Restauratie Bavo-orgel aan Deense firma opgedragen Wijk aan Zee heeft een bar slechte zomer achter de rug Vanmorgen in de vishal en op zee Jaarvergadering VVV Amsterdamse Beurs 13 Agenda voor Beverwijk „I've always loved you" vanavond in Thalia WIJK AAN ZEE „St. Caecilia" concerteert met „Zang en Vriendschap" Minister Luns in Parijs HEEMSKERK Ondernemers in bloembol lenvak verenigen zich Atoomreactor bij Praag „IJmuiden"„Telefonia" Ierse nationalisten willen het Britse juk afwerpen Pravda ontdekt resten van „vreemde ideologie" Amerikaanse chef-staf: méér grondstrijdkrachten Ollenhauer wenst normale relaties met Sovjet-blok Duizend doden per maand in Algerije Veiligheidsraad aanvaardt Japan in de UNO Hoofdprijzen Staatsloterij Scheepvaart DONDERDAG 13 DECEMBER 1956 De restauratie van het oude orgel van Christian Muller, in de Bavokerk te Haar lem zal worden opgedragen aan de Deense firma Marcussen, aldus heeft woensdag middag de Haarlemse gemeenteraad, na een beraadslaging, die ruim twee uur in beslag nam, en die door een van de omroepver enigingen (NCRV) op de band werd vast gelegd, besloten. Tevens werd voor de res tauratie een bedrag van f 160.000 gevoteerd. Algemeen heerste onder de raadsleden de overtuiging, dat een gemeenteraad, zijn de een politiek college, niet competent kan worden geacht oma alle aspecten van een zo technische zaak als een orgelrestauratie te beoordelen. De meeste sprekers zeiden hun stem te geven aan het voorstel van B. en W. omdat zij onvoorwaardelijk ver trouwen stelden in het rapport van de ad viescommissie. Het gaat niet aan, zo be toogden zij, het advies van een door de raad zelf ingesteld college, af te wijzen, wanneer er niet uitermate steekhoudende argumen ten tegen zijn ingebracht. De adressen en brieven kwamen ter sprake, die aan de gemeenteraad waren ge richt en waarin werd aangedrongen op een raadsbesluit ten gunste van een Nederlandse orgelbouwer. Sommige raadsleden en ook de wethouder voor onderwijs- en kunst zaken, de heer D. J. A. Geluk, zeiden dat het hen in de loop van de laatste weken was opgevallen, dat degenen die tegen de restauratie door de Deense firma waren, nagenoeg allen de Nederlandse orgelbouwer Flentrop te Zaandam ter sprake hadden gebracht. „Het gaat niet om de Nederlandse orgelbouw in het algemeen, maar om de heer Flentrop in het bijzonder", zei een van hen. Wethouder Geluk betoogde, dat in de laatste tijd pogingen zijn gedaan om B. en W. te beïnvloeden. Men heeft verdachtma kingen geuit aan het adres van de advies commissie, wier rapport aan het voorstel van B. en W. ten grondslag ligt. Verschil lende buitenlandse musici hebben hun me ning contra Marcussen te kennen gegeven aan tot nu toe onbekend gebleven derden. De buitenlanders, die B. en W. van ad vies hebben gediend, en aanvankelijk een Nederlandse orgelbouwer aanbevolen, zijn later van dit standpunt terug gekomen. Wethouder Geluk zei, dat B. en W. er bij de regering op aan zullen dringen om het Vandaag aan de afslag Aan de afslag waren vandaag de trawler „Elie" (van 30 Nov.) met 570 kisten, waar van 410 schelvis en de „Herman" (van 3 dec.) met 660 kisten, waarvan 320 schelvis en 200 wijting. De kleine vaart zorgde voor 5000 kg. tongen en 150 kisten schol. Wat er komt Voor de vrijdagmarkt was vanmorgen nog geen boot bekend. Oudste boten zijn: Van Hattem, Polderman, Dirk Maria (van 3 december). Besommingen Ij Gisteren besomde de Allanwater f 21.300, Postboy f20.300 en Thorina f 16.550. Heden besomde Elie f 16.300 en Herman f 18.200. Voor de export De export nam vanmorgen kabeljauw, schelvis, tong en schol af. Regels grote kabeljauw deden f74f86, kleine f36 f 42, kisten kabeljauw f 102 en kleine f 98 f102. Grote schelvis deed f25f31 en grootmiddel f 26f 30. Grootmiddel tong maakt f 3.30f 3.60, kleinmiddel f 3.20 f 3.40, tong I f 3.15—f3.30 en tong 2 f 2.20— f 2.40. De grote schol noteerde f 43f 52. grootmiddel f 43—f 54, zetschol f 52f 56 en schol I f 51f 56. Het binnenland in De haring ging vanmorgen van de hand voor f 25f 26 en de makreel voor f 37 f 40. Grote gul haalde f 37f 38, middel f 33 en torgullen f 22. Zwarte koolvis lever de op f 84f 100, witte koolvis f 84f 86. Leng ging weg voor f 82f 84, kleinmid del schelvis voor f 23f 26, pennen voor f 24f 27 en braadschelvis voor f 16f 20. Wijting leverde op f 16—f 19, grote tong f3.70—f3.90, schol 2 f 50—f 58 en schol 3 f 43—f 50. En op zee De visserij om de noord was dinsdag schraal. De schepen meldden slecht weer met windkracht 7 tot 8. De dagvangsten liepen van 100 tot 120 manden hoops. In het Kanaal was de visserij bij het slechte weer niet veel beter. Toch slaagde de „Dei ning" er die dag bij uitzondering in 600 manden haring scheep te halen. De log gers en kotters op de kust vingen bij ST. 3 en 2 van 80100 kg. tong en 68 manden vis. Geen haringvangsten Gen vangstberichten uit het Kanaal: de loggers liggen binnen in Dieppe, daar het stormweer is. Opnieuw wordt voor de ko mende dagen stormweer, windkracht 8 tot 9 uit het zuid-westen verwacht. DONDERDAG 13 DECEMBER Geen bioscopen Luxor Theater, 19 en 21 uur: Culturele Commissie Beverwijk, filmavond, 't Centrum, 20 uur: Jeugdvereniging „Mus- kettiers", lezing. „De Groentenbeurs", 20 uur: Personeels- avond Coöperatie „Kennemerland". „De Groentenbeurs", 20 uur: Smedenpa troons. Stadhuis, 19,30 uur: Gemeenteraadsverga dering. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studieclub ge opend van 10-13 en 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, Sint Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De zondares". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Drie man nen in de sneeuw". W.B. Theater, 20 uur: „Gunga Din". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoholics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 20 uur: L.T.B., vergade ring en film. 't Centrum, 20 uur: Tuinbouw studieclub Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20: jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. i Bavo-orgel in de zogenaamde A-klasse op de monumentenlijst te plaatsen. Op het ogen blik staat het orgel in de b-klasse genoteerd, een volgens de wethouder onbegrijpelijke omstandigheid. De orgelbouwer Marcussen zal zich bij zijn restauratie houden aan het bestek van de oorspronkelijke bouwer van het instru ment. Op deze wijze zal hij in staat zijn de oude klank, die verloren is gegaan bij de restauratie door Witte in 1866, te hervinden aldus wethouder Geluk. In „I've always loved you" welke film vanavond in „Thalia" te IJmuiden draait, kan men in de eerste plaats genieten van een van 's werelds grootste pianisten, Ar thur Rubinstein, die muziek ten gehore brengt van Rachmaninoff, Von Beethoven, Mozart, Wagner, Chopin, Mendelsshon, Bach, Schubert en Brahms. Het verhaal zelf heeft weinig om het lijf. Een knappe pianiste wordt geheel opgeleid door Leopold Goronoff een bekend diri gent. Samen maken zij een toernee door Europa en tijdens deze tocht ontdekt de pianiste dat zij van de dirigent houdt. Nu is dat niet zo eenvoudig want thuis wacht een jonge boer die eveneens zijn zinnen op het meisje heeft gezet. Moeilijkheden dus, die door de regisseur echter op vlotte wijze in kleuren zijn opgelost. TABAKSWINKELIER VERTOONDE LANTAARNPLAATJES Het was voor de aanwezigen kennelijk een teleurstelling toen woensdagavond in het Cultureel Centrum te Velsen een IJmuidense tabakswinkelier, die voor zijn klanten een lezing over de Velsense tun- nelbouw had georganiseerd, moest mede delen dat hij zich door omstandigheden genoodzaakt had gezien dit plan te wijzi gen. In de plaats hiervan bood hij aan om enkele lantaarnplaatjes te laten zien. De inleider, de heer M. de Kruif hielp vervolgens met korte praatjes bij meestal bijzonder mooie plaatjes allen snel over de teleurstelling heen. Er werden bezoeken gebracht aan Engeland, Frankrijk, Duits land en Zwitserland, die een indruk gaven van de variatie in het natuurschoon van West-Europa. Amerika in vogelvlucht was het laatste punt van het programma. De spreker be steedde daarbij ook welverdiende aan dacht aan de indrukwekkende natuur van dit land- Opnamen van de Niagara-watervallen, de Grand Canyon en de Dodenvallei maak ten grote indruk op de bezoekers van deze interessante lezing. Het r.-k. fanfareorkest „St. Caecilia" in Heemskerk geeft op vrijdag 14 december in het Marquettetheater een uitvoering, waar aan medewerking wordt verleend door het Beverwijks gemengd koor „Zang en Vriend schap" onder leiding van Stephen Jansen. GEMEENTE-AVOND NED. HER VORMDEN De Nederlands Hervormde Gemeente in Wijk aan Zee houdt op maandag 17 de cember een gemeente-avond in de consis toriekamer. Na de stemming over de kerkeraadsver- kiezing voor de komende periode volgt een muziekavond, die wordt verzorgd door de heer Pinksterboer uit Beverwijk. „STRANDMEEUWEN" LEGDEN EEN KAARTJE De uitslag van de jongste clubavond van de Wijk aan Zeese bridgeclub „Wijk aan Zee" is als volgt: 1. L. Schelvis, 4623 pnt; 2. G. Postma, 4607 pnt; 3. mevr. Bol, 4602 pnt; 4. P. de Boer, 4565 pnt; 5. N. Bol, 4453 pnt: 6. mevr. Seysener, 4409 pnt; 7. J. Paap, 4241 pnt; 8. P. Schelvis, 4140 pnt; 9. mevr. Paap, 4132 pnt; 10. mevrouw De Boer, 4027 pnt. SELECTIE-WEDSTRIJD VAN BRIDGECLUB De zesde selectie-wedstrijd van de brid geclub „Wijk aan Zee" had het volgende resultaat: groep wit: 1. Dikkewbergv. d. Geer 25 pnt; 2. SchavemakerDe Graaf, 23 pnt; 3. de heer en mevrouw Bakker, 20 pnt; Vaarsen.Pirovano, 19 pnt; 5, dames SchaaperHandgraaf 17y2 pnt. Groep zwart: 1. de heer en mevrouw Van Son, 29 pnt; 2. de heer en mevrouw Van der Aar, 221/2 pnt; 3. Van Klaveren'Hand- graaf, 19 pnt; 4. Duinmeyer—Grapendaal, 18 pnt; 5. de heer en mevrouw Bol. 18 pnt; 6. mej. Van der Putten'de heer Van der Aar, 131/2 pnt. SCHUTTERS TRADEN AAN De Wijk aan Zeese schietvereniging „Onder Ons" heeft in hotel „Sonnevanck" haar onderlinge wedstrijden voortgezet met de volgende uitslag: 1. C. Warmenho- ven, 47 pnt; 2. M. van Roon, 47 pnt; 3. H. Brasser, 46 pnt; 4. A. Sehellevis, 46 pnt; 5. P. Schelvis, 46 pnt; 6. S. Ypma, 45 pnt. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A H. Luns, gefotografeerd op de vergadering van de Westeuropese Unie, die in Parijs op het Quai d'Orsay is gehouden. Minister Luns presideerde de ver vergadering. De Vereniging voor Vreemdelingenver keer te Wijk aan Zee heeft woensdagavond een druk bezochte jaarvergadering gehou den, waar de voorzitter, de heer E. Gerrit- se, mede een welkom toeriep aan de ere voorzitter de heer M. Klein, aan de oud secretaris en erelid de heer P. Gertenbach en aan de directeur van de federatie van V.V.V.'s, de heer Van Weelden. Natuurlijk kon de voorzitter niet nalaten het slechte weer van de afgelopen zomer t» releveren, waarna hij de wens uitsprak dat 1957 vele malen beter mag zUn. Uit het jaarverslag van de secretaris blijkt, dat de leden strandexploitanten nog nooit zulk een slecht jaar hebben gekend. Op advies van de LTB is in Heemskerk een onderafdeling gesticht van de vereni ging van ondernemers in het bloembollen vak onder de naam KVOB. Afgevaardigden van deze afdeling Zuid- Kennemerland welke omvat de plaatsen Velsen, Beverwijk, Castricum, Heemskerk en Uitgeest zijn woensdagavond in de Heemskerkse zaal Dam bijeen gekomen. De voorzitter de heer C. Nijssen zette uiteen dat het de bedoeling was om op deze avond een definitief bestuur te vor men. De heer Nijssen werd hierin gekozen en naast hem namen plaats de heeren H. van Duyvenvoorde (Heemskerk), C. Duyn (Beverwijk) en N. Ruiter (Castricum), die de overige functies :n dit college onderling zullen verdelen. Voorts werd nog de beschrijvingsbrief behandeld voor de in Haarlem te houden algemene vergadering. VIERDE ARTS IN HEEMSKERK Naar wij vernemen zal zich met ingang van 17 december een vierde huisarts in Heemskerk vestigen. Het is de heer J. A. C. Bakker uit Amsterdam, die voorlopig zijn spreekuur zal houden in de St. Jozer- ziekeninrichting. Einde maart was de maand augustus vrij wel reeds volgeboekt en ook over de an dere maanden had men niet te klagen. Het zeer slechte weer en de overdreven berich ten over polio-gevallen hadden echter heel wat afschrijvingen tengevolge, zodat vele leden hierdoor ernstig gedupeerd werden. Zelfs in augustus waren er nog veel on bezette bedden, hetgeen in geen jaren is voorgekomen. Er waren voorts slechts en kele groepen buitenlanders die naar de bollen kwamen kijken en alleen de pink sterdagen hebben nog wat goed gemaakt. Uit het jaarverslag bleek duidelijk dat het werk van de bureelhouder geen kleinig heid is. Er wordt op bepaalde tijden heel veel werk verzet. Uitvoerig ging de secretaris in op de vele blijken van belangstelling welke men mocht ondervinden bij het vijftigjarig jubileum. De georganiseerde duin-excursies hadden veel belangstelling en men trok vaak in groepen van 60 tot 200 de duinen in. De heren jachtopzieners Van Amersfoort en Slings werden hiervoor dan ook nog gehul digd. Het aantal leden bedroeg in het afgelo pen jaar 271. Er werden 5849 inlichtingen verstrekt en men schat het aantal over nachtingen op 227.300, waaronder 97.000 buitenlanders. Tenslotte merkte de secre taris nog op, dat het contact met de hotels en pensions niet is zoals het behoort, waar door nogal eens klachten komen. Het jaar verslag van de penningmeester vertoonde een saldo van 1790,en bij de bestuurs verkiezing werden de aftredenden: E. Ger- ritse, C. de Boer en W. van Klaveren weer herkozen. Tenslotte werd nog een voorstel aange nomen om aan B. en W. het verzoek te richten een lening te verstrekken van 3000 voor de financiering van een nieuwe folder en afzonderlijke folders in drie talen voor de hotels en pensions. Een overzicht van de werkzaamheden aan de eerste Tsjechoslowaakse atoom reactor, die bij Praag wordt gebouwd. Op dg achtergrond de watertoren, die koelwater zal bevatten, in aanbouw. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het gezegde: „Driemaal is scheepsrecht" is ook op de wedstrijd IJmuidenTele fonia van toepassing. Werd de eerste maal de wedstrijd door het niet verschijnen van de scheidsrechter vriendschappelijk ge speeld, de tweede maal kon hij geen door gang vinden door te slechte weersomstan digheden. En nu is de ontmoeting voor de derde maal ingelast. In de vriendschappe lijke ontmoeting toon WIJ zich de meer dere, maar dat zaj in deze wedstrijd niet het geval zijn, want Telefonia lijkt veel sterker te worden dan in het begin der competitie. Vooral nu Feller, de vroegere Kennemerland linksbuiten, de gelederen is komen versterken. Toch zal IJmuiden moe ten winnen om nog niet verder achter te raken op Robaver, die nu stevig aan kop gaat. Het programma luidt: IJmuiden Telefonia (2.30 uur); SMS 2IJmuiden 4; junioren IJmuidenSIZO. JAARVERSLAG KENNEMER UITVAARTVERZORGING Het jaarverslag van de coöperatieve ver eniging u.a. „Kennemer Uitvaart Verzor ging" over het jaar 1955 vermeldt dat het aantal aangesloten gezinnen reeds de drie duizend is gepasseerd. Het aantal uitvaar ten steeg van 80 in 1954 tot 126 in het vorige jaar. Dit komt neer op een staging van 57 percent. Het bestuur heeft geen reden tot klagen, temeer niet als men bedenkt dat de stijging van 't aantal uitvaarten en van 't ledental procentueel tot de hoogste cijfers behoren, welke uitvaartverenigingen in ons land bereikt hebben. Het door de coöperatie ontvangen bedrag voor verzorgde uitvaarten bedroeg in 1955 bijna 70.000.Het bestuur koestert het verlangen om op den duur met het uit de contributie verkregen kapitaal een flink gebouw te laten bouwen waarin behoor lijke rouwkamers zijn, alsmede een aula. Beverwijk spant momenteel met 2300 aan gesloten gezinnen de kroon. Daarna volgen Velsen met 800 en de, verspreid wonende gezinnen met een totaal van 400. Het jaarverslag is verder niet erg te spreken over de in IJmuiden werkzame coöperatie. Het is de Kennemer Uitvaart Verzorging eerder gelukt om met een in Beverwijk bestaande coöperatie te fuseren. Men bleek het in IJmuiden, op grond van zoals het verslag het noemt chauvi nistische overwegingen noodzakelijk te achten een eigen coöperatieve uitvaartver eniging op te richten. Pogingen tot samen werking mochten niet baten. Men ziet dus blijkbaar niet in dat ook hier eendracht macht maakt. De Kennemer Uitvaart Verzorging spreekt in het jaarverslag de wens uit, dat ook op het gebied van de verenigingen de IJmondgedachte zal overwinnen. DUBLIN (Reuter/AFP) De Ierse re publikeinse organisatie „Sinn Fein" en het ondergrondse Ierse republikeinse leger" (IRA) hebben te Dublin verklaringen uit gegeven waarin zij alle Ieren oproepen te ijveren voor de totstandkoming van een onafhankelijk verenigd Ierland. De aansla gen die woensdag op een aantal plaatsen in Noord-Ierland zijn uitgevoerd, waren gericht tegen installaties van de „Britse bezetting", aldus de oproep. De regering van Dublin heeft besloten de wetten uit de oorlog, waarin iedere verwijzing in de pers of via de radio naar het Ierse repu blikeinse leger werd verboden, weer in te voeren. De aanvallers waren leden van het verboden Ierse republikeinse leger, dat. voor vereniging van Ierland strijdt. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 88% 3 Nedl. 1962/64 8913/16 A. K. U 222 224 Calvé Delft 298 Van Gelder Zonen 204 K. N. Hoogovens 300 Nederl. Ford 330 N. Kabelfabriek 300 gew.Philips Gloeil. 242 237 pref.Philips Gloeil. 158 Unilever 342% 336 Wilton Fijenoord 208 Dordtsche Petrol. 771 Konkl. Petroleum 152,20 150,20 A'dam Rubber 77% Holl. Amer. Lijn 185% N. Scheepv. Unie 168% Phs. van Ommeren H. V. A 96% Verg. Deli Mijen 100 Amsterd. Bank 217% Ned. Handel Mij 169% Rotterd. Bank 186% Twentsche Bank. 186 Anaconda Copper 76% Bethlehem Steel 189% U. S. Steel 73 General Motors 46% 91% Tidewater MOSKOU (United Press) Het Rus sische partij-orgaan Pravda constateert dat er nog steeds overblijfselen van een vreem de ideologie in de Sovjet-Unie zijn. „Er is geen basis in ons land voor de verschij ning en groei van vreemde ideologie, maar er zijn nog altijd enkele overblijfselen die sterker zouden kunnen worden als ze niet resoluut de kop in worden gedrukt". Deze waarschuwing komt nadat in Litouwen de communistische partijleider Snechkus heeft toegegeven dat sedert de Hongaarse op stand „reactionairen begonnen zijn de kop op te steken". Pravda deed een beroep op „alle media van ideologische invloed kunst, weten schap, litteratuur, pers, partijpropaganda en agitatie om het ideologisch werk onder de massa's nog verder tot ontwikke ling te brengen, om te strijden tegen slech te invloeden en de buitenlandse propa ganda en om het volk te vervullen van vijandschap jegens bourgeois-ideologie". Speciaal waarschuwt Pravda tegen „ver raderlijke middelen" van het imperialisme, zoals leuzen over volkskapitalisme en na tionaal communisme. NEW YORK (AFP) Het hoofd van de Amerikaanse legerstaf, generaal Max well Taylor, heeft verklaard, dat de Ame rikaanse strategie rekening zou moeten houden met het onvoorziene om zo „een eenzijdig bewapeningssysteem of een een zijdig standpunt ten opzichte van een toe komstige oorlog te vermijden". De generaal voegde eraan toe, dat de Verenigde Staten grondstrijdkrachten nodig hebben om oorlogjes van geringe omvang, die mogelijk in een wereldconcflict kunnen ontaarden, te doen ophouden. Zijns inziens heeft „het Amerikaanse overwicht op het stuk van kernwapens geen gunstige invloed gehad op de burger oorlog in Griekenland, de communistische aanvallen in Korea en Vietnam en de com munistische infiltratie in Malakka. Deze superioriteit heeft aan de communistische wreedheid in Hongarije, noch aan het be staan van de vraagstukken in het Midden- Oosten een eind gemaakt", aldus generaal Taylor. BONN (United Press) De leider van de Westduitse socialistische oppositiepartij, Erich Ollenhauer, heeft zich na zijn terug keer van een reis door Azië op een pers conferentie in Bonn uitgesproken voor het aanknopen van „normale betrekkingen" met de landen van het communistische blok, en voor nauwere politieke en econo mische betrekkingen met „de jonge volken van Azië". Dat deze Aziatische landen alle betrekkingen onderhouden met Oost-Duits- land, kan geen invloed hebben, aldus Ol lenhauer, want de bondsrepubliek heeft ook met de Sovjet-Unie diplomatieke betrek kingen, ondanks de nauwe betrekkingen tussen Rusland en Oost-Duitsland. PARIJS (Reuter/AFP). De Franse strijd krachten in Algerije hebben in de afgelo pen drie maanden 3.000 Algerijnse opstan delingen gedood en verloren zelf bijna dui zend man. aldus verneemt Reuter te Parijs. Sedert de opstand 25 maanden geleden begon zijn naar schatting tot december 16.500 opstandelingen gedood. Van de Fran se veiligheidstroepen sneuvelden in totaal naar schatting 2.300 man. De Franse mi nister met standplaats Algiers, Robert La- coste, heeft verklaard, dat Frankrijk in Al gerije geen uitroeiingsoorlog, maar een actie om de vrede te herstellen voert. De minister verklaarde dat het Algerijn se probleem al lang zou zijn opgelost, in dien het Franse leger al zijn vuurkracht had ingezet. NEW YORK, (Reuter/AFP) De Vei ligheidsraad heeft Woensdag met algemene stemmen Japans aanvraag- om toelating tot de UNO goedgekeurd. De toelating moet ook nog door de Assemblee worden goed gekeurd. Japan wordt het tachtigste lid van de wereldorganisatie. De aanvraag van Buiten-Mongolië is door de Veiligheidsraad afgewezen. Deze werd ingediend door de Sovjet-Unie en afge wezen met vier stemmen vóór (de Sovjet- Unie, Iran, Peru en Joegoslavië), twee te gen (China en Cuba) en vijf onthoudingen (de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Australië en België). De Chinese stem betekende een veto, maar bovendien moeten zeven landen van de Veiligheidsraad zich voor toelating uit spreken, wil de Algemene Vergadering een aanvraag in behandeling kunnen nemen. „Ideaal en illusie" Zondag 16 december houdt de heer A. Treurniet uit Den Haag voor de gemeen schap Velsen van het Humanistisch Ver bond een lezing over het onderwerp „Ideaal en illusie" in het Cultureel Cen trum te IJmuiden. 4e klasse, lijst 16 Hoge prijzen ƒ2.000,—: 9851. 1000,—: 3357 5079 7035 9822 14131 70558 21213 21793. Aalsum, 12 te Antwerpen. Abbedijk, pass. 11 Puerto Rico n. Cristobal Amor, 11 te Rotterdam. Arendskerk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Alblasserdijk, 14 te New Orleans verw. Alnati, 11 v. Vitoria n. Ilheos. Angolakust, 12 v. Dakar n. Le Havre. Arendsdijk, 12 te Bremen. Arkeldijk, 14 te Semarang verw. orneo, 11 v. New York n. Boston. Alcyonè, 12 te Victoria v. Rotterdam. Aalsum, 12 te Antwerpen v. Las Palmas. Alblasserdam, 14 te N. Orleans verw. v. Houston. Appingedijk, 12 te Montevideo v. Santos. At.tis, 12 te Curagao. Ariadne, 12 60 m. n.n.o. Alexandrië n. Alexandrl. Atje Ray S, 13 te Rotterdam verw. Aagtedijk. 12 te Le Havre verw. Alamak, 13 te Antwerpen verw. Alphard, 11 te Rio de Janeiro. Bengalen. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Batang, 12 te Barcelona v. Genua. Beninkust, 12 te Lagos. Billiton, 12 te Penang v. Priok. Boskoop, 12 v. San Juan n. Curagao. Borneo, 11 v. New York n. Boston. Breda, 13 te Willemstad. Cirrus, 11 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caltex Pernis, pass. 12 Gibraltar n. Sidon. Crania, 12 v. Bombay n. Calcutta. Clavella, 12 te Bombay. Camerounkust. 11 v. Freetown n. Dakar. Cradle of Liberty, 12 te Punta Cardon n. R'dam. Castor, 9 v. Cartagena n. Barranquilla. Charis, 11 te Amsterdam n. Hamburg. Duivendrecht, 11 v. Duinkerken n. New York. Esso Rotterdam, 11 v. Corpus Christi n. Antw. Esso Den Haag, pass. 11 Vlissingen n. Rastanura. Elizabeth B, 15 te Kopenhagen verw. Enggano, 10 v. Singapore n. Kaapstad. Eemland, 12 te Recife. Erinna, 12 te Singapore. Friesland SSM, 18 te Philadelphia verw. Groote Beer, 12 te Rotterdam. Garoet, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Gouwe, 12 te Amsterdam verw. Gaasterkerk, 12 v. Shanghai n. Manilla. Heemskerk, pass. 11 Ouessant n. Antwerpen Hecuba, 14 te Rotterdam verw. Hilversum, 12 te Newcastle v. Sydney. Hathor, 13 te Pencacola v. Pt. Au Prince. Hermes, 12 te Lalibertad v. Acajutla. flos, 13 t.e Rotterdam verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 v. Sylney n. Surabaja. Kinderdijk, 11 v. Baltimore n. Norfolk. Kopionella. 12 v. Napels n. Tripoli. Kryptos, 13 te Stockholm. Karimata, 11 120 m. o.z.o. Tenerife n. Dakar. Kara, 12 te Curagao v. Montevideo. Kermia, 12 v. Gefle n. Rotterdam. Khasiella. 12 410 m. n. Diego Garcia n. Kaapstad. Keizerswaard, 14 te Thameshaven verw. Kota Inten, verm. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, pass. 12 Ouessant n. Rotterdam. Laagkerk, 12 v. Mindelo. Meerkerk, 11 v. Durban n. Lorenco Marques. Maaslloyd, 13 te Surabaja. Myonia, 13 te Abadan. Mentor, 11 120 m. n.n.w. Jamaica n. Curagao. Merwede, 12 v. Huil n. Hamburg. Maureen, 13 te New York verw. Mylady, verm. 13 v. Bremen n. Hampton Roads. Noordzee, 11 v. Le Havre n. Hampton Roads. Notos, 11 90 m. n.o. Kp. Vilano n. Amsterdam. Nanusa. 12 te Masinloc v. Manilla. Oranjestad, 11 v. Aruba n. Pto. Limon. Overijsel, 11 v. Las Palmas n. Kaapstad. Oranjefontein,, 12 te Durban. Ootmarsum, 12 te Hamburg v. Bremen. Osiris, 12 te Port Au Prince. Prins Maurits, 11 v. Quebec n. Zeebrugge. Prins Willem II, 11 te Rotterdam. Prins Frederik Willem, 12 te Quebec v. R'dam. Prins Willem III, 12 te Bremen. Peperkust, 12 te Dakar v. Bordeaux. Poelau Laut, 12 te Porto Grande v. New York. Pieter S, 12 v. Swansea te Rotterdam verw. Rondo, 12 te Ban.iuwangi. Rijnkerk, 12 te Mozambique. Rotti, 12 te Londen. Sommelsdijk, 11 te Antwerpen. Schouten, 12* v. Tj. Priok n. Makassar. Stad Breda. 12 te Rotterdam. Singkep, 12 te Port Swettenham. Soestdijk, 11 300 m. z. Cape Race n. Antwerpen. Straat Bali, 12 te Port Louis Mauritius. Solon, 13 te La Guaira v. Amsterdam. Sarpedon, 12 te Trinidad. Stad Amsterdam, 12 te Port Arthur. Stad Rotterdam, 13 te Narvik verw. Stad Arnhem, 14 te Rotterdam verw. Tabinta, 12 te New York. Tomini, 11 444 m. n.w. Kaapstad n. Cape Tówn. Tarakan, 12 te Napels v. Dakar. Trajanus, 11 100 m. w.n.w. Azoren n. Antw. Tero, 12 te Santos verw. Tiberius, 10 te Bremen n. Hamburg. Vasum, 12 280 m. o. Mogadiscio n. Las Palmas. W. Alton Jones, 12 v. Mena Al Ahmadi n. Phila delphia. Willemstad, 12 te Amsterdam verw. Willem Ruvs, 11 v. Singapore n. Belawan. Wonosari, 12 te Baltimore. W. Alton Jones, 12 v. Menna n. Philadelphia. Westerdam, 13 te Antwerpen verw. Zijpenberg,' pass. 12 Finisterre n. Freetown. Zuiderzee, 11 70 m. n. Le Havre n. Sunderland. KLEINE VAART Atlas,10 v. Hamburg n. Kopenhagen. Ali S. 12 v. Rotterdam n. Gdynia. Ariadne, 12 60 m. n.n.o. Alexandrië n. Alexandr. Arnoudspolder, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Audagia, 12 v. Plymouth te Swansea. Ali S, pass. 12 Texel n. Gdynia. Admiraal De Ruyter, pass. 12 Vlissing. n. Dublin. Astra, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Beekbergen, 12 dw. Barfleur n. Rouen. Beta, 12 op Humber n. Goole. Bruiser, 12 v. Nornesundby n. Ahrendal. Bloemgracht, 12 in Kielerkan. verw. n. Helsinki. Canada, 12te Gefle n. Rotterdam. Crescendo, 12 v. Hamburg n. Rotterdam. Canada, pass. 12 Vlieland n. Rotterdam. Corrie B, 12 v. Stockholm te Stettin verw. Crescendo, pass. 12 eil. Juist n. Rotterdam. Capri, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Draco, 9 te Genua n. Napels. Equator, 12 v. Rotterdam te Belfast. Ellewoutsdijk, 12 v. Aalborg n. Horsens. Frema. pass. 12 Vlissingen n. Boston. Flevoland, 13 v. Grangemouth te R'dam verw. Geert Bodewes, 12 te East Goodwin n. Sta vanger. Geziena Henderika, 12 te Smithknoll n. Goole. Gaasterland, 13 v. Goole te Rotterdam verw. Haskerland, 13 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Hoogezand, 12 v. Santander te Calais verw. Henrica B, verm. 13 v. Cherbourg n. Quimper. Harold, 12 bij Schiermonnikoog n, Rotterdam. Hoogvliet, 12 70 m. z.w. Lindesness n. Rotterdam. Harold, 12 v. Gdansk te Vlaardingen verw. Jan Kreumer, 12 v. Rotterdam te Londen. Johannes, 12 te Haisborough n. Kingslynn. Mees Cremer, 12 dw. Tersch.bank n. Portsmouth. Mintaka, 12 op rede St. Nazaire n. Nantes. Marcella, 12 v. Helsinki te Stege verw, Maria W, pass. 12 Vlissingen n. Middelfart. Marjan, 12 v. Uddevalla n. Granville. Matthew, 13 v. Helsinki te Rotterdam verw. Monica, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Megrez N, 12 v. Ilheos te Antwerpen verw. Midas, 11 v. Tanger n. Gibraltar. Neeltje B, 12 6 m. o. Sunk n. Immingham. Nato, pass. 12 Vlissingen n. Goole. Nautic, 12 v. Wilhelmshaven n. Vlaardingen. Noorderlicht, 13 v. Delfzijl n. Goole. Nieuwland, 13 v. Grangemouth te R'dam verw. Neeltje B, 12 v. Duclair te Immingham verw. Nero, 10 v. La Pallice n. Amsterdam. Oostzee, 12 v. Kotka n. Gent. Oostzee, pass. 12 Norderney n. Gent. Paul Westers, 12 v. Otterbacken n. Zaandam. Paul Westers, pass. 12 Texel n. Zaandam. Paloma, 12 v. Antwerpen te Cork verw. Rijnhaven, 12 v. Casablanca n. Port Lyautey. Siivretta. 12 v. Antwerpen te Kopenhagen. Saba, 12'te Sunk n. Londen. Sambre, 12 10 m. n.o. Griznez n. Rotterdam. Stortemelk, 12 50 m. z. Tuscarrock n. Teignmouth. Stientje Mensinga, 12 v. Huil te Boulogne verw. Sonsbeek, 12 v. Mantyluoto n. Piraeus. Saba, 12 v. Karlskrona te Londen verw. Tasmanië, 12 v. Barrow rv Port Talbot. Twente, pass. 12 Vlissingen n. Rotterdam. Tukker, 12 v. Hamina te Gt. Yarmouth verw. Viking, 12 v. Goole te Oostende. Wim I, 15 v. Dieppe te Rotterdam verw. Zuidland, 12 v. Sas van Gent n. Aalborg. Zuidland, pass. 12 Helgoland n. Aalborg. SLEEPVAART Gele Zee, 11 100 m. o. Gibraltar n. Cairo. Hudson, 12 te Singapore. Humber, pass. 11 Trinidad n. Belem. Loire, 12 v. Antwerpen n. Bluff. Poolzee, 11 60 m. n.o. Ouessant n. Cairo Thames, 11 190 m. o.n.o. Vitoria n. Rotterdam. Witte Zee, 11 140 m. n.o. Malta n. Samsum. Zwarte Zee, 11 80 m. w. Ouessant n. Cairo. Noordzee, 10 v. Bombay te Aden. Oostzee, 10 v. Tj. Priok n. Colombo. Aanvoer op Urk Door 18 vaartuigen werd woensdag aan de Gem. Vischafslag te Urk aangevoerd: 437^ kg snoekbaars, 85—88 ct. per pond; 183V7 kg baars, 7779 ct. per pond; 1440 kg voorn, 10 cent per pond. fcr tussen uit De trawler VI. 77 Abraham" is voor re paratie naar Vlaardingen vertrokken. De „Norma Maria" IJm. 6 van de N.V. Na tionale Stoomvisserij is opgelegd.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3