..Watervrienden" hielden grote zwemshow in het Velserbad Havenberichten All-round zwem sport, geen record-pogingen Beverwijkse dammers druk in onderlinge strijd IJmond had grootste moeite met The Catchers Opdrachten verstrekt aan Beverwijks bedrijf 5,'^W! De duizendste lezer Goede dag voor de Strawberries Hervormde jeugdraad bracht vrolijk spel Veefonds bestaat twintig jaar „Felison" opende kunsttentoonstelling Ook beeldhouwwerk aan Heidestraat „Ons Genoegen" reikte prijzen uit EEGtATYKer l Voor Hongarije t beT Filmmiddag voor speeltuin- jeugd geslaagd MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 Ongeveer tweehonderd deelnemers en deelneemsters aan het zwemfeest van de „Watenvrienden" bevolkten gistermiddag met een grote aanhang het Velserbad. In samenwerking met de afdelingen Amsterdam, Haarlem en Zaandam werd er een mas sale zwem-show gehouden, die uit twintig onderdelen bestond. Behalve de normale wedstrijden als 100 meter vrije slag, 4 x 25 meter estafette enzovoorts, wanen- er een polowedstrijd, bordjes duiken en figuurzwemmen aan verbonden, die de attracties van de middag vormden. Met luid gejuich, waar de leiders niet overheen konden schreeuwen de luidsprekerinstallatie fungeerde niet, door een zware beschadiging werd vooral het nummer figuurzwemmen door de IJmuidense dames geho noreerd, welk nummer goed was ingestudeerd en behoorlijk werd afgewerkt. Een aardige gedachte was het, om de dames in het water liggend een boot-vorm te laten formeren, compleet met stuur- en bakboard verlichting, in het midden waar van een grote witte kelk dreef die een klein meisje herbergde met een bord waarop stond dat zij „1 jaar Watervriend" was. Het ligt bij „Watervrienden" niet in de bedoeling om recordtijden te breken, omdat dit een te eenzijdige ontwikkeling zou be tekenen. Veel meer is de aandacht gevestigd op de all-round zwemsport, waaraan dan ook door honderden wordt deelgenomen. De Amsterdamse Watervrienden, evenals in IJmuiden ook onderdeel van de Nederlands Culturele Sport Bond, is dan ook de grootste West-Europese zwemvereniging, hetgeen op zichzelf een reclame voor de Watervrienden betekent. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden waren: 1. 25 m. schoolslag meisjes 1215' jaar: 1. G. v. Heidinger, Zaandam 20.4; 2. N. Brug man, Amsterdam 20.4; 3. G. van Leersum, Amsterdam 2.08. 2. Waterbasketbal: AmsterdamHaarlem 10; IJmuidenZaandam 00. 3. 25 meter sleepestafette: 1. Amsterdam, heren 4.12.8; 2. Amsterdam, dames 4.16.6; 3. Amsterdam, heren II 4.20.2; 4. IJmuiden, ge mengd 4.25; 5. Haarlem, gemengd 4.28.8. 4. 10 maal 25 m. estafette gemengd; 1. Am sterdam 2.32; 2. IJmuiden 4.16.6; 3. Zaandam 4.52; Haarlem gediskwalificeerd. 5. Massaal bordjes duiken: 1. Haarlem; 2. Amsterdam; 3. IJmuiden; 4. Zaandam. De bondswedstrijd tussen de BDC-reser- ves en VKD uit Haarlem, welke op 1 no vember gespeeld moesten worden, is naar een latere datum verschoven. Om princi piële redenen wensten enkele spelers van VKD op deze dag niet te spelen. Daar ook het eerste tiental voor de bondscompetitie deze week een vrije ronde had, konden de Beverwijkers met volle belangstelling de onderlinge wedstrijden voortzetten. In afd. A behaalde D. van As, dank zij vrouwe Fortuna, op E. Reinhout zijn eer ste overwinning in deze competitie. In een goed gespeelde opening kreeg Van As in het middenspel enig voordeel, in het eind spel wist hij een doorbraak naar de dam- lijn te forceren had echter Reinhout een goede afruil toegepast dan had Van As ook deze avond weer een nederlaag gele den. W. H. de Graaf speelde deze keer een zeer slechte partij, in het openingsspel wist C. Nijman hem een schijf te ontnemen, De Graaf die trachtte in het middenspel de verloren schijf te herwinnen, liep in een val en dit kostte hem nog een schijf en ook de partij. De strijd tussen K. Kikke en de clubkampioen H. Diederiks was van goed gehalte, echter in tijdnood speelde Kikke een foutieve voortzetting, zodat Diederiks een prachtige damslag kon nemen en hier mede de partij in zijn voordeel deed be slissen. Chr. Bakker, die nog steeds onge slagen is, had deze avond aan J. G. Hage naar geen gemakkelijke tegenstander, in het middenspel was de stand die Hagenaar had opgebouwd voor Bakker al zeer be dreigend. Bakker wist echter toch nog door te breken, zodat de partij die om het late uur werd afgebroken toch nog wel remise zal worden. De volledige uitslagen waren in deze af deling; L. KlaverS. D. Hoogvorst 20; K. KikkeH. Diederiks 02; Chr. Bakker J. G. H. Hagenaar (afgebr.); C. Snel G. v. d. Outenaar 2—0; Nic. AdelaarH. L. Nijman 11; E. ReinhoutD. van As 02; C. NijmanW. H. de Graaf 20. De stand in de top in deze afdeling is: gesp. gew. rem. verl. pnt. Nic. Adelaar 8 3 4 1 10 C. Snel 8 4 2 2 10 Chr. Bakker 5 4 10 9 H. Diederiks 6 4 11 9 In afdeling B gaat het met E. Andrea nog steds crescendo, deze avond speelde hij tegen Roemeling een zeer goed aanval lend spel. Hierdoor verkreeg hij in het middenspel een duidelijk overwicht, zodat Roemeling genoodzaakt was een schijf te offeren. Toen later Andrea nog een dam slag kon nemen was ook deze partij weer voor hem gewonnen. De partij tussen G. Hoogland en E. Stam werd door beide spelers heel goed ge speeld. Wel kreeg Stam in het eindspel een schijf voordeel, maar Hoogland wist door fraai spel deze achterstand weer gelijk te maken en de partij werd hiermede remise gegeven. J. Broersma speelde tegen A. Albers een partij met wisselende kansen. In een ge lijk opgaande strijd werd het middenspel voor beide spelers zeer moeilijk, na elke afruil ontstond weer een nieuwe dreiging. Dank zij hun damtalent wisten ze in tijd nood toch steeds de zuivere zetten te doen, zodat hier ook remise het resultaat was. Hiermede is in deze afdeling Albers nog steeds ongeslagen. De verdere uitslagen waren hier: J. BroersmaAlbers 11; G. HooglandE. Andrea 11; A. van SonP. Nijman 20; E. AndreaA. Roemeling 20; A. Albers E. Stam 11; G. P. HooglandE. Stam 11. De stand is hier: gesp. gew 6. 4 maal 25 meter wisselslag estafette dames: 1. Amsterdam 1.18; 2. Amsterdam 1.24.9; 3. Haarlem 1.33.7; IJmuiden buiten mededinging 1.17.2 (gemengde ploeg); idem heren: 1. Amsterdam 1.2.0; 2. Amsterdam 1.9.3; 3. Haarlem 1.13.8; 4. Haarlem 1.15. 7. 100 m. vrije slag dames: 1. N. Koster Haarlem 1.27; 2. N. Wildschut, Haarlem 1.31.6; 3. A. van Dijk, Haarlem 1.32. 100 m. vrije slag heren: 1. J. van Wijk, Amsterdam 1.9.0; 2. R. Dreijer, Haarlem 1.9.5; 3. R. van Wijk, Haarlem 1.9.5. 8. 25 meter 9choolslag jongens 1215 jaar: 1. T. van Lieshout, Haarlem 18.9; 2. Woud, Zaandam 19.8; 3. Zwemmer, Haarlem 20.4. 9. 4 maal 50 meter wisselslag heren: 1. Amsterdam 2.19.3; 2. Haarlem 2.33.4. Idem dames: 1. Amsterdam 2.58; 2. Haarlem 3. 10. Polowedstrijd: AmsterdamHaarlem 4—0. Handbal in Kennemerland De Amsterdamse handbalploeg The Cat- schers I, die zondagmorgen op Watervliet de gast was van de IJmond I-heren, heeft in deze enige districtscompetitiewedstrijd gedemonstreerd de titel van rode-lantaarn drager onwaardig te zijn; na uiterste span ning gelukte het IJmond twee winstpunten in de wacht te slepen. De Amsterdammers demonstreerden met snelle en gevaarlijke open aanvallen een goed handbal. Dit leidde tot het eerste doelpunt van The Catchers (01). De IJmond-aanvallers zagen aanvanke lijk dan ook geen kans om het juiste schot te vinden, maar maakten toch gelijk (1--1). Opnieuw namen de gasten de leiding en passeerden doelman Böhm tweemaal ach tereen (13), doch doordat linksbuiten K. Klesser ook tweemaal scoorde kon de rust met gelijke stand (33) ingaan. Na de hervatting bepaalde IJmond zich tot verdedigen, wat uiteraard door de gas ten werd uitgebuit, die driemaal doelpunt ten (63) en de IJmond-heren vrijwel voor een volkomen nederlaag plaatsten. Een geweldige kracht, die de aanvallers van IJmond plotseling ontwikkelden, bracht de partijen door drie doelpunten weer op gelijke voet (66); een uitslag die de juiste verhouding aangaf. De IJmond-voorhoede dacht er in de laatste minuten echter anders over en het was midvoor B. Hofman, die tenslotte een minuut voor het einde IJmond de overwin ning gaf (76). Een combinatie van het tweede en derde IJmond-damesteam speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Full Speed, die door de IJmondsen met 53 werd ge wonnen. Het Beverwijkse constructiebedrijf van de heer M. Veerbeek Jr. heeft enige grote opdrachten uit te voeren. In Delfzijl wordt onder toezicht van Rijkswaterstaat een grote brug gebauwd. Deze komt te rusten op 299 plaatstalen cylinders. Deze zullen in Beverwijk worden gemaakt; de cylin ders zijn 9.40 m hoog en hebben van onder een diameter van 2.50 m en van boven 0.80 m. Er zijn 80 spoorwagons voor nodig om dit transport van Beverwijk naar Delfzijl te brengen. Iedere veertien dagen gaan er vier wagons met cylinders weg. Met spe ciale kraanwagens worden ze naar het goe derenstation gebracht. Voor de Ned. Siemens Mij. in Den Haag moet het bedrijf de constructiebouw ver zorgen van twee grote montagehallen met een afmeting van 100 m bij 29 m. In beide werkprojecten zal 825.000 kilo ijzer verwerkt worden. Men moet pogen begrip te hebben voor de situatie, waarin het jeugdwerk in IJmuij den en meer speciaal het nog niet geopende jeugdhonk aan de Kanaalstraat, sinds enige weken zijn komen te verkeren. Er is na melijk en dit is onmiskenbaar winst in alle openheid gepraat over de princi piële verschillen van opvatting, die zich hebben voorgedaan bij de opzet van dit belangrijke werk voor de zogenaamde „on- grijpbaren". Een algemene opzet met de katholieken zoals in Velsen is gepro beerd, is namelijk een unicum in dit land. Alleen in Arnhem is blijkbaar een poging in deze zelfde richting gewaagd, maar daar strandde men op een moment, dat het jeugdhonk al draaide. En dan zijn de brok ken veel groter, dan thans in IJmüiden, vaar men aan de voorbereidingen bezig was, die weliswaar al trager gingen lopen toen de kwestie van de religieuze gezind heid van de leider ter sprake kwam, maar die tenslotte een hoogtepunt vonden in het geschil rond het principe van de opvoeding der opgevangen jeugd. Men kan hierover eindeloos redetwisten, men kan ook dankbaar zijn voor de open hartigheid, die het gesprek, dat tenslotte tot een erkenning van de onverzoenbaar heid der principes leidde, bepaalde en richtte. Het werk zal nu worden voortgezet zon der de katholieken. De mensen, die deze voortzetting op de schouders namen, ver dienen bewondering, want hun taak zal bepaald niet licht worden: de opdracht van het gemeentebestuur, die de gezamen lijkheid beoogde, moest worden terugge geven en een nieuwe status zal dus nog moeten worden uitgedacht, binnen het voorlopig bestuur van dit Jeugdhonk. De fout, die hier gemaakt is, is niet onherstelbaar. Maar wel waard om te wor den vastgelegd: het was de fout van het te ver, te optimistisch doordenken naar een samenwerking, die in Nederland niet mo gelijk blijkt te zijn. Of, om een der betrok kenen in dit voorzichtig en nergens hatelijk gespeelde spel te citeren: „Velsen kan geen oplossing geven voor dingen, die Neder land niet kan oplossen." Het is jammer, dat het zo gelopen is, het was beter geweest, als hier wel een moge lijkheid gevonden zou zijn voor een „oecu mene" in een stuk jeugdwerk, dat de be lofte van de volle vrijheid van alle be trokken groeperingen inhield. Maar de er kenning van katholieke zijde, dat men het volste begrip zou hebben voor een zelfde standpunt, wanneer het van gereformeerde of hervormde kant zou zijn gekomen, is een bewijs van zin voor realiteit. Laat ons, die begaan zijn met het lot van deze sociale ondernemingen, althans deze winst erkennen en pogen zo snel mogelijk tot een nieuwe, hechte formatie te geraken, waarin voorop staat het principe van het levensgeluk voor de kinderen, die aan de Kanaalstraat teruggebracht moeten wor den tot een bestemming, een kerk, een ge zin wellicht. Hoogovenaren bijeen met huistiran" ,De De medewerkers van het Chemische La boratorium van de KNHS hebben een ge zellige contactavond georganiseerd in „Het Centrum" te Beverwijk. Door enkele van deze medewerkers werd een blijspelletje van Godfried Bomans opgevoerd. „De huistiran": De speler^ hebben hun Uiterste best gedaan om zo goed mogelijk voor het voetlicht te verschijnen en voor deze loffe lijke poging verdienen zij dan ook alle hulde. De aanwezigen hebben zich met dit blijspelletje kostelijk geamuseerd en zagen alle tekortkomingen graag over het hoofd. Na de opvoering, werd er gekiend, om vele fraaie prijzen, waarna de avond besloten werd met een dansje, dat tot twee uur duurde. XXXDOUOOOOO ooooooooooooooocooooooooococooooocoooa Vrijdag heeft de openbare gemeente- lijke leeszaal aan de Heidestraat haar 8 duizendste lezer ingeschreven - een 8 succes, dat na de korte tijd van het be- 8 staan van dit instituut even de dage- g lijkse gang in de leeszaal onderbrak, o Het was Kees v. d. Velde uit de Snel- 8 8 liusstraat, die de eer te beurt viel uit 8 handen van directeur Meijer een gratis 5 8 jaarabonnement te ontvangen. Alle be- g 8 zoekers, die op dat moment aanwezig 8 waren, werden getracteerd - de damesi g en de kinderen op een snoepje, de heren 8 8 op een sigaret. 8 X)OOOOOOOOOOC>OC)COCXDOOC)OC>OC)CXDC)OCXXXXXXXXXXXXXXXX!CXX)OOCOOa E. Andrea J. van Zutphen A. Albers A. van Son E. Stam rem. verl. pnt. 1 1 11 2 1 12 3 0 9 1 2 9 3 2 7 In afdeling C valt het goede spel van A. Diemeer te bewonderen, thans wist hij op fraaie wijze de parten tegen A. v. d. Heij den op zijn naam te brengen. L. Klein heeft geen geluk, thans was hij het slacht offer van Ph. N. Geerling, Chr. Dijcks speelde tegen G. Bijster niet zonder geluk, had Bijster in het eindspel de goede voort zetting gekozen, dan was de winst voor hem geweest, thans werd het remise. J. v. d. Ploeg won op overtuigende wijze van R. Schutter. Voor 8 november is de bondswedstrijd BDC-reserves tegen Stabiel uit Santpoort vastgesteld. Deze drie Amerikanen delen de Nobel prijs voor de natuurkunde. Het zijn v.l.n.r. professor John Bardeen, dr. William Shockley en dr. Walter Brat- tain, die de prijs krijgen voor hun onderzoekingen op het gebied van halfgeleiders en de ontdekking van de transistors. Deze foto, die in 1948 werd gemaakt, toont de geleerden met de apparatuur, waaruit de transistors werden ontwikkeld. Gevonden en verloren Op het politiebureau aan de Dorpsstraat la te Castricum zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en ver- lonen voorwerpen: gevonden: 1 paar glacé handschoenen, rozenkrans in etui, regen cape, kinderwant. Verloren: tennisracket, glacé handschoen, 1 paar blauwe hand schoenen, vulpen. Hockey in Kennemerland De bijzonder slechte weersomstandighe den waren oorzaak dat slechts weinig wed strijden doorgang vonden en in Kennemer land waren slechts de elftallen van Straw berries zo gelukkig toch nog binnen de lij nen te komen en zelfs in de meeste ontmoe tingen nog de volle winst te behalen. Bij de dames won het reserve-elftal voor de Amsterdam-beker met gering ver schil van HDS., terwijl Strawberries III het tegen HDS II nog overtuigender deed en een grote 60 zege behaalde. Ook de heren elftallen kwamen voor de beker wedstrij den in het veld en ook hier waren de suc cessen uitstekend. Het eerste elftal had het tegen Togo II bijzonder lastig en nadat Kooijman en Goslinga de Velsenaren een 20 voorsprong hadden gegeven, slaagden de bezoekers er in de tweede helft in deze achterstand weer geheel weg te werken (22), zodat een verlenging noodzakelijk was. In deze verlenging ging de strijd we derom volkomen gelijk op en bijna in de laatste minuut van deze spannende strijd kon J. Otto het Strawberriers elftal nog juist de volle winst bezorgen. Het reserve-elftal van Strawberries nam door Minderhoud de leiding (10) en kon zelfs een veilige 4-1 voorsprong nemen. De bezoekers sloegen echter krachtig terug en Strawberries kon met de kleine 43 over winning dan ook zeker zeer tevreden zijn. De Strawberries-dames behaalden een fraaie overwinning tegen het HDS elftal, ofschoon dit slechts met klein verschil was, dank zij de grote tegenstand van het be zoekende HDS-elftal. De doelpuijten wer den in deze ontmoeting gescoord door G. Verkes. Helaas moesten vele wedstrijden Worden afgtflftst, Z'ödat wijvdjï' deze gele genheid gebruik maken een ranglijststand te geven van de promotie klasse C, waar in het herenelftal van Eechtrop uitkomt. Amsterdam III 6-9 HBS 7-9 't Gooi 6-8 Eechtrop 6-8 Kraaien 6-0 Hilversum III 7-5 Alkmaar 7-4 Zandvoort 7-3 Onder regie van de heer A. de Koning heeft de hervormde jeugdraad in de Heems- kerkse zaal Dam een opvoering gegeven van het toneelspel van Bert Peets „Papa mag het niet weten". Het publiek heeft hieraan enige genotvolle uren beleefd. Door goed spel en een perfecte rolkennis vermochten de medespelenden de toeschouwers geheel te boeien. De heer T. Wentink, die deze avond voor de laatste maal op de planken stond, speelde de rol van de oude boer Roelof van Arends veen met veel vaart. Een bijzonder gezellige rol was toebedacht aan de heer E. Stammes als de gemoedelijke vrijgezel. Hij deed dit op voortreffelijke wijze. Het sluitingswoord werd gesprokén, door ds B. J. J. Naessens, deze bracht dank aan de heer T. Wentink voor het vele dat hij voor de hervormde jeugdraad heeft gedaan. Het tweede en derde herenteam van DEM kregen respectievelijk Eechtrop IV en V op bezoek. Beide wedstrijden werden door DEM gewonnen, waarmede wederom enkele kost bare puntjes aan het totaal konden worden toegevoegd. In een betrekkelijk vlotte wedstrijd heeft het tweede elftal Eechtrop IV met een twee één nederlaag naar huis gezonden. De doel punten werden gescoord door Zwager en Semeijn, die de hun geboden kansen voor treffelijk gebruikten. Toch heeft DEM meer verdiend want enkele schoten gingen rake lings naast het doel van Eechtrop, dat door zijn keeper zeer goed werd verdedigd. Tien minuten voor het einde leek het of DEM toch nog met een gelijkspel genoegen moest nemen, toen zij een strafbully tegen zich kreeg, doch Van Duyn werkte de bal op meesterlijke wijze buiten de cirkel. Het derde team van DEM versloeg het vijfde van Eechtrop met niet minder dan zes-ééfi. Het merendeels uit jongeren be staande team heeft van het begin tot het einde gevochten voor deze overwinning, die absoluut niet geflatteerd kon worden ge noemd. Het eerste team van DEM speelde een bekerwedstrijd tegen BMHC V en won deze met vijf-vier. Met rust had DEM een voor sprong van één-nul. Na de thee nam DEM het initiatief volkomen in handen. Groen maakte nog drie doelpunten en DEM dacht hiermede op rozen te zitten. Doch BMHC kwam terug. In een fel tegenoffensief scoor de het elftal zowaar vier doelpunten en hier mede was een gelijke stand bereikt. De slot fase was zeer spannend en uit een fraaie pass gleed Braun door de verdediging van BMHC en hiermede kwam DEM aan de overwin ning en bracht het tot de volgende ronde van het bekertoernooi. De damesteams van DEM hebben deze zondag geen wedstrijd gespeeld. STORMVOGELS TREKT ZEVENDE ELFTAL UIT COMPETITIE TERUG Wegens het feit, dat de lagere elftallen meermalen onvoltallig in het veld ver schijnen, heeft het bestuur van Stormvo gels zich genoodzaakt gezien het zevende elftal uit de competitie van de afdeling Haarlem van de KNVB terug te trekken. Het veefonds „Onderling Vertrouwen" te Heemskerk zal op woensdag 7 november het twintigjarig bestaan vieren. Het programma wordt verzorgd door het gezelschap Wim Bruin uit Heiloo. Toen het fonds werd opgericht was twintig stuks vee verzekerd, thans bedraagt dit 700. De oprichters waren: de heren Th. Aarden burg uit Beverwijk, W. Roling. J. Schoehuys, J. Strik, L. Kranendonk en R. Hommes uit Heemskerk en G. Weel te Uitgeest. Hiervan zijn de heren Th. Aardenburg, J. Schoehuys en J. Strik nog altijd actief. Pastoor Nieuwenhuyzen opent Oud-katholieke bazaar De tweedaagse bazar van de Oud-Katho lieke vrouwenvereniging „Sint Engelmun- dus", die dinsdag en woensdag van drie uur 's middags tot elf uur 's avonds in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw aan de Wilhelminakade wordt gehouden, zal, niet zoals zaterdag was gemeld, worden ge opend op woensdag, maar op dinsdagmid dag door pastoor F. C. Nieuwenhuyzen van de Oud-Katholieke gemeente. Britse troepen van het koninklijk korps pioniers schepen zich in de haven van Southampton in op de „Empire Fow- ley", In een onafzienbare rij gaan zij aan boord van het schip, op weg naar het Middellandse Zee gebied. In het kleine zaaltje van „Felison" waar zaterdag enige genodigden en belangstel lenden aanwezig waren, opende de voor zitter der vereniging, de heer L. J. A. Probst, met een korte toespraak de expo sitie van beeldhouwwerk en schilderijen van het kunstenaarsechtpaar L. en G. J van Meurs. Hij zei verheugd te zijn dat deze ten toonstelling, de eerste in de geschiedenis van „Felison" die ook beelden omvat, mo gelijk is gebleken ondanks de beperkte ruimte. De heer A. J. Eschauzien sprak hierna een rede uit die een bemiddeling poogde te zijn tussen het werk van de kunstenaar en het publiek. De aanwezigen maakten hierna van do gelegenheid gebruik om het echtpaar de hand te drukken en een gemoedelijk praatje met ze aan te knopen. De inzendingen van mevr. Van Meurs, n.l. enige ijzerplastieken en gipsmodelleer- werk, hadden wel zeer de belangstelling deze middag. Gedurende het weekeinde kwömen in IJmuiden binnen: Rijnland van Zuid- Amerika, Luna van Lissabon, Erasmus van Swansea, Spaarnestroom van Fowey, Hasit III van Londen, Bebox van Rauma, Pra- tella van Pepel, Batavier van Sandvick, Kiaora van Middlesborough, Ommekerk van de Noordzee, Zus van Nuewport, Lucas Bols I van Mantyluoto, Ranten van Savan nah, Dorso Douro van Almeria, Saxon Queen van Swansea, Ermst G Russ van Venezuela, Nico I van Brunsbuttel, Soja Maria van Zweden, Bloemgracht van Kot- ka, Bali van Londen, Malmanger van Aru ba, Consul Arlt van Swansea, Amstelstroom van Londen, Karimata van Marseille, Reine Astrid van Gothenburg, IJstroom van Hull, Overijsel van Anwerpen, Eben Haeger van Londen, Falcon van Londen, Netherlands Coast van New Castle, Gathern van Londen, Senegalkust van Hamburg, Anja van Antwerpen, Gerd van Londen, Isis van Antwerpen, Juno van Kotka, Evertsen van Grangemouth, Zanzibar van Otter Backen, Folias van Hernosand, Lariyoya van Colombia, Truus van Goole, Madjoe van Skogall, Lingestroom van Fowey. Vertrokken zijn: Anna H naar Norrkö- ping, Abel Tasman naar Gothenburg, Mars- worth naar Rotterdam, Rikke Skou naar Hampton Roads, Nero naar Lissabon, Ranella naar Gibraltar, Baarn naar Ori noco, Joost naar Oxelsund, Matthi Asen naar Tyne, Argo naar Helsingfors, Tasma nia naar Rotterdam, Riny naar Londen, Paula naar Kalmar, Ariadne naar Kopen hagen, Haarlem naar Hamburg, Lucas Bols II naar New Castle, Whitby Abbey naar Rotterdam, Belgian Coast naar Middles- borough, Westerdok naar Londen, Nore naar Stockholm, Leo naar Hamburg, Lia naar Bremen, Sargent naar Londen, Bull finch naar Londen, Eemstroom naar Leith, Taminda Palm naar Londen, Roelof Buis man naar Bremen, Betty Anna S naar Mi tel, Schie naar Teixoes, Zaanstroom naar Hull, Rijnstroom naar Londen, Hermann Grammersdorf naar le Havre, Frankreich naar Cristobal, Boffa naar Hamburg, D. Ol- dendorff naar Blythe, Monkton Combe naar Rotterdam, Acinia naar Rotterdam, Cadore naar Rotterdam, Lyticia Montinari naar Casablanca, Tiaora naar Florida, Irma naar Hamburg, Stanbock naar Perzische Golf, Keizersgracht naar Rotterdam, Meer kerk naar Las Palmas. Zaterdagavond zijn de leden van de Be verwijkse postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen" in huize „Grapy" aan het Moens- plein in feestelijke stemming bijeen ge komen. Bij ziekte van de voorzitter werd het ope ningswoord gesproken door de heer H. Exalto. Deze verheugde zich over de grote opkomst der leden en dankte voor de pret tige onderlinge samenwerking waardoor het afgelopen seizoen zeer goed is geslaagd. Hierna reikte hij met een toepasselijk woord de prijzen uit aan de kampioenen. De wisselbeker was voor W. van Wijk; 2. J. Eelsing; 3. Traa-Bruins; 4. A. van Son; 5. R. Zoontjes. Oude duiven: 1. Traa-Bruins; 2. W. van Wijk; 3. W. Reinders. Jonge duiven: 1. W. van Wijk; 2. J. Eel sing; 3. R. Zoontjes. Navlucht: 1. F. Blommaerts; 2. W. van Wijk; 3. J. Eelsing. Mid fond: 1. Traa-Bruins; 2. J. Kramers; 3. Th. Kuyer. Vitesse: 1. W. van Wijk; 2. W. Reinders; 3. H, Exalto. De avond werd verder gevuld met kienen, het muzikale gedeelte verzorgden „The Wi- De haringkoers wil niet lager - ook de afgelopen week is er weer uitermate goed betaald voor de haring. Wat goede kwali teit werd met een f 18 tot f 20 per kist betaald en voor de Engelse walharing kwam zelfs f 25. De makreel zit in hetzelf de gunstige schuitje en haalt eveneens mooi geld binnen: moge de prijs dan een weinig gezakt zijn, de betere kwaliteiten halen graag en grif f 20 per kist. De be sommingen kunnen dus moeilijk anders dan goed zijn en de totaalbedragen, die er in deze weken uit zee worden gesleept, tellen dan ook behoorlijk aan. De Amster dam maakte in de vrijdagmarkt een mooie f 44.000, waardoor de drie reizen afgeslo ten werden met de kapitale som van f 135.000. De zuidzijde heeft daarmee overigens niet alleen rozen op haar pad gevonden. Het gebrek aan opvarenden gaat zo lang zamerhand zulk een nijpend probleem vor men en het is een probleem, waarvoor op korte termijn blijkbaar geen oplossing is te vinden, al zal iedereen het er over eens zijn, dat een gezond en goed-betalend be drijf wellicht op den duur weer het jonge bloed kunnen aantrekken, dat elders wel voor de visserij beschikbaar komt. Het gevolg was alvast, dat er drie trawlers enige dagen hebben liggen wachten, omdat de bemanning niet te completeren was. Inmiddels was de aanvoer van schol en tong bedroevend slecht. Dat er daardoor hoge koersen zijn gegeven voor de fijn en platvis verwonderde niemand meer. Vrijdag een dikke zes gulden voor een kilo lappen en de halfpondjes boven de f 4.50 terwijl de uivertjes - de pukken onder de schol dus, een royale f 35 opbrachten. En f 65. voor een kist .schol II, die ook wel eens naar de vismeelfabriek is gegaan, is teke nend voor de situatie in deze aanvoersec- tor. Hoe de Denen inmiddels aan de goede 4000 kisten schol zijn gekomen, die ze vrij dag triomfantelijk in Londen presenteer den, is voor de IJmuider handel een raad sel. De Belgen visten in IJmuiden de afge lopen week lelijk achter het net. Nu waren de meeste zaken in België donderdag toch dicht vanwege Allerheiligen en de kabel jauwen, die er waren kwamen daardoor toch niet tot de brandprijzen, die er in nor male weken zeker voor gegeven zouden zijn, maar niettemin is er haast niets geweest, hetgeen ook voor het binnenland gold. Dat men vrijdag toch niet tot hoge bedragen kwam, vloeide voort uit een zekere mat heid in de verkoop - de handel wist niet best, waar ze aan toe was. Maar dat zal wel blijken, als de loggers de schelvis ge heel hebben laten schieten en goeddeels overgeschakeld zijn op de tong en de schol. xxxxxxxxxx5oc»ocooooooocxxx>ooooocooooooooooooooooooooooooi De aanmeldingen voor de „Hongaar- 4 se avond", die door de heren N. en J. 8 Schaap voor en door Velsens jeugd wordt voorbereid, als steun voor de g lijdende jeugd in Hongarije, stromen al 8 binnen. De organisatoren beschikken over een koor, een accordeoniste en een 8 accordeonist, plus een vocaliste eng over een zaal: de heer Van Opbergen 8 heeft namelijk spontaan zijn Thalia ter 8 beschikking gesteld. De avond is voor- g lopig vastgesteld op woesdag 14 novem- 8 XXXXXXXDOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXDCICX De samenwerkende besturen van de speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden" hebben met hun periodieke filmvoorstellingen voor de kinderen van de leden altijd geweldig veel succes. Dit komt voornamelijk door het steeds voor de jeugd begrijpelijke en opvoedkundige programma dat wordt uitgevoerd, waarbij telkens weer de medewerking van het Haarlemse bureau „Anivo" wordt ingeschakeld. De tot nu toe gehouden filmvoorstellingen werden door ongeveer 600 kinderen, verdeeld over twee bijeenkomsten, bezocht. Zaterdagmiddag echter kwamen niet minder dan 700 kinde ren in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat, dat beide keren tjokvol was. Hier heeft de voorzitter, de heer M. J. Marcus met een kort openings woord herinnerd aan de opening van het jeugdhuis „De Pan", waarin nu voortaan de handwerk-, toneel- en hobbyclubs zul len samenkomen. Ook werd medegedeeld, dat aan de kleine jongen De Heer, die na een verkeersongeval uit het ziekenhuis was ontslagen, een attentie was gezonden. Voorts verwekte de aanbieding van een tractatie na afloop ter gelegenheid van de opening van het nieuwe jeugdhuis, een waar gejoel. Het programma bestond uit enige journaals, waarbij die van de hond zowel de dierentrouw als de dierenbescher ming voor de jeugd illustreerde, toegelicht door een der heren. De hoofdfilm „Het geheimzinnige huis" bracht de jongelui in vervoering wegens de vele belevenissen, die zich in en om dit huis afspeelden, maar tenslotte toch een gunstig einde vonden. 41 met al een zeer geslaagde filmmiddag

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 12