Posities van RCH en Haarlem opnieuw belangrijk verbeterd RCH versloeg DFC toen het de straffe wind tegen had De uitslagen Haarlem sloeg tegen Emma na rust haar slag: 3-0 In de laatste minuut schoot Groot Stormvogels naar 2-1 overwinning Goal van Arnhemse back betekende voor EDO'ers zege op Vitesse Voetballers troffen zondag bar slecht weer Vele velden waren onbespeelbaar Linksback Laan scoorde het eerste doelpunt Gelijk spel had verhouding beter weergegeven Eén-nul achterstand werd omgezet in drie-één zege Slecht voetbal op slecht veld 5 De semi-profs het komende weekeinde Last van kou Krappe zege Eerste divisie KNSB-bestuur zal later een beslissing nemen Voetbal in Engeland Manchester United bleef aan de kop zaterdag Handbal-interland in Haarlemse sportweek Geertje Wielema uit de „grote" wedstrijdsport Eigen initiatief MAANDAG 26 NOVEMBER 1956 XXXXXXSOOCXXXXXXX^OOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXlOOCOOOOOOOOOCOOOO, 8 Eredivisie: MWAmsterdam, Eind- hovenRapid, GVAVElinkwijk, Sparta 8 Feijenoord, NACWillem II; NOAD 8 BW; AjaxEnschedé; DOSPSV; WV 8 Fortuna. 8 Eerste divisie A: VSVSW, Haar- 8 lemHelmondia. 8 Eerste divisie B: EBOH- -EDO, Blauw WitRCH. DFCStormvogels. ooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocx De Nederlandse voetballers hebben een troosteloos dagje achter de rug. Talrijke wedstrijden werden uitgesteld; de ontmoetingen die wèl door gingen werden gespeeld onder erbarmelijk slechte omstandigheden en het aantal bezoekers liet overal door het slechte weer veel te wensen. Bovendien was het spel bij de diverse wedstrijden die wel doorgang vonden niet om over te juichen terwijl bovendien de verrassende uitslagen die het voetbal dikwijls zo aantrekkelijk maken ontbraken. Over de gehele linie dus een bijzonder weinig geslaagde voetbalzondag die overigens toch voor een enkele vereniging nog lichtpuntjes heeft gehad. In de eredivisie verliep alles vrijwel volgens plan, maar in de eerste divisies was het lot de clubs uit Haarlem en omgeving bijzonder gunstig. Haarlem bleef in de eerste divisie A door een overwinning op Emma contact met de kopgroep be houden en in de andere afdeling kwam RCH er door de zege op DFC en de nederlaag van Hermes DVS tegen het kranige Stormvogels uitstekend voor te staan. EDO tenslote nam door een gelukkige Vitesse ruimere afstand van de onderste plaats. overwinning op M.V.V. (eredivisie) is in Maastricht voortdurend sterker geweest dan Eind hoven. Dit kwam vooral doordat Rutten weer opgesteld was, waardoor Ummels naar de linksbuitenplaats was verhuisd. Deze laatste gaf voortdurend uitstekende voor zetten waarvan er een in de vijfender tigste minuut door Vroemen werd inge schoten (één-nul). M.V.V. bleef sterker, ook na de rust toen het door twee doelpun ten van Toennaer In de tiende en vijf tiende minuut 30 werd. Het spel werd forser en het spelpeil lager. Gescoord werd er niet meer. In de stromende regen hebben Elinkwijk en Sparta getracht er het beste van te ma ken, hetgeen overigens geen gemakkelijke opgave was aangezien zowel de spelers als de bal de vreemdste capriolen maakten. In de drieëntwintigste minuut werd het door Geel nul-één, maar vijf minuten later had Klein de stand met een kopbal al weer in evenwicht gebracht. In dezelfde minuut werd het door Bosselaar één-twee. Twintig minuten voor het einde besliste Van Ede de wedstrijd in het voordeel van Sparta door de bal na een voorzet van de uitstekende Bosselaar hard in te schieten (één-drie). De nieuwe aanwinst voor Elinkwijk, de Surinamer Humphry Mijnals verscheen in het veld met een ijsmuts en een paar ste vige wanten aan. Toch achtte hij het raad zamer een kwartier voor het einde het veld te verlaten om in de kleedkamer weer een beetje op zijn verhaal te komen. Feyenoord heeft in Rotterdam tevergeefs getracht N.A.C. tot overgave te dwingen. De Rotterdammers waren voortdurend sterker hetgeen echter In de eerste helft slechts één doelpunt tot gevolg had, ge-' scoord door Schouten na twintig minuten. Na de rust werd het al spoedig twee-nul toen Kuys vlak bij het doel de doorgebro ken Schouten te fel aanviel. Kerkum schoot de strafschop onhoudbaar in. N.A.C. ging forser spelen en daar was Feyenoord in het geheel niet tegen opgewassen. In de elfde minuut bracht Overbeeke de stand op twee-één, waarna Canjels voor twee-twee zorgde. Tienduizend bezoekers hebben V.V.V. een krappe zege op het moedige P.S.V. zien behalen; een overwinning, die voor een groot deel te danken was aan Faas Wilkes, die als teruggetrokken midvoor stond op gesteld. Hij vermeed elk duel met spil Wiersma, maar gaf een serie voortreffe lijke passes. Uit An waarvan rechtsbinnen Heger in de zevenendertigste minuut scoor de. Na de rust was P.S.V. iets sterker, maar Swinkels verkeerde in een uitstekende vorm, zodat de stand ongewijzigd bleef. Ajax Enschedé Feyenoord M.V.V. N.A.C. V.V.V. Fortuna D.O.S. N.O.A.D. Sparta Rapid G.V.A.V. P.S.V. Amsterdam Elinkwijk Eindhoven Willem II B.V.V. Alkmaar en A.D.O. hebben onder bijzon der moeilijke omstandigheden een uitste kende wedstrijd gespeeld, waarin de thuis club over het algemeen iets sterker was. Dit vond in de eerste plaats zijn oorzaak door de spelwijze van de Hagenaars, die de halfspelers in de verdediging hadden terug- getrokken en hun heil zochten in plotse linge uitvallen, meestal ingeleid door Tim mermans. Dat was overigens goed gezien want in de achtentwintigste minuut scoorde Rijnvis en tien minuten later was het al nul-twee dankzij Schuurman. Acht minuten voor het einde bracht Rijnvis de eindstand op nul-drie, hetgeen overigens niemand meer interesseerde, want Alkmaar had zich, ge- dwongen door de sterke A.D.O.-defensie met spil Jans als uitblinker, al lang ge wonnen gegeven. De stand luidt. A.D.O. Alkmaar Limburgia Haarlem Xerxes K.F.C. Helmondia Vole wijekers Graafschap H.V.C. S.V.W Roda Sport Wageningen V.S.V. D.W.S. Emma is nu: 9 7 0 2 14 23—14 8 6 1 1 13 29—11 10 5 3 2 13 27—18 10 6 1 3 13 19—13 10 5 3 2 13 20—16 9 6 0 3 12 14—11 9 5 1 3 11 23—16 9 5 0 4 10 25—15 9 4 2 3 10 14—14 10 4 2 4 10 23—21 9 4 0 5 8 21—23 9 2 4 3 8 11—13 10 4 0 6 8 15—20 9 2 3 4 7 11—20 10 2 1 7 5 14—25 10 1 3 6 5 6—24 9 1 2 6 4 19—25 9 2 0 7 4 13—28 8 6 2 0 14 29—10 9 5 3 1 13 23—16 8 5 2 1 12 16— 6 8 3 5 0 11 15— 7 8 4 3 1 11 15— 9 9 5 1 3 11 18—19 9 3 4 2 10 16—14 9 3 4 2 10 20—17 9 2 4 3 8 11—16 8 2 3 3 7 17—19 9 2 3 4 7 13—15 9 3 1 5 7 16—21 9 1 5 3 7 11—16 8 2 1 5 5 12—18 10 1 2 7 4 9—26 10 1 1 8 3 12—24 g3<X!Cocxooocoocooaxx!axxxicoccooxxxooocoaK<»ocoocooocc Eeredivisie MVVEindhoven 3o ElinkwijkSparta 1—3 FeijenoordNAC 22 PSV—VW o—i Eerste divisie A SVV—KFC 1—2 AlkmaarADO 03 EmmaHaarlem 03 Helmondia '55Volewijckers 32 WageningenLimburgia 02 De GraafschapRODA Sport 20 DWSXerxes14 Eerste divisie B SittardiaEBOH 6—2 EDO—Vitesse 10 SHSRigtersbleek 33 Fortuna (VI.)— Blauw Wit 2—4 RCH—DFC 3—1 StormvogelsHDVS 21 :)0000<>0<XXXX>OOOCOOOOOCXXXXX>COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO In de eerste divisie B bleef R.C.H. na de wedstrijd tegen D.F.C. ongeslagen en heeft nu ook na de nederlaag van Hermes- D.V.S. tegen Stormvogels samen met Blauw Wit de minste verliespunten. Als de Racing er in slaagt volgende week tegen Blauw Wit te winnen, dan ziet de toekomst er rooskleurig uit voor de Haarlemmers. Stormvogels deed de zege op Hermes- D.V.S. ook geen kwaad. Blijven de IJmui- denaren zo spelen als de laatste twee we ken, dan kunnen zij binnen korte tijd weer tot de kanshebbers worden gerekend. De stand is nu: H.D.V.S. 10 7 1 2 15 25—13 Blauw Wit 9 7 0 2 14 28—12 S.H.S. 9 4 5 0 13 22—13 R.C.H. 8 4 4 0 12 16— 8 Excelsior 9 4 4 1 12 17—12 Sittardia 10 6 0 4 12 32—23 D.F.C. 9 5 1 3 11 25—20 Volendam-,- 7 4«j 2> ofl 10 18—14 Stormvogels 8 2 5 1 9 1111 Rigtersbleek 8'cv Sfe- 3 2 9 15—16 Vitesse 9 2 2 5 6 15—17 E.D.O. 10 2 1 7 5 9—21 Helmond 8 2 0 6 4 14—21 A.G.O.V.V. 9 1 2 6 4 14—30 E.B.O.H. 9 117 3 10—26 Fortuna (VI.) 8 0 17 1 8—22 mm mm - iv/X';. ,'^lj Een aanval van Feyenoord op het doel van NAC. V.l.n.r. Den Bleyker, keeper Goedhart en Schouten. Een kwartier heeft Haarlem nodig gehad om tegen Emma de overwinning te beves tigen. Dat gebeurde tussen de zestigste en zeventigste minuut van het duel, dat in een gestage en ijskoude regen werd gespeeld voor maar een handvol kijkers. Op min of meer gelukkige wyze zijn de Haarlemmers aan de doelpunten gekomen, maar dat nam niet weg, dat zij de volle buit terecht voor zich opeisten, op grond van beter ploeg- verband. In het eerste half uur toonde Emma meer aanvalsdrift dan zijn gasten. Het kwam echter niet tot gevaarlijke acties, want de viermans-voorhoede kreeg van De Voogd en de- zijnen een afdoende dekking. Daar ook Haarlem het accent op de verdediging wenste te leggen, speelden talrijke duels zich op het middenveld af. En dat midden veld was voor Emma, tot een kwartier voor rust, toen Flens, Vreeken en Ketting einde lijk op het gladde veld de juiste combinatie te pakken kregen. Pas na de hervatting kwam de juiste combinatie in de Haarlemse aanvallen tot stand en daar de gasten nu ook meer durf den - zij haddën de felle wind als bond genoot - waagde de middenlinie, waarin Tielrooij een uitstekende partij vertolkte, zich vaak naar voren. Langzaam kwam de Emma-defensie on der zware druk en toen Laan samen met Groeneveld een doorstoot over links plaat ste, resulteerde dit in een hoekschop. Laan In de laatste minuut van de ontmoeting Stormvogels-Hermes DVS viel de beslis sing in het voordeel van Stormvogels, waarmede de thuisclub wel iets meer kreeg dan haar toekwam. Weliswaar was van een opvallende Schiedamse meerderheid geen sprake geweest, maar ongetwijfeld had het spel der bezoekers op een hoger plan ge staan. Alleenzij volhardden vaak wat te lang in hun korte passes, höe zuiver deze dan ook meestal werden gegeven! Boven dien bleven vooral Mijnsbergens schiet- capaciteiten bij een paar opmerkelijk goede kansen beneden de maat en was keeper De Graaf voor de andere Schiedamse schutters een vrijwel onoverkomenlijk struikelblok. De nieuwe Stormvogels-voorhoede scheen aanvankelijk voor haar examen te zullen slagen, doch later bleek toch duidelijk, dat Janssen jr. en Groot vrij zwakke binnen- spelers waren. Stormvogels liep hard van stapel. Na, een pass van Luppens en een mislukte poging van Mommers om de bal te onderscheppen, kwam Van der Meer alleen voor keeper Van Diest. Een vliegend schot volgde, dat de Hermes-doelman met veel bravour stopte. Drie minuten later een herhaling van 't voorgaande, maar nu kon Van Diest de bal uit het net halen (1-0). Rap De Hermes-defensie werd nog enige tijd door rappe spelers als Luppens en Van der Meer aan het werk gehouden, maar toen kwamen toch ook de Schiedamse aan vallers is actie, voorlopig sorteerden hun aanvallen weinig effect. Na een kwartier spelen echter kreeg Mijnsbergen een tweetal kansen vlak na elkaar, zoals een voetballer ze zelden krijgt, doch beide keren faalde de Schie damse linksbinnen. De meeste Hermes-aanvallers bleken over een arsenaal van trucs te beschikken, die Snoeks c.s. nogal eens in verlegenheid bracht, maar tenslotte bleef men de situa tie toch meester, al was het vaak met kunst- en vliegwerk en al moest de lat De Graaf bijstaan na een schot van Zaal. Een hevige scrimmage voor het IJmuider doel scheen de gelijkmaker te zullen opleveren, doch op onbegrijpelijke wijze - bleef de stand ongewijzigd. Weer een kans Na de rust bleken Snoeks jr. en Groot van plaats gewisseld te hebben. Al spoedig kreeg Mijnsbergen wederom een prachtige kans. Wel was zijn schot thans binnen de pale^ maar 't was veel te zacht. Een zo mo ijk nóg fraaier kans kreeg Luppens direct hierop, doch de IJmuider midden voor schoot recht in Van Diest's handen. De strijd bleef het publiek boeien. On getwijfeld liet Hermes het beste voetbal zien, doch de Stormvogels-uitvallen ble ven door de felheid van Luppens en Van der Meer gevaarlijk. Een kwartier voor het einde maakte Snoeks sr. een foutje en via Janssen sr. schoot Van den Gevel de gelijkmaker in het net (1—I). Met keurig opgezette aanvallen bleef Hermes het IJmuider doel te belagen, maar De Graaf verijdelde alle Schiedamse voor nemes. En. in de laatste minuut schoot Groot na kranig voorbereidend werk van Janssen sr. het winnende punt in de Schie damse touwen (21). bleef even voor het Emma-doel en hij scoorde zowaar uit die hoekschop van Groeneveld met een schuiver, die doelman Zondervan volkomen verraste (nul-één). Negen minuten later kwam er weer een gladde Haarlemse aanval. De Emma-ver- dedigers dachten aan buitenspel en daar door kon Vreeken ongehinderd oprukken en rustig raak schieten (nul-twee). Weer drie minuten later kon Van der Starre een doelschop niet ver genoeg krij gen, waardoor Ketting in staat was de bal aan Flens te geven. Deze kreeg een niet te missen kans (nul-drie). Emma gooide zijn hele elftal doorelkaar en versterkte zijn aanval met enkele ver dedigers, maar Oepkes en Laan en in laatste instantie de bijzonder betrouwbaar spelende Snijders gaven geen pardon. Het spel van Emma werd in het laatste kwartier bepaald armoedig en dat gaf de Haarlemmers de kans nog vele malen met open aanvallen op te rukken. Het spek gladde veld belette echter een bekroning hiervan, temeer omdat de Haarlemmers veel zwaarder waren dan hun tegenstan ders, die daar echter niet het juiste profijt van trokken. Dank zjj een uiterst spannende tweede helft zijn de drieduizend toeschouwers, die zondagmiddag regen en wind hadden getrotseerd om naar het Heemsteedse Sport park te gaan, toch niet teleurgesteld van de wedstrijd RCHDFC teruggekeerd. Na rust beleefden die van kou en nattigheid bibberende kijkers namelijk het voetbal, dat iedereen leuk vindt om te zien: open, snelle aanvallen met af en toe half of helemaal wankelende verdedigingen en prima doelpunten. RCH won die spannende strijd en plaatste zich met die verdiende drie-een zege nog gunstiger op de ranglijst. RCH had in de eerste helft met de wind in de rug al spoedig een overwicht, doch toonde al even spoedig veel moeite te heb ben met de versterkte verdediging van de Dordtenaren. De RCH'ers combineerden óf te kort, óf treuzelden te lang met schieten, zodat Los, Joosen en Schaap betrekkelijk weinig moeite hadden het gevaar af te wenden. Alleen linkshalf Hoogendoom passeerde geheel alleen eenmaal vijf man keeper Van der Vliet incluis maar schoot toen net naast. Toch verwachtte iedereen vroeg of laat een goal van RCH. Maar die kwam niet. Wel kwam er een voor DFC. In de 25ste minuut speelde spil Jansen slordig terug op zijn keeper, zodat Versteeg kon voorzet ten. Meeusen kopte vervolgens fraai in. Dat was een grote tegenslag voor de thuisclub, die zij evenwel spoedig teboven kwam. Doch niet nadat De Groot tegen de paal had geschoten en Schoonenbe.rg hard had teruggespeeld op een leeg doel, waar bij de bal net naast een paal van het Ra- cing-doel suisde. Spoedig kwam toen even wel het succes aan de andere kant, waar midvoor Van Braam zich tien minuten voor rust handig vrij maakte van zijn be waker Everse en feilloos inschoot: een een. Modderplas Bijna kwam RCH daarna nog aan een voorsprong. Honout verwoed doorzet tend had de bal goed ingeschoten en had zelfs keeper Van der Vliet gepasseerd. Een modderplas stuitte toen evenwel de vaart van de bal, waardoor deze vlak voor de doellijn bleef liggen. Los kon daarna ge makkelijk redding brengen. Eigenaardig genoeg legde RCH haar te genstander in de tweede helft tegen de wind in spelend het tempo op. DFC wan kelde even en kwam in de verdediging. Zodoende kon Kruyer de bal in de tweede minuut ongehinderd opbrengen, waarna hij goed voorzette en Van Braam fraai kon inkoppen. Een geduchte tegenslag voor de Dordte naren, die daarna het tempo ook wel op voerden en er ook wel in slaagden om ga ten te krijgen in de hechte verdedigings linie van de thuisclub, maar die de produk- tieve speler misten om zo'n aanval af te ronden. Schaap en Meeusen waren de eni gen die het probeerden, maar hun schoten waren te slecht gericht. Evenals het schot van De Jager, die alleen op RCH's keeper afkwam, maar tegen hem opschoot. Weer die plas Even later liet Van der Voort de gladde bal, die was ingeschoten door Schaap, ach ter zijn hoofd vallen. Doch toen bracht de zelfde modderplas, die RCH in de eerste helft van een doelpunt had beroofd, red ding, omdat de bal er in bleef liggen. Steeds duidelijker werd het daarna dat DFC het hoge tempo niet lang zou kunnen Er werd m ri- Kruyer volhouden. steeds onnauwkeuri ger gecombineerd en steeds slordiger ge schoten, terwijl RCH juist steeds gevaar lijker werd in de aanval. De spanning steeg en werd pas ontladen toen de Ra cing tien minuten voor tijd de score op drie-een bracht. Brouwer plaatste de bal toen uit een vrije schop goed voor doel, waar een viertal spelers naar de bal kop te. Kruyer sprong evenwel het hoogst en ver buiten het bereik van Van der Vliet vloog de bal in het net. In de resterende tijd speelde RCH een gewonnen wedstrijd. Vooral ook omdat DFC wel in zag dat het allemaal verspilde moeite was tegen de betere Racing-ploeg, die een enorme dosis energie paarde aan een grote geestdrift. Hardrijden tegen Russen? „Het bestuur van de Koninklijke Neder - landsche Schaatsenrijders Bond zal haar standpunt bepalen inzake het deelnemen aan de wereld- en Europese kampioen schappen hardrijden en kustrijden volgens de omstandigheden op dat moment en in overleg met het Nederlandsch Olympisch Comité". Dit waren de woorden van de voorzitter van de K.N.S.B., mr. H. W. Vlie gen bij de opening van de 74ste algemene jaarvergadering van de K.N.S.B., die in Rotterdam is gehouden. Dank zij het goede ijs-seizoen dat Ne derland in de afgelopen winter heeft ge had, is de K.N.S.B. weer belangrijk uitge groeid. Bij de bond zijn thans ruim 174.000 leden (in 1955: 164.000) aangesloten, waarvan 30.000 tot 40.000 jeugleden. In totaal zijn 686 verenigingen bij de K.N.S.B. aangesloten. Voorts is een nieuw gewest, n.l. het gewest Zeeland opgericht. Off de agenda stonden geen belangrijke punten die discussies uitlokten, zodat de vergadering in vlot tempo werd afgewerkt. EDO en Vitesse hebben gistermiddag in het Noordersportpark met bewonderens waardige ijver geprobeerd de kleine schare publiek nog enigszins tevreden te stellen. Dat is echter slechts matig gelukt want het spel was niet bepaald van zo'n klasse dat de toeschouwers keer op keer van listig uit gevoerde combinaties konden genieten. Dat was ook niet mogelijk omdat het veld in een te slechte conditie verkeerde. Vóór deze wedstrijd hadden namelijk de reserve elftallen van EDO en SHS reeds negentig minuten over het nauwelijks ontdooide gras rondgelopen en de sporen waren uiteraard nog duidelijk zichtbaar. Boven dien regende het en stond er een flinke wind; allemaal factoren dus die goed voet bal in de weg stonden. Er is dan ook weinig over deze wedstrijd te vertellen al viel het op dat EDO, weer met Van Roodselaar en Prins in de gelede ren, enthousiaster en ook beter speelde dan enige tijd geleden. Men gaf de tegenstander weinig gelegenheid om het initiatief te ne men en voorts stelden de EDO'ers alles in het werk om doelman l'Amie te benaderen. Nu lukte dat laatste niet al te best het geen vooral te wijten was aan het feit dat EDO met vrijwel alle voorhoedespelers aanvallend speelde waardoor er tussen de aanval en de middenlinie een groot gat viel aangezien Van Kampen en Snijders zich hoofdzakelijk met het verdedigen bezig hielden. Aan de andere kant was dit overi gens juist niet het geval. De beste speler van het veld, Loos, stond namelijk bij Vi tesse in de middenlinie en bovendien had deze jeugdige Arnhemmer Huiberts naast zich staan die eveneens van aanpakken wist. Niet over links Dit alles had tot gevolg dat Vitesse gedu rende de eerste helft voortdurend in de aanval was. Dit lange offensief leverde echter niets op aangezien men de gevaar lijke Schatorjé op de linksbuitenplaats te Tommy Harmer van Tottenham Hots pur maakt uit een strafschop het eerste doelpunt van zijn club tegen Manches ter United, een wedstrijd gespeeld voor de Engelse league. Keeper Wood heeft wat men noemt het nakijken. Het koude weer is er oorzaak van ge weest. dat slechts 700.000 toeschouwers zaterdag de leaguewedstrijden in Engeland hebben bijgewoond. Toch trok de topwed strijd - en dat was zonder twjjfel de ont moeting Tottenham HotspurManchester United - nog altijd ruim 57.000 bezoekers. Het is er sensationeel toegegaan bij deze ontmoeting tussen de leider van de eerste divisie, Manchester United, en Tottenham, want al na zeven minuten stonden de „Spurs" met twee-nul voor, door doelpun ten van Harmer en Robb. Maar de kam pioenen herstelden zich prachtig in de tweede helft. Berry verkleinde de achter stand tot twee-één en twee minuten voor het einde zorgde Colman voor de gelijk maker. Manchester United heeft zijn lei dende positie behouden en de ploeg voert thans met 28 punten uit 18 wedstrijden de ranglijst aan. Tottenham Hotspur staat als tweede geklasseerd met twee punten ach terstand op de leiders. Eerste divisie: Aston VillaChelsea 1-1, BlackpoolNewcastle United 2-3, Bolton Wanderers—Burnley 3-0, Charlton Athletic West Bromwich Albion 3-2, Everton Sheffield Wednesday 1-0, Leeds United Arsenal 3-3, Luton TownCardiff City 3-0, Manchester CityPortsmouth 5-1, Sun derlandBirmingham City 0-1, Tottenham HotspurManchester United 2-2, Wolver hampton WanderersPreston North End 4-3. Manch. U. 18-28 Aston V. 17-18 Tottenham 18-26 Chelsea 18-17 Leeds U. 19-23 Manch. C. 19-16 Blackpool 18-22 Everton 19-16 Birmingham 18-22 Cardiff C. 18-15 Bolton W. 19-22 Newcastle 18-15 Wolves 18-21 Sheff. W. 19-14 Burnley 19-21 Portsmouth 18-12 Arsenal 19-20 Charlton A. 19-10 Luton 18-19 Sunderland 18-8 Preston 19-19 weinig in het spel betrok en alle combina ties via de zeer matige Van der Horst op de rechtervleugel inzette. Ook bij EDO ontbrak een werkelijke schutter en dit werd vooral na de hervat ting duidelijk toen EDO het voor de rust ingezette offensief je liet voortduren. Het gevaar kwam echter aan de andere kant toen Loos van verre afstand hard tegen de lat schoot en Van der Wolf de bal, alleen voor Koelemij staand, net over het doel wipte. In eigen doel Daarom was het wel bijzonder sneu voor de Arnhemmers dat de overigens uitste kend spelende linksback Horsten in de ze venendertigste minuut in een volkomen on gevaarlijke situatie rustig terugspeelde op zijn doelman. L'amie was echter net uit gelopen en bleef vervolgens stokstijf van schrik de in het doel huppelende bal na kijken (één-nul). Vitesse heeft daarna nog van alles gepro beerd om deze onverdiende achterstand weg te werken, maar EDO verdedigde zich stug en kon in het schemerdonker juichend de kleedkamer gaan opzoeken. De handbalwedstrijd tussen de heren- ploegen van Nederland en Duitsland zal gespeeld worden op 22 juni. De ontmoe ting vindt plaats in Haarlem in het pro gramma van de Haarlemse Sportweek. De wedstrijd was eerst vastgesteld op 12 juni. Geertje Wielema. de 22-jarige HDZ-zwem- ster. wereldrecordhoudster op de 200 meter en 100 yards rugslag en tevens Europees kampioene op de 100 meter rugslag, heeft het plan om in januari met de intensieve zwemtraining op te houden. Geertje, die in de Nederlandse Olympische ploeg was op genomen voor Melbourne, zal in de komende weken nog deelnemen aan nationale wed strijden die in diverse steden van ons land worden gehouden en waarvan de baten ten goede komen aan het Comité voor de Hon gaarse vluchtelingen. In het nieuwe jaar wil zij echter niet meer de intensieve training aanhouden, die nodig is om voor belangrijke internationale wed strijden in vorm te blijven. Wel zal zij nog in onderlinge wedstrijden van haar vereniging uitkomen en ook wil zij het waterpolospel blijven beoefenen. XXXXXXXXXXXXXXXXXX300CXDC!OOOOOCOOOCOOOCCCCOOCOOOOOOOOCCOC' Een onbekende heeft zaterdag in het. Olympisch stadion de medailles uitge- 8 reikt na het kogelslingeren in plaats 8 van Avery Brundage, voordat de offi cials tussenbeide konden komen. Toen 8 de president van het I.O.C. zich naar het podium begaf was iemand van de g ordedienst hem voor en ging op eigen g initiatief de medailles uitdelen. Op de 8? tribunes merkte niemand wat er precies gebeurde maar de heer Hold, technisch g directeur van de Spelen, weet momen- teel nog niet hoe hij het heeft. „Het'; was verschrikkelijk", zei hij later. „De kon mijn ogen niet geloven maar ik wilde een schandaal voorkomen en kon niets anders dan het individu zijn gang laten gaan. In elk geval zal zo'n inci- j dent zich niet meer kunnen herhalen" De secretaris van de Australische fede- ratie is bezig met een onderzoek. >°oax>oo<xiaaotX30ooooooocoooooooooooocooooooooooaoaocooa£

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9