Olympisch allerlei Gouden médaille op de drie kilometer steeple - na gewonnen protest - voor Engelsman Brasher De Olympische Spelen in cijfers Duitse hockeyers speelden gelijk tegen Pakistan Spelen Russisch voetbalteam scoorde niet tegen de Indonesiërs DONDERDAG 29 NOVEMBER 1956 15 Wielerofficials konden het niet eens worden TIENKAMP ATLETIEK ZWEMMEN WATERPOLO BASKETBAL ZEILEN BOKSEN VOETBAL HOCKEY „Ik hoop dat ik het de volgende keer nog beter zal doen", verklaarde gisteren de Olympische kampioen kogelstoten Par ry O'Brien. „De 20 meter grens zal spoe dig worden bereikt", voegde de Ameri kaan er aan toe. „Bq de training was ik steeds in goede vorm, maar vandaag bq de wedstrijden had ik niet het gevoel dat ik mijn wereldrecord zou kunnen ver beteren", aldus de 21-jarige luitenant bq de Amerikaanse luchtmacht. Over Parry O'Brien gaat het merkwaar dige verhaal, dat hij soms in de nacht opstaat om met de kogel te oefenen. Zijn fysieke vorm verzorgt hij verder door de regels van de voeding en hygiëne strikt in acht te nemen. Natuurlijk rookt hij ook niet. Bovendien oefent hij zich in het ge wichtheffen om zijn spieren te versterken. O'Brien sprak de hoop uit het volgend jaar naar Moskou te kunnen gaan om daar tegen Russische atleten te kunnen uitkomen. Gelukkig man Het hoofd bedekt met een wit linnen pet en zijn jas over zijn blauwe sport- kleding getrokken, maakte Kutz, de win naar van de 10.000 en 5.000 meter, gisteren de indruk van een gelukkig man. De Olym pische kampioen vertelde dat hij geen mo ment vermoeidheid heeft gevoeld en wan neer de baan in een betere conditie zou zijn geweest, wat minder week, zou hij een snellere tijd hebben gemaakt dan nu: 13 min. 39,6 sec.! „Ik had voor deze race geen enkel sche ma opgesteld voor mijzelf", verklaarde Kutz op een desbetreffende vraag, „be halve dat ik van het begin tot aan het einde de leiding wilde hebben. Ik dacht dat ik ervoor had moeten vechten om mij aan de kop te kunnen handhaven. In het begin van de wedstrijd wist ik niet eens wie mij op de hielen zaten en ik keek ook niet om dit gewaar te worden. Toen ik ongeveer 4 km had gelopen bemerkte ik dat ik een voorsprong had op mijn con currenten, hetgeen mij het vertrouwen gaf om mijn tempo nog te verhogen. Maar de weke baan is geen stevige grondlaag voor de voeten geweest". Gordon Pirie verklaarde van zijn kant dat wanneer de baan in een betere staat zou zijn geweest, Kutz ongetwijfeld het wereldrecord op de 5000 meter zou hebben verbeterd. Hij voegde er aan toe dat slechts één man in staat zou zijn geweest de Rus het hoofd te bieden, en wel zijn landgenoot Chataway, maar deze had last van maagkrampen. Hulp Moeder Aarde helpt de atleten in Mel bourne een handje bq hun recordpogingen. Engelse geleerden hebben namelijk uit gerekend dat de aantrekkingskracht van de aarde in Melbourne l/500ste minder is dan die welke in Helsinki bestond. De re den: Melbourne ligt verder van het mid delpunt der aarde verwijderd dan Hel sinki. Dr. J. C. Evans van het nationaal na tuurkundig laboratorium in Londen zegt dat deze mindere aantrekkingskracht be paalde atletieknummers als kogelstoten, discus- en speerwerpen zodanig kan be ïnvloeden, dat de prestaties met 0,2 per cent beter worden. Rekent men dit percentage over de Olympische records, dan zou de gecon stateerde mindere werking van het aard magnetisme betekenen dat in Melbourne de kogel nog 35 mm verder gestoten kan worden, dat de discus daar 10,1 cm verder kan worden geworpen, en dat de speer daar 15,2 cm verder zal komen, om enkele voorbeelden te noemen. Speer De Zweedse stalen speer, waarmee de Noor Danielsen het wereldrecord op 85,71 meter bracht en een gouden medaille be haalde, is het eigendom van de Pool Janusz Sidlo. Nadat de technische commissie deze speer goedgekeurd had voor de Spelen was Sidlo verplicht haar ter beschikking van alle deelnemers te stellen. Danielsen besefte al spoedig dat bij de gesteldheid van wind en weer op maandag noch de Held-speer noch de Finse speer van berkenhout doelmatig was. De Noor profiteerde van de gelegenheid de Zweedse speer te gebruiken, wat hem de zege bracht. De eigenaar van de speer, Sidlo, werd met 79,98 meter tweede. Namen blijven De woensdag is niet gunstig geweest voor Emil en Dana Zatopek. Ze zijn alle twee Olympische titels en Europese records kwijt geraakt. Want terwijl Dana vierde werd bij het speerwerpen, zat Emil op de tribune toe te zien hoe Kutz de 5000 "jeter won in een Olympische recordtijd. Maar al mogen records en titels van eigenaaar veranderen, de namen van de gro e - leten worden niet vergeten in de sport- wereld' Drie cracks Voor de halve finales van de 400 meter hebben zich o.m. drie Spence s geplaatst: de gebroeders Malcolm en Melville Spence uit Jamaica, en M. C. Spence uit Zu.d- Afrika. Dit heeft heel wat ^e.rw®r™"& gesticht bq de verslaggevers, die echter moeten erkennen dat de naam Sp vertegenwoordigd is in dit nummer. Ook al zijn dan de Olympische Spelen pas een week aan de gang, toch zijn er al atleten op de terugreis. Uiteraard in de eerste plaats om de verblijfkosten te drukken, maar veelal ook omdat men vreest dat vlak na de sluitingsplech tigheid een enorme opstopping zal ontstaan bij het boot en luchtverkeer. Zo zijn reeds talrijke Koreanen, Cubanen en Indiërs op weg naar hun land en vandaag zou nog een groep Zweedse roeiers de terugreis aanvaarden. De kans bestaat, zo heeft de leiding van het Olympisch dorp ver klaard, dat als men niet zo snel mogelijk vertrekt, dat men tot Kerstmis in het Olympisch dorp zal moeten blijven. En dat wil men in het algemeen niet riskerenHet kwam overigens vandaag weer tot enkele beslissingen. Zo kwam het goud voor de 400 meter in Amerikaanse handen, aange zien Charles Jenkins zich op dit nummer de snelste toonde. De eerste heat van de 1500 meter leverde een verrassing van belang op. De wereldrecordhouder op dit nummer na melijk, de Hongaar Istvan Roszavolgyi, werd uitgescha keld aangezien hij niet verder kwam dan de vijfde plaats. Ook de bekende Luxemburgse loper José Barthel werd ge ëlimineerd. Hij werd tiende in zijn serie. Op de 3000 meter steeple was het Olympisch goud voor de Hongaar Rosznyoi, maar de leider van de Engelse ploeg diende een protest in. De Engelsman Brasher namelijk ging als eerste over de eindstreep, maar werd gediskwalificeerd omdat hij de Hongaar geduwd zou hebben bij de laatste hindernis. Later op de dag wees de jury het protest van de Engelsman Brasher toe, zodat deze in de recordtijd van 8 minuten 41.2 seconden winnaar werd. De jury bepaalde dat Rosznyoi en Brasher met elkaar in contact waren gekomen tijdens de wedstrijd, maar dat dit onopzettelijk gebeurd is. In koud, winderig weer hebben de hockeypioegen van Duitsland en Pakistan 00 gelijk gespeeld tegen elkaar. Beide ploegen gaan naar de halve finales over. De eerste helft van deze wedstrqd gaf geen opvallend spel te zien. Het tempo lag niet hoog. De kleine Pakistaners, die verschillende soorten schoeisel droegen, terwq'I sommigen van hen ook op blote voeten speelden, waren de zwaardere Duitsers over het algemeen te glad af. De Duitse verdediging slaagde er echter in de Pakistaners uit de slagcirkel te houden en de weinige schoten op het doel werden door doelman Lucer gestopt De Duitse vleugelspelers Dollheiser en Rosenbaum lieten weer goed samenspel zien, maar de beste spelers waren ongetwijfeld de Duitse rechtsbinnen Radzikowski en de Pakistaanse linksbuiten Ahmad Anwar. Tegen het einde van de eerste helft trok Anwar zqn schoenen uit en van dat gewicht bevrqd speelde hq daarna een prachtige partij. Toen de tweede helft tien minuten oud was, geraakten de gemoederen verhit en de bijna drieduizend toeschouwers begonnen de Duitsers uit te jouwen en de Pakistaners aan te moedigen. In de tweede helft werd de meeste druk uitgeoefend door de Duitsers. Afghanen verloren In groep A van het hockeytoernooi heeft Sin gapore door snel en leven dig spel gemakkelijk van Afghanistan ge-wonnen. De barrevoets spelende Afghanen kwamen zelden over de helft van het veld en kregen voor de pauze vier goals tegen. Daarna kwamen ze beter op dreef, terwijl Singa pore wat verflauwde. Toch bleven de Afghanen iets in de minderheid, wat in een vijfde doelpunt van Singapore tot uit drukking kwam. Beter in Europa? Het is een der voetbaloffi cials plotseling ingevallen dat het beter zou zijn ge weest, als het Olympisch voetbaltoernooi in Europa zou worden gehouden in- plaats van in Australië. Het was Sir Stanley Rous, secre taris van de Englisch Foot ball Association, die deze inval kreeg. Hij zei dat het I.O.C. hetzelfde met het voet baltoernooi had moeten doen als met de Ruiterspelen, die in Stockholm werden ge houden. „Als zij toch wat betreft de ruiterspelen van het principe afweken, waarom dan niet met betrekking tot het voetbaltournooi", vroeg Rous zich af, erop wijzend, dat vele Eurpoese voetbalteams zich terugtrokken door de uitermate hoge reiskosten." „Er hadden zich 33 teams vor 't toernooi opgegeven, maar slechts 11 zijn opge komen", zei Rous. „Natuurlijk hebben de meeste teams geaarzeld om de dure reis te maken voor misschien maar één wedstrijd. Er zou een sterkere en meer gelijke com petitie zijn geweest als het toernooi in Europa was gehouden". Rous zag ook wel de goede kant van de zaak in, althans voor Australië, waar het voetballen op een laag peil staat. „Het is een goede propaganda en het aantal voet balsupporters, dat hier nog klein is, zal waarschijnlijk toenemen door de wedstrij den", zei Rous. „Melbourne zou misschien nooit zulk een prachtig voetbalveld hebben gehad zonder het Olympisch voetbaltoer nooi". Het Indonesische elftal heeft voor een van de grootste verrassingen van vele ja ren in de voetbalwereld gezorgd door in een wedstrijd van dc kwartfinales het machtige Russische team, favoriet voor de titel, een doelpuntloze draw af te dwingen, na verlenging. De wedstrijd was een van de merkwaar digste die men ooit gezien heeft. De Rus sen domineerden gedurende 98 percent van de speeltijd en van de verlengingen, maar slaagden er niet in de zeldzaam moedige en taaie Indonesische verdediging op de knieën te krijgen. Man voor man groter, sterker en sneller waren de Russen. Maar van de aftrap af stelden de Indo nesiërs, die volgens de experts verpletterd zouden worden, misschien wel met dubbele cijfers, acht man op in hun doelgebied. Alleen drie voorwaartsen bleven er bui ten. Deze tactiek fnuikte het korte spel der Russen, wier aanvallen telkens strand den op een muur van spelers, zich ver dedigend met de vastbeslotenheid van ter riers, zodat de favorieten niet verder kwa men dan tot een draw. De wedstrijd wordt zaterdag 1 december overgespeeld. De 1500 m De eerste serie van de 1500 meter hardlopen heren is gewonnen door de Duitser Richtzenhain, die met Jung- wirth (Tsjechoslowakije), Halberg (Nieuw-Zeeland) en Boyd (Engeland) naar de finale overgaat. De tweede serie was voor Lincoln (Australië), gevolgd door Ken Wood (Engeland), Ron Delaney (Ier land) en Tabori (Hongarije). De derde serie werd gewonnen door Ne ville Scott (Nieuw-Zeeland) gevolgd door Brian Hewson (Engeland), John Landy (Australië) en Gunnar Nielsen (Dene marken). De finale zal dus aan start zien verschij nen: Richtzenhain, Jungwirth, Helberg, Boyd, Lincoln, Wood, Delaney, Tabori, Scott, Hewson, Landy en Nielsen. In de eerste serie ging de Russische loper Pipine van start af aan kop, met Jungwirth, Wheeler (USA) en Baillieux (België) ach ter zich. Twee en een halve ronde gingen deze vier lopers aan het hoofd en bepaalden zij het tempo van het veld. Na twee en een halve ronde voegden Richtzenhain en Rozsavolgyi zich bij deze kopgroep, en bij het ingaan van de laatste ronde zat Richt zenhain aan de kop, met Rozsavolgyi in tweede positie. De beide koplopers namen twee meter voorsprong, maar toen kreeg de Hongaar een inzinking, waarvan Jungwirth, Ahlberg en Boyd gebruik maakten om zich bij Richtzenhain te voegen. Gevieren hadden zij bij het ingaan van het laatste rechte stuk zeven meter voorsprong. Zo gingen zij, af en toe omkijkend of hun positie niet kon worden bedreigd, gevieren, met Richt zenhain aan de kop, over de finish en naar de finale. Roszavolgyi uitgeschakeld De Hongaarse wereldrecordhouder voor de 1500 meter Istvan Rozsavolgyi (wereld record 3.40.6) Is in de eerste serie van het nummer, waarvoor hij favoriet was, uitge schakeld. En ook de Luxemburger Barthel, houder van de Olympische titel, kon zich in die serie, gewonnen door de Duitser Richtzenhain in 3.46.6, niet voor de finale plaatsen. De eerste vier van elke serie gin gen naar de eindstrijd: Rozsavolgyi werd vijfde in 3.49.4 en Barthel, die al geruime tijd uit vorm is, werd tiende geklasseerd. Gediskwalificeerd Tot geweldige teleurstelling van de aan wezige Britten is Brasher onmiddellijk na afloop van de 3000 meter steeple gediskwa lificeerd. Hij had 300 meter voor de finish de leiding genomen en meteen de vaart opgevoerd, waardoor hij bijna 20 meter uitliep. Dit zou de eerste individuele Britse zege sinds 24 jaar in een Olympisch loop nummer hebben betekend zonder de beslis sing van de wedstrqdcommissarissen, waartegen de Britse officials onmiddellijk protesteerden. Brasher verklaarde later, dat de diskwa lificatie betrekking had op de vierde sprong voor het einde, waarbij hij Rosznyoyi en Larsen gehinderd zou hebben. „Maar ik heb vernomen dat deze lopers niets hiervan hebben gemerkt", aldus Brasher. Met betrekking tot Brasher's diskwalifi catie in de finale van de steeple werd later gemeld dat de Hongaar Rozsnyoi, in strijd met vorige berichten, niet geprotesteerd heeft nadat Brasher als eerste over de streep was gegaan. Brasher heeft overigens tactisch een zeer intelligente race gelopen, waarbij hij zijn krachten perfect verdeeld had. Hij liet eerst de Noor Larsen als gangmaker fun geren en volgde later, zonder inspanning, het leidend trio. Bij het luiden van de klok ging Brasher naar voren en had een voorsprong op Rozsnyoi van een meter of vijftien toen hij door de finish ging. De aankondiging dat hij gediskwalificeerd was ten gunste van de Hongaar, schokte het publiek. Van de perstribune gezien verliep het laatste ge deelte van de race zo dat Brasher tegen het einde van de zesde en voorlaatste ronde de leiding probeerde te nemen. Terwijl hij dit deed botste hij tegen Larsen aan die daar na in de buitenbocht liep met Brasher in de binnenbocht, achter Tjichine en Rosznyoi. na het luiden van de klok voor de laatste ronde kwamen Brasher en Larsen weer in botsing. Het duurde een paar seconden voordat Brasher andermaal spurtte en de 4H yi:.- 4 J1 4 l' leiders gemakkelijk achterhaalde om met ruime voorsprong als eerste door de finish te gaan. Het protest tegen de diskwalificatie van Brasher werd ingediend door de leider van de Britse ploeg Jack Crump, namens de atleet. Crump zeide dat hij dit verschrikke lijk vond, maar dat hij het moest doen om dat hij niet anders kon. Later werd het pro test toegewezen. En dus werd Brasher win naar. Hoog peil In de eerste helft van de wedstrijd tegen de Ver. Staten konden de Engelse waterpolo- spelers zich goed hand haven. Zij moesten drie goals afstaan, maar scoorden er zelf ook drie door toedoen van hun midvoor Terence Miller. In de tweede helft waren er echter lange perioden, waarin de Amerikanen duidelijk sterker waren, dank zij de grotere snelheid van hun voorwaartsen Sam Kooi- stra, Wallace Wolf en Robert Hughes. De midvoor Kooistra scoorde twee doelpunten en Hughes drie. Eindstand 53. Joegoslavië klasseerde zich als kandidaat voor de gouden médaille waterpolo, toen het de Russische ploeg in de eerste ronde van dit nummer met 32 versloeg. Het spel van beide ploegen was van zulk een hoog peil als nog nooit in Australië was gezien. De opvallendste speler in deze wedstrijd was de Russische doelverdediger Boris Goikhman, die een flink aantal doelpunten voorkwam. Het zeilen Bij de zeilwedstrijden waren het de Europeanen die de leiding hadden in de Port Phillip-baai. Zweden had de leiding bij de Draken- en 5.5-meter- klasse en door de zege in laatstgenoemde klasse kwam het bovenaan in het klassement te staan met de Verenigde Staten en Australië als tweede en derde. Onstuimig weer Een windkracht van dertig knopen, met stoten tot veertig kopen, en als gevolg een zeer woelige zee, noopte de wedstrijdleiding de races in de Finnklasse voor vandaag af te gelasten. In de andere vier klassen werd op tijd begonnen, maar ook deze jachten hadden last van de ongunstige gesteldheid van weer en water. In de 5,5 klasse braken het Russische jacht „Druzhba" en de Zuid- Toen de Poolse atlete Elzbieta Krzesinska tijdens het verspringen voor dames de Amerikaanse studente Willie White met een sprong van 6,35 meter van de eerste plaats had verdrongen en tevens het Olympische record, dat op 6,24 meter stond, had verbeterd, vloog de Amerikaanse haar Poolse concurrente spontaan om de hals. De Poolse atlete evenaarde met haar prestatie haar eigen wereld record en verdiende het Olympisch goud, Willie White werd tweede met 6,09 meter en derde werd de Russische Nadeja Dvalichvili met een sprong van 6,07 meter. In Melbourne is vergaderd over de vraag of er al dan niet vervangers in de baan mogen worden gestuurd bij de Olympische wielernummers. Drie uur lang duurde deze vergadering, die werd bijgewoond door wielerofficials van alle landen die aan de Olympische Spelen meedoen. En er werd niets bereikt. Dat vond zijn oorzaak in het feit dat er een Babylonische spraakverwarring heer ste. Er werden vele talen, en vier voertalen gesproken. Tolken waren druk in de weer, moties en resoluties werden ingediend, en het werd een vrij onoverzichtelijk geheel. Op een gegeven moment had de Italiaan se gedelegeerde voorgesteld om een stem ming te houden over de vraag of in geval van plotselinge ziekte, een ongeluk of der gelijke evenementen, vervangers mochten worden aangewezen. Omdat de grote wie- lerlanden zoals Frankrijk, Italië en België meer stemmen hebben dan de kleine wielerlanden, zou dat voorstel er wel door gekomen zijn. Maar de herrie was te erg en de Italiaan werd tenslotte zo ge- irriteerd dat hij zijn resolutie introk. Toen gebeurde er verder nog een hele boel, maar omdat het zich in vele talen af speelde kon niemand er een touw aan vast knopen zodat er in feite niets gebeurde. Helemaal niets. Afrikaanse boot „Yeoman V" hun masten. De „Druzhba" had een aanvaring met een ander jacht, vermoedelijk de „Rush 4", dat de wedstrijd kon voortzetten. Amerikaanse invloed De Amerikaanse invloed op het boksen is groot. Alle wereldtitels, uitgezonderd die bij de bantamgewichten en de vlieggewichten, de twee lichtste klassen dus, behoren op het ogenblik aan Amerikanen toe. Hun stijl, die ontegenzeggelijk meer successen kan op leveren dan die van Gentleman Jim Cor- bett, heeft zich zo langzamerhand aan alle andere boksers, dus ook de amateurs, op gedrongen. Eigenlijk bokst iedereen Ame rikaans dat bleek bij de tot nu toe ge bokste partijen overduidelijk. Maar de be slissingen worden gegeven op de zuivere amateur-basis, die eigenlijk in de boks- wereld heeft afgedaan. En nu is het alleen de vraag wie er iets bij het verkeerde eind heeft. Het overgrote deel van de boksers die hun Amerikaanse stijl boksen? Of de Olympische jury's en scheidsrechters, die de tegenwoordig min der gebruikte eigenlijk in onbruik ge raakte stelregels van het zuivere ama teurisme gebruiken? Zwemmen begonnen Vandaag is in het zwem- stadion in het Olympisch park een begin gemaakt met de zwemwedstrijden. De se ries en halve finales 100 me ter vrije slag heren, de series en halve finales 200 meter schoolslag dames en de se ries 100 meter vrije slag da mes werden afgewerkt.. Reeds in de vierde serie van de 100 me ter vrije slag heren kwam het vuurwerk, toen de 24-jarige Amerikaan Reid Patter son het Olympisch record met 0.3 sec. om laag haalde en op 56.8 bracht. In deze serie werd de Japanner Atsushi Tani tweede, in de oude Olympische recordtijd van 57.1 en derde werd de Italiaan Carlo Pedersoli. De Amerikaan Clark Scholes had het record in 1952 op 57.1 gebracht. In de derde serie bleef de Australiër John Defitt met 57.2 juist boven het oude record. De zestien zwemmers die de beste tijden in de series maakten plaatsten zich voor de halve finales. Er waren toen de wedstrijden begonnen 5.500 toeschouwers. Een moment uit de Olympische basket balwedstrijd Frankrijk-Canada, die in Melbourne werd gehouden en door de Fransen met 79-62 gewonnen. 100 meter: 1. Campbell (V.S.) 10,8 sec., 990 pnt.; 2. en 3. ex aequo: Cann (Austr.) en Johnson (V.S.) ieder 10,9 sec., 948 pnt.; 4. Lauer (Did.) 11,1 sec., 870 pnt.; 5. en 6. ex aequo: Chuan-Kuang Wu (Nat. China) en Kouznetsov (Rusl.) ieder 11,2 sec., 834 punten. Verspringen 1. Johnson (V.S.) 7,34 meter, 902 pnt.; 2. Campbell (V.S.) 7,33 meter, 898 pnt.; 3. Kouznetsov (Rusl.) 7,04 meter, 798 pnt.; 4. Chuan Kuang Yang (Nat. China) 6,90 m., 755 pnt.; 5. Lauer (Did.) 6,83 meter, 734 pnt.; 6. Meier (Did.) 6,80 meter, 725 pnt. Kogelstoten 1. Campbell (V.S.) 14,70 meter, 850 pnt.; 2. Kouznetsov (Rusl.) 14,49 meter, 820 pnt.; 3. Johnson (V.S.) 14,48 meter, 819 pnt.; 4. Koutenko (Rusl.) 14,46 meter, 817 pnt.; 5. Lassenius (Finl.) 13,45 meter, 715 pnt.; 6. Palou (Rusl.) 13,39 meter, 709 pnt. 1500 meter le serie: 1. Richzenhain (Did.) 3 min. 46,6 sec.; 2. Junowirth (Tsjechosl.) 3.46,6; 3. Boyd (G.-B.) 3.47,0; 4. Halberg (N. Zeel.) 3.47,2. 2e serie: 1. Lincoln (Austr.) 3 min. 45,4 sec.; 2. Wood (G.-B.) 3.46,6; 3. Delaney (Ierland) 3.47,7; 4. Tabori (Hong.) 3.48,0. 3e serie: 1. Scott (N. Zeel.) 3.48,0; 2. Hewson (G.-B.) 3.48,0; 3. Landy (Austr.) 3.48,6; 4. Nielsen (Den.) 3.48,6. 3000 meter steeple 1. en Ol. kampioen Rosznyoi (Hong.) 8 min. 43,6 sec. (nieuw Ol. record); 2. Larsen (Noorw.) 8.44,0; 3. Laufer (Did.) 8.44,4; 4. Rjichine (Rusl.) 8.44,6; 5. Disley (G.-B.) 8.44,6; 6. Robbins (Austr.) 8.50,0; 7. Shirley (G.-B.) 8.57,0. Het oude Olympische record stond met 8 min. 45,4 sec. op naam van de Amerikaan Ashenfelter sedert 1952 (Helsinki). 200 meter dames, eerste serie: 1. Betty Cutbbert (Austr.) 23.5 sec. 2. Mae Faggs (V.S.) 24.9 sec. 3. Diane Matheson (Ca nada) 25.7 sec. Tweede serie: 1. Maria Itkina (Rusl.) 24.1 sec. 2. Gisela Kohier (Did) 24.4 sec. 3. Wilma Rudolf (V.S.) 24.6 sec. Derde serie: 1. Christa Stubnick (Did) 24.5 sec. 2. Norma Crocker (Austr.) 24.9 sec. 3. Giuseppina Leone (It.) 25.6 sec. Vierde serie: 1. June Paul (G.B.) 23.8 sec. 2. Vera Iougova (Rusl.) 24.9 sec. 3. Letizia Bertoni (It.) 25.2 sec. Vijfde serie: 1. Heather Armitage (Eng.) 24.8 sec. 2. Barabara Lerczak (Polen) 24.8 sec. 3. Simone Henry (Fr.) 25 sec. Zesde serie: 1. Mariene Mathews (Aus tralië) 24 sec. 2. Jean Scrivens (G.B.) 24.3 sec. 3. Inge Fuhrmann (Did) 24.7 sec. 4. Micheline Fluchot (Fr.) 24.9 sec. Halve eindstrijd 200 meter dames: 1. Bet ty Cuthbert (Austr.) 23.6 sec. 2. Christa Stubnick (Did) 23.9 sec. 3. Norma Croker (Austr.) 24.3 sec. 4. Maria Itkina (Rusl.) 24.3 sec. 5. Jean Scrivens (G.B.) 24.4 sec. 6. Barbara Lerozak (Polen 25.2 sec. Tweede halve eindstrijd 200 meter dames: 1. June Paul (G.B.) 24.2 sec. 2. Mariene Matthews (Austr.) 24.3 sec. 3. Gisela Koh ier (Did) 24.3 sec. 4. Heather Armitage (G.B.) 24.7 sec. 5. Mae Faggs (V.S.) 24.8 sec. 6. Vera Iougova (Rusl.) 24.9 sec. Halve eindstrijd 400 meter: 1. Ignatiev (Rusl.) 46.8 sec. 2. Malcolm Spence (Zuid- Afrika) 47.2 sec. 3. Jones (V.S.) 47.3 sec. 4. Melville Spence (Jamaica) 47.5 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Jenkins (V.S.) 46.1 sec. 2. Hellsten (Finl.) 46.1 sec. 3. Haas (Did) 46.2 sec. 4. Gosper (Austr.) 46.2 sec. 400 meter: 1. en Ol. kampioen Charles Jenkins (V.S.) 46.7 sec. 2. Haas (Did) 46.8 sec. 3. en 4. Ignatiev (Rusl.) en Heisten (Finl.) beiden 47 sec. 5. Jones (V.S.) 48.1 sec. 6. Malcolm Spence (Z.-Afr.) 48.3 sec. 100 meter vrije slag heren le serie: 1. Hendricks (Austr.) 57,3 sec.; 2. Hanley (V.S.) 57,8 sec.; 3. Stuart (Z.- Afr.) 59,2 sec.; 4. Balandine (Rusl.) 59,6 sec.; 5. Kohier (Did.) 59,8 sec. 2e serie: 1. Koga (Japan) 57,7 sec.; 2. Eminente (Fr.) 58 sec.; 3. Sorekine-(Rush) 58,6 sec.; 4. Kin Cheung (Hongkong) 59,8 sec.; 5. Bleeker (Did.) 60,1 sec. 3e serie: 1. Devitt (Austr.) 57,2 sec.; 2. Pucci (It.) 58,3 sec.; 3. Suzuki (Japan) 58,4 sec.; 4. Voell (Did.) 58,4 sec.; 5. Williams (G.-B.) 59,4 sec.; 6. Ford (Z.-Afr.) 59,5 sec.; 7. Bajaj (India) 61,6 sec. 4e serie: 1. Patterson (V.S.) 56,8 sec. (nieuw Ol. record); 2. Tani (Japan) 57,1 sec. (evenaring Ol. record); 3. Pedersoli (It.) 58,5 sec.; 4. De Melo Lara (Braz.) 59,9 sec.; 5. Nasution (Indonesië) 60,1 sec.; 6. Jany (Fr.) 60,2 sec. 5e serie: 1. Chapman (Austr.) 57,8 sec.; 2. Woolsey (V.S.) 58,2 sec.; 3. Roberts (G.-B.) 58,3 sec.; 4. Dobain (Hong.) 58,5 sec.; 5. Park (Can.) 58,8 sec. 200 meter schoolslag dames le serie: 1. Ursula Happe (Did.) 2 min. 54,1 sec.; 2. Katalin Killerman (Hong.) 54,6 sec.; 3. Helen Gordon (G.-B.) 2 min. 25,4 sec.; 4. Mary Sears (V.S.) 2 min. 58,2 sec.; 5. Colette Goossens (Belg.) 3 min. 0,5 sec. 2e serie: 1. Eva Szekely (Hong.) 2.55,8; 2. Vinka Jericevic (Joegosl.) 2.56,0; 3. Maria Ten Eisen (Did.) 2.57,5; 4. Christine Gos- den (G.-B.) 2.58,2; 5. Jytte Hansen (Den.) 2.59,8. EngelandAmerika 35; Joegoslavië Rusland 32. HongarijeGroot-Brittannië 61. ItaliëSingapore 71. PhilippijnenFrankrijk 6558, Amerika Brazilië 11351. Nat. ChinaThailand 6552; Australië Singapore 9874; CanadaJapan 7360; AmerikaRusland 3932. Klassementen na drie races in de ver schillende klassen: Starklasse: 1. Ver. Staten 2540 pnt.; 2. Bahama 2239 pnt.; 3. Portugal 2063 pnt.; 4. Italië 1883 pnt.; 5. Frankrijk 1762 pnt.; 6. Gr.-Brittannië 1315 pnt. Finnjollenklasse: 1. Ver. Staten 2701 pnt.; 2. Denemarken 2127 pnt.; 3. Zuid-Afrika 2048 pnt.; 4. België 2026 pnt.; 5. Duitsland 2026 pnt.; 6. Zweden 1951 pnt. Drakenklasse: 1. Denemarken 2711 pnt.; 2. Zweden 2711 pnt.; 3. Argentinië 2234 pnt.; 4. Italië 2133 pnt.; 5. Duitsland 1739 pnt.; 6. Rusland 1514 pnt. Sharpieklasse: 1. Australië 3043 pnt.; 2. Nieuw Zeeland 2645 pnt.; 3. Duitsland 1846 pnt.; 4. Gr.-Brittannië 1846 pnt.; 5. Italië 1839 pnt.; 6. Frankrijk 1186 pnt. 5,5 Klasse: 1. Zweden 2604 pnt.; 2. Ver. Staten 2048 pnt.; 3. Australië 1798 pnt.; 4. Gr. Brittannië 1680 pnt.; 5. Noorwegen 1680 pnt.; 6. Zuid-Afrika 1020 pnt. Zwaarweltergewicht: Pietrzykowski (Po len) w.o.p. van Nicolov (Bulgarije). Mc Cormack (G.B.) wint door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde van Kiemast (Did). Kwartfinale: Torres (V.S.) w.o.p. van Scisciani (It.). Laszlo Papp (Hongarije, ti telhouder) wint door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde van Saenz (Arg.). Saenz was aan een oog gewond. Weltergewicht, kwartfinales: Tiedt (Ier land) w.o.p. van Lane (V.S.). Linca (Roem.) w.o.p. van André (Z.-Afr.). Ho garth (Austr.) w.o.p. van Dori (Hong.). Gargano (G.-B.) w.o.p. v. Gelabert (Arg.). Vlieggewicht, kwartfinales: Dobrescu (Roem.) w.o.p. van Perez (V.S.). Caldwell (Ierland) w.o.p. van Batchelor (Oosten rijk). Libeer (Fr.) w.o.p. van Yonekura (Japan). Spinks (G.B.) w.o.p. van Stolni- kov (Rusl.). Bantamgewicht: Gilroy (Ierland) w.o.p. van Sitri (It.). Behrendt (Did) w.o.p. van Reilly (G.B.). Barrientos (Chili) w.o.p. van Jofre (Braz.). Song Soon Chan (Korea) w.o.p. van Tomaselli (Arg.). Voetbal IndonesiëRusland 00 1 Nieuw-ZeelandBelgië 3—0. PakistanDuitsland 00. De stand van groep C in het hockeytoer nooi ziet er nu als volgt uit: Pakistan 3 2 1 0 5 71 Duitsland 3 1 2 0 4 54 Nieuw-Zeeland 3 1 0 2 2 810 België 3 0 12 1 0—5 In de halve eindstrijd komt Pakistan tegen de winnaar van groep B uit.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 17