes rekening gehouden. Voor doortrekking van de spoorlijn naar IJmuiden tot 't strand, waaraan wegens het belang van de eendaagse ontspanning be hoefte kan ontstaan, is de mogelijkheid in het plan opgenomen. Die mogelijkheid is de gunstigste, die in de provincie aanwezig is, om een nieuwe verbinding voor massaal vervoer van bevolking van grote gebieden naar zee te verschaffen. Er zullen nog aanvullende maatregelen nodig zijn voor het goed functioneren van het verkeer, zoals verbreding van bestaan de, door autobussen te volgen straten en wegen, aanleg van voldoende en doelma tig gelegen parkeerruimten voor auto's en bussen en van ruimten voor busstations, bij voorkeur gecombineerd met of gelegen naast spoorwegstations en/of haltes. organisatoren de indruk dat de deelnemers deze expositie beschouwden als een welkom middel om de omzet te vergroten. Uiteraard is dat wel het doel maar in de eerste plaats dient men de B.I.M.IJ. te zien als de plaats waar men het publiek de allernieuwste snufjes op elk gebied kan demonstreren. Vele middenstanders hebben dat begre pen maar velen ook houden strak en stijf aan hun oude principe vast dat tenminste de standhuur er uit moet komen. Hoe het ook zij, de Lustrumbeurs belooft nóg beter en nóg mooier en nóg groter te worden, hetgeen overigens geen kleinigheid is wanneer men weet dat de B.I.M.IJ. 1956 reeds een oppervlakte van 3500 vierkante meter besloeg. Voor 1957 is er 4500 vier kante meter geprojecteerd, zodat men op nieuw meer standhouders een plaatsje kan geven. Dat er belangstelling voor de Lustrum beurs bestaat wordt overigens wel bewezen door het feit dat, toen de 550 circulaires nauwelijks de deur uit waren, enkele grote bedrijven en middenstanders hun inschrij ving al direct weer terugstuurden. Tot 1 februari krijgen de Velsense mid denstanders de gelegenheid een plaatsje op de B.I.M.IJ. te bespreken. Daarna wordt een keuze gedaan uit de vele gegadigden van buitenaf die als het ware staan te dringen om ook op de Lustrumbeurs ver tegenwoordigd te zijn. Overigens hebben de cijfers van dit jaar wel weer bewezen dat de belangstelling voor deze beurs, ook buiten de IJmond, nog steeds groeiend is, want van de 20.000 men sen die dit jaar de loketten passeerden was slechts 58% afkomstig uit Velsen. Van de overige 42% woonde 20»/o ten noorden van het Noordzeekanaal en 22% ten zuiden. Voorts was er weer een groot aantal buitenlanders, welk percentage ongetwij feld zal stijgen omdat men deze keer plan nen koestert ook in het buitenland in gro tere mate propaganda voor de B.I.M.IJ. te maken. Dé organisatoren bewijzen dus opnieuw niet tevreden te zijn met de reeds uitste kende resultaten. Integendeel, er wordt hard aan de voorbereiding van de Lustrum beurs gewerkt. En daarom móet ook deze vijfde B.I.M.IJ. slagen. Al was het alleen maar om de organisatoren naar behoren te belonen. De culturele dienst van de KAB te Be verwijk organiseert op woensdag 7 novem ber een toneelavond in het KSA-gebouw. De toneelgroep „Puck" zal opvoeren het blijspel „Wie is wie?" Ook de Wijk aan Zeese leden van de KAB worden in de gelegenheid gesteld deze avond bij te wonen. Voor dit doel zal uit de badplaats een spéciale bus rijden. „Arion" gaat prestaties hoger opvoeren De Wijk aan Zeese muziekvereniging „Arion" mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen. Hiervan getuigde het grote aantal leden en donateurs dat de jaarvergadering, die in café „De Zon" Wérd gehouden, bijwoonde. De voorzitter de heer E. Gerritse zag hierin een goed teken en het streven blijft er dan ook op gericht om de prestaties van „Arion" steeds hoger op te voeren. Onder leiding van de nieuwe directeur zal dit ook zeer wel mogelijk blijken in dien de leden allen hun beste beentje voor zetten. Ook de uitgebreide jaarverslagen waren in optimistische toonaarden gesteld, de penningmeester meldde een saldo van ruim f 355. De aftredende bestuursleden de heren Jac. Schellevis en J. van Amersfoort wer den met algemene stemmen herkozen. Ook de voorzitter zag zich herbenoemd. Op 26 november zal „Arion" het eerste zaalconcert in dit seizoen geven. De Beverwijkse Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 6 november in de Zeewijkschool een bijeen komst, waarop de heer Jacq. Ringel, spraakleraar, zal spreken over het onder werp: „Van brabbelen tot scdioonspreken". Vooraf zal mevrouw Schmohl een poli tiek praatje houden. Filmavond over emigratie Op vrijdag 2 november vindt in ,,'t Cen trum" een filmavond plaats die wordt ge geven door een passagebureau. Er worden films vertoond over Austra lië, Nieuw Zeeland en Canada. ADVERTENTIE ikwmi»iujnnoonixxm]ai[ftioiwm»Ba»ooa»a» WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE n'"^■VXCOnQOQOOCXXlOOCCOOOCOOOOQCOQOCOCKCOOC het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur RUDOLF SCHOCK de beroemde tenor in zijn nieuwste succesfilm KONING DER MANEGE De sensationele opkomst van een circusartist tot wereldberoemd zanger. Een boeiend verhaal, dat u laat mee leven met spannende circusscènes en schitterende muziek en zang! 14 jr. MAANDAG 8 uur en ZONDAGMIDDAG 3 uur de boeiende avonturenfilm in kleuren FE GEMASKERDE RUITER De belevenissen van een onverschrok ken onbekende wreker van onrecht in het Wilde Westen. DONDERDAG 8 NOV. in een speciale voorstelling het onvergetelijke dramatische filmwerk DE WENTELTRAP 18 jaar HEDENAVOND 8 uur de fel-realistische Zweedse film DE STRAAT De dramatische ondergang van een jonge vrouw. - Toegang boven 18 j. Dinsdag 6 en woensdag 7 nov. géén bioscoopvoorstellingen DONDERDAG 1 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De straat". Rex, geen opgave. Toneelver. „Advendo", 20 uur, Ned. Herv. Jeugidgebouw, Toneeluitvoering. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 uur. Aquariumver. „Velsen", 20 uur, Cultu reel Centrum, bijeenkomst. Alcoholics Anonymous, 20.15 uur, zaal Abelenstraat, openbare vergadering. VRIJDAG 2 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Koning des manége". Rex, geen opgave. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. Ontspanningswerk bejaarden, Oud Kafih. Ver. gebouw, filmmiddag K.N.Z.H.R.M. Vrouwenbond NVV, Cultureel Gebouw, bazar van 1622 uur. DONDERDAG 1 NOVEMBER Géén bioscopen „De Groentenheurs", 20 uur: Vergadering Hollandse Maatschappij van Landbouw 't Centrum, 20 uur: Bazaar Gereformeerde Kerk R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 ij 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. O- dulfstraat 12, geopend dagelijks van 10- 11 en 17-18 uur. VRIJDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen-bungalow". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het trot toir". W.B. Theater, 20 uur: „Tarzan en de Dui velin". Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30-20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. 't Centrum, voorlichtingsavond Ruys en Co. In Beverwijk draaien de volgende films: Kennemer Theater, vr., za., zo.: „Vrouwen bungalow"; ma., di., woe.: „De grote schittering"; mat.: „Grof geschut". Luxor Theater, tot en met woe.: „Het trot toir"; mat.: „Corregidor". W.B. Theater, vr., za.: „Tarzan en de dui velin'.; zo., ma.: „In de greep van de angst", mat.: „Het dodenduel".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13