Veel bloemen en cadeaus voor jubilerende „Tante Riek" Minister Algera kondigt maximum snelheid aan in bebouwde kom Dependance van Emmaschool aan Jacob Catslaan geopend Kennemer u Lantaarn Oversteken op de zebra's Agenda voor Velsen Zebrapaden voor voetgangers worden begin 1957 definitief ingevoerd mm Logementhoudster kreeg de eer, die zij in een kwart eeuw verdiende Pt'Aanle f>k PLAATS MAKEN OOK DAT HINDERLIJK 8 Veertiende wegenverkeersdag K.N.A.C. Machinefabriekje wordt uitgebreid Santpoortse dammers sterker dan reserves van B.D.G. Gemeentebibliotheek en ■leeszaal boeken succes met boeken Begrotingsraad begint op 26 november Koningin op Palermo WAAROM NOG KALE clubs en Wl stoelen'! L St. Caecilia bedelt met succes Agenda voor Castricum TAXI NODIG? - BEL 5 000 AUTOflAHtKHAL Maandagavond in het Velserbad VZV—DAW Kerkconcert in de Engelmunduskerk ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 In zijn openingsrede voor de veertiende wegenverkeersdag van de K.N.A.G., welke vrijdag in het Kurhaus te Scheveningen werd gehouden, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, meegedeeld, dat hij na zorgvuldig overwegen heeft besloten het advies van de meerder heid van de commissie Veiligheid Wegverkeer te volgen, dat neerkomt op de invoering van de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur in de bebouwde kom, met de mogelijkheid op doof Gedeputeerde Staten aan te wijzen wegen een maximum van zestig kilometer per uur toe te staan. Overeenkomstig het nog bestaande voorschrift van artikel 2 van de wegen verkeerswet heeft de minister een ontwerp tot wijziging van het wegen verkeersreglement van deze strekking om advies gezonden aan de colleges van Gedeputeerde Staten met het verzoek om daarover op korte termijn hun inzicht kenbaar te maken. De minister was er zich van bewust, dat de mededeling ook in deze vergadering van de K.N.A.G. met gemengde gevoelens zal worden ontvangen, doch hij heeft ertoe besloten op grond van de overweging, dat ook deze maatregel voor het autoverkeer niet onevenredig hinderlijk zal zijn en te baat moet worden genomen als een middel, dat zal kunnen leiden tot beperking van de ernst en het aantal der verkeersongevallen. De minister wees er voorts op dat deze veertiende wegenverkeersdag van de KNAC in het teken stond van wegen en wegenbouw. Te verwonderen behoeft dit niet, want de uitbreiding en verbetering van het wegennet heeft de laatste jaren grote aandacht van de regering gehad. Dit kan eruit blijken, dat voor de aanleg van wegen voorkomende op het rijkswegenplan in 1953 nog geen 16 miljoen beschikbaar was en dat daarvoor in de begroting voor 1957 70 miljoen is uitgetrokken of 40 per cent meer dan voor 1956 en ongeveer het dubbele van het voor 1955 toegestane be drag. Minister Algera wees er op, dat de aan leg van betere, snellere en daarbij veiliger verbindingen voor het wegverkeer het na tionale economische leven ten goede zal komen. Samen met de perfectionering van de andere verkeersmiddelen, de spoorwe gen, de vaartwegen, maar ook die van het geldverkeer, post en telefoon, zullen zij de mogelijkheid verschaffen van een intense bedrijvigheid, verdeeld over het ge hele land. Daarnaast zullen de nieuwe we gen de waarde van de automobiel voor het particuliere leven van grote groepen van de bevolking verhogen door het schenken van een tevoren niet gekende bewegings mogelijkheid, welke een verrijking kan be tekenen op het gebied van cultuur, recre atie en familieleven. De verdere groei van het verkeer laat zich, bijzondere omstan digheden voorbehouden, verwachten. Daar toe is te meer reden nu Nederland wat het aantal automobielen per duizend inwoners betreft bjj andere vergelijkbare landen achter staat. V oetgangersoversteekplaatsen De minister zei goede hoop te hebben, dat de wettelijke regeling voor de voetgan gersoversteekplaatsen in de eerste heelft van 1957 van kracht zal worden. Daar zal een door het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met de verkeersbonden te verzorgen systematische voorlichting aan voorafgaan, teneinde het publiek, zowel voetgangers als rijverkeer met de mérites van deze regeling vertrouwd te maken. Ook is met medewerking van de vereniging van Nederlandse gemeenten een overleg met de gemeentebesturen gaande om zoveel mo gelijk een doeltreffende aanleg van over steekplaatsen te verzekeren. Vervolgens sprak de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Wegenbou wers, de heer H. D. Prins, die meende, dat het in de wegenbouw niet mogelijk zal zijn tegen lagere aanneemsommen te werken. Hij zei dit naar aanleiding van een on langs door minister Zijlstra gedane veron derstelling, dat de prijzen in het bouwbe drijf in het algemeen te hoog liggen door de zwarte lonen en dat omgekeerd lagere prijzen in het bouwbedrijf het uitbetalen van zwarte lonen onmogelijk zullen maken. De heer Prins betoogde, dat in de wegen bouw nagenoeg geen zwarte lonen worden betaald als gevolg van de ver doorgevoerde ADVERTENTIE Imp. Lahoemaoa - LAMEVO. Postb. ia LAREN Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat bij hun besluit van 6 november 1956, ingevolge de hinderwet vergunning is verleend aan het Machine- en Constructiebedrijf P. L. Harsveld n.v., Wijkerstraatweg 201 te Velsen-Noord tot het uitbreiden van de machineherstel- en constructiewerkplaats in het perceel Wij kerstraatweg 201 te Velsen-Noord. VERKOOPMIDDAG VAN DE ZUSTERKRING Iedere dinsdagmiddag wordt er een „zus- terkring" gehouden in de Elon kapel (Va- reniusstraat I) bij de watertoren in IJmui- den. Daar wordt gebreid en er zijn al vele mooie kledingstukken vervaardigd. Nu wordt dinsdagmiddag 13 november om 2.30 uur in de Elonkapel alles tentoonge steld en men zal dan proberen de diverse werkstukken te verkopen. Een ieder is har telijk welkom. Voor het geld, dat ontvan gen wordt, hopen de organisatrices met ve len uit alle gezindten Kerstfeest te vieren. BIDSTOND IN CHR. GER. KERK In de Chr. Ger. kerk aan de Pastorieweg te Santpoort zal zondagmorgen een bid stond worden gehouden. De dienst vangt aan om 9 uur. In deze gebedssamenkomst zal voorgaan ds. D. H. Biesma. mechanisatie in deze bedrijfstak. Boven dien kent de wegenbouw een vrij scherpe onderlinge concurrentie, die prijsverlagend werkt. Spreker zei, dat, dank zij de mecha nisatie, de prijzen in de wegenbouw, be rekend naar de prijs van vijf a zes jaar geleden, 5 tot 10 percent omlaag zijn ge gaan, ondanks de omstandigheden, dat de eisen, die aan de wegen worden gesteld steeds hoger worden en zwaardere en duur dere constructies moeten worden toegepast. Er zou wellicht een mogelijkheid zijn de prijzen in de wegenbouw iets te verlagen, als groter continuïteit in de uitvoering van werken kwam en de aanbestedingen meer zouden worden gecentraliseerd. De heer Prins had er echter oog voor, dat hierbij grote moeilijkheden voorkomen, omdat men moeilijk de autonomie van de verschillende hogere en lagere publiekrechterlijke licha men kan aantasten. Aan het slot van zijn betoog deed de heer Prins nog een beroep op de weggebruikers de veiligheid van de werkers aan de weg meer in acht te nemen en niet razend snel langs de plaatsen te jagen, waar werken in uitvoering zijn. In het „Statenhuis" speelden voor de tweede klasse damcompetitie de BDC-reser- ves een wedstrijd tegen Stabiel uit Sant poort; de Beverwijkse dammers kregen een zware nederlaag te incasseren. Zij werden met 614 door de Santpoorters verslagen. In deze ontmoeting was het begin voor de BDC'ers al direct teleurstellend, A. van Son die als invaller aan bord zes tegen L. Visser speelde, moest ervaren dat het dam spel verrassend kan zijn. Door ben fout in de opening behaalde Visser in een prachtig uitgevoerde damslag een stand die verder spelen onnodig maakte, en zo stond BDC binnen een half uur 20 achter. Beter deed het C. Nijman. Na in het middenspel tegen G. Zuiderduin een schijf winst be haald te hebben, wist hij een stand op te bouwen, die de partij in zijn voordeel deed eindigen 22; later zou blijken dat dit de enige winstpartij voor de BDC zou zijn. E. Reinhout speelde tegen F. Hoek een gelijk opgaande strijd. Wel behaalde Hoek posi tievoordeel, maar dit was niet voldoende om te winnen, zodat het remise werd 3-3; W. H. de Graaf, die totaal uit vorm is, raakte in de opening al direct een schijf achter. Wel hield hij tegen P. de Kort nog lang stand, doch in het eindspel moest hij de vlag strijken, 35; C. Snel speelde tegen J. Beekhuis een mooie partij. In het mid denspel werd Beekhuis gedwongen een schijf te offeren. Beekhuis wist nog net remise te forceren, 46. D. van As had het tegen E. Zuiderduin lang niet gemakkelijk. Aanvankelijk was de kans op remise groot, maar in het eindspel speelde Zuider duin zeer sterk, zodat Van As in deze par tij ook weer een nu moest noteren, 48. De partij van H. L. Nijman tegen H. Iepen burg had een normaal verloop. Er deden zich geen verwikkelingen voor, zodat hier remise de goede uitslag was 59. E. An drea speelde ook deze avond niet voor wat hij waard is. Normaal had hij van de in valler Fr. Bontebal moeten winnen, maar enkele fouten van Andrea werden door Bontebal goed gebruikt, zodat hij de volle winst behaalde 511. In de partij W. Hoo- genboom tegen J. Buren werd door beide spelers geen fout gemaakt, zodat hier re- misie de goede uitslag was 612. A. Albers wist zich aanvankelijk aardig tegen H. Jan sen te weren, naarmate echter het einde naderde werd zijn stand slechter. Hij moest in Jansen de sterkere erkennen, 6—14. Op 14 nov. a.s. wordt de wedstrijd Hille- gom-BDC I gespeeld. Deze ontmoeting heeft plaats in het clublokaal van Het Oosten te Haarlem. In de periode van 8-31 oktober werden door de Velsense gemeentebibliotheek in totaal 4585 boeken uitgeleend. Hierbij waren 2077 kinderboeken. Het aantal uitgeleende studiewerken bedroeg 3302. Van de leestafel werd door 322 per sonen gebruik gemaakt. In afwijking van de gebruikelijke ter mijn van drie weken tussen de vergade ringen gaat de volgende bijeenkomst van de gemeenteraad van Velsen op 20 novem ber niet door. De begrotingsvergadering, waarin ook enkele gewone agendapunten ter behande ling zullen worden voorgelegd, zal aanvan gen maandag 26 november a.s. om 14 uur en zal worden voortgezet om 19.30 uur, dinsdag d.a.v. om 19.30 uur, woensdag d.a.v. om 14 uur en 19.30 uur en eventueel donderdag d.a.v. om 14 uur en/of 19.30 uur. Visafslag Urk. Donderdag werd door 22 vaartuigen aangevoerd: 1611 pond snoek baars, prijs f 1,04f 1,08; 195 pond rode baars, prjjs f0,78f0,83; 2078 pond voorn, prijs f 0,10 en 25 pond lijnaal, prijs f 1,33 alles per pond. Koningin Juliana heeft een bezoek gebracht aan Palermo, de hoofdstad van Sicilië, waar zij vele zeer oude gebouwen bewonderde. Hoezeer in cognito het bezoek ook was, toch werd de Koningin opgemerkt door fotografen die - weliswaar door politie op een flinke afstand gehouden - een foto wisten te maken. Op de achtergrond ziet men op de foto twee Siciliaanse agenten in hun schilderachtige kledij. VSV-nieuws Zondag zullen VSV en KFC elkaar in het sportpark Schoonenberg te Velsen ontmoe ten. De grote Koogse van weleer moge dan niet meer die grote faam hebben, toch geldt deze ploeg nog steeds als een geduchte tegenstander. Het zwaartepunt van het elftal heeft altijd in de verdediging gelegen. Het thans algemeen aanvaarde stopperspil- systeem is eertijds door KFC in Nederland met groot succes geïntroduceerd. De verde diging met de oud-internationaal Hendriks en de linkshalf van het Nederland-B elftal Kr-yver aan het hoofd, staat echter ook haar mannetje. Om de stugge verdediging te pas seren zal de voorhoede van VSV van het begin af fel op winst moeten spelen om succes te behalen. Een overwinning heeft VSV wel nodig om uit de buurt van de onderste plaats te blijven. Moge de aanhang van de roodwitten niet teleurgesteld worden. Het overige programma van VSV luidt; Fortuna VI. 2—VSV 2; Haarlem 4—VSV 3; VSV 6Kinheim 4, aanvang 10.00 uur; VSV 7Velsen 5; VSV jun. aDSS jun. a., aan vang 2.00 uur. GESLAAGD TE DELFT De heer K. Groot, Lijsterlaan 24 te IJmuiden-Oost is aan de Technische Hooge School te Delft geslaagd voor ingenieur Weg en Waterbouw. ADVERTENTIE ff 'V' WIJ BEKLEDEN MET STÓFFEN NAAR KEUS Onze fraaie STOFFEN-COLLECTIE wordt u gaarne ter inzage gegeven. Marktplein 30 Trompstraat 35 OOOOOOOOOC)OOOOOOOOOCXDOOOOOC>OOOCxDOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOi De r.k. harmonie „St. Caecilia" heeft in twee weken tijds ongeveer 5 a 6 dui- zend kilo oud papier opgehaald, alsmede andere afvalstoffen. Men gaat zaterdag weer verder om de kas voor het uniformfonds te spek ken. De volgende straten zijn nu aan de beurt. Rijksstraatweg, omgeving papier fabriek, Koningsweg, Da Costa buurt. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOOOOOOOOCOCOOOOOOO Zondagsdienst artsen Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. H. J. van Nievelt, Burg. Lommenstraat 10, telefoon 354. Zr. Meihui zen, Bakkummerstraat 41, telefoon 530. Apotheker; P. van Ouwerkerk, Burg. Lom menstraat 6, telefoon 500. Corso-theater, Castricum, zaterdag en zondag 7.15 en 9.30 uur: „Het recht om ge boren te worden." Maandag, dinsdag en woensdag 8 uur: „Ontwakende begeerte", zondagmiddag 3 uur: „De overloper". De receptie van de alom beminde „Tante Riek", de on betwiste bazin van het burgerlogement aan de Klooster straat in Beverwijk ter gelegenheid van het feit, dat zij vijf en twintig jaar geleden met dit werk begon en het tot zegen van vele alleenstaanden voortzette, heeft in de naburige zaal „De Vijzel", waar de gasten van Tante Riek hun „uitjes" met zoveel enthousiasme optuigen, ontzaglijk veel belangstelling getrokken. Er waren ten eerste al niet minder dan vijfenzeventig bloemstukken en temidden van die bloeiende herfsttuin troonde het slachtoffer van deee huldiging: de kleine weldoenster van zovele mannen, wier leven door de omstandigheden vastliep en die bij Tante Riek een altoos gastvrij onder komen, een warm bed en een hap eten konden vinden. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA De huisgenoten zelf, waar onder er één is, die al meer dan twintig jaar gast is van deze Tante, hebben de ju- bilaresse een pracht van een theeservies geoffreerd. Hoe breed de stille belang stelling is, die Tante Riek, alias mevrouw Minneboo met haar vele goede wer ken trekt, bleek wel uit de vele gasten ter receptie. Daar was allereerst burge meester mr. H. J. J. Schol ten, de hoofdinspecteur van politie Molenaar en de di recteur van Sociale Zaken, de heer Bosschers. spraakje tot de jubilaresse onder meer gezegd, dat zij niet zo erg graag in het middelpunt van de belang stelling staat, maar dat een feest als dit natuurlijk niet ongemerkt voorbij kon gaan. Hij memoreerde, hoe me vrouw Minneboo niet alleen veel drukte in haar bedrijf heeft gekend, maar daar naast ook nog de zorg voor tien kinderen op haar schouders voelde. ,,U staat bekend om uw eenvoud", zo ging de heer Bakker voort „en ook daarom deden zovelen spontaan aan deze huldiging mee. De heer H. Bakker, een bekende figuur op sociaal terrein heeft in een toe- Hij wilde haar bedanken voor het vele, dat zij in so ciaal opzicht deed voor de minder-bedeelden in deze maatschappij en hij herin nerde aan het woord van Christus „Wat Gij aan één van mijne minste broeders doet, dat hebt gij aan mij gedaan". De dank werd eveneens overgebracht aan „Ome Toon", de heer Minneboo dus, die dan wel niet daad- derkelijk in het logement werkt, maar niettemin tot in hart en nieren de taak van zijn vrouw verstaat en waardeert. Er kwam een tweede waardevol cadeau: vier fauteuils, twee van de kinderen en twee van de grote vriendenschaar. „Ik weet, dat u er niet in zult gaan zitten uitrusten" merkte de heer Bakker ten slotte op. Er is daarna nog veel gezegd, veel waars vooral, jegens deze eminen te vrouw en de heer F. Bas- stra heeft zelfs een gedicht voorgedragen, waarin de kwaliteiten van Tante Riek door de heer Barbeiers be zongen werden. Tante Riek en Ome Toon vonden het machtig mooi. En na afloop is er gezellig gedanst op de muziek van een accordeon. De elf van CSV Het Castricumse CSV krijgt zondag ZAP I op bezoek en komt met de volgende spelers. Doel: Chr. Meijer; achter: A. Keesman en H. Altena; midden: P. Beiersbergen, H. Jacobs en H. Hartog; voor: P. van Maarle- veld, G. de Vries, B. Kossen, H. van Dig gelen en C. Stolk. Opstelling Vitesse '22 Zondag gaat het Castricumse Vitesse '22 de strijd opnemen tegen Purmersteijn I en komt met de volgende spelers. Doel: K. Zonneveld; achter: N. Lute en J. Tool; midden: A. Groot, J. Borst en H. Borst; voor: J. de Zeeuw, A. v. d. Valk, H. Eick- hoff, M. Res en H. Zonneveld. Donderdagavond had de opening van de dependance van de Emmaschool in Drie huis plaats. De voorzitter van het bestuur voor Christelijk Volksonderwijs, de heer M. Tijl, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Veldhuyzen en de afgevaardigde van het gemeentebestuur, wethouder C. P. J. Maas. Hij sprak zijn blijdschap er over uit, dat na een voorbereidend werk van ongeveer drie jaar deze dependance nu in gebruik kon worden genomen en dankte inspectie en gemeentebestuur voor hun medewer king. De wens om ook in Driehuis een school met de bijbel te krijgen was hiermee in vervulling gegaan. Het bezwaar van vele ouders, dat de afstand naar de Emmaschool te groot was, is hierdoor weggenomen. Achtereenvolgens voerden het woord de inspecteur van het lager onderwijs de heer Veldhuyzen, wethouder Maas, architect Ten Broeke, aannemer De Groot, de heer Van Gelder namens de kerkeraad der Herv. Gemeente te Velsen-Zuid, ds. Dickhout na mens de Herv. Gemeente te IJmuiden- Oost, de heer Huizinga namens de Juliana- school en tot slot het hoofd der school, de heer J. Bergsma. Alle waren het er over eens, dat hier iets moois tot stand was gekomen, waar het een genoegen moest zijn onderwijs te geven en te ontvangen. Mej. A. Mulder begint hier haar taak met klas 1 en 2 en het bestuur hoopt dat deze dependance spoedig tot een zelfstan dige school mag uitgroeien. Na bezichtiging der lokalen en leermid delen en 'het gebruik van een kopje thee werd een les weergegeven op de band-re corder, opgenomen^door een 6-jarige leer ling uit klas I. Hét'projectieapparaat werd ook hierbij ingeschakeld. De ouders leef den intens mee met de geschiedenis van Roodkapje, die via band-recorder door de kinderstemmen werd weergegeven. De heer Bergsma dankte tenslotte allen voor hun belangstelling en sloot deze bij eenkomst met dankgebed. ADVERTENTIE VOOO ZO'H KENMEMERlAAM Q& Het behoort tot de slechte gewoonten van vele inheem sen, die niet over een eigen verrespreker beschikken en zich dus voor het telefoneren tot de openbare huisjes van Tante Pos moeten wenden, zich nimmer van hun stand plaats te willen laten ver drijven. Aldus bericht mij een IJmui- denaar die meermalen mee maakte, dat lieden, die voor een interlokaal gesprek een dubbeltje hebben geofferd en dan op de verbinding via de telefoniste moeten wachten, met geen goede woorden of boze gezichten te bewegen zijn hun wacht op te geven, wan neer deze verbinding wordt geregeld. Dit nu lijkt mij een zaak, die nauwelijks een woord ver dient dat zij woorden vergt, werpt een minder aangenaam schijnsel over hen, die het niet tot zoveel fatsoen kunnen brengen. Want als er buiten de cel enige lieden samenrot ten, die met het dubbeltje ver twijfeld in de vuist geklemd, op een lokaal gesprek uit zijn, is het toch helemaal niet erg, om deze stakkerds de tijd, waarin de verbinding er nog niet is, te laten gebruiken voor hun gesprekje. Komt de inter lokale juffrouw er dan tussen door alla, nog geen kind over boord, dan is dat altijd te regelen. Een béétje mee werken onder elkaar, 't Kan nooit kwaad. De drie minuten stilte, die Nederland donderdag tegen twaalven besteedde, aan de Hongaarse tragedie is we moeten eerlijk zijn op som mige plaatsen een demonstratie van laksheid en zelfs onbe schoftheid geweest. Nu, ik aoel niet op het „gebaar" dat de Russische handelsattaché maakt door radio-marsmuziek over het Amsterdamse Mu seumplein te lat schallen en alle ramen daarbij open te zetten, ik doel op onze eigen en dus niet verwachte on trouw aan deze stille minuten in een bezige ochtend. Want al stond er dan een grote stenenwagen stil bij de Velsense Tunnelbouw en al groepten dan de tunnelbou wers eerbiedig bijeen op het moment der nationale rouw- minuten, er is k hard en haastig doorgereden op de Rijksweg, de De Noostraat en de Lange Nieuw. En bij de vishallen moest een IJmui- 'enaar gewezen worden op zijn onvertraagde pas, toen de kerkklokken zwegen en het Het gaat thans steeds meer bij de snelverkeerders door dringen, dat de oversteekplaatsen de zebra's zogezegd straks het heiligdom der voetgangers worden. Er wordt al netjes afgeremd hier en daar en dan volgen er vriendelijke knikjes over en weer, die verheugend zijn, wat de mentaliteit der beide partijen aangaat. Ge weet, dat er straks zwart witte palen komen met oranje bollen in top, die een knipper licht omhullen en als het een maal zover is, móet het snel verkeer afremmen voor deze voetgangerskanalen, hoewel natuurlijk bij voorbaat de voetganger niet koning mag kraaien en vlak voor een op rukkende automobiel mag oversteken. Om aan deze nieuwe en nut tige situatie alvast wat te wennen, zou ik ulieden, zowel voetgangers als automobielrid ders ter overdenking willen meegeven wat te oefenen op deze balans der wellevendheid. land even de adem inhield. Ik heb bewondering voor degenen, die hem daarop duid de en erkentelijkheid voor diens antwoord: „Neemt me niet kwalijk dank u zéér". Gisteravond heeft Velsen in een ontroerende manifestatie in de Stormvogels-garage weer wat goed gemaakt van deze kleine nonchalance. Het was daar even voelbaar, hoe diep dew node ligt, die deze week in het menselijk hart is ge slagen door het meedogenloos geweld van een oppermachtige vuist. Overigens: de algemene beschouwingen voor de ko mende begrotingsbehandelin gen zullen er ongetwijfeld nóg van zinderen. Hinderlijk was beslist de reactie in een lunchroom in Beverwijk op de drie minuten gedachtenis, toen de diensters onmiddellijk daarna wisten te vertellen, dat het hele werk schema in de war was ge lopen. Dat het leven van tien miljoen Hongaren „in de war" is gelopen, is niet zó belang rijk? Eend vlucht Op de P. C. Hooftlaan is gisteren een eend waarge nomen (niet zo'n raar autootje op wankelwielen, maar een échte kwaker), die zich in westelijke richting bewoog. Aangenomen moet worden, dat het dier de Kerstdagen voelt naderen en bezig is met emi gratieautoriteiten, om dit op dat punt onuitstaanbare land te verlaten. Hem wordt vrij geleide verzekerd. Lampenier Maandagavond begint voor VZV de win- ter-bekercompetitie van de KNZB met een polowedstrijd tegen het eerste herenzeven- tel van DAW. De Alkmaarse Waterratten en de Velser Zwemvereniging zijn reeds vanouds ri valen en ook deze winter spelen de eerste zeventallen tegen elkaar in de bekercompe titie van de KNZB, afd. B. In deze afdeling spelen verder nog Kroosduikers I (West- zaan), Neptunus I (Zaandam) en Vliegen de Vissen I (Alkmaar), de eerste twee eveneens oude bekenden van de IJmuide- naren, de laatste echter een nieuwe tegen stander. We hebben de boeken er eens op nageslagen, maar zover we terug kunnen zien heeft VZV tegen deze tweede klasser nog nimmer in een competitie gespeeld. De nummers 1, 2 en 3 van alle afdelingen in deze bekercompetitie (A tot en met G) komen met de nummers 4 uit de afdelingen A, D, F en G in de afvalronde, die na af loop van de competitie zal worden ge speeld. Uit deze afvalronde zal uiteindelijk de KNZB-bekerwinnaar te voorschijn komen. Dat het in het Velserbad niet aan be langstelling zal ontbreken, kunnen we haast wel voor vast aannemen, daar deze wed strijd spannend en (zoals meestal) specta culair zal worden. Door velen in IJmuiden, die de water sport een warm hart toedragen zal deze wedstrijd niet gemist willen worden. De opstelling van VZV zal zijn; doel: Hagedoorn; achter: Schoone, Hamers en Gottmer; voor: Kobes, Bouman en Bakker. In de Hervormde Kerk, de „Engelmun duskerk" in Velsen-Zuid geeft het „Engel- munduskoor" op dónderdag 15 november een kerkconcert ten bate van het restau ratiefonds der kerk. Het koor staat onder leiding van dirigent Joop Huizinga. Er wordt medewerking verleend door een koperkwartet van de IJmuider Harmonie, het gemengd dubbelkwartet „Cantabile" onder leiding van dirigent S. v. d. Wal en Adriaan Verschoor, organist. ZATERDAG 10 NOVEMBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „Moord op de voorpagina". Rex, geen opgave. „Felison", 15—17 uur, Heidestraat, expo sitie van schilderijen en tekeningen van Geert Jan van Meurs en beeldhouw werken van Louk van Meurs-Mauer. Herv. Dameskrans IJmuiden, 1524 uur, bazaar in gebouw Chr. Belangen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 1416.30 uur. Voor Hongarije, 20 uur, zaal Abelenstr., cabaretavond ten bate van hulp aan vluchtelingen uit Hongarije. „De Klavierschippers", 19.30 uur, Petro- naatsgebouw, concert. Openbare leeszaal en bibliotheek, Hei destraat, open van 1012.30 uur en 14.30 —17.30 uur. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20.15 uur, zaal „Zomerlust", toneelvoorstelling. VELSEN-NOORD „De Monica's, 20 uur, Herv. Wijkgebouw, Dijckmanstraat, concert. ZONDAG 11 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Tien kleine negertjes"; 19 en 21.15 uur: „Moord op de voor pagina". Rex, geen opgave. SANTPOORT R.K. Harmonie „Soli deo Gloria", 20 u., zaal Bohm, concert. MAANDAG 12 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het schip der verloren vrouwen". Rex, geen opgave. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 14.30-17.30 en 19-21 u. Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Velsen, 20 uur, Gem. Vergaderlokaal, van Diepen straat, bijeenkomst. VELSEN Raadhuis, 1517 uur, spreekuur wethou der van ondewijs; geen spreekuur burge meester.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10