L. MEYER Ook Sint Nicolaas „IJmondstad" Voorstel tot herziening der onderwijzerssalarissen Sleper „Titan" behoedde Turkse „Rusen" voor stranding op kust Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee o.a. eerste klas horloges Iel. 4787 Tel. 4787 Boodschappendienst DONDERDAG 29 NOVEMBER 1956 23 ^Brieven aan de redactie Boerderij te Nieuw-Vennep totaal uitgebrand Ruim twee ton schade Laatste nieuws over de Polderman Auto gekraakt in de Lorenzstraat Ook de nieuwe „Zeeland" in actie Wiron III met stormschade binnen Hoofdprijzen Staatsloterij Internaat aan Visserij - school? Sint Nicolaas vanavond niet door IJmuiden Scheepvaart STADSSCHOUWBURG „Moederdag Nuttige Sint Nicolaas cadeaus De Zonnebloem AAF v. PEL Minister Cais heeft aam de Tweede Ka mer medegedeeld dat thans een regeldngs- voonstel tot herziening van de onderwij zerssalarissen. is opgesteld. Dit voorstel zal zeer binnenkort in de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg voor het lager onderwijs aanhangig worden, gemaakt. Er wordt ook aandacht aan de positie van schoolhoofden gewijd. De minister acht het, gezien het verband tussen het salaris van een schoolhoofd, samengesteld uit het salaris van de hoofdaktebezitter en. de hoofdenmarge, en de salarissen van met de onderwijzers vergelijkbare functies, niet Verkort weergegeven) N.O.C. Gaarne zou ik zien dat u het navolgende plaats in uw dagblad zult ge ven.. Ik ben sedert 4 jaren Brits onderdaan, doch Nederlandse belangen en gedragin gen staan mij nog steeds zeer na. De be slissing van het Nederlands Olympisch Co mité om niet aan de spelen in Melbourne deel te nemen is hier door Nederlanders en. Australiërs slecht ontvangen. Het valt zeer te waarderen dat de gelden voor de uitzen ding van het Nederlandse team ten bate van Hongarije besteed zullen worden. De vraag rijst echter of het Nederlandse volk afgezien van die gelden niet een redelijk bedrag bijeen kon. brengen om Hongarije te helpen. (1). Wat de mensen hier echter opvalt en. er gert is dat Nederland als een kleine natie de allures van een groot land aanneemt en bovendien sport met politiek doet samen gaan. Als klap op de vuurpijl valt te ver melden dat Hongarije zelf een groter team naar Australië heeft gezonden dan het oorspronkelijke Nederlandse team. (2) Zoals overal bekend had Nederland reeds enkele Olympische atleten, in Melbourne, het Nederlandsch Olympisch Comité had de gulden middenweg kunnen inslaan door deze Nederlanders toe te staan deel te nemen. Zulk een houding zou de hulp aan. Hongarije geen nadeel berokkenen. Het Nederlands Comité heeft het echter nodig geoordeeld de paar Olympische atle ten reeds in Melbourne aanwezig, te dwin gen voor de aanvang der Spelen, naar Holland terug te keren. Deze mensen was het niet eens toegestaan hier als toeschou wers tot na de spelen te blijven. Zulk een Gestapo-houding doet het Ned. Olympisch Comité geen goed. Erger is, dat dit helaas op Nederland als natie terug slaat. (3). Volgens een kranten-uitknipsel hierbij ingesloten is het zelfs de Nederlandse pers niet toegestaan de Spelen te reporteren. Dit is nog wel het allerergste. (4). De Nederlandse immigranten in Austra lië zijn, niet alleen zeer teleurgesteld, doch zij vragen zich af wat de mensen in Hol land toch bezielt. Nederlanders hier voelen zich in geest en in aard hoe langer hoe ver der van Nederlanders in Holland wegval len. De acrobatiek van het Nederlands Olympisch Comité verhaast dat proces. indien de houding van het Nederlands Olympisch Comité de gevoelens van de hele bevolking in Nederland weergeeft, kan alleen gezegd worden dat de Neder landse bevolking over de jaren nog steeds even zwartgallig en zwaarmoedig is geble ven. als voorheen. De Australiërs, als grote sportliefheb bers, zullen niet'gauw vergeten dat Neder land zich terug trok. De Nederlanders hier staan nu in een enigszins ander licht en onze populariteit is een slag toegebracht. Het is moeilijk aan te nemen dat de hou ding van de 65 deelnemende landen te la ken is. Het Nederlands Olympisch Comité heeft zich als weldoener opgeworpen en schreeuwt dit van de daken. (5). E. R. T. LES, 14 Eastern Avenue, EAST NEWBOROUGH. via Moe Victoria-Australia. Naschrit van de redactie: ad (1). Het Nederlandse volk h e e f t een zeer redelijk bedrag bijeengebracht, buiten de Olympi sche gelden. ad (2). Wanneer een klein land een on afhankelijke en eigen mening heeft en deze in. praktijk brengt, neemt het niet de allure aan van een groot land. Klein of groot heeft trouwens niets met meningen te maken. Of mogen enkel lange mannen in Australië wellicht een eigen mening hebben? Wat Hongarije deed of niet deed, was voor Nederland niet van belang. De Hon.gaa.rse regering van na de opstand heeft hier namelijk weinig prestige. ad (3). Het aanwezig blijven van toeval lig reed® te Melbourne aanwezige atleten zou oncollegiaal geweest zijn. Wat de Gestapo met dit alles te m-aken heeft, is niet erg duidelijk. ad (4). Het allerergste lijkt ons, dat Australische kranten zo plompverloren en dom onwaarheden, ten beste geven. Wie kan een. Nederlands journalist verbieden, iets te „reporteren"? De Nederlandse kran ten staan vol van de Olympische Spelen en dat er geen eigen Nederlandse verslag gevers in Melbourne zijn, is een. kwestie van volkomen vrije beslissing der nieuws- organen. De houding van het N.O.C. geeft niet het gevoelen, van het hele Nederland se volk weer, doch afwijkende meningen zijn zeker niet gebaseerd op de overwe ging, dat we ons best moeten doen om bij het buitenland in de smaak te vallen. En zwartgalligheid heeft er uiteraard mets mee te maken.. Er zijn zelfs heel veel yr°" lijke en goedgehumeurde Nederlanders, meneer Les. Altijd geweest. ad (5). Als de Nederlanders nu in een andier licht staan bij de Australiërs en bij voormalige Nederlanders aldaar, dan is dat vorige licht wel van bedenkelijk karakter geweest. Want Nederland heeft tenslotte nog tal van pijlers voor zijn goodwill m het buitenland, die door de al of met aan vechtbaarheid van een tamelijk onbelang rijke beslissing als die van het N.O.C. on geschokt zouden dienen te blijven. Red. juist de hoofdenmarge te herzien voor dat het salaris van de hoofdaktebezit ter zou zijn vastgesteld. Het tekort aan docenten kan naar de mening van de minister niet als een. op zichzelf staand verschijnsel worden gezien. Als gevolg van de overspannen arbeids markt is immers op alle terreinen van het maatschappelijk leven, zowel voor de ho gere als de lagere functies, een tekort aan personeel. De minister is van oordeel, dat van een onvoldoende beloning der docenten in het algemeen niet kan worden gesproken. Er kennende, dat de salarissen van enkele groepen van docenten voor verbetering in aanmerking komen, meent hij er op te moeten wijzen, dat deze verbetering wil de verhouding tussen de honorering van de in het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren voorkomende functies niet in ernstige mate worden verstoord slechts van beperkte omvang zal kunnen zijn. De minister is va.n mening, dat het wen selijk is binnen niet al te lange tijd te ge raken tot de invoering van een partiële vormingsplicht gedurende een of meer ja ren na de leerplichtige leeftijd. Hij acht dit noodzakelijk om de overgang van het be schermende schoolmilieu naar de zelfstan dige maatschappelijke werkzaamheid zo gunstig mogelijk te laten verlopen. Het schoolonderwijs eindigt op een moment, dat deze jeugd nog maar amper aan haar werkelijke psychische en physieke ont plooiing toe is, of er zich nog midden in bevindt. De minister is van mening, d.at de invoe ring van een partiële vormingsplicht een geschikte aanloop vormt tot de verlenging van de leerplicht voor volledig dagonder wijs, die, gezien het tekort aan docenten en gebouwen, niet op korte termijn is te ver wezenlijken. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt in zijn begroting mee, dat de Staten-Generaal binnenkort een wetsontwerp zal bereiken tot het tot regel maken van de zesjarige school voor gewoon lager onderwijs. Over de plannen tot verlenging van de cursusduur van de vijfjarige hogere bur gerschool luidden de reeds ingewonnen adviezen zeer verschillend. Een inmiddels ingekomen advies van het rectorencollege geeft aanleiding tot nadere studie. Een be slissing hieromtrent zal echter spoedig wor den genomen. Over de invoering van verkeersonder- richt bij het voortgezet onderwijs zegt de minister, dat met de stijging van de leeftijd der leerlingen het accent in nog sterkere mate van het onderricht in de regels van het verkeer verschoven dient te worden naar de opvoeding tot een goed weggebrui ker. De minister is zeer tevreden over de spoedcursussen voor opleiding tot onder wijzer. Van de 1853 cursisten zijn er 1823 geslaagd. Hiervan waren eind oktober reeds 1634 bij het onderwijs werkzaam; 70 zijn in militaire dienst opgeroepen en van 3i stond de benoeming'op een later tijdstip reeds vast. Het uiteindelijk rendement van deze spoedcursussen zal ongeveer 95 pet bedragen. De kosten voor de beloning van de docenten, voor exploitatievergoeding en voor uitkeringen aan de cursisten hebben totaal f 5.680.000 bedragen. Een vraag in het Voorlopig Verslag over door de gemeenten verrichte uitgaven voor het geven van lichamelijke vorming in de lagere school meent de minister aldus te moeten verstaan, dat zij inhoudt, of de be zoldiging van onderwijzers in de lichame lijke oefening van rijkswege aan de ge meente- en schoolbesturen wordt vergoed. Dit is evenmin als ten aanzien van de be zoldiging van andere vakonderwijzers het geval. Een dergelijke vergoeding acht de minister ook niet noodzakelijk. Naar zijn mening kan het onderwijs in de lichame lijke oefening aan de klasseonderwijzers worden opgedragen. Zo nodig zal een klasseonderwijzer dit vak voor een of meer zijner collega's, die op dit terrein minder bekwaam zijn gebleken, moeten geven. Woensdagavond omstreeks vijf uur is brand ontstaan in de kapitale boerderij van de landbouwer J. Verkuijl, Sloterweg 1274, onder de gemeente Nieuw Vennep (Haar lemmermeer). De boerderij met ingebouwd woonhuis, alsmede de gehele inventaris, ging totaal verloren. Het vee kon worden gered. In de boerderij lag ook het kermisma- teriaal van de kermisexploitant A. van der Pauw Kraan uit Leiden opgeslagen, be staande uit autootjes en de volledige op bouw van een kermistent. Ook dit mate riaal ging verloren- De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat men werkzaamheden verrichtte aan de autootjes van ae kermis-exploitant. Toen men een auto startte is vermoedelijk een vonk overgeslagen op gedroogde ^anc'" bouwgewassen. In enkele ogenblikken tijd was de gehele boerderij een vuurzee. Aan redden viel niet meer te denken. Met moei te heeft men nog het vee kunnen bevrij den, hoewel twee geiten tenslotte in de vlammen omkwamen. De gehele inventaris, bestaande uit de volledige inboedel van het woonhuis, alle landbouwmachines en opgeslagen gewas sen, ging verloren, alsmede al het mate riaal van de heer Van der Pauw Kraan. De bewoners van de boerderij waren niet thuis. De schade voor de landbouwer wordt ge schat op 150.000 gulden, voor de kermis exploitant op 60.00 gulden. De brandweer van Nieuw Vennep, Hoofddorp en Aalsmeerderdijk rukte met groot materiaal uit en waren de brand om streeks 10 uur woensdagavond meester. Met het nablussingswerk was men hedenmor gen nog steeds bezig. Nader is gebleken, dat de trawler Jo hannes Polderman, die om de Noord ma- chineschade opliep, niet gesleept hoeft te worden, maar onder escorte van de Maria van Ilattem naar IJmuiden thuisstoomt. De machine loopt op vier cilinders, alles is wel aan boord. In de Lorenzstraat is gisteravond een aanrijding gebr ird doordat een automobi list, die met zijn dochtertjes uit het Velser- bad kwam door de regen en hagel een ge parkeerde vrachtauto niet opmerkte. Zijn personenwagen schoof gedeeltelijk onder de vrachtwagen en werd aan de voorzijde totaal vernield. De meisjes en de bestuurder liepen lich te verwondingen op. ;OOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC»OOOOOOOOOOOOOOOC jj EEN SCHERPE AANKLACHT van 8 de verkeersmentaliteit vond gistermid- j 8 dag burgemeester Kwint in Sonneurs 8 boek „Hippische herfst": „in de j 0 goedheid mijns harten wil ik aannemen, dat het alleen maar béte onkunde be- 8 nep.ens wat zielig gemiste educatie is, i die hen (de automannen) met een vaart 8 van 70 a 80 km paarden en honden 8 doet passeren op een glad, betonnen 8 dek, al wordt dit wel wat moeilijk, 0 wanneer een beleefd-verzoekend hand- f cj gebaar alleen maar een door het raam- 8 Pie gewrongen hoofd, waaruit nogal S minne klanken golven, tot resultaat B heeft". 8 Dat dit inderdaad op vele Nederland- se weggebruikers past, meende de 8 raadsvoorzitter te moeten bevestigen en hij nam dan ook aan, dat niet borden 8 en bordjes, maar een andere mentali- teit de verkeerschaos kan veranderen. XXXXXXX>000<X>CO0000G0000000000000000CO000CXXXXXXX>0000000C OP EEN HOOGLOPENDE ZEE, die werd opgestuwd .door buien met stormkracht tien is de sleepboot „Titan" van Bureau Wijsmuller n.v. vannacht omstreeks twee uur uit IJmuiden vertrokken om onder commando van kapitein J. de Koe volle kracht in zuid-westelijke richting te varen. Dertig mijl ten west-zudd-westen van IJmuiden had de kapitein van het Turkse stoomschip „Rusen" geseind, dat het schip op de kust dreigde te stranden, daar op de hoge zee niet voldoende vaart kon worden ge maakt. De „Titan" maakte vanmorgen omstreeks zes uur vast en houdt de „Rusen" thans op zee. Terwijl alle loodsdiensten langs de Ne derlandse kust waren gestaakt worstelde de Turk „Rusen", die in 1910 werd ge bouwd en die 4427 ton meet, met een hoge zee op 52.14 noorderbreedte en 3.50 wes terlengte. Daar het schip vrijwel geen lading in had en hoog op de zee lag, moest de kapitein tenslotte vaststellen, dat de „Rusan" langzaam in de richting van de kust verdaagde. Hij maakte hiervan mel ding, waarop Bureau Wijsmuller n.v. haar diensten aanbood. Even later was ook L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst met haar sleepboot „Maas", die in Hoek van Holland gestationneerd ligt, actief. Uit IJmuiden ging de „Titan" naar zee en later vertrok van de Hoek ook de „Maas". Het werd een wedloop tussen deze twee concurrenten, die werd gewonnen door de Wijsmuller-sleper met kapitein J. de Koe. Toen de „Titan" enige minuten vast had, kwam de „Maas" naderbij. Inmiddels was uit IJmuiden ook de pas gearriveerde sleepBoot „Zeeland" (2400 pk.) vertrokken om desnoods assistentie te ver lenen, wanneer de „Titan" het werk niet alleen af kon. Kapitein M. de Koe had de bemanning ijlings in IJmuiden bij elkaar laten roepen en stoof om vijf uur met het vlaggeschip het zeegat uit. Vanmorgen had alleen de „Titan" vast en escorteerde de „Zeeland" de sleep. Wan neer de loodsdienst te Hoek van Holland in de loop van vandaag wordt hervat en de weerberichten wijzen hier wel op dan zal de „Rusen" door de sleepboten naar Rotterdam worden gebracht. Wachtsman ontsprong de dans De kotter Wiron III (IJM 221) is van morgen deerlijk beschadigd binnengeko men: een zet water heeft maandagmiddag om vijf uur de meeste ruiten van de brug met sponningen en al en het schot tussen stuurhuis en radiohut versplinterd; de deu ren werden er uit geslingerd. Wachtsman P. v. d. Meij is er heelhuids van afgekomen doordat hij zich aan het stuurrad vastklemde en net achter het heel gebleven raam stond. Daarvoor was de kracht van de golf al gebroken door de voormast. De kotter heeft in 10 dagen door het stormweer 5 trekken kunnen doen en ver scheen met slechts 30 kisten aan de markt. IJM CRT (4e klasse 8e lijst) ƒ2000: 4845 18498 f 1 SOA- 1R799 900R1 1000: 1739 5489 7963 9030 10698 12023 14284 20886 21006 400: 2070 2128 2927 6431 7448 14446 17901 17988 18922 20439 200: 1415 1723 2132 2825 3129 4253 4513 4614 5088 5275 7057 7987 9122 12931 13093 13933 15487 16267 17677 18823 18852 19400 20041 20895 Minister Cais verklaart in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van zijn departement dat hem niet bekend is in hoeverre de inpoldering van het IJselmeer en het Deltaplan kans op een grotere belangstelling uit die streken voor de zeevisserij zal geven, evenmin of deze verhoogde belangstelling blijvend zal zijn en het verbinden van een internaat aan de Gemeentelijke Visserijschool te IJmuiden rechtvaardigt. Indien een inter naat in een bestaande behoefte zal voor zien, gezien de spreiding van de visserij- scholen, en de gemeente Velsen voorne mens is een internaat aan haar school te verbinden, is de minister gaarne bereid voor zover het hem mogelijk is hieraan zijn medewerking te verlenen. Naar wij vernemen zal de tocht van Sint Nikolaas II door een gedeelte van IJmui den vanavond niet doorgaan. De reeds verleende vergunning om ter gelegenheid van de Sinterklaasmarkt op het Marktplein de goedheiligman in te ha len werd namelijk ingetrokken zodat van avond alleen de begeleiding, de IJmuider Harmonie, een wandeling door de straten zal maken. Sint Nicolaas zal zijn intrek nemen in café Kraak aan het Marktplein waar hij de door de marktbezoekers gewonnen prij zen zal uitreiken. Het gemeentebestuur gaat, zoals bur gemeester mr. M. M. Kwint gisteravond in de raad reeds meedeelde van het prin cipe uit, dat Sint Nikolaas slechts eenmaal wordt ingehaald en dat is vorige week zaterdag gebeurd. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 88 V. 3 Nedl. 1962/64 89 Vs A. K. U 201% 202 Calvé Delft 280 Van Gelder Zonen 197% K. N. Hoogovens 290 Nederl. Ford 310 N. Kabelfabriek 280 gew.Philips Gloeil. 238 225 pref.Philips Gloeil. 150 Unilever 327 316 Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. 713 >2 Konkl. Petroleum 712 679 A'dam Rubber 71% Holl. Amer. Lijn 184% N. Scheepv. Unie 164% Phs. van Ommeren 300 H. V. A 88% Verg. Deli Mijen 96 Amsterd. Bank 210 Ned. Handel Mii 166% Rotterd. Bank 178% Twentsche Bank. 182 Anaconda Copper 76 Bethlehem Steel. 174 U. S. Steel 69% General Motors 44% 85% 38% Weinig vandaag Als enige trawllogger was vandaag de SCH 117 „Onderneming 3" (van 15 nov.) binnen met 200 kisten schelvis, 150 ma kreel en 70 diversen. De braadschelvis no teerde 3348, pennen 3651, klein- middel schelvis 3851, goede makreel 3135 en kleine makreel 14. Wat er komt Voor de vrijdagmarkt komt de trawler „Allanwater" (van 20 nov.) met 630 kis ten, waarvan 440 schelvis, 40 d'ichte schel vis, 65 haring, 35 makreel, 25 gul en wij ting, 5 diversen. De trawler „Maria van Hattem" (van 16 nov.) komt ook op huis aan. De trawler heeft gisteravond' de trawler „Johannes Polderman" op sleeptouw genomen, daar de „Polderman" op 58 noorderbreedte ma- chineschad'e had opgelopen. Het schip „liep op slechts vier poten". De sleep moest gis teravond nog 300 mijl naar IJmuiden. Vanmorgen kwam de melding dat de „Polderman" ondanks de vier poten weer op eigen kracht draait. De „Van Hat tem" blijft echter in de buurt. De vangst van de „Van Hattem" is 705 kisten vis, waarvan 380 haai en rog, 180 schelvis, 30 gul en blanke koolvis, 25 koolvis, 20 ge stripte wijting, 10 dichte wijting, 15 haring, 35 gestripte makreel, 60 dichte makreel. Vanmorgen was nog niet bekend' wanneer het schip te IJmuiden binnen zou zijn. Oudste boten zijn nu: KW 80 (van 13 nov.); „Ada" (van 16 nov.); „Herman", „Nonma Maria", „Vikingbank" (van 17 nov.), „Tzonne", „Amsterdam", „Ariadne", KW 81 en 122 (van 19 nov.). Binnengekomen SCH 117 Onderneming III. Geen. Vertrokken En op zee De trawlers om de Noord hebben giste ren af en toe weer gevist; het weer was iets beter. De dagvangsten liepen van 150 200 manden hoops. De „Amsterdam" meldde een trek van 70 manden hoops, waarbij 20 makreel; de „Vios" een trek van 80 manden hoops; de „Curapao" een trek van 75 manden hoops en de „Klaas Wijker" een trek van 30 manden. In het Kanaal was het nog steeds slecht weer; er werd niet gevist. Arnedijk, 27 v. Rotterdam, 28 te Antwerpen. Alhena, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelkade, 28 te Rotterdam. Atje Ray S, 27 v. Norfolk n. Rotterdam. Albireo, 28 v. Madras n. Colombo. Alderamin, 28 v. Colombo n. Madras. Alioth, 28 te Montevideo. Ampenan, 29 te Tj. Priok. Amstelmeer, 30 te Singapore verw. Arendskerk, 28 te Ppuillac. Arkeldijk, pass. 29 n. Celebes n. Philippijnen. Abbekerk, 28 700 m. n.o. Diego Garcia n. Kaapst. Akkrumdijk, 28 te Buenos Aires v. Montevideo. Alnati, 28 te Montevideo v. Buenos Aires. Artemis, 30 te Curasao v. Port of Spain. Alwaki, 28 te Weser. Amor, 28 te Lissabon v. Cartagena. Ariadne, 28 90 m. w. Kp. Matapan n. Piraeus. Alkaid, pass. 28 Vlissingen n. Rotterdam. Ampenan, 27 te Semarang. Aldabi, 28 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alphard, pass. 28 Madeira n. Rio de Janeiro Angolakust, 28 te Novoredondo. Breda, 27 te Amsterdam. Baarn, 28 rede Pta. Cardon. Bataja, 28 v. Surabaja n. Makassar. Beninkust, 29 te Freetown verw. Billiton, 28 v. Semarang n. Surabaja. Bintang, 29 te Singapore. Borneo, 27 v. St. Vincent n. New York. Bloemfontein, 28 te Kaapstad v. Pt. Elizabeth. Bengalen, 28 v. Genua n. Rotterdam. Cottica, 28 te Amsterdam. Caltex Delft, 29 te New Orleans. Caltex Utrecht, pass. 28 Algiers n. Sidon. Camitia, 23 te Curagao. Castor, pass. 27 Landsend n. Guadeloupe. Charis, 27 v. Belwaarde n. Amsterdam. Clavella, 28 bij Abadan. Cradle of Liberty, 5/12 te Philadelphia verw. Coryda, 28 te Calcutta. Calamores, 29 te New York. Daphnis, 28 v. Guanta, 29 te Curagao. Dordrecht, 8 12 te Philadelphia verw. Duivendrecht, 2/12 te Rotterdam verw. Etrema, 27 v. Rotterdam n. Curagao. Eemdijk, 28 v. Lissabon n. Havana. Eos, 29 te Rotterdam verw. Fairsea, 25 v. Melbourne n. Kaapstad. Friesland KRL, 28 dw. East-Londen n. Mauritius. Gouwe, 28 te Dakar. Gaasterkerk, 28 v. Yokohama n. Takubar. Gessenkerk, pass. 28 eil. Amsterd. n. Fremantle. Guineekust, pass. 26 Finisterre n. Amsterdam. Hecuba, 27 v. Trinidad n. Amsterdam. Hydra, 27 v. Amsterdam n. Bremen. Hilversum, 28 te Mahe. Hersilia, 28 te Paramaribo. Hera, 27 v. Funchal n. Barbados. Hestia, 28 te Philadelphia. Hathor, 1/12 te Willemstad verw. Iberia, 28 te IJmuiden. llos, 27 dw. Finisterre n. Antwerpen. Jagersfontein,, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Jupiter, 28 te Rotterdam. Kellia, 28 te Ornskoldsvik* Kermia, 28 v. Holtenau n. Hamburg. Kertosono, 29 te Balboa. Kabylia, 28 290 m. z.z.w. Fayal n. Pauillac. Khasiella, 28 260 m. n.w. Cochin n. Singapore Keizerswaard, 28 v. Willemstad n. Columbia. Kota Inten, 28 te Dakar v. Kaapstad. Kaiydon, 28 te Plymouth. Korovina, 28 v. Avonmouth n. Glasgow. Kieldrecht, 8/12 te Colombo verw. Kota Baroe, pas. 28 Kp. De Goede Hoop naar Perzische Golf. Laertes, pas. 27 Kp. De Goede Hoop n. Penang Lekhaven, 27 te Antwerpen. Leopoldskerk, 27 v. Kuweit n .Abadan. Lindekerk, 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Liberty Bell, 2/12 te Cadiz verw. Lissekerk, 28 te Abadan. Langkoeas, pass. 29 Teneriffe n. Napels. Maureen, 28 v. Rotterdam n. New York. Maasland, 27 v. Bahia n. Las Palmas. Meerkerk, 27 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Mitra, 27 te Curagao. Macoma, 29 te Geelong. Meliskerk, 27 v. Dakar n. Berre. Metula, 29 v. Pladju n. Pulubukom. Mylady, pass. 28 Kp. Finisterre n. Bremen. Myonia, 29 te Reunion. Mitra, 28 te Curagao v. Stanlow. Moordrecht, 2/12 te Mena Al Ahmadi verw. Mijdrecht, 30 te Houston verw. Maasdam, 29 te Southampton. Maas, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Marpessa, 28 te Roterdam. Mataram, 28 v. Marseille n. Genua. Nanusa, 28 te Belawan. Notos, 27 v. Genua n. Livorno. Nestor, 28 te Amsterdam. Orestes, 28 te Pto. Barrios. Osiris, 23 dw. Cuba n. Baltimore. Oostkerk, 28 v. Melbourne n. Sydney. Parkhaven, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Poelau Laut, 28 te New York v. Philadelphia, ^rins Willem Gepi;ge JBTederik, 28 450 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Papendrecht, 5/12 te San Lorenzo verw. Bëndrecht, 10 12 te Abada; Abadan verw. Perna, 28 v. Singapore n. Bangkok. Purfina Nederland, 28 850 m. n.o. Guadeloupe n. Amnaybay. Pvgmalion, 28 v. Pointe Aguitre te St. Johns. Prins Willem van Oranje, 28 te Montreal. Pieter S, 29 te Rotterdam. Rotti, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Raki, 28 te Kidjang. Rondo, 27 v. Surabaja n. Sungeigerong. Rotula, 28 300 m. z.w. Landsend n. Stanlow. Roebiah, 28 v. Mombasa n. New York. Rijndam, 28 v. New York n. Port Au Prince. Schelpwijk, 27 v. Las Palmas n. Europa. Schouten, 28 v. Hongkong n. Singapore. Stad Dordrecht, 28 te Palermo. Stad Maassluis, 28 v. Narvik n. Rotterdam. Sirrah. 28 te Singapore. Slamat, 28 te Penang. Sunetta, 28 te Adelaide. Scherpendrecht, 28 te Curagao. Sliedrecht, 30 te Las Palmas verw. Stentor, 26 v. Curagao n. Demerara. Seven Seas, 28 v. Rotterdam n. Montreal. Straat Banka, 29 v. Singapore n. Colombo. Singkep, 29 te Mombasa. Stad Amsterdam, pass. 28 Az. v. Golf v. Mexico Stad Arnhem, 28 v. Philadelphia n. Nederland. Stad Haarlem, pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Tabian, 28 te New York. Tara, pass. 28 Key West n. Galveston. Teucer, pass. 29 Reunion n. Durban. Tomini, 27 v. St. Vincent n. Mombasa. Trajanus, 23 te Puerto Plata v. Cd. Trujillo. Tabian, 28 te New York v. Boston. Tjibantjet, 30 te Tj Priok v Hongkong. Tiberius, 28 v. Horta n. Antwerpen. Van Noort, 24 te Singapore. Waterland, 28 v. St. Vincent n. Amsterdam. Willem Barendsz, 27 v. Curagao n. Kaapstad. Weltevreden, 28 v. Tj. Priok n. Padang. Wonorato, 29 te Chalna. W. Alton Jones, 10/12 te Mena Al Ahmadi verw. Wieldrecht, 6 12 te Bremen verw. Willemstad, 28 v. Port of Spain n. Barbados. Waterman, pass 28 Ouessant n. Amsterdam. Wonorato, 28 v. Calcutta n. Belawan. Willem Ruys, 28 v. Colombo n. Belawan. IJssel, 28 te Beyrouth. Zuiderkruis, 28 te Willemstad v. Christobal. Zeeland, 28 te Penang. Zijpenberg, 28 v. Melilla n. Londen. KLEINE VAART Admiraal Courbet. 28 v. Terneuzen te Herrang. Arctic, 27 v. Londen 29 te Rotterdam verw. Arnoudspolder, verm. 28 v. R'dam n. Lissabon. Admiral De Ruyter, 28 v. Antwerpen n. Dublin. Adm. Nelson, 28 v. Ellesmereport n. Stockholm. Amstelstroom, 28 v. Amsterdam n. Londen. Bergsingel, verm. 28 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Binnenhaven, 28 v. Rouen te Casablanca. Badzo, verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Casana, 28 v. Kopenhagen te Rouen. Coolhaven, verm. 1/12 v. Casablanca n. R'dam. Donau, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Da Capo, 28 30 m. z.w. Beachyhead n. Oporto. Duiveland, pass. 28 Kiel n. Antwerpen. Draco, 28 v Las Palmas te Amsterdam. Eems, pass. 28 Kiel n. Antwerpen. Erasmus, 28 dw. Smithknoll h. Amsterdam. Fiat, 28 v. Randers te Kopenhagen. Fiducia, verm. 28 v. Maassluis n. Boston. Geeststroom, 28 v. Colphester n. Maassluis. Henrica B, verm. 29 v. Lugnvik n. Quimper Hondsbosch, 28 v. Rotterdam n. Londen. Hoogland, 28 v. Rotterdam n. Pt. Talbot. .Joost, 28 v. Amsterdam n. Venermeer. ïïaba, 30 v. Londen te Rotterdam verw. Jaba, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam. Lindesingel, verm. 28 v. Zeebrugge n. Aalborg. Leuvehaven 29 30 v. R'dam te Kopenhag. verw. Midsland, 28 50 m o. Gt. Yarmouth n, Leith. Mudo, 28 te Vlissingen n. Aarhus. Musketier, 28 te Vlissingen. Marjan, verm. 28 v. Grimsby n. Aerolskolbing. Matthew, verm. 28 v. Rotterdam n. Nadendal. Mirzam N, 28 v. Abidjan te Nantes. Mynelis, verm. 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mypuck, pass. verm. 28 Kielerkanaal n. Antw. Maasym N, 28 dw. Gefle n. Grimsby. Noorderhaven, 28 v. Aarhus te Kopenhagen. Nero, pass. 28 Vlissingen n. Amsterdam. Nassauhaven, verm. 28 v. Rotterdam n. Antw. Nieuwland, 29 v. Grangemouth te R'dam verw. Nottingham, 28 v. Rotterdam n. Harlingen. Oranjepolder, 4/12 v. Casablanca te Rouen verw. Ponza, 27 te Cuxhaven. Poortvliet, verm. 28 v. Westport n. Ballina. Spaarnestroom, 28 v. Amsterdam n. Huil. Spes, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Tempo D, 29 v. Huil te Rotterdam verw. Trio, 27 v. Zaandam n. Stockholm. Westersingel, verm. 28 v. Aarhus n. Wismar. Wickenburgh, pass. 28 Dungeness n. Casablanca. Westpolder, 30 v. Rotterdam te Oporto verw. Willemijn, 28 v. Aberdeen te Middlesbro. SLEEPVAART Hudson, 27 140 m. z.o. Rangoon n. Rangoon. Loire, 27 dw. oostpunt Timor n. Bluff. Noordholland, 27 v. IJmuiden te Amsterdam. Oostzee, 27 290 m. z.o. Ceylon n. Priok. Thames, 27 300" m. z.w. L. Palmas n. Rio de Jar HARTELIJK DANK voor het overweldigende aantal gelukwensen, geschen ken en de enorme bloemen hulde, ons gebracht bij ons Huwelijk op 22 nov. j.l. Het was voor ons een mooie, onvergetelijke dag. W. F. KOK. M. A. KOK-VERDIKT. IJmuiden, Zeeweg 249. A. J. v. Leusen Arts Tot nader aankondiging worden uitsluitend ochtend spreekuren gehouden. PRODUCT door nijvere handen in Haarlem vervaar digd: Zond. 2 dec. 8 uur „Nieuw Ned. Toneelgez." ff Blijsp. v. A. Birabeau Regie: Ferd. Sterneberg met Marie Hamel, Bé Schenk, Marion Gobau, Aaf Bouber, Ton Kuyl, Louis Borel, Ferd. Sterneberg e.a. Normale prijzen. - Coupons geldig. Voorv. v.a. vrijdag 1015 uur. Telef. na 12 uur. „N O B E L T" ateliers voor lingerie, blouses en pyjama's. Leidsevaart 442 Tel. 38955 - Haarlem Nummerbrleven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Nlet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen VERLOREN WEDDEN SCHAP. Kennissen van een heel dikke meneer wedden met hem, dat hij niet zou sla gen voor een goed konfektie- kostuum. De korpulente me neer, vergezeld van zijn echtgenote, slaagde direkt bij CHRIS DUIN in de Kloosterstraat 35 te Bever wijk (Veel grote kostuums, ook met vesten). met als speciale reclame aanbieding: HERENHOROGES met stalen band, v.a. 24.50 DAMESHORLOGES v.a. ƒ28.50 Alles van le klas kwaliteit. KOEKOEKSKLOKKEN met als specialiteit een koekoek-speelklok, een prachtige combinatie. Eerst roept de koekoek en dan een aardig melodietje. Een lust voor het oog en het gehoor. FANTASIE WEKKERS. Speciale aandacht verdient in deze serie als Sint Nicolaas cadeau het aardige speelwekkertje, dat u naar believen wekt met gerinkel of met uw lievelingsmelodietje. Waar u ook bent, thuis of op reis, Een prachtige wekker voor zeer lage prijs! Wij demonstreren ze u gaarne. Komt u gerust eens bij ons aan en bewonder onze uitgebreide collectie GOUDEN RINGEN, MANCHETKNOPEN, HOR LOGEBANDEN, OORBELLEN, HANGERS enz. LANGE NIEUWSTRAAT 8 Bij Cultuurgebouw Wij accepteren ook alle betaalzegels. Uitgebreide sortering: Kinder-, Dames- en Heren zakdoeken Corsages, houten kralen, Sjaals en Kousen, voor getekende Lakens, Overhand doeken, Commodekleden, Kussens, Lopers, Kleedjes, Enz. enz. Geef een paar Nylons, Dubarry Sabrima, Discovery, e.a. SNELLIUSSTRAAT 37 hoek Hadleystraat Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie is voor een vlotte en goed kope bezorging van zijn ca deaus. Daarom verzendt hij natuurlijk per Ook uw adres! J. HALFF Warmenhovenstr. 91, IJm. Tel. 4787

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 15