Oranjeteam stond voor en achter op Denen en eindigde met gelijke score Nederland miste in eerste helft de kans op een zege Appel, Notermans en Moulijn de beste Nederlanders Van der Kuil de beste speler bij Nederland B-Denemarken B: 3-0 Nederlandse ploeg niet naar Spelen? TELEURSTELLEND RESULTAAT IN KOPENHAGEN Onsportieve houding van publiek jegens Landman Verdienstelijke partij van RCH'er Kruyer Bij de foto's INTERNATIONALE SPANNING 5 Raak VERKOUDEN H VLUG... V ANTISEPTISCHE KEEL-PASTILLE Suf Gelijkmaker Rotterdam speelde gelijk tegen Bondselfta.li 1-1 Scheidsrechter keurde een geldig doelpunt af Protest tegen wedstrijd Amsterdam-Rode Leger Interlandwedstrijden voortaan op woensdag? Meningen na interland Appel: Deense amateurs harder dan Franse profs Belgisch voetbalteam tegen de Fransen MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 Vijf minuten was de tweede helft van de in het Kopen- haagse Idraettsparken gespeelde voetbalwedstrijd Dene markenNederland oud, toen de voortreffelijke Deense linkshalf Olensen een soloren ondernam en daarbij door drong tot de rand van het Nederlandse strafschopgebied. Hij trachtte een schot te lossen, maar het werd een tam en naar het leek volkomen ongevaarlijk rollertje. Keeper Landman plofte op de knieën in de modder om de bal te stoppen, maar via zijn handen huppelde het glibberige leer een decimeter over de doellijn. Doelpunt! Deze enorme blunder heeft Nederland de overwinning gekost. Door Landman's fout kwamen de Denen namelijk op éénéén. De Denen, die tot op dat moment zo zacht waren als makke lammetjes, waren plotseling wild enthousiast. Zij roken winst en ontketenden bikkel hard spelend een enorm offensief. Aanval op aanval volgde op het Nederlandse doel. De Oranje-defensie wankelde. Kuys kon nog net een doelpunt voorkomen door de bal na een schot van Lundberg met de hand te stoppen, maar tegen de door de linksbinnen zelf des kundig genomen strafschop was geen kruid gewassen. De Denen hadden in zeven luttele minuten de één-nul achterstand in een twee-één voorsprong omgezet! Op dat moment was de „Hel van Deurne" vergeleken bij het in een heksenketel veranderde stadion-van Idraetts parken nog maar een zwak smeulend vuurtje. De Denen werden door een toeschouwersmassa belust op de be slissende goal naar voren gebruld. Maar nu stonden Van der Hart en de zijnen pal. En toen, een kwartier later, Lenstra de bal uit een vrije schop mathematisch zuiver naar Appel plaatste en deze met een ferme hoofd knik keeper Joergensen passeerde, was het Deense offensief weer gesmoord. De duizenden hadden zich bij een gelijk spel neergelegd. Een draw waardoor het Nederlands elftal een record bereikte. Het is nu in zes achtereenvolgende uitwedstrijden ongeslagen gebleven! Toch is er geen reden voor een jubelstemming. Deze ontmoeting had namelijk gewonnen moeten worden. En dat was mogelijk geweest, indien de ora njeploeg voor de rust, toen zij heer en meester was, (de Denen mochten in de laatste minuut voor de pauze pas hun eerste corner nemen) een beter gebruik had gemaakt van de kansen. Dat geweldige Deense offensief zou bg een drienul achterstand niet gekomen zijn In de eerste helft waren de Nederlanders inderdaad oppermachtig. Hun combinaties sneden met zo'n opvallend gemak door de Deense defensie, dat zij van de 50.000 man in het nog niet geheel uitverkochte en gemoderniseerde stadion regelmatig een applaus kregen. Zo gaf Abe kort na het begin van de linkervleugel een voorzet op maat naar de in de doelmond staande Ap pel. Deze tikte het leer met het hoofd geraffineerd voor de voeten van de tot vlak voor Joergensen gelopen Moulijn, maar de Deense goalie stopte het schot met een snelle beenbeweging. Na 12 minuten was het raak. Moulijn nam een corner, Appel sloeg de bal met het hoofd tegen de grond en vandaar kaatste hg in de bovenhoek (01). Moulijn en Abe gingen op de linker vleugel samen op avontuur, maar Joer gensen dook het schot uit de benedenhoek. Appel passeerde met een snelle spurt links back Nielsen. Zijn schot suisde rakelings langs de onbeschermde linkerhoek van het döel. De enorm hard zwoegende Voges liet van de rechter zijlijn een 1 oogbal los. Joergen sen sprong gehinderd door Appel onder de bal door, maar van de paal ketste het leer terug! Een VogesAppelLenstra combi natie werd door Moulijn afgerond met een fel schot. Rechtsback Larsen keerde het gevaar. Eindelijk, na veertig minuten, kwamen de Denen dicht bij het doel. Debutant mid denvoor Bend Pedersen werd door Lund berg, Jens Hansen en Jensen in schiet positie gemanoeuvreerd. Landman keerde het schot bekwaam. Enkele seconden later arriveerde Pedersen opnieuw voor de Ne derlandse keeper. Landman dook de bal van zijn voeten, maar het leer rolde ver der. Pedersen kwam op de SHS-er terecht en probeerde op te krabbelen om de uit dagend voor de doellijn liggende bal de beslissende trap te geven, maar hij kwam niet overeind. Het Deense publiek meende dat Land man een overtreding beging en trok ont zettend van leer. De Zweedse scheids rechter Andersson gaf echter geen straf schop en vanaf dat ogenblik had de Ne derlandse goalie het bij de toeschouwers advertentie La de lekkere gedaan. Iedere actie die hg ondernam werd door tienduizenden met een woedend gebrul begroet. Deze steeds weer oplaaiende woede uitbarstingen zouden in de wedstrijd een belangrijke rol gaan spelen. Zij hielden ook na de rust aan en ondermijnden het moreel van de Nederlandse doelman. Het is onze vaste overtuiging, dat Landman, kort na de hervatting zonder dat verschrikkelijke geloei die enorme blunder na het tamme schot van Olensen niet had begaan. Wel graaide hij de bal na zijn misser met een snelle beweging achter de doellijn van daan, maar Andersson wees onverbiddelijk naar het midden. Waarna dan het reeds beschreven offen sief werd ingezet. De Nederlandse ver dedigers waren het vertrouwen in de doel man kwijt geraakt, zij durfden zelfs niet meer op hem terug te spelen. Dat had een tweede doelpunt tot gevolg. Want Lund berg was niet tot zijn door Kuys met de hand gekeerde schot gekomen, indien v. d. Hart, zoals hij bij De Munck zo vaak doet, vanuit het centrum met een lange trap had teruggespeeld. Lundberg's strafschop, waardoor de Denen de leiding namen, was absoluut onhoudbaar. Voor Landman was het leed nog niet geleden. Hij stopte een door Notermans van richting veranderd schot van Hansen op de doellgn, maar kreeg de knie van de fel doorgelopen Pedersen in het gezicht, waardoor hg de bal losliet en deze in het net rolde. Andersson gaf uiteraard een vrije trap, maar het duurde toch enige tijd voor Landman, die suf was, zgn taak weer kon hervatten. Hij moest onmiddel lijk een scherpe schuiver van J. P. Hansen uit de benedenhoek slaan. Het publiek begon u iedere daad van de Nederlander af te keuren en het moet arbiter Andersson als onvergeeflijke fout worden aangerekend, dat hij door de knieën ging. Het regende volkomen on nodig vrije schoppen tegen de Neder landers. Toch kwamen die bijna tot een doelpunt. Abe schoot bij een scrimmage in het spe lerskluwen. De bal sprong terug naar'Vo ges. Die plaatste naar Bosselaar, maar het schot van de rechtsbuiten zoefde over de lat. De Denen begonnen toen weer aan hun stormlopen. Dat de Nederlandse defensie de kluts volkomen kwijt was, bleek wel uit het feit, dat v. d. Hart plotseling wel op Landman terugspeelde, maar uitge rekend op een moment, dat Paul Petersen een meter van de keeper verwijderd was. De Deense linksbuiten miste, gehinderd door Landman, deze unieke gelegenheid tot scoren, en daarmee was de kans op een Deense overwinning in rook vervlogen. In het Spartakasteel is zaterdagmiddag voor ongeveer negenduizend toeschouwers de traditionele wedstrijd tussen een Rot terdams team en een bondselftal om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker met 1 onbeslist gebleven. Bij de rust leidde de bondsploeg met 1-0. Ofschoon het bondselftal zeker met meer dan een gelijkspel verdiende zou het deze wedstrijd gewonnen hebben, indien de scheidsrechter, de heer Van Leeuwen seen vergissing zou hebben gemaakt bij het hervatting namelijk trapte keeper Van der Wint na een doelschop de bal uit de han den tot in het strafschopgebied van de Rotterdammers. Zonder dat iemand de bal aanraakte, stuitte het leer over de voor zijn doel opgestelde Sparta-kJper Van Dijk en belandde vervolgens in het net. Een geldig doelpunt dus, de heer Van Leeuwen keur denPetgoals' werden gescoord door Ange- nent (Fortui) voor het Bondselftal en Cor vin der Gijp voor het Rotterdams elf tal. Want onmiddellijk na deze misser gingen de Nederlanders er vandoor. Appel stond op het punt het Deense doelgebied in te stormen, toen hij door Larsen werden ge haakt. Abe nam de vrge schop op een millimeter nauwkeurig. De bal landde op de haren van de Nederlandse aanvalsleider, die met de rug schuin naar het doel stond, hoog van de grond opveerde en de bal met een machtige hoofdknik in de bovenhoek stootte. Een schitterend doelpunt, dat pre cies op tijd kwam, omdat het Deense offen sief er door werd gestuit. Bijna had Nederland de overwinning toch nog gegrepen. Appel was weer eens door de Deense verdedigingsgordel gebro ken. Hij schoot hard. Joergensen liet de bal glippen, Abe rende toe, maar Larsen keerde op de doellijn het gevaar. En daar mee was het gelijk spel een feit geworden. De Vereniging van Ex-Politieke Gevan genen heeft een telegram gezonden aan de Kon. Nederlandse Voetbalbond dat als volgt luidt: „De Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de be zettingstijd en het Nationaal Comité ter bestrijding van het Concentratiekampsy steem vraagt dringend cxm medewerking om de voetbalwedstrijd, waarbij betrokken is het elftal van de Rode Ster, een leger- elftal uit Rusland, niet te laten doorgaan. Wel doorgaan betekend dat de duizenden vrijheidsstrijders, die tengevolge van het Russische verraad en Russische tanks en bommen gevallen zijn, worden gehoond. Het vertrouwen in de Nederlandse bevol king zou er diep door worden geschokt. Een afschrift van dit telegram is verzon den aan ir. H. F. Hopster, voorzitter van de Kon. Ned. Voetbalhond te 's-Hertogen- bosch. Het betreft hier de wedstrijd tussen de ploegen van Amsterdam en van het Rode Leger, die vastgesteld is op 28 no vember in de hoofdstad. De heer Hopster deelde desgevraagd mede dat hij de kwes- spreken na hun terugkeer uit Denemarken, tie met zijn medebestuursleden zou be- Kanonnier Appel, rechtshalf Notermans en linksbuiten Moulijn waren gisteren de beste spelers in het Nederlands elftal. Over Appel kunnen we kort zijn. Hij is geen geweldige technicus, hoewel de Fortuna- man meer techniek heeft, dan menigeen vermoedt, maar blijft door zijn robuuste doorzetten een voortdurend gevaar. Net als tegen België kwam hij nu weer met twee doelpunten voor de dag. Wat zou men van een middenvoor nog meer kunnen verlan gen? Notermans"deed het als halfspeler bui tengewoon goed. Dit manneke was een groot struikelblok voor de Deense aanval. Bovendien steunde hij zijn voorhoede op zeer bekwame wijze. Moulijn gleed: langs de Deense verdedigers of zij er niet ston den, dank zij een ongelooflijke techniek. Zijn voorzetten waren precies op maat. In dien hij wat beter had geschoten, zou de Rotterdammer een feilloze partij hebben gespeeld. Er waren overigens, juist als in de wedstrijd AntwerpenRotterdam van enkele weken geleden, buitenlandse jour nalisten, die hem met Matthews verge leken. Wie de kleine man verleden week bij D.O.S.Feijenoord zag falen, weet wel beter, maar het is wel tekenend voor zijn prestaties van zondag. Wat de overige spelers betreft: Landman deed het keeperswerk voor en na zijn blun der naar behoren. Maar van een doelman wordt nu eenmaal gevergd, dat hij geen blunders maakt! Aanvoerder Wiersma, v. d. Hart en Kuys maakten slechts fouten in de periode van het op de blunder volgende Deense offensief. In de overige speeltijd waren zij zeker niet slecht. Klaassens zwoegde weer voor drie. De Venloer had het met zijn lange lichaams bouw op het gladde veld niet gemakkelijk. Vooral toen na de rust de Deense linker vleugel op rechts ging opereren en hij de gevaarlijke Deense linksbinnen Hansen tegen zich kreeg. De V.V.V.-er bleef dud- iOOOOOOOOOOOOO 8 8 Op de bovenste foto ziet men het eerste i doelpunt van de Nederlandse aanvals- 8 leider Appel. V.l.n.r. keeper Jörgensen, 1 8 Appel, Ove Hansen en Bastholm Larsen 8 o Daaronder ziet men een foto van de 8 blunder van Landman. De bal is, zoals 8 men kan zien, maar net over de lijn. De Deense rechtsbuiten Hansen kijkt 8 op de achtergrond toe hoe zijn elftal 8 een doelpunt cadeau krijgt. Op de foto hieronder kan men zien hoe Bent Petersen doorloopt op keeper p Landman, die lichtelijk versuft de strijd I moet voortzettenNotermans (4) is al I te hulp gesneld om eventueel assisten- tie te kunnen verlenen. Alle foto's zijn I telegrafisch uit Kopenhagen overge-j bracht. ooooooooooooooooooooooooocc delijk de mindere van Notermans, maar hij was toch zeker niet onvoldoende. Bosselaar begon vrij zwak, maar werd gaandeweg beter. Hij kwam met zijn col lega Moulijn op de linkervleugel tot enkele geraffineerde combinaties. Voges moest als rechtsbinnen ook het „schakelwerk" van zijn collega-binnenspeler en clubgenoot Lenstra, die nu eenmaal altijd in de top van de aanval blijft, opknappen. De En- schedé-er deed' het zeer goed en hij heeft zich een internationale voetbalcarrière waardig getoond. Abe zelf had nóg' kennelijk'Tast van zijn twee dagen voor de wedstrijd opgelopen verkoudheid. Hij speelde niet zo briljant als in vele andere ontmoetingen, maar is er in Nederland nog een tweede, die bij voorbeeld een vrije schop, waaruit de ge lijkmaker werd geboren, zo feilloos zuiver kan nemen als hij? Bij de Denen kon het spel van linkshalf Olensen, linksbinnen Jens P. Hansen en rechtsback Boerge Bast holm Larsen het meeste bekoren. Debutant Pedersen, die werd geflankeerd door de spelers met de meeste interlands Lundberg (38) en Hansen (21) was geen openbaring. Trouwens ook Lundberg heeft betere tijden gekend. Wel was hij tijdens het Deense offensief de grote tacticus, maar de voet baldokter komt nu met zijn 38 jaar toch wel aanzienlijk aan snelheid tekort. De K.N. V.B.-leiding heeft het plan om landenwedstrijden voortaan indien mogelijk op .woensdag te laten spelen. Dit biedt het voordeel dat de Nederlandse competitie niet geheel komt stil te liggen door een enkele interland-wedstrijd. Appel „Deze uitslag geeft de verhouding goed weer. Wij waren in de eerste helft sterker, zij daarna". Dat waren de woorden van k.c.-lid Henk Pellikaan, toen hij direct na de wedstrijd zijn mening over de ontmoe ting gaf. „De Nederlandse ploeg speelde heter dan tegen België", zo vervolgde de oud-international. Ik ben niet ontevreden, al had ik voor de rust meer goals ver wacht." Dat was ook de mening van k.c.-voorzit- ter Koolboom, die over Notermans, Appel, Moulijn, Bosselaar en Voges zeer tevreden was. De spelers gaven als hun opinie: Appel: „Laten ze bij mij nooit meer aankomen met het verhaaltje, dat die Denen zulke makke amateurs zijn! Zij spelen keihard. Harder dan ik in de Franse profcompeti tie heb meegemaakt. En zij gingen heus niet opzij." Voges kreeg van dokter Pantekoek 'n knieverband. Hij had enkele flinke schram men op knie en dij. „Een gevolg van het harde spel van Olensen", zei de En- schedeër. „Die Deense linkshalf is een voortreffelijk speler, maar hij kwam bij mij wat snelheid tekort en dan krijg je dergelijke dingen." Landman: „Ik was van de kaart door dat misselijke gebrul van het publiek. Daar door kwam die blunder. En wat heb ik nou eigenlijk gedaan? Die middenvoor lag op mij, ik niet op hem. Ik vond die toeschou wers ongelooflijk onsportief!" Wiersma: „De scheidsrechter liet zich door het pubhek beïnvloeden. Heel wat vrije schoppen tegen ons waren onzin. Die door Kuys veroorzaakte strafschop heeft hij ook niet gezien, al was zijn beslissing natuurlijk juist. Hij keek vragend naar de grensrechter en toen het publiek loeide wees hij naar de stip." Trainer Donnenfeldt: „Nederland heeft beter, gespeeld dan tegen België, Notermans: „Voordat Landman half k.o. ging, schreeuwde het publiek weer om een strafschop, omdat ik de bal met de hand gespeeld zou hebben. Dat was niet waar. Ik kreeg een schot van Hansen in de zij." Abe Lenstra: „De Denen speelden hard. Dat kwam onder andere door de scheids rechter, die de slechtste was die ik in mijn interlandwedstrijden ooit heb meegemaakt. Ik heb best kunnen merken dat ik ver kouden geweest ben. Het ging niet zo goed als ik wilde." KNVB-bestuurslid Nijs: „De Nederland se voorhoede heeft meer blunders gemaakt aan Landman." De Deense aanvoerder Lundberg: „De uitslag is juist. Ik ben erg teleurgesteld door het spel van onze voorhoede. Die Appel van jullie is een voortreffelijk mid denvoor. Hij maakt goed gebruik van zijn kansen en het is heel moeilijk om hem de bal te ontnemen." Het ging zondag in het Idraetsparken te Kopenhagen, als ik het eens mag uitdruk ken in de enige Deense woorden die ik ken, om het to be or not to be van het Ne derlandse voetbal. Iedereen, die het dit keer werkelijk uitmuntende ooggetuige- verslag door Aad van Leeuwen heeft be luisterd, zal wel tot de slotsom zijn ge komen, dat het niet zo bi was. De zonen van Hamlet hebben hun aanhangers een tragedie bespaard door de Hollandse huur lingen een gelijk spel af te dwingen. Zou de uitslag anders zijn geweest, als onze jongens de tijd hadden gehad Abe Len stra's boekje met de leer van het leer te bestuderen? En nu wij toch in de geest van Hamlet verwijlen: terecht heeft de kennelijk zeer belezen scheidsrechter de overtreding door Kuys van diens regel voor de spelers „doorzaag de lucht niet teveel met uw hand" met een strafschop bestraft. Dat het toch op een doelpunt zou zijn uit gelopen, doet niets af aan deze boeken wijsheid. Aad van Leeuwen was als een der wei nigen voorbeeldig in vorm. Hij sprak zo als dat een toeziende voogd betaamt: be gaan met het lot van de pupillen der keuzecommissie en er voortdurend het beste van hopend. Toch mag ik misschien op een merkwaardigheid wijzen. Na twaalf minuten spelen zei hij, dat Nederland de leiding nam in deze wedstrijd. Maar het zou veel verrassender zijn geweest, als Nederland op dat moment de leiding had genomen in een andere wedstrijd. Even te voren had hij trouwens geconstateerd, dat Moulijn die hoekschop nam, alsof scheids rechter Andersson het ooit zou hebben goedgekeurd dat de Feijenoorder zich voor een andere dan de aangewezen corner achter de bal had geplaatst. Over de bal gesproken: Aad van Leeuwen heeft door zijn herhaald gebruik van aanwijzende voornaamwoorden in heel wat huiskamers de verwarrende mening doen postvatten, dat er in deze vriendschappelijke kracht meting meer dan één bruin monster werd geschopt en in de richting van de tegen stander gedirigeerd. Overigens geloof ik vandaar dit sobere commentaar dat de meeste luisteraars met heviger toegespitste belangstelling hebben gewacht op berichten van een ander strijdtoneel, dat door een werkelijke tegenstander met grof geschut wordt be heerst en in welke krachtmeting één der partijen zich niet aan de spelregels houdt. Commissies van internationale arbiters en grensrechters bestuderen de protesten we gens ongeoorloofd aanvallen in welspre kende machteloosheid. Was het alleen maar een bewijs van de devaluatie der spor tiviteit, dat men deze ontmoeting van vriend en vijand niet anders kan beschrij ven dan met termen, die men tot voor kort enkel nog in de voetbalverslagen placht aan te treffen. Is dit de eerste helft, die op de rust uitloopt? Of is het de tweede, waarop het einde volgt? Een nieuw offen sief is ingezet. Na de voorbarige vreugde en tegen iedere prognose in hoopt men dat de vechters voor de vrijheid de overwin ning uit het vuur zullen slepen. Maar zo'n bespiegeling, zei Denemarkens prins, maakt lafaards van ons allen. Ko Brugbier In verband met de internationale toe stand zal het bestuur van het Nederlandse Olympisch Comité dezer dagen bijeen ko men en zich beraden over de uitzending van de Nederlandse ploeg naar de Olym pische Spelen in Melbourne. Naar bekend zijn de vier atleten reeds naar Melbourne vertrokken, maar de reis van het grootste deel van de ploeg was vastgesteld op zon dag 10 november. De voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft meegedeeld dat, nadat het bestuur van dit comité zijn hou ding zal hebben bepaald over de vraag of de Nederlandse ploeg aan de Olympische Spelen moet deelnemen, dinsdagavond een vergadering van de aangesloten bonden zal worden gehouden, waar een bestuursvoor stel over dit vraagstuk zal worden behan deld. Als gasten voor die vergadering zijn uitgenodigd de confessionele sportbonden, die zich telegrafisch over deze aangelegen heid tot het N.O.C. hebben gewend. Op pagina 7 kan men de inhoud lezen van dit telegram. Als de keuzecommissie van de K.N.V.B. in de naaste toekomst ooit nog eens ver legen zou zitten om een rechtsbuiten voor het nationale team, in de wedstrijd van het Nederlands B-elftal tegen Denemarken B meldde er zich een: Van der Kuil. De Ajaxied speelde een meer dan voortreffe lijke wedstrijd en kreeg zelfs van het vrij chauvinistische Utrechtse publiek, dat alleen maar aandacht leek te hebben voor de jeugdige Van der Linden van D.O.S. enkele malen een hartelijk applausje voor de grote snelheid en de enorme technische vaardigheid waarmede hij zijn Deense be lagers passeerde en doelrijpe kansen schiep. Van der Kuil, die voortreffelijk samen speelde met de Feijenoorder Schouten, was de ster van het veld in Utrecht, waar de Nederlanders hun grotere routine en betere conditie uiteindelijk uitdrukten in een drie nul score. En met dat resulatat mochten de Denen uiteindelijk nog tevreden zijn. Over het geheel genomen was de wed strijd tussen beide ploegen zeker geen on aantrekkelijke. De Nederlanders waren zoals geschreven technisch beter, doch het eveneens uit jeugdige spelers samengestel de Deense elftal bood verwoede tegenstand en kwam enkele malen vervaarlijk dicht bij een doelpunt. Doch de Nederlandse keeper Feyt (Willem II) was in grote vorm en stond geen goal toe. Dat de Deense aanvallers niet tot een doelpunt kwamen mocht verder op reke ning geschreven worden van spil Van der Hoek (Feijenoord), die een solide en dege lijke partij speelde als stopperspil. Weinig steun kreeg de Rotterdammer van de beide backs Heerschop (P.S.V.), die wel heel zwak speelde, en Claus (Helmondia), die zeer middelmatig was. Kruyver (KFC) her stelde zich na een uiterst zwak begin aar dig en Kruyer (R.C.H.) speelde de gehele wedstrijd een nuttige partij. Het positie kiezen van de Haarlemmer was dikwijls zeer goed, doch bij het korte samenspel van de Deense aanvallers moest hij het dikwijls afleggen. Zijn afnemen van de bal evenwel trok enkele keren de aandacht. In de voorhoede was de midvoorplaats door Tol (Volendam) onvoldoende bezet. De Volendammer toonde weinig begrip voor de bedoelingen van zijn medevoor- waartsen, die een veel beter spelinzicht aan de dag legden. De linkervleugel Van der Linden (D.O.S.)Janssen (Enschedé) was aanzienlijk minder dan die gevormd werd door Van der Kuil en Schouten, al moet gezegd worden dat Van der Linden tot een meer dan redelijke aanvaller kan uit groeien. Zaterdagmiddag had hij bepaald pech met zijn schoten, vooral in de tweede helft. Opvallend was echter het slechte moreel van deze jeugdige knaap, die perioden had dat hij na enig misbegrip voor zijn be delingen met een verongelijkt gezicht over het veld liep en geen enkele poging in het werk stelde alsnog zijn opbouwend werk in de aanval te doen. Bij rust stond het al vrijwel vast dat het Nederlandse team de wedstrijd zou win nen. In de 22ste minuut scoorde Schouten een zeer fraai doelpunt, nadat de Denen geruime tijd een overwicht hadden gehad en vlak voor rust vergrootte Tol die voor sprong, toen hij de bal van dichtbij in een leeg doel kon sohieten, nadat Van der Lin den het voorbereidende werk had gedaan. Na de hervatting waren de Nederlanders vrijwel steeds sterker. Schouten bracht met een zeer fraaie kopbal uit een voorzet van Janssen in de vierde minuut al de stand op drie-nul, waarna de Nederlanders nog wel enkele malen dicht bij een goal kwa men en die ook wel verdienden maar er niet meer in slaagden de Deense achter hoede afdoende te verschalken. Van der Kuil Het Belgische voetbalelftal, dat zondag 11 november in Parijs tegen Frankrijk zal speen, is als volgt samengesteld: doel: Dresen (Lierse S.K.); achter: Diricx (Union St. Gilloise) en Van Brandt (Lierse S.K.); midden: Mees (Antwerp.), Van Kerkhoven (Daring) en Van Herpe (Gan- toise); voor Jurion (Anderlecht), Van der Wilt (Anderlecht), Willems (Gantoise), Houf (Standard Luik) en N.N. Reserves: Gernaey (Oostende), Dries (Berchem Sport), Hanon (Anderlecht), en Van de Weyer (Union St. Gilloise).

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9