Tante Riek kwart eeuw „kost juffrouw59 Merkwaardig jubileum in de Beverwijkse Kloosterstraat „Artistiek" VCK komt nu uit in de gewestelijke hoofdklasse Havenberichten Kerkdiensten 11 Weer een dode in Velsens verkeer Watervliet 1 voor lastige korfbalwedstrijd Drogisterij BOONACKER I Kunst- en Fotohandel Wethouder opent bouw- kastentoonstelling VOLLEYBAL IN DE IJMOND Tweedaagse bazaar van „Sint Engelmundus" Dame op fiets aangereden op Rijksweg 9 Agenda voor Beverwijk Bazaar voor NVV-TBC- fonds Zondagsscholen ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 TANTE RIEK uit de Kloosterstraat in Beverwijk moet ergenseen erkenning van de Horeca in huis hebben. Maar dat is dan het enigedat eraan herinnert dat zij in het hotel-, restaurant- en café bedrijf zaken drijft, want voor de rest is Tante Riek alleen maar Tante Riek. Een goeie, soms strenge, maar altijd weer klaarstaande tante voorveertig, vijftig mannen, wier leven niet helemaal de banen heeft gevolgd, die weldenkende ouders peinzend voor hun kinderen uit stippelen. Net als die referendaris uit Rotterdam, een echte deftige meneer, nog wethouder geweest ook, die met zevenhonderd vooroorlogse guldens pen sioen achter de hand wat aan lager wal terecht gekomen was, bij Tante Riek in Beverwijk belandde en door 'mevrouw en de kinders geschrokken werd terug gehaald naar het warme nest in Croos- wijk: hij wilde niet meer terug. Hij is bij Tante Riek gestorven aan aderver kalking en Tante Riek heeft hem een nette begrafenis bezorgd. Of neem die andere versloebercle vent, die ze hadden willen opbergen in een gesticht, maar toch zo warm terugverlangde naar het logementje aan de Kloosterstraat en die door Tante Riek tenslotte is losgepeu terd, maar toen toch wéér naar het gesticht moest. Hij is daar gestorven, maar moest in Beverwijk begraven wor den en de begrafenisondernemer wilde er niet meer dan een vrachtauto aan wagen. Is Tante Riek naar de gemeente gestapt, die met een paar centen heeft geholpen. En toen is er een stoet van zeven rouwauto's uit de Kloosterstraat vertrokken met Tante Riek in de auto voor de familie en het is een mooie, nette teraardebestelling geworden. Niet rijk, maar netjes. ZO IS ZE, deze kleine, vriendelijke vrouw. Ze kan ook anders zijn, als het haar niet bevalt in het koor van kostgangers, dat in de kamertjes of op de slaapzolder onder dak is gebracht. Want soms wil een van die venten wel eens even over de schreef gaan en net dat ene borreltje teveel gaan innemen of half-zat thuiswankelen. Als Tante hem in de kroeg kan vinden, haalt ze hem er uit (de kasteleins weten al, hoe laat het is, als ze met de schort voor door het gordijn breekt) en thuis pakt ze zo'n jongen z'n geld af en stuurt hem naar bed. Want de volgende dag is het weer werken geblazen en dat gaat niet met een suffe kop, zeg nou zelf. Overigens kan ze zich best begrijpen, dat zo'n jonk zich eens wil laten intappen, als het verdriet hem in de krop komt, maar dat neemt niet weg, dat zij zich verantwoordelijk voelt. Helemaal. ZE VOELT zich al vijfentwintig jaar verantwoordelijk voor al die kostgangers, die Onze Lieve Heer haar toeschuift door de wrakke deur van haar „burgerloge ment". Verscheidenen hebben dat begrepen en zijn er niet meer weg te slaan. Drie weken geleden is de oudste inwoner van Riek d'r tent gestorven. Vijfentwintig jaar was hij bij haar geweest. En de „oudste" van nu is er al twintig jaar. Niet meer weg te krijgen. MEVROUW HENDRIK A, Johanna Min- neboo, geboren Van der Kolk, gaat donder dag jubileren. Eigenlijk is het niets voor haar, maar ze zal er aan moeten geloven, dat hebben de mannen zo bedisseld met de ontelbaar vele vrinden, die zij zich gemaakt heeft in de kwart eeuw, dat Beverwijk een Tante Riek rijk is. Zoals de politie, de men sen van de commissie voor „thuislozen van de reclassering en wie niet al. Iedereen kent mevrouw Minneboo als Tante Riek en ze komen graag bij haar in de kleine achterkamer, waar de slaapkamer van het echtpaar op aansluit en waar be paald geen tekenen van weelde aan de uit geslagen muren hangen. De huisbaas gaat er wel vijfentwintig gulden huurverhoging boven op zetten, maar de muren worden niet gepleisterd. De baas, Minneboo zelf, kan zich daar genoeglijk over opwinden, want dan betaalt hij hónderd gulden in de maand voor het cavalie, maar aangezien het (ihet logement van Tante Riek" is en hij zich met de groentehandel bezighoudt, loopt zijn kwaadheid ook al gauw weer *5™* Dat is een wat vreemde situatie, groente ADVERTENTIE Yvv-v- ^C0000r30r>3<k/'000cc<r Voor ]ubileum-, Huwelijks- en Verlovingsfeest een ruime keuze in Schilderstukken, Aquarellen en Etsen .Artistiek" (sinds 19301 Telefoon 5705 (bij de brug) Goed en voordelig Lpooooooo^^ en gasten, maar het loopt bést, want met Tante Riek krijg je zo gauw geen ruzie en het heeft ook best gelopen in de jaren, dat de heer des huizes nog voer op de trawler. Dat is nu afgelopen, want op een Poolse vissersboot heeft hij zo'n klap van het roer gehad, dat hij met een schedelbasisfractuur en een ontwrichte arm voorgoed tot land rot werd gedegradeerd. Hetgeen hem nog spijt. Tante Riek was die eigenste dag met een taxi bij haar Antoon, al lag hij ook achthonderd kilometers verderop in een ziekenhuis te krimperen van de pijn. TANTE RIEK is er altijd. Zowel in het gezin van tien „meides en jongens", dat ze tussen de bedrijven door groot heeft ge bracht, als in het logement en er loopt geen muis over de vloer van de slaapzaal en er gaat geen flesje bier open of zij weet er van. Heel in het begin was het een echt loge ment, zoals het in de verhalen voorkomt en zoals Willem van Iependaal het beschrijft in zijn histories over d^ lijmkit. Maar aan gezien een bepaald ras, dat der „kassies- mannetjes" ofwel negotiehouders, aan het uitsterven is en de zwervers en landlopers ook schaars worden op deze industriali serende wereld, werd het langzamerhand het toevluchtsoord voor hen, die alleen door het leven boksen en niet al te ruim in de slappe was zitten, maar toch op een nette bewassing en een goed lapje vlees bij de aardappelen staan. Dan kunnen ze bij Tante Riek terecht, want die houdt de hele zaak plus de ziekte wet en de begrafenisbos bij voor desnoods het kleine Dreesgeldje, dat de mannen in brengen en dan mogen ze de guldentjes, die Sociale Zaken er bij doet, nog als zak geld houden ook. „Want ze moeten toch wat" zegt ze zelf. DAT ZE ZELF ook „wat" moet, schijnt niet in dat vriendelijke hoofd op te komen. Dat ze elke avond om twaalf uur als laatste naar bed gaat en dan 's morgens weer om vier uur de wekker een klap geeft en present is, vindt ze heel gewoon dat ze buiten de drukke dagelijkse doening en de privé reclassering, buiten de kokerij voor de arrestanten in het Beverwijkse oolitiebureau (een lap vlees, waar de agen ten in de wacht wel eens jaloers op zijn, „maar er wordt aardig voor betaald en dan zullen ze het goed hebben ook") óók nog alle oog heeft voor de kinders en de klein- kinders, die ze als een grote, aanhankelijke kring om zich heen heeft, dat ze daarbuiten dol op dieren is en eens met een vliegende hond is blijven zitten en met een aapje en met een stekelvarken uit Amerika: het schijnt dit vieve vrouwtje van twee en vijftig jaar niets te doen. Want er komt een boel ellende kijken in dit vreemde vak. Ook een hoop menselijk geluk natuurlijk en een berg voldoening, als zij telkens weer merkt, dat de liefde terug komt en dat een helpende hand nim mer om niet wordt uitgestoken, maar de narigheid weegt daar dan wel weer tegen op. De narigheid van een jongen, die sinds 1937 geen dag buiten de krententuin van Hoorn is geweest en dit onvrijwillig ver blijf afwisselde met het Rijkspension te Veenhuizen, maar die nu dan toch gebor gen is onder Tante Rieks dak en eerlijk werk heeft gevonden het vraagt moed en doorzettingsvermogen, om dan midden in de nacht naar Assen te rijden en zo'n knaap uit de handen van de justitie te frutselen in de overtuiging, dat ze hem tóch weer in het rechte spoor krijgt. Of de ellende van een echtpaar, dat voor één nacht onderdak kwam vragen en Tante Riek met een ziek kindje liet steunen. Veertien dagen hebben vader en moeder Minneboo want daar is vader precies dezelfde in als zijn gade bij het ijlende kind gewaakt en gestoomd, al hadden de dokters het wurm allang opgegeven en ze hebben er succes mee gehad. Later is het schaap bij Tante Paulien van Hattum on dergebracht en dat is een goed adres, weet iedereen in Beverwijk. HOE KOMT EEN MENS erbij, om een logement te gaan drijven? Dat kan Tante Riek het beste zelf vertellen. Dat zat zo: moeder deed het al. Moeder werd ziek en toen sprong Riekie in, als de enige van de acht koters, die het werk aankon. Ze was toen nog maar negentien, maar het eerste haar begon zich al wat op haar tandjes te nestelen en sindsdien is ze er niet meer mee uitgescheden. Later verhuisde ze met Antoon naar de polder, maar er kwamen klantjes van vroeger om onderdak vragen en weiger zulke mannen dan maar eens. Dus werd Tante weer in het werk betrokken en ze is toen naar de Kloosterstraat gegaan, waar ze tenslotte op nummer tien in een oud geval bleef hangen. Haar enige wens is nog eens een modern logement neer te zetten aan de Baanstraat, maar daar woont een van de kinderen in een boerderijtje, dat ze voor hem gekocht heeft en zolang er voor dat jong geen ander bedrijfje te vinden is in de buurt van Beverwijk, want geen van de jonge Min- neboo's zijn ver van huis te jagen en ze komen steevast elke dag allemaal even een praatje maken bij moeder zolang kan Tante Riek er niet gaan bouwen. Anders graag, want in het wrakke geval aan de Kloosterstraat gaat het haast niet langer, al is alles brandschoon en bijgetim- merd door vader. De deur rinkelt. Een zoon. „Moeder, de kleine heeft zware koorts, wat zullen we doen?" „Nou jongen," zegt Tante Riek on bewogen, „dan bel je de dokter." Het gesprek gaat door, zoon is de dokter bellen en Tante'Riek vertelt van de schrik van Castricum, zoals hij indertijd heette, een twintig jaar terug spreekt ze nu. Dat was maar inbreken en dieverij of het niet op kon en de politie had er de handen vol mee. Tot hij in het Beverwijkse logement terecht kwam en sindsdien, zowaar als ik hier zit, heeft hij geen cent meer van een ander aangeraakt.". ADVERTENTIE XXX^COOOCOCCOCOOOOOOOOOO'K-^XXXX .ocxx^coccoocoo.^r^oocccocx (Sinds 1930) 8 8 KennemerlaaTi 5 (bij de brug) Telefoon 5705 - IJmuiden 8 I S SPECIAAL ADRES voor het INLIJSTEN van schilderstukken Foto's - Plaatwerk enz. GOED en VOORDELIG >oooococo(xxxx)oocxxxxx>oooooooooooooo<x)ocoooc>coooocooooo8' ACH JA, ze wordt natuurlijk wel eens op de hak genomen door gasten, die even komen aanwippen. Tante Riek is echter niet gauw benauwd en als er oproer dreigt in de tent kruipt ze zelf alléén maar even achter de tap en dan is het ergste alweer voorbij. Over politiek wordt niet gesproken. Wel over menselijke zorgen, want daar heeft Tante Riek een enorme ervaring in: ze kent niet alleen de levensverhalen van al haar klanten en oudklanten, maar ook van de meesten uit de buurt, die meer malen met hun verdriet en hun zorgen naar Tante Riek komen. En die weet het dan soms wel weer te lijmen, als er brokken zijn gemaakt. Of niet natuurlijk, want met de ouders van twee weggelopen jongens is niet te oraten, maar de jongens wonen nu bij Tante en die bewaart ze wel voor de ver leidingen des levens. Hoe ze het allemaal klaar speelt is ook voor haar vrienden een raadsel. Het is een gave. Een kostbare en grote gave. En als don derdag tussen zeven en half, negen des avonds de receptie bij „De Vijzel" (waar de kerstfeesten ook altijd gevierd worden), zal zijn, blijkt vermoedelijk wel, hoe velen deze prachtige vrouw waarderen. Want dan zal zowel de officiële uniform als het over- hemd-met-het-boordeknoonie schitteren, dan zal zowel de geestelijkheid als de medische stand vertegenwoordigd zijn en dan komt er eindelijk een kroon op het hoofd van deze vrouw, die geen minuut voor zichzelf nam, maar een leven aan anderen schonk. J. F. ADVERTENTIE Y0O© m s FFPSTnAGEN Een grote sortering toilet- en make-up- artikelen, Eau de Cologne's en Parfums o.a. 4711, Boldoot, Maja, Soir de Paris, Goya, Pond's, Wills, Max Factor enz. Aanbevelend, Kleine Houtstraat 4 - Haarlem Filiaal: Koningsweg 2 b, Velsen-Noord De rijdende bouwkastentoonstelling, die gedurende drie dagen Heemskerk zal be zoeken, zal maandagmiddag om vijf uur worden geopend door wethouder H. N. van der Kalk. De standplaats is Kerklaan hoek Zaal berglaan. Concert van „De Klavierschippers" In zaal Dam geeft het Beverwijkse show-accordeonorkest „De Klavierschip pers" onder leiding van Cor Brouwer zon dag 4 november een uitvoering in Heems kerk. Na afloop van het optreden is er bal. Kenncmerlaan 5 IJMUIDEN De oud-katholieke vrouwenvereniging „Samenwerking", „Sursum Corda erOn der Ons", die zich in de overk^peiende samenwerking „Sint Enge:Lm ben genoemd naar de patroonhe g oud-katholieke gemeente, zuU®nppaa^aaar lükse traditie handhaven met een aan de Wilhelminakade Deze^^ags bazaar, die ten behoeve van verhalende kerkelijke doeleinden wordt za zijn karakteristieke sfeer h®bben verkoop van fraaie handwer e nuttigheden. Er zullen leuke a delende kinderen zijn, waaronder een grabbelton". Ook zal het rad van avontuur tot de attracties behoren. Past°°r L Nieuwenhuyzen zal de bazaaL\eide da. middag om drie uur openen. Op beiae aa gen zal de bazaar tot elf uur s avonds zijn geopend. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde wedstrijden der afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybalbond zijn: Heren: VCK li-Sportbond II: le set: 14—16; 2e set: 15—7; 3e set: 14—16, 4e set: 15. Einduitslag 13. In deze wedstrijd werd door beide teams goede strijd gele verd. Via een krappe overwinning in de vierde set ging Sportbond met overwinning huiswaarts. Heren: VCIJ II-PSV II: le set: 10—15, 2e set: 115, 3e set: 1115, einduitslag 3. Deze wedstrijd werd zonder veel moeite door PSV gewonnen. In deze wed strijd werd veelvuldig van opslag gewis seld, hetgeen het spelpeil niet ten goede kwam. 10H®rBen: U-Sportbond III: le set: T~\l' lG S6t: 15~8' 3e set: 15—13, 4e Sf -J ,T~ Einduitslag 3—1. In deze wed strijd herstelde VCK zich van de eerder op de avond geleden nederlaag door gedeci deerd van Sportbond III- te winnen. Ver heugend in deze wedstrijd was het spelen van de jeugdige Sportbonders. Na het ver krijgen van de nodige wedstrijdroutine kan van dit team nog het een en ander verwacht worden. Heren: SVIJ I-V.C.K. Ill: le set: 13—15, 2e set: 5—15, 3e set: 11-15. Einduitslag 8 3- 0°k in deze wedstrijd vond een veel vuldig opslag wisselen plaats, waardoor het spelpeil ongunstig werd beïnvloed. Dames: VSV I-VGV: le set: 8—15, 2e set: 9—15, 3e set: 1511, 4e set: 1315. Einduitslag 1—3. Een aantrekkelijke wed strijd, waarbij uiteindelijk de betere tech niek van de VGV dames de doorslag gaf. Dames: Sportbond IIIKennemers II: le set: 0—15, 2e set: 15—11, 3e set: 1—15, 4e set: 6—15. Einduitslag 1—3. Het eerste optreden van Sportbond III kan bevredi ging schenken: wat meer zorg aan de tech niek besteden en dit team zal het wel bol werken. Door de meer geroutineerde Ken- nemers-dames werd de overwinning der halve vrij gemakkelijk behaald. Dames: VSV II—PSV I: le set: 6—15, 2e set: 0—15, 3e set: 1511, 4e set: 11—15. Einduitslag 13. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat PSV een vrij gemakkelijke overwinning zou gaan behalen. In de derde set herstelde VSV zich echter volkomen, waardoor de vierde set de beslissing moest brengen. Deze werd door PSV gewonnen, zodat uiteindelijk de technisch betere ploeg de overwinning behaalde. Dames: Kennemers IVCK I: le set 5—15, 2e set 715, 3e set: 156, 4e set: 1511. Einduitslag 22. Gedecideerd nam VCK de eerste en tweede set voor haar rekening, hetgeen een juist beeld van de wedstrijd tot op dat ogenblik gaf. Kenne mers herstelde zich echter goed en nam de hierna volgende 2 sets voor haar rekening. Een op goed peil staande wedstrijd, met welker resultaat beide teams toch wel te vreden zullen zijn. Programma voor dinsdag 6 november: 19 uur dames Sportbond IVSV I; 19.50 uur: dames VCIJ IPSV I; 20.30 uur he ren VCK I—SMH. Op deze avond zal dus VCK voor de eerste maal uitkomen in de gewestelijke hoofdklasse tegen het Amsterdamse SMH. Hoewel wij de kracht van laatstgenoemde vereniging niet kennen, zijn wij ervan overtuigd dat VCK alles zal geven om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Programma voor woensdag 7 November: IS uur heren: VCIJ 2—VCK 3; 19.50 uur heren: VCK 2—PSV 1; 20.40 uur heren: Kennemers IVCIJ 1; 21.30 uur heren: Sportbond 1—Kennemers 2. Gisteravond, even voor half zeven is op het kruispunt van de Hoofdstraat en de Rijksweg 9 tussen Haarlem en Velsen een ongeval gebeurd, dat een dame, wier iden titeit lange tijd onbekend is gebleven, het leven heeft gekost. De vrouw, die op de fiets uit de richting Haarlem kwam, wilde bü de afsplitsing naar de Hoofdstraat de drukke Rijksweg oversteken en lette daar bij niet voldoende op het verkeer. Een uit Haarlem, haar dus achteropkomende wa gen schijnt zij niet te hebben opgemerkt met het gevolg, dat zij werd aangereden en van de fiets is geslingerd. De bestuurder remde krachtig en gooide het stuur om, maar kon de vrouw niet meer ontwijken. Zij is ter plaatse overle den en het stoffelijk overschot is naar het Hoofdbureau van politie te IJmuiden over gebracht. Ook nadat er een extra politiebericht via de radio was omgeroepen., was de identi teit van het slachtoffer nog niet bekend. Daar ook hedenmorgen de identificatie nog niet mogelijk was, geven wij hierbij het signalement van. de vrouw: leeftijd plm. 50 jaar, flink postuur, grijzend, krul lend haar, forse gelaatstrekken, droeg bril en was gekleed in beige visgraat-montuur, donkerblauwe japon, donkerblauw vest, groene vingerhandschoenen, bruine onder jurk, zwarte lage schoenen met driekwart hak en steunzolen. Zij bereed een oud Ga zelle-rijwiel, voorzien van een dito stuur- tasje. Op de dame zijn slechts een blad- mige broche en een huissleutel ge vonden 2 Tijdens het onderzoek naar dit ongeval, dat wegens de drukte op de weg pas later in de avond door de Velsense verkeerspoli tie kon worden ingesteld, deed zich een incidentje voor, dat de mentaliteit van be paalde weggebruikers tekent. Een dame. komend uit Haarlem wilde de plek van het ongeval, die door de politie was gemar keerd met rood knipperlicht in volle vaart passeren, maar stopte op een teken van de politie. Op hoge toon eiste zij doortocht, maar de politie kon haar moeilijk haar zin geven, waarop zij lastige vragen begon te stellen, waarop evenmin bescheid kwam. Toen zij tenslotte weer verder mocht, gaf zij zoveel gas, dat een van de beide agen ten ijlings opzij moest springen om niet onder de auto te komen. Er zijn inmiddels gisteren meer ongeval len in het Velsense verkeer voorgekomen. Zo raakte een truck met aanhanger op de weg AmsterdamVelsen ter hoogte van de tijdelijke losbrug boven de weg bij de tun nelbouwput/ in moeilijkheden, doordat de bestuurder door nog onopgehelderde oor zaak tegen een van de steunpalen van deze installatie reed. De aanhanger schoot door en kwam naast de trekker terecht, zodat het verkeer geruime tijd vast zat: het ge vaarte versperde de weg volkomen. In de avonduren schoot een personen auto nabij het viaduct in de Rijksweg 9 van de weg af in een sloot. Bij een onder zoek bleek de bestuurder de benen te heb ben genomen, maar men heeft hem later achterhaald. De man is wegens het ge bruik van teveel sterke drank ter ont nuchtering op het hoofdbureau van politie vastgehouden. „ACCORDEA" NAAR CONCOURS Het Beverwijkse accordeon-orkest „Ac- cordia", directeur de heer J. Rumping, zal morgen (zondag) deelnemen aan een con cours voor accordeon-orkesten, dat plaats vindt in het Concertgebouw te Haarlem. „Accordea" zal zowel met het A- als met het B-orkest uitkomen in de propaganda- klasse. Het A-orkest zal ten gehore brengen „Ouverture in D-dur" en „Ein Ballet- abend", beide werken van Rudolf Wurtt- ner. De B-afdeling voert uit: „Concertwals" van K. H. Moes en „La Vespa Splendora" van J. B. Kok. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenbungalow". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het trot toir". W. B. Theater, 20 uur: „Tarzan en de duivelin". *t Centrum, 20 uur: Feestavond Laborato rium Hoogovens. Openbare leeszaal, geopend van 10-13 en 15-17 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 15-17 uur; lees- en studie club geopend van 10-13 en 15-17.30 uur. Veiling Kennemerland, 14.30 uur: opening feestweken Breestraatvereniging. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Grof ge schut"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen bungalow". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ontsnapping van Corregidor"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het trottoir". W.B. Theater, 14.30 uur: „Het dodendal"; 16.30 en 20 uur: „In de greep van de angst" MAANDAG 5 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De grote schittering". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het trot toir". W.B. Theater, 20 uur: „In de greep van de angst". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Bakkersgezellen. Kennemer Theater, Hoogoven Harmonie, concert. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Tuinbouw- studieclub. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet" gaat zondag in Am sterdam tegen Landlust I een lastige uit wedstrijd tegemoet, aangezien de Velse- naren, die steeds op een prachtig grasveld spelen dan voor de eerste maal sedert drie competities weer op een grindveld komen te staan. Als deze „grind"-wedstrijd op zichzeli al lastig is, dubbel moeilijk wordt het voor de Watervlieters om te proberen de huidige achterstand van twee punten op Sam os en Groen Geel te handhaven en wellicht enigszins in te lopen indien de beide lijst aanvoerders struikelen. Want nog twee wedstrijden dan is de eerste competitiehelft voorbij en dan moet Watervliet „bij" kun nen zijn. De Landlustploeg begon de competitie slecht, doch is gaandeweg met betere resul taten gekomen, zodat het de Velsenaren niet licht zal vallen om de punten te be machtigen. Vlot combineren en de kans is er. Voor Watervliet 2, dat thuis speelt, wordt het nu hoog tijd om tegen BEP 2 uit Pur- merend met slechts één punt, nu eens alle krachten in te spannen, teneinde de onder ste plaats met nul punten te kunnen ver laten. Nu de kans'er is moet die ook wor den aangegrepen. Hoewel Watervliet 4 vorige week tegen DSV 2 met een gedecideerde 5-0 overwin ning uit het veld kwam zal het tegen Haar lem 5 in het Noordersportpark te Haarlem niet zo gemakkelijk gaan. De Haarlemmers bezitten een sterk twaalftal, dat zich niet spoedig zal laten intimideren. Voor vanmiddag is vastgesteld de aspi rantenwedstrijd Watervliet ANieuw Flo ra A. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: J. Kluft, D Hartman, B. Koet, T. Waagmeester, S. Meyer, P. Leyenaar; he ren: J. de Boer, D. v. Ladesteijn, M. Veer beek, W. Berghuis, S. Hartman, F. Vos. Watervliet II: dames: L. Kloosterman, B. Hoen, B. Hespen, I. Waagmeester, G. Polak, W. Nijkarpp; heren: A. Verkerk, A. Rede- ker, Ar. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink. H. Scholting. Zeer tot tevredenheid van de organise rende dames waren er gisteravond vele be zoekers van de bazaar in het Cultureel Cen trum, die door de N.V.V. vrouwengroep ten bate van het N.V.V.-tuberculosefonds was ingeriGht. 1 Op originele wijze trachtten de dames de bezoekers geld uit de zak te kloppen en blijkbaar was de verleiding die van de stand-houdsters uitging zo groot, dat me nigeen ook inderdaad het geld uit zijn zak zag rollen, hoewel de goodwill hier natuur lijk ook een grote rol speelde. Mevrouw M. B. ScholtenWalen, voor zitster, zorgde er met haar medezusteren wel voor, dat de aandacht niet alleen op het ontspanningsgedeelte gevestigd bleef, maar dat ook de handwerkstand niet werd vergeten, want hier waren zeer fraaie stuk jes te bewonderen en te koop. Alle artike len waren door de dames op hun avonden gemaakt, waaruit bleek, dat de dames zelf het TBC-fonds ook een goed hart toedra gen. Om vier uur gistermiddag werd de bazaar geopend door de heer J. H. Wijnbergh, voorzitter van de N.V.V. Bestuurdersbond te IJmuiden, die er in zijn openingswoord aan herinnerde, hoe groot de strijd tegen de tuberculose sinds het begin van deze eeuw wel was. Het was verheugend, aldus de heer Wijnbergh, dat deze volksziekte thans in afnemende wate werd geconsta teerd, mede dank zij het streven van de arbeiders, die zich veel moeiten voor de bestrijding' ervan getroostten. Heden zal de bazaar voor de laatste dag geopend zijn en wel tussen twee en tien uur. Het bestuur van de vrouwengroep rekent er op, dat zij geheel zonder mate riaal zal komen te zitten en heus, het leek er gisteravond al heel aardig op. CURSUSAVOND N.V.S.H. De Beverwijkse afdeling van de N.V.S.H. belegt op vrijdag 9 november in het ge meentelijk ontspanningsgebouw te Velsen- Noord een bijeenkomst. Dom. H. v. d. Veer zal hier spreken over het onderwerp: „Kan een Christen lid van de N.V.S.H. zijn?" C.N.V. FEESTELIJK BIJEEN Een feestelijke bijeenkomst, georgani seerd door het Christelijk Nationaal Vak verbond vindt plaats op vrijdag 9 novem ber in het Kennemer Theater te Beverwijk. Medewerking wordt verleend door het gezelschap „Sempre Avanti" uit Leiden. Als spreker treedt op de heer B. Roel- vink, secretaris van het C.N.V. over het onderwerp: „De ander en ik". FEESTAVOND VAN A.N.M.B. De Beverwijkse afdeling van de Alge mene Nederlandse Bedrijfsbond houdt op zaterdag 17 november in het Kennemer Theater een feestavond. Aan het programma werken mede: Harry Bordon, conférencier, Conny Renoir, caba retière Dave Parker, jongleur, Jip Vogel, pianist en accordeonist, Johnny en Tonny Blanzee, draad-rcrobaten en Russische dansen en De Fleski's. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Ursaminor van Sundsvall, Whitby Abbey van Goole, Zaanstroom van Grangemouth, Goote van Manchester, Frankrig van Rotter dam, Irma van Rotterdam, Keizersgracht van Porsala, Draco van Rotterdam, Roelf Buisman van Swansea, Betty Anna S van Swansea, Tasmanië van Immingham, Texel van Ipswich, Rijnstroom van Londen, Ar- broat van Granton, Marsworth van Londen, Helene van Londen, Bonaire van Dordrecht, Farmsum van Le Havre, Birthe Oldendorff van Helsingborg, Bullfinch van Londen, Belgian Coast, van Londen, Ahoy van Lon den, Mari-i Louise van Londen, Actinia van Hull, Waalborg van Mantyluoto, Berkel- stroom van Londen. Vertrokken zijn: Rhein naar Hamburg, Heerengracht naar Londen, Boreas naar Al giers, Texelstroom naar Manchester, Kei- zerswaard naar Rotterdam, Ommenkerk naar de Noordzee op proefvaart, Ostmark naar Hamburg, Alberta naar Scheveningen, Buccaneer naar Hampton Roads, Amstel- borg naar Vlaardingen, Caribia naar Ro**er- dam, Coupa naar Rotterdam, Osiris naar Antwerpen, Leonard T naar Gothenburg, Odin naar Kirkeness, Jelö naar Oslo, Goote naar Manchester, Anthonis naar Baltimore, Linge naar Dakar, Deo Favente naar Kopen hagen, Alcetas naar Rotterdam, Hollandia naar Gothenburg. HUMANISTEN KOMEN BIJEEN Een zondagmorgenbijeenkomst van de gemeenschap Beverwijk van het Huma nistisch Verbond wordt gehouden op zon dag 11 november. Dr. A. L. Constandse spreekt in het Sta- tenhuis over het onderwerp „Drieërlei Godsbegrip". Zondag 4 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: dr. E. Emmen van Den Haag; 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Be langen, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaar den, jongerendienst. Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. v. de. Berg. Jeugdkapel Bethlehemkerk, Radarstraat, 10.15 uur: de heer D. Seling van Haar lem. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. v. Leeuwen 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot woensdag 20 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: prof. H. J. Schilder van Kampen. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog woensdag 19.30 uur: ds. C. den Hertog, dankstond. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon van Drie huis. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers woensdag (Heilige Willebrordus) 9 uur: H. Dienst, 19.30 uur: Vespers vrijdag 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, geen opgave ontvangen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Dickhout, H. Doop 19 uur: ds. J. W. v. Petegem van Zaandam, jeugddienst. Ned. Herv. Jeugdgebouw, 10 uur: Jeugdkerk, de heer J. Bergsma. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens woensdag 20 uur: ds. W. Diepersloot, dankstond. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: L. J. Pasman van Haarlem 19.30 uur: J. J. van Capelle- veen van Bennekom. Woensdag 19.45 uur: J. A. Visser van Amsterdam, (Bijbelbe spreking). Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10.30 uur: ds. L. Brink (H.D.); 19 uur: ds. L. Brink (Avondstilte). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 uur: ds. H. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Agtereek van Amsterdam woensdag 20 uur: de heer v. d. Brink van Bloe- mendaal. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: Jeugddienst. Irenekapel, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10.30 uur: ds. W. Oort- huys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Wouda. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Princesselaan, 10 uur: ds. L. J. Oort van Amsterdam. Maranatha, 10 en 19 uur: de heer Th. Dikkes van Leiden vrijdag 20 uur: de heer Jb. Kleijn Haneveld van Bodegra ven, bijbelbespreking. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle samen komsten staan o.l.v. le luitenante L. J. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: vie. W. Leenman. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. Eeckhoff van Wijk aan Zee. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. rar. G. A. Alma van Amsterdam 19 uur ds. J. R. Wolfensberger van Amsterdam. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur, jongejeugdkerk, ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. D. H. Bies- ma, 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening service 7.30 p.m. IJMUIDEN -WEST: Herv. kinderdienst, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. kinderdienst, Insingerschool, 10 uur. Herv. kinderdienst, Comitéschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur, Ossendorpscnool, ingang Lemairestraat. DRIEHUIS-VELSEN DORP: Herv. zondagsschool, 10 uur, Marie Bo- reelkleuterschool, alle leeftijden. Herv. zondagsschool, 12 uur, Wljkge- bouw, Torenstraat, leeftijd 5 en 6 jaar. SANTPOORT: Herv. zondagsschool, 12 uur, Kapel aan de Pastorieweg, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedelaan, 8 t/D 10 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, „School met de Bijbel" aan de Frans Netscherlaan, 11 t/m 12 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 12 uur, Kleuter-, school aan de Ban ja ertstra at, leeftijd 5 t.m. 8 jaar. Herv. Zondagsschool, 12 uur, C.V.O.- school aan de Langeveldstraat, leeftijd 8 t.m. 13 jaar. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. 1 99-

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11