Tafeltennistoernooi voor scholieren een succes „Grote macht" kan soms alcoholisme bezweren Vreedzame benadering van Daud Beureuh en de zijnen Tijssen Textiel IN TWEE VELSENSE GYMZALEN Voortaan vast in de herfstvakanties Velsens jeugd voor Hongarije ,AA" in Velsen dringend nodig Nieuwe taktiek in Atjeh De tijd dringt: opstand eiste reeds 12.500 mensenlevens VRIJDAG 2 NOVEMBER 1956 17 Sinterinstallatie volgende week in gebruik Agenda voor Beverwijk Verkeer neemt toe in de Westduitse zeehavens VAN DRANKELLENDE TOT LEVENSVREUGDE Tussenoplossing voor spoorwegplannen Velsen-Noord Volledig geminderde nylon f 2.75 Scheepvaart Tal van Fransen nemen de wijk uit Marokko r Het ietwat ongebruikelijke geluid van tikkende bats tegen celluloidballetjes heeft gisteren gedurende een groot deel van de dag de gymnastiekzalen van het Gymna sium en de St. Franciscusschool gevuld - begeleid uiteraard door aanmoedigende kreten van de supportertjes, die de ruim honderd deelnemers aan Velsens eerste scholentoernooi in deze tak van sport hadden meegebracht. Het is een aardige dag geworden zowel voor hen, die het geval organiseerden - de Velser Tafeltennisclub samen met de r.k. tafeltennisvereniging „Velsen" - als voor het koor, dat meedeed. Vooral, omdat het een huis-tuin-en- keukentoernooi moest blijven, wamt wed- strijdspelers waren bij voorbaat uitgeslo ten van de wedren naar de prijzen een beker van de Nederlandse Tafeltennisbond, een wisselprijs van de gemeente Velsen en een lauwertak van de beide organisatoren. Dat wilde echter niet zeggen dat er slechts „gelepeld" is in de beide wedstrijd zalen., want een aantal deelnemertjes, ver deeld over 33 poules, hebben laten zien, dat zij met bat en bal tot verrassende prestaties in staat zijn en de finales licht ten het beste jonge materiaal er dan ook prompt uit. Scheppen en meppen In de lagere regionen waren vele ama teurtjes bijeengebracht, die het tafeltennis sen nog geheel als pingpongen beschou wen en dus de bal over het net „schep ten" ofwel tegen het plafond deden belan den, maar over het algemeen is er toch met veel animo gespeeld. De moeilijkheid was bij de organisatie om de nodige scheidsrechters bij elkaar te krijgen voor dit toernooi, maar dat is dan toch blijkbaar gelukt, want elke tafel was bezet door een echte teister of teller, die nauwkeurig de stand bijhield. Tegen vijven was men aan de finales toe, die de volgende resultaten opleverden: Afdeling B (Gymnasium) (jongens van 13 en 14 jaar): 1. Ton van de Pieterman (r.k. ULO). 2. Rob Joosten (RHBS). 3. Theo Huyboom (r.k. ULO). Afdeling E (meisjes van 12 en 13 jaar): 1. Lies Westerhof (RHBS). 2. Roelie Broeksma (RHBS). 3. Gaby Grodd (r.k. ULO). Afdeling D (meisjes 14—18 jaar): 1. Ger- di Vreeling (Gymn.). 2. Jeanne Brommer (Gymn.). 3. Margot van Loeoen (Gymn.). Afdeling A (St. Franciscusschool) (jon gens 15 jaar en ouder): 1. R. Groen (r.k. ULO). 2. J. Bleeker (RHBS). 3. L. Koster (W. de Zwijger ULO). Afdeling C (jongens van 12 en 13 jaar): 1. W. van Tuyll (Gymn.). 2. B. v. d. Poll (r.k. ULO). 3. K. van Veen (r.k. ULO). De nieuwe Sinterinstallatie van de Hoog ovens zal begin volgende week in gebruik kunnen worden genomen. Dit op het weste lijk deel van het fabriekscomplex verrezen nieuwe onderdeel van de KNHS, waar door middel van het „sinteren op een band" van fijnverdeeld ijzererts ook fijne stof- ertsen gereed kunnen worden gemaakt voor het gebruik in de Hoogovens, en dat gemarkeerd wordt door de op één na hoogste schoorsteen van het land (153 me ter) is nog niet geheel gereed de ruiten moeten bijvoorbeeld nog worden ingezet maar men is toch wel zover, dat de pro- duktie kan beginnen. VRIJDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen-bungalow". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het trottoir". W.B. Theater, 20 uur: „Tarzan en de Duivelin". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco- lics Anonymous". 't Centrum, 20 uur: Ruys en Co., Voor lichtingsavond. Openbare Leeszaal, geopend van 15 1< en 1921 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15—18 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12. geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. ZATERDAG 3 NOVEMBER Bioscopen, als vrijdag. 't Centrum, 20 uur: Feestavond Labora torium Hoogovens. Openbare Leeszaal, geopend van 10 13 en 15—17 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26. geooend van 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1517 uur: lees- en studiezaal geopend van 1013 en 15 17.30 uur. De door het gemeentebestuur beschik baar gestelde wisselbeker werd gewonnen door de r.k. ULO-school te Driehuis. In het Gymnasium heeft wethouder H. de Boer persoonlijk de prijzen uitgereikt, daarbij dank brengend aan de beide orga niserende verenigingen, zulks in de persoon van de heer G. van Hal en hij wees er op, dat ndet alleen het belang van de tijdsbeste ding met dit toernooi is gediend, maar ook dat van de sportspreiding er is tenslot te meer dan voetbal alleen. In de Francis cusschool werden de prijzen bij ontstente nis van. drs. D. J. A. Demmers van „Ken- nemerstaten" uitgereikt door de leider, de heer J. Webbe. Een geringe teleurstelling werd gevormd door het feit, dat vooral in de oudere groe pen verscheidene ingeschrevenen zonder taal of teken verstek lieten gaan- Voor het overige was de opkomst dus danig de r.k. ULO in Driehuis leverde liefst 49 kinderen en de HBS zorgde voor 48 deelnemers, dat men het toernooi een vaste plaats wil geven in de herfstvakan tie, ook al omdat er dan nog weinig aan vrije tijdsbesteding wordt gedaan en het ta feltennissen nog niet in georganiseerd toer- nooiverband voor de scholen wordt be oefend. Dat er bovendien een prachtige propa ganda voor de verschillende verenigingen op dit gebied in schuilt, is een voordeeltje, dat zij graag zullen accepteren. HAMBURG (DPA). - In de eerste negen maanden van dit jaar beliepen de totale overladingen in de Westduitse zeehavens 3,4 miljoen ton, of 12,9 percent meer dan de 37,8 miljoen ton, die in dezelfde periode van het vorige jaar werden overgeladen. Het Westduitse ministerie voor verkeer verwacht, dat de overladingen in het ge hele jaar 1956 ongeveer 60 miljoen ton zul len belopen, tegen 52 miljoen ton in het voorafgaande jaar. ODOOOOCXXXXXXXDC<XXX)OOOOOOOOC)OOOCKXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX)OCOOOOO<XXXXXXXXXXDPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC)OC)OGOOOOOOOOC 8 Er is een sympathiek plan onder een groepering van de Velsense jeugd ge- s rezen om de Hongaarse jeugd, die de courage opbracht het Russische juk af te schudden, een tastbaar bewijs van medeleven te laten blijken. Men wil na- melijk zien een grote uitvoering van zoveel mogelijk jonge amateur-artiesten f te organiseren, waarvan de totale opbrengst ten goede zal komen aan het Rode Kruis. Het initiatief tot de organisatie werd genomen door de heren N. Schaap, zelf amateur-bassist en zijn broer J. Schaap, die als tenor en gitarist een be- g paalde bekendheid geniet in het amusementsleven. Zij willen een zo groot mogelijk aantal amateurs rond zich verzamelen, om te komen tot een „Hongarije"-avond, liefst in een gratis ter beschikking ge stelde zaal, om aldus gelden binnen te krijgen voor steun aan het bloedende land met zijn dappere hoofdstad. g De heer N. Schaap is tussen 7 en 8 uur des avonds bereikbaar onder num- mer 5014 te IJmuiden. Inmiddels heeft zich het kwartet Tony van Laar reeds opgegeven als medewerkers aan de show. XXXXXXKXXXKXX>COC)OCX>OOOOOOOCOOOOOOOOCOI OOOOOOOCX^DOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOCOOOOOOOOOOO Onmiddellijk na het bekend worden van de Brits-Franse actie in het Mid den Oosten hebben president Eisen hower en zijn minister van Buiten landse Zaken John Foster Dulles de situatie tijdens een conferentie op het Witte Huis besproken. ft- De werkgroep „Alcoholics Anonymous", kortweg de „AA", bestaat uit een aantal mensen, die gezamenlijk hun ziekelijke nei ging tot het drinken van overmatig veel alcohol trachten te overwinnen en om hier aan ook in Velsen, waar dit soms erg nodig blijkt, meer bekendheid te geven, waren er gisteravond naar de Abeelenstraat enige tientallen belangstellenden gekomen. De heer Krauweel, directeur van het Me disch Consultatiebureau voor Alcoholisme te Amsterdam, vertelde er iets over zijn werk, waarin hij het acoholisme als een soort ziekte was gaan leren kennen. Hij omschreef dit door te zeggen dat alcohol alleen dan maar wordt gebruikt, wanneer de bereidheid er is om een verdriet of zorg te vergeten, of een vreugde „dieper" moet worden'doorleefd. Zo nu en dan te diep in het glaasje kij ken valt niet op, zei de heer Krauweel, maar indien dit chronisch gaat worden ont staan er conflicten met de directe omge ving, welke conflicten weer worden wegge spoeld door alcohol. Op deze wijze ontstaan er alcoholisten, die meestentijds een of an der lichamelijk of geestelijk gebrek heb ben. Zo langzamerhand is men tot de con clusie gekomen, dat straffen in dergelijke gevallen niet helpt, maar veeleer een ge- nezingswijze de aangewezen remedie is. Hierover zei spreker, dat het dan opzich- zelf weer een conflict opriep, omdat de al coholist niet van plan was om zijn roes, waarin hij toch alles kan vergeten, prijs te geven, als zijn enige (verbeelde) houvast in het leven. Andere manier De AA probeert dit op een andere ma nier, aldus de heer Grauweel, en wel door het herstellen van de contacten in horizon tale en verticale lijn. Iemand, die bij de AA komt, wordt gewezen op de onmoge lijkheid zelfstandig van zijn kwaal af te ko rren: hij heeft hiervoor steun nodig. Men noemt dit in AA-kringen „een grotere macht", die alles kan zijn, God, het uitspan sel, een foto van een overleden moeder of andere dingen, die voor de alcoholist van waarde zijn. De heer Krauweel kon, omdat hijzelf geen alcoholist was, trachten om de be nauwde situatie waarin zulk een man of vrouw komt te verkeren, te begrijpen, doch „het laatste stukje was er net niet" om een alcoholist helemaal te begrijpen eti daarvoor is het zo nodig, dat deze mensen een steun in andere AA-ers vinden, die hetzelfde, zo niet erger hebben doorstaan. Spreker deelde mede, dat de wetenschap intensief zoekt naar een oplossing van het grote alcohol-probleem, maar dat, tot er geen oplossing is, die voor 100 percent be vredigt, in vele gevallen de AA e.qn uit^ komst voor honderdduizenden betekent. In een in het Hollands nagesynehroni- serde film werd daarop de werkwijze van een Amerikaans consultatiebureau ver toond, die vrij veel overeenkomst heeft met die van een Nederlands bureau. De tweede film was aantrekkelijker, omdat hierin de methode van de Alcoholics Anonymous zeer goed tot uiting kwam. Uit de praktijk „Bertus", die als voorzitter fungeerde in deze „ongeorganiseerde organisatie", ver telde diaarop dat hij ook alcoholist was. maar sinds jaren „droog" stond, dank zij AA. Reeds meer dan 400.000 mensen, waar van ongeveer 6 percent vrouwen, hebben opnieuw levensgeluk in de AA leren ken nen en zich weer een positie in de maat schappij veroverd. Bertus toonde de achter grond van moeilijkheden waarin een alco holist kon komen te verkeren, waartegen de medisch en geestelijke wereld „wel een middeltje" zou hebben, doch steeds faalde. Het samenbundelen van deze middeltjes had geleid tot een acceptabel middel voor een alcoholist en via „twaalf stappen" is er voor iemand, die al het sterke verlangen heeft om van de drank verlost te worden, de mogelijkheid om er inderdaad van be vrijd te worden. Door het bespreken van de problemen en zo mogelijk door ze op te lossen vormde de AA de brug naar de maatschappij. „Gerrit" vertelde daarop iets over zijn moeilijke tijden, waarin dronkenschap en oplichterij aan de orde van de dag waren Ook hij was er nu reeds bijna een jaar in geslaagd niet te drinken, hetgeen hem kennelijk veel vreugde gaf. Het contact met andere AA-mensen was hier de hoofd zaak, zoals wel bleek uit zijn verhaal, hoe hij op een kwaad moment de aanvechting bijna niet meer kon doorstaan en telefo nisch de hulp van een AA'er inriep, waar aan direct werd voldaan. Namens de afdeling uit Den Haag ver telde ook „De Hagenaar" iets over zijn er varingen en „Toon" van de Amsterdamse werkgroep vulde hierbij aan, dat het niet zo zeer het materiële welzijn is dat hem in de AA had aangegrepen, doch veel meer het geestelijk element, want juist doordat iedereen in de AA de gevoelens van een alcoholist begrijpt, komt er door de tel kens behaalde overwinning levensvreugde voor de drank in de plaats. Door het AA programma te bestuderen was het hem niet zo erg moeilijk geworden om een café deur voorbij te lopen en daarna is een geestelijk herstel mogelijk geworden. Na een korte discussie en een collecte in de hoed (er is immers geen penning meester of een bestuur) werd de avond door Bertus besloten en kon de zaalhuur weer worden voldaan. De Beverwijkse en Velsense „afdelingen' zullen trachten om door lezingen en d-erge lijke meer propaganda aan hun streven te geven. Op dinsdag en donderdagavond vergaderen zij in de Abeelenstraat, op vrijdagavond in de Deken Waarestraat te Beverwijk. Naar wij vernemen is door een deskun dige buiten het bedrijf der Spoorwegen een rapport uitgebracht over plan A en plan C, de beide spoorwegplannen voor Velsen-Noord. Er zou, zo vernemen wij, een tussenoplossing geadviseerd zijn. De finales in de fraaie gymzaal van het Gymnasium: vooraan de meisjes en achteraan de jongens in felle strijd. Van onze correspondent in Djakarta) IN FEBRUARI VAN het vorig jaar werden in Tjot Deumpa in Atjeh 94 burgers mannen en vrouwen gedood. Hoe deze gebeurtenis, die destijds in islamietische kringen grote beroering wekte, zich heeft toegedragen, zal vermoedelijk wel nimmer aan het licht komen. De auditeur-militair te Medan heeft namelijk verklaard, dat in het vooronderzoek niemand bereid was als getuige verklaringen af te leggen over de juiste toedracht. De vraag of dit een gevolg is van ,al dan niet gerecht vaardigde vrees voor represailles der benden dan wel voor de militaire gezags- apparaten die ook niet onschuldig heetten te zijn is hierbij onbeantwoord gebleven. En het antwoord is ook feitelijk nauwelijks belangrijk, omdat ook zonder dit het feit zelve de toestand in Atjeh voldoende illustreert. Bovendien, ook de belangrijkheid van het bloedbad van Tjot Deumpa is ondanks de 94 doden slechts betrekkelijk. Want in de drie jaar, dat de door Daud Beureuh in Atjeh begonnen opstand nu reeds duurt, vielen onder de burgerbevolking ongeveer 12.500 doden en 30.000 gewonden en werd door brandstichting een schade aangericht van rp. 75 miljoen. Die getallen houden een dringende waarschuwing in dat het tijd wordt dat er een oplossing voor het Atjeh-probleem wordt gevonden, aangenomen althans, dat het daarvoor inmiddels reeds niet te laat is, gelijk sommigen menen. ADVERTENTIE ALLEEN ZATERDAG per paar SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 Drie jaar geleden eind oktober 1953 somde mr. Ali Sastroamidjojo, toen eveneens premier, in het parlement de maatregelen op, die genomen waren of zou den worden genomen, om de rust in Atjeh te herstellen. Het waren allereerst mili taire maatregelen, die hij op het oog had. Dp detachementen zouden worden ver sterkt' eh dé patfoüille-activiteit zou wor den geïntensiveerd. De luchtmacht zou worden ingezet om de landmacht te steu nen en wa-pensmo-kkelarij zou worden ver hinderd. Premier mr. Ali noemde ook eco nomische en politieke maatregelen. Zo zou de kwestie van autonomie voor Atjeh we derom worden bestudeerd. De wederop bouw van het gebied zou zo spoedig moge lijk worden verwezenlijkt. In de drie jaren, die achter ons liggen, is van dit alles echter weinig terecht ge komen. Orde en rust zijn nog immers niet teruggekeerd. De toestand verslechtert eer der dan dat hij verbetert. De benden op standelingen treden driest op, innen be lastingen van de bevolking en eisen grote sommen als bijdragen van de ondernemin gen in de gebieden, waarin zij de macht uitoefenen. Zo pogen zij gelden los te krij gen van de Deli Spoorweg Maatschappij. Toen deze niet bereid bleek te betalen, volgden daden van sabotage, bestaande uit het opbreken en opblazen van rails enz. Ook in de bestrijding van de wapen smokkel zijn de gezagsapparaten niet vol ledig geslaagd. Uit gevonden documenten kan worden afgeleid, dat de opstandelingen uit het buitenland zware en lichte automa tische wapens en munitie ontvangen. Ver moedelijk geschiedt dit door vreemde vlieg tuigen, in verband waarmee Atjeh tot ver boden vlieggebied voor vliegtuigen is ver klaard. Rechtlijnige politiek ontbrak Ook de politieke benadering van het At jeh-probleem is „in de slof" gebleven. Thans, drie jaar nadat premier Ali in het parlement sprak over de verlening van de status van een autonome provincie, aan Atjeh, maakt dit gebied nog steeds deel uit van de provincie Noord-Sumatra, een doorn in het oog van de Atjehers. Nu moet men bij de beoordeling van dit alles in aanmerking nemen, dat door de wisseling van het politieke beeld der el kaar opvolgende kabinetten, geen rechtlij nige politiek over lange termijn kan wor den gevoerd. Ten aanzien van de wijze, waarop het probleem der onveiligheid moest worden aangepakt, heerste tussen de politieke partijen immers geen eenstem migheid. Zo staan de Islamietische partijen op het standpunt, dat de kwestie met ge weld van wapens alleen niet kan worden opgelost, omdat zij voornamelijk van poli- tiek-ideologische aard is. Deze partijen staan dus een politiek van onderhandeling metde dissidenten voor. De PNI en de met haar verwante groepen daarentegen zagen de oplossing vooral als een militaire kwes tie. In deze opvatting is evenwel een ken tering gekomen. Het besef, dat langs vreed zame weg getracht moet worden de op standelingen in de maatschappij terug te brengen, beheerst de politiek der huidige coalitie-regering. Het wordt trouwens tijd dat de veiligheid wordt hersteld. Niet alleen immers de over weging, dat de bende-activiteiten het land economisch grote schade toebrengen en be slag leggen op een deel van de werkzaam heid van de overheidsapparaten, die voor nuttiger doeleinden zou kunnen worden be steed, dwingt tot een beëindiging van de onrust. Het kan immers niet tot het aan zien van Indonesië in het buitenland bij dragen, dat de regering in grote gebieden binnen de landsgrenzen niet in staat is haar gezag uit te oefenen. In enkele onrustige gebieden is reeds met meer of minder succes de vreedzame benadering van de benden geschied. En ook voor Atjeh staat nu een dergelijke aan pak van het probleem voor de deur. En dan concreter dan drie jaar geleden. Een bedrag van 200 miljoen rupia's is uitgetrokken voor het herstel van de vei ligheid in Atjeh en meer dan de helft daar van is bestemd voor „operaties" met een soeiaal-eoonomiseh doel. Dit j aar nogzal van die 200 miljoen een bedrag van ruim 23 miljoen worden besteed onder meer voor het „opvangen" van bendeleden. Aan de gebieden Atjeh en Langkat zal gedurende een jaar militaire bijstand wor den verleend, hetgeen betekent dat de actie voor het herstel der veiligheid bij de militaire gezagshebbers wordt gecoördi neerd. Een staf van civiele functionarissen zal hen daarbij terzijde staan. Geen staat in de staat Ook langs politieke weg tracht men het Atjeh-probleem op te lossen. Wel laat ove rigens, want drie jaar nadat de autonomie van Atjeh aan de orde kwam, krijgt de volksvertegenwoordiging dezer dagen een wetsontwerp, waarbij de autonome pro vincie Atjeh wordt ingesteld, te behande len. Er behoeft geen twijfel aan te bestaan dat het tot wet zal worden verheven, ge zien de algemene sterke stroming om aan de Daerahs autonomie te verlenen. Het is echter niet te voorzien hoe deze nieuwe poging om Atjeh te pacificeren zal verlopen. De ervaring in andere gebieden, onder meer Celebes, heeft geleerd dat het een langzaam proces is. Voor Atjeh ligt de situatie zeker niet ge makkelijker. Van een bereidheid van de opstandelingenleider Daud Beureuh om zich over te geven is tot nu toe weinig ge bleken. Integendeel - aldus de mening in bepaalde Islamietische kringen - zou Daud Beureuh slechts genegen zijn met de rege ring te onderhandelen op basis van een de facto-erkenning van de onder zijn gezag staande gebieden. Van een dergelijke erkenning zal echter geen sprake kunnen zijn. Het zou immers betekenen, dat men de vorming van „een slaat in de staat" toelaat. En daarmee zou den de grondslagen van de republiek Indo nesië worden aangetast en andere separa tistische stromingen worden aangemoe digd. Het zal, dit alles in aanmerking geno men, veel tijd vergen en het overwinnen van veel moeilijkheden betekenen, eer Atjeh een veilig gebied is. CASABLANCA (United Press). - De moord op meer dan zestig Franse burgers, als vergelding voor de arrestatie van de vijf Algerijnse rebellenleiders, heeft in Marokko een ware uittocht ten gevolge gehad onder de Fransen daar. Reeds zijn scheeps- en vliegtuigpassages geboekt tot in de helft van december, en is het niet mogelijk vóór die tijd uit Marokko weg te komen - als er geen bijzondere maatre gelen inzake evacuatie genomen worden. De Franse premier Guy Mollet heeft een oproep gericht tot de rebellen in Algerije. Hij vroeg hun de wapens neer te leggen, en beloofde allen die aan zijn oproep ge hoor zouden geven de bescherming van Frankrijk. Mollet stelde opnieuw vrije verkiezingen in^ deze gebieden in het vooruitzicht en zei, dat direct na deze verkiezingen de nieuwe Algerijnse grondwet zal worden uitgewerkt. De vijf Algerijnse verzetsleiders, die vorige week maandag te Algiers werden aangehouden, zijn te Parijs beschuldigd van „demoralisatie van het leger en het volk". Als zij schuldig worden bevonden, kunnen zij tot de doodstraf worden ver oordeeld. Aegis, 31 v. Port of Spain n. Baltimore. Alwaki, 31 v. Kaapstad n. Las Palmas. Andijk, pass. 31 Fayal n. Havana. Averdijk, pass. 31 Ouessant n. Houston. Aldabi, 1/11 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteldiep, 111 v. Rotterdam n. New York. Amstelstad, 1/11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Aagtekerk, 1 te Genua. Arnedijk, 1 te Galveston. Almkerk, 1 te Kaapstad v. Las Palmas. Alnati, 1 te Rio de Janeiro. Aegis, 1 v. Port of Spain n. Baltimore. Alioth. pass. 1 Vlissingen n. Las Palmas. Arendsdijk, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Amstelland, 31 300 m. z.z.w. St. Vincent naar Montevideo. Arendskerk, 31 1300 m.z.o. Guardafui n. Aden. Borneo, 1/11 v. Penang n. Colombo. Bonaire, 1 11 v. Amsterdam te Dordrecht. Bawean, 31 1080 m. n.w. eil. Wake n. S. Francisoo. Britsum, 31 950 m. w.z.w. Flores n. Londen. Baud, 1 te Bangkok. Breda. 3 te Rotterdam verw. Bengalen, 1 330 m. z.w. Guardafui n. Napels via Kaap de Goede Hoop. Bloemendael, 1 dw. Hanstholm n. Gothenburg. Cumulus /weerschip), 1/11 te Rotterdam. Caltex Delft, pass. 1 Malta n. Rotterdam. Clavella, 1 v. Abadan n. Kandia. Cradle of Liberty, pass. 31 Aden n. Mena. Calamares, 1 te Golfito. Concepcion, pass. 31 Cabo St. Thome naar Sao Francisco do Sul. Caltex Nederland, 1 te Sidon v. Vlissingen. Caltex Rotterdam, 1 ten anker rede Aden. Camitia, 850 m. w. Auckland n. Auckland. Coryda, 31 240 m. z.o. Hongkong n. Balikpapan. Drente, 2 te Napels. Dorestad, 31 30 m. n.w. Leeuwin n. Geelong. Eemland, pass. 31 Kaapverd. eil. n. Las Palmas. Erinna, 1 v. Rangoon n. Calcutta. Esso Den Haag, pass. 1 Gibraltar n. Antwerpen. Esso Rotterdam, pass. 1 Gibraltar n. Rastanura. Eemdijk, 1 te Le Havre v. Houston. Graveland, 1/11 te Recife. Gooiland, LU te Amsterdam. Graveland, 1 te Recife v. Amsterdam. Gadila, 1 te Singapore. Groote Beer, 1 te New York. Gordias, 31 160 m. z. Finisterre n. Tunis. Heelsum, 31 v. Savannah n. Le Havre. Hilversum, pass. 1 Cocos eil. n. Kwinana. Holland, 1 te Quelimane v. Moebase. Hydra, 31 50 m. o. Georgetown v. Paramaribo. Hecuba, 1 te Port Au Prince. Helder, 2 te Rotterdam verw. Hera, 3 te Rotterdam verw. Isis, 1 te Londen. Japara KRL, pass. 1 Gibraltar n. Kaapstad. Korenia, 31 v. Gothenburg n. Rotterdam. Koningswaard, 1 v. Singapore n. Auckland. Kermia, 1 te Hamburg v. Hoek v. Holland. Katelysia, 1 420 m. w. Lissabon n. Montreal. Kieldrecht, 31 te Marseille verw. Kota Inten, pass. 31 Minikoy n. Kaapstad. Laertes, 31 te Amsterdam. Laagkerk, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Leuvekerk, pass. 1 Ouessant n. Gibraltar. Laurenskerk, 1 15 m. n.n.w. Bluffpoint n. Aden. Lissekerk, 1 450 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Luna, 3 te Rotterdam verw. Mariekerk, 1/11 te Rotterdam. Mataram, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Meerkerk, 31 te Amsterdam. Mapia, pass. 1 Gibraltar n. Marseille. Meliskerk, 1 te Antwerpen. Mentor, 31 160 m. n.o. Flores n. Port of Spain. Maasdam, 31 660 m. w. Landsend n. South.ton. Malea, 31 440 m. w. Nauri n. Miri. Moordrecht, 31 250 m. n.w. Runs.jebel n. Kwinana. Noordam, 31 510 m. n.w. Flores n. Rotterdam. Notos, 1 te Gothenburg verw. Nigerstroom, 1 v. Pt. Harcourt n. Accra. Omver kerk, 31 te Penang. Oranje, 2 te Tj. Priok. Pygmalion, 31 v. Amsterdam n. Madeira. Perna, 1 v. Chittagong n. Calcutta. Prins Willem George Frederik, 1 te Chicago. Plancius, 1 te Singapore n. Belawan. Polyphemus, 1 te Mobile v. Baltimore. Prins Johan Willem Friso, 2 te Rotterdam verw. Papendrecht, 31 880 m. o.n.o. Kp. Race n. St. Kitts. Prins Frederik Hendrik, 31 860 m. w. Malinhead n, Glasgow. Prins Maurits, pass. 1 Wight n. Londen. Poelau Laut, 1 te Houston. Radja, 31 v. Kaapstad n. Dakar. Rondo, 1 te Port Swettenham. Sarpedon, 31 te Paramaribo. Singkep, 31 v. Gibraltar n. Dakar. Stad Haarlem, 30 v. Seven Islands n. Engeland. Stad Vlaardingen, 31 v. Wabana n. Rotterdam. Straat Torres, 31 v. Aden n. Karachi. Sarangan, 31 te Rotterdam. Schelpwijk, 1/11 v. Mena Al Ahm. n. Montreal. Schie, 111 v. Rotterdam via A'dam n. Gibraltar. Stad Dordrecht, 1 te Bona. Stad Leiden, pass. 1 Gibraltar n. Antwerpen. Sunetta, 1 v. Vizagapatam n. Calcutta. Stad Breda, 1 te Seven Islands v. Rotterdam. Siaoede, 1 te Bangkok v. Singapore. Sinabang, 2 te Singapore. Slamat, 1 te Surabaja v. Djakarta. Stad Dordrecht, 1 te Bone v. Cagliari. Saidja, 1 te Pladju. Stanvac Selo, 2 te Semarang verw. Senegalkust, 1 te Hamburg n. Antwerpen. Stentor, 29 te Georgetown. Sibigo, pass. 31 Kp. Howe n. Devonport. Tamo, pass. 31 Fernando Noronha n. Rio de Jan. Triton, 1 te Curasao. Tawali, 1 te Colombo v. Madras. Telamon, 1 v. Kingston Jamaica n. Haiti. Tiba, 1 te Montevideo v. Buenos Aires. Tomini, 31 v. Mississippi n. Baltimore. Tomori, 1 te Abadan. Tero, pass. 1 Ouessant n. Antwerpen. Westland, 31 v. Las Palmas n. Santos. W. Alton Jones, pass. 31 Sombrero eil. n. R'dam. Westertoren, 1 220 m. o.z.o. Mogadiscio n. Bahrein. Woensdrecht, 1 210 m. w. Torresstraat n. Sydney. Wonogiri 31 150 m. w.z.w. Bombay n. Penang. Zeeland KRL, 2 te Balikpapan. Zuiderzee, 1 te Baltimore v. Ceuta. KLEINE VAART Adine, verw. pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Admiraal Nelson. 31 dw. Dover n. Dublin. Alderd L, pass. 31 Fehmarnbelt n. Stockholm. Bebox, 31 nog dw. Oland n. Amsterdam. Berkelstroom, 31 v. Londen n. Amsterdam. Brouwersgracht, pass. 31 Kielerbocht n. Turku. Caland, 30 v. Wismar te Grangemouth. Capri, 31 v. Londen te Rotterdam. Eagle, 31 bij Spurnhead ten anker n. Oostende. Evertsen, 31 bij Wight n. Lubeck. Fivelborg, 1 v. Colchester te Rotterdam verw. Frem, 30 v. IJmuiden n. Torreboda. Frida Blokzijl, 31 v. Zaandam te Londen verw. Hondsbosch, 31 op de Theems n. Londen. Hoogvliet, 31 v. Rotterdam voor Dieppe. Jannv, 31 proefvaart op de Eems. Koningin Juliana. 31 v. Rotterdam op proefvaart. Lean S, 31 dw. Whitby n. Terneuzen. Lireco, 31 dw. Borkum n. Ronneham. Lydia, 29 Groningen n. Bremen. Maasym N, 31 v. Cuxhaven n. Londen. Martini, 31 dw. Ameland n. Brussel. Mount Everest, 31 dw. Scheveningen n. Gdynia. Navis,. 31 dw. Lowestoft n. Lorient. Netta, 31 dw. Gibraltar n. Londen. Nieuwland, 31 dw. Tyne n. Rotterdam. Noach, 31 v. Larne n. Preston. Noorderhaven, 31 v. Wismar te Waterford. Noordkaap, 31 dw. Kp. Vilano n. Lissabon. Nijenstein, 31 v. Rotterdam te IJmuiden. Paris, 31 dw. Ameland n. Gothenburg. Pionier, 31 Terschellingerbank gepass. n. Goole. Prinses Beatrix, 31 v. Hoek v. Holl. n. Harwich. Result, 31 120 m. n.w. Texel n. Hamburg. Roelof Buisman,pass. 31 Beachyhead n. A'dam. Setas, pass. 31 Le Havre. Sonja D, pass. 31 Humber n. Gothenburg. Spica, 31 v. Esbjerg n. Delfzijl. Stientje Mensinga, 31 rede Boulogne n. Richboro. Tasmanië, 31 nog Humber t. anker n. Amsterdam. Trompenburgh, 31 v. R'dam te Kingslynn verw. Trude H, 30 v. IJmuiden n. Barsebackshamn. Tukker, 31 105 m. o.n.o. Sunderland n. Struer. Velox, 31 v. Leningrad te Zaandam. Virgo, 31 dw. Harwich n. Nordenhamn. Vitesse, 31 35 m. o.z.o. Wight n. Dieppe. Vrede, 31 v. Londen n. Oostende. IJstroom, 31 v. IJmuiden n. Huil. SLEEPVAART Ebro, 29 v. Fayal n. Philadelphia. Gele Zee, 31 160 m. w. Kp. St. Vincent n. Lubeck. Humber, 31 170 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Loire, 31 dw. Minikoy n. Bluff. Maas, 1 v. Hoek v. Holland n. Noordzee. Poolzee, 31 60 m. o.n.o. Malta n. Rotterdam. Rode Zee, 31 140 m.w.z.w. Ou^r -nl n. VT;v-'acaibo. Witte Zee, 31 120 m. z.o. Moui'*>xia n. Takor?J:

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19