DE SAMENZWEERDERS Prijsuitreiking schietwedstrijden Nederlandse politiesportbond MERLIJN EN DE WONDERBESSEN GnpaHOUTEN STOPSEL van Ceta Bever LANGE STERKE NAGELS NAAIMACHINES 4 Pedagogische les door schoolhoofd Gemeentebestuur maakte geen goede beurt „Het goede boek" in de jeugdsluis Eerst monsterrol opmaken en laten tekenen Burgerlijke Stand van Heemskerk Rookt U shag zonder merk? Als U shag koopt, vraagt U altijd naar 'n bepaald merk. Doe dat ook bij het vloei! De winkelier kan niet ruiken wat U wiltzèg hem wat U wenst. Dat is gemakkelijk voor hem en beter voor U! Vraag het merk, dat de meeste zelfrollers kiezen: het 3x betere Mascotte-vloei. V. d. Berg en Dukel leiden „De klavierschippers" gaven uitvoering Vele duizenden „ter walvis f VERVOLGVERHAAL^ Indoor Friedrich Bruegel J Feestmiddag Werkinrichting Agenda voor Haarlem MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 Vrijdagmiddag had in hotel „Roozen- daal" te Overveen de prijsuitreiking plaats van de nationale en gewestelijke schiet- kampioenschappen van de Nederlandse Politiesportbond, die van 8 tot en met 13 oktober op de schietbanen te Overveen gehouden zijn. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de politiesportclub Bloemendaal en de politiesportvereniging Haarlem en Zandvoort, waarvan de korps chefs vrijdagmiddag bij de uitreiking der prijzen, door burgemeester dr. D. H. Peere boom Voller van Bloemendaal, aanwezig waren. Aan deze wedstrijden namen de rijks- en gemeentepolitie alsmede de Ko ninklijke Marechaussee deel. De eerste, tweede en derde prijswinnaars van de diverse groepen werden al eerder in ons Op de ouderavond van de Noorderschool te Beverwijk, heeft het hoofd de heer B. P. M. Wortman, heel veel adviezen gege ven aan de talrijke ouders en hen, zij het op een voorzichtige manier, gewezen op de vele fouten welke hij in het algemeen zag in de hedendaagse opvoeding. Deze onder wijzer, die kan bogen op ruim veertig dienstjaren, heeft heel wat kennis opge daan op het gebied van opvoeding en hoe wel hij zeide geen spreker van professie te zijn, deed hij toch een beroep op het hart van de ouders, daar er naar zijn me ning heel veel is goed te maken. Uitgaande van het standpunt dat ouders en onder wijzers samen de kinderen moeten opvoe den, deed het hem verdriet dat sommige ouders zo weinig belangstelling tonen voor het werk van hun kinderen op de school. „Ik was zelf ook niet zo best", zo zei hij, ,.en als een koe niet vergeet dat ook hij een kalf is geweest, dan kan hij veel ver dragen", maar de mentaliteit van sommige kinderen is van dien aard, dat de ouders ook wel eens andere maatregelen moeten nemen, meende hij. Daarna gaf het school hoofd een opsomming van de vele punten van afleiding voor het kind. In enkele da gen: Scalpinoballet, Abeltje, Repelsteeltje, Bulletje en Bonestaak en dan nog alles wat voor de radio gebracht wordt, „de kinderen kunnen dat niet verwerken en zitten soms wezenloos te staren wanneer hen wat door een onderwijzer wordt ge vraagd. Het dringt niet eens tot ze door", zo zei hij. Als een kind onverschillig blijft, als hij een 9 of een 2 voor zijn werk krijgt, dan hapert er thuis iets, was zijn oordeel. Het zou vaak zo zijn, dat de kamer vooral net jes moet zijn, maar de vraag hoe het met het kind gaat, raakt de ouders meestal niet. „Gij hebt de verantwoording voor uw kind, onverschillig welke godsdienst u be lijdt of uw politieke opvatting. Zelfs heel kleine dingen kunnen een diepe indruk maken in een kinderziel. Met dit laatste doelde de heer Wortman op de omgang tussen man en vrouw en volgens hem leef den die kinderen in een hel, waar het thuis niet in orde was. „Maak het zo, dat uw kind altijd weer bij u terug komt", zo besloot hij. Schoot gemeentebestuur te kort? Aan het slot van de avond vroeg een der ouders, of het bestuur ook wist waar om het gemeentebestuur niets van zich had laten horen toen de heer Wortman 40 jaar in diénst was van de gemeente Be verwij k. De voorzitter, de heer W. Nijsen zei, dat dit de oudercommissie ook was opgeval len. In augustus was weliswaar de heer Wortman 40 jaar onderwijzer en ontving toen de gebruikelijke gratificatie, doch in oktober was hij 40 jaar in dienst van de gemeente Beverwijk en de voorzitter kon het ook geen te waarderen houding vinden als een werkgever zulk een dag onopge merkt voorbij liet gaan. De toneelzaal van de katholieke jeugd sluis aan de Kanaalstraat te IJmuiden- West was dit weekeinde herschapen in een kleine bibliotheek, waar boeken op allerlei gebied verzameld lagen. Deze tentoonstelling, georganiseerd door de K.Ï.V.O. uit IJmuiden-West, werd ge opend door de geestelijke adviseur, die in zijn openingswoord memoreerde, dat er zeer vele goede boeken in omloop zijn, en dat het heus niet nodig was om naar prul laria te grijpen. Hij vertrouwde er op, dat deze tentoonstelling, die voor de Sint Nico- laasviering wordt gehouden, voor de ouders een leerzame zou mogen zijn, doch ook dat zij zich in een levendige belangstelling zou mogen verheugen. De zaal maakte dank zij een stijlvolle bloementooi een feestelijke indruk en de boeken waren op overzichtelijke wijze ge rangschikt. Er waren aparte afdelingen voor kinderlectuur, boeken voor grotere kin kinderen, over opvoedkunde, huwelijk, handenarbeid en biografieën, terwijl het geheel gecompleteerd werd door romans en detectives. Rijke kleurenschakering op politiepost De volgende gevonden voorwerpen wer den aangegeven bij de Heemskerkse poli tiepost: Rode portemonnee met inhoud, beige re genjas, rode autoped, zwarte Phoenix he renfiets, ijzeren hamer, overall, rode au toped, paar zwarte damesglacé's, broche, gebreide linkerwant, tasje inhoudende wol len truitje, ijzeren sluitbout. Prijsuitreiking aan „De Atoom"- duivenhouders Het bestuur van de postduivenhouders- vereniging „De Atoom" heeft zijn leden en belangstellenden uitgenodigd voor de jaar lijkse prijsuitreiking en feestavond op za terdag 24 november in het clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg. Aan deze bijeenkomst werkt mede het muziekgezel schap „De Dio's". Voorts zal een Menwed strijd worden gehouden. Lezing over moderne woning inrichting On dinsdag 20 november vindt in ,,'t Centrum" een lezing plaats over moderne woninginrichting door de heer T. Verheij- den. Deze avond wordt gehouden door de afdeling Beverwijk van de Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. blad bekend gemaakt. Nadat de voorzitter, hoofdinspecteur van politie L. Davidzon uit Haarlem, alle aan wezigen welkom had geheten, roemde hij de ligging van de schietbanen in Over veen en de goede outillage. De heer A. Schouten, agent van politie te Bloemen daal kreeg een compliment voor het ad ministratieve werk, dat door hem verzet is, in verband met deze wedstrijden. De burgemeester herinnerde er vervol gens aan, dat naast de mannen ook enige dames aan de schietwedstrijden hadden deelgenomen en zowaar zelfs met goede resultaten. De wedstrijden werden in een mooie omgeving in sportieve geest ge houden. De legpenning beschikbaar gesteld door Koningin Juliana ging naar de eerste prijswinnaar ere-korps pistool, nationaal, de H.P.S.S.V. I Heerlen. De legpenning van Prins Bernhard ging naar de A.P.S.V. Almelo als eerste prijswinnaar van het ere-korps geweer, nationaal. Nadat de burgemeester alle hoofdprij zen had uitgereikt, konden de overige prijswinnaars per afdeling naar keuze een prijs uitkiezen. De heer Bosman uit Velsen werd dubbel kampioen, namelijk van personeel pistool nationaal en eveneens van district west. Ook de heer Hengstmengel uit Bloemen daal verdient vermelding als overwinnaar in de groep personeel geweer district west, vrije baan geweer district west en vaste baan geweer district west. De heer Bethle hem uit Bloemendaal werd eerste in de afdeling vrije baan pistool district west. De commissaris van politie te Velsen vestigt de aandacht op de wettelijke be paling, die strafbaar stelt de schipper van een Nederlands vaartuig, die vertrekt al vorens de bij de wet vereiste monsterrol is opgemaakt en getekend. Ingevolge aanwijzingen van de minister van justitie zal een strenge controle op de naleving daarvan worden ingesteld en tegen overtreding zonder verdere waar schuwing worden opgetreden. VERLOTING „TROK" IN VELSERBEEK Van de twaalfhonderd uitgenodigde leden waren er hooguit dertig naar de theeschen- kerij in Velserbeek gekomen voor de trek king van Dierenbeschermingsloterij en voorzitter W. Boerlage vond dat maar een bedroevend aantal. Niettemin is er in span ning geluisterd naar de uitslag van de trek king, die door de voorzitter onder eigen notarieel toezicht vlot verliep en daarna heeft men de avond verder doorgebracht met het nobele kienspel. Tot slot is er een dansje gemaakt. De trekkingslijst bevindt zich evenals de prijzen in het asiel aan de rand van de Heerenduinen. GEBOREN: Cornelis J. M., z. van C. Reyn- ders en J. Beentjes; Wilhelmus H., z. van H. J. Nijman en G. M. van der Zon; Wilhelmina A. M., d van C. H. Schellevis en I. A. de Vilder; Gijsbertha C., d. van A. Koper en G. J Rijs; Nicolaas G. M., z. van Q. E. de Ruyter en C. T. van der Krogt; Janna M„ d. van J. M. Kleyn en A. de Vries; Bernardus P. J., z. van C. N. Diemeer en J. A. Beentjes; Catharina M., d. van L. W. Duinen en G. M. Spanjaardt. ONDERTROUWD: J. H. Bekker en M. J. Vendel; J. J. Beentjes en M. A. de Groot. ADVERTENTIE sf.f «piMBMlllil ne-v! P-ra o h '"f DCIJ in de „onderlinge" Woensdagavond wordt het kwartettoer- nooi, dat D.C.IJ. voor gelegenheidsdammers organiseert, voortgezet. De volgende ont moetingen zijn voor deze avond vastgesteld: Eerste ronde: V. Z. V.Snelvliegers; V.V.IJ.IJsvries; de Bakkers en Militairen. Tweede ronde; V.V.IJ.Bakkers; Mili tairenSnelvliegers; IJsvriesV.Z.V. Laatste ronde: IJsvriesBakkers; V.Z.V. MilitairenV.V.IJ.Snelvliegers. De stand van het toernooi is nu: gesp. getw. gel. verl. pnt. Militairen V.Z.V. Bakkers Snelvliegers IJsvries V.V.IJ. Woensdagavond zal de wedstrijd D.C.IJ. Jozeph Blankenaar II niet gespeeld worden, omdat Roozenburg wegens deelname aan het wereldtoernooi niet kan uitkomen in deze voor beide tientallen zeer belangrijke wedstrijd. Morabix wachtte nog een poos in het donker tot hij er zeker van was, dat Merlijn vast sliep. Toen vond hij het tijd, om zijn boze plan uit te voeren. Heel voorzichtig maakte Morabix de deur open; in- het zwakke licht van de maan sloop hij de kamer door naar de kast, opende zonder geluid het kastje en stak zijn hand uit. „Ja daar heb ik het", mompelde hij tevreden. Hij had het boek te pakkenEn met zijn kostbare buit sloop de boze Morabix weer even zachtjes het huisje uit... 81-82 ADVERTENTIE VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN Door een betreurenswaardig misverstand heeft een recensie over de onlangs door het accordeonmuziek- en showorkest „De Kla vierschippers' 'in het Patronaatsgebouw te IJmuiden gegeven uitvoering de zetterij nimmer bereikt, zodat de indrukken over deze avond hierbij nog even in het kort worden weergegeven. Er moet door deze overwegend jeugdige muzikanten onder leiding van dirigent Jan Stoker serieus en met een niet geringe dosis enthousiasme worden gerepeteerd, om als orkest een dergelijk harmonieus resultaat te kunnen bereiken. Uiteraard be treffen hun prestaties voor het overgrote deel het allerpopulairste genre, maar deze bekende melodietjes laten zich steeds met genoegen beluisteren, omdat de leiding hier ongetwijfeld een muzikale eenheid wist te bereiken, waarvan de déraillemen ten uiterst sporadisch zijn. Daarbij werd ook aan de entourage bijzonder veel zorg besteed, zodat de toevoeging „showorkest" allerminst ongerechtvaardigd is. Bij zijn eerste optreden zijn de leden bijvoorbeeld allen in een soort fantasie zeemans (en „zeevrouwen") uniform gekleed, met als achtergrond een groot soheepsdecor. En de zogenaamde „Wener-show" verkreeg een aparte bekoring door de fleurige Bieder- mayercostuums, welke eveneens van een goede smaak getuigden. Daarbij beschikt het orkest ook over enige verdienstelijke vocale solisten, waar van ik de namen verzwijgen 'moet, omdat mij nu uiteraard geen programma meer ter beschikking staat. Maar de beide jonge dames, welk duet door de medewerking van een zanger met een zeer behoorlijk stemgeluid van tijd tot tijd tot 'n trio werd uitgebreid, zörgddn voor geflo'eglfjRef" re- ■freiqtjes, waarbij» <je zangeresjes soms de den herinneren aan de populaire „Zingende Zusjes" van radio Luxemburg. Ook door haar genre, dat voornamelijk liedjes als „Twee reebruine ogen" betrof. Niet be paald artistiek dus, maar altijd nog vol doende voor een dergelijke avond van on schuldig amusement. Ik herinner mij ook nog de pianist, die plotseling een uitstekend voorgedragen Engelse song ten beste gaf. Minder enthousiast ben ik over de zoge naamde „kunstfluiters", wier optreden bij zonder weinig met muziek als zodanig te maken heeft. Zolang zij zich beperkten tot het imiteren van vogelgefluit kon men met hun prestaties nog vrede hebben, maar de waarlijk door merg en been snijdende ma nier waarop het bekende „Nonnenkoor" uit de operette „Casanova" werd beëindigd had voor de dirigent toch aanleiding moe ten zijn dit schelle fortissimo danig te be perken. Het publiek was echter vol be wondering voor het produceren van een dergelijk geluidsvolume en juichte ook deze solisten langdurig toe. Hetgeen trouwens bij dit gehele programma kon worden ge constateerd, zodat tenslotte van een succes volle uitvoering kan worden gesproken. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181. Tel 14444 -■-WOX™ y::-7 h' v h;' De badplaats Wijk aan Zee zal in vele jaren niet zoveel drukte te veru'rlcen: hebben gehad als zondag. Honderden auto's uit verschillende provincies ston den in de straten geparkeerd en voor automobilisten die in de namiddag j kwamen was geen plaats meer over. In alle straten stonden rijen auto's, brom fietsen en rijwielen en de bussen reden af en aan niét mensen die „Sie pro® vis", wel eens van dichtbij wilden zien. We gelóven dat lang niet ieder op dat punt bevredigd is. Van de Zwaan straat tot aan het cadaver van de aan- gespoelde walvis was het één mensen- massa en door de vloed was het dode lichaam voor een groot gedeelte onder j water verdwenen. Inmiddels zijn de zakenmensen, die de drukte uitbuitten, j wel gevaren bij deze „walvisvaart". OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOfiOOOOOOOOOOOOOOOOC AANBESTEDING WEGVERBETERING Bij de aanbesteding door de directie Noordholland van de Rijkswaterstaat, van het uitvoeren van grondwerken, het aan brengen van verhardingen en het maken van bijkomende werken ten behoeve van de verbetering van de weg Buitenhuizen Beverwijk in de gemeenten Assendelft en B.verwijk, is de laagste geldige inschrij ving gedaan door de n.v. Nelis te Velsen- Noord voor f 989.900. FIRMA HOGENBIRK EN 999 Het personeel van de firma D. Hogenbirk te Velsen en Bloemendaal heeft met zijn spontane éénuuractie ten behoeve van de Hongaarse vluchtelingen een bedrag van f 140 verzameld, welk bedrag werd gestort op girorekening 999. In de mededeling is lakoniek vervat, dat drie communistisch gezinde personeelsleden niet aan de actie hebben deelgenomen. op Langzaam keek hij op. Het was de bewaker, die hem ook 's middags zijn eten had gebracht. Jablonsky, fluisterde Jan, terwijl.hij de man het briefje in zijn linkerhand duwde en uit zijn rechter het bord aannam. Bregrepen, mompelde de bewaker terug. Nu ligt men beslissing vast, dacht Jan, toen hij het bord naar de tafel droeg. Er is geen weg terug meer. Gulzig at hij, wat hem gebracht was. HOOFDSTUK XXVI Jean Aubrey ontwaakte. Hij stond op, waste zich en kieedde zich aan. Als ik dadelijk ga ontbijten, zie ik natuurlijk weer die jonge man, die vreemde valuta probeert te kopen! Alleen bij de gedachte al aan deze jonge man begon Aubrey te knarsetanden. Die knaap, die eeuwig door het hotel heen en weer liep, scheen daar wel te wonen. Hij was voor Aubrey het symbool van wat er van Praag en het hele land was geworden. Ik moet hem niet in het gezicht slaan, ik moet voorkomend tegen hem zijn, dacht Aubrey, toen hij naar beneden liep. De jonge man viel gelukkig nergens te ontwaren. Hij had zeker een dag vakantie genomen, dacht Jean glim lachend, toen hij zijn koffie inschonk. Drie dagen gele den had hij voor het laatst een Franse krant gelezen, maar het scheen hem toe, dat hij al vele maanden gele den Parijs verlaten had, en dat hij pas één of twee mi nuten geleden Praag had bereikt. Hij vroeg de kelner om Franse kranten. Deze bracht hem even later een sta peltje oude bladen. Het jongste nummer was de „Figa ro", waarin gemeld werd, dat Jan Horak gearresteerd was. De tijd leek stil gestaan te hebben! Hij moest Helena eens vragen, of er in de Tsjechische kranten nog be langrijk nieuws gestaan had. Goedenmorgen, zei iemand luidop in het Tsjechisch. Aubrey keek van zijnjkrant op en zag de bewuste jonge man voor hem staan. Wat zegt u? vroeg hij. Wat jammer, dat u onze taal niet streekt. Wij zou den dan veel beter met elkaar kunnen opschieten, ant woordde hij in moeizaam Frans. Hhmm, gromde Aubrey. Waar zouden wij dan met elkaar mee kunnen opschieten? De jonge man was aan Jeans tafeltje gaan zitten en hij boog zich vertrouwelijk voorover. U kunt mij vertrouwen. Mijnheer Plock, uw partner, vertrouwt mij ook. Als ik een grote som dollars zou be machtigen, zou ik hem dat natuurlijk moeten rappor teren, maar een kleine som, zo tot tien dollar toe, mag voor persoonlijke uitgaven gebruikt worden en zoiets zou tussen ons geheim blijven. Ik heb u reeds verteld, dat ik op zulk soort zaken niet inga en ik verzoek u vriendelijk nu te verdwijnen. Jean verbaasde zich er over, dat hij niet woedend werd. De jonge man stond direct op en zei in het Tsjechisch met de meest beleefde intonaties in zijn stem: Het spijt mij, dat ik u lastiggevallen heb, oude idioot! Jean keek hem niet-begrijpend aan en greep naar zijn krant. De jonge man maakte een buiging en zei nogmaals in het Tsjechisch en wederom zo vriendelijk mogelijk: Jij oude idioot. Jean volgde hem met zijn ogen. Hij liep naar een an der tafeltje en probeerde kennelijk zijn geluk met een gast, die er als een Amerikaan uitzag. Hij verdiepte zich weer in de kranten. Nu en dan keek hij even naar de klok, zodat Helena hem niet zou ver rassen. Daar kwam zij binnen. Hij stond op en liep haar tege moet. Ik ben bang, dat we hier moeten blijven zitten, on danks alle luistervinken. Ik wacht op een belangrijk telefoontje. Ik heb de foto's meegenomen, antwoordde Helena, maar u kunt ze hier niet laten liggen. Alle kamers worden iedere dag nagezocht, maar u bemerkt daar niets van. Jean glimlachte. U doet een heleboel moeite voor mij. Zij beantwoordde zijn glimlach niet. Vier en twintig uur lang heb ik de verleiding weer staan om de foto's van Jan door te kijken. Zoiets scheen mij een ongeoorloofde inmenging in zijn leven toe. Ten slotte ben ik echter bezweken en heb ik er uren naar ge keken. Deze foto's zijn gevaarlijk. Er zijn veel kiekjes bij van Jans vrienden, die nu onder arrest zijn en waar mee men zou kunnen bewijzen, dat zij vrienden waren van de moordenaar Horak. Ik zal er straks wel eens over denken, waar ik ze zal opbergen en hoe ik ze mee zal nemen. Nee, zei Helena, u moet direct uw vriend op de ambassade opbellen. U kunt de foto's hier vandaag niet laten liggen. Ik neem ze dan wel weer mee. Jean glimlachte, maar Helena beantwoordde die lach niet. Zij zou pas rustiger worden, vermoedde hij, als hij opgebeld zou hebben. Aubrey stond op en liep naar de telefooncel. Dank zij jou, heeft hij mij voor vanavond te eten gevraagd, zei hij toen hij terugkwam. Hij zal van avond de foto's onder zijn berusting nemen. Toen pas begon Helena te glimlachen. Tevreden? vroeg hij vriendelijk. Dit is voor het eerst, dat u glimlacht. Zijn de zaken nu afgedaan en kunnen wij beginnen met het persoonlijke? Heeft u begrepen, waarom ik de foto's heb mee genomen? Ik vermoedde laatst al, dat u meer van Jans familie afweet, dan dan bekend is gemaakt, ging Helena verder. Daarom wilde ik u graag spreken. Ik begrijp u, zei Jean. Na even gezwegen te hebben, liet hij er op volgen: Zult u hier nog kunnen leven? Zij zullen u uit uw baantje zetten. Dat is inderdaad waarschijnlijk, maar ik zal wel weer iets vinden. Het doet er niet toe watIk ben nog jong en gezond Maar als u inderdaad niet tegen de regering gekant bent en als u niet de meningen van uw broer en van Jan deelt wat zij mij gisteren, toen ik over Jans zaak sprak, officieel gezegd hebben dan begaan zij tegen over u toch een onrechtvaardigheid Onrechtvaardigheid? Rechtvaardigheid? Dat zijn vandaag aan de dag geen begrippen met een vaste be tekenis meer. Ik dacht niet anders dan Jan en mijn broer, ik handelde alleen anders. Weet u, zei Jean, dat ik vroeger anarchist ben geweest en dat ik dacht, dat het militarisme de oorzaak van alle kwaad is? Ik hield er toen nog vreemde opvat tingen op na en ik meende, dat deze zieke wereld ge makkelijk genezen kon worden. (Wordt vervolgd). Zaterdagmiddag bood het bestuur van de Vereniging van Zwakzinnigenzorg in de werkplaats aan de Houtmanstraat aan de tewerkgestelden en hun ouders het jaarlijks feest aan. Dat dit door allen diep gewaardeerd werd en wordt, bewijst het feit, da>t dit jaarfeest voor de tiende maal, zij het in iets andere vorm dan voorgaande jaren, gegeven kon worden. „De beer H.- Groeneveld, voorzitter van de vereniging voelde zich door zijn hoge tywïnu genoodzaakt deze functie neer te leggen. Hij dankte allen voor de steun die hij in de afgelopen jaren genoten heeft om dit moeilijke werk te kunnen volbrengen. „Wij hopen van harte", aldus de heer Stolk, directeur der werkinrichting, dat alle aanwezigen zich deze middag goed zullen laten „smaken". Die hoop ging ook letterlijk in vervulling, toen er in de pau ze chocolademelk met „iets er bij" aange boden werd en dit gulle aanbod door nie mand werd afgeslagen. Het optreden van „de drie Franellis" was ongetwijfeld hèt succes. Met evenwichts- en goocheltoeren waarbij nog een beetje clownerie kwam, hadden zij de lachers op hun hand. Nico Kuiper met zijn gezelschap zorgde voor de muziek en deed dit goed. Tegen het einde van deze geslaagde mid dag sprak een van de ouders nog een hartelijk dankwoord, waaraan hij nog toe voegde dat zelfs dit dankwoord zo lang zamerhand al traditie begint te worden. ADVERTENTIE Schoonheidsspecialiste Ann Seymour schrijft int ..Woman and Beauty": \WEKEP ..Nagels die breken en splij ten hebben behoefte aan een speciale olie. genaamd NuNale, die onder de na-gel- riem doordringt, snelle groei bevordert en broos heid voorkomt." Nu ook in Nederland - 1.80 per flacon. Mudik maakt broze nagels sterk MAANDAG 19 NOVEMBER Minerva: „Als de dauw komt hangt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Alexander de Grote", 14 jaar, 6..30 en 9.15 uur. Luxor: „Alexander de Grote", 14 jaar, 6.30 en 9.15 uur. Frans Hals: „Jubal", 14 'aar, 8 uur. Roxy: „Lavastroom over Java", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De 6e juni", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Invitation to the dance", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie's tante", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: De Nederlandse Co- medie met „De ware David", 8 uur. Frans Halsmu-eum: mevr. dra. M. M. Boldingh spreekt voor de volksuniversiteit over: „Thomas Mann", 8 uur. Concertgebouw: Muziekavond firma Hogenbijl, 8 uur. Begijn hofkapel: Interkerkelijk Evangelisatiecomité, 8 uur. Zangdienst van 7.30 uur af. DINSDAG 20 NOVEMBER Minerva: „Votorious", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Alexander de Grote", 14 jaar, 2, 6.30 en 9.15 uur. Luxor: „Alexander dé Grote", 14 jaar. 2, 6.30 en 9.15 uur. Frans Hals: „Jubal", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Roxy: „Lavastroom over Java", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De zesde juni", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Invitation to the dance", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie's tante, 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Gebouw Ged. Oude Gracht 104: Causerie E. Dixon met filmstrips over zija reis naar Lapland, 8 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6