Sinterklaas door jong Velsen enthousiast verwelkomd CSV stond eerste plaats in 3 A aan Alkmaarse Boys af Havenberichten Veiser Accordeonvereniging Visserij-varia Leidse ploegen vrijwel alle veel te sterk voor Eechtrop Weinig echte sfeer bij goedbedoelde intocht Voetbal in Kennemerland Gekrakeel om subsidie Hoogoven-toernooi Om de hockey-bekers 11 Ook in Santpoort Plaatwellers verzorgen Sinterklaasfeest voor „Oosterweide" Velsen-Noord. Wijk aan Zee Collectantencollege vierde zilveren bestaansfeest Vitesse CSV Uitslag declamatie-avond Concert door Beverwijkse Harmoniekapel MAANDAG 26 NOVEMBER 1956 VRIENDELIJK WUIVEND in de stuurboordsgang van Wijsmullers „Hector" is Velsens vriend Sint Nicolaas zaterdagmiddag de IJmuidense haven binnen- gestoomd. Kapitein J. de Koe had er wat vlaggen bij gehesen en terwijl de machinisten voor een ferme wolk uit de schoorsteen zorgden, zette „Wilhelmina" op de niet zo druk bezette kade bij de steigers aan het Sluisplein „De zak van Sinterklaas" in, waarbij danig gesteund door een in dikke jassen, dassen en broeken gestopte jeugd. De stoomfluiten van de „Nestor" en de „Hector" deden opgewekt kond van de aankomst, waarna Sint en zijn drie zwarte rakkers op de vaste wal konden stappen om welkom te worden geheten door de voorzitter der Velser Gemeenschap en enige bestuursleden uit de middenstandsorganisaties. Het „Pieeeet" schalde aldra over het plein, er werd gewuifd en geroepen, maar ook bedrukt gekeken en gehuild. Het jaarlijkse voor de jeugd indrukwekkende feest van de intocht was begonnen. Door een volgestouwd ÏJmuiden ging de stoet met „Wilhelmina" voorop Marktplein-waarts, waar duizenden zich al achter de touwen hadden geschaard. In de grijze open wagen heeft de Sint zich, begeleid door agenten, kwieke pad vinders en padvindsters, door een helder „bestafte" Kennemerlaan laten rijden. Vooral daar stonden de stoepranden vol, hoewel tenslotte de gehele straatweg rond de auto door een grote menigte werd be heerst en de verbinding tussen het muziek korps en Sints wagen meermalen verloren moest gaan. Welkom, welkom Op het Marktplein zat de jeugd tot in de in aanbouw zijnde schippersbeurs en hoog in de bomen. Sint kreeg er een plaatsje in de muziektent en de heer J. van Os v. d. Abeelen sprak hem namens de Velser Ge meenschap en de middenstanders een har telijk welkomstwoord toe. De heer Van Os kon in feite niet goed begrijpen, dat de goede bisschop in deze drukke tijd nog gelegenheid had gevonden ÏJmuiden per stoomboot aan te doen, maar hij veronder stelde alvast dat heel Velsen zijn best heeft gedaan in het afgelopen jaar. De jeugd is dit jaar op heel wat betere voet met de politie komen te staan dan in vorige jaren. Aldus de heer Van Os van de Abeelen, die er vervolgens de narigheid in het buiten land even in betrok en de geldinzameling door de Velsense jeugd voor de vluchtelin genhulp in herinnering bracht. Ook de ouderen kwamen met wensen: „Een vol jaar van vrijheid hopen we tege moet te gaan", aldus de voorzitter der Ge meenschap. Hij hoopte dat de Sint bij zijn komst in het volgend jaar een volk zal aan treffen, dat zijn vrijheid heeft behouden en vele volken in Europa, die de vrijheid heb ben herkregen. De middenstand er daarop nog even in betrekkend, meende de heer Van Os, dat alle winkeliers hun best heb ben gedaan de stad zoveel mogelijk fleur te geven. Om half vier stond de Sint van zijn stoel op om, naar werd verwacht, de kinder menigte toe te spreken via een niet al te best doorkomende luidsprekerinstallatie. Het werd helaas een toespraak tot Velsens volwassenen over de „Velser Gemeen schap" en Velsens middenstand. Sint Nico laas was getroffen door de „hartelijke oubollige en naar de zilte zeelucht rieken de" ontvangst in het gemeentedeel, dat ÏJmuiden heet, zei iets over een prachtige zeereis en bracht zijn leeftijd even ter sprake om de onverslijtbaarheid van de Sint aan te tonen. De werkzaamheden der Velser Gemeen schap prees hij als zeer nuttig en omtrent de Velser middenstand kreeg een ieder op nieuw de raad vooral niet in den vreemde te kopen, wat de eigen plaats biedt. t Toén kwamen de jongens en meisjes „aan de beurt". Sint merkte op dat die vrije Nederlandse jeugd een bijzonder bevoor rechte plaats inneemt. Hij had zich aan vankelijk voorgenomen een geschenk voor elke jongen en elk meisje mee te nemen, maar Velsens jeugd schonk de cadeaus aan de zieke kinderen in het Antoniuszieken- huis en de bejaarden in het W. F. Visser huis. Zes meisjes uit Velsen-Noord en Santpoort mochten als vertegenwoordig sters van de IJmuidense jeugd de pakjes voor de zieken en bejaarden in ontvangst nemen en vertrokken in hun rood-wit- blauwe kleding met de heer G. Kwakkel via het Cultureel Centrum - waar alle ge schenken klaar lagen - naar het W. F. Visserhuis en het ziekenhuis. Dankbaar zijn daar de pakjes in ontvangst genomen; er was snoepgoed bij, er was fruit, eau de cologne, rookgerei, taai en van de jeugd een aantal geschenken. Deze schenking aan zieken en bejaarden kreeg de Velser Jeugd Centrale bijeen door een inzameling te houden onder alle jeugdverenigingen en groepen. Van het Marktplein was de Sint inmid dels, nu voorafgegaan door de IJmuider Harmonie, vertrokken om een rijtoer door IJmuiden-Oost te maken. Dit jaar vergat Sinterklaas ook Velsens buitengewesten niet: om kwart over drie stond het aan het Santpoortse station zwart van de kleine burgeressen en burgers, die elke trein bij voorbaat met gejuich verwel- De zo bijzonder geslaagde actie van het vorig jaar om de kinderen in het kinder tehuis „Oosterweide" in Zaandam een on vergetelijk St. Nicolaasfeest te bereiden, zal door de Personeelsvereniging „De Plaat- wellerij" herhaald worden, waarvoor ook voor het komende St. Nicolaasfeest onder het personeel van dit bedrijf een grote be langstelling is gebleken. Opnieuw is er met milde hand gegeven, zijn er mooie werkstukken gemaakt en konden de initiatiefnemers voor de kinde ren van twee tot dertien jaar in het ge adopteerde tehuis kledingstukken ontvan gen naast het speelgoed. Het resultaat van deze actie, waarvan het slot valt met de uitreiking van de goe deren in het Zaandamse tehuis op donder dagavond, 6 december, wordt in een ten toonstelling omgezet. Deze tentoonstelling wordt donderdag avond, 29 november in het clubgebouw van „Kindervreugd" aan de Doodweg gehouden van half acht tot negen uur. WAT TE VERWACHTEN WAS is geschied; vele terreinen bleken de gecombi neerde aanval van vorst, dooi en regen niet te hebben kunnen weerstaan, zodat de consuls of scheidsrechters tot afkeuring moesten overgaan. In 3A gingen nog drie wedstrijden door, doch in 3B en 4E was de oogst nog kleiner; In 3B ging alleen Wijk aan ZeeWSV door en in 4E bleken slechts de terreinen van Bloemendaal en Onze Gezellen bespeelbaar. In 3A was CSVAlkmaarse Boys de hoofdschotel, want in deze ontmoeting stond de voorlopige bezetting van de eer ste plaats op het spel. Ondanks het voor deel van eigen terrein moesten de Castri- cummers in hun tegenstanders hun meer deren erkennen. De Boys bezetten nu de eerste plaats en CSV de tweede. Vitesse deed zeker geen slecht werk door in Edam tegen EVC gelijk te spelen, want op eigen terrein zijn de EVC-ers altijd lastige tegenstanders (tweetwee). Helder leed zijn zevende nederlaag en wel tegen Purmersteyn (tweevier). Merkwaardig, dat de Helderse voetballers hun enige overwinning op het sterke Alcmaria Vic- trix behaalden. Dat Wijk aan Zee het tegen het sterke WSV niet zou redden, lag voor de hand: Met drienul toonden de Wormer voet ballers duidelijk aan, dat ze geduchte ge gadigden voor de bovenste plaats zijn. In 4E mag de tweeéén overwinning op AGS een goede prestatie van Bloemen daal genoemd worden. De Bloemendalers konden nu de onderste plaats aan WH overdoen. Onze Gezellen won met korfbalcijfers van Geel Wit. De OG-ers klopten n.l. hun tegenstanders met niet minder dan acht drie. De stand luidt thans: Met alle waardigheid van zijn hoge leeftijd schreed de Sint zaterdagmiddag van boord op de IJmuidense toeristen steiger een juichende kinderschare tegemoet. komden, want hen was beloofd, dat de Goedheiligman per trein zou komen. De trein, die om dat uur echter binnenrolde had geen bisschop aan boord en al gauw bleek, dat de Sint een open auto toch beter had gevonden: hij arriveerde langs de Wil lem de Zwijgerlaan, werd verwelkomd na mens Velser Gemeenschap en Santpoortse winkeliers door de heer Graafsma (waar om dit alles zo nadrukkelijk verteld moest worden is ons een raadsel).en .ging na een kort antwoord door een onverstaanbare versterker, de beide delen van Santpoort door, voorafgegaan door de blazers van Wilhelmina en achtervolgd door een grote schare opgetogen jeugd, die de handen vol pepernoten van de drie zwarte Pieten met evenvele kleine veldslagen beantwoordden. Derde klasse A Alkm. Boys CSV Egmondia Alc. Victrix HSV Purmersteyn ZAP ADO Vitesse EVC Alw. Forward Helder Derde klasse B IVV WSV KW ZVV QSC Velsen Zilvermeeuwen 7- 6 8-12 8-10 7- 9 7- 9 7- 9 8- 9 7- 8 8- 7 8- 7 8- 5 6- 3 8- 2 7-12 7-11 7-10 8- 9 6- 8 7- 7 Wijk aan Zee Terrasvogels EHS Assendelft Kinheim Vierde klasse I Waterloo Nautilus Onze Gezellen Swift Geel Wit ASV DIO AGS NAS Bloemendaal Halfweg WH 8- 5 6- 4 6- 4 7- 4 6- 2 7-12 7-10 8-10 6- 8 8- 8 6- 7 7 6 5 5 3 3 In Velsen-Noord werden St. Nicolaas en zijn drie donkere helpers temidden van een grote menigte kinderen, velen met hun ouders, bij het Hervormd wijkhuis ontvan gen met muziek van de R.K. Harmonie „St. Caecilia" en het tamboerkorps van de Hoogoven Harmonie. Namens de Velser Gemeenschap werd de goedheilig man, die met een van zijn knech ten in een open auto was gezeten en luide werd toegejuicht, verwelkomd door dr. H. Voorzanger. Deze merkte op, dat het we gens de geweldige strijd om de vrijheid in Hongarije en het verdere wereldgebeuren, eigenlijk voor de meelevende landgenoten geen feest kon zijn, maar als traditie in ons gelukkig vrije land zouden wij het ook niet graag willen missen. „Wij Nederlanders", aldus de heer Voorzanger, „blijven ons feest toch altijd zien als een feest van geven en niet van nemen en daarom doet het goed juist bij de begroeting van St. Nicolaas aan Hongarije en het zwaar beproefde Hon gaarse volk te herinneren". De goedheilig man was het in zijn antwoord geheel eens met de heer Voorzanger. Hij spoorde dan ook alle aanwezigen aan menslievendheid in haar beste vorm te betrachten. Het be zoek van de Sint, die begeleid door een grote kinderschare door verschillende stra ten trok en de kinderen door strooien liet onthalen, liep ten einde in de Meerweide- laan, waar de stoet werd ontbonden en door velen afscheid van de goedheiligman werd genomen. De concerten van de Velser Accordeon vereniging beginnen zo ongemerkt tot een traditionele gebeurtenis te worden. Het zijn niet alleen de werkende leden van de ver eniging, die met verlangen uitzien naar die gebeurtenis. Ook de vrienden en be kenden, kortom allen, die zich voor de Velser accordeonisten en hun dirigent, de heer R. Kofman, interesseren, verheugen zich daarop. En zo was er zaterdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg te IJmuiden-Oost weer een grote groep belangstellenden bijeen om te luiste ren naar de prestaties van de jongste, oudere en de oudste werkende leden. Vol gens deze leeftijdsindeling ongeveer zijn deze leden ondergebracht in de diverse orkesten. Bij de inleidende toespraak van de voor zitter zat het C-orkest al startklaar te wachten op het sein van de heer Kofman om met de openingsmars te beginnen. Toen de jeugdige, zelfs heel jeugdige instrumen- talistjes ritmisch op gang waren gekomen, klonk deze mars lang niet onverdienstelijk. Een concertwals ging hierna nog beter en met een Praeludium kon zelfs door goed toegepaste dynamiek een aardige voor dracht bereikt worden. Het was hierna de beurt aan enkele solistjes om eens te laten horen wat ze met hun accordeon konden doen. Dat was al veelbelovend en men kan Wel voorspellen dat zij in de toekomst goede, misschien wel onmisbare krachten voor de vereniging zullen worden. Nadat we nog met genoegen geluisterd hadden naar een wals, naar „De twaalf Rovers" en een Boerendansje, mochten we uit volle borst allerlei Sinterklaasliedjes meezingen met het begeleidende C-orkest. Die attentie voor de goede Sint zullen de jongens en meisjes van dit orkest op 5 december wel beloond krijgen! Nu bestond die beloning uit een hartelijk applaus. Het B-orkest kon uiteraard met werken van meer gewicht komen dan het A-orkest. Daarvoor zijn de leden meer technisch onderlegd en in muzikale zin ook meer gegroeid. Zij getuigden daarvan met de vlotte uitvoering van muziek van Gest. Vrolijk en Joh. B. Kok. Later op de avond kon ook het A-orkest het toneel betreden voor de vertolking van enkele arrangementen en oorspronkelijke stukken. En wat men in aanleg bij het C- orkest al had kunnen opmerken: de zorg voor een beschaafde toon en de aandacht voor een doeltreffende nuancering, kon men ook voor het A-orkest vaststellen. De heer Kofman had het dit orkest niet zo gemakkelijk gemaakt, maar nu kon men ook met des te meer voldoening de resul taten aanhoren, die met de best geslaagde nummers werden verkregen. Men had zich voor deze avond van de medewerking verzekerd van de humorist Frits Schakels, de telepaath Ernesto, de inderdaad fantastisch fluitende kunstfluiter Rudi van Olf en de pianist Dolf Brouwer. F. Zwaanswijk Gedurende het weekeinde kwamen in ÏJmuiden binnen: Bolbec van Swansea. Poolster van de Noordzee, Holdernore van Hull. Gian Batista van Monrovia. Plancius van Norrköping. Muskejiflr. van. Felixtown._ Deo Favente van Godynia. Kap Mowe van Delfzijl. Rotti van Durban. Valde van Ber gen. isola van Goole. Heifce Schlüter van Rotterdam. Kathe van Lulea. Ivan Kondrup van Klaipeda. Parkhaven van Rotterdam. Santa Margaritha van Goole. Vechtstroom van Fowey. Radjah van Hamburg. Karimata van Southampton. Corsica van Fowey. Wika van Ipswich. Amstelstroom van Londen. Peter Svenden van Swansea. Akera van Glasgow, Motorfish van Antwerpen. Juno van Kotka. Vliestroom van Fowey. Hemifu- sus van Rouen. Falcon van Londen. Nether lands Coast van Newcastle. La Cordillera van Rouen. O. A. Brodin van Wabana. Gerd van Londen. Albert V van Immingham. Gaasterland van Buenos Aires. Cochrane van Freetown. Montferland van Hamburg. Lo- vissa Gorthon van Antwerepn. Anna Elisa beth van Londen. Rheinbeck van Antwerpen. Friedrich S Möller van Newport. Spaarne- stroom van Hull. Vertrokken zijn: Ambiorix naar Kopen hagen. Nore naar Stockholm. Heidelberg n. Sluiskil. Vlist naar Norfolk. Bestondyke n. Rotterdam. Spurt naar Londen. Castle Combe naar Rotterdam. Advance naar Ko penhagen. Alda naar Gothenburg. Bladda n. Birkenhead. Imca Richer naar Hamburg. Bore VII naar Rotterdam. Musketier naar Vilvoorde Heino naar Hamburg. Bable Bay naar Hampton Roads. Wexford naar Londen. Bullfinch naar Londen. Westerdok naar Lon den. Assimini K naar Philadelphia. Ommen- kerk naar Rotterdam. Binna naar Sarpsborg. Attis naar Rotterdam. Cote du Nord naar Rouen. Celebes naar Southampton. Zaan- stroom naar Leith. Sarnia naar Goole. Uri- bitarte naar Gyon. Dido naar Kopenhagen. Rijnstroom naar Londen. Marie Louise naar Londen. Lingestroom naar Huil. Liselotte naar Malmö. Boskoop naar St. John. Heron naar Hamburg. Absarah naar Hamburg. Mary Blanca naar Vlissingen. Gezina Hen- drika naar NeSdved. Thaletas naar Gothen burg. Castor naar Curasao. Nestor naar Dordrecht. Prijzen van zaterdag. Gr. tong 4,50 3,60; grm. tong 3,403,30; kim. tong 3,40 3,10; kl. tong I 2,802,50; kl. tong II 2,40 2,10; tarbot I 2,702,20, per hg. Tarbot II 9896; tarbot IV 6640; gr. schol 63; kim. schol 6157; kl. schol I 6149; kl. schol II 4923; schar 3117; v. haring 2517; ma kreel 2620; kim. schelvis 3127; kl. schel vis I 31—30; kl. schelvis II 30—29; wijting 3525; kl. gul 2318; kl. haai 2013; poon tjes 108; kl. koolvis wit 34, per 50 kg. Gr. kabeljauw 13690; gr. koolvis zw. 7366; gr. koolvis wit 84, per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 250 kisten tong en tarbot, 370 kisten schol, 85 kisten schar, 2890 kisten haring, 490 kisten makreel, 40 kisten schelvis, 65 kisten wijting, 10 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten haai, 10 kisten poon, 10 kisten koolvis, 15 kisten diversen. Totaal 4260 kisten. Besommingen van zaterdag. SCH 54 f10 400; SCH 171 f28.300; KW 155 f3230; KW 52 f3330; KW 169 f2570; KW 126 f3170; KW 147 f8510; KW 40 f670; KW 70 f 700; KW 5 f3310; KW 47 f 390; KW 2 f 5400; KW 41 f4160' KW 127 f1080; KW 170 f 1100; KW 73 f4430; KW 37 f3160; IJM 3 f270; IJM 31 f2760' IJM 45 f4170; IJM 54 f 1060; TX 24 f1240; WR 49 f3900; IJM 4 en 7 f5035; KW 105 f 3950; KW 94 f 1650; KW 21 f 190; KW 30 f225' KW 31 f3670; KW 96 f 3680; KW 68 f1630; KW 88 f21610; KW 27 f2790. Haringvangsten KW 140 5 kantjes, 50 5 k-, 29 5 k., 32 5 k„ 14 8 k., 23 5 k., 175 15 k., 163 6 k„ 130 20 k„ KW 19 en 97 geen vangst. Gemid delde 8 kantjes. De kanaalvissers hebben binnen gelegen. Wijk aan Zee heeft ditmaal geen beste wedstrijd gespeeld en de overwinning van WSV met drienul was dan ook vol komen verdiend. De toestand van het ter rein was niet bepaald ideaal maar de bezoekers pasten zich beter aan en ont wikkelden een spel waartegen dat van Wijk aan Zee vrij povertjes afstak. In de eerste helft kon WSV de leiding nemen en hoewel Wijk aan Zee heftige pogingen in het werk stelde de gelijk maker të kèoreri, slaagde men daar niet in omdat de WSV-achterhoede de aanval van de badplaatsclub de baas bleef. In de tweede helft was het soms een wat rommelige vertoning met aan beide kanten niet veel goeds. Vooral Wijk aan Zee bleef beneden de maat. Doelman De Blok keerde een strafschop maar kon even later toch niet verhinderen dat WSV de voorsprong tot nultwee vergrootte. Uit een vrije schop scoorden de bezoekers het tweede doelpunt en kort daarna werd het zelfs drienul. Dozijn getrouwen deelden mee in de hulde Het collectantencollege van de Bever- wijkse parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad, herdacht gisteren het feit, dat zij 25 jaar geleden werd opge richt, waarbij eveneens 12 leden van dit college het zilveren feest vierden. Des morgens werd in de kerk een Mis opgedragen door pastoor Vollebrecht, die tevens de predikatie hield, waarna in het St. Jozefzaaltje een gezamenlijk ontbijt werd genuttigd. Des avonds vond in de Groentenbeurs aan de Meerstraat een intieme feestavond plaats voor alle leden van het college met hun dames. De heer J. Jansen, die de voorzitter ver ving, sprak van een bijzondere avond en vertrouwde er op, dat de jubilarissen nog lang hun taak in 't parochieleven in goede gezondheid zouden mogen blijven vervul len, waarna pastoor Vollebrecht het woord nam. Toen de parochie pas bestond, werd er gecollecteerd door de vier kerkmeesters maar gezien de groei van de parochie, was het voor deze vier ondoenlijk, deze taak langer waar te nemen en toen werd het collectanten-college in het leven geroepen. Nu viert dit college haar zilveren jubileum, maar nog meer valt deze feestviering terug op de 12 mannen, die gedurende 25 onaf gebroken jaren de collectes in de parochie hebben verzorgd. Het getuigt van de goe de geest in het college, dat deze 12 met het college dit jubileum kunnen vieren. „Zij zorgen er immers voor, zo ging spre ker verder, dat de kerkfabriek aan haar verplichtingen kan blijven voldoen. Pastoor Vollebrecht noemde enkele cijfers, zoals het jaarlijkse onderhoud van de kerk en de nevengebouwen, die f 5000 kosten, een nieuwe elektrische leiding voor f 12.000 en nieuwe kerkramen voor f13.000, alles door de collectanten bijeen gegaard. Hij wenste het dozijn veel geluk, maar wilde dit te vens aan de dames Overbrengen, die hun mannen des zondags voor dit werk afstaan en daardoor soms met huiselijke moeilijk heden komen te zitten. Hij overhandigde de heren J. v. d. Wijst, G Brandjes, C. v. Rijn, G Kors, N. van Leeuwen, J. P. Niesten, N. Geerling, J. Doodeman, A. Tervoort sr„ P. Oorthuizen, W. Roemer en J. van Eerden, een vergro ting van een foto van het hoofdaltaar, ge nomen tijdens de viering van Beverwijk 650 jaar stad, alsmede een tegel, voorstel lende Maria met het kind, door een Lim burgse kunstenaar vervaardigd, als blij vend aandenken aan hun jubileum. Ko van der Wel met conférences en Ab. Brouwer met zijn band zorgden, dat de avond verder een plezierig verloop had. Op het gladde sportveld in Edam kon Vitesse nog net een gelijkspel halen uit de vlot gespeelde wedstrijd tegen EVC. Het leek er aanvankelijk niet op, want na ongeveer vijftien minuten spelen kon de midvoor van EVC handig langs de backs komen. Onhoudbaar werd Zonneveld ge passeerd: 10. Ondanks enige gevaarlijke aanvallen waarbij Res voor open doel faalde ging de ruststand met een voor sprong van EVC in. De tweede helft was nog maar enkele ogenblikken aan de gang toen de links buiten Dintelman (ex-Willem 2) een prach tig doelpunt scoorde: 2—0. Maar Vitesse pakte de zaak goed aan en in drie minuten was het tweetwee. Uit een pass van Eik hof scoorde Van der Valk (21) en nog geen minuut later kreeg dezelfde speler weer een kans, nu van Zonneveld (22). De wedstrijd CSVAlkmaarse Boys is, vooral wat de tweede helft betreft, een eenzijdige ontmoeting geworden. Het was na de hervatting louter Alkmaarse Boys, wat de klok sloeg en de Castricummers kregen absoluut geen voet aan de grond. Daarom is het opmerkelijk dat de neder laag van CSV tot twee doelpunten be perkt bleef. De thuisclub hield het spel te kort. De Boys wisten slechts één keer voor rust te scoren in de 25ste minuut werd doel man Meijer door een vinnige schuiver van de Alkmaarse Boys-rechtsbinnen gepas seerd. In de vijftiende minuut van de tweede helft voltrok de Boys-midvoor het vonnis, nultwee en daar bleef het bij. De andere Castricumse club, Vitesse '22 ging naar Edam en speelde daar tegen EVC met tweetwee gelijk. Klaverjastweekamp tussen „Scheiwijck" en „De Nollen" In café „Scheiwijck" vond een tweekamp plaats tussen de klaverjasclub van deze naam en „De Mollen" eveneens uit Bever wijk. Het ging hier om een wisselbeker en een aantal persoonlijke prijzen. De beker kwam in het bezit van de thuisclub met 26.419 punten, daarentegen behaalde „De Mollen 23.755 punten. De revanchewedstrijd zal in maart wor den gehouden. De persoonlijke prijzen gin gen naar: 1. Starreveld; 2. Apeldoorn; 3. Huig; 4. Steenbeek; 5. Meurs; 6. Dingerdis; 7. Daniëls; 8. v. d. Brink (allen Schei wijck); 9. v. d. Laan; 10. Verduin (beiden De Mollen). „De Reisduif" gaat prijzen uitreiken De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „De Reisduif" houdt op woensdag 28 november een bijeenkomst in haar club huis café „Sport" aan de Alkmaarseweg. Op deze avond zullen de prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van het afge lopen seizoen. Sylvia v. d. Hoef voor de microfoon De Beverwijkse violiste Sylvia v. d. Hoef zal op vrijdag 30 november optreden voor de AVRO-microfoon. Samen met Cor van Boven,, piano voert zij uit Sonatine, opus 100 van Antonin Dworsjak en het door de violiste gecomponeerde werk getiteld „Fan tasie". Feestavond van „Rapidity" Indachtig aan het succes van het vorige jaar, heeft de Beverwijkse tafeltennisver eniging „Rapidity" zaterdagavond in hotel „Parkzicht." weer een feestavond voor zijn leden gegeven. Een zeer grote opkomst getuigde van het feit, dat zulk een evenement bij de leden zeer in de smaak valt en deze belangstel ling was dan ook voor de voorzitter de heer G. Kleyne aanleiding, om de suggestie los te laten dit meer dan eens per jaar te doen, opdat de onderlinge saamhorigheid nog meer wordt versterkt, waardoor dan ten slotte het spelpeil er nog meer op vooruit zal gaan. Hierna werd door de eigen leden een alleraardigst cabaretprogramma opgevoerd Het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond heeft aan de toeken ning van zjjn subsidie voor het internatio naal Hoogoven-schaaktoernooi, dat in januari in Beverwijk zal worden gehouden, de voor waarde verbonden dat de leiding van 't toer nooi geen Engelse, Franse of Israëlische schakers zal uitnodigen om de plaats in te nemen van de Rus Taimanov. Vorige week namelijk heeft de toernooi- leiding zowel aan de Russische schaak federatie als aan Taimanov zelf een brief geschreven, waarin te verstaan werd gege ven, dat het met het oog op de politieke situatie van het ogenblik wenselijk werd ge acht, dat Taimanov de eerder aan hem ge richte invitatie niet zou accepteren. De toer- nooileiding deed dit met instemming van het hoofdbestuur van de KNSB. De voorzitter van het internationaal Hoogoven-schaaktoernooi, de heer P. A. Veldheer, deelde mede dat de toernooilei- ding zeer verontwaardigd is over de voor waarde, die de KNSB aan de subsidieverle ning verbindt. „Wij gaan beslist niet akkoord met deze voorwaarde", aldus de voorzitter, „en wij hebben reeds een protestbrief aan het hoofdbestuur van de KNSB gezonden". Thans is de uitslag bekend geworden van de onlangs gehouden declamatieavond, welke de Beverwijkse Boekhandel uit schreef als onderdeel van de kinderboeken week voor de kinderen uit de hoogste klassen der lagere scholen in de IJmond. De prijswinnaars zijn: Susan Vis, Julia- naschool; Theo Kanne, H. Hartschool; Cor Balke, v.g.l.o. school Schans; Theo Hazen berg, Zeewijkschool; Ineke van der Velden, Ireneschool; Jan Dril, Da Costaschool; Netty Pit, Ned. Herv. school, Heemskerk; Inger Palm, Bethelschool; Carla Joor, Maarten Luthersohool; Ireen Brouwer, CVO school, Velsen-Noord; Mary Meyer, r.-k. lagere school, Wijk aan Zee; Matje Ouwehand, Chr. Nationale school, Schans. Genoemden werden door de jury aange wezen als de beste van hun school. Van directeur H. N. van Ossenbruggen zijn we gewend, dat hij de door hem ge leide concerten goed voorbereid en het concert, dat de Beverwijkse harmoniekapel zaterdagavond voor een uitverkocht Ken- nemer Theater gaf, was hierop geen uit zondering. Het korps had weer een voor het harmonie-orkest interessant pro gramma. Na een pittige oud-Duitse mars kwam als eerste van die oude bekenden Lalo's ouverture „Le roi d'ys" aan de beurt. Deze ijskoning viel mij niet mee; het spel was dikwijls vrij aarzelend en de zenuwen speelden enkele solisten parten. Het vrij zware werk stelt hoge eisen aan het noten lezen en het samenspel; het was echter dit maal nog te hoog gegrepen, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de tweede Hongaarse rap sodie, die uitmuntend werd gespeeld, even als de Czardas uit „De geest der Woiwo- den". Waldteufel's Estudiantinawals bood daar na dirigent noch blazers enige zorg en ge noot een streng ritmische, juist geaccen tueerde uitvoering. Fred Schorer schreef een vierdelige suite voor harmonie, waar van de inleiding absoluut niet beantwoord de aan hetgeen hij in de volgende delen muzikaal presteerde: de mars met een obsederend ritme, een geraffineerd gevon den blues en een effectvolle finale, alles heroïek door de Beverwijkse harmonie kapel in een moderne klankenimelos ver werkt. Voor het korps kwam daarna de apotheose met Khatsjatoerian's fameuze Sabeldans, een fraai staaltje samenspel met fel reagerend koper. Het tweede deel van deze vlot afgewerkte donateursavond verzorgde het gezelschap Harry Bordon met „Elck wat wils", waar aan onder meer werd medegewerkt door Conny Renoir en Leslie Davis. Het goed lachse publiek heeft hen allen gul in het applaus laten delen. A. van der Weijden Selectiewedstrijd van bridgeclub „Driehuis" De uitslag van de elfde selectiewedstrijd bij de bridgeclub „Driehuis" is 1. Schaaper v. d, Vlugt 611,56 pet.; 2. BornCleeren 601,40 pet.; 3. Snoekpartner 571,07 pet.; 4. Berkhout—Heykants 563,39 pet.; 5. Bosman Ermshaus 562,23 pet.; 6. Btrkhout-v. Gameren 558,01 pet.; 7. BaïsRibbens 554,87 pet.; 8. Ouwerkerk—Vlotman 549,26 pet.; 9. Ooms Klinkenberg 549,05 pet.; 10. Krabde Waal 539,72 pet.; 11. Pennock—v. d. Vlugt 533,80 pet.; 12. Dupker—Need 533,11 pet.; 13. We- scherv. Doorn 531,04; 14. Noortmanpart ner 529,45 pet.; 15. SnoekOoms 516,01 pet.; 16. Dijkshoornheer Heykants 514,18 pet.; 17. v. Hoftenv. Dok 512,34 pet.; 18. Van en er was tevens gelegenheid om te dansen. Rumpt 507,85 pet.; 19. Sciarone—Bosman jr. 493,83 pet. Hoewel het er door de bijzonder slechte weersomstandigheden naar uit zag dat er deze week geen hockey zou zijn in Haarlem en naaste omgeving is er toch nog een uit zondering geweest. De terreinen van het Beverwijkse Eechtrop bleken tegen de slech te weersomstandigheden uitstekend bestand, zodat besloten werd de vastgestelde thuis wedstrijden tegen Leiden toch te laten door. gaan. Het is voor de Beverwijkers overigens wel bijzonder jammer dat de Eechtrop-teams vrijwel allemaal met een nederlaag genoe gen moesten nemen, want slechts het twee de herenteam kon het tot een kleine zege brengen. De uitslagen van deze zondag waren dus: HTTC-beker: Eerste ronde: Eechtrop-Lei- den 2-5. J. D. Treslongbeker: Eerste ronde: Eech trop II-Leiden II 3-1. Dames: Amsterdambeker: Eerste ronde: Eechtrop-Leiden 1-6; Eechtrop II-Leiden II 0-5. Eechtrop-Leiden (dames) In de bekerontmoeting tussen Eechtrop en Leiden was het klasseverschil duidelijk merkbaar, ondanks de fraaie leidende positie van Eechtrop in de competitie derde klasse. De bezoeksters demonstreerden reeds di rect een merkbaar overwicht hetgeen resul teerde in een verdiende 3-0 voorsprong bij de thee. Na de hervatting bleef het Leiden-elftal sterker, waarvan nog enkele doelpunten het gevolg waren. De thuisclub zag in deze twee. de helft door Nelleke v. d. Werff nog kans de eer te redden, zodat met een duidelijke 6-1 nederlaag genoegen moest worden ge nomen. Eechtrop-Leiden (heren) Hoewel het Eechtrop-elftal tegen een ho ger geplaatst team de strijd moest aanbin den voor de HTTC-beker, was vooral de tegenstand van de thuisclub in de eerste helft uitstekend, zodat Leiden geen kans zag een behoorlijke voorsprong te nemen. Nadat de bezoekers de leiding hadden ge nomen zag v. d. Woude namelijk kans voor de gelijkmaker te zorgen (1-1), ofschoon niet kon worden voorkomen dat Leiden een kleine voorsprong nam bij de rust (1-2). Direct na de hervatting werd de Leiden- voorsprong vergroot, doch Gé Post omspeel de de Leiden-achterhoede en zorgde er voor dat de thuisclub niet veel achterop raakte (2-3). Toch bleven de bezoekers in deze tweede helft steeds in het offensief en dank zij nog een tweetal doelpunten konden de gasten alsnog met een verdiende 5-2 zege huis waarts keren. Van deze gelegenheid maken wij gebruik door van Eechtrop zowel als van Leiden de ranglijstposities te geven, waarin dan ove rigens diverse Haarlemse elftallen zijn op genomen: Heren: Overgangsklasse A: Delftse stud. 712 HGC HDM Victoria Alliance Aeolus BMHC II Leiden 7—12 7— 9 7— 9 7— 4 7— 4 7— 3 7— 3 Leiden Te Werve BDHC III Togo III Spirit 7— 9 7— 6 7— 5 7— 3 6— 1 Promotieklasse C: Amsterdam III 711 't Gooi 710 HBS 7— 9 Eechtrop 78 Kraaien 76 Hilversum III 75 Alkmaar 74 Zandvoort 73 Dames: Tweede klasse B: HBS 7—11 Rood Wit 610 Alliance II 79 Tweede klasse C: DEM 7—10 HIC 69 Alkmaar 78 Hermes 67 Pinoké 77 Randwijck 75 Amsterdam II 54 Strawberries II 72 Derde klasse D: Eechtrop 712 Ever Swift 610 BDHC V 7—10 Rood Wit II 77 HBS II 7— 6 Kraaien II 5— 5 Amsterdam III 72 Hermes II 60

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3