Uitbreiding W. F. Visserhuis in studie Politie en PTT gaan in Santpoort samen bouwen „Arend Reijm" Toonkamer gasbedrijf en verhouding tot middenstand in discussie Velsens Cultureel leven in de komende week Parkeerhavens en parkeer verboden in overweging Visserij-varia Havenberichten Geen volkstuinen wegens „ademnood" Natrium langs „nieuwe" Hagelingerweg ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 Gasbedrijf V erlichting Centrale „vuilnisdienst?" Sociale Zaken en bejaarden De make up" van Velsen Eten en helpen Laatdunkend Twee nieuwe viaducten Verbreding kanaal werkt remmend SPEELSTRATENIN VELSEN voor alle rijbewijzen: WEKKERS Fa. A. R. de Boer Wisselend succes in competitie W atervliet-korfballers kunnen punten vermeerderen De veiling van Vrijdag ii De memorie van antwoord van het college van B. en W. op vragen uit de Velsense raad naar aanleiding van de gemeentebegroting over 1957 vermeldt uiteraard ook een serie wetenswaardige zaken over de bedrijven der gemeente Velsen, waarbij zowel de kleine stadsverfraaiingen als de grote financiële vraagstukken aan de orde kwamen en de raad zich omstandig liet voorlichten door het college over het W. F. Visserhuis, om zich tenslotte op de begroting zelf te „werpen", die, voorafgaand op de algemene beschouwingen die straks in de raadzaal zullen klinken, reeds nu geducht werd uiteengerafeld. Een tweetal leden wensten, nu het W. F. Visserhuis gereed is, mededeling van volledige gegevens omtrent de financiële consequenties voor de gemeente, tengevolge van het faillissement van de bouwonderneming De Haan en Reek en verschillende leden waren van mening, dat uitbreiding van het tehuis een gunstiger exploitatie mogelijk zal maken een vraag, die ook onzerzijds al eens aan de orde is gesteld. Een ander lid verzocht het college een overzicht te geven van de oorzaken van het verschil tussen het tekort, dat destijds bij de exploitatie-opzet tot uitdrukking kwam en het thans bij de begroting 1957 naar voren komende tekort. Het faillissement De Haan en Keek is door de curator nog niet afgewikkeld, zo dat thans nog geen volledig overzicht is te maken. Verwacht wordt, dat in het begin van 1957 alle gegevens beschikbaar zullen zijn, zo repliceerde het college; omtrent het onderzoek naar de wenselijkheid van een uitbreiding, ontvangt de raad te zijner tijd mededeling. De vaste lasten van het tehuis zijn in verband met de ter zake genomen raads besluiten nagenoeg gelijk gebleven. De variabele kosten lonen en prijzen hebben B. en W. niet in de hand. De plaats gehad hebbende stijgingen werken uiter aard door in de begrotingen 1957. D^ in komsten huren en pensionprijzen blijken niet naar evenredigheid te kunnen worden verhoogd. Per 3 november 1956 was de bezeting als volgt: 7 eenpersoonskamers: alle bezet. 25 tweepersoonskamers: 14 bezet met 2 personen, 11 bezet met 1 persoon. 30 woningen: 27 bezet met 2 personen, 3 bezet met 1 persoon. Er is een commissie van advies ingesteld door de raad. Klachten moeten bij B. en W. of de directrice worden ingediend. Een raadslid wilde ingelicht worden over de verhouding tussen het bedrijf (overheid) en de plaatselijke middenstand met betrek king tot de toonkamer. Ditzelfde lid was het opgevallen, dat de verlichting op verschillende plaatsen in de gemeente nog veel te wensen overlaat, onder meer op het Marktplein. Van verbetering der verlichting van de Hagelingerweg, die een vorig maal is toe gezegd, was een ander lid nog niets ge bleken. Weer een ander lid informeerde of het de bedoeling is de oude straatlantaarns door nieuwe (T.L.) te vervangen. De verhouding aangaande de toon kamer is zodanig, dat de verkoop van gas- toestellen, en de installatie daarvan, zowel door erkende gasfitters, als door het bedrijf geschieden, zo antwoordt het college» Indien een verbruiker een gastoestel aanschaft bij het bedrijf, door bemiddeling van een erkende gasfitter, wordt aan deze fitter een gedeelte van de handelskorting afgestaan. Indien wordt overgegaan tot het stichten van 'n toonzaal voor de verkoop van gas- toestellen, zal een bespreking met de samenwerkende, erkende, gasfitters vol gen, waarbij getracht zal worden tot een verdere samenwerking te komen. Ook B. en W. is bekend, dat de open bare verlichting van verschillende straten te wensen overlaat, ofschoon gedurende de laatste jaren reeds veel verbeteringen zijn aangebracht, waarvoor verschillende leden van de raad hun waardering hebben ken baar gemaakt. Van de objecten, waarvan de verlichting te wensen overlaat, is het Marktplein zeker niet het ongunstigste. De rijstraten rondom het Marktplein zijn normaal verlicht, terwijl een verlich ting van het'Marktplein zelf niet raadzaam is, aangezien daardoor het opstellen van een kermis, circus e.d. zeer wordt belem merd, of zelfs onmogelijk gemaakt. Indien de gemeentelijke financiën dit mogelijk maakt, zal ook in de komende jaren worden doorgegaan de openbare ver lichting te verbeteren. Bij de bespreking van de begroting voor 1955 is ten aanzien van de verlichting van de Hagelingerweg al geantwoord: „Ver betering van de verlichting van de Hage lingerweg wacht op de doortrekking van de Vondellaan naar de Hagelingerweg. Als deze doortrekking een feit is, zal ook de verlichting worden verbeterd Het ligt in de bedoeling, na gereed komen van de verbinding Recreatieweg WateriooiaanVondellaan Hagelingerweg —Rijksweg, dit gehele traject door middel van natriumlampen te verlichten. Verschillende leden was het opgevallen, dat de afvoer van huisvuil zulke hoge kos- ten met zich mee brengt. Twee van hen vroegen of het college de mogelijkheid ziet in de gemeente een com postbedrijf te stichten of met een andere IJmondgemeenten ^D^andere leden herinnerden zich dat de wethouder, meer in het bijzonder met deze zaak belast, bij de vorige begrotingsbehan deling het plan heeft geopperddoor ver branding op grote schaal de kosten van afvoer van huisvuil drastisch te beperken In Velsen-noord is het tijdstip van ophalen van het huisvuil verplaatst 's morgens naar 's middag. Voorheen hadden de straatvegers ge durende het verdere gedeelte van de dag de gelegenheid het na het ophalen ach tergebleven vuil te verwijderen, dit is thans niet meer mogelijk. Gevolg isdat deze rommel tot de volgende dag blijft ligISnnhun antwoord zeggen B. en W Ten van de afvoer van huisvuil kan medegedeeld, dat verschillende van de hiervoor een mogelijkheden worden onderzocht ten ein de een afvoer te verkrijgen, die economisch en hygiënisch verantwoord is. Momenteel wordt ook door de „Stichting Compost" een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden, die met betrekking tot com- postbereiding en in het bijzonder de afzet van het produkt, in deze streek aanwezig zijn. Verbranding van vuil wordt in verband daarmee dus niet overwogen. Het ophalen van huisvuil in Velsen- noord geschiedt thans op dinsdag, woens dagmorgen, Vrijdag en zaterdagmorgen. Door de straatreinigers worden zoveel mogelijk tijdens het ophalen van het huis vuil de straten gereinigd van afval, dat soms uit de emmers valt. Voor zover nodig, wordt dit de volgende morgen voltooid. Deze werkwijze is gebruikelijk, omdat niet alleen 's morgens huisvuil kan worden opgehaald, en heeft niet tot klachten aan leiding gegeven. Ook over de dienst voor sociale zaken zijn ettelijke vragen gesteld. Onder meer de kwestie van de „bij-steun-genietende" bejaarden. B. en W. zijn niet van mening, dat de bij- steun genietende bejaarden door de invoe ring van de algemene ouderdomsvoorzie ning per 1 januari 1957 in een ongunstiger positie zullen komen te verkeren dan de bejaarden, die geen bij-steun van de ge meente behoeven. Daar de ondersteuning ingevolge de armenwet dus ook de zogenaamde bij- steun gebaseerd is op de kosten van het noodzkelijk levensonderhoud, kan enerzijds reeds thans worden verwacht, dat de uit kering met eventueel verhoogde huurtoe- slag voor bij-steun trekkende bejaarden, niet onbelangrijk zal vermeerderen, terwijl anderzijds niet bekend is of de bejaarden, die geen bij-steun yan de gemeente be hoeven, hun totale inkomsten zullen zien toenemen Dit laatste geldt in het bijzonder voor bejaarden, die thans vrijwillige bij dragen ontvangen van instellingen, vroe gere werkgevers of onderhoudsplichtigen. Aangaande het Plantsoenbedrijf merkte het college desgevraagd op, dat naar zijn mening het in het algemeen geen aanbe veling verdient de gazons in de openbare plantsoenen open te stellen voor jonge kin deren, maar moet er de voorkeur aan ge geven worden om ten behoeve van deze kinderen afzonderlijke speelgelegenheden in te richten. De gazons liggen veelal aan de openbare weg, zodat door het ontbreken van afras teringen gevaar bestaat, dat de kinderen gedurende hun spel op de verkeersweg ge raken. Bovendien moet verwacht worden, dat de kinderen de bij de openbare plantsoenen behorende beplanting als speelobject gaan gebruiken. Willen burgemeester en wethouders overwegen alle prikkeldraden rond de ge meentelijke plantsoenen en terreinen te doen verwijderen? Waar nodig daarvoor in de plaats gewoon draad, merkte een der Het levensmiddelenpakket, dat in over leg met de Voedingsraad is samengesteld, om te komen tot een verantwoord steun bedrag van Sociale Zaken ziet er als volgt uit: Voedingsmiddelen voor twee personen: gr Brood, 4400 gr Margarine, 500 Kaas, 200 gr Vleeswaren (worst), 100 gr Eieren (2 stuks) Snijkoek, 200 gr Stroop, 500 gr Melk 7 liter Koffie, 100 gr Thee, 50 gr Suiker, 625 gr Aardappelen, 8000 gr Groente, 5000 gr Fruit, 500 gr Grutterswaren, 500 gr Havermout, 500 gr Vis, 500 gr Vlees, 400 gr Vet, 200 gr Zout, 250 gr Bloem, 100 gr Aardappelmeel, ]/2 pakje Azijn, Yi fles Versnaperingen, 200 gr 1,93 0,76 „0,65 0,30 „0,38 „0,26 „0,55 2,17 0,78 0,42 0,52 1,60 2,— 0,50 0,45 „0,36 0,47 1,60 0,28 0,04 0,06 0,11 „0,10 „0,60 16,89 Overige levensbehoeften: Tabak, 50 gr 0,85 Zeep en zeeppoeder 0,50 Schuurpoeder e.d. „0,36 Schoensmeer en tandpasta 0,16 Scheren en knippen 0,50 Petroleum 0,19 Lucifers,0,11 Reparatie schoeisel en kleding „1,25 Courant en tijdschrift schrijfbehoeften 0,90 Collecten 0,20 Brandverzekering „0,10 Gas en licht2,25 Verkeersmiddelen 1,20 Radio0,55 Res. voor prijsschommelingen 1,99 11,11 Totaal 28, De uitkering wordt verhoogd met gemid deld 5,75 voor kleding en brandstoffen, de volledige huishuur en eventueel de pre mie met aanvullingsfonds voor een zieken fonds. leden op, maar het college zegt, dat prik keldraden om de gemeentelijke plantsoe nen al grotendeels verwijderd zijn. Slechts waar nieuwe aanplant wordt aangebracht, is het in enkele gevallen noodzakelijk een draad door de beplanting te plaatsen, ten einde het jonge plantmateriaal tegen ver trappen te vrijwaren. Ten aanzien van een vraag over meer volkstuintjes voor flatbewoners merkt het college op, dat het ruimtegebrek in het gebied van de IJmond dermate nijpend is, dat in de behoefte aan volkstuintjes niet of nauwelijks kan worden voorzien. De toch reeds zo in het nauw gebrachte agrariërs bezetten vrijwel het gehele agrarische ge bied, voor zover dat niet door de woning bouw moet worden ingenomen. Aan het gebruik van de desbetreffende gronden kan niet worden getornd ten be hoeve van volkstuintjes. Waar overigens grond voor volkstuintjes ter beschikking kan worden gesteld, heeft zulks plaats. Kunnen langs drukke verkeerswegen, bijvoorbeeld Hagelingerweg, grote en hoge hagen worden vervangen door lage beplan ting, bijvoorbeeld rozenstruiken? Dit zou tevens een bevordering van de verkeers veiligheid betekenen. In vele gevllen zal, ter voorkoming van beschadiging door het lopen op de gras rand, het aanbrengen van een enigszins verhoogde stenen rand op de scheiding tus sen gras en trottoir, de oplossing betekenen. Wil het college laten onderzoeken of op plaatsen, waar veel voetgangers passeren, verbreding van het trottoir het gewenste resultaat zal opleveren? Verdient het geen aanbeveling door hoog- groei (bomen) de flatbouw een fleuriger aanzien te geven? Kan door aanplant van planten of bomen de speelplaats aan de Bloemstraat te IJmuiden tegen het stuiven bij noorden- en oostenwind worden beschermd? Aan de Driehuizerkerkweg op de plaats, waar het padvindershuisje heeft gestaan, is een urinoir gebouwd. Camouflage hier van door middel van beplanting is zeer gewenst. het van aanzien worden GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zondag 11 tot en met 17 november. ZONDAG 11 NOVEMBER SANTPOORT R.-K. Harmonie „Soli Deo Gloria", 20 uur, zaal Böhm, concert. MAANDAG 12 NOVEMBER IJMUIDEN Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.30—17.30 en 19—21 uur. VELSEN-NOORD Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Velsen, 20 uur, Gem. Vergaderlokaal, Van Diepen straat, bijeenkomst. DINSDAG 13 NOVEMBER IJMUIDEN Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10—12.30 en 14.30—17.30 uur. V.V.IJ., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, toneeluitvoering. WOENSDAG 14 NOVEMBER IJMUIDEN N.C.V.B., IJmuiden-West, 20 uur, Cultu reel Gebouw, spreekster mevr. Gilhuis— Smitskamp. Oranjever. IJmuiden-West, 20 uur, Ned. Herv. Wijkgebouw, Radarstraat, bijeen komst, film. Openbare leeszaal en bibliotheek, Hei- destraat, open van 10—12.30, 14.30—17.30 en 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 1416.30 uur DONDERDAG 15 NOVEMBER IJMUIDEN Maatschappij tot Nut van het Algemeen, uur, 20 uur, zaal Abelenstraat, bijeenkomst. Engelmunduskerk, 20 uur, Engelmundus- koor, concert. Velser Operakoor „Bel Canto", 20 Patronaatsgebouw, concert. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 uur. Sociale sectie Velser Gemeenschap, 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing over re validatie. Familievereniging „Noordzij", 20 uur, Ichthusburcht, samenkomst. VRIJDAG 16 NOVEMBER IJMUIDEN Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, lezing door C. v. d. Me-ulen over „Fotografie op zee". Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. Volksuniversiteit Velsen, 20 uur, Cultu reel Gebouw, lezing „Kris kras door Zwitserland". ZATERDAG 17 NOVEMBER IJMUIDEN Werkinrichting zwakzinnigenzorg, 14.30 uur, Wilhelminaschool, feestmiddag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20.15 uur, zaal „Zomerlust", toneelvoorstelling. BIOSCOPEN Thalia, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, „Moord op de voorpagina" zondag 15 uur, „Tien kleine negertjes" maandag, dinsdag en woensdag, 20 uur, „Het schip der verloren vrouwen" donderdag, 20 uur, „Kinderogen", speciale voorstelling. Rex, geen opgave ontvangen. lOOOCOOOOOOCJOOOC^^MOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOg. Een raadslid was ter ore gekomen, j dat zich bij de schooltandverzorging moeilijkheden hebben voorgedaan met de tandartsen. Met de aan de stichting verbonden j tandartsen - zo meldt het college - heb ben zich geen moeilijkheden voorge- daan. Klachten omtrent de werking van j de schooltandartsendienst, hetzij van de ouders, hetzij van de praktizerende tandartsen, hebben noch B. en W., noch het bestuur van de stichting bereikt. Wel is bij geruchte vernomen, dat en kele particuliere tandartsen zich op enigszins laatdunkende wijze over het j instituut van de schooltandverzorging I hebben uitgelaten. Wij menen, dat in dit opzicht een vergelijking valt te trekken met de schoolartsendienst, die vroeger ook aan onbillijke kritiek heeft bloot 3 gestaan, maar thans als iets vanzelf- 8 sprekends wordt aanvaard. XX10000000CKXXXXX)00000COCO0000000000C50000C)C)000C>00C)00000a Voor het viaduct van de Stationsweg zal niet kunnen worden volstaan met verbre ding. Het ligt in de bedoeling plannen te doen ontwerpen voor een tweetal naast elkaar gelegen nieuwe viaducten. De uit voering van verbredingswerken van het Noordzeekanaal in de toekomst heeft op de ontwikkeling van deze plannen een bijzon der storende invloed. Desondanks zal ge streefd worden naar uitvoering van het bedoelde werk. Opgemerkt wordt echter in de memorie van antwoord op de gemeentebegroting, dat een nieuwe onderdoorgang was tot stand zal kunnen komen, nadat de Velser- brug zal zijn opgeruimd en het daaraan aansluitend grondlichaam zal zijn verwij derd. Het verkeer en de daarmee samenhangende problemen hadden de aandacht van vele raadsleden, blijkens de memorie van antwoord» Zo werd er gevraagd, of het wen selijk is, nauwkeurig na te gaan welke gevaarlijke kruispunten in de gemeente be staan en op die kruispunten waarschuwingsborden te plaatsen. Als voorbeeld wer den kruispunten in de De Ruyterstraat genoemd. Stelselmatig wordt nagegaan, mede aan de hand van een regelmatig bijgehouden statistiek van verkeersongevallen, zo zeggen B. en W., welke gevaarlijke punten bij zondere signalering behoeven. Zodra een aanwijsbare behoefte bestaat, wordt tot plaatsing van, verkeerstekens (verkeersborden, aslijnen, stopstrepen e.d.) overgegaan. Er moet echter gewaakt worden tegen een te ruim gebruik daarvan. In het algemeen is alleen daar, waar door een bijzondere situatie ook bij normale oplettendheid een verkeersgevaar niet voorzien of moeilijk onderkend kan worden, het gebruik van waarschuwingstekens verantwoord. Een te ruim gebruik vermindert de waarde. Reeds thans is op enige punten., zij het onvermijd elijk, van een ongewenst aantal sprake. De kruispunten in. de De Ruyterstraat voldoen stellig niet aan het gestelde criterium. Gevraagd werd voorts op het viaduct Rijksstraatweg een witte verkeelrsstreep aan te brengen en een inhaalverbod in te stellen., maar B. en W. antwoordden te recht, dat de maatregelen voor de Rijkswe gen onder de bevoegdheid van de minister van Waterstaat vallen.. In, aanmerking dient echter te worden genomen, dat in gevolge de wettelijke bepalingen, een ver bod van inhalen uitsluitend mag worden ingesteld „indien de omvang van het ver keer in verband met de geringe breedte van het voor het rijverkeer bestemde ge deelte van de weg zulks bepaaldelijk vor dert". Voor de kinderen Bij het gebouw De Toorts te Santpoort is de verkeerssituatie slecht. Veel school kinderen passeren daar. Het rooien van een paar meter bos en de aanleg van een trottoir zou de situatie aldaar aanmerke lijk verbeteren. Aan de uitgesproken, wenselijkheid van voorzieningen op het aangegeven punt zal aandacht besteed worden,, hebben B. en W. onmiddellijk toegezegd. Gevraagd werd het parkeren aan beide zijden van straten o.m. de Bloemendaalse- straatweg, de Wüstelaan, de Corverslaan en de Pelsstraat, tegen te gaan. In drukke straten als de De Noostraat en de Schulp weg werd. het aanbrengen van parkeerha vens aanbevolen.. Inderdaad menen ook B. en W., dat er aanleiding is ten. aanzien van enige drukke, smalle wegen een éénzijdig wachtverbod in te stellen. Deze aangelegenheid is in on derzoek. Het aanbrengen van parkeerhavens zal, waar nodig en doelmatig, eveneens worden toegepast. Echter wordt dit voorshands niet nodig geoordeeld voor de De Noostraat en de Schulpweg. De weg in. Boabeek wordt door kinderen gebruikt als rolschaatsbaan. Afsluiting voor het verkeer van. deze weg op woens dag- en zaterdagmiddagen ware in over weging te nemen. De vraag of een of meer wegen in deze gemeente op bepaalde daggedeelten als z.g. „speelstraat" kunnen worden aange wezen (o.m. door beperking van het rij verkeer) is reeds om advies aan B. en W. bij de politie en de bij deze aangelegenheid betrokken gemeentelijke diensten. Gevraagd werd voorts op drukke kruis punten o.m. in de Lange Nieuwstraat stop en/of knipperlichten te plaatsen. Het tijdstip van inwerkingtreding van de wettelijke regeling betreffende voet gangersoversteekplaatsen en de eventueel daarbij op te stellen lichtsignalen is echter nog niet bekend. Intussen is de toepassing daarvan in voorbereiding. De gevaarlijke Wijkerstraatweg De rijweg van de Wijkerstraatweg is in beheer en onderhoud bij de Rijkswater staat. Verwacht mag worden dat na inge bruikstelling van. de tunnelwerken het Rijk het verlangen te kennen zal geven om de weg aan de gemeente Velsen over te dragen, waarna de gemeente in staat zal zijn de weg zelf te verzorgen, hetgeen thans niet mogelijk is. Bij'de Rijkswater staat zal inmiddels worden aangedrongen op het aanbrengen van de nodige verbete ringen aan de rijweg, waarvan, de toestand, wat de afwatering betreft op diverse pun ten, te wensen, overlaat. Het aantal verkeersslachtoffers tengevol ge van het gebruik van alcoholische dran ken is aanzienlijk. In verband hiermede werd er op aangedrongen bij recepties &.d. van gemeentewege alcoholvrije dranken aan, te bieden; B. en. W. antwoordden hier op diplomatiek, dat zij zullen bevorderen, dat bij gelegenheden als deze ook alcohol vrije dranken in meer verscheidenheid worden aangeboden. Een lid, van. mening zijnde, dat in de ge meente een tekort aan politiepersoneel is, vroeg of dit tekort zich niog meer zal doen gelden wanneer de tunnel onder het Noordzeekanaal is geopend.. In hoeverre de ingebruikstelling van de kanaaltunnel van gunstige dan wel van ongunstige invloed zal zijn op het tekort aan politiesterkte zal afhankelijk zijn van de te verwachten nadere sterktefoepaling van het korps en van de mate van aan melding van geschikte sollicitanten,. In toenemende mate baart n.l. deze laatste omstandigheid, hier zo goed als elders, zorgen, zeggen B. en W. Politie en post Naar aanleiding van een beschikking van Gedeputeerde Staten houdende goedkeu ring van, het door de raad verleende kre diet voor de bouw van een, hulpbureau van politie te Santpoort, is op 1 november d.a.v. de aanvraag tot verkrijgen, van een Rijksgoedkeuring ingediend, die op 22 augustus 1956 is verkregen.. Uit inmiddels ontvangen inlichtingen is gebleken, dat bij de PTT plannen beston den om het huidige hulppostkantoor aan de Hoofdstraat te Santpoort om te zetten in een tweetal postagentschappen, zulks als gevolg van de omstandigheid dat het per ceel aan de Hoofdstraat door de toenmalige eigenaar was verkocht aan de Twentsche Bank n.v., welke instelling de P.T.T. de huur heeft opgezegd. Aangezien de aanwe zigheid van een, hulppostkantoor in Sant poort onmisbaar rriqejt worden geacht, zijn met de directie van de P.T.T. te Haarlem onderhandelingen geopend over de wijze waarop in de huisvestingsmoeilijkheden van het hulppostkantoor zou kunnen wor den voorzien. De besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat thans wordt voorbereid de uit breiding van het plan voor het hulpbu reau van politie te Santpoort met een aan bouw ten behoeve van de P.T.T. Deze uit breiding zal zodanig worden geprojecteerd, dat bij het verlaten daarvan door de PTT (PTT verwacht, dat van deze huisvesting van het hulppostkantoor ongeveer 5 a 10 jaren gebruik zal worden gemaakt en daar na definitief in de huisvesting van dit kantoor te hebben voorzien door de bouw van een nieuw kantoor in het te stichten centrum bij de Hagelingerweg) de vrijge komen ruimten voor de politie als noodzakelijk geachte uitbreiding van het hulppolitiebureau kunnen worden ge bruikt. Op basis van de door de gemeente te ma ken kosten voor de aanbouw t.b.v. de PTT zal door deze instantie huur voor het hulp postkantoor worden betaald. Ten, aanzien van de vraag omtrent de bouw van een politiebureau in Velsen- Noord kan worden medegedeeld, d,at B. en W. kort geleden opdracht hebben ver strekt hiervoor een bouwplan op te stellen. In het wederopbouwplan van Velsen- Noord is aan de Wijkerstraatweg tegen^ over de openibare lagere Watervlietschool een plaats gereserveerd voor de bouw van een nieuw politiebureau. Prijzen van vrijdag. Gr. tong 5,805,10; grm. tong 4,503,90; kim. tong 3,903,40; kl. tong X 3,402,90; kl. tong II 2,802,50; tarbot I 3,202,70, per kg. Tarbot II 112; tarbot III 96; tarbot IV 72—46; kl. schol I 67—50; kl. schol II 51—17; schar 30—13; bot 24—12; v. haring 2115; makreel 3023; gr. schelvis 50—45; grm. schelvis 5048; kim. schelvis 6250; kl. schelvis I 5645; kl. schelvis II 4228; wijting 3120; gr. gul 48; midd. gul 4842; kl. gul 3222; kl. koolvis zw. 26; kl. koolvis wit 40; kl. rode poon II 22, per 50 kg. Gr. kabeljauw 192120; gr. koolvis zw. 70—64, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 480 kisten tong en tarbot, 950 kisten schol, 110 kisten schar, 85 kisten bot, 3215 kisten haring, 410 kisten makreel, 720 kisten schelvis, 160 kisten wij ting, 60 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten poon, 40 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 6260 kisten. Besommingen van vrijdag. RO 2 f 2750; KW 114 f3940; KW 89 f5580; KW 162 f5640; KW 52 f6120; WR 25 f6120; WR 51 f3440; KW 31 f1550; KW 33 f7030; KW 126 f3950; KW 77 f740; KW 56 f380: KW 128 f550; KW 30 f 1110; K-W 35 f360; KW 88 f2430; KW 21 f810; KW 71 f840; KW 60 f565; KW 94 f 1830; IJM 27 f 1570; IJM 33 f890; RO 29 f620; BU 33 f520; KW 5 f1410; KW 70 f2560; KW 22 f2170; KW 19 f2250; IJM 75 f2860. ADVERTENTIE BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. K2560-8930 ADVERTENTIE GROTE KEUZE JUNGHANS WEKKER reeds v a. 9.55 Voorts KIENZLE, PETER, WESTCLOX LANGE NIEUWSTRAAT 413 CENTRUM GALERIJ - Tel. 6321 Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Birmingham van Grangemouth. Ambiorix v. Rotterdam. Annekerk van Rotterdam. Alja van Tygnemouth. Pladda van Rotterdam. Notos van Kopenhagen. Bloemendaal van Malmö. George S Andriadis van Hampton Roads. Ir. Christofersen van Swansea. Hydra van Parkington, Ida D van Port Talbot. Eemstroom van Leith. Frey van Londen. Solom van Porto Plata. Hope van La Coruna. Flensburg van Antwerpen. Betty van Rot terdam. Vertrokken zijn: Marianna naar Bruns- buttel. Kongshafen naar Brunsbuttel. Geffle naar Nyköping. Grebbestroom naar Man chester. Batavier naar Geffle. Leartis naar Dakar. Breda naar Antwerepn. Jan naar Huil. Cleodora naar Aruba. Lekkerkerk n. Hamburg. Bonaire naar Dover. Birmingham naar Harlingen. Ransel naar Rotterdam. Regina naar Rotterdam. Vesta naar Parijs. Pladda naar Rotterdam. Wexford naar Huil Wormo naar Hamburg. Ponza naar Ostrand. Karl Grammersdorf naar La Guara. Bomma naar Skiën. Fountain Abbey n. Rotterdam. Volleybal in de IJ mond De uitslagen van de voor de IJmond- afdeling gespeelde competitiewedstrijden der Nederlandse volleybalbond waren: dames: Sportbond 1VSV 1 uitslag 31. In een door beide teams goed gespeelde wedstrijd moest VSV de volle winst laten aan de Sportbond dames. De laatste en be slissende set werd met 154 in het voor deel van Sportbond beëindigd. Heren: VCIJ 2—VCK 3 uitslag 0—3. VCIJ speelde in deze wedstrijd beter dan in de voorgaande wedstrijd. Het team was echter niet opgewassen tegen de meer gerouti neerde VCK-ers en moest in 3 sets de vlag strijken. Setverloop: 715,1416 en 1015. Heren: VCK 2—PSV 1 uitslag 0—3. In deze wedstrijd gebruikte het PSV-team de grotere lichaamslengte van haar spelers ten volle met een veelvuldige toepassing van een op goede hoogte aangegeven smash-mogelijkheid. Setverloop: 125, 14 16, 6—15. Heren: Kennemers 1VCIJ 1, uitslag 30. Beide teams speelden een enigszins teleurstellende wedstrijd. De aanwezige scoringskansen werden door het Kenne- mers-team meer gebruikt, waardoor dit team via 'n krappe 164 overwinning in de 2e set, in 3 sets loon naar werken kreeg. Setverloop: 1510, 16—14 en 158. Heren: Sportbond 1Kennemers 2, uit slag 30. Zonder grote inspanning behaal de Sportbond de overwinning op een vrij zwak spelend Kennemers. Setverloop: 15 10, 15—3 en 15—8. Wedstrijdprogramma voor dinsdag 13 no vember: 19.00 uur heren: Sportbond 2 PSV 2; 19.50 uur heren: Sportbond 3 SVIJ; 20.40 uur heren: VCK 2—Kenne- mers 2; 21.30 uur dames: VSV 2Kenne mers 3. Wedstrijdprogramma voor woensda'g 14 november: 19.00 uur heren: Sportbond 1 PSV 1; 19.50 uur heren: VCK 2—VCIJ 1; 20.40 uur heren: Kennemers 1Kenne mers 2; 21.30 uur dames: Kennemers 2— Sportbond 2. Van de drie voor de korfbalvereniging „Watervliet" vastgestelde competitiewed strijden, zal het eerste twaalftal op eigen veld opnieuw de kans krijgen het punten- aantal te vermeerderen. De nederlaag te gen de oud-eerste klasser „Landlusit" van vorige week, die op „grind" werd geleden, zal nu wel op de rode lantaarndrager O.B.Z.B. worden gewroken, temeer daar deze ploeg uit zeven wedstrijden nog geen enkel punt behaalde. De Watervlieters be zetten nu de eervolle derde plaats in de tweede klasse. Desondanks moet worden aangepakt. Ook Watervliet 2 speelt thuis tegen het Bussumse team Olympia 2, dat de laatste weken goed op dreef is. Of het tweede het vorige week behaalde eerste punt door meer kan laten volgen is tegen de vrij ster ke Olympianen een open vraag. In Haarlem krijgt Watervliet 3 tegen Haarlem 4 een flinke tegenstander, die de opmars van de Velsense spelers zal probe ren te stuiten. Er wordt op een Water- vliet-zege gerekend. Zaterdagmiddag spe len aspiranten Watervliet AHaarlem B. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: J, Kluft, D. Hart man, B. Koet, R. Leyenaar, S. Meyer, T. Waagmeester; heren: J. de Boer, S. Hart man, W. Berghuis, M. Veerbeek, T. Vos, D. v. Lodesteijn. Watervliet 2: dames: I. Waagmeester, B. Hessen, B. Hoen, L. Kloosterman, W. Nij- kamp, G. Polak; heren: A. Redeker, A. Verkerk, Ar. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink, H. Scholtinig. 4 Voor de door hen aangevoerde groenten kregen de Kennemer tuinders in Castricum de volgende prijzen: spruiten 62-125; grove spruiten 25-59; kopspruiten 15-25; waspeen 7,5; bospeen 21-26; andijvie 11,5-16; sla 10- 10,5; knollen 5,5-9,5; soepgroenten per bakje 32-56; boerenkool 18-22,5; bloemkool 20-59; prei 19-20.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11