ƒ1.95 „Fruitfeest" tot lezing van de Beverwijkse huisvrouwen JAARBOEK 1957 IJmuider Courant Kunstmaand-Orkest Moppentrommeltje DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 17 Bridgeclub „Never Down" Geslaagde klaverjasvier- kamp in Beverwijk „Pat Mat" won van HWP Beverwijkers zagen Lourdes-film Japan koopt een Britse walvisvloot Lloyds beperkt geldigheid van basistarieven Egypte boycot ongewenste schepen en zeelieden Burgerlijke Stand Velsen Met Kerstmis en Nieuwjaar wel autorijden Première van Nederlandse Comedie in Haarlem met George van Renesse Burgerlijke stand van Castricum Licht en muziek Hier is alles goud wat er blinkt Het nieuwe raadsel Puntdicht Kruiend ijs op de Gouwzee Nederlandse critiek op Engeland en Frankrijk Waarom ontbrak overleg met andere NAVO landenP" Inbraak in Santpoort; buit: een koffergrammofoon Scheepvaart ADVERTENTIE Zaterdag j.l. zijn wij begonnen met de verkoop van dit populaire jaar boek. In de sindsdien verlopen vijf dagen hebben de lezers van ons blad ruim de helft van de beschik bare oplage bij onze kantoren afge haald. Om teleurstelling te voorkomen raden wij u aan u tijdig in het bezit te stellen van de exemplaren die u denkt nodig te hebben. Wie Wat Waar 1957, een sieraad voor de boekenkast, een bron van informa ties, goed en goedkoop. 2S0 bladzijden 1001 wetenswaardigheden 4 pagina's kleurendruk stevige kleurige band Uitsluitend verkrijgbaar aan ons kantoor: Lange Nieuwstraat 427, 95 uur, zaterdag 912 uur. Aan verzoeken om toezending kan niet worden voldaan Beverwijk zal op 30 november de primeur hebben van een plezierige methode, om de huisvrouwen wat meer kennis bij te brengen over fruit. De actie zal gevoerd wor den in samenwerking met de voorlichtingsdienst van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (N.F.O.) en de winkeliers en gisteren heeft de heer J. Dekker als ver tegenwoordiger van deze N.F.O. verteld, wat er te gebeuren staat. Deze actie zal ge voerd worden mede met behulp van de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting. De heer Dekker toonde tijdens een bij - eenkomst met voorbeelden aan, hoe be langrijk het is als de huisvrouw weet wat zij moet kopen. De fruittelers organisatie zet er alles op steeds beter fruit te krijgen en de oppenvlakte in Nederland welke met fruit beplant is steeg sinds 1910 van 20.000 tot 70.000 ha. Door intensieve ziektebe strijding is de kwaliteit veel beter gewor den, aldus de heer Dekker en men is er nu in geslaagd om de buitenlandse vruch ten geheel van de markt te verdringen. Van importerend zijn wij tot exporterend land geworden, en als de kleinste helft van de produktie wordt uitgevoerd, blijft er nog 60 kg per hoofd van de bevolking over. In Zwaag, de grootste veiling in de „Hol landse Betuwe" steeg de omzet in 10 jaar van 2 tot 7 miljoen gulden en de kwaliteit van het fruit is prima, daar elke soort in Wageningen op kwaliteit, smaak en duur zaamheid wordt getest. De heer Dekker besprak ook de con currentie met het buitenland, met name Italië, Californië, enz., en zei dat men hier zo verstandig is geweest, om vruch tensoorten te gaan kweken, welke niet al leen prima zijn, doch waarvan vaststaat, dat men ze niet in andere landen kan la ten groeien. Het zijn hier de zgn. „zee"- soorten, ofwel soorten die bij ons zonlicht goed rijpen. Zou men deze zelfde soorten in die warme, zonnige streken gaan te len, dan zouden de vruchten door over maat aan zon droog worden.. Omgekeerd is het in Nederland weer niet mogelijk om met succes die soorten te telen die in zui delijke gewesten wel floreren. De uitnemende manier van fruitbehan- deling en -bewaring heeft het mogelijk ge maakt, dat er nog tot ver in het voorjaar prima fruit te koop is. De stand na de zevende ronde in de win tercompetitie van de R.K. bridgeclub „Never Down" te Beverwijk luidt: 1, mevr. Groen J. Schaaper 406.55; 2. W. GroenTervoort 396.02; 3 H. SchmidtTesselaar 389.09; 4. MaksPonein 379.36; 5. SchramKuys 375.91; 6. J. Huls—J. Hamers 370.82; 7. Beer manEggermont 368.80; 8. DuinPonein 368.65; 9. Mohr—Vendel 366.91; 10. dr. Vos dr. Verselewel 355.37; 11. dames Schaap Schaaper 353.77; 12. heer en mevrouw Braun 350.63; 13. G. Schaaper—Korsman 350.34; 14. HoogerheideWitlox 345.27; 15. Schuit sr. —Hoogland 344.45; 16. Griensven—Boerlage 342.47; 17. heer en mevr. Kramer 341.03; 18. Gebr. Zwager 330.23; 19. Timmer—Willems 238.58; 20 heer en mevr. Admiraal 321.17; 21. BoerlageKorte 317.86: 22. Schuyt jr.v. Kampen 317.54; 23. heer en mevr. Bolliger 317.53; 24. P. Schmitt—Frankemölle 314.23. Een viertal Beverwijkse verenigingen, die reeds geruime tijd een hechte vriendschap voor elkaar koesteren, hebben in het club huis van ..Onder Ons" een klaverjasvier- kamp gehouden, die buitengewoon goed is geslaagd. Het werd een gezellige wedstrijd, waarbij sportief om de punten werd ge- streden. Voor de winnaars waren aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Deze werden gewonnen door: 1. S v. d. Plas, De Nolle 4934 pnt.' 2 H. Koster, Onder Ons 4775 nnt.; 3. J. Tervoort. Onder Ons 4739 nnt.: 4. Hoo- geboom, De Nolle 4734 pnt.; 5. Th. van Noort, b.v. Scheywijck 4709 pnt.; 6. .T. van Zijl. id. 4686 pnt.; 7, C. Koch, ld. 4685 pnt.; 8. C. Schram, id. 4452 pnt.: 9. E. Koopman, id. 4435 pnt. en marsenprijs: 0. J. Sminia, Onder Ons 4375 pnt. Het vierde tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" te Beverwijk speelde een bondswedstrijd tegen HWP 2 uit Haar lem, welke in een 64 overwinning voor de Beverwijkers eindigde. De persoonlijke uitslagen waren. P. Ti.is- sen (P.)-H. v. d. Velden (H.) 1-0. H J. Bannenberg-J. de Jange 1-0: M Metse- ïaar-J. Banken 0-1; w«. A- WJMter^-C. Kasin 0—1; d. W. Lubert-J. Haverkort 0-1 P. Wagenaar—H. Huneker 1—0, ing. J. J. Schroder—N Baas 1—0; G. v. d._Hierg Komen 1—0; F. Toffoli—J. v. d. Berg 0—1, H. SteemanP Hoek 01. IIOOFD VOOR DE MOERBERGSCHOOL Ter benoeming van een hoofd aan de openbare lagere Moerbergschool t« Jmui- den bieden B. en W. de raad de volgende voordracht aan: 1. P. Lugtig, hoofd van de openbare lagere school te Bovenkaisp J. E. Janknegt, onderwijzer aan een open bare lagere school te Alkmaar. Het adv e van de inspecteur van het lageronderwus in de inspectie Zaandam is b« de stukken gevoegd. In 27 étalages in Beverwijk wordt een bak met fruit uitgestald en de dames moeten nagaan welke vruchten er in voor komen. Het wordt hen wat gemakkelijker gemaakt, doordat in dezelfde étalage de namen zijn aangegeven op het andere aan wezige fruit. Er zijn meer dan 100 prij zen aan verbonden en in het Kennemer Theater zal later door middel van een her- sengymnastiekwedstrijd de kennis van de dames nog eens op de proef worden ge steld. Diezelfde middag en avond zal een ge wone huisvrouw verder nog laten zien welke fijne fruitgerechten er te maken zijn en verder zullen de dames door middel van een film nog heel wat kennis op kun nen steken over het sorteren en bewaren van fruit. Dat het geen kwaad kan, dat de huis vrouw zelf kennis opdoet van het fruit, werd nog bevestigd door een aanwezige handelaar, die vertelde dat het vaak voor komt dat winkeliers, die al jaren fruit ver kopen, niet de goede namen kennen. Vele katholieken hebben zich woensdag avond naar het KSA-gebouw te Beverwijk begeven om nog eens de Lourdes-film te zien. Kapelaan Kampschroer wekte voor af de aanwezigen nog eens op om toch vooral zoveel mogelijk het plaatselijk co mité voor Lourdes te blijven steunen. Men kan dit op veie manieren doen, onder meer door mee te helpen de binnen kort te houden fancy fair te doen slagen. Mevr. Kuis, C. Matersweg 47, is de pen- ningmeesteresse. Het doel van het een en ander is om het volgend jaar weer enige ongeneeslijke zieken naar Lourdes te laten gaan. TOKIO (Un. Press) Japan heeft opnieuw een walvisvloot aangekocht en wel de Britse „Southern Venturer"-walvisvloot die in de zuidelijke IJszee vist. De vloot is ge kocht door de Nichiro Fishery Company. De koop omvat de „Southern Venturer", het moederschip dat eigendom is van Chr. Salvesen and Co., Leith, en zeven vang- boten, tezamen voor 3>/2 miljoen pond ster ling. LONDEN (A.F.P.) Lloyds's verzeke raars hebben besloten, dat voortaan de ba sistarieven voor zeeverzekeringen slechts drie maanden geldig zullen zijn. Tot nu toe werden deze tarieven voor de duur van een jaar vastgesteld. CAIRO, (Reuter) Volgens nieuwe Egyptische scheepvaartbepalingen mogen schepen van Britse, Franse, Israëlische en Australische nationaliteit geen Egyptische havens aandoen. Schepen van andere natio naliteit, die Egyptische havens willen aan doen, dienen geen personen van Britse, Franse, Israëlische of Australische nationa liteit aan boord te hebben. Mocht dit toch het geval zijn, dan moet aan deze per sonen geen toestemming worden gegeven om aan wal te gaan. GEBOREN: J. 't Hart—Zwanenburg, d., Homburgstraat 62, IJmuiden; C. Schave- makerOudhuis, d., Schoonoortstraat 33, Velsen-noord; A. Kleveringvan der Ham, d., Kromme Mijdrechtstraat 67. IJmuiden; W. F. de GoedeMinnebo, z., Stationsweg 100, Velsen; J. M. OudejansDuivestein, z„ Eendrachtstraat 17, Velsen-noord; J. Groen Oudendijk, z„ de .Noostraat 9, IJmuiden- oost; F. 't Hartvan Antwerpen, z„ Melk- laan 30, Velsen-noord; W. VerschoorVro lijk, z., Willemsbeekweg 108, IJmuiden- oost; J. D. Bakker—Schachtschabel, z.. Lad derbeekstraat 36, Velsen-noord; J. D. Rens Metselaar, d„ Kastanjestraat 7, IJmuiden- oost; G. WindBakker, z., van Oostade- straat 75, IJmuiden-oost; C. J. Roeleveld de Jong, d„ Sabastraat 28, Santpoort; T. VriesmaNoordwijk, d. Geelvinckstraat 113, Velsen-noord. OVERLEDEN: F. van Croonenborg, 80 j., weduwnaar van J. van der Plas, Evertsen- straat 23, IJmuiden-oost; J. van der Plas, 62 j., echtgenoot van T. P. de Vries, Eijnden- hoefflaan 11, Santpoort; E. M. Bourik, 82 j„ weduwe van J. C. H. Dudok, Kruidberger- weg 30, Santpoort. Naar wij van de zijde van het ministerie van Verkeer en Waterstaat vernemen, houdt het zondagsrijverbod niet in, dat niet op algemeen erkende christelijke feest dagen, zo zij niet op een zondag vallen, zou mogen worden gereden met een motor voertuig. Voor Eerste en Tweede Kerstdag, die dit jaar op een dinsdag en een woensdag vallen, geldt het rijverbod dus niet, evenmin voor Nieuwsjaarsdag, die op een dinsdag valt. Kapitein Brassbound's bekering De Nederlandse Comedie zal woensdag 28 november in de Stadsschouwburg in Haarlem de première voor Nederland geven van „Kapitein Brassbound's be kering" van George Bernard Shaw. Op donderdag 29 en vrijdag 30 november wordt in deze schouwburg een herhaling gegeven. De voornaamste medewerkenden zijn Mary Dresselhuys. Ko van Dijk, Frans 't Hoen, Paul Huf, Philippe la Chapelle, André van den Heuvel, Bob Goedhart, Pierre Myin, Wim van Sierenberg de Boer en Bert van der Linden. Henk Rigters heeft de regie. De decors zijn van Nicolaas Wijnberg. Op vele avonden van de jongste Kunst- maand Amsterdam is ons gebleken dat het door de organisatie in het leven ge roepen orkest onder leiding van Anton Kersjes groeide tot een ensemble, dat tot opmerkelijke prestaties in staat is, al thans binnen het bestek van wat een be perkte bezetting toelaat. Wat men van jonge musici verwachten kan: een frisse musiceergeest en een animo die inspirerend werkt, kenmerkt in hoge mate het samen spel van het jonge orkest. En Anton Kers jes groeit met zijn ensemble. Men kan zeggen dat hij de beste leerschool door maakt die denkbaar is om zich een per soonlijke stijl eigen te maken. Het Kunst maand-Orkest, dat nu zo goed als gecon solideerd is, concerteerde dinsdagavond in de kleine zaal van het Amsterdamse Con certgebouw. Dit optreden in een zo verraderlijke akoestische ruimte mocht wel een uiterst delicate proefneming heten. Het gevaar om de toelaatbare verhoudingen te over schrijden dreigde nog het meest waar men die het minst had kunnen verwachten, bij muziek van Mozart namelijk. George van Renesse was solist in het Pianocon cert in Bes (K.V. 595) en ondanks vele goede bedoelingen bleek de klank van een grote concertvleugel met die van het or kest samen meer dan eens te volumineus om nog de helderheid van Mozarts idioom te bewaren. Als Mozart op Beethoven gaat lijken, zijn we net over de schreef. Voortreffelijk was daarentegen de ver houding in de orkestnummers van het programma. Om te beginnen al in een driedelige Symfonie (de twaalfde uit 1763) van Haydn, waarin we de componist van de Londense nog niet herkennen en eer verwantschap vermoeden met Italiaanse voorbeelden. Evenals in het „Stabat Ma ter" van tien jaar later horen wij in de lyriek van een Adagio voor strijkers de reflex van de Napolitaanse stijl. Maar wat een heerlijke opgave om de gezonde so noriteit van „het strijk" te demonstreren en zoekend naar een evenwicht van te ge nieten. De Pavane van Fauré, waarin de houtblazers een delicate rol vervullen, miste haar gracieus effect niet. De Serenade voor strijkorkest (opus 22) van Dvorsjak bleek voor de intieme ruimte van de kleine zaal mede zeer geschikt. An ton Kersjens bereikte in dit cyclische werk. waarin de notturnomelodie van het Lar ghetto een zo belangrijke rol speelt, een samenspel dat een verrassende ritmische correctheid en een bezielende sonoriteit openbaarde. Jos. de Klerk GEBOORTEN: Gerardus Jozef, z, van J. Th. v. Velzen en G. M. Dirkson: Johannes Nicolaas Gerardus, z. van J. C. Tool en A, C. Spaans; Antonetta Bernardina Hendrika Theodora, d. van A. J. Devil en W. J. Woolt- huis; Peter Gerard, z. van W. F. J. Verplak en A. G. Dahlström; Marjolein Gabrielle, d. van L. J. Born en M. M. Bakker. GEHUWD: C. Nan te Heemstede en E. M. Schermer te Castricum. OVERLEDEN: Ida Wilhelmina van Os, 51 j., te Castricum; Geertje-Bood, 75 j., te Zwaag. Zaterdagmiddag om vier uur worden „de lichtjes", die telken jare de Kenne- merlaan rond de winterse feestdagen sieren, ontstoken en ze zullen blijven branden tot alle knusse dagen weer voorbij zijn. Elke winkel krijgt een ci- gen „staf" van lichtjes. Of het nog niet genoeg is, komt er j nog muziek ook in de Kennemerlaan: elke middag tussen 3 en 7 uur. OOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX)OOOCXXXX>OOCX>OOOOCOaOOCOCXXXXX ^"Brieven aan de redactie (Verkort weergegeven) Hongarije. De communisten versprei den 's nachts een extra uitgave van „De Waarheid", waarin allerlei verdraaiingen over de strijd in Hongarije zijn te lezen. De zuivere waarheid is echter, dat allang onder het gewone volk van Hongarije on tevredenheid over het communistische re gime broeide, maar dat de opgekropte ge voelens niettemin pas laat tot uitbarsting zijn gekomen. Socialisme heeft Hongarije onder de regering van de communistische kapitalisten en machthebbers niet gekend; de bevolking leefde er elf jaar na de oor log onder culturele en materiële omstan digheden, die voor een Westerling nauwe lijks denkbaar zijn. De na-oorlogse macht hebbers hebben nooit geprobeerd commu nistische theorieën in Hongarije tot stand te brengen nog minder de socialistische. Zij hadden hun handen vol aan de onder drukking van het volk en teneinde bij Moskou in de gunst te blijven beide nodig om hun macht te kunnen handhaven. Er is geen sprake van door hen gemaakte beleidsfouten, maar gesproken moet wor den van wanbeleid. Daarom staat het volk niet achter de regering en stelt het zich tegen de machthebbers te weer. Dat is de werkelijkheid. M. H. (Vluchteling) Hongaars Guernica. Tot het weinige goe de, voortgekomen uit het Hongaarse drama, behoort ongetwijfeld de felle verontwaar diging over het optreden van de Russen, de hulpverlening aan de vluchtelingen en de toegenomen afkeer tegen het communisme. Of het echter ook tot het goede gerekend mag worden, dat de film over het werk „Guernica" van de communist Picasso, op instigatie van enkele leden van de Film liga Velsen van het programma verdween, valt te betwijfelen. Ten eerste, omdat het opleggen door enkelen van demonstratie drift-maatstaven aanmatigend is. Ten twee de, omdat het in de ban doen van werken van „verkeerde" kunstenaars overeenkom stig de methodes is van het gewraakte systeem. Ten derde, omdat juist dit schil derij en de film een aanklacht inhouden te gen het slachtofferen. Zelfs Picasso zelf verandert niets aan het feit, dat zijn aanklacht van destijds, met betrekking op het gebeuren te Guer nica, eveneens van kracht is inzake het Boedapest van thans. Wie en wat is er der halve mee gediend geweest, dat de film, waarin dit laatste op zulk een klemmen de wijze tot uiting komt, niet op het doek verscheen? HANS BOLLEMAN DONDERDAG, 22 november 1956. Beste kinderen, Als het zo doorgaat met vriezen dan kunnen jullie over een dag of wat de schaat sen wel onder binden en dat zou dan voor het eerst in tientallen jaren, zijn dat er zó vroeg al gereden wordt. Maar zover is het nog niet. We bepalen ons nu maar tot het aantrekken van winterjassen, lange broeken en wanten wat op zichzelf al „erg genoeg" is. Het zal Sinterklaas ook wel niet meevallen, om uit het warme zuiden ons koude landje binnen te trekken. Maar ik denk, dat hij dit grillige klimaat al een beetje gewend is zo in de loop der jaren. Zijn jullie al klaar met alle cadeautjes en surprises? Natuurlijk nog niet, al zijn er vaak van die bijzondere vluggerds. Nu, daar hoor ik niet bij hoor! Ik moet meestal op de laatste avond nog een paar rijmen in elkaar flansen en als dan je dicht-ader net niet vloeien wilbrrrr! Maar het is nog geen vier december. Mis schien krijg ik dit keer alles eens heel vlot voor elkaar. Dat zou dan de eerste maal zijn! Enfin, ik wens jullie alvast veel succes met de koperij, het inpakken en de rijmelarij. Als ik jullie één van allen ergens mee helpen kan of van goede raad kan dienen, schrijf dan maar gauw naar het bekende adres van Lange Nieuwstraat 427 In het kasteel van Windsor, waar de Engelse koninklijke familie vaak verblijf houdt, is een kamer, die men de „gouden kamer" heeft genoemd. In dit vertrek worden namelijk de gouden serviezen be waard; de loodzware gouden kandelaars en het reusachtige gouden presenteerblad. - meer dan een meter middellijn! - dat door twee sterke mannen getorst moet worden. Het is natuurlijk een zeer precies werk om, wanneer er een groot gala-diner ge houden wordt, al die zware gouden voor werpen uit de kasten te halen, op te poet sen en op de tafels te plaatsen. Alleen de oudste, trouwste dienaren van het konink lijk Huis. mogen dit werk verrichten. Er is een gouden kandelaar in deze ka mer die niet door één mens opgetild kan worden. Honderdveertig dozijn gouden couverts en theelepels van verschillende vorm en grootte zijn er en een groot aan tal gouden borden, bij elkaar genoeg voor een diner van honderdtwintig personen. Ik geloof dat niet alleen het opmaken van de tafels, maar ook het afwassen en weer opbergen van al die kostbare voor werpen wel heel wat voeten in de aarde zal hebben. Geef mij maar een eenvoudig aardewerk serviesje of iets van vederlicht plastic! X voorwerp om mee te eten. X deel van een plant. X klein grijs diertje. X tussen hoofd en romp. X deel van een schip. X stad in de Betuwe. X deel van je gezicht. X stekelig dier. X deel van je voet. X hemellichaam. Als je alle woorden goed ingevuld hebt ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een stad in Zeeland. Een heel vreemdsoortig wezen is een zeeziek passagier; Want als zo iemand ,,'t land" heeft, kijk, dan lacht ie van plezier! Op een dag kwam Tom thuis, hele maal vuil en met een blauw oog. „Maar Tom", zei moeder verwijtend tegen haar vechtersbaasje, „heb ik je dan niet gezegd dat je eerst tot honderd zou tellen voordat je met een andere jongen begon te vechten?" „Dat is het juist, moeder", riep Tom, „terwijl ik tot honderd telde, sloeg Jaap me een blauw oog!" Om jullie alvast een voorproefje te ge ven van wat het deze winter worden „kan", dit mooie plaatje van de ijsmassa's tegen de dijk van de Gouwzee in de winter van 1946. Dat is nu wel tien jaar geleden, maar dat we tegenwoordig ook wel zoiets verwachten kunnen, liet ons de vorige winter wel zien. Tante Els De oplossingen van de raadsels van vorige week zijn: 1. Deventer (veter, den, tent). 2. Achter onze vijver lopen vijf en vijftig eenden. (Van een bijzondere medewerker) De Nederlandse afgevaardigde op de conferentie van parlementsleden uit de vijftien landen van het Atlantisch Pact te Parijs, de heer J. J. Fens, leverde woensdag morgen ernstige critiek op Engelands en Frankri.jks nalatigheid de andere westelijke landen te raadplegen bij hun optreden in Egypte. De heer Fens werd op dit punt bijge vallen door de leider van de Labour- oppositie in het Britse Lagerhuis, Hugh Gaitskell. De heer Fens zei dat het Atlan tisch Pact eigenlijk geen rol heeft gespeeld in de zeer ernstige gebeurtenissen van de afgelopen weken. In de militaire actie, die twee van de belangrijkste leden van het Atlantisch Pact zijn begonnen, hoe ge rechtvaardigd de heer Fens deze op zich zelf ook achtte, hadden gemakkelijk andere landen van 't Pact betrokken kunnen wor den. De afgelopen weken hebben duidelijk gemaakt, dat een westelijke politiek niet bestaan kan zonder volledige medewerking van de staten, aldus de heer Fens. Veel onbehaaglijkheid zou zijn voorkomen als er iets meer overleg was geweest tussen de westelijke Grote Drie. Het is onmogelijk te wachten op de Derde Wereldoorlog als be wijsstuk voor de noodzakelijkheid van de eenheid van het westen, zo zei hij. Naar de Velsense politie ons pas thans weet mee te celen is er verleden week vrij dag ingebroken in een woonhuis aan de Wüstelaan in Santpoort waarbij de dader zich toegang heeft verschaft door aan de zijkant van het huis door een niet-afgeslo- ten w-c.-raampje te klauteren. De buit bestond uit een koffergrammo foon (electrische platenspeler) met volume- en toonregelaar ter waarde van f 235 en twee platen. Alphard, 21 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro Amstelveen, 20 te Rotterdam. Argos, 21 te Amsterdam. Alkaid. pass. 21 Finisterre n. Antwerpen. Alphard, 21 te Antwerpen. Amstelmeer, pass. 21 eil. Guam n. Singapore. Ampenan, 21 te Manilla v. Hinigaran. Anker, 21 te Amsterdam v. Halifax. Arkeldijk, 21 te Tegal v. Sungeigerong. Amstelmeer, 20 280 m. n.o. eil. Guam n. Singap. Aegis, 20 v. Aruba n. La Guaira. Akkrumdijk, 21 te Santos v. Rio de Janeiro. Alpherat, 21 te New York v. Vitoria. Amsteldiep, 20 125 m. o. H. Roads n. IJmuiden. Arendskerk. 21 te Cristobal verw. v. Londen. Aalsum. 20 630 m. w.n.w. Walvisbay n. L. Palm. Ameland, 20 50 m. w.z.w. Pt. Elizabeth n. Abadan. Amstelpark, 20 500 m. w.n.w. Walvisbay n. Dakar. Alwaki, pass. 21 Vlissingen n. Amsterdam. Ariadne, 20 dw. Finisterre n. Ceuta. Boskoop, 21 te Amsterdam. Bengalen, 21 te Las Palmas. Bennekom. 22 te Bremen. Batoela, 23 te Singapore verw. v. Surabaja. Breda, 20 te Bremen v. Hamburg. Bali. 20 550 m. z. Dakar n. Belawan. Baud, 20 v. Surabaja n. Makassar. Caltex Leiden, 21 te Sidon. Cinulia, pass. 20 Fayal n. Rotterdam. Caltex Leiden, 20 dw. oostpunt Kreta n. Sidon. Camerounkust, 21 te Abidjan v. Monrovia. Cottica, 21 v. Madeira n. Plymouth. Calt. Rotterdam, 20 298 m. z.o. Freetown n. R'dam. Ceronia, 20 300 m. z. Takoradi n. Curaao. Crania, 20 325 m. n.w. Kaapstad n. Bombay. Caltex Utrecht, 22 te Hoek v. Holland verw. Dordrecht, 21 v. Hamburg n. Londen. Delft, 20 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Doris, 21 te Houston verw. Duivendijk, 22 te Los Angeles verw. Eemdijk, 20 v. Rotterdam, 21 te Antwerpen. Eos, 20 v. Amsterdam n. Wismar via Hamburg. Eendracht, 21 te Gibraltar. Eendracht, 20 40 m. n. Burlings n. Gibraltar. Ena, 20 v. Belem n. Trinidad. Esso Den Haag, 20 21 m. z.o. Miami n. Corpus Christi. Esso Rotterdam, pass. 21 Ouessant n. Antwerpen. Friesland, 20 480 m. z. Cape Palmas n. Belawan. Gooiland, pass. 21 Finisterre n. Recife. Gooiland, pass. 20 Ouessant n. Recife. Guineekust, 20 v. Dakar n. Amsterdam. Hera, 21 v. Amsterdam n. Madeira. Heelsum, 21 te Antwerpen. Heelsum, 20 v. Le Havre n. Antwerpen. Hecuba, 21 te Ciudad Bolivar. Hispania, 21 te Rotterdam v. Vigo. Holland, 21 te Durban v. Quelimane. Helena, 20 900 m. n.o. San Juan v. Amsterdam. Hersilia, 21 te Quanta v. Trujillo. Joseph Frering, 21 te Hoek v. Holland verw. Koratia, 21 270 m. n.w. Cochin n. Mena Al Ahm. Karimata, 21 te Southampton. Karimun, pass. 21 Thursday eil. n. Colombo. Kinderdijk, 21 te New York. Khasiella, 21 te Abadan. Kenia, 20 130 m. w. Landsend n. Pta. Cardon. Korovina, 20 450 m. o.n.o. Fayal n. Southampton. Katelysia, 21 v. Bajo Grande n. New York. Kota Gede, 20 110 m. w. Bathurst n. Kaapstad. Kieldrecht, 20 420 m. o.n.o. St. Helena n. Colombo. Loosdrecht, 21 v. Basrah n. Abadan. Louis Lantz, 20 155 m. z.w. Ouessant n. Monrovia. Lawak, 21 Balboa v. San Francisco. Lekkerkerk, pass. 20 Vlissingen n. Mostagenem. Maaslloyd, 21 v. Priok n. Semarang. Macoma, 22 te Adelaide. Malvina, 23 te Singapore. Mariekerk, 21 v. Dakar n. Lour. Marques. Meerkerk, 22 te Kaapstad. Murena, 26 te Bunju v. Kawasaki. Mirzam, 20 288 m. n. Dakar n. Las Palmas. Maasdam, 21 v. New York n. Halifax. Mentor, 21 te Curaqao v. Cumana. Merwede, 21 te Las Palmas v. Freetown. Modjokerto 21 v. Mena n. Khorelmufatta. Kryptos, 20 te Rotterdam. Nestor, 20 400 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Oostkerk, 21 v. Adelaide n. Melbourne. Oranjefontein, 20 v. Southampton n. Las Palmas. Prins Willem V. 20 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 20 v. Montreal naar Le Havre. Prins Maurits, 20 650 m. o.n.o. Cape Race naar Montreal. Pygmalion, 21 te St. Vincent v. Grenada. Purfina Nederland, 20 300 m. o.n.o. Madeira naar Amuabay. Radja, 21 v Rotterdam n. Hamburg. Rempang, 22 te Sydney. Riouw, 21 te Singapore. Slamat, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Sirrah, 22 te Priok. Slamat, 22 te Singapore. Stad Dordrecht, pass. 21 Finisterre n. Gibraltar. Stad Haarlem, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Melilla. Schie, 20 20 m. o. Kreta n. Beyrouth. Stad Rotterdam, 20 v. Seven Islands n. Glasgow. Sianvac Pendopo, 21 v. Noumea n. Sungeigerong. Sarangan, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Schelpwijk, 27 te Las Palmas verw. Tero, 21 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tankhaven III, 21 te Belawan v. Sungeigerong. Tjibantjet, 20 60 m. z.w. Okinawa n. Hongkong. Trompenberg, 21 te New Orleans. Vlist, 21 te Amsterdam. Van Noort, 20 320 m. z.w. Hongkong n. Singapore. Van Cloon, 20 v. Tj. Priok n. Semarang. Waterman, 24 te Las Palmas verw. Willemstad. 20 v. Cristobal n. Carthagena. Woensdrecht, 20 te Balikpapan v. Pulubunju. KLEINE VAART Daniël, 20 te Westkapelle n. Antwerpen. Ellewoutsdijk. 21 dw. Pendeen n. Belfast.. Import, 21 120 m. n.o. Vilano n. Leixous. Julia Marv, 21 15 m. z.w. Finisterre n. Leixous. Lauwers, 21 dw. Cromer n. Middlesbrough. Midsland, 21 80 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Leith. Neeltje B, 21 40 m. n.o. Bougie n. Swansea. Philetas, 21 40 m. n.o. Vilano n. Ceuta. Rini, 21 5 m. w. Startpoint n. Ostende. SLEEPVAART Gele Zee, 20 80 m. w.z.w. Hanstholm n. R'dam. Hector, 21 v. IJmuiden te Rotterdam. Humber, 20 280 m. w. Lissabon n. Maracaibo. Nestor, 21 v. IJmuiden te Rotterdam. Oostzee,20 340 m. z.o. Karachi n. Colombo. Thames. 21 te Gibraltar n. Samsun. Witte Zee, 20 80 m. z.w. Dakar n. Funchall. Oceaan en Zwarte Zee, 20 te Horta.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19