Moeilijke dag voor de leiders; Waterloo verloor van Nautilus Havenberichten Visserij- varia Voetbal in Kennemerland 8 Beverwijk Kinheim VVB Velsen Wijk aan Zee ADO '20 IE V Waterloo Jong Hercules CSV Schoolarts voor midden- Kennemerland benoemd Gering succes voor IJmond-elftallen VCIJ en Sportbond wonnen bij de dames en de heren „Palvu" met een stuk van O'Neill Krappe zege van Watervliet op DVD Onderlinge clubstrijd bij de damclub IJmuiden Hongaren luisterden naar zang en muziek fflw EEt3£w»<er Velsen leende in november 7501 boeken L. 10 UüubiVlBER 1956 In de derde klasse A hebben de topclubs het zwaar te verduren gehad. Beide Alk- maarse derde klassers verloren en Purmer- steyn verspeelde een kostbaar punt tegen Always Forward. In 3B daarentegen kon den de leiders zich handhaven, maar in 4E moest Waterloo het ontgelden. Nautilus won met tweeéén. In 3A heeft de competitie tot dusverre wel een spannend verloop: Koplopers ko men en koplopers gaan en het verschil tussen nummer één en nummer negen be draagt slechts vier punten. De twee Alkmaarse clubs hadden in hun uitwedstrijden zware tegenstanders en bei de verloren dan ook, zij 't dan met slechts gering verschil Alcmaria Victrix met tweeéén van Egmondia en de Boys met vierdrie van ZAP. In de plaatselijke ontmoeting tussen CSV en Vitesse toonden de bezoekers zich het sterkst. Ze wonnen met drieéén. De CSV'ers, die eerst zo fier aan de kop gin gen, zijn de laatste tijd de kluts wel kwijt. Voor een verrassing zorgde ADO door de uitwedstrijd tegen toch sterk geacht HSV met vijféén te winnen. In 3B komen IW en KW door over winningen op ZW (vijftwee) en EHS (viernul) zich aan de kop handhaven. De WSV'ers, die de laatste weken wat te rugvallen, moesten door een drieéén ne derlaag tegen QSC hun derde plaats aan deze Wormerveerse club afstaan. Van Terrasvogels, Velsen en Kinheim valt weinig goeds te vertellen. De Sant- poortse Vogels verloren met drietwee van Wijk aan Zee, dat d!e puntjes best ge bruiken kan; Velsen moest toezien, dat Zilvermeeuwen met éénnul op de volle buit beslag legde en Kinheim moest met niet minder dan zeséén de meerderheid van Assendelft erkennen. De positie van de Terrasvogels en de Kinheimers moet nu reeds precair genoemd worden. In 4E slonk de mooie voorsprong van drie punten, welke Waterloo op haar concur rent Nautilus had, tot één punt, doordat de IJmuidenaren met tweeéén van de Nau- tilianen verloren. Bloemendaal deed voor de variatie de onderste plaats weer eens over aan WH. Zelf speelde het tegen DIO gelijk (één één) en WH verloor met dikke cijfers van Onze Gezellen (vijféén). Zo'n zelfde duidelijke zege behaalde NAS op Halfweg (éénzes). De stand luidt thans: Derde klasse A: Zilverm. 9 8 Alkm. Boys 10 13 Velsen 8 7 Egmondia 9 12 Wijk aZee 10 7 Purmersteyn 10 12 EHS 8 6 Alcm. Vivtrix 9 11 Terrasvogels 8 4 ZAP 9 11 Kinheim 7 2 Vitesse 10 11 HSV CSV ADO EVC 9 10 10 10 10 9 10 7 Vierde klasse E: Waterloo Nautilus 9 14 9 13 Onze Gezell. 10 12 Alw. Forward 8 Helder 10 Geel Wit ASV 10 11 8 10 9 10 DIO 9 Derdere klasse B: Swift 8 8 IW 9 16 NAS 8 8 KW 9 14 AGS 10 6 QSC 8 12 Bl'daal 10 6 WSV 9 11 Halfweg 8 5 ZW 10 9 WH 9 5 Beverwijk probeerde in dé wedstrijd tegen OSV een geheel andere opstelling. Zo werd doelman Raap op de midvoor- plaats gezet en men de veteraan Marx (43 jaar) weer als linksback opstelde. Marx was zijn plaats nog wel waard maar van de midvoor Raap ging weinig uit. OSV be schikt over een jonge ploeg, de voorhoede is tezamen 95 jaar. De doelpunten werden voor de rust gemaakt. Midvoor Schaft kreeg een prachtige kans die hij uitbuitte. Doel man Van Zutphen kreeg geen kans de bal te houden. Ook niet bij het tweede doelpunt dat na ongeveer twintig minuten spelen werd gemaakt. Linksbuiten Stijgstra zette de bal goed voor doel, rechtsbuiten Keyzer snelde toe en schoot hard in (nultwee). In de tweede helft kregen de Oostzaners nog diverse kansen maar zij maakten er geen gebruik van. De thuisclub kwam niet verder dan enige hoekschoppen. Het begint er langzamerhand voor Kin heim wel heel erg duister uit te zien nu in Assendelft tegen de genijknamige club op nieuw een zware nederlaag is geleden, die in hoofdzaak te wijten was aan het ontbre ken van een flinke dosis geestdrift, terwijl bovendien twee goals in eigen doel depri meerden. Voorts deed het zware, modderige terrein veel afbreuk aan de Kinheimers, die al na drie minuten een éénnul achter stand kregen, toen de verdedigers de bal uit een voorzet van rechts verkeerd beoor deelden en de linksbinnen Pigmans pas seerde (10). Hierna kreeg Kinheim meer oog op het spel en werd het volgende half uur sterker, zonder resultaat echter. Eerst na ruim der tig minuten kreeg Kinheim op de rand van het strafschopgebied een vrije trap wegens hands toegewezen. Van Well schoot de bal ineens in (11). Hoewel de gasten nog het beste van het spel hielden vonden de aan vallen niet de gewenste afwerking. Na de hervatting had Assendelft bijna direct weer succes toen de Kinheimverdediging miste en Groeneveld langs de uitgelopen Pig mans in eigen doel schoot (21). De gasten konden de depressie niet overwinnen en een volgende verdedigingsblunder bracht de stand op drieeen. Tot overmaat miste Eyke een strafschop en de kracht, die Kin heim in de eerste helft nog had weten op te brengen ebde weg. Assendelft lanceerde aanval na aanval en nadat Van Well eenmaal de lat trof was het Paap, die na een kwartier in eigen doel trapte (41). De geslagen Kinheimers stonden vijf minuten later met vijfeen achter en tien minuten voor het einde voltrok de Assendelft-rechtsbin nen het droevige vonnis over Kinheim (6—1). Er was één lichtpunt in deze harde strijd; de scheidsrechter leidde goed. Op „Watervliet" hebben WB en DEM de voor beide clubs belangrijke wedstrijd gespeeld, waarin het plaatselijk karakter grote invloed had, temeer waar DEM als betere technische ploeg met een ook betere balcontrole de beste papieren scheen te hebben. Maar het enthousiasme van WB, welke ploeg het spel te kort hield en voor al in de eerste speelhelft blijkbaar niet op dreef kon komen wegens een omzetting in het elftal, liet de kansen keren. De strijd was levendig, soms wat fors, waartegen niet voldoende werd opgetreden, In dé eerste fase was DEM onbetwist sterker, maar Both als midvoor miste toen een mooie kans, even later gevolgd door een gemiste kans van de DEM-linksbinnen. De rustige WB-spil Bruinzeel zorgde er met doelman Nieuwenhuijs voor, dat het VVB- doel schoon bleef. Nadat de WB-aanval er beter in was gekomen, had een mooie combinatie tussen Kersbergen, Luntz en Koppen succes toen de laatste onhoudbaar scoorde (10) na 21 minuten. Hierna volg de in de DEM-ac'hterhoede pandekvoetbal, waarbij Both een open kans miste en Nieuwenhuijs wonderlijk redde. Daarna kopte Both de bal tegen de paal, waarna Kooimans in handen van Aerdenburg schoot. Alles was er bij DEM na de hervat ting op gezet om succes te forceren, waar toe soms minder verheffend voetbal werd gedemonstreerd. Gedurende enige tijd heerste er in de DEM-verdediging verwar ring, doch Koppen, Kooimans en Luntz profiteeerdén hiervan niet. Pas na 20 mi nuten had v. d. Linde met een strak, on houdbaar schot resultaat (20). Eerst tegen het einde werd het 'WB-overwicht gebroken en het was te slotte drie minuten voor het einde dat Nieuwenhuis uit een hoekschop de bal half raakte en de DEM- linksbinnen uit een kluwen van spelers de stand1 op 21 bracht, Velsen heeft ditmaal een onverdiende nederlaag moeten incasseren tegen Zilver meeuwen. Het spel van de Velsenaren bleef beneden de verwachtingen maar het zat de thuisclub niet bepaald mee. Diverse goede schoten van Bakkum c.s. hadden niet het gewenste resultaat omdat lat en palen in de weg stonden en de doelman van Zilver meeuwen goed in vorm bleek. Velsen was steeds in de aanval maar wat men ook pro beerde, niets lukte deze middag, zodat met recht van een onverdiende nederlaag ge sproken mag worden. In het midden van de eerste helft had één der aanvallen van de bezoekers succes, want d£ midvoor kon de Velser doelman het nakijken geven. Vol goede moed trachtte Velsen nog voor de rust de achterstand weg te werken maar dit lukte niet. Ook in de tweede helft was Velsen doorlopend in het offensief, hoewel ook Zilvermeeuwen dikwijls angstig dicht het Velser doel naderde. Aan beide kanten waren de verdedigers op dreef. Tegen het einde zette Velsen nog eens alles op alles, maar wat de thuisclub ook probeerde alle pogingen leden schipbreuk en toen het einde werd aangekondigd was de stand nog steeds één'nul in het voordeel van de Zil vermeeuwen. Het is tussen Wijk aan Zee en Terras vogels een geanimeerde partij voetbal ge worden waarin van krachtsverschil weinig sprake was. Vooral in de eerste helft wogen de partijen 'gelijk tegen elkaar op en de verdedigers konden aan de aanvallen het hoofd bieden. Tot scoren kwam geen der partijen maar na de rust ging het heel wat vlotter met de aanvallers. Wijk aan Zee was het eerst aan bod en kon dank zij De Winter de leiding nemen. Spoedig lag num mer twee in de touwen, ditmaal gescoord, door Sijsener (twee»nul). Térrasvogels was evenwel geenszins van plan zich bij deze achterstand neer te leggen en toen het door Spanjaard spoedig tweeéén werd, kwamen de bezoekers heftig opzetten. Het gelukte Terrasvogels zowaar door Bouwer de gelijkmaker te scoren en toen ontspon zich een spannende strijd om de overwin ning. Wijk aan Zee was hierin de geluk kige. Bij een der aanvallen schoot Van der Mey tegen de paal waarna de bal voor de voeten van Sijsener kwam. Deze bedacht zich niet lang en scoorde het winnende doelpunt (drietwee). ADO heeft met een oude traditie gebro ken door steeds van HSV te verliezen; met een royale overwinning verliet men Heiloo. ADO kreeg na vijftien minuten spelen een vrije trap te nemen die door De Graaf werd ingeschoten (nul—één). Toen Dam na een half uur spelen de midvoor ten val bracht kregen de Heiloo'ers een strafschop te nemen die ingeschoten werd (éénéén). Dit was ook de ruststand. In de tweede helft was ADO onbetwist de sterkere. Al na negen minuten spelen maakte Welboren er ééntwee van, direct gevolgd door een doelpunt van Van Tunen (ééndrie). Uit een corner kopte De Groot in (éénvier). In de laatste minuten plaatste De Wit nog een boogballetje achter de doelman (één vijf). In een zeer spannende eindstrijd heeft IEV tegen DCO de beide punten in Haar lem moeten laten en daarmede althans voor geruime tijd de aansluiting met de kopgroep prijs gegeven. De IEV'ers begonnen de strijd met gewij zigde opstelling, waardoor de gasten met een een flinke kracht ontwikkelden en DCO terugdrongen. Maar de bijna perma nente fout van te kort aanvalsspel liet DCO echter ruimte om steeds tijdig in te grijpen en het IEV-aanvalsgevaar te door kruisen. Toch kwam de DCO-linksbuiten bij een van de weinige tegenaanvallen voor Alkemade en scoorde. Doch de scheids rechter keurde dit doelpunt wegens buiten spel af. Na de rust, die met blanke stand inging, kwam IEV in de traditionele op stelling uit, maar ook nu bleef het aanvals spel te kort om resultaten te boeken. Na twintig minuten werd DCO een vrije trap toegewezen, waaruit die midvoor scoorde (eennul). Dit werd voor de thuisclub het sein wat steviger aan te pakken en IEV op eigen helft terug te dringen. Succes kon niet uitblijven en toen na een half uur de DCO-linkshalf een goede pass afgaf aan de linksbinnen was het tweenul. IEV. ge waarschuwd door die achterstand, viel nu fel aan en het was J. de Reus, die vijf mi nuten later onhoudbaar tegenscoorde (twee één). De gasten zetten alles op alles om de gelijkmaker te forceren, maar de thuis club verdedigde met man en macht en kon zo de overwinning veilig stellen. Waterloo heeft in de wed'strijd tegen Nautilus wat teleurgesteld en zijn eerste nederlaag op eigen terrein gekregen van een elftal dat technisch wat beter speelde. Bovendien liepen de IJmuidenaren in het veld te veel te praten wat de wedstrijd niet ten goede kwam. Er werd directin een hoog tempo gestart en beide doelen ver keerden beurtelings in gevaar. Na dertig De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, heeft zondag de gerestau reerde Mariakapel in de St. Jozefkerk aan de Jansstraat plechtig ingezegend. Het doel van de restauratie was de volle aandacht te vestigen op een mira culeus beeld, genaamd Maria van Haarlem, dat rond 1400 is ontworpen en door de jaren heen in verscheidene Haarlemse heiligdommen een plaats heeft gehad. De muren van de nieuwe kapel zijn in een lichte kleur geschil derd. In het midden is een fraaie kaar senluchter opgehangen. Bij een bezoek aan het pelgrimsoord wordt de aan dacht spoedig getrokken door een groot raam, vervaardigd door de glazenier en parochiaan Karei Trautwein. Dit raam (zie foto) vertoont in vijftien taferelen een uitbeelding van de ge heimen der rozenkrans, die aanvangen met het bezoek van Maria aan haar nicht Elisabeth en eindigen met de kroning van Maria in de hemel. Deze kroning beslaat het gehele middenvlak en de andere taferelen, die voor een groot gedeelte betrekking hebben op het leven van Jezus, zijn hieromheen gegroepeerd. minuten spelen nam Nautilus de leiding die zij voor rust niet meer afstand. Na rust heeft Waterloo hard gewerkt om deze achterstand weg te werken, maar men maakte hierbij de fout steeds maar op rechts te spelen zodat het verrassende ele ment in de aanvallen ontbrak. En daar de verdediging van Nautilus in prima vorm was konden de IJmuidenaren niet scoren. Ook Nautilus bouwde prachtige aanvallen op en met nog acht minuten te spelen slaagde zij er in de score op te voeren tot twee—nul. Nu zette Waterloo alles op de aanval, waarbij Van der Steen \.lah hét veld werd gezonden wegens natrappen, en een speler van Nautilus voor hefzelfde feit een waarschuwing kreeg. Buding kon een toegekende strafschop in een doelpunt om zetten. In de resterende minuten slaagde Waterloo er in gelijk te maken. Waterloo diende na afloop protest in tegen het niet toekennen van een in de eerste helft gescoord doelpunt dat door de scheidsrechter werd afgekeurd wegens hands. Al direct na de aftrap kon Jong Hercules tegen Hillegom het initiatief nemen. In een kwartier tijd was de stand al viernul door doelpunten van midvoor M. Veerbeek. Hillegom kwam sporadisch voor het doel van De Geus. Slager zorgde er voor dat er nog enige doelpunten bij kwamen voor dat men de rust in ging. In de tweede helft zag men het zelfde spel met een goedi- spelend Jong Hercules. De stand werd door Veerbeek, Slager en Minneboo opgevoerd tot twaalfnul. De Castricumse derby CSVVitesse '22 is in een drie-één overwinning voor Vitesse '22 geëindigd. Behoudens de laatste twintig minuten is Vitesse overwegend in de meer derheid geweest. De thuisclub kreeg amper een voet aan de grond en zodoende kon het gebeuren, dat Vitesse's doelman KI. Zon neveld bijna of geen werk kreeg te ver zetten. Na tien minuten spelen gaf rechtsbinnen A. v. d. Valk, Vitesse '22 de leiding en even zovele minuten later maakte H. Eickhoff het tweede doelpunt voor de bezoekers (nul-twee). De aanvallen van CSV waren pover en doorzichtig, zodat de Vitesse- backs er geen moeite mee hadden. Uit een scrimmage bracht Vitesse zeven minuten voor rust de stand op nul-drie. Doordat de CSV-doelman Meijer in botsing kwam met H. Eickhoff van Vitesse '22, moest hij met een lichte hersenschudding van het veld gedragen worden. Meijer werd vervangen door G. de Heer. De CSV midvoor Kossen viel kort voordat men thee ging drinken wegens een blessure aan zijn enkel even eens uit. Hij werd vervangen door B. de Vries. Ook in het eerste kwartier van de twee de helft gaf Vitesse '22 de toon aan, maar het scheen dat doelman G. de Heer de CSV'ers hun vertrouwen terug gaf. Hij dirigeerde en commandeerde er lustig op los en slaagde er bovendien in zijn heilig dom voor doelpunten te vrijwaren. De laat ste twintig minuten was er zelfs van een gering CSV-overwicht sprake met als ge volg een doelpunt van rechtshalf H. van Diggelen (één-drie). Bij deze stand bleef het. Dokter Gies uit Rotterdam Tot schoolarts in het district midden- Kennemerland is met ingang van 1 januari 1957 benoemd de heer N. W. H. M. Gies, tot dusver huisarts te Rotterdam en ver bonden aan een consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters aldaar. Aangezien de andere schoolarts van het district te Castricum woonachtig is, zal dokter Gies zich metterwoon in Beverwijk vestigen. Handbal in Kennemerland De handbalvereniging „IJmond" heeft zondag geen kans gezien om voor verras singen te zorgen. Alleen het tweede heren elftal kwam met een overwinning thuis. Het eerste IJmond-dameselftal had vrijaf en kon toezien, dat het tweede damesteam, zoals verwacht werd. tegen de leidende Rapiditas-dames aan het kortste eind trok. Weliswaar openden de IJmond 2-dames de score maar spoedig daarna maakten de Haarlemse gasten gelijk (11). Dit acti veerde Rapiditas en bracht in de aanval nog meer kracht waardoor de IJmondsen bij de rust een 13 achterstand hadden. Na de hervatting was het bijna alles Rapi ditas op de IJmond-speelhelft. Maar het was invalster-doelvrouwe T. Zuurbier, die zich uitstekend weerde en de eindstand voor de Haarlemse dames beperkte tot 61. Ook IJmond 1-heren speelden tegen de in de veldhandbalcompetitie in hoger klas se uitkmende Rapiditas-heren; nu voor de zaalhandbalcompetitie in het Amsterdamse RAI-gebouw. Direct demonstreerde Rapi ditas in de zaal de hogere klasse met een hoog tempo, waardoor IJmond zich echter niet liet verrassen. De IJmond-aanvallen misten de juiste afwerking en daardoor bleef verdiend resultaat uit. De ruststand was 51 voor Rapiditas. Hierna kwam het spel aan beide kanten meer in evenwicht en kon Rapiditas nog maar tweemaal doel punten. IJmond tenslotte slaagde.er in nog een t&eede 'doelpunt té maken in déze sportieve wedstrijd (zeventwee). IJmond 2-heren gingen met enige inval lers naar De Blinkert, waar met grote moeite een overwinning kon worden be haald. Met de ruststand vijftwee in het voor deel van IJmond en de vrij geringe bete kenis van de Bloemendaalse tegenstand, liet zich een flinke Velsense zege denken. Maar De Blinkert kwam met nieuwe kracht in het veld terug, waardoor de IJmonders alle zeilen moesten bijzetten om na veel inspanning het tot een elfnegen overwin ning te brengen. In HOC vond IJmond 3 (heren) opnieuw een te sterke tegenstander, die de Velsense ploeg met een 145 nederlaag van het veld liet gaan. Met 92 moesten de IJmond-dames B- junioren de meerderen erkennen in de Concordia-j unioren. Volleybal in de IJmond De Nederlandse Volleybal Bond afdeling IJmond speelde in de competitie en de vol gende uitslagen zijn genoteerd: Dames: VCIJSportbond 1 3-1; le set 3-15, 2e set 15-9, 3e set 16-14, 4e set 15-13. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Sport bond een vlotte overwinning zou gaan be halen. In de 2e set herstelde VCIJ het even wicht door deze set met 15-9 te winnen. De 3e en 4e set leverden van beide partijen goed spel. Toch was het VCIJ die met ge ring verschil deze sets in haar voordeel af sloot. Een gelijk spel had echter de verhou ding beter weer gegeven. Heren: Sportbond 3SVIJ 3-0; le set 15-8, 2e set 15-13, 3e set 15-13. Een enthousiast spelend SVIJ kon het niet bolwerken tegen een rustiger spelend Sportbond. S.V.IJ. kan tot betere resultaten komen indien het team meer met overleg speelt. Nu werden nog teveel scoringskansen door gemis aan spelinzicht niet gebruikt. VCK—Groen-Wit (Zaandam) 1-3. Een zeker niet sterk spelend Groen-Wit bond in deze hoofdklassewedstrijd VCK aan de zegekar. De le set werd door Groen-Wit gewonnen, terwijl VCK de 2e set voor haar rekening nam, zodat na deze sets voor beide partijen nog alles mogelijk was. VCK bleek echter in de 3e en 4e set volkomen het tempo kwijt te zijn. zodat Groen-Wit zonder grote inspanning deze wedstrijd in haar voordeel beëindigde. Het wedstrijd-programma voor dinsdag 11 december vermeldt: 19.00 uur heren: VCIJ 2SVIJ; 19.50 uur dames: VCIJVGV; 20.40 uur dames: Sport bond 1VCK; 21.30 uur Sportbond 2Sport bond 3. Voor woensdag 12 december staan op het programma: 19.00 heren: Sportbond 3Sport bond 2; 19.50 uur dames: VSV 2Sportbond 2; 20.40 uur dames: PSV—VGV; 21.30 uur: Kennemers 1Sportbond 1. De arbeiderstoneelvereniging „PALVU" in IJmuiden bereidt de opvoeringen voor van „Goud" van Eugene O'Neill. Jan Vel- zeboer heeft de regie. Het stuk zal worden opgevoerd in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan op donderdag 17, za terdag 19, maandag 21 en dinsdag 22 ja nuari. Het is de bedoeling met deze voor stellingen zowel aan het Haegspel, als aan de toneelwedstrijd van de Velser Gemeen schap deel te nemen. Na een rustpauze van vier weken moest het eerste twaalftal van de korfbalvereni ging „Watervliet" zondagmiddag op het voor de Velsense ploeg ongewone grindveld van DVD te Amsterdam de strijd opnemen; een strijd, die sterk werd beïnvloed wegens het gladde grind, waardoor Watervliet niet tot het gebruikelijke peil kon komen. De thuisclub was dan ook geenszins de min dere op het veld, hoewel Watervliet uit een vrije worp van De Boer de leiding nam (0-1). Een kansje bij de paal liet mevrouw Hartman niet voorbij gaan (0-2), maar al direct na de vakwisseling werd de stand 1-2. De Amsterdammers werden nu iets ster ker, doch Vos had van afstand een mooi succes voor de gasten (1-3). In de derde op stelling ging de strijd weer meer gelijk op. De Watervliet-aanval wist zich eohter geen kansen te scheppen, wat DVD bewoog dit wel te doen (2-3). Zelfs slaagden de Am sterdammers er in nog voor de rust uit een strafworp gelijk te maken (3-3). Na de her vatting zorgde Watervliet opnieuw voor een overwicht, waaruit mevrouw Hartman en mejuffrouw J. Kluft in beginopstelling de stand op 3-5 brachten. Een afstandschot van DVD trof daarna doel, waarna Vos van een verdedigingsfout profiteerde (4-6). De strijd bleef snel en spannend, doch het plaatsen aan beide kanten vlotte niet best. Een knap doelpunt van een Amsterdamse dame (5-6) beantwoordde Berghuis met een mooie doorloopbal in de korf (5-7). De verwachte uitlooppoging van Water vliet in eerste opstelling bleef uit. DVD schoot vervolgens een strafworp (6-7) en D. v. Ladesteyn miste de volgende voor Watervliet. Met een kleine kans onder de paal bracht een Amsterdamse dame de partijen op ge lijke voet (7-7). Met nog vijf minuten spe len onder intense spanning werd de situatie voor de gasten précair. Een afstandsschot van DVD rolde uit de mand en een door loopbal aan Velsense kant ging over de korf. Maar de bal werd keurig door mejuf frouw R. Leyenaar opgevangen en meteen ingeschoten, waarna de scheidsrechter het einde floot (7-8). Watervliet 3 zorgde voor een overwin ning op Aurora 3, na eerst een 0-1 achter stand door Joop v. Ladesteyn te hebben omgezet in een gelijke stand (1-1). Vervol gens was het Joop v. Dijk, die Watervliet 3 een 3-1 voorsprong gaf. De derde Velsen se aanval kon de juiste richting met schie ten niet vinden, maar vlak voor de rust maakte Corrie Meyer er 4-1 van. Na de hervatting bracht Aurora de achterstand terug tot 4-2, doch Joop v. Ladesteyn liet met 6-2 de zege aan de thuisclub. De ontmoeting tussen leider J. van Stra ten en Dukel in de DCIJ-competitie is een zeer fraaie partij geworden, welke met de 30e zet door Dukel werd gewonnen. In de opening moest v. Straten met de topzware rechtervleugel oprukken naar veld 22. Al combinerend werd Van Straten het slacht offer van een fraaie damzet en hij gaf zich gewonnen. De stand aan de kop is nu: Dukel 4 gesp. 7 punten; J. van Straten 5 gesp. 8 punten. Voor de hoofdklasse werden verder nog gespeeld: Leen Vooys (remise) tegen ir. Krijgsman; Wim van- Wort (remise) tegen Ott en Beukema (winst) tegen H. Swier; P. v. d. Berg speelde remise met Tielrooy. In de eerste klasse liep v. Wort zijn eerste verliespunt op. Zijn positie aan de kop is met 6 gesp. 11 punten nog altijd goed. Gomes komt door zijn overwinning op C. Kramer ook naar de kopgroep; Leo Binkhorst is de enige speler, die hier nog zonder verlies- punten is. Woensdag wordt de wedstrijd voortgezet. Dan komt DCIJ 1 achter het dambord om haar laatste ontmoeting tegen Jozeph Blan kenaar 2 te spelen. DCIJ plaatst zich reeds bij gelijk spel in de provinciale eindstrijd. Haarlemse Damclub en CDA moeten dan herkampen voor de 2e plaats. Zaterdagavond hebben de Hongaarse vluchtelingen in „Westerduin" te Wijk aan Zee geluisterd naar een concert, dat hun werd aangeboden door de „Stem des Volks" en „Zanglust", beide koren onder leiding van de heer Nic. Grandiek. Aalmoezenier Geraerts verwelkomde de zangeressen en zangers en als tolk was aanwezig mr. Petersen uit Haarlem, wat voor de Hongaren een groot gemak was. Behalve naar de vele zangnummers van beide koren luisterde men ook vol aan dacht naar de quatremains van de heren Grandiek en Bert Joossen. Een geweldig applaus volgde op de Slavische dansen van Dworzak en niet minder na het spelen van stukken van Frans Liszt en Bela Bartók, eveneens bekende componisten van Hon gaarse muziek of Hongaarsen bloede. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Thaletas v. Gothenburg. Polaris van Boulogne. Lijnbaansgracht van Sornaes. Lena van Banda. Schippersgracht van Kotka. Erik Bansk van Antwerpen. Reili van Swansea. Spora van Rotterdam. Artura van RaumÖ. Maasijm M van Grimsburg. Ulla Danielsen van Terneuzen. Bea van Skoghall. Leliegracht van Mantyluoto. Marie Louise van Loden. Sancta Margaritha van New castle. Barlynd van Ljusne. Amstelstroom van Londen. Baracuda van Manchester. Fal con van Londen. Rien Teekman van Skogall. Frejo van Swansea. Gerd van Londen. Trompenburg van Le Havre. Marianne van Gothenburg. Zeevaart van Boulogne. Vecht stroom van Swansea. Murphin M. van Hull. Spaarnestroom van Hull. Gaasterland van Hamburg. Vertrokken zijn: Fern Valley naar Ham burg. Elbing II naar Ostrand, Pavo naar Brake. Sveadrott naar Victoria. Afina naar Hamburg. Calland naar Hull. Lucas Bols I naar Antwerpen. Keizersgracht n. 1' Orient. Leenmans naar Rotterdam. Aire naar Rot terdam. Viggen naar Esbjerg. Lauting naar Gent. Donata naar Hamburg. Bullfinch naar Londen. Glory naar Brunsbüttel. Warjo naar Manchester. Wulp naar Stockholm. Narwal naar Brunsbüttel. Bloemgracht naar Ant werpen. Westerdok naar Londen. Schokland naar Karlskrona. Bennekom naar Trinidad. Tula naar Rotterdam. Rigel naar Bremen. Sigvard naar Malmö. Gallium naar Caen. Zaanstroom naar Leith. Rijnstroom naar Londen. Noordstad naar Malmö. Bactala n. Duinkerken. Lijnbaan naar Gdynia. Linge- stroom naar Londen. Amerskerk naar Las Palmas. Anna Elisabeth naar Londen. Oot- marsum naar Bremen. Atlas naar Hamburg. Dusseldorf naar Hamburg. Dardanus naar Swansea. Noordster naar Kopenhagen. Man- to naar Kopenhagen. President Kruger naar Norfolk. Maas naar Lissabon. Marianne naar Rouen. King Bridge naar Hampton Roads. Tiberius naar Bremen. Gallimedes naar Antwerpen. I mlN De koers van de Nederlandse gulden is de afgelopen week wel eens in het gesprek geweest bij de vishandel; prijzen van f 32 voor een kist haring en f 250 voor de ka beljauw gaven de burger te denken en deden hem afvragen, of het nu waar is, dat de gulden een f 0.22 deed. Temeer, om dat er voor de export gretig is gekocht. Breskens gaf de afgelopen week de zaak evenmin cadeau. De prijzen varieerden daar van f 0.40 tot zelfs f 0.54 per kilo al bleef de aanvoer door de weersverwach tingen dan ook wel even beneden de ver wachtingen. Het kistje piepers van maandag, dat in zette op f 14 tot f 19 als direct gevolg van het feit, dat de handel zich de voorgaande zaterdag al vast had gedekt, rekening hou dende met het onbestendige herfstweer, was woensdag al tot het dubbele opgelo pen, maar zaterdag liep de prijs weer wat terug en bleef op een ronde f 20 hangen. Buiten schelvis is er de afgelopen week weinig of niets aan de markt gezet, al kwa men er tegen het weekeinde dan ook kot ters binnen met mooie vangsten tong en een enkel scheepje schollen. Engeland bleef stevig in de markt zitten en betaalde als vaste klant voor de grofste schollen een bijzonder mooi prijsje - van de grote tot de enen bleef de koers hangen tussen de f 60 en de f 65 per kist terwijl de tweeën, die maandag begonnen met een f 75 per kist en daarmee tot fijnvis wa ren gepromoveerd, later tot even onder de f 50 terugliepen. En dat de tongkoers een veer moest laten lag voor de hand voor defeenen, die de vangsten van de kotters en de loggers zag. Vrijdag begon die overdaad los te komen en er is door die ene KW 24 toen maar liefst 2400 kilo neergezet, waarna de totaalaanvoer van de zaterdag het tienvoudige bedroeg van deze opvallende buit: een ruime 20.000 kilo tongen. De prijs moest toen wel zak ken en de lappen liepen onder die om standigheden terug tot een f 3,50 terwijl voor de grootmiddel rond de f 3 werd betaald en de slips, wegzakten tot een f 2,60. Vergeleken bij maandag wel een enorm verschil: toen lagen de lappen nog boven de f 6. Lange reizen en een veelal eenzijdige sortering van hoofdzakelijk schelvis hebben de zuidzijde niet veel laten verdienen in dit herfstgetij. Voor zover er tenminste na het beschouwen van de besommingen en de reisduren nog van verdienste gesproken kan worden. De haring en de makreel kunnen anders de besomming nog wel eens mooi lonend maken, maar daar was er nu eenmaal niet veel van en kabeljauw en kool schitterde meestal ook door afwezigheid met gevolg hoge, zeer hoge prijzen en al met al vie len de besommingen door dit marktbeeld bepaald niet mee. Er kwam bovendien weinig of geen import de afgelopen zes dagen en daar zal het slechte weer elders ook wel schuld aan zijn geweest, want Denemarken zat er ook al even armzalig voor als wij en de Duitser kon niet meer missen dan wat makreel en filets, terwijl de Belg evenmin veel aan te bieden had behalve dan schelvis, waar wij zelf ruim genoeg inzaten. De komende week zal echter wel weer wat Deense gullen op leveren, al is het bij voorbaat de vraag of het prijsje de handel mee zal vallen. In de maand november werden door de Velsense gemeentebibliotheek in totaal 7501 boeken uitgeleend. De volwassenen lazen: 1623 romans, 164 romans in vreemde talen en 1784 studie werken. De jeugd van 1418 jaar las: 568 romans en 489 studiewerken De jeugd beneden 14 jaar leende in totaal 2873 boeken. NIEUWS VAN EN FEEST BIJ U.T.D. De bridgeclub UTD speelde voor de onder linge wintercompetitie. De stand is thans als volgt (in percenten): Groep A: 1. Grentzius-Meyer 221.34; 2. Groen-Ponte 212.76; 3. Klinkenberg-Korver 212.72; 4. Kuipers en dv. partn. 203.61; 5. Prins en echtg.. 199.98; 6. Westerop-Pieterse 199.32; 7. Meis en echtg. 198.05; 8. dms. Schoen- Koelemey 183.36; 9. Ten Broeke-Handgraaf 181.50; 10. Rob en echtg. 3 w. 133.58. G.oep B: 1. Mevr. Leyenaar-Baart 228.75; 2. Van Burk-Visser 226.77; 3. Mevr. Snel en div. partn. 226.16; 4. Van der Wal-Wegman 216.35; 5. Roelofs-v. d. Berg 193.77; 6. Van Olst-Muller 192.93; 7. Snel-Snel 188.27; 8. Schoen -Koelemey 185.24; 9. Mevr. Klinken berg-:/. Loon 181.16; 10. Mevr. Slaats-Böhm 3 w. 148.50; 11. Mevr. Pieterse-Groot 3 w. 127.16. Voorts kwamen de UTD'ers zaterdag met hun vrouwen in Kennemerhof bijeen om in feestelijke sfeer het 11-jarig bestaan van hun vereniging te herdenken. Onder bekwame leiding van Dolf Brouwer en de zijnen slaag de het feest volkomen en de vreugde steeg ten top omstreeks het middernachtelijk uur. toen bleek, dat voorzitter Ten Broeke ver jaarde, welk feit met enkele speeches en andere zaken werd herdacht. Prpzen van zaterdag: Heilbot 3.10270; gr. tong 4.003.30; grm. tong 3.402.95; kim. tong 3.25—2.80; kl. tong I 3.25—2.80; kl. tong II 2.80—2.50; tarbot I 3.70—3.00; zalm 7.00. Alles per 1 kg. Tarbot II 140; tarbot IV 75—50; gr. schol 6154; grm. schol 6757; kim. schol 73 58; kl. schol I 7356; kl. schol II 5623; schar 2820; bot 2726; v. haring 2920; makreel 30—25; gr. schelvis 3834; grm. schelvis 43 27; kim. schelvis 3223; kl. schelvis I 3021; kl. schelvis II 2416; wijting 289; gr. gul 58; kl. gul 38; poontjes 24—15; kl. koolvis wit 3635. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 244 189; gr. koolvis zw. 90; gr. koolvis 8784. Alles per 125 kg. Aanvoer van zaterdag: 480 kisten tong en tarbot; 1 k. heibot; 540 k. schol; 34 k. schar; 30 k. bot: 640 k. haring; 170 k. makreel; 1240 k. schelvis; 370 k. wijting; 20 k. kabel jauw en gul; 10 k. poon; 20 k. koolvis; 25 k. diversen. Totaal 3570 kisten. Besommingen van zaterdag: RO 46 f 15.280; Vios f 19.400; KW 89 f 5400; KW 126 f 6190; KW 51 f 5380; KW 125 f 1210; KW 162 f 1140; KW 155 f 3910; AM 26-17 f 4300; KW 70 f 330; IJM 4 en IJM 7 f 3150; KW 127 f 540; KW 170 f 240; KW 45 f 890; KW 151 f 875; KW 37 f 1870; KW 49 f 2710; KW 46 f 3424; KW 56 f 420; KW 53 f 1710; KW 105 f 4490; KW 58 f 4280; KW 160 f 3840; KW 30 f 1640; KW 12 f 2470; KW 21 f 1640; KW 92 f 2420; KW 77 f 1810; KW 94 f 2710; KW 35 f 580 deel; TX 14 f 3480; IJM 11 f 3320; IJM 208 f 5010; IJM 31 f 3730; WR 50 f 5230; WR 33 f 5250. De "VL 27 besomde te Vlaardingen f 15.500. "'«afslag Urk. Aan de visafslag van Urn w aangevoerd: 768V2 kg snoekbaars 0.85 tot 0.92 p. Vz kilo; 309V2 kg baars 0.79 tot 0.65 per Vz kilo en 148U/2 kg voorn 0.10 tot 0.11 per Vz kilo.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10