„KRIJGER" Verrassende nederlagen voor Egmondia en CSV Suiff Velsen offerde gul voor Hongarije Agenda voor Velsen Havenberichten Voetbal in Kennemerland S T errasvogels VVB Kinheim V eisen Wijk aan Zee De Kennemers Beverwijk CSV V it esse ADO'20 /SSi KNOPF I M O H R Revalidatie-probleem een menselijke zaak Er wordt in Nederland weinig voor de invaliden gedaan Verrassende vondst in Santpoortse bus Expeditie op de zuidpool Ongeval op Driehuizerkerkweg „Volksonderwijs" gaat propaganda maken Gelijk spel tegen PRAK, winst op TYBB THALIA MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 Vooral in 3A vielen enkele verrassende uitslagen te noteren. In dit verband den ken we aan de nederlagen van CSV en Eg mondia. Voor de Alkmaarse derde klassers was het een goede dag: beide wonnen. In 3B verraste Wijk aan Zee door de uitwed strijd tegen KW te winnen. Waterloo be hield in 4E de leiding door een drieéén overwinning op Geel Wit. Ondanks hun tweeéén nederlaag tegen HSV bleven de CSV'ers op de bovenste plaats, maar zij moeten deze delen met de Alkmaarse Boys, die zoals te verwachten was van Always Forward wonnen (vier- twee). Nog een geluk voor de Castricum- rners mocht het heten, dat ook Egmondia een misstap beging en wel in de uitwed strijd tegen ZAP (drietwee). Vitesse zorgde er voor, dat Helder niet voor de tweede achtereenvolgende maal kon jui chen (vijfdrie), maar ADO liet het tegen Purmersteyn lelijk liggen (tweeéén). Bij de bestudering van het ranglijstje van 3A blijkt, dat er grote belangstelling voor de bovenste plaats bestaat. In 3 B deed Wijk aan Zee, wat niet velen van de voetballers uit de badplaats verwacht zullen hebben: Het won de uitwedstrijd tegen KW met tweeéén. En daar IVV in Santpoort met drieéén van Terras- vogels won, staat IVV thans alleen op de bovenste plaats. Kinheim kon het tegen ZW niet bolwer ken (tweevier), zodat de Velsenaars niet tegenstaande de nederlaag van Assendelft tegen WSV (tweeéén) toch op de onder ste plaats bleven staan. Waterloo schudde met drieéén Geel Wit van zich af en heeft thans vier punten meer dan deze Haarlemse vereniging. De ernstigste bedreiging voor de IJmuidenaren vormt momenteel Nautilus, dat met drie nul het sterke ASV versloeg. Bloemendaal boekte tegen NAS een verdienstelijk gelijk spel (tweetwee) en staat, mede door de viertwee nederlaag van WH tegen AGS, nu niet meer alleen op de onderste plaats. De stand luidt: Derde klasse A: Zilvermeeuwen 7 6 CSV 7 10 Wijk aan Zee 7 5 Alkm. Boys 7 10 Terrasvogels 6 4 Egmondia 7 9 EHS 6 4 Alcm. Victrix 7 9 Assendelft 7 4 HSV 7 9 Kinheim 6 2 ZAP 7 8 Purmersteyn 7 7 Vierde klas E: ADO 8 7 Vitesse 7 6 Waterloo 7 12 EVC 7 4 Nautilus 7 10 Alw. Forward 6 3 Swift 6 8 Helder 7 2 Geel Wit 7 8 Onze Gezellen 7 8 Derde klasse B: ASV 6 7 IW 7 12 DIO 7 7 KW 7 10 AGS 7 6 WSV 6 9 NAS 6 5 ZW 8 9 Halfweg 6 3 QSC 6 8 WH 7 3 Velsen 7 7 Bloemendaal 7 3 De Terrasvogels troffen het al bijzonder slecht, dat zij het in de wedstrijd tegen het leidende IW met invallers voor Rijke, Pellemans en Bouwer allen voorhoede spelers moesten opnemen, wat de kracht van de aanval niet ten goede kwam. De thuisclub legde in de eerste helft het accent op de verdediging en mede daar door was IW voor de rust het meest in de aanval. De diverse Santpoortse verdedigers beten echter geducht van zich af en daar door viel het IW niet mede zijn veldmeer- derheid in doelpunten uit te drukken. Toen Van Eden echter op een gegeven mo ment uitgleed, kostte het IW geen moeite te scoren. Het tweed'e doelpunt ontstond na een hevige scrimmage voor het Vogels-doel, waarbij de scheidsrechter in tegenstelling met de blauwwitten verklaarde, dat de bal de doellijn gepasseerd was (tweenul). Invaller Otto kreeg van Thoolen een paar kansen om tegen te scoren, maar hij wei gerde hardnekkig. Na de rust maakte IW er al spoedig drienul van. Toen gingen de Ilpers zich al spoedig meer op de verdediging toeleg gen en kwam Terrasvogels meer in de aan val, maar de voorhoede miste de nodige stootkracht. Uit een strafschop redde Thoo- ien de eer (drieéén). In Wormerveer heeft WB, dat Luitjes miste wegens schorsing en bovendien drie invallers had, onder wie de doelman Van der Kuil, het tegen WFC flink kunnen bolwerken, maar was toch niet in staat om een gelijkspel te behalen op het overigens zware veld. Het begin van de strijd liet een fel WFC-offensief zien, dat, waar de thuis club beter voetbalde, al na vijf minuten resultaat had. Met een diagonaal schot werd v. d. Kuil onhoudbaar gepasseerd (een nul). Het WFC-overwicht hield aan en WB kwam er bijna niet aan te pas. Na bijna een kwartier scoorde de Wormerveer- rechtsbuiten-invaller met een zeer mooie kopbal (tweenul). WB wist zich te her stellen en toen Vers wij veren de aanval ging leiden kwam er meer gevaar van de WB-zijde. Doch ook WFC liet zich nog duchtig gelden en het was v. d. Ku-il, die voor zijn prima werk vaak hartelijk be loond werd. Eerst na veertig minuten was het Vers wij'veren, die in samenwerking met Van der Linde de achterstand inliep (21). Na de hervatting begon VVB met een flink tempo dat ruim een kwartier werd volgehouden en succes opleverde toen Van der Linde, die de bal vrijspeelde, een zeer scherp schot loste (tweetwee). Nog geen minuut later echter kreeg de WFC-rechts- half van de aftrap af de bal, loste een ver en hoog schot, dat meteen via de handen van v. d. Kuil, die iets te ver was uitge lopen in het doel verdween (drietwee). VVB vocht nu fel terug, doch hoewel Ver swij veren en Luntz tweemaal dicht bij een doelpunt waren, konden de bezoekers toch de WFC-muur niet doorbreken (drie twee). Op „Rooswijk" speelde Kinheim een zeer onverkwikkelijke wedstrijd tegen de forse ZW-ploeg, die bovendien en vooral in het begin een onsportieve houding aannam. Weliswaar werd dit sterk beïnvloed door de scheidsrechter, die heel vreemde beslis singen nam. Voorts werd het derde ZW- doelpunt afgekeurd op advies van de Kin- heim-grensrechter. ZW was met een verhoogd tempo met een in de aanval en na zeven minuten, na dat Pigmans al gevaar had voorkomen, was het de linksbuiten die de bal uit zijn voorzet naar de doellijn zag rollen, waarop de linksbinnen in het lege doel schoot (01). Vlak daarna werd een ZW-buiten- speldoelpunt afgekeurd. Kinheims aanval miste stootkracht om zich los te maken. Het middenveld werd bovendien verwaar loosd. Toch had Sluiter succes, maar ver oorzaakte een vrije trap toen hij op doel doorliep. Eijke nam de aan Kinheim toe gekende strafschop (11). Er werd teveel op de man gespeeld en dit veroorzaakte menige botsing. Vijf minuten voor de rust weifelde de Kinheim-achterhoede en de ZW-linksbuiten maakte ééntwee. Drie minuten later scoorde de mid'voor, doch de scheidsrechter weifelde en kende het doel punt niet toe. Na de hervatting begon Kin heim hoopvol, maar Smit kopte de bal uit een prachtige kans in handen van de doel man en Mol zag de bal uit een ver schot tot hoekschop gewerkt. Onvoldoende wegwer ken zorgde voor een 13 Kinheim-achter- stand, waarna invaller Blom nog op de Kinheim-doellijn redde. Opnieuw weifelen van de Kinheim-verdediging liet na 35 mi nuten de ZW-midvoor scoren (eenvier), waarna Weidemann, toen deze speler eerst nog een strafschop was onthouden, de eind stand op tweevier bracht. Velsen heeft het goede pad weer gevon den, want in een aantrekkelijke partij voetbal won het in Haarlem van EHS met tweeéén. Een overwinning welke na hard' werken is verkregen en die naar onze me ning ook wel verdiend was. Ook EHS speelde een knappe wedstrijd, zod'at het geheel het aanzien volop waard is geweest. Na enig verkennen kreeg Velsen een licht overwicht dat na een kwartier resulteerde in een fraai doelpunt van Bakkum die met een prachtige kopbal de EHS-doelman het nakijken gaf (nuléén). EHS liet het er echter niet bij zitten en nog voor het rustsignaal, had Van Esveld de stand weer in evenwicht gebracht zodat met gelijke kansen aan de tweede helft werd begonnen. Deze tweede speelhelft is er een geweest van het goede soort waarin beide partijen hardnekkig om de zege hebben gestreden. Velsen was tenslotte de gelukkige, want bij een der vele gevaarlijke aanvallen bracht Koelemeyer de stand op- ééntwee. Wel deed EHS hierna nog krachtige pogingen het getij een andere wending te geven, maar de Velser defensie stond pal en weer de alle aanvallen, soms met kunst- en vlieg werk af. Het bleef dus tweeéén voor Velsen. Wijk aan Zee, met het gevaar van de on derste plaats voor ogen, heeft zich tegen het sterke KW duchtig geweerd en smaak te het genoegen met een kostbare twee één overwinning huiswaarts te keren. Wel zijn de vooruitzichten nog niet helemaal geruststellend maar het vertoonde spel in de strijd met KW wettigt het vermoeden, dat de club zich in de komende wedstrijden wel weer geducht kan doen gelden. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Wijk aan Zee de oogst zou binnenhalen, want de thuisclub veroverde de leiding. Maar dit schudde Wijk aan Zee helemaal wakker. Met vlotte snelle aanvallen werd het KW-doel onder vuur genomen en na dat eerst Sijsener voor de gelijkmaker had gezorgd, gaf Valkhof Wijk aan Zee nog voor de rust een tweeéén voorsprong. In de tweede helft is de Wijk aan Zeese voorsprong dikwijls in het gedrang geko men maar door uitnemend verdedigen en 'slecht schieten van de KW-voorwaart=en bleven doelpunten tot de vrome wensen behoren. Ook Wijk aan Zee naderde nog dikwijls zeer gevaarlijk het doel van de thuisclub doch ook hier gaf de defensie weinig kansen meer weg. De strijd bleef uitermate spannend maar toen de fluit voor het laatst klonk had Wijk aan Zee een kost bare zege behaald. De uitslag 7-4 doet vermoeden dat de rood-zwarten niet veel in te brengen heb ben gehad. Dit is evenwel niet het geval geweest, want in de tweede helft werd de thuisclub bij een 4-3 stand geheel op eigen helft terug gedrongen en stond met de rug tegen de muur. Er was een kwartier gespeeld toen Bos een bal die dreigde uit te gaan, achter haalde en inschoot: 1-0. Enige minuten later was het al 3-0 toen Tyms en Brethou- wer enige fouten maakte. In de laatste minuten voor de rust scoorde J. Mosk voor de Kennemers: 3-1. In buitenspelpositie maakte Bos na tien minuten spelen er 4-1 van. De Kennemers kwamen toen meer in de aanval; door doelpunten van J. Minne- boo en F. Mosk was het al spoedig 4-3. Alles wat Kennemers was stond toen voor het Hollandia-doel en de schoten wa ren ontelbaar. Met kunst en vliegwerk kon Hollandia staande blijven. Daarom was het jammer dat een onverwachts terug ge speelde bal onder Tyms door rolde: 5-3. Van der Sluis miste toen nog een straf schop. maar Van Soest bracht de stand op 5-4. Bos schoot toen een strafschop voor de thuisclub in, waarna in de laatste minuten de eindstand op 7-4 werd gebracht. Een met twee invallers uitkomend Be verwijk heeft weinig kansen gehad om te doelpunten. .De voorhoede miste iedere stootkracht. Óok Zaandijk zag geen kans vóór rust iets te bereiken. Na 13 minuten spelen in de tweede helft wandelde J. En gel ongehinderd door de Wijker-achterhoe- de en gaf Raap geen schijn van kans. De Wijkers kregen toen wel enige kansen om gelijk te komen, maar door te ver doorge voerd samenspel konden de Zaanse backs steeds weer ingrijpen. Kort voor het einde bracht midvoor C. Snelders de eindstand op 0-2. Het Castricumse CSV toog zondag met de beste voornemens naar Heiloo om daar de strijd op te nemen tegen HSV en keerde met een drie-één nederlaag en een ervaring rijker terug. Die ervaring bestaat in het feit, dat men tegenover een enthousiast spelend team als dat van HSV eveneens enthousiasme moet stellen. Weliswaar was de thuisclub technisch veel minder dan CSV, maar het élan waarmee zij zich in de strijd wierp, bracht haar de zege en leverde twee punten op die de Castricum- mers best hadden kunnen gebruiken om hun ongeslagen record te handhaven. Met een van zijn befaamde schoten van grote afstand gaf H. van Diggelen na twin tig minuten CSV de leiding, maar nog geen minuut later had de thuisclub de stand op gelijke voet gebracht, één-één. Ook in de tweede helft was CSV technisch opper machtig, doch de fraaie en vele goede com binaties stierven voor het HSV-doel een, begrijpelijke, vroegtijdige dood. In het laat ste kwartier wist HSV daarentegen wél twee keer het CSV-doel te vinden, drie-één, met welke stand het einde kwam. Ruim 2700 toeschouwers waren getuige van een boeiende en aantrekkelijke wed strijd, die uiteindelijk door 't produktiever spelend Vitesse werd gewonnen. Vóór rust zag het er niet naar uit, want na* een goed kwartier spelen nam Helder door Goossen de leiding, 0-1. Dit was ook de stand met de rust. Maar in de tweede helft scoorde Van der Valk al na 9 minuten spelen; Eickhoff deponeerde kort hierna het tweede doel punt in het Helder-doel: 2-1. Vijf minuten later bracht H. Zonneveld de stand op 3-1. Vitesse bleef in de aanval en De Zeeuw nam het vierde doelpunt voor zijn reke ning. Helder kreeg een strafschop, die on houdbaar voor Zonneveld in doel ver dween. Res zorgde voor 5-2. In de laatste minuten bracht Van der Meulen de eind stand op 5-3. Het viel voor ADO niet erg mee om op het zwaar te bespelen veld van Purmer- steyn te voetballen. Vóór rust gaf de thuis club dan ook de toon aan, wat tot resultaat had dat Damme na 25 minuten spelen on houdbaar voor Hans Burger scoorde: 1-0. Met deze stand werd ook de rust bereikt. In de tweede helft kon men zien dat ADO er beter in kwam. Er werd veel meer op de helft van Purmersteyn gespeeld. Na een half uur spelen werd N. van Tunen vlak voor het doelgebied gevloerd. Er werd een vrije trap toegekend, die A. van Tunen zo feilloos in het uiterste hoekje plaatste, dat ADO weer gelijk stond: 1-1. Er werd toen door beide ploegen hard om de leiding gestreden. Het lukte de thuisclub, die met nog twee minuten speeltijd scoorde: 2-1. Concert Chr. Jeugdkoor „Zanglust" Uit de Chr. Jeugdkoor „Zanglust" te IJmuiden, waarvan de heer Jac. Stolk dirigent is, geeft op woensdagavond 28 no vember een concert in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost. Nieuws van UTD De bridgeclub UTD speelde deze week voor de onderlinge competitie. De indivi duele resultaten van de duplicate-wedstrij- den waren als volgt: 1. GrentziusMeyer 78' '2 pnt.; 2. Roelofs v. d. Berg 71 pnt.; 3. Mv. MuisKuipers 66% pnt.; 4. KlinkenbergKorver 66 pnt.; 5. WesteropPieterse 631 i pnt.; 6. Wegman v. d. Wal 62% pnt.; 7. Mv. Klinkenberg Van Loon 6014 pnt.; 8. Prins en echtg. 55 pnt.; 9. Rob en echtg. 53% pnt.; 10. Ten BroekeHand.graaf 53% pnt.; 11. Schoen— Koelemey 46 pnt.; 12. dames SchoenKoe- lemey 4314 pnt. Uitslag Howell-drive: 1. Van BurkVisser 37 pnt.; 2. mv. SnelPorck 35% pnt.; 3. mv. LeyenaarBaard 35 pnt.; 4. GroenPonte 34% pnt.: 5. MullerVan Olst 34 pnt.; 6. mv. SlaatsBöhm 27% pnt.; 7. SnelSnel 27 pnt.; 8. mv. PieterseGroot 21% pnt. ADVERTENTIE DE ONVERWOESTBARE is in een uitgebreide sortering verkrijgbaar bij HET ADRES VOOR BETER SPEELGOED MARKTPLEIN 24-26 De sociale sectie van de Velser Gemeen schap belegde in het Cultureel Centrum een bijeenkomst waar dr. v. d. Sluys, pro vinciaal revalidatie-arts van Noordholland sprak over deze revalidatie. Hü betoogde, hoe weinig er wordt gedaan in Nederland voor degenen die door een ongeval of een verlammingsziekte niet meer in staat zijn om in hun oude werkkring terug te keren. Hij bezag de revalidatie op haar twee facetten, namelijk de medische en de so ciale. Tot medische revalidatie behoort onder andere de arbeidstiherapie, waarover na de pauze nog een film vertoond werd. De aan wezigen werd daardoor een kijkje gegund in enige revalidatiecentra, zodat zij zich een indruk konden vormen over hoe dit al les in zijn werk gaat, hoe de patiënten met vernuftig-gecoustrueerde toestellen ge dwongen worden bepaalde beweging te maken. Men kon bewonderingswaardige staaltjes zien van wat doorzettingsvermogen ver mag vooral bij mensen, die genoodzaakt zijn met een arm- of beenprothese door het leven te gaan. Dr. v. d. Sluys wees er in zijn rede nog op dat het wel een vrome wens zou blijven, allen die voor revalidatie in aanmerking komen naar een revalidatie-adviesbureau te trekken. Tot sociale revalidatie behoort de op sporing, vorming en opleiding van gehandi capten waarbij het gemis aan centra zich geducht laat gelden en waaraan met man en macht wordt gewerkt om ook van deze zijde het revalidatie-probleem te be naderen. De opbrengst van de collecte voor hulp verlening aan de Hongaarse vluchtelingen, die vrijdag en zaterdag in Velsen is gehou den, heeft een bedrag opgebracht, dat zelfs de organisatoren van deze algemene inza meling heeft verbaasd: over de gehele ge meente werd er 13.223,58 bijeengebracht. Tot zaterdagavond laat hebben vrijwil ligers de inhoud van de bussen in het hoofdkwartier van het plaatselijk comité, het bureau van die Velser Gemeenschap aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden, geteld en naar de verschillende delen der gemeen te gerekend kwam men tot de volgende eindresultaten: IJmuiden-west 3273, IJmuiden-oost,2148,75 Driehuis 1348,33 Velsen-dorp en Velserbeek982,99 Velsen-noord en pont2281,51 Santpoort-dorp 2388, Santpoort-station 801, Er zijn legio kleine verrassingen voorge komen bij deze collecte onder meer het feit, dat velen spontaan hun portemonnee omkeerden in de bus van de collectanten en collectrices, wier ijverig werken gedu rende de twee laatste dagen van de week ia piet.geUPge mgte tot het succes van deze sympathieke inzameling heeft bijgedragen. Bij het openen van een der bussen, die uit Santpoort-dorp afkomstig was, bleek een van de vele briefjes van een gulden de „verpakking" te zijn van een veel grotere gift: een biljet van duizend gulden. De vol strekte naamloosheid van deze gift maakt haar te sympathieker. Inmiddels kwamen er bij de Velser Ge meenschap nog enige bedragen uit andere bron binnen. Zo kwam de Nutsspaarbank met een bedrag van 250,en een collecte na het concert van het jonge „Bel Canto"- koor bracht 111,op. De inzameling op de Velsense scholen heeft eveneens een vlot verloop en nadat men reeds de oogst van tien scholen heeft geteld, kon het verheugende bedrag van Onder leiding van admiraal Dufek zijn zes leden van de Amerikaanse Zuid poolexpeditie geland op het punt waar in 1912 de Britse kapitein Scott voor het eerst deze grond betrad. Op de foto ziet men het toestel van de Ame rikaanse marine waarmee de zeven leden tellende expeditie aankwam. Tweede van links is admiraal George Dufek. Het vijftienjarige meisje C. V. uit Velsen, dat zondagmiddag tegen zes uur haar nicht je op de fiets naar Santpoort zou begelei den, is op de Driehuizerkerkweg te Drie huis zo hevig komen te vallen, dat zij met ernstig hoofdletsel naar het Antoniuszie- kenhuis moest worden overgebracht. Haar nichtje liep geen ernstige verwondingen op. Het ongeval ontstond, doordat de sturen van de fietsen in elkaar haakten. De Heemskerkse afdeling van de vereni ging „Volksonderwijs" heeft dezer dagen in zaal Dam een ledenvergadering gehou den, die slechts zeer matig was bezocht. De voorzitter de heer G. I. Klesser sprak in zijn openingswoord een bijzonder woord van. welkom tot de ddstrictsbestuurder van „Volksonderwijs" de heer IJ. J. Reitsma uit Velsen. Deze bijeenkomst was speciaal belegd om de propaganda te bespreken die men binnenkort wil gaan voeren.. Van de zijde der leden werden verschil lende suggesties gedaan en het bestuur zal één en ander nader in overweging nemen in samenwerking met een. op deze avond gevormde commissie. Tot slot van deze vergadering wekte de voorzitter de aanwezigen op tot een nog grotere activiteit. 686,55 aan het landelijk comité worden overgemaakt. Wethouder H. de Boer, voorzitter van het Hulpcomité in Velsen is dan ook een ieder, die tot het welslagen dezer inzame ling haar of zijn steentje zo van ganser harte bijdroeg ten zeer erkentelijk voor de geste, die de gemeenschap hiermee vol bracht voor een lijdend volk. Tijdens de kerkdienst van zondagmorgen in de Oud-Katholieke kerk te IJmuiden heeft pastoor F. C. Nieuwenhuyzen aan de gemeente kunnen mededelen, dat de vorige week tijdens de bijzondere kerkdienst voor de nood van Hongarije en de Hongaarse vluchtelingen gehouden collecte een bedrag van 902,50 heeft opgebracht met inbe grip van de in de vorige week nog nage komen giften. Velser tafeltennisclub De afgelopen week zijn er voor VTC weer enkele gunstige resultaten in de ta feltennis competitie behaald. Zo ontving het eerste team het ongeslagen PRAK uit Beverwijk. Invaller Van Weelderen bracht door sterk aanvallend spel drie winstpun ten op zijn naam. Noorman scoorde twee maal maar moest in drie sets na een ver moeiende strijd de eer aan Cassee laten. Voogt had met een behoorlijke inzinking te kampen en kon dan ook niet tot winst komen. Het dubbelspel ging ook verloren zodat de einduitslag 5-5 werd. VTS 2 heeft in een makkelijke wedstrijd TYBB 3 met 8-2 kunnen verslaan. Ook hier was het weer Van Weelderen die drie winstpunten op zijn naam bracht. Snel ders en Dijkhuizen moesten beide door nonchalant spel eenmaal de eer laten aan respectievelijk Van Kessel en Spierings. VTC 3 kon het tegen het sterke CTTC 2 niet bolwerken en moest in een zeer spor tieve strijd de eer met 9-1 aan de tegen standers laten. Alleen Van Schadewijk kon de eer redden door Juffermans te verslaan VTC 4 staat nog steeds in de 4e klasse C ongeslagen aan de top en nu was Doko 3 het slachtoffer dat in een makkelijke wedstrijd met 10-0 verslagen werd. De dames van het eerste team gaan ook op de goede weg voort en nu bonden zij CTTC 1 met 9-1 aan hun zegekar. De dames van het tweede team hebben twee wedstrijden gespeeld waarbij zij het niet tot winst konden brengen. Tegen Win fried 2 werd een aardige wedstrijd ge speeld maar mejuffrouw Warners en Jon- geans konden het maar eenmaal tot scoren brengen, zodat hier de einduitslag 8-2 in het voordeel van Winfried 2 was. De dames uit Castricum brachten ook een bezoek en lieten zien dat het met hen slecht kersen eten is daar zij steeds met hoge cijfers de sets in hun voordeel beslisten. Van VTC 2 was het alleen mejuffrouw Warners die in twee partijen moedig vocht maar niet tot winst kon komen. De einduitslag was hier 0-10 voor CSV 2. Modeshow K.A.V. Voor de eerste maal in Heemskerk zal op donderdag 22 november een modeshow worden gehouden.. Deze wordt georganiseerd door de plaat selijke afdeling van de K.A.V. MAANDAG 19 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „De hofnar". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. I.v.A.O., afd. Velssen, 20 uur, Cultureel Gebouw, uitwisseling reiservaringen. Hoogovenharmonie, 20 uur, Patronaats gebouw, concert. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.30-17.30 en 19-21 u. DINSDAG 20 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia: Als maandag. Rex, Als maandag. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. Toneelvereniging „VARIA", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, tneeluitvoering. Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, filmvoor stelling. DE KANAAL VISSERIJ HEEFT voor de grote loggers en de trawlers, die daar met het sleepnet „op een hoop" visten weinig resultaten afgeworpen en het was dan ook geen wonder, dat er van vele schippers berichten kwamen, dat zij maar weer van armoe naar de Noord verhuisden, waar het dan ook wel geen rozegeur en mane schijn was, maar toch altijd nog een stuk beter dan op de haring in het Kanaal. In Breskens, waar de spanvisserij markt, bleef inmiddels de overvloed voortduren en donderdag werd er zelfs een piek van 160 ton haring bereikt. Bij prijzen, die op vallend stevig bleven en zich om de f 0.25 tot f 0.28 per kilo bewogen. Mede natuur lijk als gevolg van het feit, dat men zich in de afgelopen week niet vol heeft kunnen kopen in IJmuiden. Waar de goede haring door een en ander nog altijd een f 20 tot f 22 per kist geldt, maar dat is dan ook een kwaliteit, die stukken beter is dan de ijle soorten, waarmee de spanvisserij in Breskens thuisvaart. Dank zij mede de hoge haringprijs kon de Amsterdam de afgelopen week een reisje van f 42.000 bij- boeken op het staatje, dat deze herfst al een serie mooie besommingen vermeldt. Ook de makreel bleef voor de betere kwaliteiten duur: voor minder dan f23, was er geen kist makreel van redelijk soort te koop, die toch nog altijd een f 17 moest opbrengen. Maar de kwaliteit begint nu aardig terug te lopen: de aanvoer is veel minder vet dan een week geleden en de handelaar ziet er alweer veel „stokkige" makreel tussendoor. Maandag begon de kabeljauw hoog van de toren te blazen als gevolg van een niet overdadige aanvoer en weinig of geen import, maar toen tegen het midden der week de Denen weer los brandden, was de dure kop er gauw af en tegen het eind van de week lagen de kisten op een f 120, waarmee f 80 was afgeknab beld van de hoge koersen van maandag. De regels gingen uiteraard mee naar be neden: van f 150 maandag tot f80 zaterdag. Ook de piepers zetten de week goed in: er kwam f 25 voor een kist. Dinsdag kwam daar de klad wat in en wie gedacht had dat het duurste wel voorbij zou zijn, had het mis, want woensdag en donderdag werden de piepers luxe-artikelen met prij zen tussen de f 38 en de f 41, waardoor de HD 79 een glorieuze reis maakte van f 17.900. Die laatste trek ligt in zulke ge vallen wel heel duidelijk in de markt. Maandag was er flink wat schol, maar de bovenkantprijs bleef niettemin bepaald vast. Menige kist tweeën is dan ook over de grenzen, zowel in het Westen als aan de Oostkant verdwenen. Duitsland is op het ogenblik een niet te versmaden klant voor onze schollen en de tweetjes hebben daardoor de hele week stevig in de markt gelegen. Stijgend tot een f 50 tijdens de woensdagmarkt, zakkend tot een nog altijd mooie f40 zaterdag. De grovere soorten lagen naar rato niet even hoog, want Lon den was bepaald flauw, maar hielden er toch een f 65 tot f 50 op. Tong blijft duur. Zaterdag de goedkoop ste markt, maar lappen toch nog altijd rond de f 5 en grootmiddel voor f 4 de kilo - het grootste deel ging de zuidgrens over al zond België de vorige week ook heel wat eigen laptongen retour. In het binnenland heeft het niet mee gezeten tijdens de achter ons liggende week. De hamstenvoede zal menige vis handelaar dwars hebben gezeten en nu de dwaasheid van deze reactie duidelijk gaat worden, zal er misschien wat meer bewe ging voor de toonbank komen. En daar tussendoor voor de Zuidzij nog altijd en dringend dat grote personeelpro- bleem. Verscheidene trawlers hebben ook nu weer een paar dagen varensrêe gele gen. Met alle kosten van dien. Wachtend op twee of drie matrozen, die net zo schaars zijn als de trawlerharing in het Kanaal. Alleen jammer, dat de reder niet om de Noord kan gaan voor matrozen. Hij zou het eens „om de Zuid" kunnen probe ren ADVERTENTIE Wilt u een avond vol plezier, verzuim dan niet DANNY KAYE in DE HOFNAR te gaan zien! Hedenavond, dinsdag en woensdag 8 uur laatste vertoningen in Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Gooiland van Hamburg. Thetis van Rotterdam. Attis van Antwerpen. Hado van Rotterdam. Blijdendijk van Ant- werepn. Dora van Antwerpen. Blue Star van Newport News. Ad S van Cardiff. Hans Bernstein van Oxelosund. Amstelvliet van Brake. Midas van Hamburg. Rien Teekman van Port Tal je. Ivoorkust van Hamburg. Orö van Duinkerken. Ancora van Parr. Jupiter van Napels. Eemsborg van Runds- vick, Zijpenberg van Melilla. Catharina W van Dundee. Helder van Hamburg. Alice v. Rotterdam. Senator van Nordenham. Rex v. Onega. Wolanda van Stroot. Castor van Bre men. Amstelborg van Norresundepp. Stad Amsterdam van Narvik. Luossa van Lulea. Eos van Rotterdam. Makkum van Norre sundepp. Amstelstroom van Londen. Anne B van Dordrecht. IJstroom van Swansea. Fal con van Londen. Barentsz van Lugnes. Sig- vard van Londen. Penmarch van Nantes. Avra van Philidelphia. Gerd van Londen. Netherlands Coast van Newcastle. June van Parr. Spaarnestroom van Hull. Manga van Hamburg. Frey van Helsingborg. Gezina Hendrika van Parr. Holdernid van Hull. Keile Castle van Methil, Tri to van Dublin. Hast III van Parr. Assimina K van Phila delphia. Racken van Kistrinahamn. Vertrokken zijn: Goote naar Manchester. Schippersgracht naar Rotterdam. Heemskerk naar Gent. Bab T naar Gothenburg. Erkalin naar Fredriksund. Amerskerk naar Bremen. Pavo naar Ostrand. Balder naar Monrovia. Ivan Kondrup naar Klaipeda. Surte naar Nestved. Bullfinch naar Londen. Berkel- stroom naar Londen. Delfinus n. Stavanger. Ad S naar Rotterdam. Marie Louise naar Londen. Eemstroom na ar Londen. Kohima naar Rotterdam Theais naar 3remen. Hec- tos naar Antwerepn. Ari enaar Rotterdam. Westerdok naar Londen. Marne naar Stock holm. Kuutsalo naar Bremen. Hado naar Londen. Sandetty naar Norrköping. Warjo naar Stockholm. Zaanstroom naar Leith. Ardeas naar Lissabon. Hathor naar West- Indië. Lingestroom naar Huil. Rijnstroom n. Londen. Promethee naar Rotterdam. Jean naar Hampton Roads. Midas naar Kopen hagen. Scholar naar Londen Gooiland naar Parnambuco.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10