Beverwijks nieuwe burgemeester: een man met humor en souplesse Anenda voor Velsen 7 Joost van Rijn IJmond en federatie Beierende burgemeester BDG speelde gelijk tegen Haarlemse V.K.D. Oud en nieuw 'ptkante ^roquet. IJmonders op het veld en in de zaal Ouderavond van school voor Christelijk Nationaal Onderwijs Lamersbekertoernooi Twee verduisterings- gevallen Onderdak voor Hongaren in de IJmond gevraagd CASTRICUM Bloembollencultuur vergaderde ILVT besloot tot koop en verkoop van weilanden Slippende aanhanger maakte brokken Bejaarden van „Noord" krijgen kerstpakket Hongaren zaten er al Begroetingsavond nieuwe inwoners Agenda voor Castricum HEEMSKERK Bloemkwekers in vergadering bijeen Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 8 DECEMBER 1956 BURGEMEESTER JAN GERBEN STEPHANUS BRUINSMA is een joviale en jonge (43 jaar) eerste burger van de toekomstige „hoofdstad" van de IJmond en mevrouw Bruinsma-Schilte een even gezellige als charmante moeder van een half dozijn. Het echtpaar zal Bolsward missen, maar Beverwijk bij voorbaat beminnen. En het oudste dochtertje Paula van acht kan haast niet wachten op het moment, dat de verhuiswagen voorkomt, en de piano, het televisietoestel en het fleurige kinderameublement zal worden ingeladen om de reis over de afsluitdijk naar de nieuwe ambtswoning te aanvaarden. De ambtswoning, die er in Beverwijk niet is en die dus probleem nummer één wordt voor het burgemeestersgezin. In een paar streken was dat overigens het portret van burgemeester Bruinsma van Beverwijk, die sinds 1947 het „hart van Oostergoo", Bolsward onder zijn bewind had, maar het zou slechts weinig gelijken, als er niet enige details aan toegevoegd zouden worden, die deze plezierige Fries in zijn totale vriendelijkheid beter tot zijn recht doen komen. Dat het de Bolswarders spijt, hadden wij al bij de sigarenboer tegenover het prachtige renaissance-raadhuisje gehoord: „It is in béste man en it spyt üs tige, det er fort giet, mar it wurdt him wol gund". Of, vrij in verstaanbaar Hollands vertaald: „Het is een beste man en het spijt ons bar, dat hij weggaat, maar het wordt hem van harte gegund". Utrechtenaar van geboorte uit een Fries geslacht heeft Beverwijks nieuwe burger vader zijn jeugd goeddeels in het Sticht doorgebracht De studie ging niet uit een ruime beurs en Jan Gerben moest maar zien zijn eigen boontjes te doppen als volontair op de ge meentesecretarie van Oudewater, waar hij met zijn einddiploma Gymnasium wel wat onwennig stond te kijken. „Tussen de geel- buiken, zoals ze die van Oudewater noe men, omdat vroeger de van hekserij ver dachte vrouwen van een geel kleurtje wer den voorzien, heb ik het niet lang uitge houden 1934 werd het de Utrechtse se cretarie". Tot 1942, op de afdeling algemene zaken. Toen moest de jonge ambtenaar kiezen of delen: meedoen aan de bezettingsmaat regelen, die het Nederlandse recht met voeten traden of onderduiken. Hij koos het laatste en kwam na een mislukte poging om de Zwitserse grens over te steken, in Wenen en Innsbruck terecht en toen de kans kwam illegaal naar het vaderland te rug te gaan, heeft hij hier als „Joost van Rijn" veel goed werk kunnen doen als ver bindingsman tussen het R.K. volksdeel en de L.O. Gemiddeld heeft de groep Joost van Rijn een 350 onderduikers per maand geholpen, maar burgemeester Bruinsma praat daar niet eens zo graag meer over. Hij wuift het weg en wijst op zijn kinde ren: „Die zijn belangrijker. En mijn werk van thans in dit magnifieke stadje". Maar als we doorvragen, komt de rest van het verhaal ook: redacteur van het illegale blad „De Toekomst", na de bevrijding in de directie van Nederlands Volksherstel en lid van de Pers en Propagandacommissie, ver volgens voorzitter van het comité, dat het blad „De Toekomst" legaal liet verschijnen in Delfland.... lid van de Delftse ge meenteraad en daarna: op 16 maart 1946 de benoeming tot burgemeester van Bolsward. En de vervulling van een hartewens, want deze Fries trok naar Friesland en als liefhebber van het stedeschoon kon hij nergens beter terecht komen dan in Bols ward, waar het stadscentrum een beslagen juweel gelijk is en het raadhuisje „inmid dels prachtig gerestaureerd, u moet straks eens even gaan kijken" het hart vormt van een Hanzestadje, dat de traditie nog in vele gebruiken kent. toen de Europese federalisten een proefver kiezing in zijn stad en hem als grootste voorvechter van de federale gedachte on middellijk „in" vonden. De gemeente moet bijvoorbeeld elk jaar aan de wezen twee beschuiten met aard beien uitdelen vanwege een grondtransactie en dat gebéurt ook trouw. Want de burge meester is zelf ook dol op aardbeien, hetgeen hem in de nieuwe standplaats al leen maar van pas kan komen. Van de federale idee naar de IJmond- problemen is niet zulk een spierverrekken- de stap. De heer Bruinsma gaat er grif op in: „Als federalist zou ik zeggen, dat het mogelijk moet zijn de federale gedachte ook in mjjn nieuwe werkgebied door te voeren. Maar laat ik geen overhaaste taal uitslaan, voor ik het terrein eens wat meer heb verkend. En dan vraagt hij ons: met een kaart van de IJmond op de knieën ten volle op de hoogte van de grote lijnen, maar nieuwsgierig naar plaatselijke toestanden en vooral naar de sfeer van zjjn nieuwe werkgebied. „Het zal niet altijd meevallen". Nee, het zei niet altijd meevallen. De overgang van een homogene Friese stad van 8100 zielen naar een industriecentrum. lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOt 8 8 Liefhebberijen heeft burgemeester Bruinsma van Beverwijk niet veel. I h „Elke zondag naar het voetballen, maar 8 dat kun je haast geen liefhebberij noe- 8 men. En wat primitief piano spelen". 8 Knutselen? Zijn vrouw moet er het hardst om lachen „twee linkerhan- 8 den, hoor!" Maar beiaard-spelen, dat kan hij. En dan komt het verhaal los van ver- 8 moedelijk de enige beiaardspelende 8 burgemeester van Nederland, die bij de j 8 ingebruikneming van het nieuwe caril- 8 Ion in de Martinuskerk van Bolsward 8 ,eigenvuistig" het Fries volkslied op de j 8 klavieren hamerde. „Maar dat is dan 3 ook het volstrekt enige nummer op mijn repertoire", vroegt hij er bescheiden aan toe. Niettemin zal hij het carillons 8 missen en meenemen gaat ook niet. Er\. 8 zijn echter plannen - de burgemeester 8 klaart er echt een beetje van op als hij het hoort - om de Katholieke koepel- 3 kerk in Beverwijk mettertijd van een b klokkenspel te voorzien. Mocht men om 8 een beiaardier verlegen zittenop Scheybeeck zit de man. >OOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCxDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXxS dat straks grote-stads-allures krijgt en zich nog niet geheel thuis voelt in het nieuwe jasje, is groot. Maar deze burgemeester bewijst een grote soepelheid en een prach tig gevoel voor humor te hebben. „Hier in Bolsward zijn we er van uitgegaan, dat we eerst de kippen in de ren moesten hebben en dat het eieren-leggen dan vanzelf zou komen". Dat is het woningprobleem in een notedop. Niet dat alle „kippen" een ren hebben, want ook in het Friese stadje is een lange wachtlijst van zoekenden een doorn in het gemeentelijk vlees, maar de energie, waarmee er gebouwd wordt en de fantasie, waarmee in het uitbreidingsplan- Zuid bijvoorbeeld van woningwetwoningen artistieke woonblokjes worden gemaakt, geeft te denken over het gemeentelijk be leid in het stadje. En het geeft te hopen dat voor de nieuwe standplaats, die het zonder fantasie en een warm hart niet zal kunnen stellen in haar opgang naar een nog wat onbestemde toekomst. In het „Statenhuis" speelden de BDC-re- serves voor de tweede klasse Kennemer- land-damcompetitie tegen een tiental dam mers van het Haarlemse VKD. Door beide tientallen werd aan vijf borden de volle winst behaald, zodat een gelijke verdeling der punten het resultaat was. Hiermee raakten de Beverwijkers een kostbaar punt kwijt en is de kans op een kampioenschap al heel klein geworden. De gedetailleerde resultaten waren: BDC II—VKD II: A. Albers-Th. van Wort 0—2, Nic. Adelaar-G. Faaij 20, E. Reinhout- Th. Sassen 02, A. van Son-P. Beelen 02, P. Nijman-J. Kramer 2—0; J. Broersma- V. Andringa 20, C. Nijman-T. v. Rooden 02, W. H. de Graaf-J. v. Gastel 02. H. L. Nijman-A. Meijer 20, J. Verhaar-Th. van Duijn 20; totaal uitslag 1010. In afdeling A is het H. Diederiks gelukt een fraaie overwinning op J. G. Hagenaar te behalen. In aanvallend spel plaatste hij Hagenaar voor zeer moeilijke situaties. In het eindspel raakte deze de draad kwijt en Diederiks kon met een diepe slagzet de partij in zijn voordeel besluiten. In afde ling B speelde E. Stam tegen A. Romeijn, Stam had aanvankelijk de beste papieren, maar in het eindspel maakte hij een fout, die Romeijn afstrafte. Stam had verloren. W. Waarts speelde tegen G. Hoogland op de volle winst. Dit lukte hem, zodat hij twee kostbare punten veroverde. A. Roe- meling speelde een zuiver eindspel. Hij wist op tempo D. Willems tot overgave te dwingen. Tenslotte werden in afdeling C de volgende partijen gespeeld: G. Bijster- A. Diemeer 02, R. Schutter-A. v. d. Heij den 20; Ph. H. Geerling-Chr. Dijcks 1—1; L. Klein-H. A. Meinsbergen 02. ADVERTENTIE Want al is burgemeester Bruinsma dan een modern mens, die de film en de tele visie een warm hart toedraagt vooral sinds hij op een lootje van een bouwpastoor uit Tilburg een toestel won! hij koestert de oude gebruiken en zal geen raadszitting openen, voor een bejaarde zandloper op de collegetafel geheel is leeggelopen om, zoals het reglement van orde naar het voorbeeld van een oude ordonnantie vermeldt „de schepenen in de gelegenheid te stellen zich met elkander te vermengen en in de goede sfeer der beraadslagingen te geraken". En boven Bolsward klikt 's avonds om tien uur het klokje van gehoorzaamheid voor de jonge dochters en hun vrijers, het- I zelfde klokje, dat elke woensdagochtend te acht ure klingelt, omdat dan de vergade ringen van B. en W. beginnen. En dat op donderdagen de markt inluidt. Zo zijn er meer historische gebruiken in ere hersteld door deze jonge burgemeester, die reeds verscheidene keren van zich deed spreken, ADVERTENTIE OOD ZO 'N KEN HE MER! AA h 80 ZATERDAG 8 DECEMBER 1 TUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Charlie's tante". Ttex, geen opgave. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.30-17.30 uur. VELSEN-N OORD „Jan van Dommelen", 20 uur, gebouw Concordia, toneeluitvoering voor Koning in Wilhelminafonds. ZONEAG 9 DECEMBER ITMUIDEN Thalia, 15 uur, „Jonger.sranch", 19 en 21.15 uur. Rex, geen opgave. MAANDAG 10 DECEMBER IJ'TUIDEN Thalia, 20 uur „Charlie's tante". Rex, geen opgave. Openbare leeszaal en bibliotheek, Hei- destraat, open van 14.3017.30 en 19 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. VELSEN Raarlbuis, 15—17 uur, spreekuur wethou der van Onderwijs. Het echtpaar Bruinsma in hun woning aan Gasthuissingel Bolsward. De handbalvereniging „IJmond" krijgt zondag weer een flink competitieprogram ma af te werken, waarbij het eerste heren team gebruik zal maken van de R.A.I.-zaal in Amsterdam voor de wedstrijd tegen het Haarlemse Rapiditas. De Haarlemmers hebben evenmin als de Velsenraen bij het zaalhandbal grootse resultaten bereikt, maar gezien de iets betere papieren van Rapiditas zullen de punten wel naar Haar lem gaan. Het eerste dameselftal van IJmond mag wat rusten om te zien hoe het tweede da mesteam het er op „Watervliet" tegen Ra piditas zal afbrengen. De gasten bevinden zich in de kopgroep van de ranglijst. Het zal moeilijk zijn de punten in Velsen te houden. De IJmond 2-heren moeten er in kunnen slagen om tegen De Blinkert I een overwinning te behalen, maar dit zal zeker niet het geval zijn met het derde IJmond- herenelftal, dat tegen H.O.C. 2 geen kansen zal krijgen. Wit vogeltje bij de politie Op het politiebureau te Beverwijk zijn in lichtingen te krijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: bankbiljet, een paar glacé herenhandschoenen, muntbiljet, rubber jack, gestreepte wanten, ceintuur, herenrij wiel, damesblouse, handwarmer, nylonkou sen, gevoerde glacé handschoen, wit vo geltje, bankbiljet, lipssleutel, ballpoint, ban den lichters en doosje met reparatiebeno digdheden, kindertasje, een paar glacé heren handschoenen, vulpotlood, haak, schakelarm band, rol kastpapier, kindertasje inh. kerk boek, kam, zakdoeken enz., wollen kinder wantjes, glacé handschoenen, geknoopt bood- schappenzakje, grijze ceintuur, halsdoek, ro zenkrans, portemonnaie met inhoud, overall, kinderschoentje, rode das, portierkruk van auto, ballpoint, een paar glacé herenhand schoenen. knipbeursje, motorhandschoen, damestasje, enveloppe inh. loterijbriefje, polshorloge, 1 paar glacé handschoenen, aktetas. MARKTBERICHT BEVERWIJK Andijvie f 024f 0.49; tomaten f 0.20f 1.05; spruiten f 0.55f 1.28; bospeen f 0.23f 0-40; waspeen f 0.19—f 0.37; prei f 0.12—f 0.37; prei f 0.12f 0.28; groenekool f 0.15f 0.21; knollen f 0.12f 0.27; rodekool f 0.11f 0.16; gele kool f 0.12f 0.18; druiven f 1.30; boerekool f 0.17 f 0.27. Het bestuur van de school voor Christe lijk Nationaal Onderwijs in Beverwijk heeft vrijdagavond een ouderavond gehouden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer ir. J. Nijman, vroeg na het gezamenlijk zingen van Psalm 84 vers twee de zegen af voor het werk van de school, waarna hij aller medewerking vroeg om propaganda te maken voor het onderwijs, daar het bin nenkort nodig zal zijn een tweede school te laten bouwen. Zeer op prijs stelde het bestuur het als er staande de vergadering een oudercommissie zou worden gekozen, die met het bestuur alle voorbereidingen kon treffen. Daarna werd een non-stop programma gegeven door een groot aantal kinderen uit de vierde en vijfde klas. Het bestond uit zingen, declamatie, kleine toneelstukjes en muziek. Allen deden hun best en dit werd gewaardeerd. Verder werd de avond gevuld met enkele aardige films. In de biljartwedstrijd om de Lamersbeker vond de laatste ontmoeting plaats tussen de Beverwijkse vereniging „Excelsior" en de Alkmaarse vereniging van dezelfde naam. De kaasstadbewoners verloren deze wedstrijd met 14-6. Aangezien er drie teams gelijk ge ëindigd zijn, moeten er thans nog barrage- partijen gespeeld worden om uit te maken wie voor één jaar de Lamersbeker in zijn bezit krijgt. De persoonlijke uitslagen waren: S. Oorthuys (B.) 117 117 46 12 2 J. Weelen (A.) 110 89 46 12 0 J. v. d. Maat 119 119 31 24 2 C. Schot 112 85 31 9 0 J. Waterdrinker 58 46 31 8 0 F. Middelbeek 104 104 31 21 2 J. C. Hartog 254 254 31 31 2 P. Feeke 210 153 31 29 0 H. Middelkoop 33 10 15 3 0 J. Schorreveld 35 35 15 12 2 J. Waterdrinker 58 58 30 11 2 K. Stam 52 48 30 9 0 H. Duin 58 58 22 10 2 P. Knook 53 30 22 10 0 F. Mosk 106 106 28 19 2 C. Koelman 90 53 28 9 0 C. Ooyevaar jr. 87 54 31 10 0 P. Wessels 71 71 31 11 2 P. Appeldoorn 74 74 21 14 2 S. Strijbis 90 55 21 12 0 Op verzoek van de gemeentepolitie van Beverwijk heeft de Rivierpolitie te Rotter dam de heer v. d. W. uit Beverwijk aange houden, die verdacht wordt van verduiste ring van een bromfiets. In Beverwijk heeft de politie aangehou den de heer P., die wordt verdacht van ver duistering van een bromfiets en een tele visietoestel. P. is naar Haarlem overge bracht. Sedert ongeveer drie weken verblijft een aantal Hongaarse meisjes en jongens in Wijk aan Zee. Zij zijn daar in het opvang centrum ondergebracht, maar het is de be doeling, dat zij dit zeer binnenkort ver laten en in de Beverwijkse samenleving of elders worden opgenomen. Er is daarom een commissie ingesteld (en door de loco-burgemeester van Beverwijk donderdagavond geïnstalleerd), die wil helpen de Hongaren zo goed mogelijk on derdak te brengen. Zij doet een beroep op diegenen, die bereid zijn een vluchteling in hun gezin op te nemen, of op andere wijze te helpen, zich op te geven bij de secretaris van de commissie, de heer A. B. M. Blank water. die overdag bereikbaar is op de af deling Bevolking der gemeente-secretarie, Velserweg 6, tel. 3941 en 's avonds thuis, Antillenstraat 32. tel. 4794. De commissie is als volgt samengesteld: voorzitter, M. P. van Lieshout, Koning straat 34a, secretaris: zie boven, penning- meesteresse: mevrouw J. Blok-Bos, Lijster beslaan 29, P. H. Schmit, Breestraat 22a, H. H. N. van Dorp, Duinwijklaan 26a, allen Beverwijk en G. Bol, Verlengde Voor straat 92, Wijk aan Zee. Aandacht voor jonge tuinders In het stadhuis te Beverwijk werd vrij dagmiddag een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van het Intercom munaal Lichaam Vereniging Tuinbouw- gronden gehouden, onder voorzitterschap van de heer Nielen, burgemeester van Heemskerk. Drs. N. H. M. W. van Wersch werd in de plaats van mr. Vermeulen benoemd als lid van de commissie van advies en vervol gens besloot men - zonder stemming - over te gaan tot de verkoop van zes percelen weiland aan de gemeenten Beverwijk en Heemskerk en na een korte besloten ver gadering was men het er tevens over eens dat het I.L.V.T. een gemengd landbouw bedrijf onder de gemeenten Akersloot en Uitgeest aangekocht diende te worden. Nadere bijzonderheden over deze trans acties vermelden wij reeds eerder in ons blad. De heer De W e y e r was bij deze voor stellen van mening dat men de beschikbare gronden alleen aan de goede tuinders diende te geven waarbij het bestuur dan moest letten op vakmanschap en kennis van de betrokken tuinder. Overigens was de heer De Weyer wel van oordeel dat de grens in dergelijke ge vallen uiterst moeilijk te trekken valt. De heer De M u ij e n ging na het aan nemen van de voorstellen tot koop en ver koop van de weilanden iets dieper in op de vraag of er wel voldoende gezorgd wordt voor de tuinders die als het ware van hun gronden verdreven worden waar bij spreker doelde op de propaganda die men in het oosten van het land maakt om vakbekwame tuinders gronden aan te bie den. De heer Nielen verklaarde dat men de mogelijkheden in de diverse daartoe geschikte gebieden uitgebreid bestudeerd heeft, waarbij de heer V e s s i e s mede deelde, dat men het plan heeft de jonge tuinders in de toekomst op een excursie mee naar de nieuwe gebieden te nemen. Nadat de heer De Muijen nog de aan dacht had gevestigd op de gronden gelegen in de omgeving van de weg Heemskerk- Castricum werd de vergadering gesloten. Vrijdagmiddag om ongeveer twaalf uur deed zich op de gladde keien van de Wij- kerstraatweg ter hoogte van de Smidt van Gelderstraat een slipongeval voor dat voor twee fietsende jongens goed is afgelopen, maar flinke materiële schade tot gevolg had. Een zware vrachtauto met aanhang wagen wilde een van de rechterzijde van de weg geparkeerde auto in de richting pont passeren, toen dé geparkeerde auto plotseling optrok en de chauffeur van de vrachtauto moest afremmen. Door het plot seling remmen slipte de aanhanger naar links, waar een passerende kleine groen- ten-ventauto een flinke duw kreeg en naar de trottoirband werd geschoven. Hier fiet sten op weg naar Beverwijk twee school jongens, die met hun rijwielen in het nauw kwamen. Zij vielen op het trottoir, maar kwamen er zonder wonden af. Een van de fietsen, een nieuwe werd aan voorwiel en stuur ernstig beschadigd; de andere fiets kwam er beter af. Van de groenteauto werd van de motor af de gehele linkerkant ingedrukt. Er ging bovendien wat fruit verloren. Nieuw kantoor van Mater Amabilissehool Tijdens een korte plechtigheid heeft mo derator J. Hoogervorst vrijdagavond het nieuwe kantoor van de Mater Amabili- school aan de Peperstraat te Beverwijk in gebruik gesteld. Hiervoor waren een aan tal genodigden bijeen gekomen om tevens een korte vergadering bij te wonen, waar op een nieuw bestuur werd gekozen. We gens het vertrek van mr. Homulle was er een acature. Hier werd in voorzien door de verkiezing van de heer J. W. G. Reyken, die voortaan voorzitter zal zijn. Verder v rd het bestuur als volgt samengesteld: mej. F. W. M. Bokelok, vice-voorzitster; mevr. P. C. M. Kooten, secretaresse; J. Z. Bouma, penningmeester; mej. A. Bakker, mej. C. Ver-burg, mevr. A. Wilgenburg, mej. A. van der Weyde en de heer A. J. van Lent, bestuurslc-'m. Mej. S. P. van Zadel, directrice huis houdschool adviserend lid; J. Hoogervorst, geestelijk adviseur; mej. C. Zeelenberg, leidster en mej. E. A. C. Boon, administra trice. De afdeling Castricum van de Kon. Ned. Vereniging voor Bloembollenvcultuur heeft in hotel Roozendaal haar algemene najaars vergadering gehouden. De voorzitter, de heer C. Res, heeft hierbij in zijn openings woord gememoreerd, dat wat betreft de gladiolenteelt men hogere verwachtingen had gehad; vooral de kleine soort was in de afzet wat tegengevallen. Niettegenstaande dit, mocht men over het afgelopen seizoen niet klagen en was er zelfs een lichtpuntje geweest in het feit dat de keuring op crocussen was gekomen, een maatregel, welke men over het algemeen toejuichte. De secretaris, die eerst de notulen had voorgelezen, bracht bij de ingekomen stuk ken ter kennis dat de organisatoren van het bloemencorso in de bollenstreek, om mede werking van de afdeling hadden verzocht. Men meende evenwel hierop niet te moe ten ingaan, omdat de vereniging niet bij machte was er gevolg aan te geven. Wel besloot men medewerking te verlenen aan de internationale tentoonstelling die ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de Kon. Ned. Vereniging in 1960 te Rotterdam zal worden gehouden. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. H. J. v. Nievelt, Burg Lommenstraat 10, telefoon 354. Zr. C. C. Boots, Kon. Julianastraat 14 telefoon 544. Apotheker: P. van Ouwerkerk, Burg Lommenstraat 6, telefoon 500. Opstellingen CSV en Vitesse '22 Zondag zullen de beide Castricumse elf tallen CSV en Vitesse '22 op het terrein aan de Zeeweg tegen elkaar uitkomen. De op stelling van CSV is: doel: Chr. Meijer: achter: A. Keesman en R. v. Trigt; midden H. Beiersbergen, H. Jacobs en H. Hartog voor: P. v. Maarleveld, H. v. Diggelen, B Kossen, D. Hoberg en R. Stolk. De elf van Vitesse '22 zijn: doel: K. Zon neveld; achter: N. Lute en J. Tool; midden. A. Groot, J. Borst, H. Borst; voor: J. de Zeeuw, A. v. d. Valk, H. Eijckhoff, E. Zon neveld en H. Duin. Veiling van vrijdag Voor de door hen aangevoerde groenten kregen de Kennemer tuinders in Castri cum vrijdag de volgende prijzen: andijvl 1035; glasandijvie 42—43; prei 9,519,5; grove peen 11,5; spruiten 72—135; grove spruiten 28—68; kopspruiten 24—30; boe renkool 16—24,5; kroten 10,5—12,5; soep groenten per bakje 35; schorseneren 35. Het bestuur van de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Ouden van Da gen, dat vorig jaar een actie begon om donateurs te werven en hierin op flinke wijze is geslaagd, kan thans, dank zij de vrijwillige bijdragen een loffelijk voorne men ten uitvoer brengen. Alle bejaarden uit „Noord" zullen op vertoon van hun lid maatschapskaart een kerstpakket kunnen ontvangen, dat maandagmiddag, 24 decem ber tussen twee en vier uur kan worden afgehaald bij bakker Winkel aan de Wij- kerstraatweg. XJOC<XX)COOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOCOCOOCCOOOOOOOOOCCCOCOC< Het Hongaarse gezinnetje, dat als eerste van de drie in Velsen gearriveerd is, heeft direct al voor een kleine ver rassing gezorgd: het kleine ontvangst- comité rekende op de brein van een uur of half vijf uit de Achterhoek de Horvathjes moesten uit „De Kuiper- berg" in Ootmarssum komen maar toen men het perron opkwam, bleek het drietal met een sociaal werkster, die als reisigeleidster was opgetreden, al hoog n breed in de wachtkamer te zitten. Na e hartelijk welkom door me vrouw Houtzager, een sociaal wer^.ter j van de Velsense Dienst voor Sociale Z~'-en en de heer G. F. de Man na mens het Veis se Hongarije-comité en de Veleer Gemeenschap is het echtpaar Horvath en het zeventienjarig zusje Gabriella in de ene taxi gezet en de ba- gage in de tweede. Bestemming Ken- f nemerlaan, waar tandarts Milatz de mensen zolang in huis heeft genomen j tot de woning aan de Maasstraat klaar j is. Dat wordt wel volgende week, maar om de Hongaarse vluchtelingen, die in Ootmarssum al zo verschrikkelijk nieuwsgierig waren naar het nieuwe j huis, alvast even te laten zien, waar zij terecht zouden komen, zijn de twee auto's even door de Maasstraat gere- den. Te moe om het allemaal te kun- c nen verwerken heeft het echtpaar dank baar geknikt naar het nieuwe home en daarna is het drietal bij de fam. Milatz f gebracht. Waar de ontvangst alweer al- lerhartelijk?' ,vas: een van de eerste gestes was de overhandiging van een f huissleutel als bewijs van vertrouwen j en gelijkheid en de Horvathjes is via de tolk, die haar handen al vol had deze eerste dag, verteld, dat ze volledig hun I eigen zin mogen doen wat dat be- I treft is deze gastvrijheid ook een wer- kelijke „vrijheid". öx>ooooooooooooooocoooooooocoocooc»oooooo(xxx)oooooooc)oooc Op de avond van 10 januari en vermoe delijk ook nog op een tweede avond, waar van de datum nog moet worden vastge steld, organiseert de Velser Gemeenschap een begroetingsavond in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan voor de nieuwe inwoners van de gemeente Vel sen. Ruim dtuzend Velsenareta, die de laatste maanden hier zijn komen wonen, hebben een uitnodiging ontvangen. Thomasvaer en Pieternel zullen op deze bijeenkomsten weer voor de dag komen met nieuwe tekst van de heer G. J. Kwakkel en voorts wordt weer een inleiding gehouden over de wederopbouw en de groei van Vel sen. Na de pauze wordt een forum gehou den. Hierin zullen verschillende personen zitting hebben, die antwoord geven op vragen op allerlei gebied, zoals historie van Velsen, recreatie, de Velser Gemeen schap. Speciale schorseneren veiling Op de speciale schorsenerenveiling van Ons Belang te Castricum werd ruim 26 ton schorseneren aangevoerd. De prijzen varen als volgt: le soort van 6577; soort lb van 5562; 2e soort van 5268; 3e soort van 1245. „Corso"-theater Castricum, zaterdag 7.15 en 9.30, zondag 3, 7.15 en 9.30 uur: „A. en C. en de mummie", maandag, dinsdag en woensdag, 8 uur: „Avontuur der een zamen". Voor de algemene ledenvergadering van de vakgroep bloemkwekerij, kring Kenne- merland van de LTB die vrijdagavond in de Heemskerkse zaal Nijman werd ge houden bestond van de zijde der leden geen grote belangstelling. De heer Ver meulen, deskundige van het produktschap voor siergewassen hield op deze avond een interessante causerie over het gebruik van sierteeltvergunningen. Dat dit onderwerp in het middelpunt van de belangstelling staat bleek wel uit de langdurige discus sie die ontstond. Hierna werd de agenda besproken voor de op 11 december te houden districts vergadering in Haarlem. Naar deze bijeen komst werden enige afgevaardigden be noemd. Met algemene stemmen werd be sloten om een voorstel in te dienen om de rolkasvergunningen te gaan gebruiken voor open grond B. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. Duyn uit Santpoort en A. Jansen uit Heemkerk herbenoemd. Vrouwengilde houdt Kerstavond De Heemskerkse afdeling van het Kath. Vrouwengilde houdt donderdag 20 decem ber in zaal Nijman een kerstavond. Op deze avond zal een kerstspel worden opgevoerd. Fa. DE BOER CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 413 - Tel. 6321 ZATERDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „Avon turen in Hongkong". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het kas teel in de schaduw". VV.B. Theater, 20 uur: „Het Duivelspaard". K.S.A.-gebouw, 1416 en 1618 uur: Sint Nicolaasfeest „Speeltuin-Centrale". 't Centrum, 20 uur: Suomi, gezellige avond. Openbare Leeszaal, geopend van 1013 en 1517 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu dieclub geopend van 1013 en 1417.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 1011 en 1718 uur. ZONDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Demonen der diepte"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Avontuur in Hongkong". Luxor Theater, 14.30 uur: „Geef dat kind een kans"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het kasteel in de schaduw". W.B. Theater, 14.30 uur: „De Jungle-prin ses"; 16.30 en 20 uur: „De banneling van Milaan". MAANDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De monen der diepte". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het gla zen muiltje". W.B. Theater, 20 uur: „De banneling van Milaan". Kennemer Theater, Plan West, toneelavond. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Slagers-patroons. Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1921 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 uur en 1921 uur; Lees- en studiezaal geopend van 1518 en 19— 21.30 uur. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „De klokkenluider van de Notre Dame".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3