Kampong net iets schotvaardiger dan Strawberries: nul-één Veler waardering klonk op voor de „zilveren" heer H, Hoekstra Suomi-leden vierden uitgebreid in Beverwijk derde lustrum Agenda voor Velsen Hockey in Kennemerland „Welkom mr. Marshall"voor Filmliga Charlie's Tante in Thalia Vanmorgen in de vishal en op zee 9 Geslaagd feest van Kinheim-Jeugd Agenda voor Beverwijk Schip spoorloos verdwenen in Middellandse Zee Grote nederlaag van VSV tegen Leeuwarden Gildenplan oorzaak van verlegging gasbuizen Rolschaatser onder bromfiets: drie gewonden Indirect gevolg van het zondagsrijverh od Radar voor vissershaven in Scheveningen? SMN door IJmuiden met 1-3 geklopt Geringe belangstelling voor „George en Margaret" „Don Pedro" door „Us Memmetael" voor „Fryske Trou" Kantorenflat in Beverwijk aanbesteed Scheepvaart MAANDAG 10 DECEMBER 1956 Zoals verwacht zijn de heren van het Vel- sense Strawberries nog juist op de streep door het bezoekende Kampong verslagen (01), doch de dames deden het heter en stuurden de Leonidas-dames met een 20 nederlaag huiswaarts. Strawberries II kreeg het tegen dc heren van Zandvoort II al heel gemakkelijk en ofschoon een 30 overwinning werd be haald, dank zij vooral twee doelpunten van Minderhoud, had deze uitslag nog veel gro ter kunnen zijn. De belangrijke heren wedstrijd Zand voortEechtrop eindigde ook nu weer in een puntenverdeling, waarmede beide ploe gen overigens zeer tevreden kunnen zijn. Het dames-elftal van Eechtrop kwam tegen Kraaien II niet verder dan een puntenver deling, waardoor de Eechtrop-dames iets van hun puntenvoorsprong verspeelden. De heren van DEM lieten een mooie kans om alleen de leiding te nemen voorbij gaan. Concurrent Adelborsten moes een punt la ten aan Alliance II, doch ook DEM slaagde er in de ontmoeting tegen Pinoke niet in •verder dan een puntenverdeling te komen. Het dames-elftal bleef op het pad der over winning voortgaan. StrawberriesKampong (heren) De thuisclub heeft in de wedstrijd tussen Strawberries en Kampong (heren) met een kleine nederlaag (0—1) genoegen moeten nemen, hoewel de uitslag zeker ook in het voordeel van Strawberries had kunnen zijn. Tot de rust slaagden beide partijen er niet in te scoren (00). doch na de her vatting konden de bezoekers van een kans gebruik maken, welk doelpunt doorslag gevend bleek te zijn (01). ZandvoortEechtrop (heren) Ook deze returnwedstrijd is in een pun tenverdeling geëindigd, welke uitslag ove rigens wel de juiste verhouding was (22). De thuisclub kon het eerst scoren door Lodder (1—0), welke speler kort hierna wederom scoorde, welk doelpunt echter door de scheidsrechter werd geannuleerd. Eechtrop had hierop het antwoord klaar, zodat de rust inging met gelijke stand (1-1). Na de hervatting namen de bezoekers het eerst de leiding (12) doch de Zand- voort-aanval slaagde er door Vermaas nog in de nartijen weer op gelijke voet te bren gen (22). StrawberriesLeonidas (dames) De dames van Strawberries hebben voor een uitstekende prestatie gezorgd en door een verdiende 20 overwinning tegen Leo nidas de plaats op de ranglijst veilig ge steld. DEM—HIC (dames) Door een enigszins geflatteerde zege hebben de DEM-dames haar kans op het kampioenschap aanmerkelijk verstevigd. Het begin was aan beide zijden zenuwach tig, daar van deze wedstrijd voor beide partijen veel afhing. DEM werkte zich ech ter langzamerhand vrij en toen bleek dat midvoor mej. E. Rooymans haar goede dag had, want bij een goed opgezette aanval van haar voorhoede kreeg zij plotseling de bal vrij en de keepster van HIC was ge passeerd. Na de midden'bully, kreeg DEM een vrije slag toegewezen en wederom liep mej. Rooymans snel door, zodat zij hét tweede doelpunt voor DEM kon aanteke nen. HIC profiteerde vervolgens van een misverstand in de DEM-achterhoede (21). Na de rust was het al DEM wat de klok sloeg en de score werd opgevoerd tot 51 met nog een fraaie hattrick van mej. Rooy mans. HIC probeerde nog wel een beter resultaat te bereiken, doch meer dan één doelpunt stond de achterhoede van DEM niet toe. De einduitslag was 52 voor DEM. DEMPinoké (heren) Het eerste herenelftal moest aantreden tegen Pinoké IV en ondanks dat zij eerst met 10 en later met 21 voorstonden, wisten zij het niet verder te brengen dan een gelijk spel. Het was een vrij harde wedstrijd met wisselende kansen, doch met een iets sterker DEM. DEM's achterhoede is echter weer de oorzaak geweest, dat het goede spel van de voorhoede uiteindelijk geen resultaat heeft kunnen opleveren. Dank zij het gelijke spel van Adelborsten tegen Amsterdam, behoudt DEM nog een kleine kans op het kampioenschap. De overige uitslagen zijn: dames: Eech trop 2DEM 2 22. Heren: Alkmaar V DEM 2 2—0; DEM 3—HBS IV 2—1. De jeugdcommissie van de voetbalvereni ging „Kinheim" heeft zaterdagmiddag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een groot aantal welpen en aspirantleden 'n prettig feest bereid met verschillende leuke spelen, waarvoor de jongens grote belangstelling hadden. De heer A. Prinssen, voorzitter van de jeugdcommissie, begroette de jongens en de ere-voorzitter, de heer W. Berghuis. Hij hoopte, dat de wedstrijden, waarvoor de ruime zaal was omgezet in een attractieve kermisruimte, een sportief plezier zouden geven. Voorts deelde hij mede, dat in 1957 te Doetinchem weer een K.N.V.B.-jeugd- zomerkamp zal worden gehouden en wekte nu reeds op om binnen enige weken zich hiervoor aan te melden. De grote Kinheim- verloting zal, waar de lotenverkoop bevre digend is, waarschijnlijk over twee weken kunnen worden gehouden. ADVERTENTIE Verzuimt u vooral niet HEINZ RüHMANN in te gaan zien. Zo hebt u nog nooit gelachen! Hedenavond, dinsdag en woensdag 8 u. beslist laatste voorstellingen Spandoeken verwelkomen de commissie van het Marshall-plan, die op inspectie reis is door Spanje en het dorpje Villar del Rio met een bezoek zal vereren. De gasten zullen zo waardig mogelijk worden ontvangen. Het oude Castilliaanse dorpje is omgetoverd in een Andalusisch dorp Amerikanen denken, als ze over Spanje praten altijd aan Andalusië, meent men in Villar del Rio Het dorp is feestelijk versierd. Opgepoetst en gepavoiseerd ligt het te blakeren in de zon. En wat gebeurt er nu wanneer de commissie van het Mashall-plan arriveert? Waarom krijgen de inwoners dan de grootste teleurstelling van hun leven? Op deze vragen geeft de Spaanse film „Welkom mr. Marshall" antwoord in de voorstelling, die de Filmliga Velsen morgenavond in het Rex-theater heeft georganiseerd. Men kan dan kennis maken met een der vriendelijkste films der laatste jaren. Ze zal worden ingeleid door onze filmredacteur P. W. Franse. In het voorprogramma treft men o.a. Alberto Cavalcanti's ,,Rien que les heures". armst sof Het vijftienjarig bestaan van de Kenne- merstaten Atletiekvereniging „Suomi", die 21 augustus 1941 is opgericht, was voor be stuur en feestcommissie, die nu de gelegen heid om na het wedstrijdseizoen aandacht aan dit feit te besteden, aanleiding om za terdagavond in veilingzaal ,,'t Centrum" te Beverwijk een feestavond te houden: een lustrumviering, die door de heren J. Smit en Joh. Adelaar was voorbereid en die een grote belangstelling had, ondanks het feit, dat alle medewerkenden in eigen kring waren gevonden. Met een enkel woord leidde de heer G. Barbiers, die later een goede conférencier bleek te zijn, de avond in met een imitatie- bestuursvergadering door een viertal heren. Zij behandelden daarbij op gezellige wijze verschillende interne zaken, die uiteinde lijk ook nog een pedagogische kant kregen voor de leden, vooral ten aanzien van de zelfwerkzaamheid op „Watervliet". Hierna gaf de heer H. J. Klaver, voorzit- MAANDAG 10 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Charlie's tante". Rex, geen opgave. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.3017.30 en 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. DINSDAG 11 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, als maandag. Rex, als maandag. Pieter Vermeulenmuseum. als maandag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, filmvoor stelling. Patronaatsgebouw, 20 uur. ,.De Jonge Stem" en „IJmuider Volksstem", kerst concert. MAANDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De monen der diepte". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het gla zen muiltje". W.B. Theater, 20 uur: „De banneling van Milaan". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Slagerspatroons. Kennemer Theater, 20 uur: Plan West, to neelavond. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 19-20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees. en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. DINSDAG 11 DECEMBER Kennemer Theater, en Luxor Theater, bioscopen als maandag. „De Groentenbeurs", 9-12 en 14-1" uur: Invertarisatie Plaatselijke Bureauhouder. Kennemer Theater, 20 uur: Jubileum - feestavond Christelijke Metaalbedrijfs Bond. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. PALERMO (Un. Press) Italiaanse auto riteiten hebben zondag de pogingen ge staakt om door een opsporingsactie van schepen en vliegtuigen het schip terug te vinden, dat vrijdagmiddag een S.O.S. uit zond en waarvan daarna niets meer gehoord werd. Het betreft de „Augustua", volgens Lloyds een tanker of een vrachtschip. De Italiaanse marine en vissers in de Middellandse Zee zetten hun speuren voort, maar de grootscheepse actie, welke 24 uur geduurd heeft, is beëindigd. Vrijdag, laat in de middag, ving het kust- station Trapani een flauw S.O.S.-signaal op. Toen het station verbinding trachtte te maken met de uitzender van het signaal, kwam geen antwoord. Men nam aan dat het een buitenlands schip moest zijn, van wege het slechte Italiaans der seinen, maar de enige „Augustua" die niet Italiaans is, een onder de vlag van Honduras varende vrachtboot, bevindt zich niet in de Middel landse Zee. Zeven vliegtuigen hebben de zee afgezocht, en zondag zochten 20 sche pen naar het vaartuig, dat gemeld had bij het eiland Marettimo in nood te zijn. VSV is er in de vriendschappelijke uit wedstrijd tegen de tweede divisie ploeg Leeuwarden niet in geslaagd het tot een overwinning te brengen. Het werd zelfs een duidelijke zeven-een nederlaag. De aanvallen van Leeuwarden waren veel ge vaarlijker, wat reeds bleek in de eerste tien minuten van de wedstrijd, toen Thur- dij twee maal doelman Geerlofs kon pas seren. VSV kon hier slechts aanvallen zon der enige inhoud tegenover stellen. De ruststand was drie-een. De tweede helft was een weerspiegeling van het eerste gedeelte van de strijd. Ook toen flitsende aanvallen van de ploeg, die in eerder gehouden vriendschappelijke ontmoetingen met grote cijfers had geze gevierd over Alkmaar en HVC en gebrek aan vaart, samenspel en schotvaardigheid bij VSV. Leeuwarden kon hierdoor de eindstand op zeven-een brengen. ter van „Suomi" naar aanleiding van het jubileumclubblad nog een kort historisch overzicht van ,,Suomi"'s bestaan, waarbij oprechte dank werd gebracht aan de initiatiefnemers, de heren P. Grieteke, ge broeders N. en J. Adelaar, die „Suomi" hebben gedoopt en toen niet hebben kunnen beseffen, welke belangrijke plaats de Vel- sense atletiekclub in de Nederlandse sport wereld zou gaan bezetten in de K.N.A.U. waar Suomi thans de elfde plaats onder de Nederlandse atletiekverenigingen inneemt. De atletiekbeoefening bij „Suomi" als goede vrijetijdsbesteding heeft vooral in de oorlogsjaren grote opgang gemaakt; toen waren er eens vierhonderd leden, maar nog is het ledental respectabel. In 1943 werd de toenmalige afzonderlijke damesclub inge lijfd bij „Suomi", die dank zij de vooruit ziende blijk van de toenmalige bestuurders zich bij Hoogovenstaten, thans Kennemer- staten aan te sluiten, beschikt over een prachtige accommodatie met sintelbaan op „Watervliet" Er zijn in de loop van de jaren mooie successen op wedstrijdbanen behaald en de heer Klaver hoopte, dat de jongeren ook in de toekomst zouden streven naar goede resultaten, doch bovenal het bewaren van een krachtige verenigings- en vriend- schapsbond. Daarna werd het programma zoals ge bruikelijk bij atleten zeer vlot afgewerkt, waarbij de gezusters Van Egmond, accor deon en gitaar, leden van „Gita" uit Haar lem, de muzikale bijdrage leverden, later gevolgd door „The Mac Goodies", een Ken- nemerstaten mondharmonicatrio met gitaar, dat even dankbaar succes had. De verschil lende nummers, veelal a l'improviste over het voetlicht gebracht met veel geestigheid en aanleiding tot lachsuccessen, gaven de aanwezigen uitbundig plezier, waarna een geslaagd bal de derde lustrumviering van „Suomi" afsloot in de prille zondagmorgen. Beverwijk kon kosten niet op Velsen verhalen Tengevolge van de uitvoering van het uitbreidingsplan „de Gilden" in Velsen- Noord heeft Hoogovens zich genoodzaakt gezien, de naar Beverwijk voerende gas- transportleiding over een lengte van onge veer zeshonderd meter om te leggen. De kosten daarvan bleken niet op de gemeente Velsen te kunnen worden verhaald; inge volge een met Hoogovens gesloten overeen komst komen deze kosten voor rekening van het gasbedrijf te Beverwijk. De totale kosten dezer omlegging hebben bedragen f 28.495,66; overeengekomen is, dat vijftig percent daarvan zal worden af geschreven wegens vervanging van oud door nieuw, zodat ten laste van het gasbe drijf komt f 14.247,83. Dit bedrag is vrijwel gelijk aan de kosten van de omlegging van de buizen, zonder gebruik te maken van nieuwe buizen, zodat het bedrag aanvaard baar is. Burgemeester en Wethouders ver zoeken de raad een krediet tot dit bedrag toe te staan. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 1500: 20402 1000: 2604 5325 5405 9021 17881 20014 400: 2560 7959 9820 10314 13025 13092 18052 18401 19284 19993 21315 200: 1305 1778 1926 2774 3810 4680 5431 5719 6291 6767 7520 7763 8148 9276 9693 9879 10403 11578 11596 11943 13837 13893 14973 15176 15704 16120 16848 17636 18240 19331 19557 Velen maakten zaterdagmiddag gebruik van de gelegenheid om de heer H. Hoek stra in de theeschenkerij Velserbeek te fe liciteren met zijn zilveren jubileum. De heer Hoekstra was namelijk 25 jaar ver bonden aan het Notariskantoor Anten, waar hij alle rangen heeft doorlopen en thans de functie van chef de bureau ver vult. Als eerste spreker trad zijn chef naar voren., die enige weken geleden zelf het zilveren jubileum vierde. Notaris J. H. A. M. Anten vond het wel de grootste ver dienste van de heer Hoekstra, dat hij niet de ouderwetse notarisklerk uitbeeldde, doch met dit type gemeen had dat hij „een uitnemende kracht en welhaast een onmis bare pijler was". Voor de notaris persoonlijk was hij een girote steun en spreker schetste met enige voorbeelden het grote werk, dat de jubi laris zeer nauwgezet vervulde. Uit erken telijkheid bood hij hem een geschenk on der couvert aan. Namens het kantoorpersoneel sprak mevr. Meesters-Wigchert de gelukwens uit, ditmaal op rijm gezet, waarbij elke regel begon met de opeenvolgende letters van het alfabet. Zij was degene die het langst met de heer Hoekstra had samengewerkt, zodat enkele anecdoten niet achterwege bleven. Omdat het huldigingscomité voor notaris Anten toch nog niet helemaal ter ziele was, kon de heer P. H. Tiebaut niet nalaten ook deze functionaris van harte geluk te wensen. Hij noemde hem een der bekwaamste vakmensen op notariskanto ren en bood hem als dank voor zijn vele en goede diensten een elektrisch scheerap- paraat aan. Mevrouw Hoekstra werd met een fles reukwater bedacht. Als persoon lijk cadeau overhandigde de heer Tiebaut de jubilaris een grammofoonplaat. Voor de vuist weg sprak de heer H. Homburg namens de makelaars zijn waar dering uit voor het werk en de persoon van de heer Hoekstra en zei onder meer, dat er op dit notariskantoor soms meer naar de chef de bureau dan naar de no taris zelf werd gevraagd. Ook hij bood een grammafoonplaat aan. Een botsing tussen een rolschaatsende IJmuidense jongen en een bromfietser heeft de afgelopen zondag aangetoond, dat het rolschaatsen op de „grote weg", dat sinds het zondagsri.jverbod van kracht is, grote opgang maakt, bijzonder riskant kan zijn. Omstreeks half twaalf werd bij het An- tonius ziekenhuis op de Zeeweg een op de rijbaan rolschaatsende knaap, die een on- verwar' te manoeuvre maakte, aangereden door een bromfietser. Zowel de jongen, de bromfietser als diens duopassagier gingen tegen de grond en de negenjarige rol schaatser G. J. v. A. moest met .gekneus de benen naar het ziekenhuis worden ge bracht, dat hij na verbonden te zijn weer kon verlaten. De bestuurder van de bromfiets werd aan het gelaat gewond, de duo-berijder werd aan de borstkas gekwetst en de bromfiets werd beschadigd, terwijl de onvoorzichtige knaap een rolschaats verspeelde. Niet alleen het rolschaatsen op de rij baan is - zoals in Santpoort, waar de Rijks weg naar Haarlem des zondags een gelief de baan vormt riskant, maar ook het ge bruik van de girote weg door bromfietsen en fietsers wordt meer en meer een mis bruik, dat de politie zal noodzaken stren ger op te treden. Het „Nederlandsch Radar Proefstation" (N.R.P.) te Noordwijk heeft zich bereid verklaard ten behoeve van de Schevening- se haven een radarinstallatie aan de ge meente 's-Gravenhage in bruikleen te geven voor drie jaren, welke termijn later kan worden verlengd. Door middel van deze installatie is het mogelijk ook bij mist en ander slecht zicht van de wal af de positie van een schip binnen een afstand van ruim twee kilo meter nauwkeurig te bepalen. De gevonden gegevens kunnen dan via Scheveningen Radio aan de betrokken schipper worden gemeld, waarop deze in staat is met behulp van een zogenaamde „plot"-kaart vast te stellen waar hij zich ten opzichte van de haven bevindt en welke koers hij dient te varen om deze binnen te lopen. Aan boord van de schepen is geen bijzondere instal latie nodig om van de havenradar gebruik te kunnen maken doch slechts een exem plaar van de kaart. Door dit alles zullen de ernstige bezwa ren tegen de bestaande buitenhaven (te geringe afmetingen, onveiligheid door on diepten, bevaarbaarheid gedurende be perkte perioden) echter niet worden weg genomen. De installatie zou geplaatst moe ten worden op het seinhuis bij de buiten haven. Het onderhoud zal door het N.R.P. worden verricht. Een uitstekende prestatie verrichtte WIJ zaterdag, door in de uitwedstrijd tegen SMN met 31 te zegevieren. Het zag er in het begin van de wedstrijd niet naar uit dat WIJ zou gaan winnen want SMN startte met overrompelend aanvalsspel, hetgeen nogal verwarring stichtte in de WIJ-defensie. Zij herstelde zich evenwel snel, maar kon niet verhinderen dat SMN de leiding nam 10. De wedstrijd had een aantrekkelijk ka rakter door het fraaie spel aan beide zijden. Kort voor rust werd een prachtige aanval van WIJ bekroond met een fraai doelpunt van Wielinga. Na de rust werd er enthousiast gespeeld om de leiding, waarbij van enig overwicht geen sprake was. Tien minuten voor het einde was het weer Wielinga die WIJ de leiding gaf 12, maar nog gaf SMN zich niet gewonnen en de IJmuidenaren moes ten alles in het werk stellen deze voor sprong te behouden. Toen het kort voor tijd uit een scrimmage 13 werd was het pleit beslecht. Overige uitslagen: IJmuiden 2ETO 7-1, IJmuiden 4—WSV 0—1, ETO 3—IJmui den 5 26. De heer H. Visser zocht vruchteloos naar een overeenkomst tussen recente onregel matigheden elders in den lande en het werk dat de jubilaris verrichtte. Hij meen de hierbij te moeten opmerken, dat de heer Hoekstra een goed rentmeesterschap voerde en dat hij „ook in het kleine ge trouw" was. De vader van een der personeelsleden van het kantoor, de heer M. M. Boon, sprak als cliënt zijn waardering uit over het begrip, dat de heer Hoekstra in elk gesprek voor iedereen, ook voor zeer moei lijke mensen, toonde. De jubilaris was zeer geroerd door al deze goede woorden en wensen, zodat hij niet in staat was woorden van dank te zeggen, welke taak dus door de notaris werd overgenomen, Het is moeilijk te verklaren, dat het publiek vrijwel geen belangstelling had voor de toneelvoorstelling in gebouw „Con cordia" door de Santpoortse toneelvereni ging „Jan van Dommelen" onder regie van Peter Brandsma ten bate van het Koningin Wilhelmina-fonds. Men trad slechts op voor honderd toeschouwers, waardoor van de baten van deze poging om wat finan ciële steun te kunnen overmaken weinig zal overschieten. Namens het comité opende de heer J. Klaver de avond. Hij dankte de directie van de papierfabriek voor het welwillend en belangeloos afstaan van de zaal, het toneelgezelschap voor zijn bereidwillige medewerking en de middenstanders, die voor een groot aantal verlotingsprijzen zorgden. „George en Margaret" het blijspel in drie bedrijven door Gerald Savory, dat de vo rige maand als onderdeel van het toneel- toernooi van de Velser Gemeenschap door „Jan van Dommelen" over het voetlicht werd gebracht, liet de aanwezigen volop genieten van het spel van de Santpoorters, die er stuk voor stuk met een vlotte rol- kennis, een prettige zeggingskracht en een bijzonder vlotte routine een interessant geheel van maakten. Het spel liet het pu bliek volkomen de geestige verwikkelingen van de familie Malcolm Garth-Brander mee beleven, zodat voor velen het boeien de verhaal een te vroeg en abrupt einde kreeg. Wegens de geringe belangstelling gingen velen met een of meer aardige prijzen naar huis, maar niet alvorens een bal onder leiding van Jack Hammer met mu ziek van The Rhythm-boys de avond af sloot. De Beverwijkse Friese vereniging „Us Memmetael" geeft dinsdagavond 18 decem ber een uitvoering van Y. C. Schuitmakers blijspel „Don Pedro". De uitvoering heeft plaats in het Hervormd Jeugd.gebouw te IJmuiden pqd^r auspiciën van de Velsense Friese vereniging „Fryske Trou". Vanmorgen is in de Beverwijkse brand weerkazerne door de gemeente, vertegen woordigd door ir L. Stoelinga, directeur van het bedrijf voor Openbare Werken, aan besteed de bouw van een kantorenflat, die in het nieuwe plan „Oosterwijk" een plaats zal krijgen. Er waren acht inschrijvers. De hoogste was de fa. G. W. Kramer te Amsterdam (f 623.000.de tweede was de firma Siemerinks, bouw- en betonbedrijf te Wierdum (f 607.000) en drie was aanneem- bedrijf J. H. v. Eerne uit Utrecht (578.000), vier N.V. Nelis te Velsen-Noord (f 534.400), vijf fa. Gebr. Schram te Be verwijk (f 529.000) en zes N.V. Bouwbe drijf Oegstgeest (519.900), zeven N.V. Kingma te Leeuwarden (519.250) en de laagste was de firma S. Sluiter en Teern- stra te Amsterdam en Alkmaar voor f 516.500. De begroting van de gemeente bedroeg f 521.581.De gunning werd aangehouden; men vermoedt dat het tussen de laagste twee inschrijvers gaat. Van zee De tongvangsten bij de boeien ST 2 en ST 3 zijn vrijdag en zaterdag goed ge bleven; de loggers en kotters hadden vrij dag dagvangsten van 200 a 300 kilo en za terdag van 200 tot 250 kilo. Op de kust werd de visserij minder: 80 tot 100 kilo per dag plus 10 a 15 manden. In het Kanaal is de haringvisserij vrijdag iets beter ge worden met dagvangsten van 200 a 500 manden. Zondag liep het weer terug met trekken van 40 a 50 manden. Om de Noord bleef het wisselvallig: vrijdag dagvangsten van 200 tot 400 manden hoops, zaterdag 100 a 300 manden en zondag 150 n 200, voorna melijk schelvis. Zaterdag meldde de Am sterdam op de Vikingbank trekken van 20 manden; de Allanwater 40 manden en de Postborg een dagvangst van 300 manden, meest schelvis. Zondag deed de Herman eeri trek van 60 manden, de Amsterdam meldde er één van 40 en de Tzonni één van 30. Aanvoer van vandaag Drie trawlers waren vandaag aan de af slag: de „Haarlem" (van 24 nov.) met 875 kisten, waarvan 610 schelvis, 215 wijting; de „Curagao" (van 24 nov.) met 800 kisten, waarvan 560 schelvis en 140 wijting; dé „Abraham" (van 30 nov.) met 1170 kisten waarvan 775 schelvis, 200 radio, 150 dichte wijting. Met haring waren binnen: KW. 26 met 230 kisten, Mercator en KW. 165 met 250 haring, KW. 123 met 320 haring, KW. 141 met 225 haring, KW. 74 met 330 haring, SCH. 27 met 210 haring en SCH. 135 met 120 haring. De kleine vaart zorgde voor 35.000 kg tongen en 1100 kisten schol. Voor de export Regels grote kabeljauw deden vandaag f 122-f 142, kleine f 61-f 63, kisten kabel jauw f 154-f 162. Grote schelvis leverde van daag voor de export f 41-f 49 op, groot middel f 48-f54. Grote schol haalde f 54- f58, middel f 56-f 57, zetschol f 61-f 63, schol 1 f 61 -f62. Grote tong ging van de hand voor f 3,40-f 3,50, grootmiddel voor f 2 80-f 3 kleinmiddel voor f 2,80-f 2,70, tong I voor f 2,60 en tong II voor f 2,30-f 2,40. Het binnenland in De makreel noteerde vanmorgen f 37- f 46. De Breskens haring maakte f 18-f 21, terwijl de vleetharing f 25-f 29 opbracht! Er waren 55 kisten sardien uit Zeeland die weggingen voor f 11,50-f 12. Binnenland kocht verder grote gul voor f 48, middel voor f 45, torgullen voor f 36- f 38. Zwarte koolvis deed f 88-f 92, witte koolvis f 92-f 96, kleinmiddël schelvis f 26- f 30, pennen f 21-f 27 en braadschelvis f 14- f 22. Wijting maakte f 18-f 27, schol II f 48- f 44, schol III f 40-f 28 en leng f 96. Wat er komt Voor de dinsdagmarkt wordt in IJmuiden de SCH. 153 (van 29 nov.) uit de Ierse zee verwacht. De trawler heeft daar in een Ierse haven 1300 kisten haring ingescheept. Oudste boten zijn verder: KW. 135 (van 29 nov.),,Elie", „Thorina", Postboy", .Bea trice" (van 30 nov.); Dirkje en SCH. 117 (van 1 dec.)Herman Hattem, Polderman, Allanwater, Dirk Maria, Albertha Hendrika (van 3 dec.). En op zee Geen vangstberichten van de vleetloggers: de schepen van de Engelse wal waren zater dag in IJmuiden binnen en de loggers in het Kanaal liepen te Dieppe binnen om zater dagavond het Sint Nicolaasfeest te vieren. Vanmorgen is de vloot weer naar zee ge gaan. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE poQooococaxqxoxoqy^ Arendskerk, pass. 7 Vlissingen n. Rotterdam. Arendskerk, 7 te Rotterdam. Albireo, 7 v. Cochin n. Barcelona. Abbekerk, 9 v. Kaapstad n. Las Palmas. Aalsum, 12 te Antwerpen verw. Alwaki, 10 te Antwerpen. Annenkerk, pass. 9 Port Elizabeth n. Singapore. Argos, pass. 9 Gibraltar n. Malta. Artemis. 9 te Mobile. Averdijk, 8 v. New Orleans n. Le Havre. Amstelvaart, 9 te Kobe verw. Atje Ray S, 13 te Rotterdam verw. v. Norfolk. Annenkerk, 8 te Kaapstad. Alphacca. 8 te New York. Aldabi, verm. 28 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Alhena 8 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnati,*8 v. Rio de Jan. n. Antw. en Rotterdam. Boschkerk, 8 te Antwerpen. Banka, 10 te Las Palmas. Bat.ian, 10 te Singapore. Bawean. 9 te Vancouver. Blitar, 9 te Baltimore. Boskoop, 10 te San Juan Porto Rico. Bagan. 8 te Makassar. Bloemfontein. 14 te L. Palmas, 20 te A'dam verw. Bonaire, 9 v. Paramaribo n. Amsterdam. Britsum, 6 te Galveston. Ceronia, 7 v. Curagao n. Casablanca. Cistula, 7 v. Amsterdam n. Stanlow- Caltex The Hugue, 9 v. Antwerpen n. Gibraltar. Cinulia, pass. 9 Azoren n. Curagao. Cottica, pass. 9 Ouessant n. Madeira. Castor, 7 880 m. n.o. Guadeloupe n. Guadeloupe. Cradle of Liberty, 7 335 m. w.z.w. Bermuda naar Punta Cardon. Daphnis, pass. 7 Mona eil. n. Philadelphia. Delfland, pass. 7 w. Paulsrock n. Las Palmas. Daphnis. 11 te Philadelphia verw. Dorestad. pass. 9 Sabang n. Balikpapan. Drente, 9 te Genua. Doris, 9 te Maracaibo. Eemdijk, 9 te Havana. Eendracht, pass. 9 Gibraltar n. Las Palmas. Esso Den Haag, 9 te Antwerpen. Eos, 8 145 m. w. Algiers n. Tunis. Friesland KRL, 9 te Colombo. Garoet, 9 v. Las Palmas n. Rotterdam. Giessenkerk, 9 te Melbourne. Groote Beer, 12 v. New York te Rotterdam verw. Heemskerk, 7 v. Marseille n. Antwerpen. Helicon, 7 v. Amsterdam n. Curagao. Hilversum, 10 te Sydney. Hestia, 8 te Port Au Prince. Hispania, 10 te Vigo. Hydra, 7 te Antwerpen. Ivoorkust, 9 te Lagos. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 v. M'bourne n. Sydney. Jagersfontein, 14 v. Amsterdam n. Durban. Kota Inten, 7 te Rotterdam. Kalinga, 10 te Pt. De Bouc. Kermia, 9 te Sundsvall. Koningswaard, 10 te Curagao. Kopionella, 9 te Napels. Karimata, 7 te Algiers v. Amsterdam. Kellia, 9 te Amsterdam verw. Korenia, pass. 8 Cardon n. New York. Langkoeas, 8 v. Marseille n. Rotterdam. Leuvekerk, 9 v. Aden n. Karachi. Lieve Vrouwkerk. 9 v. Durban n. Antwerpen. Leersum, 8 te Jacksonville v. Mobile. Loosdrecht, 8 te Dar Es Salaam v. Mombasa. Maasland, 7 v. Las Palmas n. Amsterdam. Muiderkerk, 10 te Mombasa. Mataram. 8 te Dakar. Maashaven, 8 te Buenos Aires. Maasdam, 17 te New York verw v. Rotterdam. Notos, pass. 7 Kp. De Gata n. Amsterdam. Noordam, 10 v. New York te Rotterdam verw. Omala, 8 te Rotterdam. Oranjefontein, 10 te East-London. Oostkerk, 8 te Brisbane v. Newcastle. Oranje, 13 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Pieter S, 8 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Willem IV, pass. 7 Ouessant n. Halifax. Parkhaven, 9 v. Antwerpen n. Rio de Janeiro. Prins Casimir, 8 v. Montreal n. Zeebrugge. Prins Philips Willem, 9 v. Montreal n. Londen. Prins Willem George Frederik, 8 te Hamburg, Prins Willem III, 9 te Antwerpen. Perna, 8 te Pladju. Peperkust, 8 dw. Lissabon n. Dakar. Phrontis, 9 te Las Palmas v. Durban. Pygmalion, 8 v. Charleston n. Savannah. Rotti, 7 v. Amsterdam n. Antwerpen. Riouw, 9 v. Belawan n. Dakar. Raki, 8 te Belawan. Roebiah, pass. 9 St. Helena n. New York. Rijndam, 12 v. New York n. Le Havre. Straat Bali, 7 v. Durban n. Mauritius. Soestdijk, 8 v. New York n. Antwerpen. Stad Breda, pass. 9 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 8 v. Glasgow n. Narvik. Schelpwijk, te Las Palmas. Sirrah, 8 te Port Moresby. Stanvac Benakat 8 te Singapore .v. Cebu. Scherpendrecht, 8 te Curagao v. Christobal. Stentor, 7 v. Paramaribo n. Amsterdam. Sibajak, 9 v. Tj. Priok te Rotterdam verw. Stad Dordrecht, 8 rede Melilla. Tabinta, 7 v. New Orleans n. New York. Tegelberg, 11 te Hongkong verw. Tero, 10 te Rio de Janeiro. Teucer, 8 500 m. o. St. Helena n. Dakar. Trajanus, 7 840 m. w.z.w. Azoren n. Antwerpen. Tabian, 8 te Charleston v. New York. Tomini, 7 270 m. o. St. Helena n. Cape Town. Van Heutsz, 8 te Surabaja. Van Riebeek, 8 te Singapore v. Djakarta. Van Riemsdijk, 8 te Tj. Priok v. Singapore. Waterland, 7 te Amsterdam. Waterman, 9 v. Teneriffe n. Walvisbaai. Willem Ruys, 10 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Willemstad, 13 te Amsterdam verw. v. Cristobal. Zuiderzee, 7 850 m. o. Ushant n. Engeland. Zuiderkruis, 10 v. Curagao te Rotterdam verw. KLEINE VAART Arctic, verm. 8 v. Rotterdam n. Londen. Amstelborg, 7 v. Gruvon te Delfzijl. Badzo, verm. 8 v. Rotterdam n. Londen. Bornrif, 8 v. Mantyluoto te Londen verw. Bruiser, 7 v. Sunderland te Norresundby verw. Boreas, 7 v. Carthagena te Lissabon. Birmingham, 7 v. Goole n. Zeebrugge. Daniël, 7 v. Kastrup te Frederiksund. Duiveland, 8 v. Port Talbot n. Rotterdam. Finlandia, 8 v. Hamina te Little Hampton verw. Flevo, 7 v. Amsterdam te Algiers. Flevoland, 8 v. Harlingen n. Leith. Gaasterland. 8 v. Harlingen n. Goole. Hoe Vinces, 7 v. Rotterdam te Grimsby. Hondsbosch, verm. 8 v. Londen n. Rotterdam. Hoogland, 8 v. Grangemouth n. Rotterdam. Henrica B, pass. 7 Schiermonnikoog n. Quimpei.. Import, 8 v. Antwerpen n. Lissabon. Jan Kreumer, 7 v. Rotterdam te Londen. Julia Mary, 7 terug te Lissabon. Leliegracht, pass. 7 Kiel n. Amsterdam. Marie Christine, 7 dw. Texel n. Tonn. Charenie. Maria W, 8 v. Grangemouth te Antwerpen verw. Merak, 8 v. Nystad te Ipswich verw. Mypuck, 7 v. Vilvoorde n. Wicklow. Noorderlicht, 10 v. Amala te Amsterdam verw. Nottingham, 8 v. Goole n. Zeebrugge. Pegasus, verm. 7 v. Liverpool n. Rotterdam. Prinsengracht, 7 v. Mantyluoto te Amsterdam. Ponza, 7 v. Lidkoping n. Skoghall. Philetas, pass. 7 west v. Split n. Catania. Polaris, 7 v. Boulogne n. IJmuiden. Spora, 7 v. Swansea te Rotterdam verw. Swift, 7 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Stella Maris, 8 v. Hamburg te Rotterdam verw. Stientje Mensinga, 8 v. Bremen te Hull verw. Tempo, D, 7 v. Hull te Antwerpen. Trito, 7 v. Dublin te Belfast. Twee Gebroeders, 7 v. Rotterdam n. Brugge. Tyro, 7 v. Dublin te Drogheda. Tilly, 7 v. Doms jo n. Stugsund. Vesta, 7 v. Stockholm te IJmuiden. Viking, 7 v. Antwerpen te Goole. Wiebold Böhmer, 8 v. Kopenhagen n. A'dam. Willemijn, pass. 7 Kiel n. Kopenhagen. Zwaantiena, 7 v. Skutskar te Kingslynn verw. SLEEPVAART Gele Zee, 7 40 m. n. Finisterre n. Suezkanaal. Noordzee, 7 510 m. o. Guardafui n. Aden. Oceaan, 7 v. Funchal n. Aveirom. Rode Zee, 7 v. Port Arthur n. Maracaibo. Titan, 8 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Tyne, 7 310 m. z.o. Port Sudan n. Port Sudan. Zwarte Zee, 8 te Boulogne v. R'dam n. Pt. Said.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3