Haarlemse sleepmaatschappij kwam en ging Sintniet zo zakelijk [Koopje van de weekj geschenken Visserij-varia Lantaarn BENT U HET THALIA Agenda voor Velsen Gouden ringen I Fa. R. de Boer f Enorme keuze i: Maak de deuren maar helemaal Kennemer glad KELTUM PLEET Fa. R. de Boer 13 LANGS SLUIZEN EN HAVENS BADDOEKEN Stichting vluchtelingenhulp voor Hongaren Ernstig ongeval Beslissingswedstrij' den provinciale clubtitel dammen U/INTERS R.-k. werknemers kozen nieuw bestuur Komt er in Castricum een vrouwelijk hulpcorps? Agenda voor Beverwijk Schoolavond in de Jan Campertschool Oppassen met stoppen Syrische vrouwen paraat M A N I N A WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 HET IS NOG niet lang geleden dat in Haarlem drie zeesleepboten hebben thuisbe- hoord. Niet iedere Haarlemmer heeft van deze drie schepen kunnen kennis nemen. Alleen de bewoners in de omgeving van de werf Holland Nautic zullen zich deze schepen herinneren, toen deze sleepboten daar werden verbouwd en bedrijfsklaar werden gemaakt. De eerste boot heette „Atlantis", toen kwam de kleinere Ellis" en in 1951 werd de Haarlemse sleepbootvloot verrijkt met het vlaggeschip „Oceanus". Deze schepen waren het eigendom van de n.v. Holland, Maatschappij tot het uitvoeren van Scheepstransporten en Bergingswerken, gevestigd te Haarlem. Later werd er ook een sleepboot gestationeerd te Vlissingen. Behalve de drie eigen boten had men in time charter de slepers „Walcheren" en „Tholen". Genoemde sleepbootmaatschappij werd opgericht op 20 januari 1950 en in datzelf de jaar kwam de „Atlantis" bij de Hol land Nautic gereed. Het schip was afkom stig uit de Verenigde Staten van Amerika, in 1944 van hout gebouwd bij Sagstad Shipyards te Seattle. Bruto inhoud 268 ton, lengte over alles 38,70 meter, lengte tus sen de loodlijnen 36,12 meter, breedte 8.52 meter en holte 3,48 meter. De 8 cylinder dieselmotor ontwikkelde 1200 pk. Met de „Atlantis" werden verscheidene sleep- tranisporten met succes uitgevoerd, daar voor had het schip gedurende de oorlog al dienst gedaan respectievelijk onder de na men LT 371 en „Georg M. Rockwell". De derde sleepboot schafte de n.v. Hol land zich aan in het jaar 1951 en dat was de in Hongkong liggende „Christine Mol- ler", die daarvoor nog had gevaren onder de naam „Frosty Moller". Oorspronkelijk is dit ook een Amerikaanse sleepboot, af komstig van de Defoe Shipbuilding Com pany te Bay City, groot 550 ton. Zo was er dus naast Smit in Rotterdam, Wijsmuller in IJmuiden en Doeksen in Terschelling een vierde sleepbootrederij in Haarlem bijgekomen en in het begin zag het er voor de jonge rederij gunstig uit. De bestaande rederijen hadden veel sche pen verloren en vlak na de oorlog was er ADVERTENTIE 3 ALLEEN DONDERDAG zo lang de voorraad strekt ZWARE MODERNE waarde 2.25 voor 1«Ó0 enbijpassend washandje cadeau. LAAT DIT NIET VOORBIJGAAN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Zoals reeds werd gemeld is te Alkmaar voor een groot aantal gemeenten in het wes telijk gedeelte van het Noorderkwartier een Stichting in het leven geroepen, welke zich ten doel stelt hulp te verlenen aan vluchte lingen. Tot de gemeenten, waarover neze stichting haar werkzaamheden zal uitstrek ken, behoren ook Beverwijk, Heemskerk, Ui geest en Castricum. De „Stichting Vluchtelingenhulp rayon Alkmaar" zal onder meer het fonds b:oeen- brengen en beheren, waaruit de blijvende huisvesting en verzorging zowel van valide als van invalide vluchtelingen in deze streek, waar nodig, zullen worden gefinancierd. Deze stichting werkt geheel zelfstandig onder de auspiciën van de Nederlandse Federatie Vluchtelingenhulp en in voortdurend contact met de Vertegenwoordiger voor Nederland van de Hoge Commissaris der Verenigde Na ties voor Vluchtelingen. Het stichtingsbestuur is als volgt samenge steld: voorzitter: mr. H. J. Wytema burge meester van Alkmaar, vice-voorzitter. H. Nolet, burgemeester van ^armenhuizen, secretaris (tevens voorlopig penningmees ter): mr. J. B. v. d. Vliet, correspondentie adres: Sociale Raad, Oudegracht 196, Alk maar, tel. K 2200-3894: leden: mevrH C Bosma- Heins, Rijksstraatweg 122 Lmme", mevr. G. A. A. Holzmuller-Teengs, Emma- straat 45. Alkmaar; kapelaan P. Geerling, Verdronkenoord 76, Alkmaar; as. A. J. Sluis, Nassauplein 30, Alkmaar; L de iGroo Oudewal 85, Warmenhuizen; J. Krom Uzn Hogeweg 16, Uitgeest; M. Kuiper, Dorpstraat 186, Zuid-Scharwoude; M. P. v. Lieshout, Ko ningstraat 34, Beverwijk; mr. M. C. L. v. Schouwenburg, Juliana van Stolberglaan Alkmaar. Mevr. A. A. C. Stokreef-Bomers, Westerweg 51, Heilo. rtcpr-iviik Ook het gemeentebestuur van..B!;v®ïTiJ- heeft ten aanzien van huisvesting werking toegezegd en voorlopig een woning in het vooruitzicht gesteld Zodra over deze woning wordt beschikt, zal de i" Beverwijk in de geiegenheid worden gesteld om haar van het noodzakelijke!huls:raad te voorzien. Doch men oefene, wat dit laat|te betreft, nog enig geduld en wachte mededelingen af. veel te slepen zodat er veel vraag was naar sleepboten,. Maar toch heeft de n.v. Hol land haar vloot moeten verkopen en dat moment brak al heel spoedig aan. Het be gon in 1952 al met de kleine motorsleep boot Ellis" waarvoor in het buitenland nieuw emplooi kon worden gevonden. De beide andere sleepboten veranderden in 1953 van eigenaar en kwamen terecht bij L. Smit Co's Internationale Sleepdienst. De grote „Oceanus" kreeg de naam „Gele Zee" en de houten „Atlantis" kwam onder de vlag van Smit als „Goeree". Beide schepen wijken wel erg af van het type dat L. Smit Co in bedrijf heeft. Bij de Amerikaanse sleepboten is het altijd opvallend dat d.ie een lang dekhuis hebben waardoor een zeer kort achterdek ontstaat. De sleepbeting staat dus veel meer naar achteren dan hier gebruikelijk. Toch zijn de schepen volledig in de vloot van L. Smit opgenomen en vele reizen en hulp verleningen staan op hun naam, maar toch heeft de houten sleepboot het eerst haar taak moeten neerleggen. In september werd namelijk de „Goeree", waarvan hier naast een foto is afgedrukt, voor de sloop verkocht, zodat van de vloot van de n.v. „Holland" alleen de „Gele Zee" en „Ocea nus" nog over is. Identiek aan de „Goeree" is de op Ter schelling thuisbehorende „Oceaan" die te genwoordig „Zuidzée" heet, welke naam het schip te danken heeft aan de tijd, toen het gecharterd was door L. Smit Co. (Nadruk verboden) Arie van der Veer Ongeveer ter hoogte van de R.-K. kerk aan de Dorpstraat te Castricum heeft zich dinsdagmorgen een ernstig ongeval voorge daan, waarbij twee kleine meisjes, de 6-jarige T. Zandbergen en de eveneens 6- jarige A. Zonneveld, beiden uit Castricum, ernstig werden gewond. Zonder op het ver keer te letten staken zij plotseling de straat over en werden gegrepen door een pas serende auto, bestuurd door T. J. A. J. uit Heiloo. Dr. de Jongh verleende eerste hulp en adviseerde het eerstgenoemde meisje naar het ziekenhuis te Alkmaar over te bren gen. Zij had een zware hersenschudding op gelopen. Het meisje A. Zonneveld kon naar huis worden vervoerd. Zij had een lichte hersenschudding bekomen. Paard op hol Door onbekende oorzaak is dinsdagmor gen te ongeveer half elf, een paard, dat voor een wagen gespannen stond op hol ge slagen. De voerman bevond zich op dat moment op zijn land aan de Brederode- straat te Bakkurn. Via de Poelvenstraat kwam het beest op de Vinkebaan, waar het door enkele personen tot stilstand werd gebracht. In zijn dolle vaart heeft het ma teriële schade noch persoonlijk letsel aan gebracht. Door de verrassende uitslagen in de laat ste ronde van het toernooi om de provin ciale clubtitel is nog een verlengstukje nood zakelijk in groep A tussen Gezellig Samen zijn, St. Canisius en Oostzaan voor een plaats in de eindstrijd. Hetzelfde dreigt te gebeuren in groep B. Daar IJmuiden niet speelde is er nog geen beslissing gevallen welke clubs de bovenste twee plaatsen zullen veroveren. Op 12 december wordt de wedstrijd DCIJ- Jozeph Blankenaar B gespeeld. Verliest DCIJ deze ontmoeting, dan zullen vier clubs om twee plaatsen moeten herkampen. De uitslagen luiden als volgt: groep A. DCG-St Bavo 10-10, Oostzaan-Weesp 10-2 (voorlopig) de einduitslag zal vermoedelijk 15-5 voor Oostzaan worden, DSTO-St. Cani sius 11-9. Weesp moet automatisch degra deren. Uitslagen in groep B: Den Helder-Gezellig Samenzijn II 9-11, CDA-DCIJ 9-11, Wormer- veer-CDA 6-14, Haarlemse Damclub-Den Helder 13-7. Groep A Jozeph Blankenaar 7 6 1 0 13 9743 Gezellig Samenzijn 7 5 0 2 10 9050 St, Canisius 7 5 0 2 10 80—60 Oostzaan 7 5 0 2 10 7565 DSTO 7 3 13 7 70—70 St. Bavo 7 1 1 5 3 60—80 DCG 7 1 1 5 3 53—57 Weesp 7 0 0 7 0 35—105 Groep B DCIJ 6 5 0 1 10 77—43 CDA 7 5 0 2 10 83—57 Haarlemse damclub 7 4 2 1 10 7565 Jozeph Blankenaar II 6 3 2 1 8 6656 Gezellig Samenzijn II 7 2 1 4 5 6377 Wormerveer 7 2 0 5 4 6575 Den Helder 7 2 0 5 4 58—82 Damlust 7 1 1 5 3 5387 In groep B kwam de club van P. Beers uit Noord-Scharwoude onderaan, zodat Dam lust, na één jaar in de hoofdklasse gespeeld te hebben, weer naar de eerste klasse zal moeten terugkeren. De strijd om twee plaat sen in de hoofdklasse zal in januari beginnen De Kennemerlandkampioen „Het Oosten" uit Haarlem heeft nu uitstekende kansen één der plaatsen in de hoofdklasse te ver overen. Uitslagen bij De Pion De onderlinge wedstrijden van de Cas- tricumse schaakclub De Pion hebben in hotel Emmelot de volgende uitslagen opge leverd. J. RozingN. Kortekaas afgebro ken; J. BosB. Beentjes remise; C. Men- keWalter Uhl 01; B. SchlosserA. de Wit 10; H. Schürman,nP. Hoekstra 01; Th. de SmalenJ. v. Ravenzwaai re mise; J. v. d. BosP. J. Zwart 10; F. v. d. BeijN. Kors 10; J. SchmidtN. v. Cranenburgh 10; G. R. StreutgersD. Keetbaas remise; A. Kersten»W. v. Willi gen 01; P. BakkerG. Grobbe 01. ADVERTENTIE in i KENNEMERLAAN 60—62 ADVERTENTIE NUTTIGE FRAAIE WELKOME Jena vuurvaste schalen 5.70 „KAT" Superkeukenuitzet ƒ149.50 Aluminium- keukenuitzet 69.50 Sphinx moderne serviezen 49 delig compleet ƒ115.40 (alle delen los verkrijgbaar) Brabantia strijktafel 39.90 Halier gascomfoor60. Edy oliestel 6.95 en duizenden andere artikelen waaronder de nieuwste nieuwtjes Kennemerlaan 1 Telefoon 5853 De r.k. werknemende middenstand nam gisteravond in de zaal van de Groentebeurs aan de Meerstraat te Beverwijk afscheid van zijn voorzitter, de heer J. Sengers, tij dens een algemene ledenvergadering. Voor af had de voorzitter een algemeen overzicht gegeven van de gang van zaken en de reden verklaard waarom hij meende zich niet meer herkiesbaar te moeten stel len. Dit gold ook voor de heren H. Post en C. Homberg. Onderlinge onenigheid in het bestuur is de oorzaak van deze mutaties. Doordat hierdoor praktisch het gehele bestuur was afgetreden, moesten tijdens de vergadering een nieuwe voorzitter, secreta ris en penningmeester worden gekozen. Door het bestuur waren verschillende kan didaten naar voren geschoven en na een korte stemming werd de heer M. Stelder tot voorzitter, de heer P. H. Kochx tot se cretaris en de heer S. T. Ettema tot pen ningmeester gekozen, terwijl het bestuur verder werd aangevuld door de leden mej. P. H. Kochx en de heer P. Welage. De nieuwe voorzitter dankte het oude be stuur voor alles wat het in het belang van de vereniging had gedaan en sprak de hoou uit dat het nieuwe bestuur de voetsporen van het oude zal blijven volgen. Na een korte pauze sprak de heer J. G. M. Bosman, directeur van de katholieke Emigratie Stichting van het bisdom Haarlem en Bot terdam, over „waarom een katholiek emi gratie-bureau". Hierna werd een kleuren film over Canada vertoond, die een mooi beeld gaf van de rijkdommen van dit uit gestrekte gebied. Er bestaan in de gemeente Castricum plannen om te komen tot oprichting van een vrouwelijk hulpcorps. Een oprichtinigs- vergadering zal vrijdag 30 november plaatsvinden in hotel „De Rustende Jager". Deze avond zal staan onder auspiciën van de Federatie voor Vrouwelijke Hulpver lening (V.V.H.) en worden georganiseerd door de plaatselijke vrouwenorganisatie. Namens de provinciale federatie zal op deze bijeenkomst gesproken wonden door mevr. StokreefBomert en verwacht wordt dat velen hun belangstelling voor dit belangrijke werk zullen tonen. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Gra zige weiden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Odyssee". K.S.A.-gebouw, 20 uur: V.G.L.O.-school, toneelstukjes. Kennemer Theater, 14 uur: Kinder-St. Nicolaasfeest, personeel Beynes. 't Centrum, Bijeenkomst ziekenhuisperso neel. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Volièrevereniging „Vogelvreugd". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugdleeszaal, geopend van 14.30 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur, lees- en studie zaal, geopend van 1013 en 1417.30 U. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.1516.45 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. Leeszaal, St.- Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. DONDERDAG 29 NOVEMBER Luxor Theater, bioscoop, als woensdag. KSA-gebouw, 10 en 14 uur: Ned. Coöp. Boerenbond. KSA-gebouw, Speeltuin Centrale, 14 uur: St. Nicolaasfeest. R.K. Leeszaal, geopend van 1013; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1417 uur. Prjjzen van dinsdag. Heilbot 2,902,70; tarbot I 2,702,15, per kg. Grm. schol 58; kim. schol 57; kl. schol I 56: kl. schol II 57; v. haring 2720; makreel 2718; gr. schel vis 4428; grm. schelvis 4121; kim. schel vis 4121; kl. schelvis I 3620; kl. schelvis II 31—17,50; wijting 27—17; gr. gul 44; kl. gul 33; kl. haai 2219; poontjes 16; kl. kool- vis zw. 30; kl. koolvis wit 33, per 50 kg. Gr. kabeljauw 16484; gr. koolvis zw. 9082; gra koolvis wit 8280, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 2 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 10 kisten schol, 300 kisten haring, 1075 kisten makreel, 1310 kis ten schelvis, 200 kisten wijting, 20 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten haai, 32 kisten poon, 30 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 3100 kisten. Besommingen van dinsdag. VL 77 Abra ham f29.200; KW 135 f19.700; SCH 153 f 7090; SCH 135 f 9420. ADVERTENTIE Lichtdrukken - Stencil wérk - Fotocopieën- KENNEMER LICHTDRUK, en COPIEERINRICHTING Duinvlietstraat 1 28 - Velsen-N. Teleioon.02510-41.89 en 4827 Damnieuws St. Thomas De kans op het kampioenschap voor de 2e afdeling van de R.-K. Damclub St. Tho- was uit Castricum, was reeds verkeken, maar door de nederlaag die zij tegen DDD 2 uit Alkmaar.leed is nu ook de 2e en waar schijnlijk zelfs de 3e plaats in de bonds- competitie aan haar neus voorbij gegaan. De uitslag was: P. BooyA. Collet 20; J. JornaR. Stet 11; P. S molenaarsC. Juffermans 20; L. VerverC. Orij 11; J. RavensteijnJ. Groen 20; N. Missée H. Kortekaas 20; C. BrommerP. de Vries 02; H. TuinmanS. Groentjes 20; M. LengersFl. Zonneveld 02; D. Klink hamerC. Reynders 20. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 60—62 Voor Hongarije 50.- Vol enthousiasme en op beslist aardige wij ze hebben de leerlingen van de Jan Campert school maandagavond in de gymnastiekzaal van het gymnasium „Felisenum" een school avond verzorgd. Het avondje werd door de leerlingen aan de ouders aangeboden. Opge voerd werden door de leerlingen der vijfde klasse de toneelstukjes „De gelaarsde kat" onder regie van de heer J. M. Schols en „Het kwartje" onder leiding van de heer C. J. Mol. De leerlingen van de zesde werkten mee aan deze avond met declamatie en accordeonspel. Voor deze schoolavond waren de program ma's door de leerlingen vervaardigd. Op Ini tiatief van de kinderen werden deze pro gramma's aan de ouders verkocht ten bate van de hulp aan de Hongaarse kinderen. De opbrengst was ongeveer f 50.. Visafslag Urk. Zaterdag werd door 26 vaartuigen op Urk aangevoerd: 1073 pond snoekbaars, prijs f 0,90Of 0,93; 589 pond rode baars, prijs f 0,83f 0,85 en 2785 pond voorn, prijs f 0,10 alles per pond. Op mijn pleidooi voor wat stroevere ijzeren platen bij de deuren van de Noordersluis, waar brommers en fietsers bij reeds geringe vochtigheidstoe stand van het wegdek op hart verscheurende wijze tegen de vlakte kunnen zeilen, is een IJmuidenaar in de pen ge stegen om mij van mijn onge lijk te overtuigen. „Wat u eens zien moest", zo zegt hij mij vergramd, „ziet u niet." „Ik weet een pracht plaats voor u". Op zo'n moment stort alles om me heen ineen en ik denk al aan een dwangbuis of een onbewoond eiland, maar zo erg was het nu ook weer niet, want mijn penneman gaat voort: .om de soms levens gevaarlijke racepartijen te zien van zeker zeventig percent van het motor- en bromfiets rijdend Hoogovenpersoneel. Vooral als het donker is, trekt :en groot gedeelte zich niets lan van stoplichten en rijdt met zeer grote snelheid over de deuren van de Noordersluis soms met twee of drie naast elkaar door de bocht. Het ver wondert mij, dat er niet meer ongelukken gebeuren. Een fat soenlijke bromfiets- of trap fietsberijder is zijn leven niet zeker. schrijft over gladde platen? De hele sluisdeur moet glad gemaakt worden...." Niet vanwege het feit, dat deze verwoede medeburger er niet eens „met vriendelijke groeten" of iets anders liefs onder zet, maar zuiver van wege het feit alleen, kan ik het niet met hem eens zijn. Natuurlijk wel over de onver antwoordelijke maniakken, die over de sluisweg suizen als ware het het circuit van Zand- voort, want daar heb ik mij al geruime tijd in woord en ge schrift over opgewonden en dat zal nog wel eens gebeuren. Al ben ik de leeftijd der avondlijke schoen, van roe en mij ter enigszins ontgroeid, ontstijgen aan de romantiek van deze dagen doet men noch als mens, noch als vader, dus moogt gij van mij aannemen, dat ik elke avond weer met opwekkende stelligheid mee-geloof aan het bestaan van ene Heilige Nicolaas, die chocolade beesten op zulk een voortreffelijke wijze door brandende viertjes en nauwe schoorstenen weet te goochelen. Daarom moge ik mijn stem met enige klem verheffen te- Mijn hofdichteres. mevrouw F. Zijl van het Stephensonplein heeft met mij gemerkt, welk een rol in het menselijk leven ver vuld wordt door het toeval en zij heeft deze ervaring in een ge dicht neergelegd, dat niet zo schoon en wel-geciselcerd is als haar eerste poëem in dees' nieuwstijdinge over de nettenboet- sters, maar dat ik u toch ook weer niet wil onthouden. Hier dan; Zaterdag stond ik in een winkel, Trouw te wachten daar als klant Toen een dame tot mij zeide ,,'k Las u net nog in de krant." Ik zei:„Nee mevrouw, dat kan niet. Ik ben geen bruid of is 't weer met het boetsterslied? Nee sprak zij, ge hebt gewonnen Met een prijsvraag 'k heb het toch goed? Ge woont toch Stephensonstraat 23? Ik weet zeker, dat jij het wezen moet! Je hebt de eerste prijs gewonnen Vijftig gulden, 't is heus waar Nou, kwam ik is dat even voor elkaar Ik doe vaak met puzzels mee, maar winnen deed ik nimmer wat Nu ben ik dubbel en dwars tevreê. Want vijftig gulden is een schat 'k Wil u dan ook hartlijk danken Donderdag kwam de postwissel aan Heb er fijn m'n Sinterklaaskoop mee gedaan. Prachtig is uw nieuw bureau - bent U er tevreden mee? Ik wens u toe nog menig nieuwe abonnee. Wél gefeliciteerd dan bij deze nogmaals en bedankt voor de tegenprestatie. Mocht ik zitten met een rijmwoord m deze moei lijke dagen, dan kom ik even aan. gen de wijze, waarop wij in Velsen Sinterklaas menen te moeten inhalen. Met alle eer voor de organisatoren, maar heus, geloof me nou het is een kinderfeest en geen grote mensen-feest. Die mogen er bij zijn, maar ze zijn naar het schellinkje verwezen en de kinders staan stalles en front- balcon. Een goedheiligman, die dan ook plechtige redevoerin gen gaat plegen over een Vel- ser gemeenschap in een mid denstand staat excuseer Sint, maar het móet er even uit te bazelen. Hij moet over zijn paar*.. vertellen en over de moeilijke tochten over de daken, die hem weer be klemmen, maar die hij met de euvele moed van een dappere grijsaard wil overwinnen. De rest is op zo'n moment grote mensen-lariekoek, hoe ernstig het ook in die grote-mensen- hoofden gegrift mag staan, We doen het heus te deftig en te stijf en te zakelijk. We halen Sint niet in nee, we bejuichen op die manier onze eigen voortreffelijkheden. Namens Velsens gelovige jeugd reken ik in december 1957 op een knetterende re vanche. Anders moeten de or ganisatoren maar eventjes, heel eventjes natuurlijk van wege hun onmisbaarheid, de zak in. Ik wil niet zover gaan en hen tot pepernoten laten vermalen, want dat ware al te ernstig. Er wórdt inderdaad maar raak gereden op die Sluisweg en men stóórt zich inderdaad weinig aan de dwingende stoplichten, zodat het tege moetkomend verkeer plotse ling allerlei wezens op brom mers en fietsen tegenover zich ziet op punten, waar men el kaar maar nauwelijks voorbij kan. Maar om deze rancune nu meteen maar af te reageren met het glad maken van hele sluisdeurenm'n waarde IJmuidenaar, het kwaad met kwaad vergelden heeft slechts de vergelder getroffen sinds de eerste holenmens op deze dom me wijze begon te leven. Tóch heel erg met u eens, dat er hoognodig eens een paar barse tikken moeten worden uitgedeeld aan het corps der naar-huis-toe-vliegers. Maar niet zo. De praktijk des fietsenden levens bewijst telkens weer, dat kleine oorzaken grote ge volgen kunnen meedragen. Een mijner oplettende vriendinnen uit het goede Velserbeek ver telt mij het verhaal van haar huisgenote, die per rijwiel de immer gesloten overweg in de W ijker straatweg trachtte te passeren en met een groep eveneens volhardenden op het vieren van de feestdagen thuis gestelde-fietsers voor de ge sloten bomen stond te wach ten. Je kunt daar nooit weten, of je nog thuis komt. Toen dat moment tenslotte toch kwam, reed een elfjarig meisje voor deze dame, dat plotseling stopte om een vrien dinnetje af te wachten, dat klaarblijkelijk in het groot ge woel verloren gereden was. Op het smalle fietspaadje, dat daar sinds jaar en dag hele families naar hét leven staat, ontstond door de kleine verkeersfout van het kind een grote opstopping, die bijna een opstopper werd: een bestel auto reed inderhaast uitwij kende wielrijders tegen het textiel en zo ging dat een poosje verward verder, tot een iegelijk mopperend maar onbebloed de weg ver volgde. Stoppen zonder omkijken mensen, het is toch zo ge vaarlijk. Lampenier Niet alleen Egyptische vrouwen, maar ook in Egypte wonende Syrische vrouwen worden door officieren van het Egyptische leger onderwezen in het gebruik van vuurwapens. De foto laat zien hoe Syrische vrouwen en meisjes in een kamp bij Cairo schiet oefeningen krijgen. Rechts op de voor grond Hanaa, dochter van de Syrische president Sjoekri El Koeatli en echt genote van de Syrische consul in Cairo ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling BRIGITTE BARDOT Frankrijk's populairste filmster in het meisje zonder sluier Liefde en dood in een onverbiddelijk duel. Een film vol avontuur en hartstocht! Toegang 18 jaar. Vrijdag a.s. komt „MARCELINO". WOENSDAG 28 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het duivelspaard". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel ge bouw, open van 9.30-12 en 14.30-16.30 u. Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw. Humanitas, afd. Velsen, 20 uur. film avond in het filmlokaal van de Nijver heidsschool te IJmuiden-O. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Chr. Jeugdkoor „Zanglust", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. VELSEN-NOORD „Evangelie en industrie", 20 uur, Herv. Wijkhuis, lezing. VELSEN Raadhuis, 14 en 19.30 uur, begrotings vergadering. DONDERDAG 29 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Manina, het meisje zon der sluier". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als-woensdag. I. v. A. O., 20 uur, Cultureel Gebouw, Rembrandtavond. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- Heidestraat, open van 1012.30 uur. Marktplein, 1421 uur: Sint Nicolaas- markt. Vrouwenbond P.v.d.A., zaal Abelenstraat, 20 uur, viering vrouwendag. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 15