„Breesaap" gaat in Santpoort 41 huizen voor Hoogovens bouwen „Pijpleiding zuigt vis uit de oceaan naar vasteland" Bouw-eisen worden verzacht 'Mpijflg Havenberichten Visserij-varia Agenda voor Velsen Groenendaal's vleesbedrijf Laat de vis naar ons toekomen Verplichte hoogte woonkamer en keuken lager Moppen trommel tj e 13 Hartelijke woorden bij het afscheid van mr. Homulle Kennemer Pluimvee Vereniging zette orde op haar zaken „Bulletje en Bonestaak" bij de Chinese Koning „Onvergetelijke melodie" voor Oranjevereniging IJmuiden-West Beperkt programma voor „Watervliet"-korfbal Wijsmuller-vloot komt op huis aan Omstreeks 26 november is de „Zeeland" binnen AMERIKAANS IDEE: ft 41 -fï De klok De namen der dagen Tussen twee uitersten Intocht St. Nicolaas in Beverwijk Klaverjasdrive van „De Zon" Om de zilveren beker Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 15 NOVEMBER 1956 De n.v. Huizenbezit Breesaap te IJmuiden heeft de gemeente verzocht aan haar te verkopen, ten behoeve van de bouw van 41 woningen voor personeel van de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v., de vier percelen bouw terrein ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 10700 m2, liggende ten westen van de Biallosterskilaan te Santpoort. Tegen inwilliging van dit verzoek heb ben B. en W. geen bezwaar. De prijs voor deze grond is bepaald op f 16.50 per m2 voor een gedeelte van on geveer 5300 m2, en op f 15 per m2 voor gedeelten, met gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 5400 m2. De gegadigde heeft met deze prijzen ingestemd. B. en W. stellen de raad voor te beslui- De heer J. F. M. Homulle, directeur van de Nederlandse Middenstandsbank in Beverwijk, is benoemd tot directeur van het Nationaal Thuisfront in Den Haag en vóór zijn vertrek heeft hij afscheid genomen van de vele relaties van de Bank, welke in grote getale waren opge komen om hun waardering uit te spreken voor de prettige wijze, waarop de heer Homulle steeds hun belangen wist te be hartigen. De plaatselijke Middenstandsverenigin gen hadden afgevaardigden gezonden en ook vele particulieren waren bij het af scheid aanwezig. De heer Homulle is gedurende tien jaar directeur van een bijkantoor geweest, waarvan vier in Beverwijk en zich tot zijn opvolger richtende zei hij dat het in het begin mogelijk wat onwennig zou zijn, maar hij was er van overtuigd dat het kantoor een goede toekomst tegemoet gaat. Nadat de heer Homulle ook enkele woor den had gesproken tot een vertegenwoor diger van het hoofdkantoor, de heer J. J. van der Maare, zei deze laatste dat de hoofddirectie zeer tevreden was over het beheer van het bijkantoor Beverwijk. Namens het personeel sprak de procu ratiehouder, de heer Holtzhof, die ver klaarde dat het voor het personeel een te leurstelling was dat hun chef ging ver trekken, doch deze promotie werd hem gaarne gegund, waarna hij namens het personeel een mooi boekwerk overhan digde. Tot slot sprak de nieuwe directeur, de heer G. J. van Uden, die hoopte hetzelfde vertrouwen van de cliënten waardig te zijn. Een aantal leden van de Kennemer Pluimvee Vereniging was woensdagavond niettegenstaande het slechte weer naar ho tel „Parkzicht" gekomen, om onder lei ding van het onlangs gewijzigde bestuur weer orde op de zaken te stellen. De voorzitter, de heer H. Vessies, prees in zijn openingswoord de bemoeiingen van de dames Nederveld en Van Riessen, die zich met poetslappen hadden ontfermd over de inhoud van de prijzenkast, met het ge volg dat de mooie bekers weer een lust voor het oog zijn. Na enige besprekingen werd besloten om deel te nemen aan de op 1 en 2 decem ber in Heemstede te houden tweede Hol land-Show. Deelnemers in IJmuiden kun nen hun dieren brengen bij de heer Groen en in Beverwijk bij de heer Van Riessen sr., waar ze zullen worden afgehaald door de heer Akse. Om de animo bij de vrouwen van de leden te vergroten werd besloten op 2 de cember een gezamenlijk bezoek te brengen aan deze show. Ook andere bijeenkomsten werden besproken waaraan de dames kun nen deelnemen. Deze zullen door het be stuur nader worden bekeken. Om de afdelingskas te versterken heeft de vereniging toestemming verkregen om een verloting te organiseren. Reeds vele mooie prijzen werden hiervoor beschikbaar gesteld. Het Leids Kindertoneel is zo langzamer hand in Beverwijk een bekend gezelschap geworden, vooral bij de jeugd, die in grote getale was opgekomen. Deze keer werd ze beziggehouden met een gedeelte uit het verhaal van „Bulletje en Bonestaak", waar de beide helden ge vangenen zijn van de Chinese koning. Ze herwinnen tenslotte hun vrijheid door het betrappen van een dief, die sieraden heeft gestolen. De jeugd leefde geweldig mee, wel een bewijs dat men zeer afwisselend spel toonde zonder lange dialogen. Het was een volkomen geslaagde middag. wSr/'Sf.k»rëfi.K'V.ihbis van 'Hamburg, Vangard van Swansea, Brof- jord van Barry, Jean van Hornillo, van Rotterdam, Dieter Waltraud van Ham burg, Hamshire Coast van Rochester, Alrny. ra van Baltimore, Schippersgracht van Ko - ka. Poortvliet van Londen Solom van Rot terdam, Wiros van Gotenburg, Hector vai Mostaganum, Arkona van Leningrad Wes- tersingel van Rotterdam, Sutte van Ronne byham.Sandetty van Kristmaham. Op woensdag kwamen binnen. Narwal van Hull, Wexford van Bost°n. Bab T. van Geffle. Frans Atlanta van Lulea Tyro van Rotterdam, Bierum van uox van Hamina. Erkalin van Esbjerg Cora van Runskar, Kohima van West Afnka Fog- dö van Otterbacken, Plato van Antwerpen, Rudolf van Oxelosund, Maipo van Antwer- pen, Philetas van Alicante, Oranjestad van Antwerpen, Neerlandia van Rotterdam, ciing van Fennaart, Balder van Lulea, Kuu zalo van Mantyluoto. Vertrokken zijn dinsdag! Anke Henriki naar Huil, CheP^het £Mr Saint Hulan, Marco Polo naar Rotterdam Anna Elisabeth naar Londen Farel naar Antwerpen, Neckarstem naar Aruba Clothil- de M naar Ystadt, Heriot naar Leithi Falcon naar Londen, Gerd naar Londen Dady Syl via naar Huil, Flensburg naar Hamburg, Jan naar Goole, Spaarnestroom naar Huil, Be rend N naar Danmore, Amstelstroom Londen. Op woensdag zijn vertrokken. Willy Hubert naar Danzig, H'jnbaansgracnt naar Goole, Hampshire Coast fiddles- borough, Ponte Rezina naar rG«pa- J°pn Holt naar Londen, Oinas naar Helsmgfors, Jalna naar Gdynia, Rw^and naar Bremen. ..Leliegracht naar Londen, Wmos naar RoL terdam, Deo Favente naar Hamburg Draco naar Bordeaux, Bittern naar Rotterdam, Tungsha naar Hampton Roads. ten tot verkoop van de bovengemelde percelen grond aan verzoekster tegen de genoemde prijzen en onder de gebruikelij ke voorwaarden. Gisteravond organiseerde de Oranjever eniging „IJmuiden West" een filmavond in het Ned. Herv. Wijkgebouw aan de Radar straat. De geringe opkomst heeft niet kun nen verhinderen dat de avond een succes werd. De hoofdschotel werd gevormd door de film over het leven en werken van Fre deric Chopin „De onvergetelijke melodie". Aan de inhoud en uitvoering van deze film is in deze kolommen reeds enkele malen de nodige aandacht besteed. Aan genoemde rolprent gingen nog enige films vooraf, n.l. een tekenfilm en een kleurenfilm over een oogstfeest in Raalte. De rest van de avond werd gevuld met enige huishoudelijke aangelegenheden. Voor de korfbalvereniging „Watervliet" is voor het komende weekeinde een beperkt competitieprogramma samengesteld. Water vliet 1 en 2 zijn namelijk vrij, zodat alleen het derde en vierde twaalftal een wedstrijd zullen spelen. Beide teams ontmoeten op eigen terrein respectievelijk DSV 1 en Oost hoek 5, beide uit Haarlem. Tegen DSV I verloor Watervliet 3 de uitwedstrijd maar er is nu gerede hoop op een puntenver deling en mogelijk zelfs de beide punten voor de thuisclub. Watervliet 4 kan van Oosthoek 5 winnen. Voor zaterdag is vastgesteld: Aspiranten Aurora AWatervliet A. Het eerste Watervliet-twaalftal heeft zondag tegen OBZB 1 de eerste helft van de competitie afgesloten met de vijfde over winning van acht gespeelde wedstrijden. Een prachtige prestatie van de Velsense korfballers, die naar de tweede klasse pro moveerden dit jaar en daarin geduchte tegenstanders zijn gebleken. Dit wordt te meer duidelijk in de stand op de ranglijst, waar Watervliet 1 de derde plaats van boven af inneemt en dus zelfs, met thans vier punten achterstand, nog hoger kan komen. Dit mooie resultaat in de tweede klasse KNKB kan, zo niet dit jaar, dan toch mis schien in het volgende seizoen wel eens aanleiding worden om plannen te maken voor een promotie naar de eerste klasse. ADVERTENTIE HET IS NU DE TIJD voor Groenendaal's 1e soort GELDERSE ROOKWORST en.slechts voor 38 ct. per 100 gram Zeeweg 229 - IJmuiden (O.) Da Costalaan 15 - Driehuis De jongste aanwinst van Bureau Wijs muller n.v., de sleepboot „Zeeland" onder commando van kapitein M. de Koe, wordt omstreeks 26 november te IJmuiden ver wacht. Het schip werd door de Nederlandse bemanning opgehaald uit Hongkong en sleept thans drie bakken van New Orleans naar St. Nazaire. Van deze Franse havenplaats uit trekt de „Zeeland" leeg naar Liverpool om drie bakken voor Rotterdam op te halen. Ook de sleepboot „Noordholland" onder bevel van kapitein H. v. d. Burg wordt tegen 26 november in IJmuiden verwacht, terwijl de „Cycloop" eveneens tegen die tijd de thuis haven zal binnenlopen. Het ligt in de bedoeling van de directeur, de heer J. Wijsmuller, om aan de aankomst van de „Zeeland" enige extra aandacht te besteden, daar de aankoop van dit schip als eerste stap op de weg naar een forse uit breiding en modernisering van de Wijsmul- lervloot mag worden gezien. De plannen van Bureau Wijsmuller zullen dan worden meegedeeld. OF HET AMERIKAANSE PLAN ooit wordt uitgevoerd valt te betwijfelen, maar volgens de mededelingen en tekeningen van mr. Hugo Gernsback in het Amerikaan se visserijmaandblad „National Fisherman" kan en zal vis in de toekomst gevangen worden door een enorme metalen roestvrije trechter en vervolgens via pijpleidingen, die op de zeebodem liggen, naar de visserijindustrieën op het vasteland worden ge zogen. Reders en vissers met hun kostbare schepen zouden verdwijnen en vervangen worden door een aantal technici en een combinatie van nieuwe elektrische vangappa- raten. Gernsback beschrijft zijn idee als revolutionair voor de visserij industrie. Al 100.000 jaar, tot ver in de prehistorie gebruikt de mens dezelfde methoden voor de visserij, aldus deze Amerikaan. De weersomstandigheden kunnen de vis serij stil leggen en nog steeds worden net ten gebruikt die een naar verhouding ge ring aantal tonnen vis uit zee ophalen, zelfs wanneer er een uiterst modem schip bij wordt gebruikt. Deze visserij gaat lang zaam, is ondoelmatig en zeer kostbaar. Nog erger is het, aldus mr. Gernsback, dat de mens achter de vis aangaat, terwijl het veel gemakkelijker en goedkoper zou zijn om de vis naar de mens te laten komen. Hij verklaart dat vis tegen een redelijke prijs kan worden verstrekt aan ieder mens, hetzij vers, in blik, bevroren of gefileerd. De manier om deze nooit ophoudende oogst aan vis binnen te halen is volgens mr. Gernsback betrekkelijk eenvoudig. „Vang de vis door middel van een pijp leiding", meent hij. Hij verklaart echter, dat zijn plan om pijpleidingen op de zeebo dem te leggen uitvoerbaar is op plaatsen, waar de zee ondiep is. De leidingen zou den tot 10 25 mijl in zee lopen. Hij wijst er op, dat binnen 25 mijl van de kust der Verenigde Staten de zee slechts 75 voet Ingevolge het bepaalde in het eerste lid van artikel 44 van de bouwverordening der gemeente Velsen dient de hoogte van een woonvertrek en van de keuken over het verplichte vloeroppervlak ten minste 2.70 meter te bedragen. In bepaalde gevallen zouden B. en W., ter bevordering van de woningbouw, de bevoegdheid willen hebben een geringere hoogte, echter niet lager dan 2.60 m, toe te staan, zo wordt thans de raad meege deeld. De huidige redactie van het artikel laat echter niet toe van het in de aanhef ge noemde voorschrift af te wijken. Ten einde het college in staat te stellen naar bevind van zaken te handelen, waar bij uiteraard de betrokken aanvragen zorg vuldig op de eisen van een goede bewoon baarheid der panden zullen worden ge toetst, stelt men de raad voor, de bouw verordening op dit punt aan te vullen. Filmavond over ouderdoms- problemen De afdeling van de vereniging voor maat schappelijk werk op humanistische grond slag „Humanitas" houdt woensdagavond 28 november een filmavond over ouder- domsproblemen in het filmlokaal van de Nijverheidsschool te IJmuiden-Oost. De films zullen worden ingeleid en toege licht door de heer N. F. A. Graan, secreta ris van de sectie bejaardenzorg „Humani tas". diep is en dus ideaal voor het leggen van pijpleidingen. Om deze pijpen te leggen zou een speciaal schip nodig zijn, dat niet zou schommelen. Dergelijke schepen kun nen thans worden gebouwd. Aan de landzijde van de pijp zou zee water moeten worden ingevoerd, zodat de gehele pijp voortdurend met water gevuld zou zijn. Vijftien, twintig of vijfentwintig mij1 uit de kust op plekken waar men een constante visvoorraad mag verwach ten zou de leiding moeten eindigen. Hier zou een speciale installatie op de zee bodem worden geplaatst, bestaande uit een grote stalen trechter met aan het wijdste eind een doornsee van 50 tot 75 voet. Deze trechter zou zich van 50 tot 60 voet of nog meer onder de zeeoppervlakte bevin den. Een en ander is uiteraard afhankelijk van de plaats der gevonden dichtheid van de vis en de andere technische vereisten. De open trechter zou drijvend en in po sitie worden gehouden door een aantal sta len tanks in de rand van de trechter. Het slingeren zou kunnen worden tegenge gaan door speciale ankers aan te brengen. Rondom de rand van de trechter zou een aantal elektrische lampen worden aangebracht, die moeten dienen om de vis aan te trekken. De ervaring zal spoedig le ren welke vissoorten door bepaalde kleu ren licht worden aangetrokken en door welke lichtsterkte. De lichten zouden van de wal af bediend kunnen worden. Op het vasteland in de fabriek zouden krachtige pompen, die bevestigd zijn aan de pijpleiding, het water en de vis in een voortdurende stroming opzuigen. De zui ging aan het eind van de trechter zou niet te groot mogen zijn, daar de vis anders zou verdwijnen. Is de vis eenmaal in de trech ter, dan is het moeilijk om weer terug te zwemmen. Een groot percentage van de vis, die aan de oppervlakte van de trech ter zwemt, wordt naar binnen gezogen en naar de fabriek „getrokken". Mr. Gernsback veronderstelt, dat bij lage schatting ongeveer tien vissen van elk 1 pond per seconde kunnen worden opge pompt. Dit zou een produktie van 432 ton vis per dag betekenen. Ook bijproduk- ten zouden bij deze methode kunnen wor den verkregen. Het zeewater bevat ook nog plankton, dat een uitstekend voedsel is voor landdieren en mensen en een nieu we werkwijze zou het mogelijk maken ook dit produkt uit zee te halen. Toneelgroep Studio voor KAB Voor de Beverwijkse afdeling van de K.A.B. geeft de toneelgroep „Studio" op 5 februari een opvoering van het stuk „De slag om Diana". Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden zal plaats vinden op zaterdag 8 december. MARKTBERICHT 14 november Andijvie f 0,12f 0,32; sla f0,04—f 0,09; bloemkool f0,23f 0,67tomaten f0,20 f 1,10; spruiten f0,36-f 1,11; prei f0,12 f 0,29; bospeen f 0,17f 0,36; waspeen f 0,22 f 0,34; groene kool f 0,17f 0,23; rode kool f 0,12-f 0,18; knollen 10,08f 0,24; uien f 0,12—f 0,24. Beste kinderen, WAT HEBBEN WE dit jaar uitgebreid Sinte Maarten kunnen vieren! Er is nog nooit zoveel „binnengehaald" en het kwam deze keer heus niet alleen doordat er eigenlijk een dankbaar gebruik werd gemaakt van de op een zondag vallende feestdag, waardoor velen de zaterdag ervoor én de maandag erna op stap zijn geweest met hun lampje; maar ook heeft elk kind dit jaar nu eens precies kunnen doen wat het wou: geen georganiseerde optochten, maar „Sintere Maarten" in zijn oude en dus beste vorm. Jammer, dat heel veel kinderen de oude liedjes blijkbaar vergeten; ik hoorde aan mijn deur alles door elkaar haspelen en als het volgend jaar november moge lijk is, zal ik jullie toch eens wat teksten voorleggen van liedjes, die al eeuwen oud zijn, maar nog altijd aardig blijven Er wordt wel eens gevraagd, wie de eerste klok zou hebben uitgevonden en dan weet de vragensteller vermoedelijk zelf wel, dat er moeilijk een antwoord te geven zal zijn op deze vraag. Of misschien wel gemakkelijk want de menselijke maag zal wel de aller-allereerste klok zijn geweest, die precies op tijd liep en aan wees, dat er „honger in het land" kwam. Maar goed: de eerste klokken zijn hoogstwaarschijnlijk eenvoudige zonne wijzers geweest, die je zelf best kunt na maken: een stok op een zonnig plekje in de tuin, aan de noordkant een stuk papier of een steen er achter en dan maar om het uur de schaduw aftekenen. Men kwam ook al vroeg op het idee, om zandlopers en waterlopers als tijd meters te gebruiken en tot diep in de middeleeuwen was de zandloper dan ook het beste en goedkoopste! horloge. Dat je echter niet om de pols kon dragen. Een hele omwenteling kwam er in de uurwerken, toen de Nederlander Chris- tiaan Huygens het slingeruurwerk uitvond en er dus langlopende tijdwijzers konden worden gemaakt. Zon- en maandag zijn duidelijk afge leid van de twee voor ons belangrijkste hemellichamen. Dinsdag heette vroeger Dingsdag „ding" betekent rechtsgeding, proces. Op deze dag hielden de oude Germanen bij voorkeur hun rechtszittingen. Woensdag is genoemd naar de Ger maanse oppergod Wodan. We zitten op het ogen blik net tussen twee vuren wat het jaarge tijde betreft. Kijk maar naar de plaatjes: de vuurpot aan de ene kant is er nog niet (geluk kig!) en de warme zon op de andere foto heb ben we al achter ons gelaten. Het zonnige plaatje laat ons echter ook zien, dat er na de „vuurpotten-tijd" weer een koesterende lente zon wacht en dat is ten minste een hele troost. Laten we daar dus maar naar uitkijken! Donderdag ontleent zijn naam aan de god Donar. Vrijdag is genoemd naar Freya, de Ger maanse godin van het huwelijk. In zaterdag herken je de naam van Saturnus, een Romeinse godheid. Een haastige reiziger merkt, als hij naar de trein spurt, dat hij zijn para plu in de wachtkamer heeft vergeten. Hij vraagt een jongen: „Zeg, vlieg es naar de wachtkamer en kijk eens, of m'n paraplu daar staat. Dan krijg je een kwartje!" Even later komt het jong ademloos terug en zegt: „Ja meneer, hij staat er." De oplossing van het raadsel van ver leden week is Murillo (moedig, uiterlijk, ruw, iel, laag, leeg, oud). HET NIEUWE RAADSEL a. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en is een stad in Overijsel. een 3, 2, 6, 4, 8 dient om iets dicht te rijgen. een 1, 7, 5 is een boom. een 6, 4, 5, 6 kan dienen om in te slapen. b. Wat lees je hier uit? r.r.r.r.r.r.r.r. onze r.r.r.r.r. lopen n.n.n.n.n. tig. tig. tig. tig. tig. den. Zaterdagmiddag zal in Beverwijk de officiële intocht van Sint Nicolaas plaats hebben, welke georganiseerd wordt door de middenstandscentrale in samenwerking met de Breestraatvereniging. Om 3 uur zal de Goedheiligman op het station arriveren, waarna de kindervriend in een speciaal daartoe ingerichte muziek tent op het Stationsplein namens de ge meente welkom geheten zal borden. Daar bij zal tevens een commissie uit de winke liersorganisaties aanwezig zijn. Sint Nicolaas zal na deze ontvangst plaats nemen in een open landauer, getrok ken door twee paarden en voorafgegaan door de Beverwijksee Harmoniekapel en vergezeld door niet minder dan drieënder tig Zwarte Pieten, waarna de intocht in Beverwijk volgt. De route is als volgt: Stationsplein, Bree- straat, Peperstraat,Torenstraat, Baanstraat, Jan Alsweg, Koningstraat, Zeestraat, Moensplein. Op de Markt volgt tenslotte het afscheid. Op zaterdag 17 november houdt de Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" een drive in zaal Dam, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Lourdes-avond van Vrouwengilde De St. Elisabetsvereniging te Heemskerk organiseert vanavond (donderdag) in samen werking met de plaatselijke afdeling van het Kath. Vrouwengilde een Lourdes-avond in zaal Dam. Prijzen van woensdag. Heilbot 3,002,30; gr. tong 6,005,60; grm. tong 5,004,50; kim. tong 4,203,50; kl. tong I 3,202,75; kl. tong II 2,30—2,20; tarbot I 3,00—2,20, per kg. Tar bot IV 5440; tongschar 74; gr. schol 68; grm. schol 6462; kim. schol 6561; kl. schol I 57—54; kl. schol II 43—22; schar 26—14; bot 3426; v. haring 2318; makreel 3022 gr. schelvis 4329; grm. schelvis 4326; kim. schelvis 3122; kl. schelvis I 3022; kl. schelvis II 2921; wijting 3524; gr. gul 6554; mdid. gul 5753; kl. gul 4634; kl. haai 3026; ham 9892; poontjes 3421; kl. koolvis zw. 3325; kl. koolvis wit 4341, per 50 kg. Gr. kabeljauw 296184; gr. kool vis zw. 7870; gr. koolvis wit 112; gr. leng 10270, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 55 kisten tong en tarbot 5 kisten heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 280 kisten schol, 70 kisten schar, 15 kisten bot, 875 kisten haring, 385 kisten makreel, 1030 kisten schelvis, 45 kis ten wijting, 97 kisten kabeljauw en gul, 12 kisten leng, 40 kisten haai, 8 kisten ham, 20 kisten poon, 60 kisten koolvis, 40 kisten diversen. Totaal 3070 kisten. Besommingen van woensdag. IJM 183 Vikingbank f19.970: IJM 10 Pattern f29.900; SCH 117 f16.930; KW 79 f5360; IJM 59 f4610; IJM 78 f5130; IJM 208 f2280; KW 78 f2540 (verse haring). De strijd om de zilveren beker in het nederlaag-toernooi is voortgezet met een krachtmeting tussen „Vriendenkring" uit Haarlem, die op bezoek was bij „Parkzicht" in Beverwijk. De gasten waren niet gelukkig in het spei en alle punten bleven in Be verwijk. De uitslagen waren: Pa i*lr fi plif"' N." Geeriing 72 72 32 8 2.25 2 K. Daalhuizen 54 54 35 7 2.25 2 J. Martin 34 34 32 4 1.062 2 K. Plooy24 24 25 5 0.96 2 8 „Vriendenkring": Dekker 70 59 32 8 1.84 0 Van Kessel45 28 35 5 0.80 0 Klomp 46 25 32 5 0.781 0 Van Kessel 45 24 25 5 0.92 0 0 „Never Down" na de zesde ronde De stana na de zesde ronde van de R.K. bridgeclub „Never Down" te Beverwijk is als volgt: 1. mevr. GroenJ. Schaaper 356.55; 2. H. SchmidtTesselaar 344.65; 3. W. Groen Tervoort 344.63; 4. Maks—Poncin 321.03; 5. BeermanEggermont 317.41; 6. DuinPon cin 315.87; 7. G. SchaaperKorsman 315.61; 8. J. HulsJ. Hamers 313.88; 9. Schram Kuijs 311.91; 10. MohrVendel 306.94; 11. dr. Vosdr. Versélewel 305.37; 12. mevr. Schaap mevr. Schaaper 303.77; 13. Schuijt sr. Hoogland 299.45; 14. echtpaar Kramer 297.03; 15. gebr. Zwager 295.23; 16. Hogerheide— Witlox 293.27. Caecilianen komen zaterdag terug Zaterdag hebben de mannen van de R.K. Harmonie St. Caecilia niet alle straten kun nen afwerken om al het oude papier op te halen, ten bate van het uniformfonds. Nu gaat men komende zaterdag naar de volgende straten: Koningsweg, Da Costa- buurt, noodwoningen Wenkebachlaan, Gul- dewagenplantsoen en Nieuwe Schulpweg. DONDERDAG 15 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Kinderogen". Rex: Geen opgave. „Felison", Heidestraat, 1921 uur, expo sitie van schilderijen en tekeningen van Geert Jan van Meurs en beeldhouwwer ken van Louk van MeursMauer. Pieter Vermeulenmuseum, open van 9.30 12 en 1416.30 uur. Maatschappij tot Nut van het Algemeen, 20 uur, zaal Abelenstraat, bijeenkomst. Engelmunduskerk, 20 uur, Engelmundus- koor, concert. Velser Operakoor „Bel Canto", 20 uur, Patronaatsgebouw, concert. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 1012.30 uur. Sociale sectie Velser Gemeenschap, 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing over revalidatie. Familievereniging „Noordzij", 20 uur, Ichtusburcht, samenkomst. VRIJDAG 16 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „De Hofnar". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag. „Felison", als donderdag. Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, lezing door C. v. d. Meulen over „Fotografie op zee". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur. Volksuniversiteit Velsen, 20 uur, Cultu reel Gebouw, lezing „Kris kras door Zwitserland". Postzegelver. IJmuiden en Omstreken, Patronaatsgebouw, ruilavond, aanvang 19.30 uur. Visserijarchief Arie v. d. Veer, Keizer Wilhelmstraat 3, 1517 uur, receptie 25- jarig bestaan. DONDERDAG 15 NOVEMBER Geen bioscopen. Kennemer Theater, 20 uur: Toneeluitvoe ring „Nieuw Leven". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Toneeluitvoering „T.O.V.". Luxor Theater, Pianoconcert door Luctor Ponce voor Mij. Toonkunst. 't Centrum, 20 uur: Lezing Beverwijkse Boekhandel. *t Centrum, 20 uur: Lezing oud-leerlingen Land- en Tuinbouwbond. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Smedenpatroons. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 16 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De koning en ik". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Achter het bamboegordijn". W.B. Theater, 20 uur: „Wapensmokkel". Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18 30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3