Herwaardering vissersberoep in België ter sprake Zich „baron" noemende Duitser verdacht van vervalsing passen Prof. Jan Wiegers exposeert in het restaurant van Walserij-Oost Zandvoort was arbeidsterrein Eduard Flipse voor het N.Ph.O. Vele kinderen genoten van „Berend Bommel" Zondag van 2-4 uur open voor publiek Oplossing in Benelux-verband? Uitgevaren vissersvaartuigen RO 46 Ziekenfondspremie blijft 4,2 percent Deze week op de Beverwijkse veilingen Ledenwerfactie van Velsens Rode Kruis Plannen voor de bouw van tanker van 100.000 dwt „Ellen 3" bracht patiënt naar IJmuiden Ongeval op Strandweg Rurgerljike Stand Velsen Zondagsrijverbod doet de omzet in horecabedrijven sterk dalen Scheepvaart ZATERDAG 8 DECEMBER 1956 Als gevolg van samenwerking tussen Kriminal-polizei te Embden, de gemeente politie te Delfzijl en Zandvoort en de Ko ninklijke Marechaussee van de brigade te Delfzijl is in de omgeving van Embden een reeds lang gezochte man van negenender tig jaar aangehouden, die verdacht wordt minstens vierendertig misdrijven op zijn naam te hebben. De arrestatie is te danken aan een op zich zelf vrij onschuldig lijkende aanhou ding in een Zandvoorts pension door de plaatselijke recherche. Aangehouden werd een negentienjarige juffrouw van Duitse nationaliteit, op wie op zedelijk gebied veel viel aan te merken. Daarom werd zij als ongewenste vreemdelinge beschouwd Alvorens zij over de grens werd gezet werd een onderzoek in het pension ingesteld. De recherche trof een man aan, die zich baron Von Rackwitz" noemde en in gezelschap was van de negentienjarige vrouw, die m het paspoort van de „baron" als zijn echt genote stond vermeld. De man bleek zonder verblijfsvergun ning sinds 15 oktober in Zandvoort te ver toeven en verklaarde, naar Zandvoort te zijn gekomen, om vandaar uit gemakke lijker te kunnen solliciteren naar een be trekking als architect in de Engelse kolo niën, aangezien de vakbladen, welke hier op betrekking hebben, eerder in Nederland dan in Duitsland aankomen. De korpschef van politie, die deze ver klaring onaannemelijk vond, gelastte de man met zijn voorgegeven echtgenote bin nen vierentwintig uur het land te verla ten, hetgeen geschiedde via Delfzijl naar Embden. Door toedoen van een inwoner van Zandvoort kreeg de korpschef kort na vertrek van het tweetal een aantal blanco en vervalste paspoorten in handen, welke aan de „baron" bleken toe te behoren. Na der contact met de internationale politie had tot gevolg, dat beiden in Embden bij hun aankomst werden gearresteerd. Al daar bleek, dat de baron een andere naam had en dat de vrouw zijn dochter was. Opnieuw werd op verzoek in het Zand- voortse pension een onderzoek ingesteld, waarbij een enorme hoeveelheid materiaal, waarmee vervalsingen kunnen worden ge daan, werd gevonden, zoals inkt, pennen, penselen enz. Een groot aantal paspoorten (ongeveer vijfenzeventig), vervalste tra- veller-chèque's, vele soorten autosleutels, waarmede de aangehoudene in elke auto kon komen, werd- eveneens aangetroffen Zó groot was de hoeveelheid van het in beslag genomene, dat de aanhanwagen van de politie nodig was voor het vervoer naar het bureau. Al het gevondene is ter be schikking gesteld van Interpol. De aangehoudene stond in vrijwel alle Duitse politiebladen gesignaleerd; hij trad vermoedelijk op als hoofd van een inter nationale misdadigersorganisatie. Waarschuwing van de korpschef Naar aanleiding van de vrij talrijke aan houdingen de laatste dagen van vreemde lingen, die zonder geldige papieren in Zand voort blijken te vertoeven en die meestai moeten worden uitgewezen op grond van zedendelicten, oplichtingen, verduisteringen Zaterdag 24 november: s.t. Haarlem T.TM n. Vios I IJM 24; m.t. Curagao IJM 99, Claesje Donderdag 29 november: m.t. Emma Wilhel- mina KW 135; m.l. Maria Jaeoba KW 73, Willy SCH 7, Onderneming II SCH 27. Cornelia Maria SCH 135, Onderneming IV SCH153. Vrijdag 30 november: s.t. Abraham VL 77: m.t Elie Cheneviere IJM 32, Thorina IJM 33, Post Boy IJM 35, Beatrice IJM 72: m.l. Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24 (7 dec. binnen), Concor dia KW 26. De Vrouw Anna KW 52 (7 dec. bin nen), Saturmis KW 69 (7 dec. binnen). Doggers- bank KW 75, Excelsior II KW 78, Willempje KW 89. Avontuur KW 114 (7 dec. binnen); m.k Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Mercator IJM 19, Prinses Margriet KW 51, Agatha Arie KW 126, Alida Jaeoba KW 165, Stella Marie WR 51 (7 dec. binnen). Zaterdag 1 december: m.t. Dirkje RO 63; m.l. Onderneming III SCH 117. Maandag 3 december: s.t. Herman IJM 2; m.t. Maria van Hattem IJM 10, Johannes Polderman ITM 20, Allan Water IJM 34, Dirk Maria KW 80, Aibertha Hendrika KW 81, m.l. De Verwachting KW 28, Elizabeth KW 64, Excelsior III KW 76, Nestor KW 101, De Vrouw Dirkie KW 104 Ja eoba KW 107, Willy Alida KW 155, Gebroeders KW 166, Gezina Geertrui KW 176; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (5 dec. binnen): Poolster IJM 11. Klaas Junior IJM 22, EmiseJ IJM 31, Albert willem IJM 40. De Hoop I IJM 45, wift IJM o4. De Hoop II IJM 59. Corrie IJM 78, Wiron V IJM "08. Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim III AM 18 Vier Gebroeders TX 14, Nellie TX 24, "Vko Bnsker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan "'illem WR 34. Internos WR 49, Flevo WR 50, -r-mdrilrie HU 33. Coen Bot UK 3, Arendje Ja- nha KW 21. Anne Marie KW 27, Rein KW 30, -"-tronella KW 31. Tinv KW 34. Stern KW 36. '«rmina IV KW 53, Cornelia Adrinna KW 58, c-'sbertha KW 61, ex Elly Marie UK 105 (4 dec '-innen). Margriet Josina KW 63 (ex Texel IJM 51, Albert Cornelis KW 68, Prinses Beatrix KW 72 (7 d°c. binnen). Twee Gezusters KW 77, Zee arend KW 79, Johanna Cornelia KW 88, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98. Jaeoba KW 105. Koningin Ju liana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210. Dinsdag 4 december: s.t. Tzonne IJM 1; m.t. Ariadne IJM 18, Amsterdam IJM 28, Deining KW 8, Stadt Enckhuysen KW 82, Arie Ouwe hand KW 122, Johanna Maria SCH 101; m.l. An nie IJM 14: m.k. Dine Marie KW 57, Gerda Ma rianne KW 71 (5 dec. binnen). Woonsdag 5 december: m.t. Caroline IJM 2b naar Scheveningen, Eveline IJM 116. Albatros KW 87, Maria Theresia KW 99, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171: m.l. Gebroeders KW 108: mk. Leendert Jaeoba KW 12. Samenwerking HD 125 Donderdag 6 december: m.l. Heemstede IJM 53. Wiron III IJM 221. Alida KW 91, Toenadering KW 95, Peteronella KW 125. De Vier Gezusters KW 162. Aleida KW 169: m.k. De Twee Gebroe ders IJM 3, Twee Gebroeders IJM 27, Gijsbertha KW 61, Gerda Marianne KW 71. Haringdrijfnet visserij Maandag 19 november: m.l. Piet en Leendert Huibert KW 3, De Arend KW 7. Grietie KW 20 Orion KW 22. Helena KW 39, Rijnmond II KW 43, Annie KW 54, Hette Margaretha KW 74. Rijnmond V KW 110, Robert William KW 12„ Willy KW 141. Dinsdag 20 november: m.l. Martenshoek IJM 283, Hubertha Gerarda KW 9, Java KW la». Zaterdag 24 november: m.l. Rijnmond Illivw 44, Sumatra KW 86. Woensdag 28 november: m.l. Cornells Marmus Donderdag 29 november: m.l. Wilhelmina I KW 25. TT._ Vrijdag 30 november: m.l. Gorredrjk IJM 75, Fierman Eduard KW 5, Bertha KW 38, Everard Christina KW 40, Aafke Jaeoba KW 41, Eliza beth KW 49, Bali KW 129, Wilhelmina II KW 138 Maandag 3 december: m.l. Nederland VI KW 37 (4 dec. binnen), Nelly Maria KW 70 (7 dec. binnen), Borneo KW 127 (4 dec. binnen). Voor uit KW 151 (5 dec. binnen), Zeemeeuw KW 110 (7 dec. binnen). Dinsdag 4 december: m.l. Rijnmond IV KW 15, Nederland VI KW 37 (6 dec. binnen), Nep- tunus KW 45 (5 dec. binnen), Noordzee KW 41 (7 dec. binnen), Borneo KW 127 (5 dec. binnen). Woensdag 5 december: m.l. Willem Cornells KW 16, Neptunus KW 45 (7 dec. binnen), Bor neo KW 127 (7 dec. binnen). Donderdag 6 december: m.l. Nederland VI KW 37, Vooruit KW 151. Vrijdag 7 december: m.l. Volharding KW 23, Noordzee KW 47, Nelly Maria KW 70, Zeemeeuw KW 170. diefstallen en valsheid in geschrifte, waar door ZandvooVt onveilig wordt gemaakt en inwoners worden gedupeerd, vestigt de korpschef van politie nogmaals de aandacht op het feit, dat de inwoners verplicht zijn, elke bij hen in huis vertoevende vreemde ling, binnen vierentwintig uur na zijn aan komst, te melden. De nalatigheid, die de laatste dagen weer gebleken is, kan voor degenen, die zonder vergunning aan vreem delingen onderdak verschaften, niet zondei gevolgen blijven. Andere arrestatie De recherche te Rotterdam heëft aldaar aangehouden een vierentwintigjarige Duit ser, die daar zonder papieren vertoefde. Hij vertelde, dat hij voor de kust van Zandvoort van een boot overboord was ge slagen, naar de kust was gezwommen, waar hij bij een familie te Zandvoort van droge kieren zou zijn voorzien. De Zand- voortse politie stelde een nader onderzoek in. waarbij bleek, dat het verhaal op fan tasie berustte. De aangehoudene bleek ech ter wel geruime tijd bij een andere familie in Zandvoort te hebben gelogeerd. Toen hier een nader onderzoek naar de gedra gingen van de Duitser werd ingesteld, bleek hier te zijn verdwenen een vrij waardevolle postzegel-album, een barome ter, verschillende sieraden en een deken. De man bekende deze te hebben gestolen en verkocht. Hij wordt overgebracht naar Zandvoort. Ongewenste gasten In een pension te Zandvoort heeft de Zandvnortse recherche aangehouden een buitenlands gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, die in de badplaats geruime tijd goede sier hadden gemaakt. Ze woonden in een dure flat op de Boule vard, maar het bleek, dat de huur nog nim mer was betaald. Op goed vertrouwen leen den zij van een pensionhouder f 500en het bleek, dat zij grote schulden hadden gemaakt bij diverse leveranciers. Klachten hierover leidden tot aanhouding van het gezin, dat over de grens werd gezet. De man bleek geen geld te bezitten. Op zaterdag 29 december zal door het Noordhollands Philharmonisch Orkest een extra concert worden gegeven, dat onder leiding zal staan van de gastdirigent Eduard Flipse. Solistische medewerking wordt verleend door de pianist Stefan Askenase. Het con cert wordt geopend met twee werken van Mozart, te weten de Symfonie in g en het Pianoconcert in c K.V. 491 met medewer king van de pianist Stefan Askenase. Na de pauze volgt een uitvoering van de 3e Symfonie („Eroica") van Beethoven- Na advies van de Ziekenfondsraad en van de Sociaal-Economische Raad te heb ben ingewonnen heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid besloten, de premie van de verplichte ziekenfonds verzekering voor 1957 te handhaven op 4,2 percent. Opnieuw heeft het Sint Nicolaas-comité Velsen in samenwerking met de onderwij zerstoneelvereniging „Kennemerland" ruim tweeduizend leerlingen van alle openbare lagere scholen in Velsen die van de der de tot en met de zesde klassen enige ge notvolle uren bezorgd. En wel met niet minder dan acht opvoeringen in het Patro naatsgebouw van een alleraardigst kinder- toneelstuk „Berend Bommel" van Kasper W. Afman. Deze voorstellingen werden ge geven ter gelegenheid van de jaarlijkse Sint Nicolaasfeesten voor de schooljeugd. Het gaat over een arme poppenkastspe ler, die droomt dat hij voor één dag koning is. De ervaringen van de titelheld op zijn troon zijn echter zo deprimerend, dat hij dolgelukkig is wanneer hij weer gewoon als de man van de poppenkast ontwaakt. En dit is dan eigenlijk alles. Het is dus niet zo zeer de intrige welke dit sprookjesspel tot een succes bij het publiek maakte, maar de manier waarop de schrijver zijn figuren plaatste. Hij laat een machtig tovenaar de verschillende bekende personages uit de poppenkast tot leven wekken, waarna zij in het tweede bedrijf als koning Berend's hofhouding fungeren. De onderwijzers en onderwijzeressen, verenigd in het toneelensemble „Kenne merland", hebben onder regie van Bert Pijpers van dit sprookjesspel een serie op voeringen gegeven, welke niet anders dan met grote lof kan worden beoordeeld. De regisseur heeft voor het bereiken van een sprookjessfeer de overdrijving niet ge schuwd, maar deze opvatting werd nergens kinderlijk. Integendeel, mede door de fleu rige kostuums en het fraaie decor in het tweede bedrijf werd het een vrolijk schouw spel, waarvan de bijzonder levendige op voering door een enthousiast reagerend pu bliek op de juiste waarde is geschat. Daar naast heeft regisseur Pijpers het nog klaar gespeeld om op de dag van de voorstelling de rol van deurwaarder Stijvemans van een plotseling ziek geworden speler over te nemen en hiervan zowaar een der meest amusante typeringen van de avond te geven. De grote bezetting van dit stuk maakt het onmogelijk de namen van alle mede spelenden te vermelden, zodat het wegens de kwaliteit van deze voorstelling voor de ongenoemden stellig onbillijk zou zijn, wan neer er uitzonderingen werden gemaakt. Voorstellingen, die niet alleen door de jeugd buitengewoon werden geapprecieerd. Jan van Dam Op de groen,tenmarkt te Beverwijk neemt de andijvie nog altijd een grote plaats in. Er bestaat veel vraag naar dit produkt, zodat de andijvie van de koude grond in prijs varieerde van 0,22 tot 0,42 per kilo en het glasprodukt tot 0,48 per kila noteerde. De aanvoer van bospeen is niet groot. Naar gelang de kwaliteit werd van 0,23 tot 0,42 per bos betaald. De waspeen ging tot 0,34 per kilo. Spruiten zijn nog steeds duur; de geschoonde gingen tot 1,27 per kilo. Tomaten raken op. De kwaliteit loopt erg uiteen. Er werd tot 1,07 per kilo betaald. Boerenkool is ruim schoots aanwezig tegen prijzen, die rond de 0,20 per kilo draaien. De overige kool soorten brachten van 0,11 tot 0,23 per kilo op. Prei gaat vlot weg. Naar gelang de kwaliteit werd van 0,12 tot 0,29 per kilo betaald. De selderij knollen deden naar kwaliteit van 0,11 tot 0,28 per stuk. Bloemen Op de bloemenveiling zijn de eerste bol tulpjes aangevoerd, die van 0,55 tot 0,80 per pakje van 10 stuks deden. De kwaliteit kon heel wat beter. Blauwe druifjes komen nu in grote partijen aan de markt. Zij brachten van 0,23 tot 0,55 per bosje op Nog iedere marktdag komen er tros-chry- santen aan de veiling, maar deze aanvoer raakt nu toch snel afgelopen. Er werd van 0,55 tot 1,45 per bos betaald. Vrijdag liepen de prijzen iets terug. Rozen en an jers komen in kleine hoeveelheden. Er wer den goede prijzen voor genoteerd. De eerste kertsartikelen kwamen voor de klok: bes hulst en kestgroen. Er was al vraag naar. Bij de potplanten gingen de cyclamen tot 2,05 per stuk. Contactavond van „Geel-Zwart" Het bestuur van de supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim" zal dinsdag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat een contactavond voor de leden en hun dames houden. Tijdens deze bijeen komst worden de competities van klaver jassen voor de heren en sjoelwedstrijden voor de dames voortgezet. Lezing over Suezkanaal voor Vrouwengroep De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 18 december in de Zeewijk- school een bijeenkomst, waarop Alfred Mozer zal spreken over het Suez-kanaal. In het restaurant van de Walserij-Oost van Hoogovens exposeert prof. Jan Wie gers, hoogleraar aan de Amsterdamse Rijksacademie in de komende weken een mooie verzameling van zijn grafisch werk. De expositie zal zondagmiddag van twee tot vier uur voor het publiek geopend zijn. Men zal er aantreffen tekeningen, etsen en houtsneden, waarin zijn vakmanschap en de gevoeligheid van- de kunstenaar, ver enigd zijn te zien. Vooral treffen daarbij de wijde landschappen, ifraarvBbr de schil der in het bijzonder geporteerd is, en waarin hij de oorspronkelijkste uitdruk king weet te geven. In 1893 op 31 juli werd Jan Wiegers te Oldehove geboren. Het eerste deel van zijn schildersopleiding ontving hij aan de Academie Minerva te Groningen, waar hij met een aantal schilders er schrijvers de kunstenaarsgroep „De Ploeg" oprichtte. Het devies was. „Kunst is alles geven, alles durven, alles zeggen, alles doen. Kunst moet gestolde emotie zijn. Schilde ren is zichtbaar dromen". Na Groningen volgde Wiegers het onderwijs aan de Aca demie te 's-Gravenhage en te Rotterdam. Gedurende zijn rusteloos leven werkte en exposeerde hij in vele steden en in veie landen; hij nam deel aan de Biennalen te Venetië en te Sao Paolo. Wat Nederland betreft kan de bezoeker ook schilderijen van hem zien in de musea te Amsterdam, Den Haag, Eindhoven en Rotterdam. Hij is thans hoogleraar aan de Rijks Academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam, in welke stad hij de laatste kwarteeuw zijn woonplaats heeft. Jan Wiegers is wel een der markantste Nederlandse vertegenwoordigers van het expressionisme, dat in zijn prille geboorte het streven toonde naar grootsheid en rust en dat vormen en kleuren gaf, zoals de kunstenaar deze in zijn begenadigd schep pingsvermogen zag, waarbij harmonische compositie, solide eenvoud en uitgebalan- (Van onze correspondent in Brussel) De gouverneur van West-Vlaanderen, ridder van Outryve d'Ydewalle, houdt zich op het ogenblik bezig met de studie van het vissersberoep. Er treedt volgens hem een schaarste op aan jong personeel, scheepsjongens en mechaniciens die liever ergens in een fabriek werken of in het hotelbedrijl. Thans wordt echler een voor stel uitgewerkt om de pensioengerechtig de leeftijd van de visser van 65 jaren op 55 te brengen, en het pensioen door staats subsidie aanmerkelijk te verbeteren. Onge twijfeld zou dit het beroep aantrekkelijker maken. De vissers zijn soms tot 18 uren per dag aan het werk en acht tot tien dagen op zee, waar zij een totaal gebrek hebben aan huiselijkheid. De heer Stradiot, advi seur voor visserijzaken bij de Belgische minister van Landbouw, die van de ver schillende problemen eveneens een ernstige studie heeft gemaakt, komt tot de conclusie, dat er door propaganda, film en voordrach ten veel kan worden bereikt. Men kan al dus de mening bestrijden dat de visserij geen rendabel beroep zou zijn. Men kan immers zeer goed zijn brood verdienen in de Belgische visserij. Soms verdient men tot 1000 gulden per vaart. De bemanningen zijn er echter soms zelf de oorzaak van, dat de jeugd minder belangstelling toont voor het beroep, daar zij zo min mogelijk scheepsjongens aanwerven om de winst niet te moeten delen. Intussen zijn de visprijzen iets verbeterd. In de vismijn te Oostende werden bijvoor beeld in augustus ongeveer 200.000 kilo tong verkocht tegen een gemiddelde prijs van 44 frank per kilo. De 454.000 kilo ka beljauw gingen evenwel slechts tegen 10 frank het kilo, de tarbot tegen 27 frank, en de schol tegen 7,30 frank. Het betreft hier gemiddelde prijzen. De verkoopprijzen liggen 10 percent hoger dan vorig jaar. Haring en sprot zijn meer in prijs gestegen. Er werd 4 frank per kilo voor haring be taald of 39 percent meer dan in 1955. Grote vraag naar garnalen heeft de prijs doen toenemen tot 40 frank, of iets meer dan drie gulden per kilo. Een probleem dat tegen eind 1957 of be gin 1958 zou dienen te worden opgelost, is het stemrecht van de vissers. In de meeste gevallen zijn de vissers op zee, wanneer over de politiek van het land wordt beslist. Het moet mogelijk zijn dat de vissers voor hun vertrek onder een verzegelde omslag, hun stem kunnen uitbrengen. Dit is alleen een kwestie van organisatie. De vraag stukken van de herwaardering van het vissersberoep zijn typische problemen, welke in gemeenschappelijk overleg tussen de betrokken Belgische en Nederlandse diensten dienen te worden bestudeerd. Er is momenteel contact tussen het bestuur van de visserij te Brussel en het directo raat-generaal voor de ivsserij te Den Haag, maar het beperkt zich teveel tot de speci fieke Benelux-problemen inzake de ruil handel in vis tussen de drie landen. In de economische Benelux zal men langzamer hand Oostende en Scheveningen als één probleem moeten leren zien. ceerd evenwicht als erkende grondwaarhe den werden aangenomen. Deze fase in de ontwikkeling der schilderkunst het ex pressionisme geeft als eerste naam Cézan- ne (18391906, Fransman), onmiddellijk gevolgd door Paul Gauguin (18481903 Fransman). Daarna treedt de Nederlander Vincent van Gogh (18531890) op de voorgrond die, hoewei hij in zijn Hollandse periode een mislukte impressionist wordt genoemd, tijdens zijn verblijf in Frank rijk zich tot een geniaal expressionist ont wikkelde. Hij leeft dan ook voort als dé „vader v~ het latere expressionisme" Van deze grote voorgangers is Jan Wiegers in de geest een nazaat. Zijn werk is een voortbouwen en vernieuwen op het funda ment van het expressionisme. Door de gebeurtenissen in Hongarije is de landelijke ledenwerfactie van het Rode Kruis, die uiteraard ook in Velsen zou wor den gehouden, niet volgens de plannen doorgegaan. Alle aandacht was op de hulp actie aan Hongarije gericht. De Velsense afdeling van het Rode Kruis staat op het standpunt, dat het Rode Kruis zonder een flink aantal leden niet op doel treffende wijze hulp kan verlenen. Daarom gaat woensdag, donderdag en vrijdag een aantal vrijwilligers in Velsen op stap, om huis aan huis folders te verspreiden, waar aan een strookje voor aanmelding is ge hecht. De Velsense melkslijters hebben zich weer bereid verklaard de helpende hand te bieden en zullen de strookjes maandag 17 december ophalen. De president van de National Bulk Car riers Ltd te New York heeft te Tokio medegedeeld, dat zijn maatschappij plan nen heeft voor de bouw van een tank schip van 100.000 dwt op haar scheeps werf te Kure in het westen van Japan. Er zijn reeds voorbereidingen getroffen. Met de bouw zal in het vroege voorjaar van 1958 begonnen worden. De Griekse eerste minister, Constantinos aan Joegoslavië. Men ziet Karamanlis, brengt een officieel bezoek hem hier met president Tito. In het befaamde Savoy hotel te Londen is een liefdadigheidsbal gegeven waar vele prominente figuren uit Londen aanwezig waren. Op de foto ziet men prinses Margaret van Engeland dansen met de markies van Bladford. Uit een vlootje van vier Duitse trawlers, dat gisteren langs de Nederlandse kust stoomde, onderweg van Duitsland naar Brazilië, is de „Ellen 3" gisteravond IJmui den binnengelopen. De schepen zijn naar Brazilië verkocht en de opvarenden hebben een contract voor drie jaar om in het Bra ziliaanse bedrijf te werken. Een van de op varenden van de „Doggerbank" was niet in orde en werd nu door de „Ellen 3" aan land gebracht. Het bleek bij onderzoek een bloedvergiftiging te zijn. Later heeft de „Ellen 3" weer zee gekozen met de 50- jarige zieke opvarende aan boord. Op de Strandweg te IJmuiden is het meis je Y. uit IJmuiden-Oost gisteravond met de bromfiets ingereden op een stilstaande en niet verlichte motorfiets. Zij liep enige schaafwnndies op en was zeer geschrokken. De bromfiets werd ernstig beschadigd. GFBOREN: G. D. van WeteringSchoon, d„ Strengholtstraat 6, IJmuiden-oost; W. Dobbengn—Woud, 7... Waalstraat 37, IJmui den; A. M. KoekBeentjes, d., Melklaan 32, Velsen-noord; B. RijneveldSmit. d., Borski- straat 21, Haarlem G. VisserB'ilsma, d., Stolsfraat 3, ITmuiden-oost: G. Koolvan den Bos, d.. Zeeweg 297, IJmuiden-oost; H van NieropHempenius, z., Lijsterlaan 17, LTmuiden-oost: H. E. Goemansde Nobel, d„ Bloemendaalsestraatweg 84, Santpoort; H. M. SchepersNorda. d„ Gijzenveltplan n 187, IJmuiden: M. A. van der Veldt—van Leeuwen, z„ Kerkweg 11, Santpoort; J. Kwetsie—van Oosten, d„ Kompasstraat 32, IJmuiden. OVERLEDEN: H Groenewoud. 84 j., echt genote van P. J. J. Haanen, Peeprstraat 17, Beverwijk; A. Stam, 60 j., echtgenoot van A. Schol, van Wassenaerstraat 68, IJmuiden- oost. ONDERTROUWD: M Broek, de Ruijter- straat 78, IJmuiden-oost en Chr. J. ^irovano, Ladctertepekstraat 9, Velsen-"noord; J. Schu ring, Platanenstraat 72, IJmuiden-oost, t. a.: d. VeLjt^ Platanenstr. 22, Um.-o.; W. Taat, Havenkade 53, IJmuiden en Chr. M. Boer, Pres. Steinstraat 24, IJmuiden; W. van Linge. Wijdeness^rstmat 47, Amsterdam en R. J. Evenhuis, Fazantenlaan 14, IJmuiden- oost, t. a.: Fazantenlaan 14, IJmuiden-oost; Th. Boon, Genieweg 41, Velsen en M. J Buis, Planciusstraat 42, IJmuiden-oost, c. a.: Plan- ciusstraat 42, IJmuiden-oost; P. J. M. Wes- sels, Gen. de Wetstraat 51, Haarlem en J. '1. Commandeur. Kerkweg 33, Santpoort; J. A. Mantje, Heidestraat 30, IJmuiden-oost en J. van Leeuwen, Fazantenlaan 5, IJmuiden, t. a.: Heidestraat 30, IJmuiden-oost; N, Schol- ter.s, Hageiingerweg 173, Santpoort en A. H. Chr. Leijenaar, van Dalenlaan 48. Santpoort; H. Ook, Wijkerstraat'veg 47 a, Velsen-noord en M. Chr. Duineveld, Wijkerstraatweg 47 a, Velsen-noord, t. a Wijkerstraatweg 47 a, Velsen-noord; H. Schermer, van Rijswijk- straat 24, Velsen-noord en M. S. Brinkman, Brederoodseweg 106, Santpoort, t, a.: Bre- deroodseweg 106, Santpoort; C. M. Kruit- bosch, Tuipenstraat 30, Santpoort en M. P Troost, Molenkade 14, Stellendam; F. van den Boogaard, de Noostraat 157, IJmuiden-oost en P. C. Rijken, de Noostraat 157, IJmuiden- oost, t. a.: de Noostraat 157, IJmuiden-oost. GEHUWD: J. Mors en M. J. Molenkamp, Kerkweg 37, Santpoort; J. Ooms en M. J. L. W. Hoogeduin, Trompstraat 166 B, IJmui den-oost; L. J. Mahieu en F. C. Th. M. van Hoogen, P. C. Hooftlaan 26, Driehuis; J. W. Kuvener en E. Witkamp, Hooftstraat 70, Santpoort; W. van de Graaf en A. Scheeper, Marsstraat 25, Amsterdam; C. loeboer en L. J. Dam, Valeriusstraat, Amsterdam; C. van Vrede en J. C. van der Hoeven, Burgemees ter Enschedérian 32, Santpoort. VOETBALLERS KIENEN De voetbalvereniging „De Kennemers" houdt donderdag 20 december in haar club huis café „Appeldoorn", voor haar leden een kienavond. De prijzen zullen bestaan uit wild en gevogelte. Het bedrijfschap Horeca heeft in aan sluiting op het onderzoek naar de gevol gen voor de horecabedrijven op de eerste zondag (25 november), waarop het zon dagsrijverbod gold, een onderzoek ingesteld omtrent de resultaten van de tweede auto loze zondag (2 december). Een groter aan tal bedrijven dan de eerste keer mogelijk was en ditmaal ook kleinere ondernemin gen werden bij dit onderzoek betrokken. De teruggang in de stadsbedrijven op de eerste zondag bedroeg gemiddeld 56 per cent van de gemiddelde omzet op de vier voorafgaande zondagen en voor buitenbe- drijven gemiddeld 86 percent. Op de twee de zondag waren deze percentages respec tievelijk 46 en 83, welke lichte verbete ring uitsluitend moet worden toegeschre ven aan de gustiger weersomstandigheden. Ten aanzien van de kleinere ondernemin gen, waarvan verwacht werd dat zij niet of nauwelijks bij het autoverkeer betrokken zijn, bleek niettemin op de tweede zondag met rijverbod een opvallende teruggang, welke voor de stadsbedrijven 32 percent en voor de buitenbedrijven 36 percent be droeg. Dit wordt medegedeeld in een adres van het bedrijfschap Horeca aan de minis ter van Economische Zaken. Aldabi, 6 v. Montevideo n. Buenos Aires. Almkerk, 6 v. Beira n. Dar Es Salaam. Alpherat, 6 v. Newportnews n. Trinidad. Amstelkade, 6 v. Rotterdam n. New Orleans. Amstelkroon, 6 te San Francisco. Aagtedijk, 7 v. Las Palmas n. Le Havre. Amsteldijk, 7 te Antwerpen. Amstelvaart. 9 t.e Kobe verw. Argos. nass. 7 Finisterre n. Malta. Arkeldiik, 8 te Monilla. Atje Ray S, 13 te Rotterdam verw. Amstelbrug, 7 te Antwerpen verw. Alioth, 7 te Buenos Aires. Astrid Naess, 7 v. Dakar n. Le Havre. Amor, 10 te Rotterdam verw. Alamak, 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alnati, 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Arendskerk, pass. 7 Vlissingen n. Rotterdam. Bonaire, 6 te Paramaribo. Boschkerk, 6 v Bremen n. Antwerpen. Billiton, 8 te Tj. Priok. Blommersdi.ik, 6 te Brake. Benin kust, 7 te Takoradi. Britsum, 6 ten anker bij Galveston n. Houston. Camercunkust, 8 te Abidpan. Caltex Pernis, 6 v Fredericia n. Sidon. Calte>: Utrecht, 14 te Rotterdam verw. Cistula, verm. 7 v. Amsterdam n. Stanlow. Dalerdijk, 6 v Londen n. Rotterdam. Duivendijk, 6 te Victoria. Doris, 8 te Maracaibo. Dorestad, 6 24 m. w. Dondrahead n. Balikpapan. Drente, pass. 7 Gibraltar n. Genua. Erinna, 7 te Singapore. Eemdijk, 7 275 m. z.z.w. Bermuda n. Havana. Eos, pass. Gibraltar n. Tunis. Gabon kust, 7 te Antwerpen. Gooiland. 7 te Rio de Janeiro v. Salvador. Graveland, 7 te Bahia v. Vitoria. Gadila, 7 v. Pladju n. Singapore. Garoet, 8 te Las Palmas. Gordias. 7 v. Izmir n. Algiers. Groote Beer, 7 300 m. o. Cape Race n. R'dam. Haulerwiik, 7 te Rotterdam. Hector, 8 te Tunis. Hecuba, pass. 7 Flores Azoren n. Rotterdam. Hydra, 7 te Antwerpen v. Hamburg. Hispania, pass. 7 Wight n. Vigo. Hathor, 7 v. Punta Cardon n. Port Au Prince. Helena. 7 te Kingston v. Decuba. Hermes, 7 v. Corinto n. Amapala. Johan v. Oldenbarnevelt, 8 te Melbourne. Joseph Frering, 7 te Las Palmas verw. Jason, 7 te Philadelphia. Jagersfontein, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen Jupiter, 6 v. Lissabon n. Algiers. Kryptos. 7 te Rotterdam. Karimata, 7 te Algiers. Kellia, 9 te Amsterdam verw. Kota Baroe, 7 360 m. z.o. Mogadiscio n. Perz. G. Karimata, 6 33 m. w. Gibraltar n. Algiers. Kota, Inten, 7 te Rotterdam. Khasiella, 7 v. Singapore n. Kaapstad. Kalinga, 10 te Berre verw. Kalydon, 12 te Curaqao verw. Kopionella, pass. 7 Gibraltar n. Napels. Kara, 12 te Curagao verw. Leersum, pass. 6 Key West n. Jacksonville. Leopoldskerk, 6 te Basrah. Langkoeas, 7 te Marseille v. Genua. Leuvekerk, 9 te Aden. Mijdrecht, pass 6 Abaco eil. n. Berre. Maas. 6 te Amsterdam. Maasllóyd, 5 te Tjimani. Mataram, 8 te Dakar verw. Musi, 8 te Pangkalpinang. Myonia, 14 te Abadan verw. Nigerstroom, 7 te Amsterdam. Noordam, 10 te Rotterdam verw. Notos, 6 v. Algiers n. Amsterdam. Noordzee, 7 te Dunkirk. Oldekerk, 7 v. Shanghai n. Tientsin. Oostkerk, 8 te Brisbane. Ouwerkerk, 7 te Marseille. Omala, verm. 7 v. Shellhaven n. Rotterdam Pieter S, 6 te Rotterdam. Prins Willem IV, 6 v Rotterdam n. Halifax. Parkhaven, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Alexander, pass. 6 Vlissingen n. Antw. Perna, 8 te Pladju. Pr. Frederik Hendrik, 7 v. Sliko n. Londonderry. Prins Willem II, 7 te Antwerpen. Peperkust, pass. 7 Finisterre n. Dakar. Pr. Will. George Freder., pass. 6 Vliss. n. Hamb. Papendrecht, 7 te Pta. Cardon. Rotula, 6 te Ardrossan. Rempang, 7 v. Melbourne n. Kaapstad. Reyniersz, 7 te Makassar. Roepat, 7 75 m. n.w. Minikoi n. Calcutta. Schiedijk, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Maassluis, 6 v. Vlaardingen n. Narvjk. Straat Madura, 6 v Rotterdam op proefvaarl Schelpwijk, 8 te Las Palmas. Sirrah, 8 te Port Moresby. Sliedrecht, 7 te Dakar v. St. Vincent. Stad Vlaardingen, 7 te Narvik. Slamat, 8 te Colombo. Sibajak, 9 te Rotterdam verw. Seven Seas. 6 te Quebec. Soestdijk, 6 te New York. Tabian, 6 v, New York n. Charleston. Themisto, pass. 6 Azoren n. Galveston. Telamon, 7 te Pto. Plata v. Trujillo. Trompenberg, 7 te Le Havre v. Savannah. Theobaldius, 7 te Hamburg v. Freetown. Ternate, 7 te Bremen verw. Tiberius, 6 t, Amsterdam v. Antwerpen. Van Noort, 7 v. Surabaja n. Shanghai. Waterman, pass. 7 Finisterre n. Teneriffe. Witmarsum, 7 te New Orleans. W. Alton Jones, pass. 6 Khoryamorya n. Mena Al Ahmadi. Wonosobo, 7 v. Cochin n. Colombo. Waal, 6 te Kavalla. IJssei, 7 e Izmir. Zeeland, 6 v Belawan n. Dakar. Zonnewijk, 7 te Gibraltar. Zuiderzee, 6 1100 m. w. Ouessant n. Engeland. KLEINE VAART Atlantic, 7 te Dublin verw. Aktjo, 6 v. Scheveningen te IJmuiden. Amasus Fluvius, 6 v. Vlaardingen te Skoghall. Argo, 6 v. Sundsvall. Abel Tasman, 6 v. Amsterdam te Mantyluoto. Aurora, 7 v. Amsterdam te Antwerpen verw. Caland, pass. 6 Dover n. Amsterdam. Celebes, 6 v. Cork te Gent verw. Delfborg, 6 v. Brandon. Eagle, 6 v. Garston te Dungarvan verw. Finlandia, 6 te Den Helder. Frieda, 6 v. Grangemouth. Frema, 6 v Skoghall te Ramsgate verw. Geestdijk, pass. 6 Gt. Yarmouth n. Rotterdam. Geziena Henderika, pass. 6 Ameland n. A'dam. Hoogland, pass. 6 dw. Humber n. Grangemouth. Hoogvliet, pass. 6 dw. Trondheim n. Mo I Rana. Harm, 6 v. Rotterdam te Sundsvall. Hast III, 6 v. Amsterdam n. Londen. Isis, 6 v. Antwerpen te Boston verw. Isola, pass. 6 Middlesboro n. d. Tyne. Inadi, 6 v. IJmuiden te Malmö. Jan, 6 v. Hamburg te Bremen. Juliana Anna, 6 v. Swansea te Rouaan. Konny M, 6 v. Thameshav. te Gt. Yarmouth vei v\ Kontiki, 6 v. Stocka te Amsterdam. Lauersborg, 6 v. Colchester. Leemans, 6 v. Newport te Amsterdam. Maasborg,, 6 v. Delfzijl te Hamina. Megrez N, pass. 6 Madeira n. Antwerpen. Menkar N, 6 rede Casablanca. Merwehaven, 6 te Duinkerken. Netta, pass. 6 Milfordhaven n. Belfast. Nottingham, 6 v. Rotterdam te Goole verw. Noordstad, 7 te Amsterdam verw. Oranjeborg, 6 v. Carthagena te Glasgow. Pionier, 6 v. Goole te Delfzijl. Rijnhaven, 6 50 m. n.w. Kp. Vine. n. Casablanca. Res Nova, 6 v. Gothenburg. Rijnstroom, 6 v. Londen te Amsterdam. Setas, pass. 6 Terneuzen n. Kopenhagen. Veenenburgh, pass. 6 dw. Washbaai n. R'dam. Vlieland, 7 v. Leith te Rouaan verw. Wilhelmine, pass. 6 eil. Juist n. Delfzijl. Willemijn, pass. 6 ell. Juist n. Kopenhagen. Westerdok, 6 v. Londen te Amsterdam. Wiega, 6 v. Fur. IJstroom, 6 v. Amsterdam n. Portsmouth. SLEEPVAART Ebro, 6 590 m. n.o. Bermuda n. Rotterdam. Gele Zee, 160 m. z.w. Ouessant n. Suezkanaal. Humber, 6 te Maracaibo. Loire, 6 120 m. z.o. Cairns n. Bluff. Oostzee, 6 70 m. n.w. Str. Soenda n. Tj. Priok. Tyne, 6 90 m. n.w. Perim n. Port Sudan.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9