Groot gedrang in de bovenste helft van de ranglijst van de eredivisie RCH liet zich vlak voor tijd overwinning ontnemen Haarlem-Alkmaar werd een levendige, spannende match De uitslagen VW-Enschedé kort voor tijd bij 1-3 stand wegens mist gestaakt Helmond te sterk voor EDO'ers: 3-0 VSV had weinig moeite met zwak en steeds te kort spelend DWS Stormvogels verzuimde winstkansen uit te buiten tegen Excelsior: 1-1 NA VERRASSENDE RESULTATEN VAN GISTEREN Nieuwe pogingen voor extra-interland Sparta via 3-0, 3-3 naar 4-3 overwinning op Rapid Racing-verdediging in grote vorm Fors spel na de rust Keeper Geerlofs stopte een strafschop Zenuwenvoetbal vierde soms hoogtij Vervaarlijk slotoffensief van Rotterdammers 5 Fors Herstel Schimmeispel A rmzalig Eerste divisie Vechtpartij na afloop van wedstrijd KFCHVG De semi-profs het komende weekeinde MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 x:occoocococoocoooccooooooococooooooccoocoooooococ ADVERTENTIE DE VELE TIENDUIZENDEN mededingers naar hoge prijzen uit voet balpools hebben gisteren weer een wat men noemt zware dag gehad. Zwaar door de verrassingen, die wederom voor velen een streep door de kansen betekenden. Want weinigen zullen tevoren aangevoeld hebben dat bijvoor beeld Feijenoord na de monsterzege van verleden week tegen NOAD niet verder dan nulnul zou komen, evenmin als het waarschijnlijk te noemen was dat BW DOS zou verslaan of PSV Fortuna. En toch gebeurde het. Een en ander had tot gevolg dat het op de ranglijst van de eredivisie een geducht gedrang is geworden. Vooral in de bovenste helft van de lijst. In de eerste divisie deden vooral de ploegen uit Haarlem en omgeving goed werk. RCH behaalde in de uitwedstrijd tegen HDVS een uiterst kostbaar punt, evenals Stormvogels deed tegen Excelsior, en Haarlem tegen Alkmaar, deze laatste evenwel in een thuismatch. VSV versloeg voorts DWS met ruim verschil en alleen EDO leed een nederlaag. In alle afde lingen van het betaalde voetbal zijn nog maar vijf clubs die ongeslagen zijn op dit moment. Twee ervan komen uit Haarlem: Haarlem en RCH. Eigenaardig genoeg echter nemen deze clubs slechts de vijfde en zesde plaats in op de ranglijst. De meest enerverende wedstrijd in de eredivisie was zondag overigens ongetwij feld SpartaRapid. Wat toch te zeggen van het feit dat de Rotterdammers, die de rust ingingen met een schijnbaar veilige drie nul voorsprong, die binnen een kwartier zagen inlopen, waarna zij met grote moeite nog met vier-drie wonnen? Zestienduizend toeschouwers hebben dat is begrijpelijk volop genoten op Spangen. Sparta scoorde vrij geregeld. In de negende minuut door Van der Waal, in de achttiende door Geel en in de 34ste weder om door Geel. Drie-nul en wat kon de Spartanen nog gebeuren? Veel, zo bleek spoedig na de hervatting. In de eerste mi nuut scoorde Hanneman, in de tweede Srneets uit een strafschop en in de vijftiende Bisschops. En weg was dus de voorsprong. Een enerverende strijd om de volle winst nam een aanvang. En die viel uit ten gunste van Sparta, dat in de 26ste minuut wederom een voorsprong kreeg door linkshalf Verhoeven, die de bal fraai inkopte uit een hoekschop. En die voor sprong gaven de Rotterdammers niet meer uit handen. Bij D.O.S.—B.V.V. viel Temming al uit voordat de wedstrijd was begonnen. Bij het intrappen bemerkte de reeds gebles seerde Utrechtenaar dat hij het toch maar niet moest wagen. Van der Bogert viel voor hem in. Niet alleen echter voor Temming, ook voor de andere D.O.S.-spelers was het een pechdag, zo bleek spoedig. Het wilde niet lukken. In de tweede helft brachten Quaadvliet, Van Overbeek en Netten de stand op drie nul. Nagtegaal scoorde daarna nog wel tegen, maar de zege van de B.V.V.'ers kwam niet meer in.gevaar. Wel een tegen valler voor de club die de laatste vijf wed strijden niet minder dan twintig doelpun ten had gescoord. In Geleen speelden Fortuna en P.S.V. een fors duel, dat bovendien een verrassende uitslag opleverde. De eerste helft sloot namelijk P.S.V. met een voordelige twee nul score af dank zij Fransen, die twee fraaie treffers noteerde. In de tweede helft bracht Angenent de stand wel tot twee één terug uit een strafschop, maar spoedig daarna scoorde P.S.V. andermaal. Rabuda namelijk schoot in eigen doel bij een inge wikkelde doelworsteling. P.S.V. hield daar na dapper stand. Bij N.O.A.D.Feijenoord speelde de thuisclub met zoveel enthousiasme en energie dat Feijenoord niet in haar gewone spel kon komen. En aangezien de Tilbur- gers genoeg adem bleken te hebben om hun opportuniteitsvoetbal tot het einde vol te houden, bewerkstelligden zij een verras send resultaat aangezien geen van beide ploegen een doelpunt kon maken. Ajax herstelde zich op eigen veld van de enorme nederlaag van verleden week en versloeg Willem II met liefst met vijf-nul. Alle goals kwamen in de tweede helft. Michels (2x), Bakker, Oudeland en Blejjenberg maakten ze. Bij G.V.A.V.M.V.V. vielen in het geheel geen doelpunten. De thuisclub, die zodoen de op eigen veld nog steeds ongeslagen bleef, kreeg overigens de beste kansen op goals, maar vooral Kruger bleek een mees ter in het missen. Beide verdedigingen overigens waren goed op dreef. De wedstrijd tussen V.V.V. en Enschedé werd niet uitgespeeld, aangezien tien mi nuten voor het einde het verder leiden van de match onmogelijk bleek door de dichte mist die over het veld lag. Een tegenvaller voor Enschedé overigens, want op het tijd stip dat de spelers naar de kleedkamers vertrokken stond het met drie-één voor en reglementair zal de gehele wedstrijd moe ten worden overgespeeld. Bij de rust was het nul-twee door goals van Abe Lenstra uit een pass van Voges en Van der Wel. In de tweede helft vergrootte Lenstra de voorsprong tot nul-drie, waar na Wilkes tegenscoorde. Daarvan zagen overigens de toeschouwers bar weinig. Zij moesten zich oriënteren op de kreten van degenen die zich vlak bij de plaats van han deling bevonden. Tien minuten voor het einde kon ook de actief meehollende scheidsrechter Bronkhorst niets meer zien en staakte dus het spel. Eindhoven en Amsterdam hebben in een armzalige wedstrijd, waarin beide aanvals- linies faalden, mede door over en weer te Eredivisie EindhovenAmsterdam 1—1 GVAV—MVV 0—0 SpartaRapid 4—3 NACElinkwijk 2—1 NOAD—Feijenoord 0—0 AjaxWillem II 5—0 DOS—BW 1—3 VVVEnschedé (gestaakt) 1—3 Fortuna—PSV 1—3 Eerste divisie A VSV—DWS 3—0 KFC—HVC 4—2 HaarlemAlkmaar 1—1 De VolewijckersEmma 3—0 LimburgiaHelmondia 1—1 Roda Sport Wageningen 2—1 XerxesDe Graafschap 0—1 Eerste divisie B VitesseSittardia 0—5 HelmondEDO 3—0 RigtersbleekAGOW 1—1 Blauw Wit—SHS 0—2 DFCFortuna VI 3—1 Hermes/DVS—RCH 1—1 Excelsior—Stormvogels 1—1 XXXXDOOOOOOCrxrJDGOOOOCOOOCCOOODOCOOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOOO' Achtentachtg minuten lang heeft het Jansen, Schoonenberg en doelman Van der naar de juiste vorm zoekend Hermes DVS tegen RCH vergeefs geprobeerd de in de eerste helft opgelopen achterstand weg te werken. Doch het was alles vruchteloos gebleven, omdat de Schiedammers met hun wanhopig prutsende voorhoede de als een rots staande verdediging van de Racing geen moment aan het wankelen kon bren gen. Toen kwam een vrije schop van Schenk in de achtentachtigste minuut. Met een boogje kwam de bal voor het RCH- doel, waar de wanhopig springende en trappende opeenhoping van spelers het ronde ding in de voor hen opluchting bren gende richting trachtten te krijgen. En zie, daar kwam plotseling de kleine W. Zujjle- kom, die in de vrijwel dichte verdedigings muur juist dat ene gaatje zag waar de bal doorheen kon en dat dan ook prompt deed: één-één. Het betekende tevens de juiste uitslag van een meer spannende dan fraaie wed strijd. Een wedstrijd, die niet mooi kón zijn door het dikwijls te felle voetbal van de partijen, die met alle geoorloofde en soms ongeoorloofde middelen trachtten el kaar de winst te ontnemen. Iets wat overigens niet zo'n enorme op gave was. Althans niet voor de Haarlem mers, daar de thuisclub beslist niet in haar beste vorm stak. Vooral de voorhoede liet ditmaal afweten door het falen van de Voort. Het was dan ook geen wonder dat het doelpunt dat rechtsbuiten Brouwer na achttien minuten liet aantekenen beslissend bleek te zijn. Want ook de Racing-aanval kwam daarna zelden tot grote daden, on danks het technisch knappe, doch te lang zame spel van Biesbrouck als rechtsbinnen en het felle spel van zjjn collega Honout die echter in tegenstander Schenk een even felle tegenstander had gevonden. Het bleef dus tot de rust nul-één, waarna Honout een fraaie kans om de voorsprong te vergroten liet liggen door de bal voor open doel hoog over te schieten. Het meeste gevaar kwam voor RCH uit de harde vrije schoppen van Van der Burg, waarbij echter het vizier niet helemaal juist gesteld bleek. Toen dit wel zo was, stopte doelman Van der Voort de bal op mooie wijze. Hoe hij toch nog eenmaal werd gepasseerd, vertelden wij reeds. Bijna tweeduizend toeschouwers hebben linkervleugel. Een spel dat juist tegen de I Helmond zijn tweede overwinning zien be- fel ingrijpende en sterke Haarlemse ver- halen. Dat gebeurde in de wedstrijd tegen dediging funest was. In deze verdediging j EDO, dat een zeer zwakke indruk achter- vervulden rechtshalf Kruijer en linksachter Van de Brink de hoofdrollen. Doch ook de bijrollen waren sterk bezet met stopper verzuimen profijt te trekken van talrijke verdedigingsfouten, de punten gedeeld. Voor de rust werd er vrijwel niet of slechts krachteloos geschoten. Na zes minuten in de tweede helft hielp Feyen de hoofdstede lingen aan een voorsprong, die twintig mi nuten later door een fraai diagonaal schot van Lubse, de linksbuiten van Eindhoven, teniet werd gedaan. Op eigen terrein heeft N.A.C. een kleine zege (twee-één) behaald op Elinkwijk, dat het aan voortreffelijk werk van doelver- dediger Van der Schilden te danken had dat de Bredase overmacht niet in meer doelpunten werd uitgegedrukt. Met de rust was de stand één-één. Overbeeke zorgde in de tweede helft voor de overwinning in een rommelige, harde wedstrijd, die door scheidsrechter Roomer (aangewezen voor SchotlandJoegoslavië) goed werd geleid. De stand in de eredivisie is thans Ajax 9 7 0 2 14 23- -14 Enschedé 8 6 1 1 13 28- -11 Feijenoord 9 5 2 2 12 25- -16 N.A.C. 9 5 2 2 12 18- -14 Fortuna 9 5 1 3 11 23- -16 M.V.V. 9 5 1 3 11 16- -13 V.V.V. 8 5 0 3 10 13- -11 D.O.S. 9 5 0 4 10 25- -15 N.O.A.D. 9 4 2 3 10 14- -14 Sparta 9 3 2 4 8 20- -20 Rapid 9 4 0 5 8 21- -23 G.V.A.V. 9 2 4 3 8 11- -13 P.S.V. 9 4 0 5 8 15- -19 Amsterdam 9 2 3 4 7 11- -19 Elinkwijk 9 2 1 6 5 13- -22 Eindhoven 9 1 3 5 5 6- -21 Willem II 9 1 2 6 4 19- -25 B.V.V. 9 2 0 7 4 13- -28 In de eerste divisie A kwam Alkmaar weer alleen bovenaan dank zij het gelijke spel tegen Haarlem en het feit dat A.D.O. niet speelde. De roodbroeken staan er niet slecht voor met negen uit zeven. V.S.V.'s positie werd na de zege op D.W.S. iets gun stiger, aangezien Emma weer verloor. De stand is: Alkmaar A.D.O. Limburgia Volewijckers Haarlem Xerxes K.F.C. Helmondia S.V.V. H.V.C. Roda Sport Wageningen Graafschap V.S.V. D.W.S. Emma 5 5 4 3 2 3 4 2 2 2 3 1 1 2 1 1 13 12 10 10 9 9 9 8 7 7 7 7 6 5 4 3 23—13 26—10 14— 6 18—14 12— 7 11— 8 16—18 13—12 12—13 17—19 16—19 11—14 9—16 12—18 8—22 12—21 In de eerste divisie B bleef R.C.H. onge slagen tegen H.D.V.S., maar E.D.O. stelde andermaal teleur en bleef op drie punten. Blauw Wit leed in deze afdeling de tweede nederlaag tegen S.H.S. nadat het de gehele wedstrijd in de meerderheid was geweest. Van Geen uit een strafschop in de eerste helft en Dekker zeven mi nuten voor het einde maakten de goals. De stand luidt nu: Abe Lenstra opent met een slimme boogbal de score voor Enschedé tegen VVV. Het mocht niet baten. Het werd wel nog drie-een, maar toen kwam de mistVan links naar rechts ziet men keeper Swinkels, Lenstra en Van der Hurk. VSV heeft met aan duidelijkheid niets te wensen latende cijfers (30) van DWS gewonnen en als het de roodwitten iets minder had tegen gezeten De Graaf en Den Oude schoten beiden buiten bereik van Richter tegen de paal dan had het voor hetzelfde geld ook vijfnu! kunnen worden. DWS was gedecideerd de zwakkere ploeg. De blauwzwarten werkten wel hard en konden dit enthousiasme zelfs nog opbrengen bij een 30 achterstand maar er zat geen vaart in hun aanvallen en ze H.D.V.S. 9 7 1 1 15 24— -11 Blauw Wit 8 6 0 2 12 24— -10 S.H.S. 8 4 4 0 12 19— 10 Excelsior 9 4 4 1 12 17— 12 D.F.C. 8 5 1 2 11 24— -17 R.C.H. 7 3 4 0 10 13— 7 Volendam 7 4 2 1 10 18— -14 Sittardia 9 S 0 4 10 26—21 Rigtersbleek 7 3 2 2 8 12- -13 Stormvogels 7 1 5 1 7 9- -10 Vitesse 8 2 2 4 6 15- -16 Helmond 8 2 0 6 4 14—21 A.G.O.V.V. 9 1 2 6 4 14- -30 E.B.O.H. 8 1 1 6 3 8- -20 E.D.O. 9 1 1 7 3 8- -21 Fortuna (VI.) 7 0 1 6 1 6- -18 (Van onze sportredacteur) Er zijn zondag rond het Haarlem-veld in Haarlem-Noord heel wat zuchten geslaakt. Zuchten over grove en halve missers, slecht richten bij het doelschieten en andere po gingen om doelpunten te maken. En aange zien voor het zuchten bij de supporters van Haarlem zowel als Alkmaar evenzovele malen reden bestond kunnen wij zonder schroom beweren dat het uiteindelijke re sultaat een één-één- score de ver houding wel weergaf. Waarbij echter niet ontkend kon worden dat ondanks al die ongelukkige resultaten van zenuwvoetbal, Haarlem over het geheel genomen beter voetbal speelde en ook eigenlijk meer aan spraak had mogen maken op een winst gevender resultaat dan de Alkmaarse be zoekers. De thuisclub was vooral in de opbouw van de aanvallen fantasierijker dan de Alkmaarse, die steeds maar dat primitieve aanvalsspel met lange trappen bleven spe len. Haarlem was dan ook veel gevaarlijker voor het doel van Snabilie dan Alkmaar voor de goal van Snijders. Dat dat de thuis- club niet meer goals opleverde kon het ge voeglijk toeschrijven aan het veel te lang treuzelen alvorens te schieten. Met een groter aantal voor al lage schoten had de thuisclub on tegenzeggelijk meer doelpunten kunnen laten aantekenen. In de eerste helft konden de elfduizend toeschouwers de meest vreemdsoor tige situaties zien voor beide doelen. Situa ties die vrijwel steeds ontstonden na ze nuwachtig optreden van achterspelers of stopperspillen. De Haarlemse verdedigers herstelden zich echter in het algemeen sneller dan die van Alkmaar. De roodbroe ken kregen dan ook de beste kansen. Groe- neveld, Ketting en Flens misten evenwel, waarbij naar onze mening laatstgenoemde een keer in het strafschopgebied een fraaie kans door een onrechtmatige handeling werd ontnomen. Scheidsrechter Schipper had evenwel een andere mening. Haarlem kwam aan een voorsprong dank zij een blunder van Snabilie. Tielrooy gaf een verre pass. die de Alkmaar-keeper ge makkelijk op de rand van het strafschop gebied kon onderscheppen. Hij liet de bal evenwel vallen, waarna Groeneveld be heerst en zuiver kon inschieten. Dat Alk maar toch nog met een een-een stand kon gaan rusten dankte het aan rechtsbinnen Kaas, die een halve minuut voor tijd een geheel onverwacht schot kon lossen, on danks het feit dat drie verdedigers voor hem stonden. Snijders stak geen hand naar de bal uit. In de tweede helft bleef de strijd gelijk op gaan, waarbij de thuisclub tevens beter voetbal liet zien. Doets, die een voortreffe lijke eerste helft had gespeeld, zakte wat af, doch Groeneveld compenseerde dat op de linksbuitenplaats. In de achterhoede groeide verder rechtsback Oepkes naar een grote vorm, evenals Boom op de rechtshalf- plaats. De spelers, die tegenvielen waren toen Tielrooy, die onvoldoende steun bood, en Flens die remmend werkte op het voor- Doets hoedespel van de Haarlemmers. Voor de gevaarlijkste momenten zorgde Haarlem ook al. Vooral bij de hoekschop pen. tegen het einde toen zeker achttien spelers voor het doel van Alkmaar stonden. Er bleek echter geen doorkomen aan, zo dat de een-een stand gehandhaafd bleef. Een stand, die wel bevredigend genoemd kon worden al was Haarlem er het minst mee gebaat. Het kon zich echter troosten met de gedachte dat er een team in het veld gebracht kan worden dat nog voor veel goede resultaten kan gaan zorg dragen, al moet men zich wel bedenken dat er ook met al die gelijke spelen veel punten verloren gaan. bleven maar volharden in te kort spel. VSV speelde een doeltreffender spel. De Graaf en Van Deursen zorgden er voor, dat ze het middenveld bezaten en in de voorhoede kreeg Sijbers vooral in de eerste helft de ballen, die hij hebben moet en waarop hij in de voorafgaande wedstrijden zo vaak vergeefs gewacht heeft. Reeds na 5 minuten spelen gaf De Graaf hem zo'n pass in de ruimte en prompt lag de bal achter Richter (10). Ook VSV's andere vleugelman v. d. Heyden liet aardige dingen zien en zo kwam het, dat het binnentrio in de loop van de eerste helft goede schietkansen kreeg. Doelman Richter redde een paar maal voortreffelijk, o.a. toen Belfroid al leen voor hem kwam te staan; Wertwijn en De Jong voorkwamen een zeker schij nend doelpunt Richter was reeds ge slagen en bij een vliegend schot van De Oude droeg ook de lat het zijne bij. Pas vlak voor de rust had Den Oude met een kopbal succes (20). DWS kreeg in deze eerste helft, mede dank zij ook het go,ede werk van invaller Pieterse, die, evenals Beentjes, Spaans kranig terzijde stond, slechts één reële kans, doch Blok bracht die om zeep. Na de thee bleef DWS enthousiast door spelen, maar de Amsterdamse voorhoede bereikte met haar korte spel tegen de hechte VSV-defensie niets, zodat Geerlofs het rustig bleef houden tot de laatste vijf minuten, toen De Graaf was uitgevallen en Spaans eigenaardige dingen ging doen. De roodwitte doelman maakte zich echter uiterst verdienstelijk door een strafschop door Braam genomen te stoppen. In deze tweede helft speelde VSV min der dan vóór de rust. Toch kwam het Am sterdamse doel nog meer dan eens in ge vaar, maar de plaatsvervanger van Rich ter deze was vlak vóór de rust uit gevallen deed verdienstelijk werk. Door Den Oude werd het tenslotte drienul. Het Haarlem-doel wordt goed afgeschermd door Boom, Snijders en Oepkes bij één van de gevaarlijke aanvallen van Alkmaar, waarbij Klaas Smit (rechts) en Kaas (naast Snijders) betrokken zijn. Het bij Excelsior op bezoek gekomen Stormvogels heeft het grootste deel van de wedstrijd het beste van het spel vertoond en toch mochten de bezoekers nog blij zijn dat zij één punt uit de wedstrijd mee naar buis konden nemen. Een zeer fel slotof fensief van de Rotterdammers bracht Stormvogels een kwartier lang volkomen in het defensief. Doelpunten bleven echter uit. Van het begin af veroverde Stormvogels het middenveld en het grootste gedeelte van de eerste helft speelde zich dan ook af voor het doel van de thuisclub. Het op bouwende spel kon echter niet in doelpun ten worden omgezet, daarvoor duurde com bineren in de voorhoede te lang. Werd er nog eens een schot afgevuurd, dan was doelipan Den Hartog op zijn plaats. Zo stompte hij met veel moeite een door Tol ingeschoten bal tot hoekschop. Uit deze hoekschop trapte middenvoor Luppens de bal in, maar op de doellijn bracht Veldhui zen koppend redding. Stormvogels bleef aanvallen, maar de weer opgestelde spil van Excelsior, Lager waard, kwam na een aarzelend begin goed op dreef. Vlak na rust mocht Den Hartog een vrije trap nemen. Hieruit kopte Cor- peleyn in. Rechtsback Van den Oever kon de bal niet onderscheppen. Uit de doelwor steling, die daaruit ontstond was Dörr zo gelukkig de bal over de doellijn te werken (een-nul). Twee minuten daarna was het al gelijk toen rechtsbuiten Van der Meer de bal vanaf het middenveld naar voren bracht. liet. De drienul-stand die bij het einde van de wedstrijd op het scorebord stond, in het voordeel van de thuisclub was dan ook ten volle verdiend. De enige uitblin ker bij de Haarlemmers was doelman Koelemeij, die er voor heeft gezorgd dat de nederlaag van zijn ploeg niet nog gro ter is geworden. Alles bijeen was het een matige partij voetbal, die vooral in de tweede helft overging in te hard spel, wat de gemoederen in het algemeen, maar vooral die van de spelers niet ten goede kwam. Scheidsrechter Dreimuller, die af en toe te veel toeliet, had zijn handen vol aan deze wedstrijd. Na vijftien minuten had Helmond een voorsprong kunnen nemen als de scheids rechter de voordeelsregel had toegepast. Overzier werd namelijk gehaakt in het strafschopgebied. Doelman Koelemeij was reeds geslagen. Helmond kreeg echter een strafschop toegewezen, waaruit evenwel Overzier de bal tegen de paal schoot. Ondanks het Helmonds overwicht duur de het toch nog tot vlak voor rust voordat het de verdiende voorsprong kon nemen. Daarvóór was de Helmondse aanval steeds tekort geschoten in het afwerken van de aanvallen, of had de Haarlemse doelman een doelpunt in de weg gestaan. Uit een dieptepass van Overzier maakte rechtsbuiten Spierings het eerste Helmond- se doelpunt. Te hard spel De tweede helft was nauwelijks het aan kijken waard. EDO slaagde er niet in om ook maar eenmaal gevaarlijk te worden. Het bleef slecht plaatsen en het ontbrak de ploeg aan tempo, zodat de Helmondse defensie weinig moeite had met de Haar lemse aanvallen. Beide ploegen vervielen bovendien in veel te hard spel wat het geheel niet aan trekkelijker maakte. Het duurde tot bijna tien minuten voor het einde voordat Over zier uit een voorzet van Spierings het tweede Helmondse doelpunt kon maken. Zeven minuten later werd het drienul toen een schot van Overzier via de lat voor de voeten van linksbuiten Van Leeu wen kwam. Doelman Koelemeij kon het schot nog gedeeltelijk keren, maar de bal kwam toen bij linkshalf Van Zutphen die raak schoot. Direct nadat de scheidsrechter het einde van de wedstrijd KFCHVC (eerste divi sie A), die in een 42 overwinning voor de thuisclub was geëindigd, had aangekon digd, kon de HVC-rechtsbinnen Van Ede zich niet inhouden. Hij ging Hendriks, de linksback van KFC te lijf. Ook het publiek mengde zich hierna in de strijd en weldra ontstond een algemene vechtpartij. Politie-agenten en bestuurs leden van KFC maakten hieraan een einde. Het bestuur van KFC zal bij KNVB een aanklacht tegen Van Ede indienen. Het bestuur van de KNVB heeft beslo ten zijn pogingen tot het organiseren van een extra-interlandwedstrijd ten bate van Hongarije nog niet op te geven. Nadat in de afgelopen week met een drietal landen tevergeefs contact was opgenomen, zal heden een begin worden gemaakt met nieuwe onderhandelingen met nog vier an dere landen. De KNVB heeft goede hoop, alsnog een tegenstander voor de oranje- ploeg te vinden. xxxxxxxx>Doc,ooooooooooooooooooc>ooooCOOCOXXJCCOOCCXXXXOOOC 8 8 8 Het KNVB-programma voor de semi- o profs voor het komende weekeinde luidt: 3 Ere-divisie: MVV—Eindhoven; Rapid— j ^GV/V; ElinkwijkSparta; FeijenoordI NAC; Willem II—NOAD; BW—Ajax; 8 EnschedéDOS; PSVVVV; Amsterdam 8 Fortuna. H Eerste divisie A: HVCVSV; Emma— 8 Haarlem. g Eerste divisie B: EDO—Vitesse; RCH- 8 DFC; StormvogelsHDVS. »=ooooo<xxx)C>c»ooooooo<xxjooooocxxxxDooooooqcx>oocQooooooo<x Uit zijn voorzet passeerde Janssens jr. met een omhaal doelman Den Hartog (één één). Stormvogels bleef toen het beste van het spel behouden, maar doelpunten kwamen niet tot stand. De bezoekers mochten zelfs blij zijn dat het één-één bleef, want Excelsior kwam, zoals gezegd, fel opzet- een. Eén keer verscheen Corpeleyn zelfs alleen voor doelman De Graaf, maar door tijdig uitlopen voorkwam deze 'n doelpunt. Onder zeer veel spanning verstreken de laatste minuten.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7