Op een zolder van het IJmuidense Jeugdhuis „vormt" men de jeugd „Arend Reijm" Gastvrij tehuis voor vissers in Franse havenstad Dieppe Kerkdiensten Voetbal in Kennemerland Fabriek en bedrijf zijn nu eenmaal geen levensschool m M M m Nieuw recreatiecentrum in Rue de la Barre voldoet aan de eisen ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 In Kennemerhof Jubileum-duiven show van „Snelviieger" voor alle rijbewijzen: De positieve kant Alles op tafel Vorming en sport lm' Velsen hielp direct Nieuws van V.S.V. Sympathiek Visserij- varia Uitvoering declamatorium in Ned Herv. Kerk TAXI NODIG? - BEL 5 000 Koningin als petemoei Vergeetachtig Castricum Z ondagsscholen IN VELSEN is men van harte begonnen met het uitgeven van 350,— per jaar voor elke knaap, die de lagere schoolbanken nét ontwassen is, een baas heeft gevonden, maar toch nog wel wat meer wil leren dan het vullen van busjes verf, het aandraaien van een bout of het bijschaven van een grenen plank. Die van het leven meer vraagt dan werk-en-loon alleen en zich daartoe onder de hoede wil stellen van het jonge „Kennemer Vormingsinstituut voor de Werkende Jeugd", een vormingscursus naar het model van wat al jaren door het Zonnebloem- en Klimopwerk werd gedaan en van Katholieke zijde door het Mater Amabiliswerk. Die 350,—, de kosten ongeveer van de opleiding tot mens en van de steun, die deze opleiding kan zijn in de kwetsbare jeugdperiode tussen 14 en 17 jaar, kunnen er met rente weer uitkomen, want wie de bedragen kent, die bijvoorbeeld de overheid besteedt aan Sociale Jeugdzorg, aan kinder rechtspraak enaan baldadigheidsbestrijding zal weinig meer tegen het streven van een groep particulieren en de steun van de gemeente Velsen kunnen inbrengen. 5000000c)000c0000ax500000c)cxxxxxx)00(xxx)0000000000000000ca Hoe dicht het Vormingswerk, dat de; jeugd wil klaar maken voor het leven 8 en haar wil helpen in de moeilijke jaren 8 van overgang tussen kind en volwas- g sene, bij de praktijk staat, wordt wel- licht het best bewezen door het feit, dat 8 de cursusleiders elke maandag zélf naar 8 les gaan. g Om bij te blijven. 8 Om hun jeugd door te geven, wat de maatschappij aan praktische weten- 8 schap oplevert. En om van deze jongens 8 flrtn /l r» a/» 4~ r\ /wa n 7.- aa aaa h nortT O 1 O A 'T* rl O mensen te maken met besef voor waarden, die in het leven meetellen. de k 8 In april-mei van het volgende jaar gaat het werk in Beverwijk van start 8 in de dan hopelijk ter beschikking ge- g komen twee hulpschoollokalen. En in B januari kan het Kennemer Vormings- 8 instituut voor de werkende jeugd samen met het katholieke vormingswerk in 8 IJmuiden officieel beginnen. Waarmee 8 in feite het werk van vandaag wordt 8 voortgezet, het werk, dat in bijgaande 5 reportage dichter bij u wordt gebracht. 0(XX>DC<XX)OOOOOOOOOOOOOOOC<XXXX)OOOOOCXXXXXXXXX>OOOOOOOC>OOC De postduivenvereniging „De Snelviie ger" te IJmuiden houdt dit weekeinde een jubileum-duivenshow ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan in de bovenzaal van hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan. Ruim tweehonderdvüftig duiven zullen voor deze tentoonstelling worden ingezonden. De duivenshow zal zaterdagmiddag om vijf uur worden geopend door de wethouder van sport in Velsen, de heer H. de Boer. De show is vervolgens tot 10 uur 's avonds geopend en zondag van half tien 's mor gens tot tien uur 's avonds. ADVERTENTIE BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. K2560 - 8930 In het Jeugdhonk aan de Kanaalstraat, wellicht het meest-besproken gebouw bin nen Velsens grenzen, is de al half opge knapte zolder voorlopig afgestaan voor het vormend werk aan de jongelui en daarmee heeft dit gebouw dan toch de oecumene binnen zijn muren gekregen. Want niet alleen de protestants christelijk-humanis- tische groepering is daar sinds kort bezig met deze taak, maar ook de katholieken huizen, met hun afdeling van de katholieke levensschool, op deze zolder, al worden de lessen gescheiden gegeven. De heer Joh. van der Schoor, de cursus leider van het niet-katholieke deel, heeft zesendertig jongens onder zijn beheer, ge- recruteerd uit een aantal bedrijven langs het Noordzeekanaal en aan de andere kant van het kanaal wordt in Beverwijk pre cies hetzelfde gedaan voor de knapen, die daar wonen of werken. En het is na luttele maanden al een beetje te zien, welke kant dit uitgaat: de positieve kant in elk geval. Wie een weinig thuis is in de psychologie van het opgroeiende kind, weet, dat na de kleuterschooltijd de lagere school een be paalde bezinning, een rust verschaft een bescherming, die eigenlijk als gevolg van onze leerplichtwet op veertienjarige leeftijd net iets te vroeg ophoudt. Want dan wordt een groot deel der „afgestudeer den" de maatschappij ingeschoven en komt bij een baas terecht, in het milieu van het werk en vooral van oudere arbeiders dan hijzelf, die meestal een stukje van hun eigen problemen afkaatsen naar de nieuweling. Die dan niet alleen geplaagd wordt, maar ook ingewijd.... Die zich verweren moet en zich ongelukkig voelt. Het bedrijf kan daar weinig tegenover zetten, want het bedrijf is nu eenmaal pri mair een prnduktieschakel en beslist geen „levensschool". Deze leemte nu poogt het nieuwe Insti tuut, dat een afstraling is van het werk op landelijk niveau, op te vullen, door de jon gens gedurende vier uren in de werkweek en in de tijd van de werkgever terwij] het loon doorgaat op te vangen. Niet alleen op te vangen, maar ook te „scholen" voor het leven, voor de maatschanpij en met hen de problemen te behandelen, die dat leven stelt. Van sexuele vraagstukken tot problemen, die een jongen kunnen be zighouden over de besteding van ziin zak geld, over de wenselijkheid van het be talen van kostgeld thuis en over.... over alles, dat er ter tafel wil komen. Men grijpt daar op die zolder aan op karaktervorming, op het kweken van teamgeest en verantwoordelijkheidsgevoel, maar ook op de lichameliike ontwikkeling door sport en spel, door zwemmen en jiu jitsu. En de jongens kómen nu al graag. Voor twee kwartjes in de week van hun zakgeld (de rest leggen rijk. provincie en overheid erbij, hetgeen neerkomt op een subsidie van tachtig nercent) kunnen ze terecht met hun moeilijkheden en worden ze geholpen met hun onhandigheid of met hun handigheid natuurliik. Want behalve de vormingslessen. die als discussie-uren een bepaald nrobleem be handelen of een excursie inhouden (naar de rechthank, de gemeenteraad, een film of wie weet, een museum) worden er uren besteed aan handvaardigheid. Gewoon timmeren en schaven, „prutsen onder leiding". 7,6 prutsen echter, dat deze jongens later als huisvader een defect stopcontact weer op orde kunnen brengen en niet uit de weg gaan voor een wasrekje voor moeder de vrouw. En met het ka potte treintje van hun jongste ook wel raad zullen weten. Daarmee worden uiter aard twee belangen gediend: dat van het HHHMjjl P DE NEDERLANDSE VISSERS, die met zware stap door de smalle straten van de Franse Kanaalhaven Dieppe flaneren, houden in de Rue de la Barre de pas in voor een hypermoderne gevel met veel glas, welke sterk constrasteert met de grauwe panden die er omheen staan, Dit moderne gebouw is het zeemanstehuis voor Neder landse vissers, door de mannen van de loggers nog steeds „het zaaltje" genoemd. Een klein stukje Holland op vreemde bodem, een veilig tehuis voor de vissers, die in dit Franse stadje het weekeinde doorbrengen. Het gereedkomen van dit nieuwe recreatiecentrum door oecumenische samenwer king, betekent voor de Nederlandse vissers een enorme verbetering. Ook voorheen vonden zij in Dieppe een eigen recreatie- en geestelijk centrum, maar veel gezellig heid troffen zij daar meestal niet aan. Maar het nieuwe modern ingerichte centrum in de Rue de la Barre, gedurende de maanden november en december gastvrij aan de Nederlandse vissers afgestaan door de Franse prostest anten, voldoet volkomen aan de eisen die aan een dergelijk centrum moeten worden gesteld. Van de schoolbanken Hier fungeren in de tijd dat de Neder landse vissers in het Kanaal vissen, een Nederlands Hervormd en een Gerefor meerd predikant als gastheren, wanneer in de weekeinden de vissers Dieppe binnen vallen. Tegelijkertijd zorgen de echtgeno ten van deze predikanten voor die gezellig heid, die zonder de aanwezigheid van dit vrouwelijk element zou ontbreken. Schrijven naar huis Terwijl de predikanten praten met de vissers en hen behulpzaam zijn bij het ver sturen van ansichtkaarten en brieven naar huis, zijn de domineesvrouwen in de ter linkerzijde van de grote zaal gelegen kan gezin en het hunne, want de vrije-tijdsbe- steding is voor menigeen na de achturige werkdag een vraagstuk van de eerste orde. Deze creativiteit, het vermogen om zelf iets te scheppen, wordt aangewakkerd en zo nodig gesteund. De gemeente Velsen dèèd direct al iets, door a fond perdu 'f 5DbO té geven voor de aanloop van het werk en het Instituut heeft zich daarvoor onder meer in de gereedschappen gezét. Maar er is natuurlijk geld te kort, want deze aanloopperiode is duur. En helaas werken nog niet alle bedrijven con amore mee. Hoogovens, Hogenbirk, de Zaanland- se Houthandel, Lagendijk, Ceta Bever, Staalmeubel en De Nijverheid hebben vrij wel onmiddellijk „ja" gezegd, toen de men sen van het Instituut kwamen wijzen op de noodzaak van een vorming hunner jongste werknemers, maar er ziin er nog te veel in de IJmond, die weifelen of geheel af wijzend staan. Hoewel uiteraard die be zwaren wel begrepen worden in deze tijd van personeelskrapte, die nauwelijks het verlies van een paar uur produktiviteit gedoogt. Aan de andere kant: dit verlies wordt later goedgemaakt door betere men sen, betere geest en meer levensgeluk. Voor zondag is op Schoonenberg de be langrijke wedstrijd VSV tegen Alkmaar vastgesteld. Ongetwijfeld kan men een spannende en sportieve ontmoeting tussen de beide Noordhollandse teams verwachten. Alkmaar, één van de grote kanshebbers voor de eerste plaats, zal zeker alles in het werk stellen de kans op Ue kampioenstitel te be houden. De voorhoede van de Alkmaarders is 2 x zo produktief geweest dan die van VSV, doch de verdediging van beide elftallen is van ongeveer gelijke kracht gezien het aan tal gescoorde tegenpunten. VSV zal er zeker een eer in stellen de populaire Alkmaarse ploeg een nederlaag toe te brengen. Daartoe heeft de Velser ploeg deze week een intensieve en bijzon dere training ondergaan. De beide half- plaatsen zullen bezet worden door Schoon en De Graaf, waardoor men hoopt de verde digende zowel als de aanvallende taak van de middenlinie te verbeteren. Ten gerieve van de toeschouwers, die tijdig een goede plaats willen bezetten, is als voorwedstrijd vastgesteld VSV asp. tegen Stormvogels asp. Het overige programma luidt: VSV 2RCH 2, aanvang 12.30 uur, terrein Driehuizerkerkweg; DEM 2VSV 3, aan vang 12.00 uur; VSV 4TYBB, aanvang 12.00 uur; HFC 5VSV 5, aanvang 9.45 uur; Kin- heim 4VSV 6, aanvang 10.00 uur; EDO jun. aVSV jun. a, aanvang 9.45 uur. In het KSA-gebouw te Beverwijk en het Kajottersonderkomen is men inmiddels ook begonnen en wellicht komt daar bin nenkort plaats vrij in een tweetal houten nood-schoollokalen, zodat men wat meer armslag krijgt. In elk geval, de manier, waarop dit alle- tine bedrijvig in de weer met koffie en koek. Aan de gezellige, moderne tafels in de zaal zitten de vissers. Zij schrijven brie ven naar moeder, vrouw of verloofde, kij ken kranten en geïllustreerde bladen in, of praten alleen maar wat met elkaar. Begint hen dat te vervelen, dan vormen het voet balspel en de sjoelbak gewilde middelen voor recreatie. De leiding van het zeemanstehuis berust steeds bij een Nederlands Hervormd èn een Gereformeerd predikant, die om de veertien dagen door collega's uit Neder land worden „afgelost". In het vorige weekeinde waren het ds. A. J. de Jong uit Scheveningen en ds. Zandbergen uit Vlaardingen, die de vissers uit Schevenin gen, Katwijk en Vlaardingen met raad en daad terzijde stonden, 's Zondags leidden zij beiden een kerkdienst in het zeemans tehuis, welke door zeer vele vissers werd bijgewoond. De zaal ondergaat hiervoor een metamorfose. De tafels, waaraan de mannen hebben zitten lezen en schrijven, worden uit de zaal verwijderd en in lange rijen worden de banken en krukjes in de zaal geplaatst. Honderden vissers krijgen daardoor gelegenheid, 's zondags te luiste ren !fiaar GodstWooard. naar het bedrijf is een vaak te grote stap. maal wordt aangepakt, is sympathiek, de samenwerking doet het beste hopen voor de toekomst en. om een fris foldertje van het Vormingswerk aan te halendeze „school" is rechtstreeks gericht op het ge wone leven, want zij gaat uit van de wer kelijke gebeurtenissen, waar jij mee te maken hebt, van wat je weten wilt en van wat jij nodig hebt om op je eigen benen te kunnen staan". Zo langzamerhand komen er al clubs, die de helft van hun programma hebben afgewerkt, maar met geen mogelijkheid is nog te zeggen, wie in 3A, 3B en 4E de ere palm zullen wegdragen. Daarvoor zijn er nog te veel clubs, die zich voor de kam pioenstitel kandidaat stellen. Maar dat clubs als Helder, Kinhcim, Terrasvogels e-a. meer het oog gericht moeten houden op de onderste dan op de bovenste plaats, staat nu reeds vast. In 3A krijgen de beide Castricumse clubs het niet gemakkelijk. CSV trekt naar Purmersteyn. Zondag j.l. is weer duidelijk gebleken, dat de CSV'ers nog steeds lelijk van slag zijn en dit gevoegd bij het feit, dat Purmersteyn op eigen terrein heel wat mans is, doet ons verwachten, dat de pun ten in Purmersteyn blijven. Vitesse speelt op eigen terrein tegen Eg- mondia. De Egmonders hebben in 3A de minste verliespunten, zodat Vitesse op zware tegenstand kan rekenen. Een gelijk spel zouden we voor de Castricummers een eervol resultaat noemen. Helder maakt wel een kansje om tegen Always Forward op één punt beslag te leggen. De Alkmaarse Boys achten we in staat van HSV te winnen, maar zover brengt Alcm. Victrix het o.i. tegen ZAP niet. In 3B is KinheimWijk aan Zee omge zet in Wijk aan ZeeKinheim. De club uit de badplaats is dit seizoen zeker niet sterk, maar toch legit zij naar onze mening beslag op beide punten. Terrasvogels krijgt het sterke KW op bezoek en zal wel moeten toestaan dat de punten naar de Zaan gaan. Velsen staat er in de uitwedstrijd tegen ZVV beter voor maar dit betekent nog niet, dat het op de volle buit beslag legt. Veel spanning zal er zijn in de ontmoe ting tussen QSC en koploper IVV. We achten het nog lang niet zeker, dat de pun ten mee naar Den lip gaan. ZilvermeeuwenAssendelft en EHS VVSV komen voor een gelijk spel in aan merking. In 4E zijn de Waterloërs hun mooie voorsprong op Nautilus kwijt, zodat de spanning rond de bovenste plaats weer groot is. Waterloo speelt zondag uit tegen Swift en het komt ons voor, dat de IJmui- denaren er goed aan zullen doen deze wisselvallig spelende club niet te on derschatten. Nautilus krijgt Onze Gezellen op bezoek, zal de overwinning niet cadeau krijgen, maar trekt toch o.i. aan het lang ste eind. Verder worden in deze afdeling nog ge speeld WHDIO, BloemendaalASV, AGS—Halfweg en NAS—Geel Wit. TerrasvogelsKW. De thuisclub komt uit met; Butter, Disselköter en Van Eeden, Zaal, Röbken en Schippers; Van Vuuren, Thoolen, Spanjaard, Timmer en Vader. ZVVVelsen. De elf van Velsen zijn; De Graaf; Hijnes en Boon; Van der Enden, Tromp sr. en Wesselman; Wittebrood, Tromp jr., Bakkum, Van Kaam en Koele- meyer. Prijzen van vrijdag. Gr. tong 4,103,90; grm. tong 4,003,40; kim. tong 3,80—3,30; kl. tong I 3,703,20; kl. tong II 2,902,30; tarbot I 3,70—3,40, per kg. Tarbot IV 70—54; gr. schol 4836; grm. schol 5141; kim. schol 54—46; kl. schol I 59—45; kl. schol II 60—32; schar 11; v. haring 2925; wijting 1918; kl. haai 30, per 50 kg. Aanvoer van vrijdag. 370 kisten tong en tarbot, 300 kisten schol, 11 kisten schar, 1700 kisten haring, 11 kisten wijting, 1 kist haai, 48 kisten diversen. Totaal 2440 kisten. Besommingen van vrijdag. IJM 14 f6420; KW 155 f2440; KW 15 f6320; KW 8 f28.700; KW 70 f 2090; WR 51 f2210; WR 34 f2750; KW 12 f2020; KW 34 f 1970; KW 36 f2140; KW 178 f 2560; KW 210 f1730; WR 33 f2930; WR 49 f 3640; WR 50 f3180; IJM 31 f 1640; IJM 40 f1640; IJM 59 f1810; IJM 53 f1020; IJM 4 f1820; HD 125 f1920; BU 33 f2010; KW 98 f2490; KW 160 f2610; KW 69 f 1500. Zaterdagavond 22 december zal in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden worden, uitgevoerd het declama torium „Een gedicht voor Kerstfeest" voor acclamatie, solozang, koor en or.gel. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Koningin Elizabeth II van Engeland is Petemoei van het zoontje van haar vriend Lord Porchester. De vorstin droeg de baby de St. Paul's kerk in Londen uit na de doopplechtigheid. Links Lord Porchester bi.)-/ i DU fcJjiM^rortelde traditie" „Het is een ingewortelde traditie, dat de loggers die de laatste maanden van het jaar in Het Kanaal op haring vissen, de weekeinden de haven van Dieppe binnen lopen", zo zegt een ervaren schipper, als wij hem vragen, wat de reden hiervan is. „Kijk, we vissen een paar uur stomen van Dieppe en als de vangst aan het eind van de week niet groot genoeg is om naar huis te stomen, dan is de keus: óf werkeloos op zee blijven liggen ('s zondags wordt niet gevist), óf de haven van Dieppe binnen te vallen. Het is logisch, dat de Hollandse vis sers dit laatste nu al jarenlang doen. Ik zelf kom nu al meer dan 25 jaar in Dieppe. Het is een echte traditie geworden, die niet gemakkelijk meer zal verdwijnen. Vooral voor de jonge mensen is het een mooie af sluiting van de haringteelt". Ook „De Hoop" Is het recreatiecentrum in de Rue de la Barre in de laatste twee maanden van het jaar een stukje Holland, de vissers vinden nog een stukje Hollandse bodem in de vreemde haven. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop", de „hoofdmacht" van de log- gervloot volgend, zet in diezelfde periode koers naar Dieppe, waar het in de week einden in het Bassin Duquesne meert tus sen de loggers. Laat het weer het toe, dan kiest het schip in de week met de loggers zee. Wanneer op zaterdagmiddag de vloot binnenvaart, dan is aan boord van „De Hoop" de rust spoedig verstoord. Tiental len vissers met klachten, die niet ernstig genoeg waren om dokter Ouwerkerk op zee lastig te vallen, komen nu naar zijn spreekuur om zich te laten behandelen. In een lange rij staan en zitten zij dan voor zijn spreekkamer. Slecht weer „Op 24 november zijn wij uit Oostende naar Dieppe vertrokken, waar de Neder landse loggers toen voor de eerste maal dit jaar binnenvielen. Die eerste week was het weer zeer slecht, zodat de loggers hier vijf dagen binnen hebben gelegen. Wij hebben het in deze veertien dagen zeer druk gehad. Ook veel Duitse vissers ver voegden zich bij ons aan boord, omdat het Duitse hospitaalschip naar huis was. Op het ogenblik liggen er zes vissers in het hospitaal. Gedurende het verblijf van „De Hoop" in Dieppe is de medische staf uitge breid. Behalve dokter Ouwerkerk en een verpleger zijn er nu ook een tandarts en een verpleegster aan boord. Zij hebben de handen vol", vertelde kapitein W. F. Rog ons. Op het politiebureau aan de Dorpstr. la te Castricum zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevonden: zwarte an goratrui, bruine hoed, 1 paar bruine heren handschoenen, motorhandschoen, shawl, kleine lederen etui met sleutels, zilveren ketting, rode autoped, 1 paar donkerrode gebreide wanten, ballpoint, groene shawl, tas inhoud papieren, wollen kinderwant, dameshandschoen. Verloren: bril, blauw-grijs kindercapu chon, etui, big ben jas, bankbiljet, blauwe koffer, glacé dameshandschoen, 1 paar rode kinderwantjes, kip. GRONDSTOFFENAANVOER. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is aangekomen het Zweedse s.s. „Aslog", dat van de Zweedse haven Sandarne een lading van 1600 ton cellulose aanvoerde. Zondag 16 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10.15 en 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Ge bouw v. Chr. Belangen, 10 uur: de heer G. v. d. Boogaard, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. G. v. d. fVoord van Haarlem-Noord, 19 uur: ds. J. v. d. Berg, bijzondere dienst Jeugdkapel, Wijkgebouw Beth lehemkerk, 10.15 uur, de heer M. van Dongen. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot, 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur, ds. C. d'en Hertog. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis, 10 uur: hoogmis, 19 uur: vespers woensdag en vrijdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: heiligingssamen komst; 19.15 uur; openluchtsamenkomst; 20 uur: verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten worden geleid door mevr. maj. Hofenierv. d. Ploeg. Baptistengemeente IJmuiden, 10 uur: ds. J. van Dam van Haarlem. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest, 19 Uur: ds. J. H. W. Dickhout en ds. S. de Roest, open deur zangdienst Ned. Herv. Jeugdgebouw, 10 uur: jeugdkerk, de heer H. Bierling. Geref. Kerk, Betheikerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. A. de Wilde van Nieuwe Niedorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: J. A. Visser van Amsterdam woensdag 19.45 uur: J. A. Visser van Amsterdam (bijbel bespreking). Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. 'Kerk, Noorderkerk, 10.30 uur: ds. H. Huisman, 19 uur: jeugddienst ds. J. van Leusden van Leidsendam. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer A. de Vries van Den Helder woensdag 20 uur, de heer Klein Haneveld van Bo degraven. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populieren laan, 10 uur; ds. W. Oorthuys. Jeugd kapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Oli- vierse. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: mej. dr. J. W. Herfst van Haar lem. Maranatha, 10 en 19 uur: de heer Jb. Klein Haneveld van Bodegraven. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur; zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingsamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. M. A. van Rhijn van Oudorp. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. v. d. Berg van IJmuiden. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, voorber. H. A.; 19 uur: ds. D. ter Steege, H.A. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege, voorber. H.A. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. D. Biesma. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Remonstrantse-Doopsgezinde Gemeenten, „Spaarnberg", 10.30 uur; ds. J. W. Wery. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evening Service. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdienst, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. kinderdienst, Insingerschool, 10 uur. Herv. kinderdienst, Comitéschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „I Imuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref Evang. zondagsschool, 10.30 uur, Ossendorpjchool, ingang Lemairestraat. DRIEHUIS-VELSEN DORP: Herv. zondagsschool, 10 uur, Marie Bo- reelkleutersehooi, alle leeftijden. Herv. zondagsschool, 12 uur, Wijkge bouw, Torenstraat, leeftijd 5 en 6 jaar. Doopsgezinde zondagsschool, Driehuis, 10.30 uur. SANTPOORT: Herv. zondagsschool, 12 uur, Kapel aan de Pastorieweg, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 8 t/m 10 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, „School met de Bijbel" aan de Frans Netscherlaan, 11 t/m 12 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 12 uur. Kleuter school aan de Banjaertstraat, leeftijd 5 t.m. 8 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, C.V.O.- school aan de Langeveldstraat, leeftijd 8 t.m. 13 iaar. Geref Evang. zondagsschool, Da Costa- school. 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3