Menslievende arbeid, die onze steun dringend behoeft RU MERKARTIKEL vanlS gemakken voorzien x45h véél beter - véél goedkoper I Geef als geschenk een U/INTERS Visserij-varia Fa. WISKER Ook in Velsen ledenwerfactie Koop iets goeds Koop het bij RUTON-Stofzuigers RUTON-Stofzuigers Havenberichten DONDERDAG 8 NOVEMBER 1956 11 HET RODE KRUIS GROEIT Voor Naar P TON IS Vraagt demonstratie Beelden uit bewogen dagen voor het Instituut Gevecht tegen het water' RUT ON STOFZUIGERS B. DE VILDER EN ZN. Engelse pianist bij N.Ph.O. DE NIEUWSTE, MODERNSTE, STOFZUIGER %RUTON-RX* CASTRICUM Stofzuigers Loendersioot^s Warenhuis Zeer matig cabaret op feestavond D.D.S. Burgerlijke Stand Velsen HEEMSKERK WIJK AAN ZEE P.v.d.A. besprak IJmond- problemen Scheepvaart Voor de oorlog had het Nederlandse Rode Kruis nauwelijks 40.000 leden, nu telt het er meer dan een half miljoen. In het gehele land waren bij het uitbreken van de oorlog 97 colonnes met 8000 leden voor de hulpverlening aan zieken en gewonden. Nu zijn er 247 colonnes met in totaal ongeveer 13.000 helpsters en helpers. Het Rode Kruis in ons land mag zich verheugen in een duidelijke groei. Met succes heeft het na de oorlog een aantal belangrijke nieuwe taken op zich genomen. Het heeft een omvangrijke organisatie geschapen voor de toepassing van de bezigheidstherapie (Welfarewerk) in de ziekenhuizen en bij thuisliggende patiënten. Het heeft opge richt de moedermelkcentrale, de hoornvliescentra, de beentransplantatiedienst, het Jeugd Rode Kruis, de vaatbank etc. En wat het in de afgelopen dagen heeft be tekend, is meer dan duidelijk. De medische wetenschap doet steeds meer een beroep op de organisatie, die het Rode Kruis geschapen heeft. Bij uitstek is het Rode Kruis geschikt voor diensten aan de geneeskunde, omdat het werkt op basis van vrijwilligheid. De bloedtrans fusiedienst moet voor operaties steeds meer bloed leveren; het Centraal Labora torium van de Bloedtransfusiedienst le vert als enige op dit continent de modern ste preparaten, vervaardigd uit bloed; de hoornvliescentra hebben organisatorisch al zoveel hoornvliestransplantaties voorbe reid, dat er nu geen blinden, die voor een hoornvliestransplantatie in aanmerking komen, op behandeling hoeven te wachten. Het Rode Kruis Korps heeft zich naast de oorspronkelijke taak van hulpverlening aan zieke en gewonde militairen ten doel gesteld een rampenorganisatie voor de burgerbevolking te scheppen. Deze orga nisatie is aan het werk geweest bij de red ding van de bewoners in de overstroomde gebieden, bij de inrichting van noodhospi talen en de verpleging van patiënten. Het is er dank zij de toewijding van zijn medewerkers in geslaagd met de beschik bare middelen zijn werk naar behoren te doen. Ook hier zou echter stilstand achter uitgang betekenen. Het Nederlandse Rode Kruis zal niet tevreden zijn voor het Korps geheel toegerust is voor zijn taak. Het zal dan nog heel wat geld ten koste moesten leggen aan de uitrusting en aan de uitbreiding van het Korps tot 15.000 leden. Het spreekt vanzelf, dat het Nederland se Rode Kruis alleen dan kan voldoen aan de steeds groeiende behoeften, als wij het ADVERTENTIE i Alleen Kennemerlaan 106 - Tel. 5726 IBH' In het Cultureel Centrum te IJmuiden hebben de leden van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling woensdagavond zich de beelden uit bewogen dagen weer voor de geest gehaald niet zoals nu het werk van mensen, doch van de natuur, zo als de voorzitter van het Instituut, de heer Jb. Vegter, opmerkte. Hij noemde het ech ter wel een samenloop van omstandighe den, dat we nu. levende in een periode van grote beroering in de wereld, weer kennis kunnen nemen van de grote strijd tegen het water, die honderden mensen in 1953 in Zeeland hebben gestreden. De heer Vegter was van mening, dat de moordpartijen in Hongarije veel erger zijn en hij vertrouwde er op, dat de leden van het Instituut hun medewerking zouden verlenen, als men voor de vele vluchtelin gen onderdak zocht en dat zij zich zouden scharen achter de hulpactie. De heer H. J. Stuvel, die langer dan zes maanden de strijd tegen het water op de Zeeuwse eilanden heeft meegemaakt, wist daarvan heel veel interessante details te vertellen. Hij noemde de>ze tijd dan ook de mooiste van zijn leven en zeker de meest belangrijke wat het werk betreft. Hij wist de toehoorders te confronteren aan deze immense „verdediging" en herin nerde er nog eens aan,, hoe soms werk van enkele weken in een kort ogenblik weer werd vernietigd door het verschil in wa terstand vaak vijf meter per getij. Van die waterbouwkundigs ervaring bij de afsluitdijk heeft men wel veel nut ge had, zei de heer Stuvel, doch men kwam in Zeeland voor heel andere dingen te staan, waar de primitieve maatregelen van de eerste weken met veel effect sorteerden. Met een massa foto's heeft de heer Stuvel duidelijk kunnen maken., hoeveel moeite het heeft gekost om bijvoorbeeld te ver hinderen dat de W est er - S oh elde en de Ooster-Schelde in elkander zouden vloeien. Met vele voorbeelden toonde de heer Stuvel aan, dat alle mensen die daar werk ten ook met hart en ziel zich aan het werk gaven en zelfs dadelijk terugkwamen van een paar dagen vakantie, toen er onraad j dreigde. Een stroomsnelheid van meer dan j vier meter per seconde dreigde alles weer te vernietigen en met een ware doodsver achting is toen de strijd gevoerd. Het is dan ook te hopen,, aldus de heer Stuvel, dat het Deltaplan zal worden aangenomen, zo dat dergelijke rampen niet meer zullen voorkomen. Na de pauze werd een film vertoond, welke doo: r'e heer Stuvel zelf was opge nomen. De gigantische strijd tegen het wa ter kwam hierin nog beter tot zijn recht en men kon zich r.og beter dan op de foto s een voorstelling maken, hoe die 18 mil joen zakken zand georganiseerd werden om een dijk aan te leggen en gaten te dich ten. Weer later de moeilijke strijd van mannen en sleepboten om de verschillende grote zinksfukken op hun plaats te bren gen en he' is ook mede bleek nog eens aan r'e uils'ekende hulp van het Wa terbouwkundig Laboratorium in de Noord- Oostpolder tc danken, dat alles zo goed klopte, daar de door dit laboratorium ge maakte berekeningen feilloos waren. voortdurend blijven steunen. De aard van het werk brengt mee, dat dit het beste verricht kan worden door een particuliere vereniging. Het Nederlandse Rode Kruis is zo'n vereniging, die grotendeels afhan kelijk is van contributies en giften. Steunt het daarom door uw lidmaatschap. Er zijn teveel mensen, die in lijden of in nood zullen moeten vertrouwen op het werk van het Rode Kruis dan dat wij straks onverschillig mogen blijven bij een beroep op onze steun. In Velsen zal de ledenwerfactie zich ontplooien tot 15 januari. Mogen velen de ogen geopend zijn voor de weldaad, die deze vrije organisatie voor een vrij land betekent! ADVERTENTIE VELSERDUINWEG 173 - TEL. 4402 Vraagt demonstratie Gemakkelijke betaling Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft op woensdag 21 november een concert in het Kennemer Theater te Be verwijk. Onder leiding van Marinus Adam zal het volgende programma worden uit gevoerd: Suite „De Doge van Venetië" van Joh. Wagenaar; het tweede pianoconcert van Sergej Rachmaninoff, en de vierde Symfonie van Ludwig van Beethoven. Als solist treedt op de Engelse pianist Ronald Smith. Klavierschippers in Kennemer Theater Op zaterdag 10 november geeft het Be- verwijkse show-accordeon-orke.st „De Kla vierschippers" een concert in het Kenne mer Theater. Onder leiding van Cor Brou wer zal een programma met talrijke mede werkenden worden uitgevoerd. Jaarvergadering P.v.d.A. De Beverwijkse afdeling van de Pal-tij van de Arbeid houdt op vrijdag 9 november in 't Centrum" haar jaarvergadering Het gehele bestuur treedt af, maar stelt zich herkiesbaar. HUMANISTEN KOMEN BIJEEN. De gemeenschap Beverwijk van het Hu manistisch Verbond houdt op 11 november een zondagochtendbijeenkomst in het Sta- tenhuis aan de Velserweg. Dr. A. L. Constandse zal spreken over het onderwerp: „Drieërlei Godsbegrip". K.A.B. GAAT KLAVERJASSEN. Een klaverjasdrive voor de Wijk aan Zeese leden van de K.A.B. staat op het programma op woensdag 14 november in café „De Zon". Voor de winnaars zijn aan trekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ALHO eierkookpan 3.15 BRABANTIA gietertjes BERKELITE keukenuitzetten met brillant oren DUCAAT gascomforen 2 vlams KAT superkeukenuitzet MIELE wasmachine DR. OETKER bakartikelen SOLA keukengarnituur TOMADO schotelwarmers TRIO geëmailleerde bakoven CLARUS olievergasser 2.25 136.25 37.50 149.50 343.— 27.45 4.95 54.— 72.50 Kennemerlaan 1 Telefoon 5853 ADVERTENTIE v.a. ƒ119.i Centrumgalerij - Lange Nieuwstraat A De buurt- en speeltuinvereniging „Door Samenwerking Sterk" in IJmuiden, had zich tot voor korte tijd een uitstekende re putatie verschaft door de bijzonder geslaag de feestavonden, ^\Velke zij geregeld in het Thalia-theater verzorgde. Wij herinneren ons hiervan bijvoorbeeld nog de fraaie re vue's, die deze vereniging liet opvoeren door Rens van Dorth of Gerard Walden en Berry Kievits. Maar deze faam zal toch moeilijk gehandhaafd kunnen blijven, wanneer het bestuur tot het andere uiterste overgaat en een gezelschap engageert als Ko Tbeewis' cabaret-ensemble „Le moulin vert". Deze groene molen had zelfs nog de ondertitel „Wiener Spezialitat" meegekre gen, maar deze veelbelovende buitenlandse namen bleken echter geen enkele garantie te zijn voor de kwaliteiten van het pro gramma. Uit de prestaties viel af te lei den, dat het hier een groepje geroutineer de amateurs betreft, dat als zodanig beoor deeld, geen onverdienstelijk werk verricht. Maar wanneer zij zich gaan toeleggen op bet verkrijgen van engagementen ter ver zorging van diverse feestavonden, stellen zij zich bloot aan de vergelijking met meer gerenomeerde ensembles; een vergelijking, die voorlopig nog sterk in hun nadeel zal moeten uitvallen. Daarvoor telt het pro gramma teveel gebreken, zoals het ontbe ren van decors en de minder dan sobere aankleding van de meestal tamme schets jes, waaruit dit programma in hoofdzaak was samengesteld. Een andere handicap was de medewerker, die kennelijk met de conférence was belast, maar die zeer flau we notjje bleek te hebben voor de stijl, waarin' dient te worden opgetreden."" Het publiek merkte deze gebreken eveneens op, de toeschouwers lieten zich slechts spoda- disch tot onthousiasme bewegen. Zelfs viel in de zaal meermalen een ongeïnteresseerd „geroezemoes" te beluisteren. J.v.D. GEBOREN: A. van VondelenGroen. z.. Berkenstraat 36, IJmuiden-oost; J. de Graaf Post, z„ IJsselstraat 3, IJmuiden; A. Kruit hofMiggels, z., Overbildtweg 38, Sant poort; C. MoreelsZonneveld, z„ Rijnstraat 22, IJmuiden; G. van Houwelingen— ten Brinke, d., Zinneveltlaan 12, Santpoort; E. Mantjevan Nieuwenhuizen, d„ Dinkel- straat 22, IJmuiden; E. BoumaPeper, z., Ternatestraat 74, Haarlem; D. J. Kruidering van Dijk, z., van Rijswijkstraat 34, Velsen- noord; M. W. Timmerde Laat, z., Geelvink straat 28, Velsen-noord; M. C. van Genderen Burger, d., Noorderlaan 18, Velsen-noord; A. SieraadDekker, d., Frogerstraat 26, IJmuiden; A. Scherer JansenLagerveld. d„ Muiderslotweg 149, Haarlem; E. J. van Wijn gaardenSehaapsmeerders, d.. Geelvinck- straat 129, Velsen-noord; A. E. Schekkerman Kempe, z., Gierstraat 75 rd, Haarlem. H. HekmanStil, d., Meerweidenlaan 8, Velsen- noor; J. Bontde Jong, z., Curagaostraat 3, Santpoort; G. C. GoergenKweldam, d., Kieftendellaan 42, Santpoort; J. Dubbeld— van Egmond, z., Dolfijnstraat 220, IJmuiden. OVERLEDEN: A. Stolk, 81 j„ echtgenoot van H. Vaartjes, Roerstraat 29, IJmuiden; E. Broek, 77 j., echtgenoot van J. van Os, Pres. Krugerstraat 39. IJmuiden; A. van den Berge. 81 j., echtgenoot van A. de Graaf, Amsterdamseweg 48,. Velsen; J. Vermeulen, 74 j., echtgenoot van T. Veldheer, Zeeweg 218, IJmuiden-oost; L. Sprangers, 67 j., echt genoot van C. Sneekes, Grote Houtweg 183, Beverwijk; J. van der Leij, 61 j., ongehuwd, Weltevredenplein 42, Haarlem. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Anna Geertruida, d. van J. S. Nootebos en C. M. Groenland.. Anna Elisa beth Alida, d. van C. Gijzen en C. C. Glorie; Alexander Joannes Anthonie, z. van J. H. Versteeg en J. N. Gerritsma; Hendrik Jan tje, z. van H. Nieboer en E. N. Simons. ONDERTROUWD: P. C. W. Sanders, wo nende te Utrecht en W. E. M. J. Fischer, wo nende te Castricum. GEHUWD: P. G. A. Zonneveld en G. E. Kuijs, beiden wonende te Castricum; G. Bussink, wonende te Zeist en G. H. Tool, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Brigitta Maria Elisabeth, Beentjes, 24 j., wonende te Castricum. BEJAARDEN AVONDEN UITGESTELD. De feestelijke bijeenkomsten voor de Heemskerkse ouden van dagen, die voor van avond en morgen in het K.S.A.-gebouw waren vastgesteld, zijn door de omstan digheden uitgesteld en zullen plaats vinden op nader te bepalen data. Tijdens de jaarvergadering van de Wijk aan Zeese afdeling van de Partij van de Arbeid is uitvoerig gesproken over de IJmond-problemen. De wethouders W. Al- berda en E. Gerritse gaven op diverse pun ten nadere toelichting, waarbij ook de ge meentepolitiek ter sprake kwam. Ook de speciale belangen van Wijk aan Zee kwamen aan de orde en men kreeg in zicht in de problemen, die hiermee samen hangen. In het openingswoord memoreerde de voorzitter met ingehouden emotie de gebeurtenissen in Hongarije. MARKTBERICHT Andijvie f0,09—f 0,15; sla f 0,05f 0,08; bloemkool f 0,23f 0,68; tomaten f 0,20 f 0,71; spinazie f 0,22f 0,54; spruiten f 0,39— f 0,95; prei f 0,10f 0,21knollen f 0,12f 0.23; boerenkool f 0,16f 0,26bospeen f 0,18 f 0,34; waspeen f 0,21f 0,35; uien f 0,06 f 0,18. ADVERTENTIE U leunt er tegen, met deze voorbeelden uit onze wintercollectie. Sportieve zuiver wollen meis jes- en jongens-SKIBROEKEN in bruin, marine en grijs alle maten 50 cm v.a. 5.90 kl. stijging per maat Effen melton DAMESPANTALONS, bruin en marine, maten 36-46, reeds vanaf 14.90 Warme wollen tricot MEIS JES- en JONGENSPANTALONS Am. model m. omgesl. pijpen, div. kleuren v.a. mt. 50 5.95 Effen en ruitmelton KINDER PANTALONS in div. kleuren en ruitstellingen v.a. mt. 50 5.40 Zuiver wollen Dames-, Heren en KinderPATENTSTEEKSJAALS in vele kleuren reeds v.a. 2.95 Lange Nieuwstraat - Marktplein CENTRUM GALERIJ muiden Telefoon 5205 Deze afbeelding toont het kloeke ge bouw, dat op de hoek van de Arthur van Schendelkade en de Generaal Spoorlaan in Delftwijk in Haarlem zal worden opgetrokken. De torenflat zal veertig meter hoog worden en de hoofdingang zal door een soort pergola met vier aan de Generaal Spoorlaan te bouwen winkels worden verbonden. Aalsdijk, 6 v. Singapore n. Port Swettenham. Alioth, 6 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amerskerk, pass. 7 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Amstelveen 7 v. Dakar n. Amsterdam. Astrid Naess, 8 te Mena Al Ahmadi. Andijk, 8 te Havana verw. v. Lissabon. Arkeldijk 7 te Singapore v. Belawan. Alnati, 7 te Montevideo. Amor, 7 te Famagusta v. Latakia. Alblasserdijk, 8 te Antwerpen verw. Abbedijk, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Almkerk, 6 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Alpharat, 6 te Rio de Janeiro. Arendskerk, 6 v. Mombasa n. Dar Es Salaam. Bengalen, 7 te Durban. Breda, 6 te Amsterdam. Bintang, 7 v. Surabaja n. Bangkok. Bronnoy, 14 te Hampton Roads verw. Both, 7 te Benkoelen v. Tj. Priok. Bloemfontein, 7 te Kaapstad v. Las Palmas. Beninkust, 7 te Hamburg verw. Bengalen, 10 te Takoradi verw. Cottica, 8 te Paramaribo. Cradle of Liberty, 6 v. Mena n. Philadelphia. Calamares, 7 te Almirante v. Santa Martha. Castor, 6 940 m. z.w. Flores Az. n. Rotterdam. Ceronia 10 te Takoradi. I Camerounkust, pass. 7 Finisterre n. Dakar. I Caltex Pernis, 7 te Rotterdam verw. Duivendijk, 6 v. Bermuda n. Cristobal. Dorestad, 7 v. Geelong n. Fao. Drente, 8 te Marseille. Diemerdijk, 7 te Tacomar v. Vanvouver. Dordrecht, 12 te Liverpool verw. Duivendrecht, 9 te Houston verw. Eemdijk, 7 te Amsterdam. Eemland, pass. 7 Ouessant n. Amsterdam. Eos, 7 te Oran. Erinna, 7 v. Calcutta n. Pladju. I Engano 7 te Priok v. Belawan. Elizabeth B, 7 1080 m. z.w. Balboa n. Balboa. I Farmsum, 7 v. Amsterdam n. Bremen. I Groote Beer, 9 te Rotterdam verw. Gabonkust, 8 te Lobito. Giessenkerk, 7 60 m. z.o. Marseille n. L. Palmas Gaasterkerk, 7 te Manilla. Grootekerk, 8 te Sydney. Gaasterland, 7 te Vitoria. Gaasterkerk 7 te Manilla. Hersilia, 6 te New York. Hispania, 6 v. Bilbao n. Rotterdam. Hydra, 7 te Brighton v. Trinidad. Hilversum 6 te Kwinana v. Mena. Haarlem, 7 te Bremen v. Hamburg. Iberia, 6 v. Castro Urdiales n. Rotterdam. Isis 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Ivoorkust, 7 te Amsterdam. Ilos, 7 te Istanbul. Johan v. Oldenbarnevelt, 6 v. L. Palm. n. Kaapst. Jason, 7 te Port of Spain. Kieldrecht, 6 v. Genua n. Las Palmas. Kryptos, 7 v. Rotterdam n. Ornskoldsvi. Kertosono, 7 te Chemainus. Khasiella 7 v. Karachi n. Colombo. Kalydon, 7 te Curagaoo v. Rotterdam. Kinderdijk, 6 te Bremen. Laagkerk, 6 te Rotterdam. Louis Lantz, 7 te Bremen. Lombok, 8 te Kaapstad verw v. Mombasa. Lawak, 7 te San Francisco. Liberty Bell, 11 te Punta Cardon verw. Leixous, 7 te Leixous. Maaskerk, 7 v. Hamburg n. Amsterdam. Merwede, 7 te Takoradi v. Lagos. Murena, 15 te Kawasaki verw. v. Miri. Myonia, 8. te Abadan verw. v. Karachi. Musi, 7 te Palembang v. Pankal Pinang. Marisa, 7 te Spezia v. Berre. Mentor, 10 te Port of Spain verw. v. Amsterdam. Maas, 7 te Boergas. Maureen, 7 te Londen v. Jacksonville. Meliskerk, 7 v. Antwerpen n. Rotterdam. Merwede, 7 te Takoradi. Meliskerk, 7 v. Antwerpen n. Rotterdam. Moordrecht 19 te Kwinana verw. Mijdrecht, 16 te Curagao verw. Nias, 8 te Cebu verw. v. Singapore. Nias, 8 te Cebu v. Singapore. Kotos, 6 dw. Kp. Skagen n. Amsterdam. Osiris, 6 600 m. n.o. Azoren n. Curagao. Oostkerk, 7 510 m. z.o. Amsterdam eiland naar Fremantle. Pendrecht, pass. 7 Kreta n. Ceuta. Prins Alexander, pass. 7 Anticosti eil. n. Quebec. Polydorus, 7 te Surabaja v. Tjilatjap. Prins Casimir, 8 te Quebec v. Rotterdam. Papendrecht, 10 te Trinidad verw. Prins Willem IV te Rotterdam verw. Peperkust 7 110 m. z.z.w. Kp. Blanco n. A'dam. Pendrecht, 9 te Ceuta verw. Polydorus, 7 te Surabaja. Prins Frederik Willem, 6 v. Montreal n. Toronto. Prins Willem II, 6 te Chicago. Prins Willem II, 7 te Le Havre. Rotti, pass. 6 Kaapstad n. Dakar. Rijnkerk, 7 v. Las Palmas n. Kaapstad. Raki, 7 te Surabaja. Riouw, 7 te Dongala v. Makassar. Rita, 8 te Mangar verw. v. Pladju. Rijnkerk, 7 te Las Palmas v. Genua. Rondo, 4 te Singapore. Rijndam, 9 te Cobh verw. Stad Schiedam, 6 v. Bona n. Rotterdam. Schiedijk, 7 te Tampa. Stad Rotterdam, pass. 7 Scillys n. Wabana. Sumatra, 8 te Ummsaid. Soestdijk, 6 250 m. w. Landsend n. New York. Stanvac Djirak, 7 te Saigon v. Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 17 te Noumea verw Slamat, 7 te Pladju v. Surabaja. Stanvac Selo, 7 te Singapore v. Palembang. Sliedrecht, 13 te Curagao verw. Tarakan, 6 v. Rode Zee n. Kaapstad. Tero, 6 te Rotterdam. Tamo, 7 te Santos v. Rio. Telamon, 7 te Mobile n. Haiti. Tomini, 7 te Chesapeake Bay. Tjisadane, 7 v. Singapore n. Hongkong. Themisto, 9 te Rotterdam verw. Tjibadak, 7 te Melbourne verw. Tjimenteng, 7 150 m. z.w. Okinawa n. Hongkong. Utrecht, 7 v. Siain n. Balikpapan Utrecht, 7 v. Siain n. Singapore. Van Neck, 10 te Shanghai verw. Van Noort, 7 te Tiengtao v. Tientsin. Waterland, 6 v. Montevideo n. Santos. Weltevreden, 9 te Balikpapan verw. Wonosobo, 7 te Karachi v. Bombay. Willem Ruys, te Southampton v. Rotterdam. Wonosari, 7 te Hamburg. Westertoren, 7 te Bahrein. Prijzen van woensdag. Heilbot 3,203,00; gr. tong 6,406,20; grm. tong 6,105,70; kim. tong 4,60—4,40; kl. tong I 3,90; kl. tong II 3,20—3,10; tarbot I 3,40—3,20, per kg. Tar bot IV 67; tongschar 66; kl. schol I 7570; kl. schol II 64—33; v. haring 21,50—13,50; makreel 2619,50; gr. schelvis 5638; grm. schelvis 50—37; kim. schelvis 4839; kl. schelvis I 50—36; kl. schelvis II. 42—33; wij ting 4537; gr. gul 50; midd. 4644; kl. gul 40—35; kl. haai 31—28; ham 94; poontjes 31—28; kl. koolvis zw. 27; kl. koolvis wit 4230, per 50 kg. Gr. kabeljauw 180124; gr. koolvis zw. 8676; gr. koolvis wit 9087; gr. leng 140, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 25 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 115 kisten schol, 4200 kisten haring, 530 kisten makreel, 580 kisten schel vis, 50 kisten wijting, 26 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 35 kisten haai,, 5 kisten ham, 15 kisten poon, 75 kisten koolvis, 24 kisten diversen. Totaal 5690 kisten. Besommingen van woensdag. Allan- water f 26.000; IJM 20 Polderman f38.350; IJM 54 f5675; KW 125 f4807; KW 5 f1708; KW 147 f 1630; KW 95 f4640; KW 25 f7640; SCH 7 f5050; SCH 107 f 6650; VL 83 f8620; BU 33 f4220. ADVERTENTIE Alle modellen voorradig MARKTPLEIN - TELEFOON 4262 Betaling in overleg Wonorato, 7 te Singapore v. Cebu. Zuiderzee, 7 te Savannah. Zuiderkruis, 7 270 m. o. Melbourne n. Balboa. KLEINE VAART Advent, 7 v. Grouw te Rotterdam. Ameland, 5 v. Antwerpen te Londen. Arnoudspolder, verm. 7 v. Antwerpen n. R'dam. Audacia 6 v. Napels n. Lesquineaux. Barendsz, 7 v. Oxelosund n. Lugnvik. Barracuda, 7 v. Ronnskar te Gefle. Deni, verm. 7 v. Antwerpen n. Aalborg. Diligentia, 6 v. l'Avera n. Lagoulette. Draka, 5 v. Lovholmen te Londen. Elda, 8 v. Vlissingen n. Londen. Elsenburgh, 5 v. Casablanca te Londen. Europ, 5 v. rede Gt. Yarmouth n. Leith. Fendo, 5 v. Baryy te Londen. Ferocia, verm. 7 v. Antwerpen n. Goole. Flardinga, 5v. Antwerpen te Huil. Flevoland, 8 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Haskerland, 8 v. Goole te Rotterdam verw. Hast I 6 v. Middlesbro n. Immingham'. Helvetia S, 7 v. Gent n. Antwerpen. Houtman, 7 v. Assens n. Ahr. Hyke Sophia, 5 v. Marseille te Genua. Joost, 6 v. Amsterdam te Oxelosund. Kaap St. Vincent, 6 v. Gefle n. Norrsundet. Kastanjesingel, verm. 7 v. Toppila n. Huil. Lindesingel, 7 v. Korsnaes n. Londen. Lutetia, 5 v. Rouen te Londen. Lydia, 5 v. Rotterdam te Londen. Maartje, 6 v. Londen te Manchester. Meidoornsingel, 6 v. Drogheda n. Newport. Neptunus, 7 dw. Noordhinder n. Granville. Nieuwland, 8 v. Grarigemouth te R'dam verw. Nottingham 10 v. Goole te Rotterdam verw. Oleum, 6 v. Kopenhagen n. Aarhus. Olive, 5 v. Le Havre te Londen. Result, 5 v. Hamburg te Grimsby. Rijnhaven, pass. 6 Finisterre n. Casablanca. Soemba, 6 v. Oland te Tore. Spes, 6 v. Gothenburg n. Slottsbron. Start, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Statenlaan, 5 v. Malta te Salerno. Tilly, 6 v. Gent te Stockholm. Trito, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Tromp, 6 v. Stockholm n. La Paluoto. Westereems, 6 v. Husum te Domsjo. Westersingel, 6 v. Cork n. Newport. Westkust 7 v. Zaandam te Gent. Zevenbergen, 5 v. St. Malo te Napels, Zuidland, 7 v. Londen te Gent. SLEEPVAART Cycloop, 4 te Horta Azoren (repareren). Gele Zee, 6 130 m. z.w. Ouessant n. Lubeck. Hudson, 6 v. Singapore n. Haiphong. Humber, pass. 6 Dungeness n. Rotterdam. Loire, 6 380 m. o. Ceylon n. Bluff Poolzee, pass. 6 Bizerta n. Rotterdam. Rode Zee, 6 420 m. z.o. Fayal n. Maracaibo. Thames, pass. 6 Ouessant n. Rotterdam. Tyne, 6 70 m. n.w. Minikoy n. Oran. Zwarte Zee, 6 100 m. w. Ouessant n. Fawley. ADVERTENTIE verkrijgbaar bij unie MARKTPLEIN IJMUIDEN Op woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Karl Grammersdorf van Antwerpen. Regina van Karlstad. Otto Blumenfeld van Geffle. Ivoorkust van Freetown. British Scout van Isle of Green. Somalegra van La Coruna. Prinsegracht van Hamina. Dieter Waltraud van Hamburg. Attis van Paramaribo. Clot- hilde M van Kristmahamn. Holderfine van Huil. Noorderlicht van Goole. Polaris van Huil. Vertrokken zijn: Pratella naar Pepel. Juno naar Rotterdam. Fosdyke Trader naar Huil. Emsriff naar Rotterdam. Saxon Queen naar Rotterdam. Otto Schepers naar Kalmar. Esso Huil naar Valley. Senior naar Dublin. Clangula naar Rotterdam. Farmsum naar Bremen. Ursaminor naar Malmö. Helene n. St. Juan. Trito naar Rotterdam. Overijssel naar Hamburg. Niobe naar Helsinki, Odor naar Antwerpen. Strabo naar Rotterdam. Phidias naar Rotterdam. IJssel naar Pernis. Volharding naar Hamburg. Dorsoturo naar Rotterdam. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE >OOCXXXJU.X,XXJOLXX>WX.XXXXXXXXX)OOOOOQCOC

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3