Kadar voor gooit opnieuw de deur Hammarskjoeld dicht M 40RF tIS ieiwmfiw! Britse regering komt in een wankele positie „Slag in het gelaat der UNO" Woedende reacties van het Hongaarse volk verwacht HET W Haarlems Dagblad Conservatieve rebellen afzijdig en Amerikanen afkerig van Eden welkom Dodelijke ongelukken Geen regen Giro's 999 en 777: samen ruim zes miljoen gulden Feest hij de troepen Komen en gaan in Israel Surprise voor flink Muidens meisje Disconto in België tot 3Yz percent verhoogd Belgrado kan Athene niet met Ankara verzoenen Het woord is aan BEVAN EN LLOYD BEHEERSEN SUEZDEBAT Dubbele aanklacht Bewijs Syrië zou bereid zijn drie pompstations te herstellen „Hoogverraad en opruiing" in Zuid-Afrika Verwijten aan India en westelijke landen Russen willen niet mee betalen voor UNO-politie Generaal Burns in Israel 71e JAARGANG No 128 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 6450, Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 6 DECEMBER 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 301e JAARGANG No 280 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAAR1EMSCHE COURANT PARIJS/NEW YORK (AFP/REUTER) - Radio Boedapest heeft omgeroepen van gezaghebbende zijde vernomen te hebben, dat de Hongaarse regering de secretaris-generaal der UNO heeft medegedeeld dat zij „niet in staat is hem zestien dezer te Boedapest te ontvangen", doch dat hij „welkom is op een later tijdstip, dat beide partijen gelegen zal komen". De voorgestelde datum van 16 december „komt de Hongaarse regering niet gelegen". Verslaggevers stelden de Hongaarse minister van Buitenlandhe Zaken Imre Horvath, leider der Hon gaarse delegatie naar de UNO, er bij zijn aankomst in het gebouw, waar de Algemene Vergadering bijeen is, van dit bericht in kennis. Horvath antwoordde, dat hij zijn regering had aangeraden in te stemmen met de door Hammarskjoeld voorgestelde datum. Hij voegde hieraan toe zélf nog geen officieel antwoord op zijn dinsdag verzonden boodschap te hebben ontvangen, doch hij aanvaardde klaarblijkelijk de juistheid der berichten van buitenlandse persbureaus, die radio-Boedapest aanhaalden als bron voor hun bericht. Horvath weigerde de hem gestelde vraag te beantwoorden, of de regering Kadar wellicht uitstel wenste om „haar zaken nog zoveel mogelijk in het reine te brengen voor de komst van de secretaris-generaal der UNO". Functionarissen van de UNO hebben meegedeeld, dat de Hongaarse regering nog niet officieel heeft geantwoord op Hammarskjoelds verklaring, dat hij bereid is zestien dezer naar Boedapest te reizen. Het nieuws van de verwerping door Hon garije van Hammarskjoelds voorstel heeft onder vele delegaties naar de UNO veront waardiging gewekt. Men ziet hierin niet slechts een nieuwe „slag in het gelaat der volkerenorganisatie", doch men beschouwt het bovendien als een „persoonlijke beledi ging van de secretaris-generaal". Economische sancties onjuist Onze correspondent te Wenen schrijft: Nu de Hongaarse regering geweigerd heeft op het voorstel van Hammarskjoeld in te gaan en hem op 16 december nog niet wenst te ontvangen, verwachten diploma tieke kringen in Boedapest heden nieuwe demonstraties en stakingen, vooral echter morgen, omdat dan het door de UNO ge stelde ultimatum inzake het toelaten van waarnemers afloopt. Niet alleen in de krin gen van de UNO beschouwt men het ant woord van Kadar en zijn kliek als een be lediging en provocatie van de UNO en de gehele vrije wereld, maar ook in Hongarije zelf, waar men zich met bezorgdheid af vraagt wat Hammarskjoeld nu zal doen. De bevolking van Hongarije ziet geen heil in economische sancties van de UNO, omdat daardoor niet zo zeer de regering wordt getroffen als wel de bevolking zelf. Men hoopt derhalve op een demonstratieve tegenzet van Hammarskjoeld en vraagt zich af waarom hij het waagstuk niet op zich neemt om toch te komen, nadat het volk zelf zulke grote offers voor zijn vrijheid heeft gebracht. Alleen zulk een demonstra tie zou in de huidige omstandigheden het volk van Hongarije ervan kunnen over tuigen dat de vrije wereld aan de zijde van Hongarije staat. ADVERTENTIE BARTEtJORISSTR HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL 717162 Veulen lederen jassen ƒ175.- De 43-jarige E. J. de Neef is, toen hij met zijn fiets op het Oostplein te Rotter dam reed, door een auto overreden en vrij wel op slag gedood. Op de Voorthuizerstraatweg te Nij- kerk is de 20-jarige militair A. K. uit Ermelo met zijn motor tegen een stilstaan de onverlichte wagen van een scharenslij per, de 70-jarige M. v. d. P. opgebotst. De militair kreeg een schedelbasisfractuur. Hij is naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo overgebracht en daar in de loop van de nacht overleden. De 70-jarige scharenslij per verkeerde geheel onder invloed van het drinken van spiritus. De 65-jarige gehuwde timmerman aannemer J. van Olst uit Oldebroek, is op de Zuiderzeestraatweg aldaar bij het per rijwiel oversteken van de weg door een passerende personenauto gegrepen en op slag gedood. xxxxxDooooo<xxxx300ooooooooooooooooooooocoooooooooooooooa VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk vooral in het noor den en midden van het land op klaringen. Overwegend droog weer met in de ochtend op en kele plaatsen mist. Tot zwak afnemende wind. Weinig ver andering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. JOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Nog vóórdat het beledigende antwoord van de regering-Kadar in Hongarije be kend was geworden, is Boedapest woensdag het toneel geweest van een viertal betogin gen, waaraan uitsluitend vrouwen hebben deelgenomen. Deze vrouwen lieten opzette lijk geen mannen bij hun demonstraties toe om het vreedzame karakter van hun be togingen tot uitdrukking te brengen. (Een verslag van deze betogingen vindt men elders in dit nummer.) Hongaarse schrijvers hebben een protest ingediend tegen het feit dat in Miskolc en Debreczen de opvoering van de traditionele vrijheids-opera „Bank-Ban" verboden werd. Deze opera schildert de Hongaarse opstand in het jaar 1848 tegen tyrannie en buitenlandse interventie. Zoals te verwachten was, heeft de Hon gaarse radio verklaard dat contra-revolu tionaire en fascistische kringen achter deze demonstraties stonden en dat zij het volk hebben opgehitst om met terreur en geweld tegen de politie op te treden. Het hoofd van de politie van Boedapest heeft de bevolking verzocht geen gevolg te geven aan de oproepen van vliegende blaadjes, die tot een hernieuwde opstand en een algemene staking aansporen. Geladen stemming Het is niet uitgesloten, dat het in Hon garije tot een nieuwe, zij het ook onge wapende revolutie komt. Het volk wil zich het contact met de UNO niet laten ont nemen en het heeft bovendien de indruk dat de Russen bang zijn om nu van de wapens gebruik te maken tegen de onge wapende massa. De stemming in Boedapest is uiterst ge laden en de spanning is nog toegenomen door het conflict tussen de arbeiders en de centrale arbeidersraad, die de belangen van de werkende stand niet voldoende behar tigt. De arbeiders staan er op dat de arbei dersraad voortdurend contact blijft houden met de verschillende bedrijfsraden en voor al met de vakbonden, waarin zij hun volle vertrouwen stellen, terwijl zij de centrale arbeidersraad ervan verdenken dat deze communistische elementen heeft opgeno men, die de regering-Kadar steunen. De stand van giro 777 van het Neder landse Rode Kruis voor Hulp aan Honga rije was vandaag f 3.290.789,84. De stand van giro 999 van het nationaal comité Hulp verlening Hongaarse Volk was f 2.874.558,66. De Frans-Britse troepen in de Suez- kanaalzone begonnen twee uur na de verklaring van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, dat de manschappen zo snel mogelijk uit de kanaalzone zullen worden terug getrokken, met vreugdebetoon, omdat zij denken Kerstmis in de huiselijke kring te kunnen doorbrengen. Op de foto ziet men manschappen van het zesde koninklijke tankregiment die uitbundig uiting geven aan hun vreugde. In Israel is het op het ogenblik een komen en gaan. Vele Egyptische Joden komen als vluchtelingen in Israel aan. Anderzijds worden zwaar gewonde Egyptische krijgsgevangenen naar Egypte gebracht. In de haven van Haifa kwam een schip met uitgewezen Egyptische Joden aan (foto rechts) en van het vliegveld Lydda bij Tel Aviv vertrokken gewonde Egyptische krijgs gevangenen in een Italiaans vliegtuig voor repatriëring. De Nederlandsche Bank heeft in Muiden voor Sinterklaas gespeeld en enige mensen beloond door wier toedoen een bende valse munters gesnapt kon worden. Mej. Alie Roozendaal, die in de winkel van haar tante ontdekte dat een dame met een vals briefje van tien gulden wilde betalen en door haar waarschuwing aan de politie be werkstelligde dat de vervaardiger van deze biljetten opgespoord kon worden, kreeg duizend gulden, die haar door de burgemeester van Muiden in het raadhuis ter hand werden gesteld. Ook enige andere Muidenaren ontvingen een beloning naar verhouding van hun bijdrage in de aanhou ding van de bendeleden. BRUSSEL (Belga). De nationale bank van België heeft met ingang van heden het bankdisconto verhoogd van 3 tot 3,5 per cent. BELGRADO (Reuter). De Joegoslavi sche vice-president Kardelj heeft ter gele genheid van het bezoek van de Griekse premier Karamanlis, verklaard dat zijn land de „gerechtvaardigde eisen" der Cy prioten steunt. Kardelj zei ook dat me ningsverschillen tussen Griekenland en Turkije het Balkanbondgenootschap niet van zijn betekenis mogen beroven. Karmanlis verklaarde in een antwoord- toespraak dat Turkije „niet gehandeld heeft in de geest der bondgenootschappe lijke verhouding" en dat het „inzake Cy prus een ongerechtvaardigde houding heeft aangenomen. Griekenland, Joegoslavië en Turkije hebben het Balkanverdrag geslo ten met het doel de vrijheid hunner inwo ners doelmatiger te kunnen verdedigen, maar het is niet mogelijk de vrijheid op de Balkan te verdedigen en op Cyprus te ver trappen. De gebeurtenissen in Oost-Europa en in het Midden-Oosten", aldus de Griekse premier: „vloeiden voort uit het feit, dat bepaalde westerse landen nog steeds door een vooroorlogse geestesgesteldheid zijn bezield Sir James Barrie: Er is niets schoner op aarde noch in de hemel dan kindervreugde. (Van onze correspondent in Londen) In het Lagerhuis is gisteren het twee daagse debat over de Suezaetie begonnen. De leider der conservatieve rebellen, kapi tein Waterhouse, kondigde aan, dat hij zich bij stemming over de regeringsmotie zal onthouden om uitdrukking te geven aan zijn critiek, dat de actie halverwege is blij ven steken. De vraag is hoeveel rebellen zijn voorbeeld zullen volgen. De regerings meerderheid van 64 stemmen zal niet in gevaar komen, maar de uitslag zal een aan wijzing zijn voor de stabiliteit van de re gering en van de positie van Sir Anthony Eden. Uit de Verenigde Staten wordt er op aangedrongen hem te vervangen door But ler, omdat het bondgenootschap beter kan worden hersteld met een vernieuwde ploeg. De politieke journalist, Randolph Chur chill, Sir Winston's zoon, beweert, dat Eden spoedig na zijn terugkeer uit Jamaica zal moeten aftreden, omdat zijn positie in het kabinet, dat hem tweemaal in de steek heeft gelaten, uitermate verzwakt is. In conservatieve kring is men het erover eens, dat Eden zijn gezag verloren heeft. Er is sprake van. dat de minister van Financiën Macmillan binnenkort een onderhoud met president Eisenhower zal hebben, die Eden niet meer zou willen of kunnen ontmoeten. Het komende weekeinde zal de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd, die naar Parijs gaat voor de NAVO- bijeenkomst, zich laten vergezellen door Macmillan en de minister van Defensie Head, om zo sterk mogelijk te staan tegen over zijn Amerikaanse collega Dulles. De regering moet zich verdedigen tegen een dubbele aanklacht, namelijk dat zij de gestelde doeleinden, die bovendien nooit duidelijk waren,, nimmer door wapenge weld kon bereiken en de kansen door haar optreden heeft bedorven, en omdat zij de actie onvoltooid heeft gelaten met het daar mee gepaard gaande prestige-verlies tegen over Nasser. Misschien zal men de regering moeten toegeven, dat de Brits-Franse schokbehandeling in het lyiidden-Oosten, ondanks alle tekortkomingen, toch een ein de heeft gemaakt aan de impasse en dat er nu vooruitzichten bestaan op een regeling, vooral door de activering van de Ameri kaanse politiek. Regering en oppositie blijven lijnrecht tegenover elkaar staan, maar aan beide zijden is het vuur eruit. Dat geldt echter niet voor Aneurin Bevan, Labour's nieuwe woordvoerder voor de buitenlandse poli tiek, die alle argumenten van de regering onhoudbaar acht en betoogde, dat politieke en sociale doeleinden niet meer door wa pengeweld kunnen worden verwezenlijkt. Bevan zei, dat, wanneer de Britse re gering de actie rechtvaardigt doordat deze tot de' oprichting van het UNO-leger heeft geleid, ook Hitier zijn oorlog zou hebben kunnen rechtvaardigen. Indien de Britse regering erin geslaagd zou zijn de terug trekking uit de kanaalzone afhankelijk te maken van een door het UNO-leger af te dwingen regeling voor de kanaalkwestie, dan zou dit, volgens Bevan, het einde heb ben betekend van de UNO, die zich zou hebben laten gebruiken door de partij, die het recht in eigen hand had genomen. Selwyn Lloyd zei in zijn stelling, dat de Brits-Franse actie een einde heeft gemaakt aan de oorlog in het Midden-Oosten en uitbreiding ervan heeft voorkomen, be wezen te achten door de verklaring van de Egyptische staf-chef, dat Egypte ervan af heeft gezien de hulp van de andere Ara bische staten in te roepen wegens het Brits- Franse ingrijpen. Volgens Bevan was het hoogst onverantwoordelijk geweest een wereldoorlog te riskeren omdat het vuren reeds was gestaakt, toen de Brits-Franse landingen begonnen. Lloyd zei ervan overtuigd te zijn dat de onderlinge wrijving met de Verenigde Sta ten de sfeer gezuiverd heeft en hij ver wacht een nauwer samengaan met Wash ington in de toekomst. Selwyn Lloyd zei in Parijs de grondslagen van de samenwer king met Europa te zullen versterken. Labour beantwoordde Lloyd's rede met het gebruikelijk geworden gebrul „af treden"! BAGDAD (Reuter) Volgens Syrische diplomatieke kringen in Bagdad zal de Syrische regering binnenkort met de Iraakse petroleummaatschappij onderhan delen over het herstel van drie pompsta tions, die het Syrische leger na het Brits- Franse ingrijpen in Egypte heeft vernield. De bereidheid van Syrië om de pomp stations op eigen kosten te herstellen zou toe te schrijven zijn aan de olieschaarste en de Brits-Franse ontruiming van Egypte. Vertegenwoordigers van de Iraakse petro leummaatschappij hebben met de Iraakse minister voor Economische Zaken volledige overeenstemming bereikt, aldus een woord voerder van de oliemaatschappij. Vandaag zullen de vertegenwoordigers van de maat schappij met premier Noeri el Said van Irak spreken. De wens van Syrië om de stroom van olie uit Kirkoek hervat te krijgen, zou er op kunnen wijzen, dat het land niet voldoende olie uit Rusland kan krijgen. JOHANNESBURG (Reuter/UP) De 140 Zuid-Afrikanen,, die woensdag op ver schillende beschuldigingen zijn gearres teerd, behoren tot 48 verschillende organi saties. Onder hen bevinden zich een parle mentslid uit Kaapstad, een predikant, een hoogleraar, rechtsgeleerden, vakbondslei ders en jeugdleiders. Op 19 december zal het vooronderzoek te Johannesburg be ginnen,. De beschuldigingen variëren van hoogverraad en opruiing tot overtreding van de wet op de onderdrukking van het communisme. Op hoogverraad staat de doodstraf e,n op opruiing levenslang. Na de massa-arrestaties in de voornaam ste steden deelde de hoofd-commissaris van politie Du Plooy mede, dat meer ar restaties mogelijk zouden volgen,, naar aan leiding van documenten, die bij de over vallen zijn gevonden. Het gearresteerde parlementslid is L. B. Leewarden, afgevaardigde voor de neger- bevolking van de westelijke Kaapkolonie en de methodistische predikant heet Thompson. Voor professor K. Matthews, de princi paal van de Fort Hare universiteit werd een verzoek om invrijheidsstelling op borg tocht afgewezen. De minister van Buitenlandse Zaken Eric H. Louw heeft verklaard dat India en bepaalde westelijke landen gedeeltelijk verantwoordelijk waren voor ondermijnen de activiteit. De aanvallen door bepaalde landen op Zuid-Afrika gedaan gedurende d,e afgelopen tien jaai hebben ten gevolge gehad dat de verhoudingen tussen de ras sen in ons land ernstig verstoord zijn, -al dus Louw. NEW YORK (Reuter) De Sovjet- Unie weigert bij te dragen in de kosten voor het onderhoud van de U.N.O.-politie macht in Egypte en geëist, dat „de agres sors" Groot-Brittannië, Frankrijk en Israel deze kosten volledig betalen. Zaroebin, de Sovjet-ambassadeur in de Verenigde Sta ten, deelde dit mee in een uiteenzetting van het standpunt van zijn land in de be- grotings-commissie van de U.N.O.-Assem- blée te New York. De Sovjet-Unie zal de resolutie, waarin wordt aangedrongen op verdeling van de kosten onder de leden, naast zich neerleggen, evenals de aanbe veling daartoe van secretaris-generaal Hammarskjoeld, aldus Zaroebin. De vertegenwoordiger van Nieuw Zee land bestreed de Russische argumenten en verklaarde dat ook Egypte moet bijdragen in de kosten. De Canadese afgevaardigde Roch Pnard heeft in het algemene debat in de U.N.O.- Assemblée gezegd, dat indien het experi ment van het internationale noodleger slaagt „de U.N.O. kan overwegen op korte termijn te beschikken over strijdkrachten van de kleinere landen voor toezichthou dende diensten". De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Golda Meir, drong erop aan onmiddellijk een beroep te doen op alle regeringen van het Mid'den-Oosten, recht streekse onderhandelingen te beginnen over een vredesverdrag. Zij acht het ondenkbaar dat de toestand van het wapenstilstands regime, die alles behalve vrede heeft ge bracht, hernieuwd zou worden. Wachtverbod voor Velserenderlaan en deel Middenduinerweg Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben voor de Velserenderlaan en voör de Middenduinerweg tussen de Velserender laan en de Duin en Kruidbergerweg te Santpoort een wachtverbod ingsteld. Toen gisteren in ons blad het woord „Welkom" verscheen boven een stukje waarin de Hongaarse uitnodiging aan secretaris-generaal Hammarskjoeld werd toegejuicht, konden wij niet bevroeden dat wij vandaag over hetzelfde onderwerp onder de titel „Niet welkom" zouden schrij ven. Het bericht van heden uit Boedapest, dat de regering-Kadar de hoogste ver tegenwoordiger van de UNO op 16 decem ber (de door Hammarskjoeld in overleg met de Hongaarse minister van Buiten landse Zaken Horvath vastgestelde datum) „niet kan ontvangen", doet alle hoop op een enigszins gunstiger wending in de Hon gaarse kwestie te niet. Deze nieuwe grofheid van Kadar is erger dan een diplomatieke bruskering en erger dan een désavouering van een minister door de premier van zijn eigen land. Het is een welbewuste belediging en kleinering van de volkeren-organisatie, na mens welke Hammarskjoeld naar Boeda pest had zullen gaan. Het is een demon stratie van de volslagen minachting, die de regering-Kadar voor de UNO heeft, een minachting die, naar men moet vrezen, morgen ook wel tot uiting zal komen als de termijn van de eis der Algemene Vergade ring tot toelating van UNO-waarnemers in Hongarije verloopt zonder een positieve reactie van Kadar's kant. Maar misschien is het ook nog een de monstratie van iets anders, namelijk van Kadar's eigen machteloosheid om op eigen gezag te beslissen over welk onderwerp dan ook. Het is namelijk niet de gewoonte dat ministers, die op een vergadering van de UNO in New York hun regering ver tegenwoordigen, daar belangrijke besluiten nemen zonder er door hun regering uit drukkelijk toe te zijn gemachtigd. De re geringsvertegenwoordigers bij de UNO staan gewoonlijk dag en nacht in recht streeks telefonisch of telegrafisch contact met hun regeringen thuis. Wij geloven daarom niet, dat minister Horvath zonder medeweten van Kadar heeft gehandeld, toen hij met Hammarskjoeld de datum van diens bezoek vaststelde. En als Kadar er dus wèl van op de hoogte was, ligt het voor de hand dat hij door iets of iemand moet zijn gedwongen, achteraf op de gemaakte afspraak terug te komen. Men zou bij voor beeld kunnen vermoeden: door Russische druk. Wat bekend is omtrent Kadar's karakter en omtrent de rol, die hij vóór de Hon gaarse gebeurtenissen van de vorige maand heeft gespeeld, werpt geen al te gunstig licht op zijn betrouwbaarheid. Maar oneer lijkheid en zwakheid van karakter kunnen iemand, behalve tot een onbetrouwbare figuur, ook tot een gemakkelijke speelbal in de handen van anderen maken. Na de woordbreuk eerst tegenover Nagy en daar na tegenover de arbeidersleider Dudas, die beiden toch wel enige reden moeten hebben gehad om geloof te hechten aan Kadar's belofte van vrijgeleide en die daarmee in een Russische val zijn gelokt, is nu Kadar's désavouering van zijn eigen minister van Buitenlandse Zaken gekomen. Dit begint er meer en meer op te lijken of Kadar af en toe pogingen doet om een eigen politiek te voeren, welke pogingen dan echter telkens weer door de Russen voor hun eigen doel einden worden misbruikt of, als het Krem lin er geen voordeel in ziet, ongedaan wor den gemaakt. Als dit alles inderdaad een Russisch spel is, waarin Kadar alleen als een karakter loze marionet fungeert, kan de weigering, Hammarskjoeld in Hongarije toe te laten, waarschijnlijk worden gezien als een uiting van Russisch verzet tegen de krachtige houding die de UNO - ondanks Russische sabotage-pogingen in de Veiligheidsraad en daarna in de Algemene Vergadering - de laatste weken heeft aangenomen. Ook de weigering van de Sovjet-Unie om ook maar een roebel bij te dragen in de kosten van de internationale strijdmacht voor het Midden-Oosten maakt trouwens de indruk, ingegeven te zijn door Russische oppositie tegen alles wat de Verenigde Naties grotere kracht en grotere mogelijkheden tot daad werkelijk ingrijpen zou kunnen geven. De figuur van Kadar zou onder deze om standigheden niet in een gunstiger, maar wel in een ander licht komen te staan. Hij zou dan niet slechts een gewillige speelbal van de Russen blijken te zijn, maar iemand die wéét dat datgene, waartoe hij gedwon gen wordt, verkeerd en verwerpelijk is, zonder dat hij nochtans zijn hoofd wil ris keren om voor die overtuiging op te komen. Voor Hongarije is het één al even treurig als het ander. Simon Koster CAIRO (Reuter) Generaal-majoor Burns, de opperbevelhebber van de inter nationale politiemacht, is uit Cairo naar Israel vertrokken voor besprekingen over de terugtrekking van de Israëlische strijd krachten uit het schiereiland Sinaï achter de bestandslinies van 1949.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1