Rijk zal moeten bijdragen in kosten van dynamische IJmond-ontwikkeling Ongerustheid over trage gang van zaken bij vervanging gronden Dorp wil evenwel eigen karakter graag bewaren Fantasie tafelkleedje TUSSEN TEXTIEL Heemskerk aanvaardde motie Vanmorgen in de vishal en op zee 15 Raad in Heemskerk keurde begroting goed Snelle groei kost handen vol geld Botsing met „Ambiorix" door beoordelingsfout Japan bouwde grootste tanker ter wereld Zorgen over Westduitse haringvangst Ernstig ongeval op Rijksweg bij Santpoort Aanrijding op Dokweg Loodsdiensten gestaakt; weer storm verwacht Scheepvaart Hoofdprijzen Staatsloterij VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 In drieëneenhalf uur tijds heeft de gemeenteraad van Heemskerk donderdagavond de begroting voor 1957 er door gewerkt. Uit de algemene beschouwingen van de raadsleden kwam de wens naar voren dat ook het rijk zal gaan bijdragen in de kosten van verwezenlijking van de IJmondplannen. Ook andere verlangens kwamen op deze avond naar voren: de opheffing van de woningnood van de eigen bevolking en het bouwen van een nieuw hulppostkantoor, waarover de onderhandelingen met P.T.T. niet erg schijnen te vlotten en het zwembad, dat samen met de uitbreiding van de rijkspolitie op het verlanglijstje staat. ADVERTENTIE Als eerste voerde de fractievoorzitter van de K.V.P. de heer Beentjes het woord. Hij wees op het nadelig saldo van de be groting, wat wel in de lijn der verwach tingen lag. De IJmond-ontwikkeling zal nog grotere bedragen gaan kosten, betoogde hij en er zal een beroep op het rijk gedaan moeten worden, temeer daar de ontwikke ling van deze streek een taak van nationaal belang is.Voor de agrariërs zijn grote offers te verwachten en al zal men nu wellicht nog aan vervangende grond geholpen kun nen worden, dit zal in de toekomst steeds moeilijker worden. Hij hoopte dat Heemskerk de uitbreidin gen goed zal kunnen opvangen en toch het eigen karakter kan bewaren. De indiening van het wetsontwerp door de regering inzake de instelling van een IJmond-raad is door ons met gemengde gevoelens ontvangen, betoogde de heer Beentjes. Hij toonde zich verheugd over de komen de bouw van 35 woningwet-woningen, waartoe op deze avond het besluit was genomen. Hierdoor kan de woningnood van de eigen bevolking althans enigszins wor den verzacht. De heer Beentjes pleitte voorts nog voor de bouw van een nieuw hulppostkantoor. De ruimte waarin de kantoorhouder moet werken, is naar zijn mening veel te klein en deze man staat dan ook voor een vrij hopeloze taak. Hij verzocht B. en W. om met de P.T.T. onder handelingen aan te knopen en een nieuw De verhoging van diverse posten op de begroting 1957 wijst op het feit dat de ge meente Heemskerk snel groeiende is. Grote kosten moeten worden gemaakt voor de voorbereiding van de uitbreidingsplannen; deze post is opgevoerd van 2000 tot 59.488. Voor het inwinnen van deskundige adviezen in het kader van de algemene ontwikkeling van de IJmond is 13.000 meer nodig. De posten voor het personeel van de ge meente-secretarie zijn twintigduizend gul den hoger geraamd tot een bedrag van 75.449. Onder andere door de aanschaf fing van een boekhoudmachine, een schrijf- en een telmachine zijn de kosten voor schrijf- en bureaubehoeften gestegen van 5000 tot 8500. Naar wordt verwacht zullen ook de telefoonkosten 1000 hoger uitvallen. Als gevolg hiervan levert het hoofdstuk Algemeen Beheer een nadelig slot van 236.548 tegen 133.881 in het lopende jaar. Brandweer kost De posten voor openbare veiligheid ver tonen ook een niet geringe stijging. De be loning voor brandweerpersoneel wordt ge raamd op 1000, de uitrusting van deze mensen op 2360 tegen 400 dit jaar. De post voor brand'kranen en putten van 612 tot 1321 en het onderhoud van de brand weerkazerne van 410 op 1232. Ook de volksgezondheid en sociale zorg vergen grote bedragen. Het hoofdstuk Maatschappelijke zorg en voorzorg geeft voor 1957 een hogere uitgave te zien van twintigduizend gulden. De kosten voor verpleging van arme krankzinnigen zullen 37.300 vergen, tegen dit jaar 26.900. De ondersteuning aan behoeftigen aan geld zal 22.000 vragen, daarentegen is de ra ming van de kosten van huisvesting dui zend gulden lager, deze bedraagt thans 23.000. Als steun voor oorlogsslachtoffers is vierduizend gulden uitgetrokken, welk bedrag echter in zijn geheel van het rijk wordt terugontvangen. Voor gezinszorg is een bedrag uitgetrok ken van tienduizend gulden, dit geeft een verhoging te zien van 5350. De stichting archieel charitatief centrum zal 1 januari haar werk beginnen, vandaar dat op de be groting 1150 is geraamd als subsidie in de salariskosten van de maatschappelijke werkster. De gemeente is voornemens, evenals vorig jaar, enkele kleine werkobjecten in uitvoering te nemen bij wijze van werk verruiming, teneinde een aantal werkloze arbeiders in de gelegenheid te stellen hun ledige tijd nuttig te besteden. Geen t.b.c. De kosten van bestrijding van de t.b.c. zijn gedaald van 3500 tot 1500, waarbij wordt aangetekend dat er momenteel geen patiënten in sanatoria worden verpleegd en de post derhalve voor voorkomende ge vallen is geraamd. De uitzending van kin deren naar vakantiekolonies zal 1500 vergen en bovendien nog 600 voor uit zending van kinderen naar Wijk aan Zee. De kosten van kraamverpleging zullen 820 bedragen tegen 180 dit jaar en de subsidie aan de Kruisverenigingen 4850, tegen 4400, waarvan 4300 voor het Wit- Gele en 550 voor het Witte Kruis. De kosten voor de schoolmelkvoorziening zijn gedaald van 2852 tot 1760. Het volgend jaar te houden bevolkings onderzoek op t.b.c. zal een bedrag van 6250 vergen. Belastingopbrengst De opbrengst van de verschillende be lastingen is als volgt geraamd: hoofdsom grondbelasting gebouwde eigendommen 8200, opcenten op deze belasting 4800, hoofdsom ongebouwde eigendommen 5600, opcenten op deze belasting 1600, com pensatie uitkering grondbelasting 15.140, hoofdsom personele belasting 4400, op centen op deze belasting 6600, compen satieuitkering personele belasting 23.466, hondenbelasting 1500, vermakelijkheids belasting 7000, opbrengst vergunnings recht 1700, aanmaningen en dwangbeve len 75. Dit hoofdstuk levert een batig saldo van bijna tachtigduizend gulden op. kantoor te bepleiten, dat ook op de groei in de toekomst moet zijn berekend. „Zorg voor agrariërs" De heer Muyen (P.v.d.A.) maakte zich eveneens zorgen over de agrariërs. De uit breidingen gaan sneller dan het tempo, waarin grond beschikbaar komt. Ondanks het feit dat spreker niets dan lof had over het optreden der rijkspolitie pleitte hij toch voor uitbreiding van het toezicht in de buitenwijken. Hij informeerde of de ge meente in deze zaak ook zeggenschap heeft. Om samen met de gemeente Beverwijk te komen tot de bouw van een overdekt zwembad zag hij als een prettige oplossing. Vooral omdat een inrichting als deze moei lijk te exploiteren is, zou men hier „samen sterk" kunnen zijn. Voorts pleitte de heer Muyen nog voor een betere verlichting van het „donkere Noorden". Voor de bewoners van Heemskerk aan Duin is hier sprake van een groot ongerief. Nog geen gymnastieklokaal De heer D e G r a a f (P.v.d.A.) sprak over de vele pogingen, die reeds werden onder nomen om te komen tot de bouw van een gymnastieklokaal. Maar „hoe meer we dit nodig hebben, hoe minder kans we maken het te krijgen" constateerde hij. Voorts vroeg hij zich af waarom het demontabele gebouw voor de kleuterschool er nog altijd niet staat. Hij informeerde of hieraan dan nog belemmeringen in de weg staan. De heer De Graaf vroeg verder nog naar de woning van de hoofdonderwijzer van de openbare lagere school. Over de woningnood onder de jongeren sprak de heer Vendel (K.V.P.). Voorts pleitte deze nog voor de opvoeding van de jeugd. „Als men uitgaat van de stelling dat de helft der bevolking uit jongeren bestaat, dan is de halve bevolking van Heemskerk noodlijdend", zo betoogde hij. Hij vroeg B. en W. de wijze van toekennen van subsidies te wijzigen in die zin, dat niet één vereniging de helft en de andere ver enigingen tesamen de andere helft opslok ken. Men moet hier geen rekening houden met het ledental der vereniging, doch met de activiteit, meende de katholieke afge vaardigde- In zijn beantwoording wees burgemeester H. N i e 1 e n er op, dat het tekort op de begroting gedekt zal moeten worden door een subjectieve bijdrage van het rijk. Ten einde niet ieder jaar te moeten aankloppen - voor bedragen die steeds hoger worden - zal een financieringsplan moeten worden opgesteld voor alles wat met de uitbreiding te maken heeft. B. en W. maken zich zor gen over de krapte op de kapitaalmarkt, die thans bijzonder groot is. Twee zwembaden Op den duur zal Heemskerk verlegen raken om twee zwembaden - een open en een overdekt. Graag zou hij zien dat over dit laatste overeenstemming met de ge meente Beverwijk zal kunnen worden be reikt. Volgend jaar hoopt men overigens te komen tot een onderzoek naar de moge lijkheid tot stichting van een natuurbad. Nauw verbonden met het vraagstuk der volkshuisvesting noemde de voorzitter de te stichten accommodatie voor culturele ontwikkeling en vrijetijdsbesteding. Men heeft in Heemskerk nog niet de juiste wijze van aanpak van de ook daar toenemende problemen der massajeugd gevonden. Alle uitingen van activiteit van de jeugd zullen inmiddels wel moeten worden bevorderd. Na jaren zal echter pas blijken of dit stre ven succes heeft. Er zullen demontabele jeugdgebouwen moeten worden gesticht, over de exploitatie waarvan men tot een akkoord dient te komen met een in te stellen jeugdraad. Een Hervormde jeugd raad is er al en tot verheugenis van de burgemeester blijkt ook een katholieke jeugdraad in oprichting te zijn. Tot geruststelling van de raad deelde spreker mede dat op het gebied van de volkshuisvesting door B. en W. een grote activiteit zal worden betoond. De huis vesting van de eigen inwoners vormt een voortdurende zorg; niet alleen aan de woningzoekenden zal aandacht worden be steed, doch ook samenwonenden moeten geholpen worden. Huis voor vluchtelingen Eén woning zal worden beschikbaar ge steld voor een gevlucht Hongaars gezin. Naar aanleiding van vragen van d« heer Muyen over de route van de NACO-bus moest de burgemeester constateren dat dit feit nog wel eens ter sprake zal komen. Hier moet aan belangen van velen worden gedacht, maar getracht zal worden voor de bewoners van Heemskerk aan Duin alsnog een oplossing op dit punt te vinden. De suggestie om wachthuisjes te plaatsen aan de Noorderlaan en de Oosterstreng zal graag worden overgenomen. Door de grote uitbreidingen zal de ver zorgende industrie en middenstand belang rijk moeten toenemen. In de plannen „Poe lenburg" en „De Oosterzij" zullen winkel huizen verrijzen, waarover thans nog on derhandelingen worden gevoerd. De Heemskerkse middenstand moet paraat zijn en getracht moet worden om het dienst betoon nog verder op te voeren. Door het Nederlands Economisch Insti tuut is een rapport uitgebracht over de groei van Heemskerk tot 1980 en de heer Nielen zegde toe dat dit rapport in de gemeenteraad nog nader besproken zal worden. De demontabele kleuterschool is klaar op de verlichting na en deze zal nu binnen kort worden geplaatst. Ook met de bouw van de woning van het hoofd van de open bare lagere school zal naar men hoopt spoedig kunnen worden begonnen. Het verkeersonderwijs op de scholen zal verder worden uitgebreid. Dit is noodzake lijk omdat vele kinderen zich niet bewust zijn van de gevaren welke hen op straat bedreigen. Het hulppostkantoor te Heemskerk is deze gemeente onwaardig, zo betoogde de was- en kleurecht, 90 x 90 cm alleen zaterdag \J9 per stuk SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 WWW.'I'.wV'jWW BRUNSBüTTELKOOG (United Press) Na een beraadslaging van zeven uur heeft de in Brunsbüttelkoog zitting houdende raad voor de scheepvaart de oorzaken vastgesteld van een botsing, die op 25 no vember tussen een Oostduits stoomschip en een Nederlands motorschip voorviel. De botsing geschiedde in het Noord- Oostzeekanaal tussen het Oostduitse s.s. „Rostock" en het Nederlandse m.s. „Am biorix" (499 brt. ton), waarbij het Neder landse schip kapseisde en zonk. De Neder landse scheepskok A. M. Antonis kwam hierbij om het leven. In zijn uitspraak stelde de raad, dat de „Rostock" door een verkeerde beoordeling van de situatie een bakboordsmanoeuvre inzette en daardoor de naar stuurboord uitwijkende „Ambiorix" ramde. De bak boordsmanoeuvre van de „Rostock" was objectief verkeerd en ongerechtvaardigd. Deze objectief verkeerde beoordeling van de situatie door de loods van de „Rostock" kan deze echter niet als schuld aange wreven worden, evenmin als de loods van de „Ambiorix" noch de gezagvoerders van beide schepen. Het grootste tankschip ter wereld, de „Universe Leader" (85.500 ton dead weight) is kort geleden in Japan te water gelaten. Het schip, dat onder Liberiaanse vlag vaart, heeft zijn eerste reis gemaakt naar de olie haven Pakning op Sumatra. Het laadde daar 96 miljoen liter ruwe aardolie. Het schip is 266,47 meter lang en 38,125 meter breed en heeft een diepgang van 46 voet. Het kan daardoor niet door het Suezkanaal of het Panamakanaal varen. HAMBURG (DPA) De Westduitse ha ringvangst is in dit seizoen dat thans zijn einde nadert, ongeveer 28 percent kleiner geweest dan verleden jaar. Door de naar verhouding kleine vangsten werd vooral de visindustrie getroffen. Er konden geen voorraden worden gevormd om het hiaat in de voorziening tot aan het begin van het seizoen op te vullen. Veilingkisten zwierven over straat Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: portemonnaie, kin derringetje, damestas, broche, zwart hond je, zwarte sjaal, oude autoped, kinderbril, schakelarmband, ceintuur, kinderhand schoenen, glacé's, vulpen, rozenkrans, da meshandschoenen, herenportemonnaie inh. sleutels, 3 veilingkisten, portefeuille-porte- monnaie, portemonnaie met inhoud, kin- derportemonnaie met inhoud, blauwe gym schoen, parapluie, ballpoint, witte das. ADVERTENTIE Gedistilleerd - Wijn - Bier Centrum Galerij - Lange Nieuwstraat 447 Telefoon 6479 De zesjarige Santpoortse jongen J. S. is gistermiddag op de Rijksweg ter hoogte van de Hofgeesterweg bij het onverwacht oversteken van de Rijksweg aangereden door een personenauto en ernstig gewond. Zijn toestand was vanmorgen nog zorg wekkend. De bestuurder van de personenauto, die van Haarlem in de richting van Velsen reed, heeft krachtig geremd, toen de knaap overstak, maar kon J. S. niet ontwijken. De chauffeur van een passerende taxi heeft ondanks protesten van naderbij ge komen personen het kind meegenomen naar het ziekenhuis Joannes de Deo in Haarlem. De knaap bleek een schedelbasis- fractuur te hebben opgelopen. De Beverwijkse wielrijder J. de R. moet gistermiddag op de Dokweg te IJmuiden zijn aangereden, daar hij met een hersen schudding in het Antoniusziekenhuis werd binnengebracht door een automobilist. De man is vervolgens door de Velsense onge- vallendienst naar zijn woning overgebracht. Bijzonderheden van dit ongeval ontbre ken, daar De R. zich er weinig van herin nert en ook de automobilist niet op de hoogte was van de toedracht. Dit ongeval houdt nogmaals de waar schuwing in, dat men gewonden moet laten liggen tot politie en- ongevallendienst ter plaatse zijn. Alle loodsdiensten langs de Nederlandse kust moesten gisteravond om 20.10 uur worden gestaakt. Vanmorgen 8.26 uur kon den de loodsdiensten van de Wielingen, Oostgat, Hoek van Holland en IJmuiden weer worden hervat. Alle districten zijn opnieuw voor een zware zuidwester storm gewaarschuwd. In het kustdistrict van Den Helder tot Borkum geldt sinds vannacht vier uur een waar schuwing voor zuidwester storm, kracht 10 i en in het district van Den Helder tot de I Belgische grens een waarschuwing voor zuidwester storm kracht 9. „Beverwijk" naar Hollandia In verband met de uitwedstrijd van „Be verwijk" naar „Hollandia" organiseert de supportersvereniging „Beverwijk" zondag een autobustocht naar Hoorn. Tijdens de donderdagavond gehouden vergadering van de Heemskerkse gemeen teraad heeft de heer R o o z e n (KVP) een motie ingediend over de zijns inziens trage gang van zaken tot toewijzing van vervan gende grond aan door de uitbreidingen van de IJmond getroffen agrariërs. Hij deelde nog mede dat de commissie die door Gedeputeerde Staten van Noord- holland benoemd zou worden, om een on derzoek in te stellen naar de geopperde bezwaren over drinkwatervervuiling' in dien deze grond door tuinders zou worden bezet er nog altijd niet is. De voorzitter, burgemeester H. N i e- 1 e n, betoogde dat deze motie de warme in stemming heeft van B. en W„ temeer daar ook dit college geen garantie kan geven dat het toewijzen van vervangende grond geruisloos zal geschieden. Hij wekte de ge meenteraad op deze motie te steunen. Er bleek inderdaad grote eenstemmig heid onder de leden te bestaan, waarna burgemeester verder, maar met de P.T.T. zijn reeds onderhandelingen gaande, die echter langer duren dan men denkt. B. en W. hebben goede hoop dat dit overleg vol gend jaar tot resultaten zal leiden. Gepaard gaande met de groei van het dorp zal het aantal leden van de rijkspolitie worden uitgebreid, ook hier vormt de huis vesting uiteraard een groot probleem. Voorafgaande aan de begrotingsbehan deling passeerden nog een achttal agenda punten de revue. Deze vormden echter geen onderwerp van bespreking, daar ze alle zonder meer werden goedgekeurd. Het maximumbedrag kasgeldleningen voor 1957 werd gebracht op drie miljoen gulden. Voor de bouw van 35 woningwetwonin gen werd een krediet verleend van ƒ477.126 voor bouwkosten en van 77.759 voor grondkosten. zonder hoofdelijke stemming tot aanneming werd besloten. De tekst van de motie luidt aldus: „De raad van de gemeente Heemskerk, op 13 december 1956 ter behandeling van de begroting dezer gemeente in vergadering bijeen, neemt met grote bezorgdheid ken nis van de uitermate moeilijke positie, waarin zich de land- en tuinbouwers in deze gemeente, alsook in de beide andere IJmond-gemeenten, t.g.v. de realisering van het Streekplan voor de IJmond-Noord bevinden. Is van oordeel dat de maximaal beschik bare oppervlakte vervangende grond ter plaatse ter beschikking van gedupeerden dient te worden gesteld. Spreekt als zijn mening uit dat hiertoe mogelijkheden voorhanden zijn door be schikbaarstelling van 110 H.A. duinterrein. Bepleit prioriteit voor gedupeerden in de IJselmeerpolders, zowel voqr directe ver plaatsing van tuinders, als door overbren ging van akkerbouwers en veehouders naar de nieuwe polders, waardoor de tuinbouw ter plaatse ruimere ontplooiingsmogelijk heid kan worden geboden. Dringt aan op een zeer spoedige beslis sing in deze, inzonderheid over de beschik baarstelling van de betreffende 110 h.a. vervangende gronden. Besluit deze motie ter kennis te brengen van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de Provinciale Staten van Noordholland en de commissie Hofstee, alsmede aan de gemeenteraden van Bever wijk en Velsen. De Gewestelijke Raad voor Noordholland van het landbouwschap te Haarlem, de katholieke Land- en Tuin- bouwbond te Haarlem, de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te 's-Graven- hage, de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond te Heemstede en de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencultuur te Haarlem, met het verzoek om hieraan hun adhaesie te willen betuigen. En gaat over tot de orde van de dag". Twee Joegoslavische soldaten op een vooruitgeschoven wachtpost in de Sinaïwoestijn. Zij maken deel uit van het UNO-politieleger. Vandaag wat haring De trawler „Deining" (van 4 dec.) zorgde vandaag voor 1000 kisten haring en 30 diversen; de SCH 7 had 450 kisten haring. De kleine vaart was binnen gewaaid en zorgde voor 10.000 kg tongen en 500 kisten schol. Wat de vis opbracht De haring noteerde vanmorgen van 25 tot 30. Binnenland kocht verder schol 2 voor 5560 en schol 3 voor 3645. De export nam grote tong af voor 3.90 4.10, grootmiddel voor 3.604, klein- middel voor 3.303.50, tong I voor 3.303.40 en tong 2 voor 2.30 op lopend tot 2.70. Grote schol maakte 42 45, middel 46—50, zetschol 5053, schol I 5052. De regels kabeljauw gingen van de hand voor 84100. Haringvisserij ten einde Opnieuw hebben de loggers vannacht niet in het Kanaal gevist. Het weer was te slecht en ook in de komende dagen zal men binnen moeten blijven, daar opnieuw stormweer met windkracht 10 wordt ver wacht. De haringteelt 1956 loopt plotseling af. De laatste vier loggers, die nog op de Noordzee visten, zijn gistermiddag Scheve- ningen binnengelopen. Ook de Kanaalvis serij loopt ten. einde. De slechte weersom standigheden en dito vangsten hebben vele schippers doen besluiten, naar de havens terug te keren. Toen de loggers gistermorgen door het slechte weer niet aan schot konden gaan, zijn verscheidene schepen Dieppe binnen gelopen. Een groot aantal andere loggers zette onmiddellijk koers naar de thuis haven. Sinds vanmorgen vroeg zijn al acht loggers uit het Kanaal Scheveningen bin nengelopen en er worden nog enkele sche pen verwacht. Ongeveer acht loggers zouden vandaag uit Dieppe naar Scheveningen vertrekken. Veertien loggers, die het afgelopen week einde uit het Kanaal in Scheveningen bin nenliepen, zijn niet naar deze visgronden teruggekeerd. Zeven Scheveningse trawlloggers vissen op het ogenblik ter hoogte van Le Havre onder de Franse kust, waar goede vangsten worden gemeld, maar ook deze schepen worden aan het eind van deze week in Scheveningen terugverwacht. Het ziet er naar uit, dat in het komende weekeinde vrijwel de gehele vleetlogger- vloot de visserij zal hebben beëindigd. Wat er komt Vanmorgen vroeg was nog geen enkele trawler of trawllogger voor de zaterdag- markt bekend. Oudste boten zijn nu: „Van Hattem", „Polderman", „Dirk Maria" (van 3 dec.); „Tzonne", Ariadne", „Amsterdam", „Stadt Enchuysen" en „Arie Ouwehand" (van 4 dec.). Slecht op zee Om de noord is gisteren niet gevist. De trawlers lagen te steken bij windkracht 8 tot 9. In het Kanaal visten gisteren enige loggers. De Scheveningse „Helena" deed drie trekken van 30 manden haring, niets en nog eens 60 manden haring. Ook de „Dirkje" en de ..Beatrice" zijn nu in het Kanaal verschenen. De loggers en kotters hebben gisteren niet veel kunnen vissen. Gisternacht wel: toen werd 60 tot 80 kg tong en 6 tot 8 mandjes vis scheep gehaald. Afscheid In het haringafslaggebouw aan de Vis sershavenweg te Scheveningen, is onder grote belangstelling afscheid genomen van de heer K Roeleveld. die na een dienst verband van bijna veertig jaren, de Ge meentelijke Dienst van Haven- en Markt wezen met pensioen heeft verlaten. Na de oorlog was de heer Roeleveld onderhaven meester te Scheveningen. Hoogtepunt van deze drukbezochte bij eenkomst was de mededeling van de heer C. M. Zoetmulder, directeur van Haven- en Marktwezen, dat het de Koningin heeft behaagd, de scheidende onderhavenmeester de eremedaille in zilver in de orde van Oranje Nassau toe te kennen. De heer Zoet mulder memoreerde de levensloop van de heer Roeleveld, die zijn dienst naar tevre denheid heeft vervuld. Hij overhandigde hem de bronzen legpenning van de ge meente. Besommingen van heden Deining f 28.700, IJM 14 f 6410, IJM 31 1640, IJM 40 1640, IJM 59 1810, IJM 53 f 1020, IJM 4 1820, KW 155 2440, KW 15 6320. (4e klasse - 17e en laatste lijst) 1000: 19597 en premie van ƒ30.000 Niet: 2176K en premie van ƒ3000 400: 10409 200: 5643 5808 7773 8672 16289 17352 17794 Amstelbrug, 12 te Amsterdam. Atje Ray S, 13 te Rotterdam. Alphard, 13 te Santos. Argos, 13 te Malta. Aagtedijk, 13 te Antwerpen. Aalsdijk, 14 te Halifax. Aegis, 13 te Curasao. Akkrumdijk, 14 te Montevideo. Alioth, 13 v, Buenos Aires n. Montevideo. Amerskerk, 14 te Las Palmas. Antonia, 13 te Penang. Axeldijk, 12 v. Tampa n. Panamacity. Arkeldijk, 14 te Semarang. Abbedijk, 13 te Cristobol n. Londen. Argos, 13 te Malta. Alnati, 12 v. Ilheos n. Bahia. Alphacca, 13 te Boston. Alphard, 13 te Santos. Anker, 12 360 m. n.o. Bermuda n. Hampt. Roads. Appingedijk, 12 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alpherat, 12 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Aalsum, 13 te Rotterdam. Bawean, 13 v. Vancouver n. Hongkong. Billiton. 14 te Belawan. Bloemfontein, 13 v. Las Palmas n. Southampton. Beninkust, 13 te Douala v. Lagos. Boissevain, 13 te Mauritius n. Mauritius. Bantam, pass. 12 Key West n. Belawan. Boskoop, 13 te Curasao. Bengalen, 13 te Hamburg. Blommersdijk, 12 te Antwerpen. Britsum, 12 v. Houston n. Continent. Cottica, 13 te Madeira. Camerounkust, 13 v. Dakar n. Amsterdam. Celebes, pass. 13 Kaapstad n. Belawan. Cottica, 13 v. Madeira n. Barbados. Congokust, 14 te Amsterdam verw. Camerounkust, 13 te Dakar v. Freetown. Castor, 13 te Martinique verw. Calamares. 12 v. New York n. Cartagena. Caltex Leiden, 12 900 m. o. Bermud. n. Houston. Concepcion, 12 140 m. z.o. Bahia n. Las Palmas. Callisto, 15 te Belfast verw. Dalerdijk, 13 te Vlissingen n. Antwerpen. Dorestad, 14 te Balikpapan. Drente, 13 v. Genua n. Dakar. De Eerens. 14 te Padang. Delft, 13 275 m. z.w. Ouessant n. Rotetrdam. Eenhoorn, 12 te Rotterdam. Eendracht, 13 v. Las Palmas n. Montevideo. Enggano, pass. 13 Sabang n. Kaapstad. Esso Nederland, 14 te Bandarmashur. Eemdijk, 12 v. Havana n. Vera Cruz. Esso Rotterdam, 12 235 m. z. N. Orleans n. Antw. Etrema, 13 te Puta Cardon. Friesland KRL, 14 te Belawan. Gouwe, 12 te Amsterdam. Guineekust, 12 v. Amsterdam n. Antwerpen. Gabonkust, pass. 12 Vlissingen n. Hamburg. Garoet, 14 te Rotterdam verw. Grootekerk, 15 te Las Palmas verw. Haarlem, 21 te Rotterdam verw. Hecuba, 14 te Rotterdam verw. Hispania, 15 te Rotterdam verw. Helena, 12 v. Caracol n. Baltimore. Hera, 12 v. Port of Spain n. Paramaribo. Hermes, 13 te La Union. Hersilia, 12 v. Brighton n. Rotterdam. Hilversum, 12 v. Newcastle n. Mena A1 Ahmadi. Heemskerk, 13 te Antwerpen. Isis, 12 te Amsterdam. Japara KRL, 14 te Sorong verw. Kota Inten, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Kalinga. pass. 13 Gibraltar n. Curasao. Kara. 13 v. Curasao n. Corpus Christi. Korovina, 14 te Curasao. Kalydon, 13 te Curasao v. Plymouth. Krebsia, 14 te Rotterdam verw. Karimata, 12 70 m. w.n.w. Cape Blanco n. Dakar. Kryptos, 13 te Stockholm. Kota Agoeng, 13 te Belawan v. Dakar. Katelysia, 21 te Rotterdam verw. v. Bajo Grande. Korenia, 12 300 m. z. New York n. New York. Kylix, 13 te Curasao. Kinderdijk, 12 te Norfolk. Lawak, Ï4 te Port Elizabeth. Lekkerkerk, 13 te St. Vincent. Lutterkerk, pass. 13 East-Lond. n. Lor. MarquèS. Maasland, pass. 12 Ouessant n. Amsterdam. Meliskerk, 12 v. Durban n. Mombasa. Modjokerto, 12 v. Bahrein, 16 te Bombay verw. Maas, 14 te Lissabon. Mapia, pass. 13 Mauritius n. Belawan. Mentor, 14 te Curasao. Montferland, 14 t, Rio de Janeiro. Maaslloyd, 13 te Surabaja. Myonia, 13 te Abadan. Malea, 13 te Djakarta. Mentor, 12 480 m. n.w. Curasao n. Curacao. Merwede, 13 te Hamburg. Mylady, 13 v. Bremen n. Hampton Roads. Nigerstroom, 13 te Bordeaux. Nestor. 12 1020 m. n.o. Barbados n. Port of Spain. Nias, 12 v. Los Angeles n. Frisco. Oberon, pass. 13 Azoren n. Le Havre. Oranjestad, 13 te Porto Limon. Ouwerkerk, 13 v. Cadiz n. Antwerpen. Oranjefonetin, 12 te Durban. Poelau Laut, 12 v. Porto Grande n. Bahrein. Pieter S, 12 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 12 v. Montreal n. R'dam. P. G. Thulin, pass. 13 Azoren n. Rotterdam. Pr. Fred. Hendrik, 13 v. Londonderry n. Algiers Polydorus. 13 te Penang v. Port Swettenham. P. G. Thulin, 18 te Rotterdam verw. Poelau Laut, 12 v. Porto Grande n. Bahrein. Purfina Nederland, 12 80 m. o. Naw York naar Portland Main. Prins Alexander, 12 v. Hamburg n. Leixous. Prins Casimir, ,12 280 m. o.z.o. Cape Race naar Zeebrugge. Prins Philips Willem, 12 120 m. o. Cape Race n. Londen. Prins Willem III, 13 v. Bremen n. Hamburg. Purfina Hellas, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Ridderkerk, 13 te Genua. Roepat, 14 te Calcutta. Raki, 12 v. Belawan n. Dakar. Rijndam, 13 v. New York n. Cobh. Sommelsdijk. 13 te Rotterdam. Stad Breda, 12 te Rotterdam. Sloterdijk, 14 te New York. Stad Leiden, 13 te Trelleborg. Straat Torres, 14 te Singapore. Stanvas Benakat, 14 te Sungeigerong. Sloterdijk, pass. 12 Cape Race n. New York. Schelpwijk, 13 175 m. w. Kp. Palmas n. Mena, Stad Rotterdam, 13 te Narvik. Schie. 15 te Amsterdam verw. Slamat, 12 te Cochin. Stad Alkmaar, 15 te Rotterdam verw. Stad Vlaardingen, pass. 12 Namsos n. R'dam. Tawali, 15 te Las Palmas verw. Tjitjalengka, 14 te Santos. Tiberius, 12 te Hamburg v. Bremen. Tjisondari, 12 v. Hongkong n. Bangkok. Tomini, 12 380 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Tabian, 13 te New York. Tarakan, 13 v. Napels n. Amsterdam. Theobaldius, 12 60 m. w. Terschell. n. S. Lorenzo. Tero. 12 te Santos. Tiba,' pass. 12 Teneriffe n. Antwerpen. Tara. 12 800 m. w.z.w. Flores n. Antwerpen. Utrecht, 13 te Amsterdam v. Dakar. Willemstad, 12 te Amsterdam. Westerdam, 13 te Antwerpen. Wieldrecht, 13 te Las Palmas. Witmarsum, 12 v. New Orleans n. Le Havre. Westertoren, 13 te Heysham. Willem Barendsz, 15 te Kaapstad. Waterland, 13 te Breinen. Westerdam, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Willem Ruys, 12 v. Belawan n. Colombo. IJssel, 13 50 m. n. Malta n. Amsterdam. Zuiderkruis, 12 v. Rotterdam n. Halifax. Zonnewijk, 14 te Venetië. Zuiderzee, 13 te Sunderland. Zonnewijk, 14 te Venetië. KLEINE VAART Ameland, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Appingedam, 12 v. Oporto n. Antwerpen. Albergen, verm. 13 v. Treport n. Rotterdam. Bestevaer, 14 v. Yarmouth te Boulogne verw. Beekbergen, 13 v. Rouaan n. Londen. Betty, 13 v. Antwerpen n. Bremen. Bab T, 12 v. Husum n. Stocka. Da Capo, 14 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Doni, pass. 13 Vlissingen n. Duinkerken. Duiveland, 13 v. Goole n. Rotterdam. Eibergen, verm. 13 v. Duclair n. Avonmouth. Ferocia, 14 v. Swansea te Rotetrdam verw. Fiat, verm. 13 v. Malmü n. Rostock. Flevoland, 13 v. Tyne te Rotterdam verw. Fr. v. Seumeren, 13 v. Horsens te Grangemouth. Gramsbergen, 13 v. Swansea n. Rouaan. Geziena Henderika, 13 v. Goole n. Amsterdam. Haaksbergen, verm. 13 v. Genua n. Barcelona. Hoogland, 13 v. Tyne n. Rotterdam. Joost, 6 v. Amal te Karlstad. June, 12 bij Noordhinder n. Amsterdam. Kaap Falga, 10 v. Husum te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 10 v. Norrkoping te Zaandam. Leuvehaven, pass. 13 Brunsbüttel n. Antwerpen. Libra, 13 rede Cuxhaven n. Oostende. Lydia, 13 v. Londen te Dordrecht verw. Marin,, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Megrez N, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Myson, 13 v. Rouaan te Parijs. Nieuwland, 13 v. Grangemouth te R'dam verw. Noorderhaven. 13 v. Cork te Port Talbot. Nottingham, 13 v. Tynehields te Rotterdam verw. Nautic, 13 v. Wilhelsmhafen te Delfzijl. Nore, 13 te Amsterdam v. Antwerpen. Orient, verm. 13 v. Abo n. Londen. Philetas, 12 dw. Kp. de shrdlcmfwyvbgkqjcmfw Pavo, pass. 9 Kiel n. Ostrand. Ponza, 7 v. Lidkoping te Skoghall. Sagitta, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Stella Prima, verm. 15 v. Londen n. Haifa. Spurt, 13 v. Gothenburg n. Harlingen. Tasmanië, 13 nog te Barrow. Tasmanië, 13 v. Barrow n. Port Talbot. Tilly, 10 v. Stugsund te Ala. Vesta, 13 te Parijs verw. v. Rouen. Wim. 13 dw. Langeoog n. Gefle. Westropa, 13 v. Rotterdam n. Liverpool. ,n nn SLEEPVAART Ebro. 12 330 m. w.z.w. Fayal n. Rotterdam. Gele Zee, 12 130 m. w. Algiers n. Cairo Noordzee, 12 v. Aden n. Doha. Poolzee, 12 50 m. n.w. Ouessant n. Cairo. Zwarte Zee, 12 150 m. w.z.w. Ouessant n. Cairo.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11