MORGENMIDDAG IN KOPENHAGEN Overwinning van semi-profs moet wel mogelijk zijn Uranie heeft veel concurrentie in stayersprijs voor 3-jarigen Russische dammers teruggeroepen Typhoons versloeg een Haarlems selectieteam in het Krelagehuis Dames van HOC veel te sterk voor Antilopen Abe Lenstra met griep in Kopenhagen Tournee van zwemsters gaat niet door ZONDAG OP DUINDIGT Estafette begonnen De opstellingen 7 JMj 'PM Afwachten Prikkel Cadeautje De reportage Direct na Spelen terug De Bruyckere wil terug naar Nederland Connolly slingerde kogel 68.54 meter ver Keres versloeg Botwinnik in Aljechin-toernooi Iharos toch weer niet naar Melbourne VOETBAL HOCKEY KORFBAL MOTORSPORT HANDBAL ZWEMMEN JUDO ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) Aan het voetbalelftal van Denemar ken, dat morgenmiddag in Kopen hagen tegen het Nederlands elftal speelt, heeft het Oranjeteam niet zulke prettige herinneringen. Als wij de eerste interlandwedstrijd van ons nationale elftal als semi-profteam op 13 maart 1955 in het Olympisch stadion in Amsterdam gespeeld in de herinnering terugroepen, dan weet men genoeg. Het sterrenelftal van toen was als zekere winnaar gedood verfd en de Deense amateurs kregen bij die voorbarige conclusie zoveel moed en geestdrift dat zij er in slaag den een gelijk spel te bewerkstelligen. Een gelijkspel, dat in Nederlandse voetbalkringen werd aangevoeld als een smadelijke nederlaag. Sinds die wedstrijd tegen de Denen hebben de Nederlandse semiprofs een indruk wekkende reeks overwinningen en hoopgevende resultaten behaald in interlandwedstrijden en normaal ge sproken moet ook de wedstrijd van MS Wm mm mfm grass» Een moment uit de wedstrijd tegen de Denen van verleden jaar. Wilkes schoot hard in, doch via de paal belandde de bal in de handen van keeper Henrik sen. Dillen, Brögger, Lundberg, Olesen kijken bij dit voorval toe. Zoals men zich misschien zal herinneren eindigde de wedstrijd in gelijke stand, een-een. morgen in een overwinning eindigen. Eén ruime overwinning, wil men vertrouwen blijven koesteren in het Nederlands voetbalelftal van thans. De Deense voetballers zijn nog steeds volbloed amateurs. Amateurs echter, die nog,zeker niet toe zijn aan een inzinking, zoals het Nederlandse amateurvoetbal des tijds doormaakte. In de competitie van de Scandinavische landen boeken de Denen dikwijls nog meer dan redelijke resultaten en ook morgen zullen zij zich zeker niet zonder meer als een willoos slachtoffer presenteren. Integendeel, evenals de Ne derlanders enkele jaren deden, zullen ook de Denen nu extra moed putten uit de wetenschap dat zij tegen betaalde spelers spelen die aan hun stand verplicht zijn de interland zonder al te veel moeite te win nen. En dat is een meer dan gevaarlijke we tenschap, zoals trouwens verleden jaar in Amsterdam bewezen werd. Een van de meest zwakke punten en daar zullen de Nederlanders gebruik van moeten maken is evenwel dat het tempo veel te wensen laat en dat men zeker niet een tot in de perfecte uitgebalanceerd, dekkingssysteem kan spelen. Wat de elf Nederlandse spelers als ploeg zullen presteren dient vooralsnog te wor den afgewacht. De achterhoede is op haar sterkst, dat is duidelijk, ook al blijft het dan vreemd dat De Munck heeft gezegd volkomen fit te zijn en desondanks Land man in het doel wordt gezet. Voor Kuys, Wiersma en Van der Hart zouden wij geen betere spelers weten en dat Notermans is teruggeroepen naar de rechtshalfplaats kan ook geen bevreemding wekken. Per slot van rekening moet men het van spelers met de leeftijd van Schaap niet meer hebben in de toekomst. Bovendien krijgt nu de En- schedé-speler Voges als rechtsbinnen de kans zijn constant goede vorm in compe titiewedstrijden in interlandvoetbal te be wijzen. Moulijn op de plaats van Koopal als linksbuiten, lijkt geen verzwakking. Vooral niet omdat Lenstra naast hem staat. Len stra, die wel iets kan begrijpen van het korte samenspel dat de Feijenoord-speler veelal laat zien. Met voorts Appel weer als aanvalsleider en Bosselaar als rechtsbuiten kan men vertrouwen hebben in de aanvals- linie van het Oranjeteam. Al zou het mis schien aanbeveling hebben verdiend sper Iers die op het ogenblik een uitstekende vorm tonen in competitievoetbal en veel goals maken, eens een kans te gunnen de aandacht op zich te vestigen in het hoogste vertegenwoordigende elftal. Nogmaals, het Oranjeteam zal van de Deense amateurs met ruim verschil moeten winnen om te bewijzen dat de slechte uit schieter in de oefenwedstrijd tegen de Lon don Combination van verleden week een moeilijk te verklaren inzinking is geweest. Men zal rekening moeten houden met het feit dat de Denen felle tegenstand zullen leveren tegenstand evenwel die zeker niet onovertrefbaar zal blijken te zijn. En wellicht is die smadelijke nederlaag voor de Nederlanders tegen de Londenaren juist de prikkel om te tonen dat een amateurteam als dat van Denemarken geen kans maakt tegen een elftal voor hun prestaties be taalde spelers. Dat zullen wij dan maar hopen. De reportage vèn de interland voetbal wedstrijd' Denemarken—Nederland begint zondag al om half twee. De verslaggever is Aad van Leeuwen (AVRO, Hilversum II). Vrijdagmiddag tien voor half vier zijn spelers en officials van het Nederlands elftal, dat zondag in Kopenhagen tegen Denemarken uitkomt, van Schiphol naar de Deense hoofdstad vertrokken. Tijdens de reis behoefden de spelers zich niet te vervelen want vóór het vertrek kreeg elk een exemplaar van het pas verschenen boekje „Voetballen doe je zodoor Abe Lenstra. De auteur kon echter onderweg geen toelichting ge ven, want Lenstra was donderdag al per auto naar Kopenhagen gereisd. Abe Lenstra is ziek in Kopenhagen aan gekomen en het is nog niet helemaal zeker of hij morgen met het Nederlandse elftal mee zal kunnen spelen tegen Denemarken. Lenstra, die er niet van houdt per vliegtuig te reizen, was met een lid van de Sportclub Enschedé per auto naar Kopenhagen ge reden, waar hij een half uur na de overige leden van de oranjeploeg in het hotel „Cos- rpopolite" aankwam. Terwijl de anderen zich juist aan tafel begaven, stapte de van de griep rillende Abe, die onderweg kou had gevat, met een mistroostig gezicht in de lift en ging direct naar zijn kamer. Hij wilde niet eten cn verlangde alleen naar zijn bed. Het Nederlands elftal werd bij aankomst op het vliegveld Kastrup verwelkomd door dr. Ebbo Schwartz, voorzitter, en de heer Dannin, penningmeester van de Deense Voetbalbond. JUAN DOS SANTOS. Juan Dos Santos, een Argentijnse coureur is tijdens een trai* ningsrit ernstig gewond. Zijn 2 liter-Gordini vloog uit de bocht en kwam tegen een stapel zandzakken tot stilstand. NEDERLAND Landman (SHS) Wiersma (PSV) Kuys (NAC) Bosselaar (Sparta) P. Petersen (AIA) Voges (Enschedé) Notermans v. d. Hart Klaassens (Fortuna) (Fortuna) (VW) Appel Lenstra (Fortuna) (Enschedé) Scheidsrechter: Andersson (Zweden). B. Pedersen Lundberg (Horsen-s) (A.B.) Ove Hansen (Esbjerg) Moulijn (Feijenoord) Jens Hansen (Esbjerg) Olensen (AGF) Nielsen (A.B.) Joerg Hansen (Naest-ved) Jensen (A.B.) Larsen (Koege) Joergensen (A.B.) DENEMARKEN De heer Phihnps, secretaris, van de Vic torian Amateur Swimming Association heeft aan een verslaggever van het ANP meege deeld, dat de toernee door Australië van de Nederlandse zwem- en waterpoloploeg na de Olympische Spelen door Australië is af gezegd. Australië had voor deze trip, die tussen 9 en 20 december was vastgesteld, uitsluitend de. zwemsters uitgenodigd. Maar de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft verzocht ook de waterpoloploeg en vier leiders mee te laten gaan. Dit stelde echter zulke hoge eisen aan het financiële budget voor de Australiërs, aangezien alles over duizenden kilometers per vliegtuig moet gaan, dat Australië niet op het verzoek van de KNZB kan in gaan. De Nederlandse zwemploeg zal dus direct na de Spelen naar Nederland terug keren en wel met het vliegtuig van 10 de cember uit Melbourne. ADVERTENTIE haargroei Help* wc EUROPESE BEKER. Voor de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker heeft Real Madrid met 4-2 gewonnen van Rapid Wenen. Bij de rust hadden de Spanjaarden met 2-0 de leiding. Zondagmiddag telt het programma op Duindigt niet minder dan drie draverijen over 2500 meter, waaronder de Stayers-prijs voor driejarigen. Dit is de laatste grote krachtmeting voor de jonge garde, die dit jaar zo uitstekend voor de dag is gekomen. De sterkste van het gezelschap is Upie Scott P, doch zijn zege staat door zijn grote hef tigheid allerminst vast. Daar buiten de jonge hengst geen enkele deelnemer gebaat is bij een hoog tempo, maken ook de minder ster ken Untrepid, Unemdé, Utas een kans. Het meeste vertrouwen gaat naar Uranie vóór de outsider Urubu S. In de Grote RST-prijs zal de strijd onge meen fel zijn, daar het onderlinge verschil zeer gering is. De sterke Sita heeft haar enorme uithoudingsvermogen op de anderen voor en zal dan vermoedelijk in de eind strijd Sally Harvester D, Ruby Spencer en Sirona wel kunnen overmeesteren. In het derde stayersnummer staat de Der by-winner Urania, die vooral op zware baan in haar element is, met een een eerste kans, gevolgd door Swift Hanover en Sandra. In de Zilveren Karwats krijgen de ama teurs de beschikking over de grote klasse. Do""- Six M staat te zwaar om te kunnen winnen, daar hij tegen de beide vertegen woordigers van stal France (Oud Volann, Martini Spencer) niet is opgewassen. Enige De Bruyckere, oud-speler van het Neder lands elftal en van Willem II, wil naar Ne derland terug. Vier maanden geleden kwam hij als emigrant in Australië aan. De Bruy ckere is trainer-speler van de emigranten voetbalclub „Wilhelmina" en vooral zijn spel heeft in Melbourne de aandacht getrokken. Het leven in Australië waar hij timmer man js bevalt hem echter niet en de ex- Willem Il-speler heeft contact opgenomen met zijn oude vereniging en met sportclub Enschedé om met één van de clubs een con tract te sluiten. Zodra dit is gesloten aan vaardt De Bruyckere met zijn gezin de terugreis naar Nederland. weken geleden boekte Rita BH een door ons voorspelde overwinning en indien haar rij der zich in de O Marijke-prijs van dezelfde tactiek bedient zal zij opnieuw dank zij haar formidabele aanvangssnelheid kunnen win nen, vóór Spencer Hollandia en Reyland. De rennen zijn zeer goed bezet. De vorm, waarin Heraut verkeert, resulteerde al in enige tweede plaatsen. Nu zijn grote rivalen niet van de partij zijn, ligt een overwinning in de lijn der verwachting. Een gevaarlijk outsider is Rose des Vents. In het eerste deel van de gesplitste handicap verschijnt de grote klasse aan de start. Een aantrekke lijke en open ren met de kanonnen Sans Va- leur, Makarit en Scarabée, die tegenover Kaliban echter vrij zwaar zijn geplaatst. De volkomen in vorm teruggekomen Makarit mag echter niet worden verwaarloosd en bij één niet te zware baan zal hij opnieuw kunnen winnen. In de derde ren gaat de voorkeur uit naar Chantenay. ADVERTENTIE HOCKEY. De landen-hockeywedstrijd België-Frankrijk is geëindigd in een 4-1 overwinning voor de Belgen, die bij de rust met 1-0 de leiding hadden. De Russische dammers, Kuperman, Ko- gan, Sjawel en Kovrizkin, die zouden deel nemen aan het toernooi om het wereld kampioenschap dammen, zullen niet naar Nederland komen. Zij hadden de reis naar ons land al aanvaard, doch zijn terugge roepen. Als plaatsvervangers van deze vier spelers zijn nu aangewezen de Nederlander ir. G. E. van Dijk uit Wageningen, de Fransman Guillot en de Berg Verleene. De naam van de vierde plaatsvervanger zal later worden bekend gemaakt. Harold Connolly, die deel uitmaakt van de Amerikaanse Olympische atletiekploeg, heeft in Los Angeles het wereldrecord ko gelslingeren verbeterd. Hij kwam tot een af stand van 68.54 meter. Het officiële wereld record staat met 65.85 meter op naam van de Rus Mikael Krinonosov op 25 april 1956 gemaakt. Aid WmmmÊm Vfi» Vrijdag is het Olympisch Vuur via een keten van estafettelopers zijn tocht be gonnen van de Olympus in Grieken land naar Melbourne. De telefoto toont de eerste estafette-loper, die met de fakkel in de hand de Olympus verlaat. De grote zaal van het Krelagehuis in Haarlem was vrijdagavond bevolkt met enige honderden toeschouwers en deze be langstelling was vermoedelijk te danken aan het feit dat het Duitse basketbalteam Heidelberg op bezoek zou komen. Helaas ging deze ontmoeting op het laatste moment niet door, zodat een Haarlemse herencombi natie binnen de lijnen kwam tegen een com pleet Typhoons team. Ofschoon de aanwezi gen vermoedelijk wel zeer teleurgesteld waren over de afwezigheid van de Dui'se basketbalploeg, zal een ieder toch tevreden huiswaarts zijn gekeerd, want beide teams speelden dikwijls uitstekend en de talrijke fraaie aanvallen aan beide kanten werden dan oo1r dikwijls uitstekend afgewerkt. In de Haarlemse combinatie waren enkele nieuwe spelers opgesteld en vooral het de buut van de Santpoortenaar Samson was bijzonder goed, hoewel ook zijn clubgenoot Otto zeker bevredigend speelde. Jammer was het dat coach Jonker in een belangrijke periode in de<ze wedstrijd de ZBVS-speler Harry Regenboog aan de kant hield, want wellicht had de Haarlemse combinatie als nog een overwinning bereikt. De rust ging in met een 21-10 voorsprong van de Typhoons-ploeg. Na' de hervatting kwamen de Haarlemmers sterk opzetten zo dat de achterstand geleidelijk werd weg gewerkt. Met nog slechts zes minuten te spelen kon Bodegom de achterstand terug brengen tot 31-28, waarna Typhoons een time-out nam. Direct hierna scoorde Dings- hoff op fraaie wijze door het uitbuiten van twee strafworpen, doch ook Typhoons zag kans te scoren (33-30). Een tweetal uit stekende afstandschoten van Knol (Flamin go's) betekende voor de Haarlemse combi natie in de laatste drie minuten een kleine voorsprong (33-34). Ruud van Elk hielp de Typhoons-ploeg weer aan de leiding (35-34), waarna dit team direct tot bevriezen overging. Deze speelwijze had tot gevolg dat enkele straf worpen werden uitgedeeld en ofschoon Ar- geloo zich permiteerde om een tweetal strafworpen te missen, kon de voorsprong toch nog worden opgevoerd tot 38-34, met welke stand het eirde kwam. Bij de dames speelden de district klasse 'fce^ms HOG' ^Kampioemcvan Haarlem.) en Antilopen**een" teleurstellende wedstrijd. In tde.eers|eoïm^en fym de Aptilopen-ploeg "nog aardig tegenstand bieden tegen de ge routineerde HOC-speelsters, doch reeds na de eerste tien minu'^n kon HrC verder uit lopen, zodat de rust inging met een 22-7 voorsprong. Na de hervatting leek het er oorspronke lijk op dat er toch nog enige spanning zou komen toen Antilopen de achterstand kon verkleinen tot 22-12, doch de HOC-aanval zag het gevaar en door enkele fraaie doel punten gingen de laatste tien minuten in met een grote 34-14 voorsprong. Ook in de laatste periode van deze ont moeting bleef HOC fel op winst spelen en ofschoon Antilopen nog enkele keren kon scoren, werden vooral de doelpunten van Janny Huigen in de laatste minuten funest voor de Antilopen-ploeg, zodat het einde kwam met een verdiende en overtuigende 51-21 overwinning van HOC. Het bij keuze gepromoveerde Aurora- team deed weer verdienstelijk werk, want ook de ontmoeting tegen ZBVS II eindigde na felle strijd in een kleine 28-24 overwin ning van Aurora. De uitslagen waren: Dames: HOC 3Antilopen 4 2212; Ty phoons 3Antilopen 3 445; HOCAnti lopen 5121 Heren: TyphoonsHaarlems team 3834; ZBVS 2—Aurora 24—28. Het Aljechin-herdenkingstoernooi is te Moskou voortgezet met het spelen van de partijen uit de vijftiende en laatste ronde. Botwinnik verloor voor het eerst in dit toernooi zijn partij, zodat nu alleen nog Smyslov ongeslagen is. De uitslagen waren: UhlmanSzabo remis; PadevskyNajdorf remise; PachmanTaimanov remise; Ciocaltea Sliwa 10; GolombekGligoric 01; BronsteinUnzicker remise; KeresBot winnik 10; SmyslovStahlberg afgebr. Na de vijftiende en laatste ronde luidt de stand aan het hoofd van de ranglijst: 1. Botwinnik (Rusland) 11 punten; 2. Taima nov (Rusland) 10,5 punten; 3. Smyslov (Rusland) 10 punten en 1 afgebr. partij; 4. Gligoric (Joegoslavië) 10 punten; 5. Bronstein (Rusland) 9,5 punt; 6. Najdorf (Argentinië) 9 punten. De afgebroken partijen zullen zaterdag 3 november worden uitgespeeld. De Hongaarse lange afstandloper Sandor Iharos, die ingeschreven was voor de 5000 en 10.000 meter in Melbourne, zal volgens radio-Boedapest, in tegenstelling tot vroe ger bekendgemaakte berichten, niet aan de Olympische Spelen deelnemen. Iharos ver klaarde dat de enige reden, waarom hij niet naar Melbourne gaat is, dat hij op nieuw last heeft van een oude voetblessure. In verband met de interlandwedstrijd tus sen Denemarken en Nederland is er zondag vrijwel geen voetbal in de competitie. Al leen EDO speelt zondagochtend voor de competitie om twaalf uur tegen Volendam. Bij het amateurvoetbal zijn er aanmerke lijk meer wedstrijden. Zo speelt in de twee de klasse B HFC op eigen veld tegen TOG, dat vorige week voor de eerste- maal ver slagen werd dit seizoen, zodat een span nende match kan worden verwacht. In de tweede klasse A ontvangt HBC DEM en Beverwijk Zandvoortmeeuwen. De Ken- nemers gaat op bezoek hij Zaandijk. In de derde klasse zijn voorts vastgesteld: VelsenIVV, QSCTerrasvogels en EHS Kinheim. In de vierde klasse worden nog gespeeld: Geel Wit—DIO, Halfweg—ASV Arsenal en ETODe Meer. Damesvoetbal Zondag speelt het dameselftal van DCO 'n voetbalwedstrijd tegen Herbido (Utrecht). Herbido werd in het afgelopen seizoen on geslagen kampioen van Nederland en wón onder andere zondag nog met vier-nul van de Duitse kampioen „Gruga". De wedstrijd wordt gespeeld op het DCO-terrein aan de Schalkwijkerweg in Haarlem en begint om half vier. N - Ofschoon de hockeycompetitie deze week vrijwel geheel stilstaat en de komende zon dag in verband met de afscheidswedstrijd van de Olympics te Laren, zullen toch nog vele elftallen in het veld komen voor de eerste ronde voor de diverse bekers, echter met uitzondering van de dameselftallen die voor de Zilveren Roos gaan „bekeren", aan gezien de start hiervoor pas eind november zal plaatsvinden. Voor de Amsterdam-beker ontvangt Rood Wit het elftal van Ring Pass, terwijl het reserve-élftal tegen de reserves van ge noemde vereniging zal uitkomen. De Bloe- mendaalse elftallen BDEC III on IV gaan de strijd eveneens in thuiswedstrijden aanbin den tegen Hudito I en II; de HBS-dames moeten het in Bloemendaal in eigen om geving zeker tot een overwinning brengen tegen Victoria II. BMHC maakt voor de eerste klasse com petitie de uitreis naar Togo. In de eerste ronde voor de HTCC-beker ontvangt HBS het elftal van Victoria en zal waarschijnlijk wel met een nederlaag genoegen moeten nemen. De Zandvoort-heren kunnen een kleine overwinning behalen tegen HIC, hetgeen ook verwacht kan worden van de Alliance- ploeg. Voor BMHC II, III en IV zijn thuis wedstrijden vastgesteld en ook in de ont moetingen tegen respectievelijk Victoria II, Schaerweyde en Ring Pass behoort een kleine winst zeker tot de mogelijkheden. Ook voor de J. D. Treslong-beker zullen reserveteams van de verenigingen uit Haar lem £n omgeving de strijd in de eerste ronde beginnen Slechts weinig verenigingen schreven in voor de Veteranen-beker. In de eerste ronde zal HBS het gaan opnemen tegen Victoria, terwijl Zandvoort bezoek ontvangt van Spirit. De KNKB-competitieleider heeft, wat de Haarlemse twaalftallen betreft, een maxi mum aantal wedstrijden vastgesteld. Alle twaalftallen komen in het veld. Aurora speelt op eigen veld tegen DDV; een span nende ontmoeting met resultaat wellicht een gelijkspel. Oosterk artier moet op be- Zv. -k bij Vogel in Utrecht. )e gastheren hebben een zeer jonge ploeg, toch moet Oosterkwartier de zege kunnen behalen. Voor Haarlem is de belangrijke uitwed strijd tegen OBZB vastgesteld. De thuis club neemt de onderste plaats in en be haalde in zes wedstrijden geen enkel winst punt. Indien de gasten mochten winnen, dan is het degradatiegevaar voorlopig geweken. Watervliet gaat op bezoek bij Landlust te Amsterdam, dat zondag tegen Haarlem geen vriendelijke tegenstander bleek te zijn. Wa tervliet zal terdege moeten oppassen, dat het geen puntenverlies oploopt. In de derde klasse speelt Nieuw Flora tegen Soester- kwartier in Amersfoort; de thuisclub zal hier wel winnen. Animo Ready krijgt bezoek van OKV en moet zich nu kunnen herstellen van de twee laatste nederlagen. Deze wedstrijd wordt om 2.15 uur op het sportterrein aan de Kle verlaan in Haarlem gespééld. Als voorwed strijd speelt Haarlem 2 tegen DVD 2. Oost hoek gaat naar Oosterpark om zijn zesde nederlaag te incasseren. Voor Sport Vereent zal het niet meeval len om zonder al te grote spanning van De Tovers uit Zeist te winnen; ditmaal zou de thuisclub wel eens met een gelijkspel ge noegen moeten nemen. De motorclub Kennemerland houdt zon dag een betrouwlaarheidsrit over goede we gen met een totale lengte van 75 kilometer. De gemiddelde snelheid bedraagt 36 km per uur. De start is om half twee bij café Ken nemerland aan de Rijksstraatweg nummer 433 in Haarlem-Noord. De rit telt mee voor het clubkampioenschap en het kampioen schap voor niet-leden. De prijsuitreiking is direct na afloop van de rit. Het handbal in Haarlem blijft zondag be perkt tot twee wedstrijden op het veld aan de Van Oosten de Bruijnstraat, waar Rapi- ditas (heren) en HOC (dames) voor de dis trictsklasse aantreden. Rapiditas ontmoet om half elf Attila uit Utrecht en hoewel men de tegenstanders niet moet onderschatten is er toch wel een kans op winst voor de Haarlemmers. De HOC-dames die momenteel in de tweede klasse B de tweede plaats innemen, komen zondag om elf uur in het veld tegen leidster AVA. Wil HOC een kansje op het kampioenschap behouden dan dienen de rood-witten van de Alkmaarse dames te winnen. De herenploeg van Concordia trekt zon dag naar Weesp om WVGV te ontmoeten. Een vrij sterke tegenstander, die niet ge makkelijk de punten uit handen zal geven. De dames van Concordia gaan op bezoek bij E.D.O.: Koelemij; Berends en Vervoort; Petterson, Boekelaar en Van Kampen; N.N., Snijders, Duivenvoorden, Leon- hardt en Plaizier. Amateurs H.F.C.: Van der Lee; Dekker en Wijk huizen; Van Schouwenburg, Molijn en Van der Maesen; Winter, Bouwman, Jansen, De Nijs en Domhoff. Zandvoortmeeuwen: Keur; Stokman en Zwemmer; B. Keur, Kerkman en B. Water; Castien, Koning, S. Water, Visser en Koper. Beverwijk: Raap; Bruinenberg en Lorjé; Wolterman, Minneboo en Van der Pas; Springer, Gerrits, Van der Schaaf, Van Balen en Van der Ploeg. D.E.M.: Aardenburg; Spanjaard, Scheer- man; Starremans, Dekker en Goderie; Burger sr., Burger jr., Jansen, Van Zomeren en Appel. Kennemers: Thijms; Lejeune, v. d. Sluis; Luyt, Brethouwer en Horeman; Droog, F. Mosk, N.N., Smit en J. Mosk. HHC. Er dient gewonnen te worden, want de situatie wordt voor de rood-witten ernstig. Zandvoortmeeuwen krijgt bezoek van Lijnden, aanvang twaalf uur. Een zware op gaaf voor de Meeuwen om een redelijk re sultaat te bereiken. IJmond ontvangt The Ca' hers en moet van de Amsterdammers kunnen winnen, aanvang kwart voor twaalf. Vanavond worden in het Sportfondsen- bad in Ha.' riem zwemwedstrijden gehouden om de zomerkampioensrhapron Kring TTnar- lem Koninklijke Nederlandse Zwembond. Naast enige wedstrijden voor meisjes en jongens bevat het programma een wedstrijd 400 meter vrij slag dames (ten hoogste drie series), 100 meter rugslag heren, 200 meter schoolslag heren en tenslotte twee estafet tes, een wedstrijd 5 x 66 2/3 metr^ vrije slag jongens en een 5 x 66 2/3 meter vrije slag estafette dames. De wedstrijden beginnen om kwart voor acht en worden georgani seerd door DWT. Een groot aantal deel neemsters en deelnemers heeft inge schreven. Zondag 4 november om twee uur worden in de grote zaal van de sportacademie Nau- welaerts de Agé te Overveen de clubkam pioenschappen van de Judo Ver. Haar lem gehouden. Er wordt gestreden in de 5e kyu, 4 kyu, 3e kyu, 2 kyu, 1 kyu, in de dan graad en om het algemeen kampioenschap. De wedstrijden zullen door demonstraties afgewisseld worden. De technische- leiding berust in handen van de heer J. Nauwelaerts de Agé 4e dan Kodokan. Deense amateurs zullen Oranjeteam uiterst felle tegenstand bieden XXXXXXXXX5QCXDOOOOOOOOOCOOCOOOOOCCOOOOOCXDOOOCOOOOOOOOOOOC >CXDOOOOOOOOCxX>OOOOOOOOOOOOOOOCXX)ooooooooooooooooooooooocx XXXDOOOQCOC<XXXDOOOOOOOOO<X)C<XXXXXXX»OOOOOOOOOOOOOOOryX>rpoOOC)COOCXDCOOOOOCXXXX>30000COOOOOOOOOOOOOOOOCOCX3<>X»OCX^ van Dr. Jos de Cock IVi SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE :oxxdccooooooooooooccoooooooooooooooooooocoooooocx5oocoooc xx>ooocxDoooccooooocooooooooooooooooc)c>3oocooooooc>ooooooock:

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3