Gournier en Keiler en bleven dus aan wonnen de top. Fraaie zege van Zandvoortmeeuwen, nuttig gelijk spel van HFC'ers Goncordia werd voor de eerste maal verslagen in HVB-competitie Ripperda won in Hillegom bij de derdeklassers HVGB winnaar in polotoernooi om de „Van Leersum"-wisselprijs Nederlaag van Schoten tegen HBC3-1 Vliegende Vogels klopte Spaarndam met 1-0 Om wereldtitel dammen Huisman boekte eindelijk de eerste overwinning MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 6 DE TWEEDEKLASSERS HBCSchoten Voetbal in Engeland Tottenham moest eerste plaats weer afstaan Zaterdagvoetbal Kennemerland en SIZO wonnen in derde klasse DEMZandvoortm. De vierdeklassers Waterloo verstevigde haar positie Gevoelige nederlaag van IHJ tegen Vodo SC Het basketbalprogramma Scheidsrechter door publiek bedreigd Rapid Wenen-Real Madrid niet in Amsterdam Honved won met 4-2 DWT tweede in Alkmaarse zwemvierkamp Waterpoloprograrnma HAWISUèDIS JACSCS Protesten Lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat HFC tegen het sterke Spartaan met een nederlaag genoegen zou moeten nemen. Met nog enkele minuten speeltijd stond HFC met tweeéén achter. Na veel span ning gelukte het de withemden echter een gelijkspel uit het vuur te slepen. Deze ontmoeting gaf een aantrekkelijk spelbeeld te zien. HFC, dat vlot van start ging, moest al spoedig wijken voor de gastheren, die het initiatief aan zich trok ken. Na elf minuten gelukte het J. van Scherpenzeel uit een scherpe voorzet van A. van Scherpenzeel doelman Van der Lee te passeren, éénnul. De aanvallen van Spartaan bleven ge vaarlijker, al kreeg HFC enkele goede kansen op een doelpunt. De Haarlemmers schoten evenwel in schotvaardigheid te kort en daar ook Spartaan niet bij machte bleek de blauwwitte defensie te over meesteren, kwam de pauze met onver anderde stand. In de tweede helft werkte HFC hard om de achterstand ongedaan te maken. Een hard ingeschoten vrije trap van aanvoer der Winter werd door de Amsterdamse doelman fraai gekeerd. Succes kwam ten slotte weer aan de overzijde, want na een worsteling voor de Haarlemse veste bracht Terwal met een beheerst schot de stand op tweenul. Negen minuten voor het einde bracht Jansen uit een hoekschop van Domhoff de spanning evenwel weer terug tweeéén. De Haarlemmers zetten toen alles op alles en in de laatste minuten slaagde Jansen er in uit een pass van De Nijs de partijen op gelijke voet te brengen In de tweede klasse B is de stand DCG 7-12 O VVO Spartaan 7-10 AFC Watergr.meer 7-10 WA TOG Baarn HFC 6- 9 6- 7 7- 7 JSV Holland HMS 7- 7- 7- 6- 6- Na een van Heemsteedse zijde goed ge speelde wedstrjjd, is het HBC tegen Scho- Manchester United is onweerstaanbaar teruggekomen in de Engelse league. Het nestelde zich wederom aan de kop van de ranglijst door een drie-twee overwinning in de thuiswedstrijd tegen Leeds United. Fn Tottenham Hotspur, dat pas vorige week de leiding had overgenomen, beleefde zijn bitterste teleurstelling van het seizoen. In de uitwedstrijd tegen Sheffield Wednesday ging het kansloos met één-vier ten onder. Het is met Sheffield overigens een merk waardige geschiedenis. Het elftal had zijn laatste vijf wedstrijden alle verloren. Maar er was een oude traditie, waaraan het zich zaterdag krachtig vasthield. De traditie na melijk dat de club in de afgelopen 47 jaren op eigen bodem slechts eenmaal door de Spurs is verslagen, Vandaar dat Sheffield ineens weer toonde tot welke prestaties het nog in staat is. De ex-international Quixall en de onver moeibare rechtsbuiten Alan Finney be zorgden Sheffield een twee-nul voorsprong bij de rust. Finney voegde daar in de twee helft nog twee doelpunten aan toe, voordat Harmer de eer voor de Spurs kon redden. De Spurs hadden negen van de tien laatste ontmoetingen gewonnen. Manchester United, de league-kampioen, stond bij rust gelijk (één-één) met Leeds. De kampioenen namen later een drie-één voorsprong, welke de internationale van Wales, Charles, weer hersteld van zijn blessure van woensdag, tot drie-twee terug bracht, door een strafschop in te schieten. Leeds was er nog bijna in geslaagd een ge lijkspel te forceren, maar een doelpunt, kort voor het einde gescoord, werd door de scheidsrechter wegens buitenspel afge keurd. Blackpool bleef de leiders goed volgen, door in Portsmouth een wedstrijd zonder doelpunten te spelen. De Engelse doelman Matthews, die pas een dag van te voren was overgenomen van Coventry City voor ruim 200.000 gulden (een record voor een doelman) speelde voor het eerst bij Chel sea- Hij deed het goed en zijn nieuwe club won met vier-één van Luton Town. De resultaten De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste divisie: Arsenal-Bolton Wande rers 3—0; Birmingham City-Charlton Ath letic 42; Burnley-Wolverhampton Wan derers 30; Cardiff City-Sunderland 10; Chelsea-Luton Town 41; Manchester United-Leeds United 32; New-Castle Uni- ted-Everton 00; Portsmouth-Blackpool 00; Preston North End-Aston Villa 33; Sheffield Wednesday-Tottenham Hotspur 41; West Bromwich Albion-Manchester City 11. Tweede divisie: Bristol Rovers-Fulhain 40; Bury-Barnsley 1—2; Doncaster Ro vers-Bristol City 4—1; Grimsby Town- sheffield United 12; Huddersfield Town- Port Vale 31; Leicester City-Rotherham United 21; Liverpool-Lincoln City 40; Middlesborough-West Ham United 31; Notts County-Swansea Town 14; Stoke CityBlackburn Rovers 41. De stand in de eerste divisie luidt: Manch. U. 17-27 Tottenham 17-25 Blackpool 17-22 Leeds U 18-22 Burnley 18-21 W. Bromw. A. 17-20 Birmingham 17-20 Bolton W. 18-20 Wolves 17-19 Preston 18-19 Arsenal 18-19 Aston V. Luton Chelsea Cardiff C. Manch. C. Everton Sheff. W. Newcastle Portsm. Sunderl. Charlton 16-17 17-17 17-16 17-15 18-14 18-14 18-14 17-13 17-12 17- 8 18- 8 In de tweede divisie ziet de stand er als volgt uit: Leicester Middlebr. Stoke C. Bristol R. Sheff. U Doncaster Nott. F. Huddersf. Lincoln Liverpool Leyton O. 18-27 18-24 19-24 18-23 17-22 18-22 16-21 18-20 17-19 17-18 16-17 Fulham West Ham Swansea Bristol C. Blackburn Grimsby Barnsley Rotherham Port Vale Noth C. Bury 18-17 17-16 17-16 18-16 17-15 18-15 17-13 16-12 19- 9 17- 9 18- 8 Voor de clubs uit Haarlem en omgeving was het afgelopen weekeinde slechts een klein programma vastgesteld in de zater dagmiddagcompetitie van de K.N.V.B. Bij de derdeklassers kwamen Kennemerland en SIZO in actie, in de vierde klasse alleen Telefonia. De derdeklassers wonnen, Tele- fonia verloor echter en wel met de zeer merkwaardige cijfers van zeven tegen acht! Kennemerland won dus de belangrijke wedstrijd tegen AMVJ en heeft daardoor de laatste plaats vaarwel gezegd. De Haar lemse club speelde met drie invallers en wist tweemaal door invaller Spanjer te scoren. AMVJ stelde daar één doelpunt tegenover, zodat Kennemerland met twee één zegevierde. SIZO deed het tegen SSVU weer eens heel goed en nadat de rust met vier-twee was ingegaan, wonnen de Hillegommers met zes-twee. Klinkenberg nam vier doel punten voor zijn rekening, v. d. Plas en Schotman de beide andere goals. De stand luidt: Huizen 10-20 S. S. V. U. 9-7 IJsselmeerv. 8-14 K. M. V Z. 10-7 Spakenburg 10-13 S. N. L. 9-5 S. I Z. O. 11-13 Kennemerland 9-5 C. J. V. V. 10-11 Zuidvogel 6-4 O. S. O. 8-8 A. M. V. J. 9-4 N. D. S. M. 9-7 ten gelukt een alleszins verdiende zege op de geelzwarten te behalen. Linksbuiten Vogel van HBC, die enkele seizoenen voor BSM was uitgekomen, vierde zijn terug keer bij zijn oude club met twee doel punten. Aanvankelijk lagen de papieren voor de Schotenaren niet ongunstig. De bezoekers waren vrij aardig op dreef en na een kwartier spelen was het Van Oosten, die na een uitstekende solorush Schoten aan de leiding bracht, nul—één. Gaandeweg raakte HBC op toeren. De Heemsteedse ploeg kwam er steeds beter in, hetgeen de defensie van Schoten onder vond. Lang duurde het niet, of de Haar lemmers raakten hun voorsprong kwijt. Een ver schot van Vogel verraste doelman Kessens. Met gelijke stand brak de rust aan. Na de pauze was HBC duidelijk de beter spelende ploeg. De gecombineerden kre gen een sterk overwicht en bij een van de goed opgezette Heemsteedse aanvallen boekte Vogel met een fraai schot opnieuw succes, tweeéén. Schoten bleef daarop het juiste antwoord schuldig. HBC bleef de toon aangeven en vijf minuten voor het einde smaakte rechtsbuiten De Klerk het genoegen nogmaals voor HBC te scoren, zodat de HBC-ers met een drieéén over winning het veld konden verlaten. DEM heeft in de strijd met Zandvoort meeuwen wel zeer teleurgesteld. Met niet minder dan vieréén moest de Wijker club in de Zandvoorters de meerderen erkennen en deze uitslag is zelfs helemaal niet ge flatteerd. Het spel van de bezoekers stak gunstig af bij dat van de thuisclub en hoe wel in de eerste helft DEM de score nog aardig in balans hield kon men in de tweede helft de dreigende nederlaag niet ontlopen. De bezoekers namen onmiddellijk het initiatief en na een kwartier kon Vis ser de score voor de Meeuwen openen (nul—één). Wel sloeg DEM fel terug en toen de strijd ruim twintig minuten oud was kon Jansen de gelijkmaker scoren. De Zandvoorters behielden echter het beste van het spel. Maar voor rust konden zij hun meerderheid nog niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Na de pauze wel, want het duurde niet lang of Koper gaf zijn club een tweeéén voorsprong. Hierna vooral kregen de be zoekers de smaak snel te pakken en hoe wel DEM zich moedig verweerde, de betere spelkwaliteiten van de Zandvoorters kwa- J111 *°1, Uli!n5 want door doelpunten moesj er jus 0p rekenen zijn plaats aan het van S. en B. Water werd de score opge- hoofd van de ranglijst dit weekeinde kwijt te raken. Doordat het aantal deelnemers on. Zoals gezegd verloor Telefonia in de vierde klasse met acht-zeven van SVOW. Een doelpuntrijke wedstrijd dus. Hier luidt nu de stand: Robaver 8-13 S. V O. W. 9-8 A. G. T. 9-13 Zandv.meeuwen 9-7 Lissese Boys 9-12 Telefonia 8-5 t.Tmuiden 8-11 S. M. S. 9-5 S. M. N. 8-8 Kinheim 9-4 Na zes wedstrijden de volle buit te heb ben binnen gehaald, moest Concordia gis teren in de H.V.B. voor de eerste maal de vlag strijken. Tegen het op papier toch heus niet sterke EDO 3 werd met drie-twee verloren. Hetgeen betekent dat de spanning in de eerste klasse A kan terugkeren. Zelfs heeft Concordia de bovenste plaats aan de Hoofddorpse Boys moeten afstaan. Dat was dus een verrassende overwin ning. EDO 3 nam voor rust een twee-nul voorsprong en kon nadat Schoonder- woerd de achterstand had verkleind weer uitlopen tot drie-één. Wel scoorde Concordia daarna nog eens door toedoen van Avé, maar verder liet EDO 3 het niet komen. Hoofddorpse Boys kwam dus aan de kop door deze gang van zaken, al is de positie op de ranglijst door het meerdere aantal gespeelde wedstrijden wat geflatteerd. De Boys namen tegen DSK geen halve maat regelen, hoewel DSK vooral in de eerste helft goed partij gaf. Van Kalmthout gaf de Hoofddorpers de leiding, waarna Jansen en Breedijk samen de stand op vier-nul brachten. Ook BSM bleef in de running dankzij een vijf-twee overwinning op Haarlem 5 na een nul-één achterstand. Vliegende Vogels verrichtte goed werk, want het zegevierde bij Spaarndam met het enige doelpunt van de wedstrijd, dat in de tweede helft door Fictoor werd gescoord. Met DCO blijft het slecht gaan. Nu weer werd van DSS met twee-nul verloren na Voor de negende ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen, die werd gespeeld in Roosendaal, had een van de leiders. Piet Roozendaal, vrjj geloot. Hij voerd tot éénvier. De stand in de tweede klasse A luidt: Zaandijk 7-10 HBC 7- 6 VVB 7- 9 West Frisia 7- 6 Hollandia 7- 9 Kennemers 7- 5 WFC 7- 8 Schoten 7- 5 DEM 6- 7 Beverwijk 6- 4 Zandv.m. 6- 7 OSV 6- 4 even is komt er geen moment voor waarop men kan zeggen „op-de-lielft" te zijn. Na de negende ronde hebben tien spelers de helft van hun partijen inderdaad gespeeld, de ove rige negen deelnemers zullen dat pas na de tiende ronde kunnen zeggen. Maar dan zijn negen anderen al weer over de helft. De stand blijft daarom wat onoverzichtelijk. In het kamp der derdeklassers kwamen Ripperda en Hillegom tegen elkaar in het strijdperk, in welke ontmoeting door beide partijen hard is gewerkt om de kostbare overwinning. Kort na het begin moest een der Ripperda-spelers het terrein verlaten en speelde de Haarlemse club dus met tien man. Ondanks dat nam Ripperda vóór de rust de leiding toen De Kruyff een penalty kreeg te nemen en deze onberispelijk in schoot. In de tweede helft besliste Theo Dreyer de spannende strijd in het voordeel van Ripperda toen deze de Hiliegom-doelman voor de tweede maal passeerde TYBB kwam tegen Wilhelmus in het strijdperk en speelde een goede partij, evenals trouwens Wilhelmus. Bij de rust was de stand nog dubbelblank, waarna uit een hoekschop van Scholte invaller Huch- tenburg TYBB de leiding schonk. Het werd In de vierde klasse blijkt het krachtsver schil niet zo bijzonder groot te zjjn, hoewel soms zeer hoge uitslagen moeten worden genoteerd. Gisteren heeft Waterloo zijn leidende positie weten te versterken door één der concurrenten, Geel Wit, met drie één terug te wijzen, al is zulks niet zonder meer gebeurd. Het begin was al erg hoopvol voor Water loo, want zonder dat een Geel Witter de bal had aangeraakt, lag deze al achter de Haarlemse doelman door toedoen van Buïng. Vóór de rust werd het twee-nul, omdat Waterloo de sterkere bleef en het nodige zelfvertrouwen had verkregen. Toen het evenwel na de pauze door Van Koneren twee-één was geworden, begon het IJmui- dense bolwerk te wankelen, maar Geel Wit miste de kans van de dag door een straf schop hoog over te schieten (Van Lent). Daarna kreeg Geel Wit de genadeklap toen een zijner backs. Heeremans. de bal in eigen doel werkte. Geel Wit had geen kracht genoeg om terug te slaan, drie-één. Onze Gezellen liet de winst tegen Half weg glippen. Het nam door v. d. Putten en Mathot een twee-nul voorsprong, maar Halfweg zag kans nog een twee-twee gelijk spel uit het vuur te slepen. WH boekte wederom een nederlaag na dat het door Paardehaar d° leiding had genomen in de strijd tegen AGS Nadat het vier-één was geworden voor AGS slaagde Bruinenberg er in de nederlaag tot vier- twee te beperken. NAS en Bloemendaal deelden de punten (2-2) en DIO verlpor weer eens, ditmaal van Swift met drie-één. Waterloo Nautilus Swift Geel Wit Onze Gezellen A. S. V. In West II heeft THB het thuis tegen Warmunda niet verder kunnen brengen dan een dubbelblank gelijkspel na een harde, soms wat ruwe wedstrijd. In elk geval toch een kostbaar punt voor THB. De stand in West II luidt: A. S. C. 6-11 Warmunda D. S. O. 7-10 Meerburg D. O. C. O. S. 7-10 T. H. B. 7-12 D. I. O. 7-7 7-10 A. G. S. 7-6 6-8 N. A. S. 6-5 7-8 Halfweg 6-3 7-8 Bloemendaal 7-3 6-7 V. V. H. 7-3 7-11 Alphia 6-6 5-8 Lisse 8-6 7-8 Voorburg 6-5 7-8 Hillegom 8-5 6-7 G. D. A. 6-4 7-7 H. P. S. V. 5-3 echter spoedig één-één, want bij een Wil- helmus-aanval trapte invaller Feyen de bal achter zijn eigen doelman. V. V. S. B. Laakkwartier Roodenburg T. Y B. B. Wilhelmus Ripperda EHS en Velsen bonden tegen elkaar de strijd aan, in welke ontmoeting goed voet bal vertoond werd. Reeds na een kwartier kwam er een bijzonder fraai doelpunt. Het was Bakkum, die met een kopbal de EHS- doelman passeerde. Wel kon Esveld nog vóór rust gelijk maken, maar in de span nende strijd om de overwinning bleek Vel sen na rpst de gelukkige. Het was Koele- meyer, die de balans in het voordeel van Velsen deed overslaan en zö wonnen de Velsenaren met twee-één. I. V. V. 7-12 Zilvermeeuwen 7-6 K. V. V. 7-10 Wijk aan Zee 7-5 W. S. V. 6-9 E. H. S. 6-4 Z. V. V. 8-9 Terrasvogels 6-4 Q. S. C. 6-8 Assendelft 7-4 Velsen 7-7 Kinheim 6-2 Teylingen te Werve Foreholte 6-8 7-8 6-5 S. J. C. D. O. S. R. 7-5 5-4 6-4 5-3 6-0 De basketbalcompetitie In de Iloutrusthallen te Den Haag heeft de Indisch Hollandse Jongerenbond zater dagavond tegen Vodo S.C. een gevoe'ige 3921 nederlaag moeten incasseren in de gewestelijke basketbal-overgangsklasse, door welk resultaat de IHJ-ploeg na vier wedstrijden nu nog geen enkel winstpunt heeft. Reeds direct hadden de Hagenaars tegen de slecht op dreef zijnde IHJ'ers een gro te 100 voorsprong, doch Olsen en Klaar dienden de Hagenaars van repliek, waar door de achterstand weer werd verkleind tot 147, doch de Haarlemmers konden toch niet voorkomen dat de, rust inging met een 179 voorsprong van Vodo SC. Ook na de hervatting hadden de Hage naars het beste van het spel en ofschoon ook Vodo zeker niet groots speelde, kon de voorsprong nog worden opgevoerd tot 29 9, waarna ook Schmitz en wederom Olsen voor de Haarlemmers scoorden (2915). Nadat Schmitz nog met vier persoonlijke fouten in deze met „dode tijd" gespeelde wedstrijd aan de kant kwam te zitten, slaagden beide teams er nog in enkele ke ren te scoren, zodat het einde kwam met een volkomen verdiende 3921 overwin ning van het Haagse Vodo SC.. Bij de Haarlemmers was Olsen (ex-Whi- te Stars) in deze ontmoeting topscorer en deed bovendien verdedigend dikwijls uit stekend werk. Het basketbalprogramma voor deze week luidt: Donderdag: Krelagehuis. Dames: ZBVS 2 Typhoons 2; Rapiditas '31Schoten Giants; IHJ—Aurora; HOC—HUDIG. Heren: Old BoysAntilopen 3; SC Haar lem 2White Stars 3. Vrijdag (Krelaghuis. Dames: RCHSC Haarlem 3; Antilopen 3Rapiditas 2. Heren: Typhoons 3HOC 2; HOC 3 Aurora 2; ZBVSSC Haarlem; Antilopen Punch (Delft) 20 uur. Zaterdag (Houtrusthallen): SSDTy phoons (20.15 uur); DecoIHJ (20.15 uur); Vodo SCSC Haarlem (21.30 uur). Huisman Deze negende ronde was een heel wonder lijke. Het begon al bij Verpoest, die tegen Gournier moest spelen. Waarschijnlijk aan gemoedigd door de aanwezigheid van zijn oudere en sterkere broer Oscar, zette Henri de ingewikkeldste partij op, die tot nog toe in het toernooi was gespeeld. Zijn stoutmoe digheid moest hij echter duur bekopen. Door beide spelers werd in de opening zeer veel tijd gebruikt En toen het tegen de tijdcon- trole liep en er zeer snel moest worden ge speeld, geraakte Verpoest op dwaalwegen. Hij ging kansloos ten onder. Amzand gaat in elke volgende partij beter spelen. Tegen Keiler maakte hij het spel zeer ingewikkeld en vooral het eerste gedeelte van de partij was buitengewoon aantrekke lijk. Toen Amzand het even te grof ging doen, werd hij echter door Keiler ongenadig afgestraft. Eerste zege Huisman boekte eindelijk zijn eerste over winning. Navarro kreeg een afwikkeling voorgezet waarin beiden naar dam gingen. Het moeilijke eindspel speelde Huisman het sterkst. Forclaz toonde, dat hij sinds 1952 grote vorderingen heeft gemaakt. Hij gaf Ver- leene een gevoelig lesje en boekte een mooie winstpartij. Fanelli gebruikte in het eerste speeluur te veel tijd en verknoeide daardoor zijn goed opgezette partij. Iets wat hem al enkele ma len is overkomen. King was slecht op dreeg tegen Hisard. In een ingewikkelde partij maakte hij een foutieve berekening, raakte een stuk kwijt en werkte ook het vervolg slecht af, waar door hij zijn eerste nederlaag kreeg te in casseren. De Jong en Deslauriers speelden een fraaie en fantasierijke partij met zeer interessante momenten. Tot winst kon geen van hen het brengen.. Ook Dioms deed zich tegen Bom van zijn sterkste zijde kennen. Meer dan een punten verdeling kon onze landgenoot niet bereiken. Verse en Merono speelden de meest over zichtelijke partij van deze avond en maak ten remise. KeilerAmzand Het verloop van de partij Keiler (Neder land, wit)Amzand (Suriname, zwart) was als volgt: 1. 34—30 17—22; 2. 30—25 11—17; 3. 40—34 6—11; 4. 45—40 1—6; 5. 50—45 19—23; 6. 33—29 (Omdat het schlablone-achtige 3228x28 de zwarte stelling slechts tot ont wikkeling zou brengen, daar hierna 1823, 14x23, 10x19 enz. zou volgen): 6. - - - 1419: 7. 25x14, 9x20: 8. 38—33 10—14: 9. 42—38 20—25; 10. 32—28 23x32; 11. 37x28 16—21 (Het meest moderne antwoord in deze variant, die ten doel heeft via een overvleugeling het centrum te herwinnen)12. 4137 2127 (Zeer consequent en ook serk)13. 4842 510; 14. 2923 (Een grote afwikkeling waarmede wit bekent geen kans te zien voordeel uit deze opening te behalen. Een succes dus voor de zwart-speler)14 - - - 18x29: 15. 33x24 19x30 (Eerst 22x33 gaf het zelfde resultaat); 16. 35x24 22x33; 17. 31x22 17x28; 18. 38x29 1419 (Blijkbaar durft zwart de consequenties van de „voorpost" op 28 toch niet geheel aan en zoals uit het ver volg blijkt, wil ook wit hem graag kwijt. Wie heeft nu gelijk? Het zwaartepunt van deze partij zou hier kunnen liggen, en ons inziens verdient 111722 enz. ernstige overwe ging) 19. 2923 (Indien wit tevreden was over zijn stelling zou hij zeker 4535 heb ben gespeeld. Op dit moment blijkt dus wel een zeer uiteenlopend verschil van opvat ting) Keiler noch Amzand wenst de voorpost te handhaven; 19. - 19x30; 20. 23x32 1014 (Einde van de eerste fase. Hergroepering is noodzakelijk); 21. 42—38 11—17 22. 46—41 12—18; 23. 38—33 8—12; 24. 47—42 6—11; 25. 42—38 11—16; 26. 32—28 18—22 (Van deze zet kan wit gebruik maken om 3439 te spelen. Het is wel grappig te zien dat Amzand de een dubbelblanke rustscore. Tromp was de maker van de DSS-goals. Hoofdd. Boys 9-13 Haarlem 5 8-6 Concordia 7-12 E. D. O. 3 8-5 I. E. V. 8-12 D. S. K. 7-4 B. S. M. 7-10 D. C. O. 6-2 VI. Vogels 6-7 Spaarndam 6-2 D. S. S. 8-7 In tegenstelling met Concordia in IA zette RCH 4 in 1 B de opmars naar het kampioenschap voort. Tegen EDO 4 werd wederom een grote overwinning behaald (5-1) en niets lijkt er op, dat de concur renten dit RCH-elftal van de troon zullen stoten. HBC 3Ripperda werd een gelijk spel (4-4). Voor HFC 3 gaan sombere dagen aan breken nu deze ploeg van Haarlem 3 A met drie-één klop kreeg. Maar gelukkig voor de HFC'ers verloor Hillegom 2 ook weer. Nu van Schoten 3 met vier-één. TYBB 2 klopte ADO 2 mef drie-één en Stormvogels 4 stuurde Velsen 2 met een vier-één neder laag huiswaarts. R. C. H. 4 8-16 T Y. B. B. 2 7-6 H. B. C. 3 8-12 E. D. O. 4 8-5 Schoten 3 8-12 Haarlem 3a 8-5 Ripperda 2 8-10 Velsen 2 8-5 St. Vogels 4 9-10 Hillegom 2 7-3 A. D. O. 2 7-7 H. F. C. 3 8-3 In de tweede klasse zorgde VVD bijna voor een verrassing, want het had tegen Renova bij de rust een twee-nul voor sprong. Maar uiteindelijk zegevierde Reno va toch met vier-twee en kwam daardoor alleen aan de kop, want de beide concur renten, Vogelenzang en Alliance, deelden met elkaar de buit (2-2). Heemstede zorgde voor een verrassing, want het klopte SVY met drie-nul, terwijl Nieuw Vennep tegen SHS met vier-drie ten onder ging. Alle doelpunten werden hier in de eerste helft gescoord. Renova 6-12 S. H. S. 7-6 Vogelenzang 7-11 D. S. B. 7-5 Alliance 7-10 Heemstede 6-4 Nieuw Vennep 8-9 S. V. Y. 7-4 D. I. O. S. 6-6. V. V. D. 6-1 Scheidsrechter Koenen uit Arnhem heeft zich drie kwartier in de kleedkamer moe ten verschansen na afloop van de wedstrijd AlbatrossVoorst (vierde klasse oost), die hij zondagmiddag had geleid. Daarna heeft hij, onder politiebescherming, het terrein per auto kunnen verlaten en zich naar het station begeven. De heer Koenen kende bij de stand éénéén een strafschop toe aan de be zoekende vereniging, hetgeen niet naar de zin was van de Albatross-spelers. Niette min werd de strafschop genomen. Kort daarna zag de scheidsrechter zich genood zaakt een van de spelers van Albatross wegens natrappen van het veld te sturen. Tien minuten nadien verwees hij ook de doelman van de thuisclub naar de kleedkamer, omdat deze volgens hem een ernstige overtreding had begaan. Het pu bliek ontstak hierover in woede, maar de wedstrijd kon worden uitgespeeld. Na af loop namen de toeschouwers een zeer drei gende houding aan, doch de arbiter be reikte gezond zijn kleedkamer. Hier heeft hij moeten wachten, tot een auto en politie aanwezig waren om hem een veilige af tocht te garanderen. Voorst won met drie één. De wedstrijd voor de Europa-beker tus sen Rapid Wenen en Real Madrid (de derde ontmoeting tussen deze clubs) zal op 13 December niét in Amsterdam worden gespeeld. Het schijnt, dat Barcelona de beste kans maakt, hoewel deze stad niet genoemd werd bij de steden, waaruit men van plan was een keuze te maken. De Hongaarse voetbalclub Honved heeft Zondag met 42 van F. C. Saarbrücken gewonnen. De ruststand was 21 in het voordeel van Saarbrücken. De doelpunten werden voor Honved door Machos (22ste minuut), Szibor (76), Puskas (82), Szibor (87), gescoord. Voor Saarbrücken scoorden Maier (14) en Maier (33). De beste speler van het veld was Puskas. Er waren 35.000 toeschouwers. HVGB is zaterdag winnaar geworden van het jaarlijks waterpolotoernooi van DWR, dat inh et Sportfondsenbad in Haar lem werd gehouden, om de in memoriam „D. E. van Lcersum"-wisselprijs. Voor de eerste ronde lootte HVGB vrii, schake'dc HPC voor de winnaarsronde uit en legde daarna met een overwinning op DWR voor een jaar beslag op de wisselprijs. HPC versloeg in de eerste wedstrijd DWT, dat matige tegenstand bood. Geurt- sen opende voor HPC de score. Nadat een doelpunt van Molenaar was afgekeurd schoot Geurtsen wederom raak. Met twee doelpunten van Wiers werd de ruststand viernul voor HPC. Ook in de tweede helft was er weinig verband in dé DWT-ploeg, hetgeen HPC uitbuitte. Prins (2) en Geurtsen brachten de eindstand op zévennul. In de ontmoeting DWRHaarlem was DWR in de meerderheid. Het spel concen treerde zich voora' op midvoor Kollerie. doch doelpunten bleven uit. In de tweede helft maakten de DWR-verdedigers van de Haarlem-aanvallen goed gebruik om een aanval op het Haarlemdoel in te zetten. Nadat De Bruyn raak had geschoten voglde er direct een onhoudbaar schot van Wisker. DWR stond dus met tweenul voor. Ten slotte was het Kollerie die uit een doel- worsteling de DWR-overwinning op drie nul bracht. Waarmede Haarlem voor de finale werd uitgeschakeld. Van een beter gehalte was de wedstrijd tussen HPC en HVGB. Voor de rust zorgde Meulenberg van HVGB met een keurige boogbal voor het eerste doelpunt. In de tweede helft verkreeg HPC door een over treding van Hartel een spelersmeerderheid, daar de strafworp, genomen door Geurtsen. keurig door de HVGB-doelman Ludding werd gestopt. HPC slaagde er niet in de verkregen spelersmeerderheid uit te bui ten. Eennul voor HVGB. In de strijd tussen de verliezers, Haar lemDWT, werd de ruststand eeneen, na doelpunten van Huël (Haarlem) en Molenaar (DWT. In de tweede helft liet DWT beter spe' zien dan in de eerst ge speelde wedstrijd. Molenaar en Rozekrans brachten de DWT-overwinning op drie een. De finale tussen DWR en HVGB was ta- „clinch" weer opzoekt); 27. 37—31 1621 (Consequent gespeeld); 28. 3126 39; 29. 38—32 7—11; 30. 41—37 11—16; 31. 24—29 (In directe weerlegging van 2127); 31. - - - 2127 (Dergelijke grove manoeuvres kan men zich tegen Keiler niet veroorloven. En de straf zal dan ook niet lang op zich laten wachten); 32. 32x21 16x27; 33. 40—34 (Na tuurlijk niet 3631, 2621 en 28x10, wegens zwart 914, 3034 enz. met winst. Waar schijnlijk had Amzand daarop gehoopt maar zulke combinaties hebben bij Keiler geen succes)33. - - - 13—18; 34. 37—32 27x38 35. 43x32 (En nu wordt de zwarte stand moei lijk te verdedigen); 35. - 1420 (Vrijwel de enige zet, want op 27, of 8 volgt 26—21, eventueel gevolgd door 28x17. 3631 enz. met winst), 36. 45—40 30—35 37. 26—21 (Let nu op hoe wit in enkele zetten het gehele bord verovert); 37.17x26; 38. 28x8 2x13; 39. 3328 (De rest is slechts een kwestie van techniek); 39. - 20—24 40. 29x20 25x14; 41. 28—23 18x29 42. 34x23 15—20: 43. 32—28 13—19; 44. 39—33 4—10; 45. 44—39 35x44; 46. 39x50 10—15; 47. 49—43 20—25; 48. 23—18 9—13: 49, 18x20 15x24; 50. 43—38 25—30; 51. 28—22 19—23; 52 22—17 30—34; 53. 17—12 2429; 54. 33x24 3439 (Zwart geeft het op). De wijze waarop wit de 31ste zet van zwart afstrafte is werkelijk voorbeeldig te noemen. De resultaten De uitslagen van de partijen uit de negen de ronde luidden: Van Dijk (Ned.)Fanelli (It.) 20; Verpoest (Belg.)Gournier (Fr.) 02; Forclaz (Zwits.)Verleene (Belg.) 20; DioniS (Fr.)Bom (Ned.) 11; Verse (Fr.)Merono (Marokko) 11; Huisman (Ned.)Navarro (Algiers) 20; Keller (Ned.)Amzand (Suriname) 20; De Jong (Ned.)Deslauriers (Canada) 11; King (China)Hisard (Fr.) 02. Roozenburg was vrij. Na de negende ronde is de stand: 1. en 2. Gournier en Keiler beiden 14 punten; 3. Van Dijk 13 punten; 4. Roozenburg 12 punten uit 8 partijen; 5. Bom 11 punten uit 8 partijen; 6. en 7. Deslauriers en King beiden 10 punten uit 8 partijen; 8. Huisman 10 punten uit 9 partijen; 9. Verse 9 punten; 10. De Jong 8 punten uit 8 partijen; 11. Hisard 7 punten uit 8 partijen; 12 tot en met 14. Dionis, For claz en Verpoest allen 7 punten uit 9 par tijen; 15. Navarro 6 punten uit 8 partijen; 16. Verleene 6 punten uit 9 partijen; 17. Amzand 5 punten uit 8 partijen; 18. Merono 4 punten uit 8 partijen; 19. Fanelli 2 punten. melijk fors. Na doelpunten van Meulen berg, Halsema en Rol werd aan de tweede helft begonnen met een drienul voor sprong voor HVGB. Toen speelde Bongert- man de bal in de HVGB-verdediging ver keerd terug en schonk een doelpunt aan DWR. Dekker en Meu'enberg benutten het HVGB-overwicht door het maken van een doelpunt, waarna Hogeland met het ne men van een strafworp de HVGB-zege op zeseen bracht. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van „De Vliegende Vissen" werd in Alkmaar een zwemvierkamp gehouden met deelneming van: Amstel (Amsterdam), LGB (Leiden), DWT (Haarlem) en de jubilerende vereni ging. Het Leidse LGB had het vorig jaar de wisselbeker gewonnen. DWT heeft het deze vereniging deze keer in het geheel niet gemakkelijk gemaakt. Maar een door de DWT-heren behaalde voorsprong verspeelden de DWT-dames ruimschoots. De voornaamste uitslagen van de wedstrij den waren: Dames: 50 meter rugslag: 1. Loes Zandvliet, LGB, 36,8 sec.; 2. Tonny Wassen- berg, DWT. 40 sec.; 3. Ankie Epskamp, LGB, 40.7 sec 100 meter schoolslag: 1. Do Turken burg. DWT, 1 min. 30.1 sec.; 2. Truus Walen kamp, LGB, 1 min. 31,4 sec.; 3. Tonny Go- vers, VV, 1 min. 35,4 sec. 50 meter vrije slag: 1. Loes Zandvliet, LGB, 31,6 sec.; 2. Cok Somers, DWT, 32,1 sec.; 3. Ankie Eps kamp, LGB, 34,1 sec. 50 meter vlinderslag: 1. Ankie EDskamp, LGB, 40,9 sec.; 2. Cok Somers, DWT, 41,1 sec.; 3. Jo de Groot, LGB, 41,1 sec.; 4 x 50 meter vrije slag estafette: 1. LGB, 2 min. 17,4 sec.; 3. DWT 2 min. 25,2 sec.; 3. Vliegende Vissen, 2 min. 42 sec. Heren: 50 meter rugslag: 1. G. Wester man, DWT, 35,7 sec.; 2. F. Roozekrans, DWT. 35,8 sec.; 3 H. Buys, W, 35,9 sec.; 100 metei schoolslag: 1. B. Oostrum, LGB, 1 min 23,7 sec.; 2. L. de Vreede, VV, 1 min. 24.8 sec.; 3. T. Bleeker, DWT, 1 min. 25,6 sec. 50 meter vriie slag: 1. G. Westerman, DWT, 29,4 sec.; 2. B Oostrum. LGB. 29,5 sec.; 3. J. van Stade. LGB, 30 sec. 50 meter vlinderslag: 1. B. Oostrum, LGB. 34,4 sec.: 2. F. Rooze krans, DWT. 35,2 sec.; 3. P. Botman, DWT, 36.7 sec. 4 x 50 meter vrije slag estafette: 1. DWT 2 min. 4,8 sec.; 2. LGB 2 min. 11,2 sec.; 3. Vliegende Vissen 2 min. 12,7 sec. Totale eindstand puntentelling: 1. LGB. Leiden 1495 pnt.; 2. DWT, Haarlem 1518,7 pnt.; 3. Vliegende Vissen, Alkmaar 1600,1 pnt.; 4. Amstel, Amsterdam 1781,2 pnt. Dinsdag 20 november ziin in het Sport fondsenbad in Haarlem voor de competitie district Noordhnlland de volgende wedstrij den vastgesteld: Dames tweede klasse: HVGBDWT 3. Heren eerste klasse: HPCDWR. Het programma voor zaterdag 24 november in het Sportfondsenbad in Haarlem luidt: Distriotsoomnetitie, heren derde klasse: DWT 2Vliegende Vissen 1. Beker-competitie dames KNZB: HPC HZPC. Centrale wintercomnetitie KNZB: DWR Meeuwen; HPC—HVGE. Districtscompetitie, dames eerste klasse: ADVERTENTIE vooy jongens en meisjes yg Gen. Cronjéstr. 40-44 - Haarlem - Tel. 15438 Na afloop van de wedstrijd Hoogezand- 8 Emmen (tweede klasse B district Noord) 8 8 zijn maar liefst vijf protesten ingediend. 8 Hiervan waren er drie van Hoogezand. dat protesteerde tegen het annuleren g van twee eigen doelpunten en tegen het 8 winnende doelpunt van Emmen. Emmen 8 was het niet eens met het afkeuren 8 van een doelpunt wegens vermeend 8 buitenspel en het niet toekennen van een strafschop. OOOOCXXX)OOOCXDOOOOOOOOOOCOOC)CXXXX)OCOOOOOOOOCXXXXDOOOOCX>OOC

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8