Greek Line neemt waardige plaats in op Noord-Atlantische route JoopGalavazi Visserij-varia Schoolzwemwedstrijden in Velsen op 20, 21 en 22 december Havenberichten Kennemer Lantaarn LANGS SLUIZEN EN HAVENS 11 L- OLD CLOTHES NEW Weer een reeks ongelukken in Velsen Geslaagde feestavond van Willem de Zwijger school Electrische Kerstboomverlichting Huisvrouwen vieren Kerstfeest BDC dwong Stabiel gelijkspel af Bevolkingsonderzoek vissers Voor nieuwe moeders Aanbesteding ulo-school in Beverwijk Schoen te kijk Van het komende jaar Beilense incasso Kerstmarkt Open-baar U KIJKT ER WEL Of MAAR NIET - A - w all Gemeenteavond Nederlands Hervormden in Wijk aan Zee De betekenis van de Hoogoven-arbeiderskern BB'ers gaan kienen WOENSDAG 19 DECEMBER 1956 VOOR HET OPSOMMEN van de vloot van die Greek Line heeft men slechts enkele regels nodig want het zijn. slechts vijf schepen. Van de scheepvaartlijnen op de Noord- Atlantische route is het één van de jongiste maatschappijen waarvan de schepen toe behoren aan drie verschillende rederijen. Slechts één schip, de „New-York" vaart onder Griekse vlag en deze is het eigendom van de General Steam Navigation Com pany Ld of Greece. Voorts varen er drie onder Panamese vlag. Dit zijn, de „Canber ra", de „Columbia" en de „Neptunia" welke toebehoren aan Compania Maritima del Este S.A. En dan is er nog het vlaggeschip, de „Olympia", dat vaart onder de vlag van Liberia voor de Transatlantic Shipping Corporation,. Dit aantal van vijf schepen te boek gesteld bij verschillende rederijen vormen tezamen de Greek Line, welke maatschappij in 1938 werd opgericht. Het eerste schip werd verkregen door aankoop van het 16.991 ton metende stoomschip „Tuscania" van de Anchor Line, welke verdoopt in „Nea Hellas" in, dienst kwam op de route Piraeus- New York v.v. Met dit ene schip ging deze Griekse scheepvaartmaatschappij de twee de wereldoorlog in en meteen was men al genoodzaakt de dienst te staken. De „Nea Hellas" kwam weer in exploitatie bij de Anchor Line als troepenschip en heeft on der de naam „Nellie Wallace" vele Britse troepen vervoerd. In 1947 kon het schip onder de naam „Nea Hellas" de oude route weer hervatten. Sedert 24 maant 1955 vaart het schip op de lijn New York-Bremen en hoewel er geen verandering van rederij plaats vond, werd er toch een andere naam aan het schip gegeven en wel „New-York". •b; 'V; më !f| «n wm i~"ff Xt ff 8« HET TWEEDE SCHIP verkreeg men in 1946 en dat was die in 1913 gebouwde „Ka- toomba", die aanvankelijk onder dezelfde naam in dienst kwam en pas in, 1949 de naam „Columbia kreeg". In hetzelfde jaar werd het Nederlandse passagiersschip „Jo- han de Witt" aangekocht. Deze oude sto mer van de Mij, „Nederland" heet thans „Neptunia" en vaart onder Panamese vlag. Bovendien, kwam in 1949 de „Canberra" er bij. Dit schip was in 1913 gebouwd voor de Australian Steamships Ltd en de rede rij achtte het blijkbaar niet nodig om de naam te veranderen want dit schip heeft tot in 1954 die naam gehouden en voer ge durende die vijf jaar op de route Piraeus- Genua-New York en later van Bremen via Southampton en Cherboung naar Montreal. Van december 1954 af maakt dit schip geen deel meer uit der vloot van de Greek Line. Als „Espana" is het gekomen onder de vlag van de Dominic Republiek. Zoals we zien is de Greek Line opge bouwd met tweedehands schepen, maar toen de tijd gekomen was om een" vijfde schip aan te schaffen is men tot nieuw bouw overgegaan,. Dé order'werd geplhaifsï" bij Alexander Stephen Sons te Glasgow en dit grote moment in de geschiedenis van de Greek Line had plaats in februari 1951. Onder bouwnummer 636 ging het casco in april 1953 te water. De naam werd pas twee maanden later bekend gemaakt en dat is „Olympia" geworden. De eerste reis begon op 15 oktober 1953. Aanvanke lijk voer het vlaggeschip op de route Glas gow-New York maar van 26 maart 1955 af is het schip in de vaste lijndienst: New York-Piraeus. De „Olympia" meet 22.979 reg. ton bruto. De grootste lengte bedraagt 186.07 m, de lengte tussen de loodlijnen 155,28 m, de breedte 24,13 m, en de diepte 11,14 meter. De twee schroeven worden voortbewogen door stoomturbines, die een vermogen van 24000 pk ontwikkelen voor een snelheid van 21 mijl. Vol trots wordt de „Olympia" door de Greek Line in advertenties als het nieuwe vlaggeschip gepresenteerd en daar is alle reden toe want het schip neemt op de Noord-Atlantische route een waardige plaat® in. (Nadruk verboden). Arie van der Veer ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De afgelopen dagen hebben wederom een reeks ongelukken in het Velsense ver keer opgeleverd, die stuk voor stuk mate riële schade met zich brachten. Op de Kanaaldijk, bij het kruispunt met de Kerkstraat in IJmuiden hield een Bel gische auto niet geheel rechts, waardoor een achterop komende bestelwagen de an der raakte en er schade ontstond. Op de Zeeweg werd des avonds een rechts van de weg onder een brandende lantaarn geparkeerde aanhanger aangere den door een' personenauto, waarvan de bestuurder verblind zou zijn door een te genligger. Beide wagens liepen schade op. Bij de uitrit van het Hoogovenparkeer terrein voor het KHHS-hoofdgebouw reed een bestelwagen rechtsaf weg, toen er uit oostelijke richting een motorrijder nader de. Beide berijders konden elkaar niet meer ontwijken; de botsing had tot gevolg, dat de motorrijder met een gebroken rech terarm in het ziekenhuis moest worden opgenomen Bridgeclub „Driehuis" Uitslag dertiende selectiewedstrijd (in percenten): 1. heren Schaaperv. d. Vlugt 734,33; 2. heren BornCleeren 703,58; 3. heren OomsKlinkenberg 669,19; 4. dames BerkhoutHeykants 664,98; 5. heren Bos manErmshaus 664,61; 6. heren Snoek partner 659,98; 7. heren Berkhoutv. Ga meren 652,45; 8. heren BaïsRibbens 650,90; 9. heren Krabde Waal 649,86; 10. heren Dupker—Need 636,42; 11. heren Wescher— v. Doorn 631,99; 12. dames Snoek—Ooms 630,32; 13. heren OuwerkerkVlotman 629,51; 14. heren Pennockv. d. Vlugt 616,93; 15. echtpaar Van Rumpt 615,57; 16. mevr. Dijkshoorndr. Heykants 614,95; 17. dames v. Holten—v. Dok 597,00; 18. heren Sciarone —Bosman jr. 593,67; 19. heren Noortman partner 592,95. Het s.s. Olympia (Greek Line) gebouwd in 1953. De eerste van de drie feestavonden die dinsdagavond door de leerlingen van de openbare ULO-school, de Willem de Zwij- gerschool in het Patronaatsgebouw te IJmuiden werd gehouden, is een daverend succes geworden. Zoals ook in voorgaande jaren was er enorm veel werk verzet, waaraan een der leraren, de heer J. de Geus wel het leeu wen-aandeel heeft gehad. Het uit twintig punten bestaande programma werd vlot af gewerkt en liet de toeschouwers een reeks van stukjes, liedjes en dansen zien, waar aan ook de uitvoerenden veel plezier be leefden. De Vrolijke Vagebonden die een dagje uit gingen bleken allen meisjes te zijn die onder léiding van mevr. Zwart een goed ingestudeerd dansje uitvoerden. Nieuwig heden in dit programma waren wel de eveneens door mevrouw Zwart voorbereide Hoela-hoela-dans, waarbij een zeer jong Ambonnees meisje sierlijk meedeinde, en een solostukje op de blokfluit door een der leerlingetjes. Met zwaarder materiaal, drum, trombone, accordeon, bas en gitaar kwamen „The Lighthouse Kids" op de planken. Zij zorgden ervoor dat het luid ruchtige deel op verantwoorde wijze werd gebracht, daarbij dapper bijgestaan door een paar jongelieden die een complete imi tatie van „The platters" gaven en al spe lend blijk gaven van goede mimiek, al dan niet overgenomen uit „Rock around the clock". Gymnastische toeren door enkele meis jes, de drie Rinaldo's en de knotsoefenin gen door de meisjes werden door het pu bliek op de juiste waarde geschat en met dankbaar applaus gehonoreerd. In een acht-man-bezetting werd tenslotte aan het einde van de avond een „scherts in één bedrijf" gespeeld, die koddig van inhoud zijnde, van de spelers weinig in spanning vergde om de lachers op hun hand te krijgen. „Een slaaf der Eubiotiek", zoals het stuk heette, is geschreven door een zekere Davidofsky, wien vermoedelijk het klimmen der jaren dwars is gaan zit ten en uit wraak een klinkende parafrase hierop heeft gewrocht. Enfin, het had suc ces en daar ging het om. Woensdag- en donderdagavond zullen de voorstellingen worden herhaald om alle ouders in de gelegenheid te stellen het werk van hun kinderen te bewonderen. Het is de moeite waard. ADVERTENTIE vindt u reeds vanaf ƒ4.75 bij SNELLIUSSTRAAT 21 - IJMUIDEN Prijzen van dinsdag. Heilbot 2,70; tar bot I 3,60, per kg. Schartong 48; kl. tong II 4746; schar 3823; bot 3732; v. haring 30; makreel 3525,50; gr. schelvis 5646; grm. schelvis 4945; kim. schelvis 3528; kl. schelvis I 3530; kl. schelvis II 3630; wij ting 31—25; gr. gul 43; midd. gul 45; kl. gul 35; kl. haai 37; ham 114; poontjes 32; kl. koolvis zw. 33; kl. koolvis wit 40, per 50 kg. Gr. kabeljauw 234-164; gr. koolvis wit 102; gr. leng 88, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 1 kist tong en tarbot, 1 k. heilbot, 1 k. tongschar en schar tong, 10 k. schol, 40 k. schar, 65 kisten bot, 9 kisten haring, 35 kisten makreel, 420 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 30 kisten kabel- janw en gul, 2 kisten leng, 5 kisten haai, 3 kisten ham. 10 kisten poon, 5 kisten koolvis, 13 kisten diversen. Totaal 850 kisten. Besommingen van dinsdag. IJM 116 Eveline f 22.300; IJM 3 f 500; KW 92 f118; KW 77, f334; KW 56 f317; KW 71 f408; KW 35 f535; KW 53 f379; KW 60 f174; KW 94 f360; KW 128 f92. De afdeling Velsen-IJmuiden van de Ne derlandse Vereniging voor Huisvrouwen houdt op vrijdag 21 december een kerst middag in hotel „De Weynan" te Sant poort-dorp, waaraan onder meer medege werkt zal worden door mevrouw S. Blee- ker-Odhuer. Bovendien zal men deze mid dag die om twee uur begint een kerstcan tate kunnen beluisteren van Attie Dyse- rinck onder leiding van mevrouw Q. Me chanicus-Klomp. Op donderdag 20 december houdt de Be- verwijkse afdeling van de Ned. vereniging van Huisvrouwen een kerstbijeenkomst in ,,'t Centrum". Mejuffrouw W. Knottenbelt zal hier een lezing houden over het kerst gebeuren in de beeldende kunst. Met licht beelden zal het gesprokene worden ge ïllustreerd. Op 20, 21 en 22 december zullen de ramen van het Velserbad waarschijnlijk bol staan van de aanmoedigingen van een paar hon derd Velsense kinderen want op die dagen worden er voor de leerlingen van de vijfde In het „Badhuis" te Santpoort speelde de BDC-reserves voor de tweede klasse Ken- nemerland-damcompetitie een goede wed strijd tegen de kampioenscandidaat Stabiel; hoewel door een misverstand de Bever- wijkers met negen spelers verschenen, heb ben zij toch kans gezien om Stabiel een kost baar puntje afhandig te maken. Voor beide tientallen, was dit de laatste wedstrijd in deze competitie, in tegenstelling tot de BDC'ers die bij de uitslag geen belang meer hadden, moest Stabiel echter trachten deze wedstrijd te winnen, om dan met KNC uit te maken wie naar de eerste klasse zou promoveren. Het was echter voor Stabiel teleurstellend dat de BDC'ers ondanks een reglementaire 20 achterstand, toch in deze wedstrijd nog een gelijkspel behaalden. De gedetailleerde uitslagen waren: Stabiel BDC II 1. E. ZuiderduinD. van As 11 2. J. Bakhuisniet opgekomen 20 3. T. Hoek—E. Reinhout 0—2 4. J. Buten—A. Alberts 20 5. H. JanssenA. van Son 02 6. L. VisserP. .Nijman 20 7. G. ZuiderduinC. Nijman 20 8. P. de Kort—W. H. de Graaf 1—1 9. H. IpenburgH. L. Nijman02 10. A. KosterJ. Verhaar 02 Totaal uitslag 1010 Door bovengenoemde uitslag is KNC uit Haarlem thans afdelingskampioen en promo veert naar de eerste klasse. De eindstand luidt: K.N.C8 7 0 1 14 Stabiel 8 6 1 1 13 B.D.C. II 8 3 2 3 8 V.K.D. II 8 1 1 6 3 Zandvoort 8 1 0 7 2 en zesde klasse van 32 lagere scholen school- wedstrijden gehouden onder auspiciën van de vereniging van vakleerkrachten In de lichamelijke opvoeding ln de gemeente Velsen. Aan deze wedstrijden waarvoor twee wisselbekers en andere door het gemeente bestuur beschikbaar gestelde prijzen zijn uitgeloofd zullen niet minder dan ongeveer 650 kinderen deelnemen. Voor de finales worden de beste vier zwemsters van iedere school uitgezocht. De deelnemers, die ook aangemoedigd mogen worden door de ouders zwemmen: a. 25 meter schoolslag, b. 25 meter rugslag en c. 25 meter vrije slag. Het ligt in de bedoeling in januari dergelijke wedstrijden voor de middelbare scholen te organiseren. Het programma luidt: Donderdag 8.1510.15 uur: Jan Campert- school, Insingerschool, Julianaschool. 10.30 12.15 uur: School met de Bijbel, Da Costa- school, Adolf van Nassauschool; 13.3014.45 uur: Brederodeschool, Marnixschool, Comité- school. 14.4516.15 uur: Bethlehemschool, Ossendorpschool, School voor CVO, Wilhel- minaschool; vrijdag 8.1510.15 uur: Jan Ligt- hartschool, P. Vermeulenschool, Emmaschool; 10.3012.15 uur: R.K. St. Jozefschool meisjes Velsen (N.), S. Liduinaschool, Claraschool, St. Antoniusschool, St. Engelmundusschool (meisjes); 13.15—14.15 uur: Moerbergsohool, Watervlietschool, Ir. Krijgerschool; 15.00 16.15 uur: St. Engelmundusschool (jongens), R.K. St. Jozef jnogensschool Velsen (N.), H. Hartschool, St. Franciscusschool, Don Bosco- school; zaterdag 8.3010.00 uur: Clara Stern- school, Prof. v. d. Leeuwschool, Theo Thijs- senschool; 10.3011.00 uur: estafette finale meisjes; 11.0011.30 uur: estafette finale jm- gen; 11.45 uur: prijsuitreiking. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat op donderdag 27 en vrijdag 28 december, alsmede op woens dag 2 januari, des avonds van 7 tot 9.30 uur, voor visserlieden en andere zeevaren den gelegenheid zal bestaan aan het onder zoek deel te nemen in de Jan Campert kleuterschool, P. J. Troelstraweg. IJmui den (oost). De jonge moeders, of zij, die bij voorrang op het lijstje van de ooievaar voorkomen en zich dus binnenkort dat mooiste aller predicaten kunnen op spelden, moeten nog even wachten tot het volgende jaar, naar dan komt het er dan toch weer van: de veel-geroemde moedercursus van het Witte Kruis in IJmuiden zal dan we derom van start gaan en alle vrouwen boven-de-achttien zullen dan tegen het luttele bedrag van drïevijftig de le vensles kunnen opsteken, dat moeder worden niet moeilijk valt, maar moeder zijn Oei, oei, oei. Door architect J. W. A. Pot uit Amster dam is aanbesteed voor de gemeente Be verwijk de bouw van een openbare ulo school bevattende tien lokalen en een gym nastieklokaal. Voor de aanbesteding waren negentien biljetten ingeleverd. De laagste inschrijving was afkomstig van de n.v. v./ h. A. Kingma en Zn. te Leeuwarden met f 422.400. De hoogste inschrijving kwam van H. C. Geerdink te Amsterdam voor f 527.600. De n.v. Aannemingsbedrijf F. Broersma te Haarlem had ingeschreven voor f 424.000. De gunning is aangehouden. Pluimveehouders bijeen De Kennemer Pluimveevereniging houdt op vrijdag 21 december een ledenvergade ring in hotel „Parkzicht" te Beverwijk. Hier zal de trekking plaats hebben van de gehouden verloting en wordt verslag uitgebracht van de tentoonstelling in Heemstede. Zuster N. Nieuwpoort heeft de leiding en daar zij docente is bij de Stichting voor Moeder- schapszorg en Kinderhygiëne in Noord-Holland zal zij haar weetje wel weten vermoed ik. De cursus bestaat uit veer tien lessen in totaal en de eer ste acht gaan over de toekom stige moeder en de daaropvol gende baby, waarna de kleuter en deszelfs- of derzelver-pro- blematiek aan de orde komen. Nu weet ik wel, dat hetgeen gij mij gaat tegenwerpen, na melijk, dat moeders niet ge leerd maar geboren worden heel waar is, maar de puntjes op de i kunnen de wijze men sen, die hierin een vak en een levensvervulling hebben ge vonden, toch zeker zetten. Wie er wat voor voelt, moet maar eens gaan praten bij het Witte Kruis aan de Kennemerlaan. Naar gij hebt kunnen ver nemen uit dit dagelijkse tijd schrift, heeft bakker Wil- derom als eerste Velsenaar de eer genoten vis a-vis te staan met „de" Velsense inbreker, die alleen of tezamen en iu vereniging met anderen de middenstand in hunne schaar se spaarpenningen bedreigt. De booswicht verloor bij zijn vlucht een schoen, die thans in luchtdicht plastiek verpakt ten Velsensen politieburele verblijft en aldaar te be zichtigen is voor een iegelijk, die meent kennis te hebben aan degene, die binnenkort hoogstwaarschijnlijk liever niet in deze schoen had wil len staan. En die hem toch past, zodat hij hem zal moe ten aantrekken. Het is een echt móóie schoen met rits sluiting en degelijk in de zool. Als een oud jaar afloopt en een nieuw staat al ongeduldig om het hoekje van de eeuwig heid op wacht, past het de mens niet alleen achterom te gluren, maar vooral vooruit te blikken. Men kijkt in zulke ge vallen nooit nee, men blikt. In de toekomst. Hetgeen iets anders is, dan de toekomst in blikken. Bij de Plaatwellerij hebben ze ook in de toekomst geblikt en eens even opgeteld, hoeveel jubilarissen er op komst zijn voor het nieuwe, verse jaar. Zes worden het er, zes jubi larissen, die in 1957 een glo rieuze dag gaan beleven. Drie ondergaan dat feest wegens hun veertigjarig dienstverband, terwijl er drie overblijven voor de zilveren toespraak. Veertig jaar bij de Plaatwellerij zijn de heren C. Lettenmeyer, mon teur, die de veertiende mei feesteling is, en de elektrisch lasser J. Zwart op de achttien de van die zonnige maand. Voorts viert A. Kruk, autogeen- lasser, zijn veertigjarig jubi leum op de twaalfde juli. En dan de zilveren slacht offers van 1957. Degenen, die hiervoor de borst zullen moeten bevochtigen zijn A. van der Velde, elektrisch lasser, ge volgd door de heren L. Otte, werkvoorbereider! (22 augus tus) en H. Kraayeveld, de per soneelschef, die achter in het jaar op 21 november gefêteerd zal worden. Zolang ge er als gewetensvol ouder geen bezwaar tegen hebt, dat dochter- of zoonlief met een bedrag van tien of twintig gulden rondsjouwt en door een handige fotograaf ge bruikt wordt als loopjongen en incasseerder, kunt ge deze his torie met een gerust hart onge lezen laten. Anders: opgepast. Een uit het Drentse Beilen stammend foto- en filmbedrijf opereert namelijk bij de scho len in het Velsense en maakt fotokieken van meisjes en jon gens, die de school uitkomen. Aan een paar „modelletjes" wordt naam en adres gevraagd en dan krijgt zij of hij een pak afdrukken thuis met het ver zoek die even onder de vriend jes te verkopen en het geld la ter aan de Beilense firma „BEFO" over te dragen. Buiten het feit, dat het me OOOOOOOOOOCXXXXDCOOOOOOOC geen elegante handelwijze lijkt, de 'lagere schooljeugd op deze manier voor het karretje der eigenbaat te spannen, zegt de Algemene Politieverordening in Velsen, dat het fotograferen op straat zonder vergunning niet kan worden toegestaan. Als het dus weer gebeurt: graag een seintje aan de politie en als het kan de afdrukken er bij. Nademaal de grappende jeugd het in het hoofd heeft gehaald de deur van de lees zaal aan de Heidestraat der mate te teisteren, dat zij niet meer dicht wilde, heeft de po- Voor al degenen, die nog rode en witte klokken, slingers, mandarijnen en 8 wie weet kerstbomen moeten inslaan, wordt za terdag op het Marktplein een kerstmarkt gehouden. Tussen 3 en 10 uur. Met veel groen, zilver, rood en hulst. DOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOC litie maandagnacht voor Vel- sens boekenbezit gepost, ten einde eventuele clandestiene leeshonger bij voorbaat te stillen. Hetgeen eer. streepje meer aan de balk van Velsens bal dadige jóngeren is>'~ En een schrikkelijk bewijs der achte loosheid waarmee het open baar bezit open-baar wordt gemaakt. Bij de VEM is maar één Lugtig en dat is Hendrik Lugtig, de procuratiehouder. Hij zal gemist worden na vrijdag de 28e, als voor hem het moment is aangebroken, dat het werk van vele lange jaren verruild wordt voor een verdiende rust. Hendrik Lugtig werd de 6e december 1891 als Sinterklaas present in de wieg gelegd in Haarlem en nu, vijfenzestig jaren later gaat hij met pensioen. Daar liggen werkzame jaren tussen. Na een periode bij elek trotechnisch bureau Roozen in Haarlem kwam hij al de twee de januari 1911 bij de visserij bij de Algemene Vis serij Maatschappij, zoals de VEM toen nog heette. En dat hield hij een mooi koppel jaren uit. de tweede januari 1951 kwam er een veertigjarig jubi leum van en toen kwam ook zijn benoeming tot procuratie houder af. Niet alleen als waar dering voor zijn langjarige vis serijpraktijk, maar meer nog vanwege des heren Lugtigs scherpe inzicht en bijna vol maakte beheersing van de pro blemen, die dit grillige bedrijf nu eenmaal elke dag weer op levert. De magazijnadministratie heeft altijd zijn liefde gehad. In de jaren, dat er tientallen trawlers in de vaart waren, was deze magazijntoestand een hele toestand, dat geef ik u op papier. De afdeling, die het „klaarmaken" van de schepen afhandelde en daar maar mooi druk mee kon zijn, heeft in de heer Lugtig een puike kracht gehad. Het is nu allemaal bij de boekhouding ondergebracht. Het bedrijf werd immers klei ner en de personeelsbezetting eveneens. Toch heeft de heer Lugtig al tijd nog genoeg omhanden ge had, om zijn dagen mee te vul len, want niet alleen de VEM, maar ook de NEVIMA, de Ne derlandse Visserij maatschappij, waarover de VEM de directie voert, heeft hij onder zijn toe zicht. Ge weet wel, de rederij, die de Magda IJM 272 in de vaart heeft. i j- De stille motor van de VEM is vrijdag de 28e uitgedraaid. Niet alleen dat de Zuidzij hem zal missen hóe erg, dat kan pas blijken tijdens de receptie, die volgt op het afscheid in in tieme kring (tien uur en elf uur in die vrijdagmorgen) maar ook hij zal dat driftige leven van schepen en varen en vangen missen. Mag ik hem dan alvast een goede rust en vele jaren toewensen, in de hoop dat hij die kleine steentjes nog wel eens zal komen be wandelen. Tot de aangenaamste gebruiken in deze stille dagen voor het kerstfeest behoort de sfeervolle bijeenkomst, die de Sant- poortse Hervormde jeugd telkenjare houdt in het Santpoortse kerkje, waar in de avond van 21 december ditmaal Bosvolk- en Vrije Vogels-groepen van het Hervormde jeugdwerk, dat daar door de heer A. P. F. Bijtelaar al jaren met zoveel toe wijding wordt gedaan, tesamen komen. Om er stil te zijn bij de kerstboom, om er te luisteren en te kijken naar het kerstspel „Haast u naar de stal" en de vertelling te horen. Maandag avond de 24e volgt er in diezelfde kleine, bijna gezellige kerk een wijding, des avonds te elf ure. Aan de vooravond dus van eerste kerstdag en daar zal door de jongeren een spel worden opgevoerd, waaraan ds. D. ter Steege een inleidend woord zal doen voorafgaan. ADVERTENTIE Een matras is een echt t> <- vertrouwensartikel. Wij kunnen U alles vertellen over vering, afdekking, levens duur en wat U nog meer weten wilt. Vraag eens advies bij i I WONINGINRICHTING BEVERWIJK s p e c i a I i s t e n s i n d s jaren! In de consistoriekamer van het kerkge bouw heeft de Nederlands Hervormde ge meente te Wijk aan Zee een gemeente avond gehouden. Onder leiding van ds. J. A. Eekhof heeft men van gedachten gewis seld over de zesjaarlijkse stemming. Besloten werd de kerkeraad zelf aan te vullen en het hebben van medezeggenschap in het stellen van kandidaten door de ker keraad. Hierna hield de heer Pinksterboer uit Be verwijk een lezing over de Protestantse Broederschap in het Franse dorpje Taire, gelegen op een heuvel op ongeveer 480 km van Parijs. De bewoners hiervan zijn zeer populair bij de bevolking. Ieder lid van de gemeen schap werkt naar eigen kunnen en kennen en hoewel niet wordt gestreefd naar uit breiding van het ledental, wenst men een voorbeeld voor de wereld te zijn. Langdurige studie en voorbereiding zijn nodig om tot de broederschap te worden toegelaten. Met grote aandacht luisterden de aanwe zigen naar het boeiende relaas van de heer Pinksterboer. Voor de leden van de r.-k. jeugdvereni ging te Beverwijk heeft de voorzitter van de arbeiderskern van de Hoogovens, de heer P. Mulder een lezing gehouden over doel en werkzaamheden van deze arbeiders vertegenwoordiging. Alle bedrijfsafdelingen zijn thans hierin opggpomen. Van grpot. belang is dat door dat ook de arbeiders hun stem kunnen ver heffen, .onrust en wanorde van het bedrijf worden geweerd. Alle problemen die niet onderling tot een oplossing gebracht kunnen worden, komen bij de kern in behandeling. Ook de lonen worden in overleg met dit college vastgesteld. De Beverwijkse leden van Bescherming Bevolking komen op vrijdag 21 december in zaal Timmer bijeen voor het houden van een kienavond. Hiervoor zijn een zeer groot aantal prij zen beschikbaar gesteld. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Rotti van Londen. Skagerrak van Skogall. Simplon van Swansea. Willemstad van Ham burg. Ursa Minor van Aarhus. Vytegra van Nindava. Flamingo van Kristinahamn. Man- to van Aarhus. World Thrift van Hamburg. Eemsborg van Waja. Tilly van Ala. Mudo van Oskarshamn. Doris Bay van Philadel phia. Juno van Kotka. Brasil van Vlaardin- gen. Atlas van Kopenhagen. Clangula van Liverpool. Polaris van Londen. Ameintas van Gothenburg. Hoogezand van Calais. Sunnan Hav van Rotterdam. Vertrokken zijn: June naar Hull. Plancius naar Norrköping. Jongkind naar Rotterdam. Isis naar Curagao. Frema naar Gothenburg. Hansi naar Helsingborg. Murphrid naar Rotterdam. Deo Favente naar Kopenhagen. Eemstroom naar Londen. Gerd naar Londen. Sandetty naar Bohus. Akira naar Vlissingen. Paul Westers naar Delfzijl. Urmajo naar Antwerepn. Netty naar Antwerpen. Prinse gracht naar Londen. Atlantic naar Fowey. Friedrich S. Möller naar Antwerpen. Mi chael Svenden naar Antwerpen. Tyro naar Belfast. Annik naar Rotterdam. Schippers- gracht naar Londen. Lijnbaansgracht naar Antwerpen. Iberia naar Bilbao. Jacaranda naar Wight. Conrad naar Gothenburg. Gezina Hendrika naar Goole. Reliable naar Delfzijl. Dinkel naar Goole. Roelf Buisman naar Malmö. Senior naar Randers. Marie Louise naar Londen. Holver naar Rotterdam. Frejo naar Goole. Antha naar Kalmar. Bloemen- daal naar Curagao. August Thyssen naar Hampton Roads. Maaskerk naar Hamburg. Wexford naar Otterbacken. Netherlands Coast naar Rotterdam. Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Sunnamhav van Rotterdam. Viona van Ot terbacken. Mossrose van Swansea. Notos v. Rotterdam. Daja Böhmer van Hamburg. Tor van Londen. British Maple van Louisiana. Bomma van Kristinasund. Haringvliet van Cardiff. Lijnbaan van Gdynia. Heriot van Grangemouth. Dieter Waltraud v. Hamburg. Margrete van Otterbacken. Batang van Bar celona. Emmy Ottens van Kristinasund. Harlingen van Otterbacken. Johannes van Grimsby. Hertha van Skogall. Triton van Halmstadt. Wittekind van Ullevalla, Balken- berg van Leningrad. Globe van Stettin. Iberius van Antwerpen. Arnold van Rog gen. Albion van Aarhus. Hogmarsö van van Rotterdam. Grebbestroom van Liver pool. Pelikaan van Aarhus, Anja van Rot terdam, Inadd van Kopenhagen. Vertrokken zijn: Westerhorn naar Gothen burg. Zaanstroom naar Hull. Amafer naar La Coruna. Schie naar Rotterdam. Hanna Dann naar Abö. Maasland naar Bremen. Thalisse naar Perzische Golf Renë Paul naar Cherbourg. Anna Elisabeth naar Lon den. Hemifussis naar Curagao. Ulla Daniel- sen naar Newcastle. Margarethe Honold naar Kirkeness. Congokust naar Antwerpen. Polaris naar Delfzijl. Ebany naar Rotterr m. Gien naar Antwerpen. New Delhi naar Rot terdam. Falcon naar Londen. Skagerrak n. Delfzijl. Ciudad de Cucuta naar Le Havre. Hoogezand naar Hull. Amor naar Lissabon. Spaarnestroom naar Hull. Pax naar Ham burg. Amstelstroom naar Londen. Sunnam Hav naar Kopenhagen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7