In het nieuwe jaar loopt de Hagelingerweg kaarsrecht Het kimderiioekje van tante Els IJmuider Courant Velsens cultureel leven in de komende week Agenda voor Velsen DE TWEEDE VELSER TUNNEL Moderne verbinding tussen Santpoort en Driehuis-IJmuiden nadert voltooiing Aanmeldingsformulier Moppentrommeltje 11 Watervliet krijgt het tegen Haarlem moeilijk De elftallen van „Noord" Wrak van „Ambiorix" in Kielerkanaal gelicht Feestavonden Willem de Zwijgerschool Britse trawler vermist Inbraak bij arts leverde flinke buit op Het nieuwe raadsel Aanvaring van s.s. Blommersdijk behandeld Kapitein geprezen wegens voorbeeldig manoeuvreren Boeiende filmavond van B.B. IJmond-handballers krijgen drukke zondag W eihnachtsoratorium door Toonkunstkoor VRIJDAG 14 DECEMBER 19 5 6 (Van een redacteur) IN DE SCHADUW van het grootse tunnelproject aan weerskanten van het Noordzeekanaal ontwikkelen zich kleinere bouwwerken, die, als ze afzonderlijk tot stand gebracht werden, veel meer publieke aandacht zouden oogsten dan nu, nu zo vlakbij het „vaderwerk" vordert en de septemberdagen van 1957 wellicht de eerste auto's onder het Noordzeekanaal door zullen zien gaan. Voordien duikt het wegverkeer echter al lang en breed onder de spoorweg door in de nabijheid van de Vondellaan in Driehuis en is de Hagelingerweg al enige maanden rechter dan hij ooit geweest is. Want het is op zichzelf een groots werk, dat zich daar in het weiland tussen Santpoort en Driehuis voltrekt. Dat toch óók nog altijd een 13.000 kubieke meter beton eist om een onderdoorgang voor snel en langzaam verkeer te realiseren, waardoor in februari-maart van het volgende jaar de nieuwe en verjongde Hagelingerweg niet langer met een bocht langs het Missiehuis gaat, maar recht op het nieuwe kruispunt in de Driehuizerkerkweg en de Waterloolaan afkoerst. Om deze onderdoorgang mogelijk te maken, zullen er in totaal vier tunnels gemaakt moeten worden plus twee viaduc ten. De tunnel voor het snelverkeer, twee voor de beide ventwegen, die aan deze dubbelbanige hoofdweg grenzen en één kleine voetgangerstunnel, welke tevens toegang geeft tot het nieuw te bouwen station Driehuis. Reeds liggen de aan- en afvoerwegen deels in de vette grond van Santpoort en Driehuis en wat het beton werk van de tunneltjes aangaat, raken Rijkswaterstaat en aannemer aan het eind van hun bemoeiingen. De spoorwegen, die het stationnetje zelf nog moeten bouwen, hebben inmiddels al het zuidelijke viaduct van de beide, die daar in de spoorbaan komen, in gebruik voor hun werktreinen. Deze brengen namelijk van de aftakking van de spoorbaan Haarlem-Velsen-IJmui- den, bouwmaterialen tot in het zuidelijke portaal van de „grote" tunnel en gebruiken daartoe al het „voorgetrokken" viaduct over de toekomstige Hagelingerweg. Op de andere noordelijke brug en een aantal betonnen wandstukken na, is het werk dan ook klaar, het plan voor het stationnetje berust nog bij de gemeente Velsen en met het kleine voetgangerstun neltje, dat trappen krijgt inplaats van glooiingen, is men inmiddels reeds bezig. In het vroege voorjaar Volgende week al „gaat het noordelijke viaduct er in", om in aannemerstermen te spreken, waarna de aansluitende wegen nog moeten worden bestraat en dan kan het verkeer in het vroege voorjaar van 1957 gebruik maken van deze belangrijke verbetering in het Velsense tracé. Aan sluitend moeten er nog ongeveer 150 meter Vondellaan en 60 meter Hagelingerweg worden bestraat en tegen die tijd zal ook de verbreding van de Hagelingerweg wel een feit zijn geworden, waar de gemeente thans mee bezig is. Korfbal in Kennemerland Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet" krijgt zondagmiddag op „Watervliet" bezoek van Haarlem I voor de returnwedstrijd, die voor de thuis club bovendien de betekenis heeft niet te gaan verliezen. De Watervlieters hebben op eigen veld in deze competitie nog geen punt verspeeld, Haarlem heeft tot nu toe vier van de negen gespeelde wedstrijden ge wonnen en Watervliet won er zes van even veel ontmoetingen. Tegen Haarlem uit werd verloren en nu zijn de groen-gelen er op gebrand revanche te nemen, temeer daar het voordeel van eigen terrein mee zal spre ken. Bovendien wil Watervliet de aanslui ting met Samos en Groen-Geel niet ver liezen. Watervliet 2, dat naar BEP 2 in Purmerend gaat, zal het met nog geen enkel winstpunt tegen de Purmerenders ook wel niet kun nen bolwerken. In Haarlem komen Aurora 4 en Water vliet 4 tegen elkaar uit met een kleine kans voor de bezoekers. De aspiranten zijn zater dagmiddag vrij. De opstellingen zijn: Watervliet 1: dames: J. Kluft, D. Hart man, B. Koet, T. Waagmeester, R. Leye- naar, S. Sanders. Heren: J. de Boer, D. v. Ladesteijn, M. Veerbeek, W. Berghuis, F. Vos, S. Hartman. Watervliet 2: dames: L. Kloosterman, B. Hoen, B. Hessen, W. Nijkamp, S. Waag meester, G. Polak. Heren: J. v. d. Berg, A. Verkerk, A. Redeker, A. R. Verkerk, G. v. d. Brink, A. Koet. HBCVVB (te Heemstede 14.30 uur): VVB: A. Nieuwenhuis; A. v. d. Schans en C. Luntz; R. Luitjes, F. Bruinzeel en J. Kersbergen; F. Boevink, F. Kooimans, H. j Verswijveren, J. v. d. Linde en C. Koppen. Wük aan ZeeKinheim (te Wijk aan Zee 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en D. Blom; J. v. d. Griend, W. Mol en J. Sparreboom; G. Sluiter, W. Groene- veld, F. v. Well, J. Hamers en A. Eijke. Vliegende VogelsIEV (te Haarlem 12 uur): IEV: H. Alkemade; P. Persijn en J. Duin; G. v. Berneveld, C. Schoot en A. de Roos; J. Schavemaker, R. Rozemeyer, W. Buur, J. de Reus en H. de Reus. BRUNSBUTTELKOOG (United Press) Het wrak van het 499 ton metende Ne derlandse motorschip „Ambiorix", dat op 25 november in het Kielerkanaal gezonken is, en waarbij een bemanningslid de dood vond, is heden gelicht. De „Ambiorix" zonk na door het Oost- duitse s.s. „Rostock" overvaren te zijn, bin nen enkele minuten. Van de elf leden tel lende bemanning werden er tien gered, vier van hen waren bij de aanvaring gewond. Het wrak van het Nederlandse motor schip is naar Brunsbuttelkoog' getranspor teerd, waar het gedicht en leeggepompt zal worden. De raad voor de scheepvaart uit Fensburg zal morgen in Brunsbuttel koog arriveren, om bij het schip een onder zoek in te stellen naar oorzaak en toedracht van het ongeluk. Automatische drainage Deze Hagelingerweg zal dus bestaan uit een dubbelbanige hoofdweg met twee vent wegen, die zich onder de tunnel voortzet ten. Om het langzame verkeer over de ventwegen een extra-klim te besparen heeft men de stijging - en dus ook de daling - van deze ventwegen naar de tun neltjes, via welke zij onder de spoorbaan door gaan, minder heftig doen zijn dan de helling van de hoofdweg. Zodat de vloer van de beide tunnels voor de ventwegen ook een halve meter hoger kon komen te liggen dan die van de (dus hogere) hoofdtunnel, die in totaal 4.50 hoog, 10.60 breed (waarvan 9 meter rijbaan) en 37 meter lang wordt. In feite zijn de tun nels te vergelijken met de Hilversumse of Utrechtse onderdoorgangen bij de respec tievelijke stations. Enige bewaking zullen de tunnels niet van node hebben, zoals hun grote broer verder naar het noorden: de pompenkelder voor de afvoer van inlopend regenwater zal worden uitgerust met auto matische pompen, die op ongeveer 7,50 meter diepte onder de vloer van de tunnel worden opgesteld. Wanneer van gemeentewege de verlich ting dan ook nog zal zijn aangebracht, kan het werk niet eens veel meer dan twee jaar nadat het werd begonnen - men zette de eerste dragline op 31 augustus 1955 aan de slag - voor het doorgaand verkeer naar en van Velsen en IJmuiden gebruikt worden en komt de oude Hagelingerweg Op een stukje bij het Missiehuis na te vervallen. ADVERTENTIE De totale Noorse export van vis en vis- produkten in 1956 zal een recordcijfer be reiken en zeker meer dan een miljard kro nen bedragen, zo heeft een functionaris van het Noorse ministerie van visserij meege deeld. De uitvoer van gedroogde vis is na de oorlog nog nooit zo hoog geweest als dit jaar en ook de uitvoer van bevroren gefi leerde vis is gestegen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 5 7.15 per kwartaal// 0.55 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zii die zich met ingang van 1 januari 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen De leerlingen van de openbare ULO school, de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden-Oost, houden op 18. 19 en 20 de cember feestavonden in het Patronaafsge- bouw aan de Zeeweg. Het Britse radiokuststation North Fore land radio, heeft de scheepvaart in het Ka naal verzocht uit te zien naar de Britse motortrawler LT 245 „JAP". Sinds dinsdag is van het schip, dat bij de Gabbard ter visserij zou gaan, niets meer vernomen. Vermoed wordt dat de trawler met machi nepech heeft te kampen. Een of meer ongenode gasten hebben zich toegang weten te verschaffen tot het huis van de arts K. Fuite aan de Duinwijklaan 2 te Beverwijk en na het gehele huis door zocht te hebben zijn zij verdwenen met medeneming van ruim f 300 en een aantal sieraden, welke een grote waarde vertegen woordigen. Het staat vast dat men met be hulp van een breekijzer het huis van de achterzijde is binnen gekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. In Den Haag verblijvende Ameri kaanse mariniers hebben woensdag kinderen uit het Sint Antoniushuis te Wassenaar op een groot feest onthaald. Men ziet hen hier in gezelschap van de Kerstman en omstuwd door hun jeudige gasten tijdens een voorstelling van de poppenkast. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 15 tot èn met zaterdag 22 december. ZATERDAG 15 DECEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. Velser IIBS-vereniging, 20 uur, zaal De Zon, Wijk aan Zee, feestavond. Razzia Vereniging, 20 uur, „De Rustende Jager" te Heilo, reünie. ZONDAG 16 DECEMBER IJMUIDEN R.-K. Vrouwengilde, afd. IJmuiden-Oost, jaarlijkse feestdag in het Patronaatsge bouw. Hum. Verbond, 10.30 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. MAANDAG 17 DECEMBER IJMUIDEN Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.3017.30 en 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. DINSDAG 18 DECEMBER IJMUIDEN NSVH, 20 uur, Cultureel Gebouw, bijeen komst, lezing over „Ouders vragen raad". Friese ver. „Fryske Trou", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneelvoorstelling. Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling IJmui den-Oost, 20 uur, „De Lariks", kerstver gadering. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur, zaal Van Diepenstraat, bijeenkomst. Beste Kinderen, Wat een rare tijd is het toch eigenlijk zo tussen Sinterklaas en Kerstmis, vinden jullie ook niet? Met je gedachten ben je nog helemaal bij de Oude Man uit Spanje met zijn dolle zwarte knechten en zijn macht van heerlijke en smakelijke cadeaus en daar komt waarachtig alweer een ander, doch minstens even belangrijk feest om de hoek kijken: de eerste kerstetalages verschijnen in de winkels, het eerste schuchtere dennengroen kun je zo hier en daar op de markten en in de bloemen winkels bewonderen en de kranten en tijdschriften evenals de radio bereiden ons op allerlei manieren voor op het vieren van een aantal vrolijke feestdagen. Ja, de decembermaand is maar gul met zijn echt huiselijke hoogtijdagen. In deze tijd gaan onze gedachten echter niet alleen uit naar wat „wij" van die dagen zullen genieten binnen „onze" kamers, in „onze" familie en in „ons" land, maar de grote mensen denken nu ook heel vaak aan de velen, die ver van hetgeen hen zo ver schrikkelijk dierbaar is en ver van de genen, die zij „hun" familie noemen, dit Kerstfeest moeten vieren, in een land, dat er heel andere gebruiken op na houdt, dan zij van huis uit gewend zijn. Jullie Natuurlijk weten jullie bijna allemaal, dat Judo een sport is. Een sport, die op het ogenblik een vrij grote bekendheid heeft bij grooten klein. Op ons plaatje zie je hoe enkele jongens van een jaar of tien les krijgen in deze behendigheidssport. Een andere keer zal ik jullie eens wat meer vertellen over de herkomst en de gebruiken van het Judo. weten natuurlijk al wie ik bedoel. Ik zou namelijk zo graag willen, dat ook de jeugd, ook de hele kleintjes, waar ik hier in dit hoekje van de krant elke week een stukje voor tracht te schrijven eens denken aan die duizenden Hongaarse va ders en moeders, aan die duizenden Hon gaarse kinderen, die ver verdreven van hun „eigen" land, ver van hun „eigen" kamer, met de vertrouwde meubels en het „eigen" bedje nu hier en overal in Europa en Amerika een heel ander Kerstfeest gaan vieren, dan ze ooit gewend waren. Wat moet er op die dagen een verlangen in die mensen leven naar al het oude vertrouwde, dat zij achter moesten laten in een wilde vlucht voor de dood, die hen op de hielen zat. Weet je, alleen het denken aan anderen, het besef, dat er dicht in onze nabijheid mensen leven, die goed verzorgd zijn, die warm bij een kachel zitten en zich geen zorgen behoeven te maken over morgen en de daarop volgende dagen en die tóch, ondanks die puike verzorging een ver driet bij zich dragen; dat te beseffen, maakt, dat we ons op de komende feest dagen wat minder dolblij zullen voelen en ons wat meer ook de onbestemde wee moed van de kersttijd zullen kunnen in denken: ook Maria voelde immers de in tense blijdschap van de geboorte van haar Kind getemperd door het heimwee naar de vertrouwde omgeving van haar eigen huis, waar ze veel liever de komst van het kleine wezentje afgewacht had? Na deze ernstige woorden, die een heel •nkele keer ook wel eens in ons hoekje mogen staan, ga ik jullie wat vertellen over de rebus van verleden week, die door heel wat jongens en meisjes goed opgelost is. De oplossing vind je elders in het hoekje, maaar de namen van de winnaars wil ik je nu toch even verklappen. Het zijn Coen de Vries en Mieke Bos, die de hoofdprijs en de troostprijs gewonnen hebben. Coen, schrijf mij even hoe oud je bent, dan weet ik ongeveer welk boek ik je sturen moet en Mieke, aan jou wil ik het zelfde verzoek doen, maar vertel mij er dan meteen bij of je liever een jongens- of een meisjesboek hebt. Gefeliciteerd, jongelui; jullie hebben het er netjes afgebracht, want zo gemakkelijk was het niet. Met Kerstmis geef ik waar schijnlijk weer een rebus, dus dan kunnen alle meisjes en jongens hun krachten nog eens herproeven. Tante Els Een heer vroeg een <!axi-chauffeur wat hem een rit naar het station kostte. De chauffeur antwoordde: „ongeveer een rijksdaalder mijnheer", en opende alvast het portier van de taxi. De heer maakte echter geen aanstalten om in te stappen. Hij keerde zich om en zei: „Nu weet ik tenminste hoeveel ik uit spaar als ik ga lopen!" Moeder vraagt Hansje, die in de bus gereden heeft: Waar heb je de doppen van de pinda's gelaten; je hebt ze toch niet op de grond gegooid? Hansje: Nee Mam, ik heb ze netjes in de zak van de meneer gestopt, die naast mij zat! De oplossing van de rebus van vorige week is: Groningen, Leeuwarden, Assen, Eindhoven, Antwerpen, Warmond, Berlijn, Djakarta. Laat Bram u genieten van zijn mooie tuin? Tante Cato raadt het nooit! Spéél je mee? We spelen zo leuk! Heb je al jam, Otto? WOENSDAG 19 DECEMBER IJMUIDEN Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. I.v.A.O. afdeling Velsen, 20 uur, Cultu reel Gebouw, lezing met film. Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling IJmui- den-West, 20 uur, Cultureel Gebouw, kerstwijdingsavond. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. DONDERDAG 20 DECEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 uur. VRIJDAG 21 DECEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 en 1921 uur. IJmuider Harmonie, 19.30 uur, Patro naatsgebouw, concert. ZATERDAG 22 DECEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als vorige week zaterdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. IJmuider Harmonie, als vrijdag. BIOSCOPEN Rex, geen opgave. Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.15 uur, zondag 19 en 21.15 uur, „Wapen smokkel naar Honduras" zondag 15 uur, „Hopalong Cassidy op avontuur" maandag, dinsdag en woensdag 20 uur, „Nachtdienst vrouwenpolitie" donder dag 20 uur, „La Strada" speciale voor stelling. Raad, voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft de aanvaring behandeld tussen het 6.855 brt. metende s.s. Blommersdijk van de Holland- Amerika Lijn en het 3.903 brt. grote Turk se s.s. Sapanca op 28 februari j.l. op de Westerschelde. De uit 35 personen bestaan de bemanning van het Turkse schip, dat kort na de aanvaring zonk, werd gered. Behalve de kapitein en de eerste stuurman konden alle opvarenden op de Blommers dijk, die langszij kwam, overstappen. De kapitein en de stuurman werden door de Osiris van de K.N.S.M. aan boord genomen en later op de Blommersdijk overgezet. Beide schepen kwamen geladen van Ant werpen en hadden een loods aan boord. Er was zwaar drijfijs op de Westerschelde en er stond vloed. Na het passeren van Bath wilde de kapitein van de Blommersdijk op aanwijzing van de Belgische loods het Turkse schip passeren. Hij gaf het hier voor gebruikelijke signaal, doch had geen antwoordsignaal gehoord hoewel de Turkse gezagvoerder verklaard had, dit te hebben gegeven maar zag de Sapanca wel naar bakboord uitwijken. Toen echter de Blommersdijk met zijn steven ter hoog te van het achterschip van de Sapanca was opgelopen, gaf de Turk ineens zeven stoten op de fluit ten teken, dat hij de situatie niet meer veilig achtte. De kapitein van de Blommersdijk B. J. K. uit Den Haag .verklaarde ter zitting dat hij toen niet meer zodanig kon reageren, dat een aanvaring met de plotseling naar stuurboord uit komende Sapanca kon worden vermeden. Hij gaf onmiddellijk roerstuurboord aan boord, volle kracht achteruit en liet zijn stuurboordanker vallen. De Blommersdijk voer onder een hoek van 60 graden op de Sapanca in, die hij tussen ruim een en twee bij een waterdicht schot ramde. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart zeide, dat aan boord van beide schepen geen misverstand had bestaan over de op loopmanoeuvre. Wat er echter precies ge beurd was toen beide schepen bij elkaar waren gekomen was hem niet helemaal duidelijk. In elk geval reageerde het schip anders dan kapitein en loods verwacht hadden. Mogelijk achtte hij het, dat door de ijsgang waterwielingen zijn ontstaan. Uit deze aanvaring kan de lezing worden getrokken, dat men bij ijsgang op de Schelde een uiterste nauwkeurigheid moet betrachten bij oploopmanoeuvres. Ondanks de ijsgang heeft de Blommersdijk een sloep gestreken en zo gemanoeuvreerd, dat de achterschepen bij elkaar kwamen. „Het staat er maar met een paar regeltjes. Twee Nederlandse gezagvoerders, van de Blom mersdijk en de Osiris, hebben in een kri tieke situatie niet hun hoofd verloren, maar zo gemanoeuvreerd; dat de Turkse beman ning kon overstappen", zo besloot de heer Metz zijn compliment aan het adres van de beide Nederlandse kapiteins. De aanvaring is een bedrijfsongeval geweest, veroorzaakt door abnormale omstandigheden (ijsgang). Naar zijn mening aldus de hoofdinspec teur gaat de kapitein van de Blommers dijk geheel vrij uit. De raad zal later zijn conclusie schriftelijk bekend maken. Voor een klein aantal belangstellenden heeft Bescherming Bevolking te Heems kerk voor de eerste maal in dit seizoen een filmavond gegeven in zaal Dam. Bij afwezigheid van de heer J. D. Vossel- man Bosch hield de heer J. A. Middelhof, hoofd BB te Castricum een inleidend woord. Er werd een gevariëerd pro gramma vertoond met voor de pauze „Een brief uit Kaap stad", een prachtige kleuren film over Zuid-Afrika en „Licht en warmte in koude duisternis", deze rolprent gaf een aardig beeld van de intocht van St. Nicolaas in Amsterdam. Na een korte onderbreking werd de nieuwe BB-propagandafilm „Thomas" ge draaid, welke de toeschouwers een idee gaf van de enorme voorraden materieel, waar over deze instelling thans de beschikking heeft. Tot besluit volgde nog de rolprent „Atomen en medicijnen". Deze film liet zien het verband dat er bestaat tussen het gebruik van atomen en de moderne geneeskunde. De leden van de handbalvereniging „IJ- mond" krijgen zondag een bezet competitie- programma af te werken, waarbij de be langrijkste wedstrijd tussen de dameself tallen van Concordia 2 en IJmond I in Haarlem zal worden gespeeld. De IJmond I- dames, die uiteraard hun eerste plaats op de ranglijst willen handhaven, zullen hun uiterste best doen om de wedstrijd te win nen, waarvoor zij echter redelijke papieren hebben. De IJmond 2-dames, die zondagmid dag in de badplaats het eerste dames- Zandvoortmeeuwenteam ontmoeten, zullen het heel wat moeilijker krijgen. Met de goede geest zal het misschien wel lukken en dan kunnen de reserve-IJmondsen een plaats hoger klimmen. Na de eerste overwinning bij de zaal handbal. van de IJmond I-heren heeft het ze verder niet erg meegezeten. Nu ontmoe ten zij zondag in het RAI-gebouw in Am sterdam Amstel I. De Amsterdammers zijn een moeilijke partij voor de Velsenaren en het zal erg meevallen als zij uit deze wed strijd een gelijk spel weten te halen. De IJmond 2-heren ontvangen AVA uit Alkmaar op „Watervliet". Bij deze strijd kan het terreinvoordeel meespreken, maar of dit alleen de punten kan heipen thuis houden is niet zeker. Er zal gewerkt moe ten worden. In de Haukes op Wieringen wordt de wedstrijd TonegidoIJmond 3 (heren) gespeeld, waarbij de thuisclub de beste kansen maakt. Verder worden gespeeld: Damesjunioren: IJmond ARapiditas A en IJmond B Concordia A. De opstellingen zijn: Dames: IJmond I: M. Klesser; H. Venus en B. Schoon; D. Marckelbach, W. Bosma en R. v. Buuren; G. Roos, G. Slatman, J. Kruk, T. Schuit en H. Zwart. Heren: IJmond I: W. Siebers; H. Boom, J. v. Buuren, J. Wolters, W. Reymer, A. Blok, E. Sauer, G. Unger, L. Hagenaar, C. Hoek. Op zaterdag 22 december zal het Toon kunstkoor onder leiding van de heer Jac. Kort in de Gereformeerde kerk aan het Moensplein een kerstconcert geven. Uitgevoerd wordt het gehele Weihnachts- oratorium van Joh. Seb. Bach met alle koren en koralen. De recitatieven zullen worden vertolkt door de tenor Johan Kra mer en de orgelbegeleiding is in handen van Cor Kee. VRIJDAG 14 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Wapensmokkel naar Honduras". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. Fotokring Velsen, 20 uur: Cultureel Ge bouw, bijeenkomst „Portretfotografie". ZATERDAG 15 DECEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. Thalia, 19 en 21.15 uur, als vrijdag. Rex, geen opgave. Velser HBS-vereniging, 20 uur, zaal De Zon, Wijk aan Zee, feestavond. Razzia Vereniging, 20 uur: „De Rustende Jager" te Heilo, reünie. VELSEN Raadhuis, 1011 uur: spreekuur wet houder van financiën.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13