Schipper maast..... de vrouw Nieuwe kleuterschool in drieën en beleidscritiek PARIJS HEEFT EEN KOSTUUMMUSEUM Beeld van driehonderd jaar klederdrachten ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN De gehuwde vrouw wordt op 1 januari handelingsbekwaam Aspidistra, ouderwetse kamerplant Rioolkwestie blijkt bijkans ongrijpbare zaak te zijn geworden VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 10 Financiering Bevoegdheid Schulden Woning en inboedel A ansprakelljkheia Eva's dochters hun lichamen gaarne aan de grillige eisen des tijds onderwerpen. Bevrijd uit kelders kasten en kisten Kinderwagen Oppas Dat leuke vlotte kapsel MOLENDIJK voor ui UW HAAR IS UW KROON MAISON C. J. OERLEMANS Britse scheepsbouwers willen niet naar Rusland VERWARDE RAAD IN BEVERWIJK <V oor cle rouw De Wet tot opheffing der handelingsonbekwaamheid der gehuwde vrouw zal op 1 januari 1957 in werking treden. Het meest kenmerkende van deze wet is, dat zij de man en de vrouw gelijke rechten en gelijke plichten geeft. Wel staat er nog In de wet, dat de man het hoofd van de echtvereniging is, maar deze bepaling geeft de man geen bevoegdheid om daadwerkelijk als hoofd op te treden. Twee volkomen gelijkgerechtigde kapiteins op het huwelijksschip, dat is het wezen van de nieuwe wet. De uitwerking van dit beginsel in de nieuwe wet kunnen wij hier niet vol ledig weergeven. Wij zullen ons in hoofdzaak beperken tot datgene, wat op de huishouding betrekking heeft. Wie van de echtgenoten moet de kos ten van de huishouding dragen? De oude wet bepaalt hieromtrent slechts, dat de man gehouden is zijn vrouw al hetgeen nodig is, volgens zijn staat en zijn vermogen, te verschaffen. In de nieuwe wet is ieder der echt genoten dus zowel de man als de vrouw verplicht het geheel of een deel van zijn of haar inkomsten te be stemmen voor de bestrijding van de kosten der huishouding, daaronder be grepen de kosten der verzorging en op voeding van de kinderen. Voor zover voor dit doel niet bij huwelijkse voor waarden een bedrag is bepaald, dient ieder der echtgenoten daartoe naar evenredigheid van zijn inkomsten bij te dragen. Indien de inkomsten der echtgenoten ontoereikend zijn voor de uitgaven der huishouding, zijn de echtgenoten ver plicht op overeenkomstige wijze daartoe uit eigen vermogen bij te dragen. De nieuwe wet verleent de gehuwde vrouw zonder meer de bevoegdheid om huishoudelijke uitgaven te doen. Ook de man heeft deze bevoegdheid. Ieder der echtgenoten mag hier dus zelfstandig handelen. Op deze regel maakt de wet evenwel een uitzondering voor het kopen op afbetaling. De ene echtgenoot kan slechts met medewerking van de an dere echtgenoot zaken, die kennelijk ten behoeve van de huishouding strekken, op afbetaling kopen. Als dus de vrouw voor de huishouding een wasmachine op afbetaling koopt, zal de koopovereenkomst slechts rechts geldig zijn, indien de man daaraan medewerkt. Koopt daarentegen de vrouw zonder meer dus niet op af betaling een wasmachine, dan is voor deze gewone koopovereenkomst de medewerking van de man niet vereist. In dat geval zal de rekening voor de wasmachine dus in elk geval betaald moeten worden, ook al is de man het niet eens met deze uitgave. Bij het kopen op afbetaling is de medewerking van de andere echtgenoot alleen nodig ten aanzien van huishoude lijke zaken. Niet-huishoudelijke zaken kunnen dus zonder medewerking van de andere echtgenoot op afbetaling wor den gekocht. Als de vrouw voor haar genoegen een bromfiets op afbetaling wil kopen, kan zij dat doen zonder mede werking van haar man. goederen nu zijn huishoudelijke schulden verhaalbaar Volgens de nieuwe wet kan een huis houdelijke schuld van ieder der echtge noten verhaald worden op alle ge- meenschaps- en privé-goederen, dus ook op de privè-goederen van de echtgenoot, die de schuld niet gemaakt heeft. De rechtbank kan echter, wanneer daartoe gegronde redenen bestaan, op verzoek van de ene echtgenoot bepalen, dat deze niet meer aansprakelijk zal zijn voor de huishoudelijke uitgaven van de andere echtgenoot. Wij wijzen er evenwel met nadruk op, dat de gemeen schap van goederen wel aansprakelijk blijft evenals het privé-bezit van de ver kwistende echtgenoot. De beschikking van de rechtbank zal dus direct prak tische gevolgen hebben, als de gemeen schap van goederen door huwelijkse voorwaarden is uitgesloten. Is dit niet het geval, dan blijft de niet-verkwisten- de echtgenoot via de huwelijksgemeen schap aansprakelijk. De beschikking van de rechtbank zal dan eerst praktische betekenis verkrijgen door een vonnis, dat de gemeenschap opheft. De gemeenschap van goederen kan worden opgeheven, wanneer een echt genoot op lichtvaardige wijzen schulden maakt, de goederen der gemeenschap verspilt, handelingen verricht, die ken nelijk indruisen tegen het bestuur van de andere echtgenoot over goederen der gemeenschap, of zonder redelijke grond weigert de nodige inlichtingen te gevett omtrent de stand van goederen en schul den der gemeenschap en het daarover gevoerde bestuur. Alleen voor huishoudelijke schulden geldt de regel, dat een schuld van de ene echtgenoot verhaalbaar is op het privé- bezit van de andere echtgenoot. Voer een niet-huishoudelijke uitgave van de ene echtgenoot is de andere echtgenoot dus niet in zijn privé-bezit aansprake lijk. Wel is ook een niet-huishoudelijke schuld verhaalbaar op het gemeen schapsvermogen en vanzelfsprekend ook op het privé-vermogen van de echtge noot, die de schuld gemaakt heeft. De andere echtgenoot kan hier dus alleen via de gemeenschap van goederen wor den aangesproken. De grens tussen huishoudelijke en niet-huishoudelijke uitgaven is niet scherp te trekken. De levenswijze en het inkomen van het begin spelen hier een belangrijke rol. Het kopen van een kostbare bontmantel kan een normale huishoudelijke uitgave zijn voor de echt genote van een bankdirecteur, maar net voor de vrouw van de jongste be diende. Wij laten hier nog een recente uit spraak volgen van de kantonrechter te Enschedé. Een vertegenwoordiger van een Boekhandel bracht een bezoek aan een arbeidersvrouw en bood haar het boek „De Vrouw als Huisdokter" voor f 44.te koop. Hij wist zo mooi te praten, dat de vrouw het boek kocht. Doch haar man dacht er anders over en weigerde de rekening te betalen. Voor de kantonrechter betoogde de ar beider, dat het kopen van een boek van f 44.geen gewone huishoudelijke uit gave was. Voor deze uitgave was dus de toestemming van de arbeider nodig en die had hij niet gegeven. De kanton rechter was het met de arbeider eens en wees de vordering van de Boekhandel af. Hier werd de oude wet toegepast. Bij toepassing van de nieuwe wet zou de arbeider vermoedelijk wel moeten be talen. Het is immers in arbeiderskringen gewoonte in gemeenschap van goederen te trouwen. Zou echter die gemeenschap door huwelijkse voorwaarden zijn uitge sloten, dan zou onze arbeider niet be hoeven te betalen, omdat het hier een niet-huishoudelijke schuld betreft. De handelingsbekwame vrouw zal haar eigen privé-vermogen zelf mogen beheren en daarover zelfstandig kunnen beschikken evenals de man alleen baas is over zijn privé-goederen. Ten aanzien van gemeenschapsgoederen bepaalt de nieuwe wet, dat de echtgenoot, van wiens zijde een bepaalde zaak in de ge meenschap is gevallen, daarover de vol ledige zeggenschap heeft. Indien de vrouw effecten heeft geërfd, welke in dc gemeenschap zijn gevallen, is alleen de vrouw en niet de man bevoegd die ef fecten te beheren en te verkopen. De wet noemt echter enige hande lingen, welke de ene echtgenoot niet mag verrichten zonder toestemming van de andere echtgenoot. De bedoeling is de echtgenoten tegen elkaar en tegen Dit ensemble, bestaande uit een fleurige rok met fijne gazen overrok en een zwarte blouse, vormt een charmante f eestuitdossing voor jonge meisjes. Er hoort nog een petticoat bij en een paar hoog gehakte uitgaansschoentjes. zichzelf te beschermen. Indien de echt genoten een eigen huis bewonen, mag dat huis niet worden verkocht, of met hypotheek worden belast zonder toe stemming van de andere echtgenoot. Is de echtelijke woning door een der echt genoten gehuurd, dan mag deze de huur niet opzeggen zonder toestemming van de andere echtgenoot. De toestemming van de andere echtgenoot is o.a. ook vereist voor de verkoop of schenking van zaken, die tot de inboedel der ech telijke woning behoren. Wij vestigen er de aandacht op, dat de hierbedoelde toestemming voorge schreven is zowel ten aanzien van ge meenschapsgoederen als voor privé- goederen. Als de vrouw een piano in huis heeft, welke haar privé-eigendom is, mag zij deze piano niet verkopen zonder toestemming van haar man. En omgekeerd mag de man, als de echte lijke woning zijn privé-eigendom is, darop geen hypotheek nemen zonder toestemming van zijn vrouw. Mr. C. A. baron Bentinck HET HEEFT een halve eeuw moeten duren, maar nu is het dan toch eindelijk zo ver. Parijs, de internationale hoofdstad van de mode, heeft zijn kostuum museum, waar men de ontwikkeling van de klederdrachten in de loop van de laatste drie eeuwen bestuderen kan. Een studie, waarbij men ervaart, dat de vrouw - 'j <?n zelfs de man zich niet alleen voortdurend weer anders uitdoste, maar dat Jaren, waarin de taille een centimeter of wat moest worden opgehaald of naar beneden getrokken, wisselden met tijden, dat de vrouw haar natuurlijke vormen te verbergen had, dan wel juist diende te accentueren, al naar gelang het passend werd gevonden de waarneembare verschillen tussen de geslachten te camoufleren ofwel te onderstrepen. Op het ogenblik, dat het huwelijk wordt gesloten, ontstaat er van rechts wege als het ware automatisch een al gehele gemeenschap van goederen, welke alle tegenwoordige en toekomstige goe deren der echtgenoten omvat. Bij huwe lijkse voorwaarden kan evenwel de gemeenschap van goederen geheel of ge deeltelijk worden uitgesloten. Wij kun nen dus te maken hebben met drie soor ten van goederen: Gemeenschapsgoede ren, privé-goederen van de man en privé-goederen van de vrouw. Op welke (Van onze correspondent in Parijs) In het verrukkelijke Musée du Carna- valet, dat aan de geschiedenis van Pa- De Aspidistra pleegt men ook wel blarenplant te noemen. Ze wordt voor dit doel dan ook speciaal gekweekt. Het is een plant die het ten opzichte van de dagelijkse verzorging niet zo heel erg nauw neemt; ze kan wel eens overgeslagen worden met gieten en ze voldoet ook wel op een wat minder gunstige plaats; Hebt u een koele en donkere gang of overloop dan kunt u daar met de blarenplant toch nog wel wat bereiken; vorstvrij moet die plaats echter wel zijn. De Aspidistra heeft groene bladeren. Dat is de sterkste sooort. Er komen ook soorten voor met zilver- en goudbonte bladeren, die iets meer warmte nodig hebben. Voortkwe- De Aspedistra ken kunt u de plant al heel gemak kelijk door haar vroeg in het voorjaar te scheuren. Elk worteldeel moet dan ook een paar bladeren bezitten. De plant is zeker gediend met veel water. In de zomermaanden doet men er goed aan wekelijks een weinig te bemesten: de bekende kamerplanten kunstmest kan men voor dit doel uitstekend gebrui ken. Een ouderwetse kamerplant dus de Aspidistra. Niet elke bloemist zal ze in voorraad hebben, maar ze zijn er in ieder geval nog wel. rijs is gewijd, had de directeur, mon sieur Jacques Wilhelm, twee kamers voor zijn kostuum-collectie gereser veerd, maar de meerderheid van zijn enorme voorraad moest, sinds'tientallen jaren, vanwege het ruimtegebrek, wor den opgeborgen in kasten, kisten en kof fers, zodat men er zich nu eerst over kan verheugen, dat de motten in deze unieke verzameling nog niet veel onstui miger hebben huisgehouden. Sedert een paar weken heeft het Mu seum van de Moderne Kunst aan de Quai de New York een groot deel van zijn kelders aan de heer Wilhelm be schikbaar gesteld. Men kan zich zeker een romantischer en sfeerrijker plaats dromen, dan deze kille zalen, die soms bijna aan een bunker doen denken. Maar onmiddellijk moeten we dan toegeven, dat de directie met allerlei requisieten, kleine podia en fraai be hangselpapier geen moeite heeft ge spaard om een atmosfeer te scheppen, waarin deze kostelijke kleren goed tot hun recht komen. Het verleden gaat hier terug tot 1720, maar het zijn vooral de negentiende en de twintigste eeuw, die het rijkste verte genwoordigd zijn. Overigens is de con servator van plan elke drie maanden de schijnwerper op een andere époque te richten, zodat men in de gelegenheid zal worden gesteld zijn kennis van de mode op aanschouwelijke en boeiende wijze te verrijken. Die mode blijft intussen maar een zonderling verschijnsel. Iedereen doet er natuurlijk aan mee, maar hier zie je pas hoe belachelijk we ons soms aan de we reld durven vertonen. Neem die „robes chemises" bijvoor beeld die eens algemeen gedragen wer den en waardoor de mooiste vrouw tot een afschuwelijk, vormloos schepsel werd. En de „robes culottes" uit de voorjaarscollectie van 1913, toen Paul Poiret de souvereine dictator van de Pa- rijse mode was en die ons nu de sponta ne kreet doet slaken, dat mooi toch wel anders is. Dan maar liever die sublieme jurk van donker en lichtblauw taffetas, die uit 1856 dateert of die prachtige damas ten kamerjas uit 1830. later, via die nauwe pantsers, waarin Van het begin van de achttiende eeuw af toen de rokken om „paniers" werden gedrapeerd tot de vermaarde klokrok- ken van omstreeks tweehonderd jaar onze lieve moeders en tantes haar be nen nauwelijks bewegen konden. En dan de kousen! Nu zouden we zelfs voor een balmasqué, die dingen nog potsierlijk vinden. Maar een goede halve eeuw geleden droegen alles dames die met hun tijd mee wensten te gaan van die felrode, zijden kousen met inleg- sels van zwarte kant. (De gekleurde kousen zijn er echter thans ook weer! De heren zijn wel wat ingetoge ner geweest, al kwam in hun garderobe de fantasie dan ook weieens iets tè veel in de verdrukking. Het zijn dus gemengde gevoelens, waarmee men vandaag het kostuum museum verlaat. Toch raad ik u aan bij ;en bezoek aan Parijs deze collectie van ruim duizend kledingstukken eens te jaan bekijken. Een kinderwagen, waarmee u de trap op en af kunt rijden, is een Stockholms nieuwtje. Inplaats van vier wielen heeft deze dagen slechts twee naven. Aan iedere kant zitten tien spaken met „voeten". Charmante cocktail jurk voor feestdagen G. Kromdijk Vijf meisjes uit een HBS-klas te Jon- köping hebben een „Kinderoppas-maat schappij" in het leven geroepen „bel maar.wij komen". Zij vragen f 1,30 per uur, maar hebben een extra tarief van f 2,25 voor ouders, die naar de bioscoop willen en geen andere drin gende reden voor hun uitgaan hebben. ADVERTENTIE maakt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4. ADVERTENTIE Permanent wave is een kwestie van vertrouwen engoed modelknippen Cold-wave en Tiède permanent vanaf 12.50 Gierstraat 69 - Haarlem - Tel. 21736 YORK, (United Press) De leiders van 40 bonden van de confederatie van scheeps- bouw-arbeiders en van machine-personeel hebben op een stormachtige bijeenkomst besloten om hun voorgenomen reis in het begin van het volgend jaar naar Rusland niet te laten doorgaan, als gevolg van de Russische interventie in Hongarije. Na een verhit debat van anderhalf uur werd, met 18 tegen 6 stemmen, een motie aangenomen, welke het voorgenomen be zoek annuleerde. Alle pogingen om door middel van amen dementen de inhoud van de motie te ver zachten werden verworpen. DE GISTERAVOND in Beverwijk ge houden gemeenteraadsvergadering verliep onder het voorzitterschap van de loco-bur gemeester de heer Vessies, enigszins stroef. Vrijwel de gehele agenda was gewijd aan onderwijsproblemen, die echter bij het eer ste punt reeds ontaardden in een prestige kwestie, waar de raad al discussiërend achter kwam. Het voorstel hield namelijk een verzoek in, om de onderwijzer P. Göbel van de o.l. Vondelschool over te plaatsen naar de Wolff en Dekenschool. De wijze waarop de voorbereidingen wa ren verlopen, wekten echter bij de raad argwaan, temeer, omdat de heer Göbel geen antwoord op een hem door het colle ge gestelde vraag had gegeven. Als laatst in dienst gekomene aan de Vondel school had het college gemeend hem te moeten overplaatsen om aan het verzoek van de Wolff en Dekenschool, die een vaste leerkracht ter uitbreiding zocht, te kunnen voldoen. Bij de Vondelschool is het per 1 januari niet meer verantwoord een zevend- leerkracht aan te houden doordat het leerlingen-aantal achteruit is gegaan. De moeilijkheid zat hem in het feit, dat kort voor de aanvang van de vergadering een der raadsleden was opgebeld door een tijdelijke onderwijzeres aan de Vondel school met de mededeling, dat zij binnen enige maanden toch over dacht te gaan naar een andere school, zodat de heer Göbel dus in zijn functie gehandhaafd zou kunnen worden. Eenzelfde bericht bereikte ook het college tien minuten voor het be gin der vergadering van het schoolhoofd van de Vondelschool. Door een aantal sprekers werd nu ener zijds de juistheid van deze handelwijze in twijfel getrokken, anderzijds werd er over gesproken dat het een „mysterieus geval" was, dat een vaste leerkracht moest wor den overgeplaatst, terwijl op dezelfde school een tijdelijke leerkracht werd ge handhaafd. Zowel mevr. Allan als de heren De Ruiter, Koger, Coelingh en Romunde vonden deze handelwijze ongehoord, temeer, daar genoemde onder wijzer voor een klas staat die in hem zijn negende onderwijzer heeft, hetgeen niet bevorderlijk werd geacht voor de peda gogische werking op de in die klas zitten de kinderen. Wethouder Niesten ver tolkte de mening van het college, dat dit te goeder trouw was opgetreden, maar dat het vreemd aandeed dat een groep onder wijzers op een desbetreffend verzoek van de gemeente verstek had laten gaan met de beantwoording. Hij meende, dat de raad er goed aan zou doen als het gedane voor stel werd aangenomen. Het geheel werd nog bemoeilijkt, doordat aan de Wolff en Dekenschool een schoolhoofd was benoemd, die nog steeds niet in dienst was en het nog wel enige maanden kan duren voor hij komt. De raadsleden vonden het geval toch wel enigszins vreemd en wethouder A1 - b e r d a vond de tijd gekomen om wat olie op de golven te storten, door duide lijk te maken, welke moeilijkheden de door de tegenkanters van dit voorstel geuite regeling met zich mee zouden brengen. De verwikkelingen over deze „bovental lige" onderwijzer werden groter naarmate dit woord meermalen werd gebruikt en via „overtollige" bij „boventallige" belandde. Een idee van mevrouw Allan Om de heer Göbel per 1 januari toch te handhaven aan de Vondelschool leverde van de kant van het college veel tegenstand op, omdat dit nogal wat kosten met zich mee zou bren gen. Het was hier zuiver een principiële kwestie, waaraan zich ook de bijzondere scholen zouden kunnen optrekken, meen de wethouder Niesten. Uiteindelijk werd met vijf stemmen tegen het voorstel toch aangenomen. Ook al geldnood De financiële consequenties van enige besluiten deed de raad wat huiverig wor den, omdat de geldmiddelen zeer schaars en moeilijk te verkrijgen beginnen te wor den. Dit was onder meer het geval bij een voorstel tot het verstrekken van een kre diet van ruim 9 ton voor de aanleg van een transportriool van Heemskerk naar de rioolwaterzuiveringsinrichting. De heer Koger (A.R.) veronderstelde dat de ge meente Heemskerk wel in de kosten zou bijdragen, maar hij zou toch wel eens wil len weten of Beverwijk dit bedrag nu maar ineens moest financieren. De heer D e W e y e r (K.V.P.) zat met dezelfde vraag, alhoewel hij aannam, dat de zaak tech nisch „rond" was. Juist het tegenoverge stelde oordeel had post gevat bij de heer Coelingh, die meende, dat het finan cieel wel goed zat, maar de technische kant niet. De heer Vessies beantwoord de dit gedeelte met de opmerking, dat de technische uitvoering door besprekingen met Heemskerk zeer loyaal was opgelost en wethouder A 1 b e r d a voegde eraan toe. dat het college er „nog niet helemaal uit" was, maar dat hij er van overtuigd was, dat na bespreking de zaak wel „ponds- ponds-gewijs" zou worden verdeeld. Dit zou echter nog in de raad komen. Critiek op financieel beleid Een zelfde angst voor de toekomst bracht de heer Koger er toe het door het college gevoerde financiële beleid te critiseren omdat het altijd met kasgeldleningen had gewerkt, hetgeen in deze tijd van geld- schaarste-nu een noodzakelijkheid was ge worden, waar grote kredieten op langere termijn niet meer konden worden ver kregen. Hij meende, dat het college vorig jaar veel beter in de gelegenheid was ge weest om dergelijke leningen te sluiten. Evenals de heer Romunde hoopte hij, dat het college alsnog stappen zou onder nemen om te trachten kredieten op zeer lange termijn te krijgen, hetgeen niet ge heel onmogelijk moest worden geacht, om dat ook de gemeente Haarlem hierin was geslaagd. Wethouder A 1 b e r d a noemde dit een „witte raaf" en bestreed verder de critiek van de heer Koger, omdat het col lege de stelregel had gevolgd dat het niet nog eens in financiële narigheden wilde komen „zoals dit met de Korea-kwestie het geval is geweest". Deze benepen geluiden lieten niet na in druk te maken, zelfs zo, dat toen een kre- dietje werd gevraagd voor een gemeente ambtenaar voor de aankoop en verbou wing van een door hem te bewonen huis, hierop aanmerking werd gemaakt door de heer, Romunde, die een hypotheek op een verbouwing volkomen onjuist achtte en vreesde, dat de overige 1200 woningzoeken den zich eveneens ten stadhuize zouden melden met eenzelfde verzoek. Wethouder Gerritse voelde hier wel iets voor omdat dan alle woningmoeilijk heden ineens zouden zijn opgelost, maar de heer Romunde beet hem toe dat hij daar op dit moment niet eens geld voor kon krijgen Scholen moeten rouleren Nadat de raad drie kwartier in comité had vergaderd kwam de aanschaffing van 4 hulplokalen met nevenlokalen aan de orde. In verband met de verbouwing van de o.l. Julianaschool was dit zeer urgent en konden de leerlingen in rouleersysteem van de noodlokalen gebruik maken. Als de Julianaschool gereed is zullen vermoe delijk de hulplokalen aan de werkinrich ting voor minder-validen worden toege wezen. De raad kon hierover echter nog geen oordeel vellen, omdat niet direct kon worden voorzien aan welke behoeften deze lokalen zouden moeten voldoen. De stichting van een openbare kleuter school bracht nog enige discussies op gang, doordat sommige leden in twijfel trokken of de stichting Neutraal Kleuteronderwijs met de voorgestelde regelingen akkoord zou kunnen gaan. De heer Romunde kon echter meedelen, dat het bestuur via de afdeling financiën wel tot overeenstem ming met de gemeente zou kunnen komen. De school zal dus worden ondergebracht in de twee hulplokalen aan de Stumphius- straat, het hülplokaal aan de Hendrik Mandeweg en aan het Kuenenplein. Drie leidsters en een hoofdleidster werden con form de voordracht aan deze school be noemd. T egels Een aantal personeelsleden werd be noemd aan de gemeentelijke huishoud- en industrieschool en een paar kredieten, de lager-onderwijswet betreffende, zijn goed gekeurd. De tegels achter de woningwetwoningen aan de Oostertuinen en de Munnikenweide zullen er komen en een krediet van f 9500 werd goedgekeurd voor de oplevering van de vuilnisstortplaats te Assendelft. Langs het voetpad tussen de Zeestraat en de Groenelaan zal een dezer dagen een elek trische verlichting worden aangebracht. De 25e wijziging der gemeentebegroting 1955 bracht de heer Ettema (K.V.P.) in 't geweer; hij vond een bepaalde ver hoging in de begroting binnen het raam van de prijsstijging wel verantwoord, doch met een bepaalde afdeling liep dit wel eens de spuigaten uit, zo zelfs, dat hij meende dat sommige ambtenaren, belast met de uitvoering van werken, niet eens rekening met die begroting hielden. Wet houder A1 b e r d a deelde hierop mee, dat ook het college dit had ontdekt en dat de bewuste ambtenaren op het matje waren geroepen. Op deze afdeling was thans een soort „bewakingsdienst" in het leven ge roepen, die er zorg voor droeg dat iets dergelijks in de toekomst onmogelijk zou zijn. Loco-burgemeester Vessies voegde hier nog aan toe dat zelfs om. de twee maanden de stand kon worden opgenomen, waardoor dergelijke uitwassen voorgoed tot het verleden zouden behoren. Met acht ingekomen stukken kwam een einde aan het openbare gedeelte van deze vergadering. De vroede vaderen gingen nog een poosje in comité door. ADVERTENTIE Wagenweg 29 Haarlem - Tel. 20518 Coiffure de sport Coiffure de ville Coiffure de cocktail Coiffure de diner Coiffure de gala Institut de Beauté

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10