geschenken Fa. S. Korver ELZER'S Hongaren in Wijk aan Zee willen zo spoedig mogelijk aan het werk „De Jonge Strijd" in Velsen-Noord kreeg gloednieuw jeugdhonk Herenmodehuis gevorderd of leerling kapster Voortreffelijke thriller door het Rotterdams toneel WINCO St. Nicolaas shawls Hand schoenen FORD TAUNUS Amsterdamse Beurs Ruime keus in: heeft wat u zoekt! WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 15 Sluisknecht viel in middensluis Bedrijfsongeval in vismeel- fabriek „DE VOLLE WAARHEID" Muziekavond voor Beverwijkse jongeren Scheepvaart Kennemerlaan alléén 145 Jongens voetballen 'T SPORTHUIS Kennemerlaan 108 STATIONCAR verlaagd N.V. HAGAM Een week ruim zjjn de Hongaren thans in de badplaats Wijk aan Zee gehuisvest en de Wyk aan Zeeërs kunnen niet anders dan vol lof getuigen, dat de kennismaking met de vluchtelingen een zeer aangename is. Het zqn allen rustige, uitermate beleefde jongemensen, die zich er volkomen bewust van zjjn, als gast in ons land te verblijven en die hun uiterste best doen zich aldus te gedragen. Een groot deel van hen leert iiverig Hollandse woordjes, om zich zo spoedig mogelijk aan te passen in de samenleving. Zij kwamen namelijk in het geheel niet als vermoeide en uitgeputte vluchtelingen in ons land, maar als jonge mannen en vrouwen, die vol energie de strijd in hun land aanbonden, deze plotse ling moesten eindigen en dus nog boorde vol energie de vlucht moesten nemen naar het buitenland. Rust behoefden zij dus fei telijk niet. Integendeel, het liefst togen zij aan de arbeid, immers waar zouden zij hun vitaliteit beter kunnen afreageren dan in hun werk. Gedurende de week, dat de vluchtelingen in Wijk aan Zee vertoeven, is er al heel wat werk verzet. De 17 meisjes en 150 jongens en mannen werden allen geregi streerd, zowel door de burgerlijke stand, de justitie, als door de arbeidsinspectie, zodat het werk der autoriteiten thans geëindigd is. Doch ook intern is er veel geregeld in de afgelopen dagen. Onder leiding van de leidster mej. N. Lind eerst - en na haar ziekte onder dr. A. Weiman, geneesheer directeur van de K.P.M. uit Djakarta, thans met verlof in ons land (spontaan stelde deze vloeiend Hongaars sprekende landge noot zich ter beschikking), werden de 150 Hongaren direct na hun aankomst in tien groepen verdeeld, waarbij elke groep een eigen groepsleider heeft. Er zijn dus tien groepsleiders, met wie de staf dagelijks contact opneemt, de belangen bespreekt en de wensen van de vluchtelingen behartigt. Speciale behoeften worden langs deze weg kenbaar gemaakt- en ook de verdeling van het zakgeld geschiedt door de groepsleiders. Zo verkreeg men een uitstekende indeling en verloopt alles op rolletjes in Huize Wes- terduin.Hetzelfde geschiedt tevens in „Paas- duin", waar de 17 meisjes onderdak zijn en waar mej. Sanders de leiding heeft. Mede door de aanwezigheid van een groot aantal kamers, voor twee tot vijf personen (er is slechts één grote slaapzaal) kwamen er diverse gemeenschapjes tot stand, welke het verblijf, vooral bij de mannen prettiger maken. Zij konden allen hun eigen kamers uitzoeken, zodat familieleden en goede vrienden niet gescheiden werden en er dus een aangename sfeer ontstond. Zonder uitzondering wachten allen thans met ongeduld het moment af, dat zij inge schakeld kunnen worden in het arbeids proces, want het niets doen is eigenlijk niets voor hen. Op allerlei manieren trach ten zij overdag bezig te zijn. Een groepje maakt de bedden op, een andere ploeg dweilt de slaapzalen en wanneer in de eet zaal een oproep wordt gedaan voor enkele mensen, om te helpen afwassen, aardappels schillen, gangen dweilen of wat dan ook, dan staat als één man de hele zaal op, om zich aan te melden. Sportleraar Gelukkig voor hen, is er thans een sport leraar aangesteld en zo kunnen zij nu ver schillende takken van sport gaan beoefe nen. Het eerste, wat ter hand genomen is, is de samenstelling van een voetbalelftal. Dank zij de medewerking van de voetbal vereniging „Wijk aan Zee" kregen de vluchtelingen de beschikking over voetbal schoenen en trainen zij op het terrein van die club. Binnen zeer afzienbare tijd zullen zij als dank daarvoor een wedstrijd spelen tegen „Wijk aan Zee", waarbij de baten dan ten goede komen aan het vluchtelin- genfonds. Hierna wil men ook nog graag uitkomen tegen Beverwijkse of Velsense clubs. Onder de Hongaren bevinden zich twee kappers. Dankzij de hulp van de Bever wijkse Technische Ontwikkelingsclub voor herenkappers kregen deze twee de beschik king over een echte scheerstoel en allerlei knip- en scheerinstrumenten, lotion, crème en alles wat daarbij behoort. Boven in „Westerduin" richtten zij een kamertje in als scheersalon en werken daar om beurten. Een van hen is een achttienjarige knaap, die enkele uren na' zijn aankomst in Utrecht, daar reeds de Utrechtse kapper in de Jaarbeurshallen assisteerde - en vol trots de foto toonde, die daar toen van hem genomen is. De chef-kok, de heer Veerman van Huize Westerduin, kreeg twee Hongaren respec tievelijk als kok en hulp-kok in de keuken en zij doen hun werk met groot, genoegen. Zo maakt elk zich zoveel mogelijk verdien stelijk, doch verreweg het grootste deel ivacht.wacht op het ogenblik, dat aan net werk kan worden gegaan. In de afgelopen dagen ontvingen de vluchtelingen tevens de nodige kleding. De staf ging er daarbij van uit, hen allen te voorzien van een goed draagbaar pak en schoeisel, nadat zij allen reeds sokken en ondergoed ontvangen hadden. Wie nu ver onderstelt, dat de vluchtelingen elkander verdrongen, om nieuwe kleding of schoenen te dragen, slaat de plank ver mis. Zij ne men namelijk in hoge mate de goede yor" men in acht en willen geenszins de indruk wekken te profiteren van de gelegenheid. Keer op keer hoorde men, bij het uitdelen 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer, Lijn N. Scheepv. Unie Phs van Ommeren H. V. A Verg. Deli IVijen Amsterd Bank - Ned. Handel Mii Rotterd. Bank l'wentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel Genera] Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 88'5/i6 89/8 216 291 201 298 340 'A 287 y2 24814 150 34014 72914 727 7314 190 16 VA 311 89 9614 21314 166 180 185 77 17314 69 X 44% 8414 39 Voorbeurs koersen 215 246 337 720 van kleding of schoeisel de opmerking: „och het hoeft niet. Ik kan best met mijn oude spulletjes nog even voort. Als ik geld verdien, koop ik zelf wel wat. Misschien hebben anderen het meer nodig". Dit nu tekent de mentaliteit van deze mannen, waarvan de meesten komen uit de fabrieksstad Györ, het centrum van de op stand. Anderen komen uit de omgeving ervan en slechts enkelen uit Boedapest zelf. Eenvoudige mensen Het zijn allen eenvoudige mensen, voor namelijk fabrieksarbeiders en plattelan ders, alhoewel onder hen zich ook hoger ontwikkelden en zelfs een professor en technici bevinden. Zij allen hebben hun eigen problemen, waarvan we er een willen noemen, omdat die zo treffend was. Tijdens een bezoek aan „Westerduin", werd onze rondleider, tevens tolk, aangehouden door een Hongaarse jongeman. Een prettige knaap, die met een probleem rondliep, dat hem kennelijk al enige tijd dwars zat. Nu raapte hij zijn moed bijeen en sprak de tolk aan. Het bleek, dat hij reeds lange tijd kennis heeft met een meisje, dat nu in „Paasduin" verblijft. Zijn grote angst is nu, dat wanneer de vluchtelingen de badplaats gaan verlaten, hij naar het ene deel van ons land gestuurd zal worden en zijn ver loofde naar een ander deel, zodat zij elkan der dan uit het oog zouden verliezen in dit voor hen nog volkomen vreemde land. Een menselijk probleem en de tolk zegde toe dit aan de autoriteiten te zullen bekend maken. Enkelen hebben papier, postzegels en en veloppen gekocht, om te trachten via het Internationale Rode Kruis iets te vernemen van hun achtergebleven familieleden. Wan neer het antwoord zal komen en hoe het zal luiden is een open vraag. En zij vermijden in hun gesprekken het antwoord daarop. Velen beseffen, dat zij zich hier een nieuwe toekomst zullen moeten opbouwen - en zijn met de voorbereiding daarvan al druk bezig, daarin bijgestaan door de staf. Deze tot slot bestaat uit de nieuwe leider hoofd aalmoezenier C. F. A. Geraets: dr. A. Wei man, verantwoordelijk arts en tolk, drie andere tolken, vier sociaal-werksters, een sportleraar, en drie damesstudenten uit Leiden .alsmede twee heren (medische stu- HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 4e klasse 7e lijst 100.000: 2654 50.000: 8550 1.500: 8266 12228 1.000: 2717 10308 17658 400: 2862 9948 12094 12420 14000 14370 200: 1435 1782 2117 2244 2391 2426 2430 2514 2782 2836 3187 3664 3695 3829 3992 4049 4053 5839 6202 7059 8259 9040 11784 12635 14077 14548 15110 16391 18772 20259 20421 20722 Woensdagmorgen om half vijf is de twin tigjarige J. A. T., sluisknecht op de mid densluis te IJmuiden, tijdens het schutten misgestapt en in de sluiskolk gevallen. De bemanning van een schuttend schip slaag de erin de totaal verkleumde man door middel van een reddingshaak weer op de kant te trekken. Dinsdagavond heeft zich in de vismeel- fabriek te IJmuiden een bedrijfsongeval voorgedaan waarbij twee arbeiders gewond werden. Toen de zestienjarige V. en de achttienjarige W. namelijk in de fabriek aan het werk waren, kwamen er twee zakken met meel naar beneden, waardoor V. en W. getroffen werden. Beiden werden naar het Antonius-ziekenhuis gebracht, waar V. ter observatie werd opgenomen. W. kon naar huis terugkeren. „STRANDMEEUWEN" SCHUDDEN DE KAARTEN De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft de onderlinge com petitie voortgezet met de volgende uitsla gen: 1. mevr. De Boer 4650 pnt.; 2. mej. L. Paap 4647 pnt.; 3. P. de Boer 4543 pnt.: 4 J. PaaD 4542 pnt.; 5. J. v. d. Mey 4313 pnt.; 6. M. G. Seysener 4298 pnt.; 7. mevr. Sevsener 4173 pnt 8. G. Postma 4149 pnt.: 9. B. Groosiohan 4146 Dnt.; 10. N. Bol 4135 nnt;'11. J. Seysener 4129 pnt.: 12. mej. A. Bol 4061 pnt.: 13. C. de Boer 3998 pnt.: 14. P. Schelvis 3929 pnt.: 15. mevr. Paap 3896 pnt.; 16. L. Schelvis 3895 pnt.; 17. mevr. Bol denten)'uit Utrecht als helpsters en helpers. 3493 pnt.; 18. mevr. v. d. Mey 3603 pnt. Een geheel gevulde zaal met dikwijls ademloos gespannen toeschouwers heeft dinsdagavond in het Rex Theater de eerste opvoering door het Rotterdams Toneel voor de Velser Kunstkring „Voor Allen" bijge woond van het knap geschreven politiespel „De volle waarheid" door Philip Mackie. Deze auteur moet over een bijzonder vernuft beschikken om een dergelijke scherpzinnige intrige te kunnen bedenken, die in dit genre niet anders dan volmaakt kan worden genoemd. Dit stuk behoort tot de klasse van de reeds vermaard gewor den thriller „U spreekt met uw moorde naar" waarbij de identiteit van de da der voor het publiek dus geen geheeim meer betekent. De spanning en het attrac tieve element worden opgewekt door de verbijsterende sluwheid van de moorde naar, die met een bijna satanisch intellect zijn misdaad heeft voorbereid, pogend door een serie listig bedachte details een onschuldige in zijn plaats naar de galg te brengen. In „De volle waarheid" is dit Hugh Carliss, die een heime lijke, intieme verhou ding van de filmprodu cent Lewis Paulton met een onbetekende, maar geraffineerde actrice als basis neemt voor zijn plan de laatste te vermoorden. De manier, waarop hij Lewis in deze affaire weet te betrekken, is zo verrassend knap gevonden, dat het nien.and in de zaal ver wondert, wanneer de voorzichtige inspec teur Brett uiteindelijk tot arresiatie van Lewis overgaat. Maar een onnozele man chetknoop is er de oorzaak van, dat zich een zwakke schakel in deze keten van dui vels vernuft gaat vormen, die zelfs de sluwe Carliss niet heeft kunnen voorzien en waardoor zijn lot tenslotte bezegeld wordt. Dit korte resumé kan uiteraard onmoge lijk een juiste indruk geven van de ma nier, waarop Philip Mackie de eenmaal op gewekte spanning tot het laatst wist vol te houden. Er kan ctan ook moeilijk van een climax worden gesproken, omdat bij na elk tafereel een aaneenschakeling van emoties betekende, waardoor de spelers voortdurend tot boeiende scènes faire werden verplicht. En door de perfecte be zetting en Bob de Lauge's intelligente re gie werd dit stuk zo voortreffelijk voor het voetlicht gebracht, dat het publiek volledig in de ban geraakte. Er werden zelfs meer malen uit de zaal aanwijzingen tot de spe lers gericht: een bewijs, dat het pubhek „erin" was en de volwassene soms op de zelfde wijze reageert als een kind bij de poppenkast, wanneer het Jan Kia assen waarschuwt voor zijn belagers. Daarom was het onvergeeflijk van de spelers, dat zij zi(jh in het tweede bedrijf even zo slecht beheersten door hun lachen niet te verbergen om een oorzaak, die de toeschou wers moest ontgaan. Dit was werkelijk een pijnlijk moment dat zo 'ang aanhield, dat de zorgvuldig opgebouwde sfeer volledig verbroken werd en e. enige onrust in de zaal merkbaa. was. Het d.i.ic'e althans nog enige tijd, a.vorens men in staat was de draaa van e' «'■".k veti op te vatten. Behoudens dit betreurenswaardige inci- De leden van de r.k. organisatie voor jongeren te Beverwijk zijn in de boven zaal van „De Vijzel" bijeengekomen om te luisteren naar goede muziek die werd ver zorgd door de heren Luypen en Kuys. Deze draaiden grammafoonplaten, onder meer het trompetconcert van Haydn, de sonate pathetique van Beethoven, enkele aria's van Mozart en een modern stukje pro grammamuziek van Dukas. Na de pauze volgde nog een pianocon cert van Mozart, een orgelconcert van Handel en een cantate van Bach. De heer Luypen gaf tevoren een korte inleiding of uiteenzetting van het te be luisteren werk. Om de smaak van de aan wezigen te peilen werd een enquete ge houden. dent verder niets dan goeds over deze boeiende voorstelling. Deze spanning was voor een groot deel te danken aan Eric van Ingen, die het raffinement van deze aarts- schurk voortreffelijk heeft uitgebeeld, met vermijding van elk effect dat hem tot een marqué zou stempelen. Lia Dorana en Pim Dikkers waren als het echtpaar Paul ton even knap op elkaar ingespeeld en de temperamentrijke Brenda van eerstge noemde bewees, dat men haar onder geen voorwaarde met haar bekende radiotype ring van' de wispelturige Liesbeth Door snee mag vereenzelvigen. Daarnaast speel de Leo de Hartogh een volkomen mense lijke inspecteur van politie, die door de schrijver gelukkig voor de dikwijls gebrui kelijke karikatuur bespaard gebleven was. Riny van Slin|<elandt als de fatale vrouw en Ria Vroemen als een amusant Oosten rijks dienstmeisje bezetten haar kleinere rollen even feilloos, zodat de nog niet aan de beurt geweest zijnde leden der kunst kring, die de herhaling van deze opvoe ring zullen bijwonen, een uitermate boei ende toneelavond in het vooruitzicht kan worden gesteld. Jan van Dam Duitser op sleeptouw De Duitse trawler „Tin" is in het week einde in het Kanaal in moeilijkheden ge raakt en door de Duitse trawler „Kiel" naar Dover gesleept. En op zee Een langdurige storm maakt het de traw lers en loggers om de noord praktisch on mogelijk om te vissen. Zaterdag 24 novem ber hebben de trawlers één of twee trek ken kunnen doen. Daarna brak de hel los: windkracht 10 tot 12. Na de 24ste is het niet rustig meer geweest om de noord. Trouwens op alle visgronden was het slecht weer. Op de 24ste heeft de Amster dam IJM 28 een trek van 100 manden hoops gedaan, de Haarlem IJM 9 deed een trek van 150 manden hoops en de Allan Water IJM 34 eveneens een trek van 150 manden hoops. De 25ste november was de kracht van de wind iets geringer geworden. Er kon echter niet worden gevist. De 26ste november een zeeman went aan alles slaagden de trawlers er in tussen de buien door af en toe een trekje te doen. De Am sterdam IJM 28 deed zelfs twee trekken, die tezamen 120 manden hoops opleverden. De Tzonne IJM 1 deed een trek van 60 manden hoops en de Polderman IJM 20 ving 40 manden hoops. De trawler Dirkje RO 53 lag voor anker aan de Engelse kust. De schippers waren van mening, dat ze nog nooit zo'n lange stormperiode hebben mee gemaakt als thans. Vier schepen vandaag Vier trawlers en trawlloggers losten de vangst vandaag te IJmuiden- De „Beatrice" (van 12 nov.) was er met 800 kisten, waar bij 400 schelvis, 130 wijting, 120 makreel en 120 haring; de „Elie" (van 15 nov.) met 640 kisten, waarbij 280 schelvis, 170 kabel jauw en gul, 90 haai, 50 wijting en voorts 800 stuks stijve kabeljauwen; de SCH 27 (van 12 nov.) met 900 kisten haring en 50 diversen; de „Dirkje" (van 14 nov.) met 1010 kisten, waarbij 780 haring, 180 kool- vis, 45 pelsers en 5 wijting. Voor de export De export kocht vandaag regels grote kabeljauw voor f 56f 69, kleine voor f 39 f49, kisten kabeljauw f77f82 en klei ne kabeljauw f 74f 82. Grote schelvis no teerde f 33f 48, grootmiddel f 30f 50. Grootmiddel schol deed f 68, zetschol f 64 en schol 1 f 61. Het binnenland in De haring was vandaag peperduur: f 25 f 27 per kist. De makreel maakte f 27f 33. Grote gul haalde f 29f 42, middel f 22 f31 en torgullen f33f34. Zwarte kool- vis haalde f75f90 grote gullenmaat f37 f 29, kleine f 25. Leng deed f 87, klein- middel schelvis f 28f 36, pennen f 28 f 33, braadschelvis f 32f 41. Wijting no teerde f 22f 29- Uit Den Helder werd nog 150 kg. tong aangevoerd; voorts waren er 25 kisten schol. Grote tong maakte f,3.90 f4.40, grootmiddel f3.50f3.60, halve pondjes f3.20, tong 1 f2.55—f2.70 en tong 2 f 2.30. Schol 2 noteerde f 25f 27 en schol 3 f 27—f 33. Naar Ierse Zee Enkele Scheveningse trawlloggers zul len ter haringvisserij uitvaren naar de westkust van Engeland, bij de ingang van de Ierse Zee- Drie schepen van de IJmui- dense rederij C. Vrolijk meldden de laatste dagen vandaar zeer grote vangsten. Geringe vangsten Enige vleetloggers hebben vannacht toch nog de vleet in zee gehad, de gemid delde vangst was 10 kantjes. De vangsten waren: KW 140 14 k„ 29 172 k., 32 10 k., 14 10 k., 175 10 k., 163 10 k., 130 10 k. In het Kanaal hebben alle schepen in de havens binnen gelegen. En op zee De visserij op de Vikingbank is gister avond door enige schepen hervat. Drie et malen hebben de schepen liggen steken; in zeven dagen hebben de schepen slechts 5 tot 8 trekken kunnen doen. Een trawler HET JEUGDHONK VAN „De Jonge Strjjd" aan de Wjjkerstraatweg 77 te Velsen- Noord, werd dinsdagavond met veel officieel vertoon van de zijde van het NVV door de heer Visser, penningmeester van het NVV, geopend. Voordat de heer Visser de sleutels van het honk aan de voorzitter van de IJmond-commissie van het NVV, de heer J. Moolekamp, overhandigde, hield deze laatste een korte inleiding, waarbij hij alle genodigden een hartelijk welkom toeriep. Vervolgens las hij brieven voor van het gemeentebestuur van Velsen, dat door de raadsvergadering verhinderd was aanwezig te zijn, alsmede van de heer De Man van de afdeling culturele zaken van de gemeente Velsen, die „De Jonge Strijd" feliciteerde met dit nieuwe honk en de hoop. uit sprak, dat dit aan de verwachtingen zal voldoen. De heer H. Visser namens het hoofd bestuur van het NVV het woord nemend, begon met de verklaren, dat indien men zijn oor te luisteren legt in de kring van volwassenen, men dikwijls de verzuchting hoort, dat er iets mis is met de jongere generatie. Men krijgt hierdoor de neiging zijn gezicht in een zorgelijke plooi te trekken, maar zo ging hij verder, deze plooi verandert in een glimlach, als men bedenkt, dat over de vorige generatie pre cies hetzelfde is gezegd, en verbreedt tot een grijns, omdat de zekerheid bestaat, dat deze jongere generatie straks weer precies het zelfde zal zeggen. Het is niet waar zo ging spreker ver der, dat de tegenwoordige jeugd niet meer geschikt is om aan te pakken. Zij is door de gebeurtenissen en het enorme tempo waarin wij leven veranderd. Daar komt dan nog bij dat de industriali satie, veel van haar eist. Vaak studeert zij nog daarbij, waardoor er soms drie a vier avonden beslag op haar gelegd wordt. Is het daarom te verwonderen, dat zij dan wel eens uit de band springt? Spreker wilde dit laatste niet goed pra ten en daarom was het voor hem zo'n vreugde dat dit jeugdhonk de jonge mens een rustplaats biedt, waarin hij zich zelf kan zijn. Hij feliciteerde het bestuur met deze aanwinst en sprak het vertrouwen uit, dat de bescheiden bijdrage van het NVV, het door het bestuur gestelde doel mede zal helpen bereiken. Hierna vond de overhandiging van de sleutels plaats. Voorgeschiedenis Na een declamatie van een der jeugd leden sprak de voorzitter van de IJmond- commissie, de heer J. Moolekamp, die al lereerst de voorgeschiedenis van het ont staan van dit honk belichtte. In december 1955, was men in een der lokalen van het gemeentelijke ontspanningsgebouw in Vel sen-Noord begonnen, doch hier ontbrak de eigen sfeer. Men beschikte niet over eigen kasten om de spelen enz. op te bergen. De jongens en meisjes moesten steeds zelf dit materiaal mede nemen en er thuis weer voor zorgen dat het in con ditie bleef. Dit alleen is reeds een teken dat de jeugd wel medewerkt en wel inte resse heeft in de maatschappelijke op offeringen die zij zich soms moet ge troosten. Hij was de jeugdleider J. van der Glas zeer dankbaar, dat deze met de beperkte middelen die hem ten dienste stonden, het de jongens en meisjes zo naar de zin heeft weten te maken. Hierna besprak hij het toekomstplan van het bestuur en het doel van het jeugd honk. Naast de spelen, zullen er ook ge sprekken plaats vinden, doch deze zullen niet gedwongen zijn. Hij hoopte dat ook uit andere kringen belangstelling zou be staan om deze gesprekken te volgen, op dat het doel, elkanders overtuiging te leren kennen tot zijn recht zal komen. Dit achtte hij een der voornaamste punten van het programma en er zal dan ook zoveel mo gelijk gestreefd worden, dat deze gesprek ken tot stand komen. Hij dankte de ge meentelijke instanties voor de medewer king bij het tot stand komen van dit honk, en de verenigingen aangesloten bij het NVV voor de warme belangstelling die zij getoond hebben, om op deze officiële ope ningsavond te verschijnen. Na een korte pauze, waarin de aan wezigen werden onthaald op een kopje koffie, spraken de heren F. A. Ranft, na mens ABC uit IJmuiden; Sam Naarden voor MJR uit Amsterdam; B. Th. -Henne- ken voor NVV-BBJ en AWMB; de heer G. Post namens de Centrale Arb. Ver. Bank; G. C. Visarius als vertegenwoor diger van het districtsbestuur der ANMB: de heer Wijnberg voor de ABVA en ten slotte de heer M. G. Marcus namens de vereniging „De Speeltuin". Al deze spre kers feliciteerden het bestuur met dit fraai ingerichte honk en spraken de hoop uit, dat de jeugd zich thuis zou voelen in deze voor haar volkomen eigen atmosfeer. Donderdagavond zal voor de jeugd een speciale avond worden georganiseerd, waarbij zij op haar eigen wijze het honk zal inwijden. was 12 dagen op zee en had 8 trekken ge daanOok in het Kanaal is gisteren even gevist; het resultaat was slecht- De „Oceaan 9" SCH 54 is naar de Smalls ge stoomd. Loodsdiensten normaal De loodsdiensten voor IJmuiden en Hoek van Holland en in het Oostgat en de Wie lingen waren vanmorgen om 10 minuten voor acht alle hervat. Nieuwe stormwaarschuwing In het kustdistrict van Den Helder tot de Belgische kust werd vanmorgen opnieuw een waarschuwing van kracht voor noord wester storm, kracht 8; van Den Helder tot Borkum windkracht 7 tussen west en noord-west. De wind draait volgens de weersver wachting tot donderdagmorgen dus weer naar het noordwesten en neemt in de loop van vanmiddag toe tot kracht 7 a 8 met regen en hagelbuien. Binnengekomen schepen RO 53 "Dirkje. Vertrokken schepen Geen. Weerbericht voor de Noordzee West Vikingbank, noordelijke wind kracht 7; Fladengronden, Doggersbank, Humber, Theems, Dover en oostelijk van het Kanaal: noorder storm, kracht 8; Duitse bocht, kracht 7 tussen west en noordwest. Vissers- bank waarschuwing voorlopig ingetrokken. Wat er komt Vanmorgen vroeg was nog niet officieel bekend of en welke boten voor de donder- dagmarkt zullen komen. Oudste trawlers zijn nu: KW 80 Dirk Marie (van 13 nov.); SCH 117 (van 15 nov.); „Maria van Hat- tum" (van 16 nov.); „Ada" (van 16 nov.); „Herman", „Norma Maria", „Vikingbank" (van 17 nov.); „Tzonne", Ariadne", „Am sterdam", KW 81 en KW 122 (van 19 nov.). Besommingen van heden I.TM 32 f 26.200, Beatrice lost nog, Dirkje 26.300, SCH 27 11.480, IJM 27 250. Aalsdijk, 26 v. Kaapstad n. Halifax. Aldabi, 26 te Rio de Janeiro. Alphacca, 26 v. Vitoria n. New York. Annenkerk, 27 v. St. Vincent n. Kaapstad. Aludra. 27 v. Kaapstad n. Las Palmas. Abbedijk, 27 te Londen. Abbedijk, 27 te Gravesend. Almdijk, 27 v. Gravesend v. Rotterdam. Astrid Naess, 26 360 m. n.w. Kaapst. n. Le Havre. Axeldijk, 26 780 m. o. Bermuda n. New Orleans. Arendsdijk, 26 60 m. z.o. Acapulco n. L. Angeles. Ariadne, 26 te Marsala verw. Bagan. 27 te- Kendari v. Makassar. Bonaire, 27 te Paramaribo. Borneo, 27 te St. Vincent v. Penang. Batjan, 27 te Surabaja. Blitar, 26 1240 m. z.o. Halifax n. Halifax. Blommersdijk, 29 te Antwerpen verw. Congokust, 26 te Takoradi. Clavella, 28 te Abadan v. Okha. Concepcion, pass. 26 Rosario n. Montevideo. Caltex Delft, 26 dw. Jamaica n. New Orleans. Camitia, 26 v. Cristobal n. Curagao. Celebes, 27 Kp. Finisterre n. Dakar. Cory da, 28 te Calcutta. Charis, 26 v. Paramaribo n. Amsterdam.. Dalerdijk, 27 te Rotterdam. Delfland, 26 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Dimerdijk, 26 480 m. o.z.o. Acapulco n. Balboa. Duivendrecht, 26 540 m. z.o. Kp. Race n. Londen Delft, 27 v. Curagao n. fto. Ordaz. Dorestad, 27 te Fao. Eemland, 26 te Amsterdam. Elizabeth B, 27 te Philadelphia verw. Eenhoorn, 26 dw. Guernsey n. Rotterdam. Enggano, 26 120 m. z.o. Kp. Padaran n. Ylding- ching. Esso Amsterdam, 26 910 m. o. B'muda n. Baytown. Esso Nederland, 26 370 m. n.o. St. Helena naar Mena Al Ahmadi. Esso Rotterdam, 26 130 m. z.w. Scillys n. Golf v. Mexico. Ena, 27 te Curagao. Erinna, 27 te Pladju v. Singapore. Fairsea, 23 v. Sydney n. Londen. Graveland, 26 te Paranagua. Gadila, 27 te Miri. Hydra, 26 te Amsterdam. Heemskerk, 27 in Str. Gibraltar n. Genua. Hera, 26 250 m n.o. Funchal v. Amsterdam. Helena, 27 te Ciudad Trujillo v. San Juan. Hermes, 27 te Cutuco v. Puntarenas. Helder, 26 280 m. w.z.w. Ouessant n. Kingston. Haarlem, 26 200 m. w.z.w. Fayal n. Cd. Trujillo. Hilversum, 28 te Kwinana. Houtman, 28 te Mahe Seychellen. Jupiter, 26 v. Amsterdam n. Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 26 590 m. n.w. Am sterdam eil. n. Fremantle. Ittersum, 27 te Mersey rivier n. Manchester. Kopionella, 26 v. Curagao n. Napels. Koratia, 26 v. Mena Al Ahmadi n. Geelong. Karsik, 27 te Nagoya. Kellia, 27 te Sundsvall v. Pernis. Kota Gede, pass 26 Ascension eil. n. Kaapstad. Khasiella, 27 330 m. w.z.w. Bombay n. Singapore. Kabylia, 27 600 m. z.w. Fayal n. Pauillac. Koningswaard, 26 430 m. z.o. Pitcairn n. Balboa. Laagkerk, 26 te Rotterdam. Langkoeas, pass. 26 Dakar n. Napels. Lissekerk, 27 v. Kuweit n. Abadan. Linge, 27 te Mayumba v. Monrovia. Lombok, 28 te New York v. Kaapstad. Loosdrecht, pass. 27 Ras El Hadd n. Mombasa. Limburg, 26 200 m. z.o. Ceylon n. Dakar. Lieve Vrouwekerk, 26 400 m. o.n.o. Socotra naar Kaapstad. Lawak, 26 270 m. w.n.w. Paramaribo n. Kaapstad. Maas, 26 te Amsterdam. Mylady, 26 v. Huelva n. Bremen. Malea, 27 v. Bangkok n. Pladju. Merwede, pass. 27 Ouessant n. Huol. Mijdrecht, pass. 27 Miami n. Houston. Mylady, pass. 27 Lissabon n. Bremen. Maashaven, 27 te Rio de Janeiro v. Las Palmas. Malvina, 27 te Pladju. Marisa, 27 te Berre. v Mentor, 30 te Houston v. Kingston. Mariekerk, 26 410 m. n.o. St. Hel. n. L. Marques. Notos, 24 te Genua. Nanusa, 28 te Belawan. Nias, 27 500 m. w.n.w. Wake eil. n. Los Angeles. Orion, 26 v. Amsterdam n. Rotterdam. Overijsel. 26 v. Le Havre n. Lissabon. Oranjefontein, pass. 26 Dakar n. Kaapstad. Osiris, 26 v. Curagao n. Baltimore. Ouwerkerk, 27 v. Dakar n. Casablanca. Ootmarsum, 26 470 m. n.o. Fayal n. Le Havre. Oranje, 26 360 m. n.o. St. Helena n. Las Palmas. Papendrecht, 26 v. Las Palmas n. San Lorenzo. Prins Maurits, 27 te Montreal. Perna, 27 te Singapore v. Pladju. Prins Maurits, 27 te Montreal v. Hamburg. Prins Philips Willem, 27 te Cleveland. Prins Willem George Frederik, 26 650 m. o. Kp. Race n Le Havre Phrontis, 27 750 m. z.o. St. Helena n. L. Palmas. Raki, 29 te Kidjang verw. Rondo, 27 v. Surabaja n. Sungeigerong. Reyniersz, 27 te Tandjong Priok v. Semarang. Roebiah, 27 te Mombasa v. Tanga. Rijndam, 27 te New York v. Halifax. Ruys, 26 600 m. w.n.w. Tristandacunha n. K'stad. Soestdijk, 27 te Boston. Sommelsdijk, 26 v. Baltimore n. Newportnews. Sirrah, 28 te Singapore. Sumatra, 27 te Bandarshapur. Sunetta, 28 te Adelaide. Schelp wijk, 27 te Las Palmas. Slamat, 27 te Port Swettenham. Stad Breda, 27 te Monrovia. Stanvac Talangakar. 27 te Sungeigerong. Senegalkust, 27 te Accra v. Lagos. Stad Dordrecht, 28 t, Palermo. Soestdijk, 27 te Boston v. New York. Sommelsdijk, 27 v. Baltimore n. Newportnews. Sibajak, 26 430 m. o.n.o. St. Helena n. L. Palmas. Sinabang, 26 dw. Kp. Selatan n. Brisbane. Teucer, 27 500 m. n.n.o. Mauritius n. Durban. Tomini, 27 te St. Vincent v. New York. Telamon, 27 te Guanta v. Puerto Cabello. Tiberius. 26 260 m. z.w. Flores n. Antwerpen. Tar, 26 500 m. o.n.o. Key West n. Galveston. Tarakan, 26 420 m. o. St. Helena n. Dakar. Tjinegara, 26 410 m. z.w. Manilla n. Manilla. Utrecht, pass. 26 Kp. De G. Hoop n. L. Palmas. Van Neck, 28 te Hongkong. Vlist,, 26 330 m. z.w. Landsend n. Norfolk. Van Noort, 23 rede Singapore. Willemstad, 26 te Port of Spain. Waal, 27 v. Famagusta n. Volos. Waterman, 29 te Amsterdam verw. Willem Barendsz, 27 te Curagao v. Rotterdam. Waiwerang, 26 v. Priok n. Surabaja. Westertoren, 26 510 m. o.z.o. St. Helena n. St. Vine. Wieldrecht, 26 250 m. z. Dakar n. Bremen. Willem Ruys, 26 60 m. z.w. Diego Garcia naar Colombo. W Alton Jones, 26 230 m. w.n.w. Kaapstad naar Mena Al Ahmadi. IJssel, 27 te Lattakia v. Piraeus. Zeeland KRL, 27 te Port Settenham. Zuiderkruis, 26 v. Cristobal n. Willemstad. Zijpenberg, 27 te Melilla v. IJmuiden. Zuiderzee, 26 v. Savannah n. Engeland. KLEINE VAART Colette, 26 te Ouessant n. Rotterdam. Crescendo, 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Dido, 26 te Holtenau n. Kopenhagen. Erasmus, 26 op Humber n. Amsterdam. Ida Jacoba, 26 100 m. w.z.w. Civita Vecchia naar Civita Vecchia. Jacaranda, 26 8 m. n.n.o. Kiel n. Horssenè. Koningin Juliana, 26 te Dungeness n. St. Gervain. Manta, 26 rede Le Havre n. Le Havre. Matthew, 26 bij Waterweg n. Rotterdam. Meres N, 26 bij Elbe v. Hamburg n. Antwerpen. Nasauhaven, 26 5 m. z. Texel n. Roterdam. Tasmanië, 26 dw. Schiermonnikoog n. Rostock. Ton S, 26 te Moen n. Wismar. Wim, 26 ten anker Simrishamn n. Queenboro. SLEEPVAART Hudson, 26 350 m. z.o. Rangoon n. Rangoon. Humber, 1400 m. o.n.o. Guadeloupe n. Maracaibo. Rode Zee, 240 m. z.z.o. Kp. San Antonio naar Port Arthur. Witte Zee, 26 160 m. z.z.w. L. Palmas n. Funchal. SORTIMENT SPEELGOEDEREN SCHOOLBORDEN vanaff 2.20 STRIJKPLANKJES m.STRIJKIJZERTJES f 2.90 Houten HIJSKRANEN MET MAGNEET van f 3 voor f 1,50 Houten LEGPUZZELS vanaf f 0.60 GR. KLEURBOEKEN van 50 ct. voor 30 ct. DOOSJES KLEURPOTLODEN vanaf 20 ct. VERFDOZEN vanaf 35 ct. POEDERDOZEN van f 5 voor f 2.50 BROCHES in plastic doosje van f 1 voor 55 ct. DAMES PORTEFEUILLES van 95 ct. voor 40 ct. Wel honderd soorten KOP en SCHOTELS porselein vanaf 42 ct. PROJECTORS ROLFILMPJES HIJSKRANEN AUTOPEDS HOUTEN AUTO's TREINEN MECCANODOZEN BORDUURDOZEN TIMMERKAARTEN KIEP AUTO's KACHELTJES KINDERBOEKEN LOOPPOPPEN WANDEL WAGENTJES POPPEWAGENS KRALEN SCHOOL-ETUIS PUNTENSLIJPERS Enz. Enz. P.S.: Scholen en verenigingen korting! Koop zo mogelijk in de morgenuren SINT NICOLAAS Aanbieding. No. 3 en 4 9.75 Zolang de voorraad strekt Kennemerlaan 94. Tel. 4071 Nummerbrleven die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties. wordeD niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen Handschoenen en wanten Lederen jassen Lederen caps Zak- en staafiampen Autopeds Kinderdrie tvielere. L. NIEUWSTRAAT 773. Tel. 4986 De grootste collectie van binnen- en buiten landse fabrieken. iedere leersoort, iedere voering, van de kleinste tot de grootste maat brengt: personenwagens en prijzen belangrijk Official Dealer Duitse producten. ZANDVOORTSELAAN 4-6 Heemstede. Tel. 38825 H.H.KAPPERS. Gevraagd: J. SUYK. Wijkerstraatweg 259, Velsen-N.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11