sSgü;' ^•—7 Kerkdiensten AUTORIJLES Bedstel Agenda voor Velsen De Stormvogel 7179 Kennemer Pluimvee Vereniging behaalde mooie resultaten Kuyter Havenberichten *J*oqueb\ 15 IJmuidenaar levensgevaar lijk gewond op Wijk aan Zeeërweg V.C.J.C. verzorgde Kerstwijding Haveningang van IJmuiden wordt zo breed als haven Burgerlijke Stand Velsen Uitgevaren visserij vaartuigen TAXI NODIG? BEL 5 000 R. Jansen sprak over Russische gevangenschap Regeling voor gemeenten van hulp aan Hongaren Kerstviering van Neder landse vereniging voor Huisvrouwen Autorijschool en Luxe Verhuurinr. IJmuider Harmonie gaf een verzorgde uitvoering Druk beochte wild-kien- avond van „Schulpen" en „Meerweiden" Kerstmis beïnvloedde bloemenveiling Zondagsscholen AUTORIJSCHOOL „IJMOND" Agenda voor Beverwijk ZATERDAG-22 DECEMBER 1956 Vrijdagavond was een groot aantal leden van de Kennemer Pluimvee Vereniging bijeen in hotel „Parkzicht" te Beverwijk en volgens de voorzitter, de heer H. Vessies, zou de goede opkomst een gevolg zijn van de te houden verloting, maar hij was er toch van overtuigd dat er weer van een behoorlijk meeleven met de vereniging kan worden gesproken en wel ten zeerste wat de dames betreft. Dit meeleven is een ge lukkig verschijnsel, meende de heer Ves sies, want er zijn velerlei dingen die men aan de vrouw moet overlaten, wat het klein-vee betreft. Dat de vrouwen ook de nodige medewerking verlenen meende de voorzitter te kunnen opmaken uit het feit, dat op de onlangs in Heemstede gehouden tentoonstelling van de 45 ingezonden die ren er 43 een prijs behaalden. Ook werden door andere leden successen geboekt op tentoonstellingen te Hillegom, Den Bosch en Enschedé. Alle hoop is gevestigd op de nieuwe burgemeester Als men die successen ziet, zou men ook gaarne zelf weer eens een tentoonstelling houden, zo ging de heer Vessies voort, doch het gebrek aan goede tentoonstellingruim te neemt deze animo weer weg. Stel nu eens, zo ging de heer Vessies voort, dat de nieuwe burgemeester ook iets voelde voor klein-veesport. De burgemeester van Vel- sen rijdt paard, in de andere IJmondge- meente ziet men dat burgemeester Nielen zich bezig houdt met bijenteelt en zijn duiven zullen straks meedoen aan wed vluchten. Waarom zou de nieuwe burge meester van Beverwijk niet iets kunnen voelen voor het fokken van kippen of voor de konijnenteelt, meende hij. De kans dat dan een gebouw voor tentoonstellingen spoediger zou verrijzen zou dan groter zijn, dacht de heer Vessies. Onder leiding van de heer W. Natte werd na de opening een verloting gehouden, waarvoor 22 prijzen beschikbaar waren. Vanmorgen omstreeks half zeven is de ongeveer zestig-jarige IJmuidenaar Siem J. uit de Piet Heinstraat levensgevaarlijk gewond bij een aanrijding op de hoek van de De Ruyterstraat en de Wijk aan Zeeër weg. De man kwam op zijn bromfiets uit de De Ruyterstraat op het moment dat van links een bestelauto over de Wijk aan Zee- erweg naderde. J. gaf de wagen geen voor rang, werd door de rechter-voorzijde van de bestelwagen aangereden en belandde met het hoofd op de straat. Hij moest per ziekenauto met een zeer ernstige hoofd wond naar het Antonius-ziekenhuis wor den overgebracht. Men vreest voor zijn leven. ADVERTENTIE STUK GEEN NOOD UU V€RNI€UU€N MfcT, VULLEN HET BU EN OVERTREKKEN AET AOOIE TlJIÉ 'S-nORGENS GEHAALD '5-AVONDS UEER THUIS Marktplein 30 Trompstraat 35 De „drie B's", de heren Baars, Beets en Blokker, die deze gehele verloting hadden geregeld kregen een extra woord van dank. In verband met het door de secretaris uitgebrachte overzicht van de in Heem stede gehouden tentoonstelling moest het de voorzitter van het hart, dat de woning toestanden het bevorderen van de klein- veesport zeer benadelen. Hij was van me ning dat het de taak was van de verschil lende gemeentebesturen, om te zorgen dat bij de randbebouwing in de gemeente, re kening werd gehouden met deze voor de vrijetijds-besteding zo nuttige sport. Er zijn enkele jonge leden, de heren Nederveld en Beets, die mooie resultaten hebben bereikt, doch de meeste jongeren geven zich niet voor deze sport. Een mooi bewijs van solidariteit werd deze avond nog geleverd, toen een verzoek werd voorgelezen van de volièrevereniging „Vogelvreugd" om financiële steun voor de door haar te houden tentoonstelling. Het bestuur vond het niet geoorloofd om geld hiervoor uit de kas te betrekken, waarop prompt vanuit de zaal het voorstel kwam om „met de pet" rond te gaan, want men moest toch wat geven. In „de pet" was 13.Dit bedrag zal worden overhandigd. In het feestelijk met kaarsen en sparre- groen versierde oude Nederlands Hervorm de kerkje te Santpoort verzorgden gister avond de leden der V.C.J.C. een kerstfeest. Voor de talrijke jeugdige bezoekers werd de geschiedenis van Christus' geboorte in het kerstspel „Haast u naar de stal" uit gebeeld. De heer W. Doevedans vertelde vooraf over Ruth, het woonwagenkind dat Jezus zocht. De kinderen hebben stellig van deze, op boeiende wijze voorgedragen vertelling genoten. Het resterende deel van de kerstwijding werd met samenzang gevuld. Bij de behandeling van het hoofdstuk „Economische Aangelegenheden" van de Amsterdamse gemeentebegroting heeft burgemeester d'Ailly op vragen van raads leden medegedeeld, dat de pieren bij IJmuiden, die sterk verouderd zijn en nim mer wijder zijn gemaakt, nog altijd een lastig obstakel vormen voor het verkeer van en naar de Amsterdamse haven. Proe ven worden nu genomen door de Rijks waterstaat, waarmee getracht zal worden de toegang tot de haven op dezelfde breedte te krijgen als de haven zelf. Wat er was Vios: 230 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 60 haring, 60 makreel, 210 wijting, 50 stijve en 5 haaien. Haarlem: 340 schelvis, 125 wij ting, 65 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 10 makreel, 25 haring, 50 stijve. KW 80: 625 haring, KW 99: 800 haring, 35 vaars. Kleine vaart: 15000 kg tong en 600 kis ten schol. Buitenland De export kocht grote schol 3134, middel schol 3638, zetschol 41 45 en schol I 4346. De grote tongen gingen voor 44.40, grootmiddel 3.603.90, klein middel tongen 3.50—3.70, tong I 3.25—3.60 en tong II 2.302.90. De kisten kabel jauw leverden 110122 op; grote rijen kabeljauw 92108, kleine rijen 58 63. Voor de haaien betaalde men 198 140 per stuk. ZATERDAG 22 DECEMBER Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 uur, declamatorium „Een gedicht voor kerstfeest", tekst Jan H. Verhoog. Marktplein: Kerstmarkt. Opening leeszaal: 10-12.30 uur, 14.30- 17.30 uur. Thalia: 19 uur en 21.15 uur „The last command". Rex: geen opgave. ZONDAG 23 DECEMBER Thalia: 14.30 uur, 19 uur en 21.15 uur: als zaterdag. Rex: geen opgave. MAANDAG 24 DECEMBER Thalia, 8 uur: Serenade. Rex: geen opgave. GemeenteN;ke bibliotheek gesloten. GEBOREN: Hendrikus, z. van A. B. Idzer- da en E. J. Rooyman; Robert O., z. van J. M. Kuijer en G. Doornbos; Nicolaas S., z. van J. I. de Ruijter en J. F. Maalman; Anthonius J. C., z. van F. X. van Breemen en E. M. Lansing; Hendrika, d. van K. Hop en A. Ennik; Johanna W„ d. van G. O. Pikker en W. Coenmans; Gerarda B., d. van G. O. Pik ker en W. Coenmans; Ronald C., z. van G. J. van Tiel en M. van den Akker: Johanna M., d. van L. A. Beentjes en C. P. Appel; René J., z. van P. C. van der Aar en C. E. Taverne; Johannes W., z. van G. M. Burger en M. T. E. van der Zon: Johanna H„ d. van P. van Veen en P. P. Binkhorst; Wilhelmus P. G„ z. van C. F. J. Schellevis en H. M. Kors; Jan P., z. van H. de Vries en M. Dekker: Leonardus M., z. van A. van Asse- ma en P. Hijnen. ONDERTROUWD: A. A. Dubbis en J. A. Striker; J. H. Geugies en J. S. Snip; F. C. v. Coezand en S. dé Jong; C. Schol en K. Kramers. GETROUWD: J. van Soest en C. Bank: H. Timmerman en B. Roossien; C. J. Huipen en M. A. C. Zomerdijk; H. de Boer en C. Groeneveld: H. W. Hesselmans en H. T. H. van Brussel; J. Roos en E. van Weelderen. OVERLEDEN: A. A. Kuiper, 20 j., wonen de te Assendelft; D. Faber, 64 j., gehuwd met P. van Tuinen, wonende te Velsen; W. M. Lina, 18 dagen, d. van G. J. Lina. Trawlvisserij Zaterdag 1 december: m.l. Onderneming III SCH 117. Maandag 3 december: m.t. Dirk Maria KW 80. Dinsdag 4 december: m.t. Arie Ouwehand KW 122. Woensdag 5 december: m.t. Albatros KW 87, Maria Theresia KW 99. Maandag 10 december: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Claesje RO 46 Burgemeester Heusdens VL 27 van Vlaardingen; m.k. Zuiderkruis IJM 7, Wilhelmi- na KW 46. Dinsdag 11 december: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Curagao IJM 99: m.l. Onderneming II SCH 27, Cornelia Maria SCH 135. Woensdag 12 december: m.t. Beatrice IJM 72, Emma Wilhelmina KW 135; m.l. Hette Mar- getha KW 74, Robert William KW 123, Willy KW 141, Onderneming IV SCH 153. Donderdag 13 december: m.t. Dirkje RO 53. Maandag 17 december: s.t. Herman IJM 2; m.t. Elie Cheneviere IJM 32, Thorina IJM 33, Allan Water IJM 34, Post Boy IJM 35, Wiron II IJM 211. Deining KW 8, Albertha Hendrika KW 81. Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Annie IJM 14, Heemstede IJM 53, Adrianus KW 10, Rijnmond IV KW 15, Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Neptunus KW 45, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69. Maria Jacoba KW 73, Excelsior II KW 78, w'illempje KW 89, Alida KW 91, Toenadering KW 95, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Pe- tronella KW 125, Wilhelmina III KW 147, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2. Anna Su- zanna WR 88; m.k. De twee Gebroeders IJM 3 (18 dec. binnen), Dageraad IJM 4, Poolster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Albert Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59. Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Magda IJM 272 Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18 en Nehim IV AM 26, Vier Gebroeders TX 14, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Hen- drikje BU 33, Leendert Jacoba KW 12, Anne Marie KW 27, Rein KW 30 Petronella KW 31. Limanda KW 33, Tinv kW 34, Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51 (19 dec. binnen), Her- mina IV KW 53 (19 dec. binnen), Dine Marie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Alice KW 62, Margriet Josiena KW 63, Albert Cornelis KW 68, Gerda Marianne KW 71 (18 dec. binnen), Prin ses Beatrix KW 72, Zeearend KW 79. Johanna Cornelia KW 88, Nico KW 96, Arendje KW 98 Jacoba KW 105, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Coen Bot UK 3. Dinsdag 18 december: m.k. De Twee Gebroe ders IJM 3 (19 dec. binnen), Mercator IJM 19, Gerda Marianne KW 71 (19 dec. binnen). Twee Gezusters KW 77, Adriana Catharina KW'92. Woensdag 19 december: m.t. Maria van Hat- tem IJM 10, Ariadne IJM 18, Eveline IJM 116, Stadt Enckhuysen KW 82; m.k. De Twee Ge broeders IJM 3, Prinses Margriet KW 51, Gerda Marianne KW 71. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Nanny van Nyköping. Swallow v. Trinidad. Norma van Hernosand. Gertrud van Vester- vick. Jolba van Skarreburg. Korso van Rot terdam. Bernard Hansen van Hamburg. Westertoren van Heisham. Mount Everest van Parkington. Teun van Swansea. Blue Star van Newport News. Valhall van Balti more. Koijan van Rotterdam. Douglas van Harlingen Flandres van Emden. Adrian v. Antwerpen. Nordfann van Novorossisk. H. K. S. De Hoop van Scheveningen. Storte- melk van Steign. Eemstroom van Londen. Ellin van Newport News. Tarakan van Na pels. Brinio van Skogall. Atlantic van Fowey. Niederrhein van Oskarhamn. Willem For tuin van Berksvaara. Lingestroom van Gran gemouth. Breezand van Delfzijl Gordias van Lissabon. Ganimedes van Rotterdam. Posei don van Bremen. Saint Luc van Le Havre. Fogde van Dordrecht. Amstelpark v. Brake. Elene van Baltimore. Westerdok van Lon den. Issia van Hamburg. Phidias van Rot terdam. Oberon van Antwerpen. Stentor v. Paramaribo. Rijnstroom van Londen. Mac Kinney Maerske van Rotterdam. Los Angelos van Antwerpen. Harry van Gothenburg. Vertrokken zijn: Ameintas naar Rotter dam. Grebbestroom naar Manchester. Hol- landia naar Delfzijl. Dieter Waltraud naar Hamburg. Ystroom naar Bristol. Pelikaan naar Maassluis. Nicolas naar Las Palmas. Mangen naar Karlstadt. Lilly naar Hull. British Maple naar Galveston. Berend N naar Delfzijl. Eemsborg naar Mantyluoto. Ems naar Hamburg. Joost naar Uddevalla, Roelf naar Bilbao. Batang naar Hamburg. Herm naar Stockhlom. Phrontes naar Hamburg. Bomma naar Oslo. Mount Everest naar Rot terdam. Tiberius naar Kingston. Rigel naar Delfzijl. Adriaantje Elisabeth naar Rotter dam. Titus naar Barbados. Gretchen Folmer naar Aalborg. Atlas naar Gothenburg. Har lingen naar Rotterdam. Aeneas naar Rot terdam. Binnenland Grote schelvis 4043, groot middel 3442, klein middel 3034, pennen 3033, braad 2933, wijting 28 32, grote gullen 5557, middel gul len 3942, torren 2426, schol II 4549, schol III 31—39, witte kolen 9088, zwarte kolen 8883, haring 12—22, makreel 17—27. Voor maandag Voor maandag worden verwacht de Klaasje met 400 kisten vis, hoofdzakelijk schelvis, en waarschijnlijk de Curagao, vangst onbekend. Haringvangsten Vleet: KW 85 70 k., KW 110 10 k., KW 86 15 k., KW 48 2 k., KW 44 geen vangst, KW 38 geen vangst. Trawl: KW 135 20 k., KW 8 20 k„ KW 73 geen vangst, KW 81 geen vangst. Dit zijn de laatste vangstberichten aange zien alle loggers voor kerstmis en zelfs waarschijnlijk vanavond al thuis zullen zijn. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Een kleine groep belangstellenden kwa men vrijdagavond in de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw te Beverwijk luisteren naar een lezing door de heer R. Jansen, die tien jaren, in Russische krijgsgevangen schap had doorgebracht. De heer A. v. d. Plas, voorzitter van de K.A.B., heette de aanwezigen hartelijk wel kom, maar sprak er zijn teleurstelling over uit, dat zo weinig leden naar zulk een le zing kwamen luisteren. Na nog enkele huishoudelijke zaken te hebben afgehan deld, gaf hij het woord aan de heer Jansen. Spreker deelde zijn gehoor mede, dat hij voor en tijdens de oorlog als free-lance journalist in Berlijn werkzaam was. Tij dens het Nazi-regiem werd hij in een con centratiekamp opgesloten en daar door de Russen bevrijd. Na een bezoek aan de Leipziger Messe in 1946, ontving hij een oproep van de Russen, om voor nadere uit eenzettingen terug te komen naar Leip zig en toen werd hij daar gevangen geno men. Na enige maanden in voorarrest ge zeten te hebben werd hij tot tien jaar ge vangenisstraf veroordeeld en op transport gesteld. Het gevangenkamp waar hij naar toe gebracht werd lag in Siberië aan de poolcirkel. Hij beschreef zijn gevangen schap aldaar, zijn werk als apothekers-as sistent bij een professor uit Litouwen. Na nog in andere kampen een deel van zijn tien jaren te hebben doorgebracht, werd hem in 1955 medegedeeld, dat zijn arrestatie op een vergissing berustte en dat hij weer vrij was. Tijdens zijn verblijf in Moskou, voor zijn repatriëring naar Neder land, heeft hij het Sovjet-paradijs van dichtbij kunnen bewonderen,. Inderdaad is er veel schoons, maar zo zei hij, men moet niet van de hoofdwegen afwijken om het ware Rusland te ontmoeten. De toerist k ijgt alleen het mooie te zien. Na de pau ze kregen de aanwezigen gelegenheid hem over de verdere ervaringen in Rusland vra gen te stellen en enkele curiositeiten die hij had meegebracht te bekijken. De minister van Maatschappelijk Werk heeft de gemeentebesturen in kennis ge steld van een regeling ter voorziening in het levensonderhoud van de Hongaarse vluchtelingen, van het tijdstip af, waarop deze vluchtelingen eigen huisvesting in de gemeenten hebben verkregen. Krachtens overleg tussen het nationale comité Hulp verlening Hongaarse Volk, de Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp en de regering, gaat de thans vastgestelde rege ling ervan uit, dat de gemeentebesturen, alvorens de kosten van hulpverlening aan deze vluchtelingen bij het ministerie van Maatschappelijk Werk te declareren, een beroep doen op de genoemde plaatselijke of provinciale comité's. Wanneer blijkt, dat de door de gemeentebesturen terzake ge dane uitgaven niet in redelijkheid door een particulier orgaan tot hulpverlening aan Hongaarse vluchtelingen kunnen worden betaald, kunnen zij aan het ministerie van het maatschappelijke werk worden gede clareerd. De uitkering aan een Hongaarse vluch teling bedraagt vanaf het tijdstip dat hij eigen huisvesting in de gemeente heeft ver kregen tenminste per week: voor een gezin van twee personen f 42,50, van drie per sonen f 46, van vier personen f 50,25, van vijf personen f 54,50, van zes personen f 59,25, van zeven personen f 64,75, van acht personen f 70, van negen personen f 75,75, van tien personen f 81,50. Voorts wordt in het stuk, meegedeeld welke in komsten van de betrokkene op de uit kering in mindering moeten worden ge bracht. In hotel „De Weyman" te Santpoort hield de afdeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen vrijdagmiddag evenals elk ander jaar een stemmige kerstmiddag voor de leden. Na het welkomstwoord door de presidente zong men gezamenlijk het bekende kerst lied „Nu syt wellecome" waarna het koor onder leiding van mevrouw Q. Mechani cusKlomp de kerstcantate van Attie Dy- serinck ten gehore bracht. Mevrouw S. BleekerOdhuer uit Am sterdam vertelde vervolgens.over kerstmis in Zweden en na de pauze slaagde zij erin haar gehoor te boeien met een prachtig kerstverhaal. Het koor zong nog acht kerstliederen van H. van Oord waarna men met het gezamen lijk zingen van „Stille Nacht" deze sfeer volle middag besloot. ADVERTENTIE is nu aangesloten onder telefoonnummer In de grote zaal van het Patronaatsge bouw in IJmuiden gaf het tamboers- en hoornblazerscorps van de IJmuider Har monie vrijdagavond een uitvoering. Voorzitter J. van Schadewijk zei in zijn openingswoord, dat de vereniging zich, wat musicerende leden betreft, gestadig uit breidt. De instrumenten moeten echter nodig aangevuld en, vooral, vernieuwd worden, zodat de „IJmuider Harmonie" ter versteviging van de kasmiddelen diverse acties op touw heeft gezet, waarvan de oud-papier-actie wel de belangrijkste is. Jan Groot introduceerde daarop het jeugdorkest, dat deze eerste van drie achtereenvolgende concertavonden een programma uitvoerde, dat een viertal wer ken bevatte, die deze groep enkele dagen geleden voor de N.C.R.V.-microfoon ten gehore heeft gebracht en waarover men in deze kolommen uitvoerig heeft kunnen lezen. Ook nu was het concerteren van dit flink bezette jeugdorkest weer voorbeeldig. Ditzelfde gold voor het openingsstuk van de „IJmuider Harmonie", Fügick's „Floren tijnse Mars". Jan Groot werkte weer met een gedisciplineerde groep blazers. De delicate inleiding van de Schone Galathea- ouverture bleek extra bestudeerd te zijn; aan het daarop aansluitende allegro molto gedeelte gaf Groot een pakkend ritme; het walsthema muntte uit door vlot samenspel en in de finale excelleerde het register der klarinetten. Siegfried Ochs schreef in een speelse bui dertien variaties over het beroemde lied van de vogel, die er aangevlogen komt. De kapel had de goede gedachte gehad met bordjes de namen der diverse componisten, wier stijl Ochs imiteerde, aan te geven, zodat het publiek het gehele repertoire op de noot volgen kon. Waldteufel's Schaatsenrijderswals droeg men met een beschaafde klank voor. Met aandacht luisterde men weer naar de ver tolking van Schorer's Kleine Suite. De kapel wist er een ritmisch rake en zuivere uitvoering van te geven. Daarna heeft het Noordhollands cabaret van Maart je en Jan Buisman, bijgestaan door Paula King, Henk Borst, Ditty Doo- renbos en Arno Buisman, de aanwezigen enkele uren vermaakt met hun rijk ge varieerd repertoire. A. van der Weijden De samenwerkende besturen van de speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden" gaan er een traditie van maken om voor de hoge feestdagen bij zondere bijeenkomsten te houden voor de leden. Ook vrijdagavond werd in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een zeer gezellige con tactavond gehouden, die uitstekend was bezocht en waarbij de stemming werd ver hoogd door een smaakvolle versiering en brandende kaarsen. De voorzitter, de heer M. J. Marcus, verheugde zich over de grote belangstel ling, maar nog meer over de gelukkige omstandigheid om in een wereld, waarin velen worden opgejaagd, in vrijheid ge zellige avonden te kunnen houden. En hij kon dit bovendien doen omdat er voor deze contact-wild-kienavond zeker een tweehonderd prijzen, bestaande uit ge vogelte, wild, taarten enz. beschikbaar wa ren, mede dank zij vele goede gevers. Een prettige bijkomstigheid noemde de heer Marcus het de baten van de contact avonden te kunnen aanwenden voor het speeltuinwerk en kinderbijeenkomsten. De financiële steun bleek overigens wel no dig, omdat in de Meerweidenspeeltuin aan nieuwe materialen f 1100,was geïnves teerd en „Schulpen" alleen voor een ver nield hek om de speeltuin f 1200,nodig had om dit te herstellen. Hij vertelde, dat men zich niet ontziet om het pas nieuwe hek alweer te beschadigen. Sprekende over de baldadigheid van de jeugd, die hij in Velsen-Noord minder achtte dan in IJmui den, deelde hij mede, dat thans inzake de baldadigheid van de jeugd in IJmond- verband een enquête zal worden gehou den. Men wil proberen bij voorkomen de ouders voor de vernieling door hun kin deren aansprakelijk te stellen, teneinde minder geld voor herstel nodig te hebben, wat dan aan de inrichting van de speel tuinen ten goede kan komen. Niettegenstaande vele moeilijkheden blij ven de speeltuinbesturen en hun helpers met liefde en genoegen voor de kinderen werken, wat thans culmineert in het jeugdclubwerk in „De Pan". Volgend jaar wordt er voor dit werk gerekend op meer leidsters en leiders, temeer daar ook het voornemen bestaat een mondorgelclub te stichten. Op 23 februari volgt een gezamen lijke uitvoering van toneelclub en ope retteclub voor de ouders. Na de opening was er direct aandacht voor de kienwedstrijden, die in een zeer prettige stemming verliepen, afgewisseld met grammofoonmuziek. De goochelaar Adrico, die zijn medewerking verleende, oogstte niet alleen veel succes met zijn magische kunsten, doch wist zijn gehoor ook als telepaat evenzeer te boeien. De bloemenveiling stond de gehele week in het teken van het kerstfeest. Er was een grote aanvoer van vele artikelen die de komende feestdagen een speciaal karakter geven. De bolbloemen speelden hierbij een grote rol, de korte rode kersttulpjes brach ten van 3 tot 7 cent per stuk op. De rode Krelage Triump ging tot 1,35 per bos en de Rose Copland tot 2,Voorts kwamen er nog enige soorten tulpen bij, wat er dus op wijst, dat men volgende week wel een ruimer aanvoer mag verwachten. Er zijn nog steeds volop chrysanten, waarvoor men tot 1,35 per bos betaalde. Hyacinten waren duur; er werd tot 43 cent per stuk betaald. De blauwe druifjes gingen bij een ruim aanbod tot 32 cent per bosje. Hulst met bes noteerde van ƒ1,25 tot 3,75 per kilo; sparrengroen ging vlot weg. Bij de potplanten haalden de witte cyclamen tot ruim twee gulden per stuk. ADVERTENTIE VOOB ïo* KEMMEHERLAAM 66 Zondag 23 december, maandag 24 decem ber, eerste en tweede kerstdag IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, zondag 23 december, 10 uur: ds. D. C. van Wijn gaarden; 17 uur: ds. D. C. van Wijn gaarden; maandag 24 december: 23 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, medewerking „Looft Den Heer"; eerste kerstdag 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden met me dewerking van kerkkoor; 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; tweede kerstdag, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, zangdienst. Christelijke Belangen, zondag 23 decem ber, 10 uur: de heer G. J. Kwakkel. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, zon dag 23 december 10 uur: ds. J. van den Berg, 19 uur: ds. J. de Vries, Heemstede; maandag 24 december 23 uur: ds. J. van den Berg, kerstnachtdienst; eerste kerst dag 10.30 uur: ds. J. van den Berg, 19 uur: ds. Joh. Bronsgeest. Geref. Kerk, Ichthuskerk, zondag 23 de cember, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeu wen; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens; eerste kerstdag 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen, 15 en 17 uur: ds. W. Dieper- sloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), zondag 23 december, 8.30 en 16.30 uur: ds. G. Ha- gens uit Schiebroek; eerste kerstdag 8.30 en 16 uur: prof. L. Doekes uit Kampen. Chr. Geref. Kerk, zondag 23 december, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog; eer ste kerstdag 10 en 16 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, zondag 23 december, 10 uur, Cultureel Gebouw; eerste kerstdag 10 uur: bijeenkomst, 19 uur: kerstfeest Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, zon dag 23 december, 10.30 uur: ds. J. P. Ja- cobszoon; eerste kerstdag 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon; tweede kerstdag 4.30 uur: kerstviering zondagsschool. Oud-Katholieke Kerk, zondag 23 decem ber, 8 uur: vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: vespers; maandag 24 december 19 uur: algemene voorbereiding; eerste kerstdag: 6 uur: nachtmis; 10 uur: Hoog mis; 19 uur: vespers; tweede kerstdag: 8 uur: vroegmis; 10 uur: Hoogmis. Don derdag 9.30 uur: Heilige dienst; vrijdag 9 uur: Heilige Dienst; zaterdag 19 uur: algemene voorbereiding. Baptistengemeente, zondag 23 december 10 uur: G. Planting uit Amsterdam. Leger des Heils, zondag 23 december, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 20 uur: Ver lossingssamenkomst. 12.15 uur: zondags school. Eerste kerstdag 6 uur: wijdings- dienst; 17 uur: kerstsamenkomst; tweede kerstdag 13 uur: jeugddemonstratie, 19.30 uur: kerstspel. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, Velserduinweg, zondag 23 december 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; maandag 24 december 23 uur: ds. J. H. W. Dickhout en ds. S. de Roest; eerste kerstdag 10 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, zondag 23 de cember, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot; e&rste kerstdag, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, zon dag 23 december 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp; eerste kerstdag 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, zondag 23 december 10 en 19 uur: J. J. van Capelleveen uit Ben- nekom; eerste kerstdag 10 uur: J. Kleijn Haneveld uit Bodegraven; tweede kerst dag 14 uur: J. Oosterwelder uit Amster dam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, zondag 23 december, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, zondag 23 december 10.15 uur: ds. J. A. Roskam; 24 december 20.15 uur: ds. J. A. Roskam (kerstnachtdienst); tweede kerstdag 10.15 uur: ds. J. A. Ros kam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, zon dag 23 december 10 uur: ds. L. Brink 18 uur: kerstfeest zondagsschool; maan dag 24 december 23 uur: kerstnachtdienst met medewerking van het kerkkoor; eer ste kerstdag 10.30 uur: ds. L. Brink met enkele solisten. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, zondag 23 december 10.30 uur: W. Ph. Leenman; maandag 24 december 23 uur: kerstnachtdienst, kerk koor, ds. H. P. Huisman; eerste kerstdag 10.30 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: W. Ph. Leenman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, zondag 23 de cember, 10 uur: de heer Dammuller uit Alkmaar; eerste kerstdag 10 uur: de heer Stevensma uit Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, zon dag 23 december, 10 uur: ds. S. de Roest van IJmuiden. Irenekapel, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan: 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, maan dag 24 december, 23 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 23 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, le kerstdag, 10 en 19 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 9 uur: vie. W. Leenman; 10.30 uur: ds. F. G. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer W. Rosie. 2e Kerstdag geen diensten. Geref. Kerk, Moensplein, zondag 23 de cember 10 en 17 uur: ds. C. Meyer, le kerstdag 10 en 17 uur: ds. C. Meyer, 2e kerstdag geen dienst. Vrqz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan zondag 23 december geen dienst, le kerstdag 10.15 uur: ds. Boers van Hoorn. 2e kerstdag geen dienst. Maranatha, zondag 23 december 9.30 uur: bidstond; 10 uur: de heer A. de Vries uit Den Helder; 11.45 uur: zondagsschool; 19 uur: kerstzangdienst; eerste kerstdag 10 uur: de heer C. Nieuwenhuysen uit Den Haag; 15.30 uur: kerstfeest zondags school in ,,'t Centrum", Koningstraat. Evang. Luth. Gemeente, zondag 23 de cember 19 uur: kerstwijdingsavond; eer ster kerstdag 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, zondag 23 december, 10 uur: Heiligingssamen komst; 12 uur: zondagsschool; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossings samenkomst. Alle samenkomsten staan o.l.v. le luitenante L. Benjamins, le kerstdag, geen opgave ontvangen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 23 december, 10 uur: ds. J. A. Eekhof; maandag 24 december, 23 uur: ds. J. A. Eekhof; le kerstdag, 10 uur: ds. J. A. Eekhof; 2e kerstdag, geen dienst. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, zondag 23 december, 10.30 uur: ds. B. Naessens; maandag 24 december, 21.45 uur: open deur kerst nachtdienst; le kerstdag, 10 uur: ds. B. Naessens, 2e kerstdag, geen dienst. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., zondag 23 december 9 uur: ds. Naessens van Heemskerk; eer ste kerstdag 9 uur: ds. Huisman van Velsen. Geref. Kerk, zondag 23 december, 10 en 17 uur: ds. C. Meijer van Beverwijk; eer ste kerstdag 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, zondag 23 december 10.30 uur: ds. A. G. van Wijk uit Alk maar, 19 uur: ds. D. ter Steege, kerk- zangdienst; maandag 24 december, Dorps kerk, 23 uur: Kerstpel in de nacht; eer ste kerstdag 9 uur: ds. D. ter Steege, medewerking Kapelkoor, 10.45 uur: ds. D. ter Steege, medewerking kwartet Me- lodia, 19 uur: geen dienst; tweede kerst dag: 10.30 uur: ds. mr. G. A. Alma uit Amsterdam-West. „De Toorts", zondag 23 december 9 uur: ds. J. C. Norel uit Beverwijk; met de kerstdagen geen diensten. Geref. Kerk, zondag 23 december 10 uur: ds. Van Arkel uit Haarlem, 17 uur: ds. J. C. W. M. de Kluis; eerste kerstdag, 10 uur: ds. J. C. W. M. de Kluis, 15 uur: bijzondere dienst ds. G. van Drunen, medewerking van zangkoor en A. Ver schoor, orgel, met kerstvariaties; tweede kerstdag 10 uur: ds. J. C. W. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) zondag 23 de cember 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Chr. Geref. Kerk, zondag 23 december 10 uur: ds. H. D. Biesma, 16 uur: ds. J. C. Maris; eerste kerstdag 10 uur: gemeen schappelijke dienst in Haarlem-Noord. IJMUIDEN-WEST: Oud-Katholieke zondagsschool, kerst feesten op donderdag 27 dec. om 15 uur voor de kleintjes en om 19 uur voor de groten in gebouw voor Christelijke Be langen aan het Enschedéplein. IJMUIDEN-OOST: Geref. Evang. zondagsschool, kerstfeesten op tweede kerstdag om 16 uur in het Gem. Vergaderlokaal aan de Abelen straat. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thyssenschool, 10 uur. Herv. zondagsschool, kerstfeesten op zon dag 23 dec. om 15 uur voor de kleintjes, om 19 uur voor de groten in de Goede Herderkerk. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", kerstfees ten tweede kerstdag, om 14.45 uur voor juniores en om 19 uur voor seniores in de Goede Herderkerk. ADVERTENTIE o CELSIUSSTRAAT 52 (achter Cultu- o o reel Gebouw) Tel. 4551 - IJmuiden O ZATERDAG 22 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man die te veel wist". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Koning der Manege". W.B. Theater, 20 uur: „Robin Hood", 't Centrum, 20 uur: Reclassering. Ver gadering. Openbare leeszaal, geopend van 1013 en 1517 uur; jeugdleeszaal, Zeestr. 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1418 u. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. ZONDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Jongens- ranch"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De man die te veel wist". Luxor Theater, 14.30 uur: „Het gouden zwaard"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Koning der Manege". W.B. Theater, 14.30 uur: „Montana Bell"; 16.30 en 20 uur: „Boete voor Liefde". MAANDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man die te veel wist". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Brigitte, het meisje van de Place Pigalle". W.B. Theater, 20 u.: „Boete voor Liefde". Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1820 uur; Jeugdleeszaal, Zeestr. 26, geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11