„Arend Reijm" Kerkdiensten Visserij -varia Hockey in Kennemerland Voetbal in Kennemerland Kennemer Lantaarn AUTORIJSCHOOL „IJMOND" dabs en Wi stoelen BEVERWIJK Joegoslaven in Port Said Bezoek uit Tibet in India TAXI NODIG? - BEL 5 000 Ongeloof Sint en de beesten Geen gehoor Zondagsscholen A DAG H DECEMBER 1956 „De tante van Char lie" (Thalia, vrij dag t./m. woensdag) Deze befaamde tante van Charlie blijkt ondanks haar respectabele leeftijd nog steeds in een zeer blakende gezondheid te verkeren. Zij heeft zo ongeveer een halve eeuw over de toneel planken gehuppeld en is ook de ster van on telbare films geweest. Jong en fris komt zij nu opnieuw te voor schijn in een Duitse film, die wel volledig met vroegere ensce neringen gebroken heeft. Tante treedt nu op in een hypermo derne entourage: een riante daktuin van een flat in Berlijn. Daar vertoont zij haar eveneens gemoderniseerde capriolen op een manier, die de mensen nog steeds doet hui len van het lachen. Heinz Rühmann heeft in deze fraai gekleurde film veel overtrof fen wat hij tot dusverre aan zotternijen op het witte doek heeft laten zien. „Het glazen muiltje" (Luxor Thea ter, maandag t./m. woensdag) Leslie Caron en Michael Wilding spelen de rollen van Assepoester en haar prins in deze al- lercharmantste film, die van het sprookje alleen het gegeven heeft meegekregen, maar niet het mysterie. Al is het dus geen sprookje meer. „Het glazen muiltje" heeft een verkwikkende luchtigheid, die in som mige delen der film overtuigender heerst dan in andere. De film begint vrij traag en weinig boeiend, maar krijgt door beeldgeworden dromen van de ingenue acterende Leslie Caron een steeds strakker ritme, dat aan het einde der film vrij abrupt in een te kort slot resulteert. Is de film als geheel niet sterk, in bijna elke scène heeft zij toch iets bijzonder aantrekkelijks, hetzij door de kleuren, camerawerk, spel of de uit muntende dialogen van de beschermster van Assepoes, de kol uit het sprookje. Roland Petit en zijn balletgroep dansen met Leslie Caron enkele fraaie balletten, die vooral door hun surrealistische décors spannend zijn. Het glazen muiltje zij van harte aanbevolen. „Het kasteel in de Schaduw" (Luxor- theater, vrijdag t/m. zondag) is een vak kundig door Fritz Lang gemaakte onder houdende avonturenfilm in fraaie kleuren. Het is een spannende vertelling in beeld taal. De kasteelheer van een dorpje (Stewart Granger) is de leider van een smokkelaars bende. Hij koos het slechte pad nadat de voormalige kasteelbewoner de honden op hem afstuurde, toen hij diens dochter het hof maakte. Door intriges verstootte de knaap de kasteelheer en trok zelf in het slot. Daar komt dan jaren later een jon getje met een briefje, waarin de steun van de louche kasteelheer wordt gevraagd voor het ventje. De brief is van de ster vende moeder, het vroegere dochtertje van de verstoten slotbewoner. Het knaap je wint de liefde van de bandiet, die door zijn goede hart naar de ondergang wordt gevoerd. Het knaapje wordt dan heer van het familieslot. De film biedt goed spel, mooie fotografie en spanning. „Het duivelspaard" (W.B.-theater, vrij dag en zaterdag). Het is weer goed raak aan de Peperstraat: in Westbridge heerst de terreur van de bende van Anderson, maar als de hele zaak volgens de regelen der bandietenkunst netjes is opgeknapt, gaat het paard van de „boss" mank lopen. Hij vindt onderdak bij een dominéé, die een aardige vrouw heeft en de dominéé koopt het paard een duivelspaard wel te ver staan. Het loopt zeer in het honderd. En het is zeer spannend. Zondag en maandag draait WB: „De ban neling van Milaan"; in de zondagmatinée is het „Jungle Prinses". „Demonen der diepte" (Kennemer- theater, maandag t/m. woensdag) is een bijzonder spannende film met een interes sant, zij het niet origineel, gegeven. Een groep internationale geleerden heeft een sterk vermoeden, dat „de vijand", die als „de Roden" wordt aangeduid, op een eiland, waarvan de ligging niet precies be kend is, een atoom-arsenaal heeft inge richt. De geleerden halen een zeeofficier er toe over, een wrakke duikboot te be mannen om daarmee op onderzoek uit te gaan. Een professor uit Parijs en diens as sistente maken de reis mee. Na een zenuw slopende ontmoeting met een vijandelijke duikboot, waarbij een strijd op leven en dood ontbrandt, bereikt men de atoom basis, juist op tijd om een vliegtuig, dat Te Port Said, zijn 650 manschappen uit Joegoslavië aangekomen als verster king van de politiemacht van de UNO. Van Port Said zijn zij door de front linie naar El Cap vertrokken. Op de foto ziet men de gemotoriseerde troe pen in gevechts- en vrachtwagens Port Said verlaten. Heiny Rühmann in „De tante van Charlie" opstijgt met een rampzalige opdracht, neer te schieten. Het toestel ontploft boven het vijandelijk gebied, dat daardoor totaal wordt verwoest. Met soms geniale vondsten en suggestief camerawerk heeft men deze film van begin tot einde spannend kunnen houden. De on derwerpen, om dit te kunnen bereiken, waren trouwens legio, zoals de strijd tus sen kapitein en professor om de hoogste beslissing, het noodgedwongen duiken van het vaartuig, dat wegens tijdgebrek zonder voorafgaande proefnemingen was vertrokken en de landing op de lugubere geheimzinnige basis. „Avontuur in Hongkong" (Kennemer- theater, vrijdag t/m zondag). Wat er alle maal gebeurt als een jonge Amerikaanse in haar eentje naar de Britse kroonkolonie Hongkong gaat om vandaar uit nasporin gen te doen naar haar verdwenen echt genoot kunt u cinemascopisch aanschou wen in deze Amerikaanse kleurenfilm. U zult dan misschien het natuurlijke decor, de havenstad Hongkong, met haar schrille tegenstellingen tussen Oosterse primitivi teit en Westerse modernismen interessan ter vinden dan het verhaaltje, dat zich daar grotendeels afspeelt. Het is een beetje romantisch, want natuurlijk wordt de schatrijke ongekroonde koning der smok kelaars Han Lee alias Clarke Gable ver liefd op mrs. Hoyt alias Susan Hayword, als zij hem in zijn paleisachtige villa komt opzoeken om zijn hulp te vragen bij de opsporing van haar man, die clandestien naar de Chinese volksrepubliek is gegaan en daar gevangen gehouden wordt. Maar Han Lee blijkt een man met een nobele inborst te zijn: hij maakt geen misbruik van deze omstandigheid. Integendeel, hij vaart met een van zijn bewapende jonken naar Kanton, pleegt een overval op de gevangenis, bevrijdt de gevangene en brengt hem naar zijn vrouw terug, aan haar de keus tussen hen, beiden overlaten de. Zij doet de goede, al is dat met een bloedend hart. Deze liefdesgeschiedenis' is'"veel minder' opwindend dan het vele dat er zich om heen afspeelt zoals realistisch uitgebeelde knokpartijtjes in havenkroegjes, een ont voering van Hongkongs politiechef, de overval op de gevangenis en een zee gevecht tussen Clark Gable's jonk en' een patrouilleboot van de rood-Chinese marine. K. ADVERTENTIE CEI.SIUSSTRAAT 52 (achter Culto reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden VERSTREKKING VAN EEN GELDLENING De heer J. Algera, gemeentelijk inspec teur van het onderwijs, heeft zich tot B. en W. van Velsen gewend met het ver zoek, hem behulpzaam te zijn bij de aan koop van een woning. Het college is overwegend dat het tot heden niet is gelukt een passende woning voor verzoeker te verkrijgen en lettend op de wenselijkheid, dat deze functionaris spoedig in de gemeente gevestigd zal zijn, van mening, dat aan genoemd verzoek moet worden voldaan en stelt de raad voor, aan verzoeker een geldlening te verstrek ken. HANDENARBE1DLOKAAL VOOR DE INSINGERSCHOOL Het bestuur van de vereniging voor Chris telijk onderwijs te IJmuiden heeft inge volge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 de medewerking verzocht voor de bouw van een handenarbeidlokaal bij de Insingerschool. De bouw van zulk een lokaal is nodig geworden, daar alle leslokalen wonden ge bruikt voor het andere onderwijs. r^—j voor alle rijbewijzen: BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huls gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 154 Santpoort - Tel K2560-8930 Prijzen van vrijdag. Gr. tong 4,403,70; grm. tong 3,503,30; kim. tong 3,403,10; kl. tong I 3,40—3,05; kl. tong II 3,002,70; tarbot I 3,90—3,10, per kg. Gr. schol 7064; grm. schol 72—64; kim. schol 72—63; kl. schol I 72—60; kl. schol II 64—31; schar 36—31; v. haring 35—23; wijting 3430, per 50 kg. Aanvoer van vrijdag. 230 kisten tong en tarbot, 230 kisten schol, 10 kisten schar, 880 kisten haring, 25 kisten wijting, 5 kisten diversen. Totaal 1380 kisten. Besommingen van vrijdag. KW 24 f 9160; KW 114 f 7050; KW 52 f6140; KW 69 f4530; WR 51 f6520; KW 172 f1690; KW 35 f 1230; KW 170 f 3530; KW 47 f 1750; KW 45 f6150; KW 127 f 5000; KW 70 f5640. De Strawberries-elftallen hadden ver leden week in hun vastgestelde uitwedstrij den niet veel succes, want tegen HHIJC (dames) en Amersfoort werden nederlagen geleden. Welke resultaten overigens ver wacht werden. Deze week is het programma voor de Strawberries-teams meer hoopvol, want de dames ontvangen Leonidas, hetgeen een kleine winstkans betekent, terwijl de Vel- sense heren eveneens op het sportpark Schoonenberg aantreden tegen Kampong en mogelijk een puntenverdeling kunnen be reiken. Het Eechtrop herenelftal gaat de bijzon der zware uitwedstrijd tegen Zandvoort tegemoet. Op eigen terrein werd het op het laatste moment nog een puntenverdeling, doch de winstmogelijkheden zijn nu voor de bezoekers zonder twijfel minder, vooral indien de Zandvoortse troeven Schmidt en Vermaas aanwezig zijn. Bovendien staat het elftal van Zandvoort in de gevaarlijke zone, zodat de punten thans zeer waardevol zijn. De Eechtrop-dames moesten zondag een punt afstaan aan de Rood Wit-reserves doch behielden de eerste plaats. Ook deze week zullen de Eechtrop-dames wel weer op beide punten beslag leggen. Het dames team van DEM uit Beverwijk heeft even- ADVERTENTIE WAAROM NOG KALE jffc f V'P"W|j bekleden IXv f 'it* ST0FFEN naar keus Onze fraaie STOFFEN COLLECTIE wordt u gaarne ter inzage gegeven eens bijzonder fraaie kampioenskansen, welke kansen door een overwinning tegen HIC nog beter kunnen worden. In de belangrijke wedstrijd tegen Adel borsten uit Den Helder moesten de DEM- heren twee keer met een gelijkspel genoe gen nemen, zodat thans het wachten is op falen van een der ploegen. De DEM-heren zullen dit zeker deze week niet doen tegen het Pinoké-elftal, doch de Alliance-reserves kunnen de Beverwijkers bijzonder goed helpen door een zege tegen de Adelborsten, waarop overigens slechts een heel kleine kans bestaat. De geestelijke en de wereldlijke leiders van Tibet hebben op uitnodiging van de Indiase regering een bezoek aan India gebracht. Zij bezochten ook het boeddhistisch convent te Nieuw Delhi. Het laatste deel van hun meer dan 800 kilometer lange reis naar de Indiase grens legden zij op ponies af. Op de foto ziet men de geestelijke lei der, de veertiende Daila Lama (mid den) gevolgd door zijn wereldlijke tegenvoeter, de tiende Pansjen Lama, bij hun aankomst op Indiaas grond gebied aan de voet van het Himalayagebergte. Het interessante programma voor de ko mende zondag bevat acht plaatselijke en semi-plaatselijke ontmoetingen, o.a. CSV Vitesse, EgmondiaAle. Victrix, HSV ADO, IVV—ZVV en WSV—QSC. Het zou dan ook geen wonder zijn, als er diverse verrassende uitslagen moeten genoteerd worden. Voor de Castricummers is CSVVitesse natuurlijk de wedstrijd van de dag- De CSV'ers, die geruime tijd de kop hebben gehad, zijn de laatste weken wat de kluts kwijt met als gevolg, dat ze nu op de zesde plaats staan. Vitesse daarentegen bijt juist de laatste tijd wat meer van zich af, zodat het verschil in winstpunten nog maar één bedraagt. We verwachten een gelijk spel. In de uitwedstrijd tegen HSV zit voor de ADO'ers mogelijk meer perspectief dan een oppervlakkige blik op de ranglijst zou doen vermoeden: De HSV'ers boekten n.l. al hun verliespunten zes in getal in wedstrijden op eigen terrein! De Boys zullen van ZAP de punten niet cadeau krijgen, maar zullen toch wel win nen, Helder verliest in Edam tegen EVC. maar Purmersteyns kansen tegen Always Forward dienen hoog te worden aangesla gen. In 3B kan verwacht worden, dat de lei dende ploegen IVV en KW zich zullen weten te handhaven, IVV thuis tegen ZVV en KW eveneens op eigen terrein tegen EHS. Kinheim speelt in Assendelft tegen de club van die naam. De thuisclub staat ho ger op de ranglijst, maar een sterke indruk maakt toch ook deze ploeg niet. Mogelijk levert dit uitstapje de Kinheimcrs één punt op. Velsen achten we in staat op eigen ter rein de Zaanse Zilvermeeuwen de baas te blijven, al zal zulks niet met sprekende cijfers gebeuren. De andere Santpoortse derde klassers hebben van Wijk aan Zee nog niet gewonnen, ondanks het feit, dat de huidige prestaties van de Wijk aan Zeeërs heel wat minder zijn dan die van het vorige seizoen. WSVQSC lijkt ons een wedstrijd voor een gelijk spel. De plannen van Waterloo gaan steeds vaster vormen aannemen. Momenteel heb- ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Marktplein 50 Trompstraat 55 ...-A De spanning over het be staan van ene Niklaas uit My- ra is gelukkig weer een jaar lang geweken. Het heeft er in diverse ge zinnen even om gespannen, naar ik uit verschillende brie ven en verhalen omtrent deze delicate aangelegenheid ver neem. Bij ons thuis was het ook even moeilijk, toen zich aan de zwarte, strooiende hand op pakjesavond een bekende groene mouw bleek te bevin den, die bij moeder-de-vrouw pleegt te behoren, maar dat is allemaal glad opgelost. Erger was het bij een goede kennis, wiens oudste telg in de wankelmoedigheid van haar nog-net-gelovend-hart de vol gende afdoende oplossing vond voor haar twijfel: „Als ik straks ook getrouwd ben, mo gen mijn kindjes ook hun schoen zetten en dan doe ik er niks in en dan zullen we eens zien wat er de volgende dag van komt. En een salto mortale oftewel dodelijke smak maakte het tot dan stevige vertrouwen in ge baarde en gemijterde heiligen van een kleuterschoolleerling, die van aangezicht tot aange zicht met de goedheilig man zittend en ademloos naar diens vermaan luisterend, in een be lendende school het optreden van een andere goedheilig man moest aanschouwen. Eén gordijn had hier veel rampspoed kunnen voorkomen, maar deze knaap is er wel grondig af. En verstandig noem ik de vader, die met zijn kleuter de stad doortrekkende, drie ach tereenvolgende bisschoppen tegen het getabberde lijf liep en als oplossing van deze gril lige incarnatie het volgende antwoord op een paar ver wonderde kinderogen vond: „Sint heeft in deze vreselijk drukke tijd een paar helpers, maar dat zijn de échte niet. Want geloof mij, vrinden: dit geloof is, als het ontdaan wordt van alle angsten en bangmakerijen, een dierbaar bezit op de leeftijd van vier, vijf jaren en ik herinner mij nog zeer schril de wanhopige schrik, toen ik merken moest, dat het geheel een schone fabel was. Hoewel tóen de troost doordrong, dat ik een grote vent geworden was, die meer wist dan mijn leeftijd genoten bevroedden. En thans: óp naar kerst, met onbezoedeld gemoed. Wanneer de Goedheiligman nog in het land ware, hadde ik dit bovenschrift niet dur ven bezigen, vrienden, _want zoals gij allen weet houdt de Bisschop van Myra baard en hoofdhaar zéér rein. En zo is het dan ook nd e t bedoeld. Sint heeft echter dit jaar wel beesten bedacht, de beesten van het Kerbert-asiel, die naar vérluidt hun schoenen hadden gezet en geheel op toon het lied van het ka poentje ten gehore hebben ge bracht. Daardoor werd de goedheiligman dermate ge roerd, dat hij een dierenvrien- ddn uit de gemeente vroeg na mens hem te willen optreden en hèt viervoetige stel aan de rand der Heerenduinen wat te wiLlen aandoen. Juffrouw Vis ser van de Theo Thijssen- school, op wie men in „dier lijk verband" nimmer vergeefs een beroep doet, heeft een se rie Pieterbazen uit haar klas gerequireerd, die voor een lap worst zorgden en daarmee ter asiele togen. Allemaal een fiks stuk hebben ze gekregen en niemand is overgeslagen. Wanneer gij het plan mocht opvatten mijn telefoonnummer eens te draaien, kan het ge beuren dat er sinds kort een belletje overgaat, waarna gij echter in het geheel niets meer verneemt. De oorzaak van deze ietwat wonderlijke communicatie ligt het zij ditmaal met op rechte blijdschap vermeld niet bij onze PTT maar wel bij onze vierjarige dochter. Die heeft namelijk sedert enige dagen de mogelijkheden des verresprekers ontdekt en aangezien heur oudere broer allang een voortreffelijk tele fonist is, die gewetensvol boodschappen aanneemt, dan wel verschrikt zijn moeder roept, wilde ook de dochter stijgen tot die hoogte, waar schouderklopjes en opmerkin gen als „goed zo, móói ge daan" gereed liggen. Dies haalde zij onlangs met vaste hand de hoorn van het rinkelend apparaat en riep tot de onbekende, die zich meld de: „Ik zal even mijn moeder roepen", waarna zij ferm de hoorn weer op de haak terug legde en netjes moeder ging roepen. Deze wees haar vrien delijk op het onjuiste harer handeling. Maar de techniek is voor vierjarigen nog net iets te ingewikkeld en om haar goede wil te tonen, neemt zij sindsdien wel de hoorn af om hem direct, zonder één on vertogen woord te uiten, weer op het toestel te deponeren. Vandaar, ziet u. We zijn bezig het Lampenierstertje nu de fijnere kneepjes van het vak bij te brengen. Als het u niet lukt mij te spreken, zijt ge slechts oefenmateriaal. 111 Een van de weinig Nederlanders, die bij het beklimmen van de sportieve Melbournse Olympus niet halverwege door de poli tiek in het ravijn der mistroostigheid zijn geveegd, is Simon van Hooff, een IJmuidenaar, die een naam heeft in de fijnproeven- de wereld van entremets en reeruggen met roomsauzen. Want hij is tot een der beste culinisten van dit goed-etende landje uitgegroeid en zwaait sinds het begin van de sportieve kermis in Melbourne de pollepel en het trancheermes in de keukens van de internationale nederzetting van Melbourne. Simon van Hooff heeft daar een IJmuidense vinger in het menu van Zweedse, van Finse, van Noorse en Deense sport- cracks. Geen echte vinger na tuurlijk, alleen maar een wij zende, maar niettemin een zeer belangrijke. Want Simon is destijds uit meer dan 190 koks, die echt allemaal wel aardig thuis wa ren in de keuken en de lange messen bepaald niet voor de grap droegen, uitverkoren om het voedsel te bereiden voor de Scandinaviërs. Smörrebröd en-zo. Aan de andere kant van de aardbol hebben de Zweden en de Finnen het dus niet al leen erg warm, maar ook goed getroffen, want IJmuidense Simon verstaat zijn vak. Dat wordt wel bewezen door het grootse feit, dat Simon voor de vuist weg negenendertig ver schillende hors d'oeuvres in zijn mouw heeft, die hij er op het commando „aanneme" uitschudt. Eén voor één dan altijd, anders wordt het zulk een slordig gezicht, maar ik noem het niettemin een prestatie. Nou moet u mij niet rekenen, want ik laat alle melk ter wereld aanbranden en schud steevast sago over de gebakken aardappelen. Simon is echter goed in de dingen des culinisten. Hij heeft zijn klantjes als hoofdschotel al eens een Esca- lope-de-veau-Holstein onder de neus gezet en dat ging er in als gesneden koek. Men zei zelfs, dat het lekkerder was. En bij die voortreffelijke Es calope kwam Ossetong in een droom van een Madeira-saus, een roastbeefje om te zoenen, omelettes a la minute en vier verschillende groenten, 't Is maar om even een schets te geven, dat de Noorse moeders en vrouwen geen momentje ongerust hoeven te zijn, dat hun Klaus of hun Gullbrand niet aan hun trekken zullen komen. Laat Simon maar kok kerellen daar in Melbourne, wij zullen thuis wel likkebaar den. Ze overeten, zich zelfs wel een beetje, die fikse knapen uit het hoge Noorden, maar het wondt er wel weer uitge- draafd, denk ik zo. En het is ze moeilijk kwalijk te nemen met een man als Simon van Hooff uit IJmuiden achter de fornuizen. Die de Hollandse degelijkheid weet te overgie ten met de saus van de Latijn se luchtigheid. En die met mij eens een Escaloopje mag ko men nemen als hij terug is. Lampenier ben de IJmuidenaren reeds een voorsprong van drie punten op hun naaste concurrent- Deze Nautilus komt zondag a.s. bij de Waterloërs op bezoek. Wanneer laatst genoemden er in zouden slagen ook in de ze vijfde thuiswedstrijd op de volle buit beslag te leggen en de kans daarop lijkt ons zeer groot dan zouden zij er al bij zonder fraai komen voor te staan. Bij DIOBloemendaal en ASVAGS tippen we de thuisclubs als winnaars, ter wijl HalfwegNAS en Geel WitSwift vermoedelijk in een gelijk spel zullen ein digen. Zondag 9 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10.15 uur: ds. D. C. van Wijngaarden 17 uur: ds. S. de Roest Gebouw v. Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Kwak, jon- gerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: dr. R. B. Evenhuis van Amsterdam 18.45 uur: dr. mr. G. A. Alma van Am sterdam. jeugddienst. Jeugdkapel, wijk- gebouw, 10.15 uur, de heer Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 10.30 uur: ds. J. Koning van Harderwijk. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers dinsdag en donderdag 9 uur Heilige Dienst. Leger des Heils, geen opgave. Baptistengemeente, 10 uur: ds. J. W. Weenin-k van Haarlem. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Dickhout, 19 uur: ds. S. de Roest. Ned. Herv. Jeu-gdigebouw, 10 uur: jeugdkerk, de heer Joh. Luyt. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. C. B. Burger van Utrecht. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: J. Kits van Doorn; 19.30 uur: Th. Dikkes van Leiden woensdag 19.45 uur: Jb. Kleyn Hane- veld van Bodegraven. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. B. Naessens 19 uur: jeugd dienst, ds. B. Naessens. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10.30 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. on-tsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer R. Paas van Doorn. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. J. A. Eekhof. Irenekapel, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuis. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Groeneveld. Evang. Luth. Gem., 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. J. Breukink van Bergen, Maranatha, 10 en 19 uur: de heer J. J. van Capelleveen van Bennekom. Leger des Heils, Jan Als weg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. De Roest van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. M. D. Gijsman van Den Haag 10.45 uur: bij zondere kerkdienst. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. D. Biesma. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 17 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdienst, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. kinderdienst, Insingerschool, 10 uur. Herv. kinderdienst, Comitéschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool. Groen van Prinstererschool, 10.45 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Icht.hus- bureht, 11 uur Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uut. Ossendorpschool, ingang Lemairestraat DRIEHUIS-VELSEN DORP: Herv. zondagsschool, 10 uur. Marie Bo- reelkleuterschooi, alle leeftijden. Herv. zondagsschool, 12 uur, Wijkge- bouw, Torenstraat, leeftijd 5 en 6 jaar Doopsgezinde zondagsschool, Driehuis 10.30 uur. SANTPOORT: Herv. zondagsschool, 12 uur, Kapel aan de Pastorieweg, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 8 t/m 10 jaar Herv. zondagsschool, 12 uur, „School mei de Bijbel" aan de Frans Netscherlaan, 11 t/m 12 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 12 uur. Kleuter school aan de Banjaertstraat, leeftijd 5 t.m. 8 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, C.V.O.- school aan de Langeveldstraat, leeftijd 8 t.m. 13 jaar. Geref. Evang zondagsschool Da Costa school, 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8