Verenigde Staten zenden olie naar West-Europa Hongaarse arbeiders lezen geen officiële bladen meer De schaarste blijft wegens gebrek aan tankschepen HET WEER Syrië klaagt Groot-Brittannië Israel en Frankrijk aan Haarlems Dagblad Washington rekent op Brits-Franse aftocht Syrische UNO-afgevaardigde put uit het Russische propaganda-arsenaal Koningin op werkbezoek in Hilversum Kadar staat geen vrije krant toe Provincie Borsod tot onafhankelijke republiekuitgeroepen Benzine, petroleum en olie duurder Vannacht geen vorst Hatta afgetreden Amerika wil 21.500 Hongaren opnemen Aanslag op Tsjoe En Lai? Onderzoek mogelijk over tredingen kwekers Twee Nederlanders in Indonesië vrijgelaten Ongehuwden betalen teveel belasting Verbanning van Makarios weldra ten einde? Het woord is aan. H AZEN BERG'S c4"M0RRI 71e JAARGANG No 124 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 6450. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295". Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 301e JAARGANG No 27Ó Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van onze correspondent in Washington) De Verenigde Staten voelen zich reeds zo zeker van het terugtrekken van de Britse en Franse troepen uit Egypte, dat de Amerikaanse regering het noodplan in werking heeft gesteld, dat bedoeld is om West-Europa te helpen het ernstige olietekort, dat het gevolg is van het sluiten van het Suezkanaal, te boven te komen. Met goedkeuring van president Eisenhower is aan vijftien Amerikaanse oliemaatschappijen toestemming verleend, om mede in dit olietekort te helpen voorzien en hun produktie-transport-organisaties te combineren. Tot dusverre leverden deze maatschappijen gedurende de crisis reeds 300.000 vaten per dag extra aan West-Europa, en binnen een maand zal die levering tot een half miljoen vaten worden opgevoerd. Niettemin zal West-Europa nog twintig tot vijfentwintig percent minder benzine krijgen dan normaal. Er is weliswaar benzine genoeg, doch er zijn onvoldoende tankschepen voor het transport, ook al worden er 39 afgedankte, althans opgelegde, tankers uit de „motballen" gehaald. De organisatie voor Europese Economische Samenwerking zal voor de distributie zorgen van de zendingen uit Amerika. Omtrent de betalingsregeling is nog niets bekend. Op een vraag of het plan zal door gaan onafhankelijk van het feit of de Britse en Franse troepen uit Egypte worden terug getrokken, werd geantwoord dat de Ameri kaanse autoriteiten aannemen dat alles volgens verwachting zal gaan, dat wil zeg gen: Washington is verzekerd van het Brits-Franse besluit inzake die terugtrek king. De extra olie en benzine komen voor namelijk uit Amerikaans gebied. De pro- duktie voor het Amerikaanse binnenland die zeven miljoen en honderdduizend vaten per dag bedroeg, zal met ruim 800.000 vaten verhoogd worden. A.F.P. meldt, dat het Amerikaanse besluit in Parijs met voldoening is ontvangen. Men ziet er een manifestatie in van de nood zakelijke solidariteit tussen de Europese landen en de Verenigde Staten en men is er zeker van, dat het voor de Franse openbare mening een nieuw bewijs zal zijn voor de duurzaamheid van de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Reuter meldt uit Londen dat ook de Britse oliemaatschappijen het besluit met ADVERTENTIE Storm stórm loopt 't! Om die smeuïge, sappige Anton Hunink worst. Mmm... de éérste hap bewijst: dit is de lekkerste Gelderse Rook worst! Maar lét erop dat u de echte krijgt: kijk goed of de naam „Anton Hunink" op het loodje staat! Hoe verser - hoe lekkerder AMO\ HUNINK HOFLEVERANCIER - DEVENTER De oliemaatschappijen hebben zich ge noodzaakt gezien de verkoopprijzen van hun produkten terstond te verhogen. In overleg met de minister van Economische Zaken zal deze verhoging voor de voor naamste produkten met ingang van 1 de cember 1956 bedragen: autobenzine 1,6 cent per liter, petroleum 2,25 cent per liter, gasolie en huisbrandolie 2,35 cent per liter, stookolie f 34,50 per 1000 kg. Ter toelichting wordt gezegd dat de slui ting van het Suez tonaal en de verminderde beschikking over olie uit het Midden- Oosten voo.r West-Europa een tekort aan aardoliepnodukten hebben doen ontstaan, d>at zich nog geruime tijd zal doen gevoe len. Ook om de beschikking te krijgen over olie en olieprodukten uit andere gebieden moeten bijzondere voorzieningen op korte termijn worden getroffen.. Daarvoor moet de aardolie-industrie zeer aanzienlijke extra kosten maken. XDCOOOOOOOOOOOOOOOOOCXDCXXXICXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 9, VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11,15 uur: Over het algemeen veel bewol king, maar geen regen van be tekenis. Matige tot krachtige westelijke wind. Vannacht geen vorst. Morgen dezelfde tempe raturen als vandaag of iets ho gere. instemming hebben ontvangen. Een woord voerder van het Britse ministerie voor Brandstof en Energie deelde mede, dat het nieuwe jaar al voor een goed deel verstre ken zou zijn, vóór enig effect van de Ame rikaanse inspanning merkbaar zou worden. Woordvoerders van grote oliemaatschap pijen te Londen hebben gewaarschuwd, dat de benzineprijs aanzienlijk zal worden ver hoogd. De prijsverhoging is volgens de woordvoerders noodzakelijk wegens de ge stegen vervoerskosten, die het gevolg zijn van de langere weg om Kaap de Goede Hoop. Het brandstoffentekort in Groot-Brittan- nië heeft reeds geleid tot beperkingen van de industriële produktie. Bij sommige fabrieken wordt de werktijd verkort. Bij sommige autofabrieken zal niet meer wor den overgewerkt. Bij andere wordt de pro- luktie van personenauto's beperkt en een kortere werkweek ingevoerd.Van regerings zijde is medegedeeld, dat het benzinerant soen in de eerstkomende vier maanden niet zal worden verlaagd. Sedert twee maanden volgen de olie tankschepen, die te Abadan in de Perzische Golf laden, de route rond de Kaap, hetgeen het aantal tankschepen, dat te Abadan lading kan innemen, aanzienlijk vermin dert. De opslagmogelijkheden in de havens van Mansjoer en Abadan zijn niet zo heel groot en supertankschepen kunnen deze havens niet binnenlopen. De moeilijkheid, ingeval het Suezkanaal gedurende ver scheidene maanden gesloten zou blijven, zal zijn olietankschepen te vinden voor het vervoer van de Perzische olie. DJAKARTA (ANP) De „twee-een heid" Sukarno-Hatta, gepropageerd als het symbool van de eenheid van het Indone sische volk sinds beide leiders in augustus 1945 de onafhankelijkheidsverklaring teken den, bestaat niet meer. Vice-president Hatta is vandaag afgetreden. Hij is elf jaar in functie geweest. Het aftreden van de sterk anti-communistische vice-presi dent, die wel eens „het geweten van de natie" is genoemd, heeft onder Indone sische politici grote bezorgdheid verwekt. Tot vrijdagavond heeft een speciale par lementaire delegatie getracht dr. Hatta te bewegen zijn besluit te herzien met het ook op de „verwarde binnenlandse toe stand", die reeds heeft geleid tot een ver geefse poging van een groep legerofficie ren de regering omver te werpen en tot verdeeldheid tussen de politieke partijen, die zijn vertegenwoordigd in de regering van Ali Sastroamidjojo. De pogingen van de delegatie hebben echter geen succes ge had. Volgens vooraanstaande politieke figu ren is de samenwerking met Sukarno de laatste jaren slechts schijn geweest. Het was een publiek geheim, dat de beide staatshoofden tegengestelde inzichten had den in een aantal belangrijke kwesties. AUGUSTA, GEORGIA (Reuter) Pre sident Eisenhower heeft zaterdag te Augusta, in de Amerikaanse staat Georgia, medegedeeld dat het aantal Hongaarse vluchtelingen, dat naar de Verenigde Staten zal mogen emigreren, tot 21.500 is verhoogd. Dit is geschied om verlichting te brengen in het vluchtelingenvraagstuk, waar Oostenrijk zich thans tegenover gesteld ziet. NEW DELHI (United Press) Tijdens een massabijeenkomst in New Delhi is een bom tot ontploffing gebracht op 50 meter afstand van de tribune waar de Chinese ministerpresident Tsjoe En Lai en de Indiase ministerpresident Nehru de menigte toespraken. Het was volgens de eerste be richten een kleine bom, die niet veel uit werking had. Toch werden zeven personen gewond. Op het moment, waarop de bom ontplofte, was juist Nehru aan het woord. „Wees kalm", riep hij meteen uit, „denk om onze gasten". Bagdad pact Arab, liga Het vermoeden bestaat dat kwekers, die slechts in het bezit zijn van een zogenaamde „open-grond-vergunning" voor het kweken van snijbloemen, waarvan de bollen niet voor export enzovoort geveild mogen wor den, op de veiling HBG te Lisse van het Produktschap voor Siergewassen hebben overtreden. Aan de hand van de boeken der veiling is een onderzoek ingesteld. Dit onderzoek is in handen van de algemene inspectie dienst van het ministerie van Landbouw en van de officier van Justitie te Haarlem. DJAKARTA (United Press) Volgens de Indonesische bladen zijn twee Neder landers, die drie jaar lang zonder vonnis gevangen gehouden werden wegens subver sieve activiteit, kort geleden vrijgelaten en naar Nederland teruggekeerd. Een zegsman van het Nederlandse Hoge Commissariaat identificeerde deze Neder landers als H. van Geuns (directeur van The South Eastern Marketing Service) en P. J. Wiersma, een technicus van de Liem K. Seng Company. Volledige weerrapporten op pagina twee. --rvlOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOCOOOO: DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Koningin Juliana heeft vrijdag een werkbezoek gebracht aan Hilversum, waar zij om elf uur in het gemeentehuis arri veerde. Zij werd begroet door burgemeester Boot, de Commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prin sen en de wethouders der gemeente. Bur gemeester Boot sprak een korte welkomst rede uit, waarin hij vaststelde dat Hilver sum geen dorp meer is en geen stad wil zijn. In de Burgerzaal hield vervolgens archi tect W. M. Dudok een causerie over de stedebouwkundige problemen van deze tijd. Om twaalf uur vertrok de Koningin naar het flatgebouw voor werkende vrouwen „Corversbos", waar enkele flats werden bezichtigd. Nadat de lunch ten huize van burgemees ter J. J. G. Boot was genuttigd, reed 't hoge gezelschap naar 't enkele jaren geleden ge bouwde bejaardencentrum „St. Joseph" aan de Minckelerstraat. De Koningin, die er reeds in de morgen bloemen had laten be zorgen, trof in de recreatiezaal alle bewo ners, de zieken uitgezonderd, bijeen. Twee jarige dames ontvingen van de Koningin ieder een trommeltje koekjes. De tocht leidde vervolgens naar het sanatorium „Zonnestraal", .waar de Koningin en haar gevolg door het bestuur werden begroet. De vice-voorzitter, de heer J. Landman en ere-voorzitter Jan van Zutphen spraken Hare Majesteit toe. De 93- jarige Jan van Zutphen herinnerde daarbij aan het eervolle koninklijke bezoek, dat hij op zijn 90ste verjaardag thuis mocht ontvangen. Hij zei gelukkig te zijn, dat hij onze Vorstin nogmaals de hand mocht drukken. De Koningin maakte een rond wandeling door enkele paviljoens, de nazorgverblijven met arbeidstherapie en de welfare-afdeling, waar de negenjarige Willy Roozenboom Hare Majesteit voor prinses Marijke een presenteerblad vol met dieren en poppen aanbood, door de patiën ten zelf gemaakt. De Koningin, die voor velen vriendelijke woorden had, verraste de tweejarige Jantje Schiefer, zoontje van een der patiënten in de gezinswoningen, ter gelegenheid van zijn verjaardag met een blokkendoos. Zij sprak in een der paviljoens ook enige tijd met de 18-jarige patiënte Henny Baumgard, die al anderhalf jaar in „Zonnestraal" ligt en een levendige correspondentie met de prinses sen voert. Henny mocht de Koningin een hart van suiker en een zakdoekje aan bieden. In het sanatorium „Zonnestraal" bood het negenjarig patiëntje Willy Roozen boom de Koningin enige door de patiënten gemaakte dierfiguren en poppen aan voor Prinses Marijke. Minister Hofstra: De minister van Financiën is van mening, dat het tarief van de loon- en inkomsten belasting voor ongehuwden herzien dient te worden, maar hij acht het evenwel niet verantwoord een dergelijke belastingver mindering te verwerkelijken onder de huidige omstandigheden, die tot een beper king van de bestedingen nopen. Wel is hij bereid, zodra de omstandigheden zieh wijzigen aan deze herziening voorrang te geven. Dit deelt de minister mee in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting 'van Financiën voor 1957. De minister zegt daarin ook, dat verlaging van de progressie van de inkom stenbelasting thans niet in overweging kan worden genomen. In het Voorlopig Verslag was de vraag gesteld, of het geen aanbeveling zou ver dienen de gehuwde vrouw, die inkomen uit arbeid geniet, als zelfstandige belasting plichtige te beschouwen. De minister ant woordt hierop, dat een gedachtenwisseling over dit denkbeeld, dat de grondslag van de belastingheffing ten aanzien van ge huwden aantast, bij de algemene herziening der belastingwetgeving thuishoort. De ontwerpen voor nieuwe wetten op de inkomstenbelasting, de loonbelasting, de vermogensbelasting, de vennootschaps belasting en de dividendbelasting zijn nagenoeg gereed. De algemene her ziening van deze wetten is naar haar aard geen plan voor-belastingverlaging. Bij deze herziening zullen dan ook, uitgaande van een gelijkblijvende totale belasting druk, de budgetaire gevolgen van belas tingverplichtingen op bepaalde punten moeten worden afgewogen tegen compen serende belastingverhogingen elders. Onder de huidige conjuncturele omstandigheden, welke tot belastingverhoging nopen, zal van op zichzelf wenselijke belastingver lagingen voorlopig moeten worden afgezien. De minister acht het niet verantwoord allerlei fiscale maatregelen, die volgens de Tweede Kamerfracties geen langer uitstel gedogen, alsnog tevoren afzonderlijk te verwezenlijken. ATHENE (Reuter) De Griekse minis ter van Buitenlandse Zaken, Evangelos Averoff, heeft in het Griekse parlement verklaard te verwachten, dat aartsbisschop Makarios, hoofd van de Grieks-orthodoxe kerk op Cyprus, „niet langer op de Sey chellen in de Indische oceaan zal blijven". NEW YORK (Reuter) De Sy rische UNO-afge vaardigde Zeined- din, heeft op een persconferentie in New York de be schuldiging (die reeds eerder in de Pravda had ge staan) geuit, dat Israëlische troe pen, versterkt met Franse en Britse officieren en deskundigen in Israel worden samengetrokken voor een „aanval" op Syrië. Bij de Israëlische troepenconcen traties, niet ver van de Syrische en Liba nese grens, bevinden zich Franse een heden die bij elkaar bijna een halve divisie sterk zijn en vele Franse vliegtuigen, al dus Zeineddin. Er zijn wel geen Britse troepen bij de Israëlische, maar wel Britse officieren en technici. De Britse „dreiging" komt van Cyprus en vliegdekschepen in de Middellandse Zee, aldus de Syrische afgevaardigde. Na aanhoudende vragen van de journa listen deelde Zeineddin mede, dat Syrië „enige zendingen wapens" ontvangt die voor oktober in verscheidene landen zijn besteld. Tot deze landen behoort niet de Sovjet-Unie. Wel heeft Syrië in Tsjecho- slowakije wapens gekocht, toen de weste lijke landen weigerden wapens te leveren. Zeineddin las een verklaring voor waarin stelling werd genomen tegen een „groeien de propagandacompagne" tegen Syrië die gebaseerd is op berichten volgens welke Syrië op het punt zou staan Turkije, Is rael, Irak, Perzië, Groot-Brittannië, Frank rijk en Libanon aan te vallen. De cam pagne lijkt op die welke voor de aanval op Egypte gevoerd werd, zo verklaarde Zeineddin die verder zei, dat de berichten over wapenaankopen zeer overdreven zijn Er zijn in de afgelopen weken geen nieuwe wapenaankopen gedaan, er zijn geen vertegenwoordigers van landen die Napoleon: Wie zijn vijanden vernedert na de overwinning, lijdt een nederlaag tegen zichzelf. ADVERTENTIE le KLAS BANKETBAKKERIJ Tel. 6479 Geef een HAZELNOOTTAART met St. Nicolaas-idee Reeds v.a. ƒ3. wapens leveren als deskundigen in het leger en er zijn geen buitenlanders in het leger, aldus Zeineddin, die eindigde met de woorden „Zolang het Zionisme bestaat, zal er geen vrede in het Midden-Oosten zijn". Volgens radio-Cairo heeft de Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Salah El Din Bitar verklaard, dat „indien Syrië zou worden aangevallen, het alle staten, die het willen helpen, politieke en militaire steun van elke aard zal vragen". De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, heeft meegedeeld, dat UNO-waarnemers, die op 27 november de gehele defensiezone en de gedemilitari seerde zone aan de Syrische kant van de Israelisch-Syrische demarcatielijn inspec teerden, niets ongewoons hebben opge merkt en geen noemenswaardige vergro ting van de troepensterkte in vergelijking met e enjaar geleden. Er waren geen aan wijzingen, dat er Syrische troepen voor een offensief werden samengetrokken. Samenzwering Volgens radio-Moskou smeden de weste lijke mogendheden met Israel, Turkije en Irak een samenzwering tegen de onaf hankelijkheid van Syrië, „en tegen alle Arabische volken onder de dekmantel van het tumult, dat is aangeheven over de zogenaamde Sovjet-interventie in Syrië, wat niets anders is dan een poging om bij voorbaat de beraamde agressie tegen Sy rië te rechtvaardigen". Radio Moskou noemde de inlijving van het gebied van Alexandrette bij Turkije in 1939 een „schadelijke episode". Deze kwestie is on derwerp van dispuut tussen Syrië en Tur kije geweest. Volgens radio-Moskou zijn er elementen in Turkije, die de hulp van Groot-Brittannië, Frankrijk en „andere imperialistische mogendheden" trachten te verkrijgen voor het bereiken van bepaalde Turkse doelen in het Arabische Oosten. Volgens het Russische partijorgaan „Prav da" zullen pogingen, om de Bagdadse ver dragsorganisatie te versterken, ongetwij feld de spanning in het Midden-Oosten verhogen. Volgens het blad der Russische marine vormt de „voortdurende aanwezig heid van de" Amerikaanse zesde vloot in de Middellandse Zee een onderdeel van de imperialistische politiek der Verenigde Staten, die zich willen inlaten met de binnenlandse aangelegenheden van de lan den in het Midden-Oosten". ff WENEN (A.F.P./Reuter). Volgens te Wenen ontvangen berichten heeft de ar beidersraad van Miskolc, een belangrijk weg- en spoorwegknooppunt in Noord- Hongarije, tegenover de Russische garni zoenscommandant de omliggende provincie Borsod tot „onafhankelijke republiek" ver klaard, die de door de Russen gesteunde regering-Kadar niet erkent. De Russische bevelhebber zou hierop hebben gezegd: „Dat kan mij niet schelen, zolang mijn mi litairen met rust worden gelaten". De pro vincie Borsod ligt enkele kilometers van de Tsjechoslowaakse grens en ruim honderd kilometer van de Russische grens verwij derd. Volgens andere berichten zoeken de Rus sen in grotere provinciesteden winterkwar tieren op. Zij zouden er naar streven, zo weinig mogelijk aanstoot te geven en zich niet te mengen in plaatselijke aangelegen heden. Russische troepenconcentraties zou den alleen te Boedapest en langs de Oos tenrijkse grens voorkomen. Radio-Boeda- pest maate bekend, dat sinds donderdag avond achttienhonderd personen, die op weg waren naar de Oostenrijkse grens, door de politie zijn tegengehouden. Het wa ren vooral jongeren beneden de dertig jaar, van wie er verscheidene werden aangehou den wegens „terroristische of criminele activiteit", aldus de regeringsradio. De arbeidersraad van de hoofdstad hield vrijdag een vergadering waarin verslag werd uitgebracht over de vorige dag ge houden besprekingen met premier Kadar. Dit overleg, dat in een opmerkelijk rustige en hartelijke sfeer was gevoerd, had even wel slechts weinig resultaat opgeleverd. Kadar had meegedeeld, dat hij de eisen van de arbeiders aan een commissie van ministers ter bestudering had voorgelegd. De arbeidersraad besloot de kwestie van de terugkeer van Nagy voor het ogenblik te laten rusten. Wel werd een motie aan vaard, waarin de arbeiders werden opge roepen, noch het orgaan van de commu nistische partij, noch het officiële blad van de vakbonden te kopen of te lezen, zolang de arbeidersraad niet zélf een dagblad mag uitgeven. De besprekingen tussen de arbeidersraad en de regering zullen niet voor het midden van de volgende week worden hervat. Uit berichten uit het Oostenrijks-Hon gaarse grensgebied blijkt, dat de Russen vrijwel de gehele grens onder hun controle hebben. Tussen Groistoach en Steinabrück zouden zij een strook mijnen leggen. Naar verluidt wil de Hongaarse regering het wegtrekken van arbeidskrachten zoveel mogelijk tegenhouden. Nieuwe communistische partij geen succes Onder de 32.000 arbeiders van Csepel, een fabrieksvoorstad van Boedapest, heeft de Hongaarse socialistische arbeiderspartij de nieuwe naam waaronder de commu nistische partij optreedt tot dusver slechts 360 aanhangers kunnen werven. Op een ministerie, waarvan de ambtenaren voor negentig percent lid van de oude partij waren, is nu slechts tien percent lid van de nieuwe beweging geworden. De raad van de socialistische internatio nale, die vrijdag te Kopenhagen bijeen is gekomen, heeft besloten een fonds te vor men om hulp te verlenen aan Anna Keth- ly, de leidster van de Hongaarse socialisti sche partij, bij haar streven naar een vrij Hongarije en de oprichting van een onaf hankelijke socialistische partij in dat land. Het congres, dat wordt bijgewoond door een vijftigtal afgevaardigden uit twintig landen, besprak de toestand in Oost- Europa. United Press meldt uit Boedapest: „De arbeidersraad van Boedapest vecht in deze dagen de strijd om de zelfstandige erken ning der arbeidersorganisatie vrijwel al léén. Hij doet alles wat hij kan om de ver bindingen met de provinciale raden in stand te houden en te intensiveren de eis, een eigen blad te mogen hebben, dient alléén dit doel doch de regering Kadar doet alles, wat zij kan om dit juist tegen te gaan. De Boedapester raad poogt zich met de provinciale raden zo goed en zo duurzaam te verbinden, dat er sprake is van een wer kelijke landelijke arbeidersraad, zoals die er een ogenblik geweest is: toen op 21 no vember de Russen een vergadering tot tweemaal toe stoorden". ADVERTENTIE I FALCON HARRIS TWEEDTASSEN J

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1