HONING IS MEER DAN EEN LEKKERNIJ hun woning is een dure in Engeland siti£ Nieuwe foto-visie breekt ook in Nederland baan Belgen houden van Empire NEDERLAND PRODUCEERT NIET GENOEG VOOR ONZE BEHOEFTEN Onze tuin- en kamerplanten Kerstsalon 1956 bewijst 7 DAR Plaatsbespreken voor kind geboren is De jasmijn met een wolk van geur - Ex-burgemeester van Boedapest naar Nederland Origineel van „Madonna Colonna" gevonden? Verdachte van meineed vrijgesproken Aftreden van burgemeester d'Ailly thans officieel Bont en haring naar Duitsland Examens ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 oor rouw KONINGIN werkster. andere terecht in hoog aanzien staande voedingsmiddelen: sinaasappelen 360, appelen 482, melk 610, eieren 1373 of bruine bonen 2775. WE MOGEN nu wel door de natuur lopen met het air van de bezitter, ons verlustigen in de kleurenpracht van de bloemen en de zoete geuren diep op snuiven, maar daarmee matigen we ons eigenlijk iets te veel aan. Die kleuren en geuren zijn in principe helemaal niet voor ons bestemd. Zij dienen in hoofd zaak om een speciaal soort insecten te lokken, de bijen, die voor de bestuiving, dus het voortbestaan van bloemen en planten zorgen. Hetzelfde geldt voor de honing, dat kostelijke produkt, ons door de bijen geschonken. Deze altijd nijvere diertjes produceren de honing namelijk ook niet voor ons, maar voor zichzelf. Het is hun najaars- en wintervoorraad. De imker, die na de zomer de korf ledigt, weet dit echter. Hij berooft weliswaar de bevolking van het zuinig opgespaarde voedsel, maar geeft in ruil daarvoor voldoende suikerstroop om die bijen te laten overwinteren. Nederland produ ceert bij lange na niet genoeg honing voor onze vele be hoeften, zodat er een aanvulling uit andere landen no dig is. Ons klimaat deugt er niet voor; wij hebben te wei nig zon, er zijn te veel regendagen en dientengevolge ont breekt het ons aan de nodige bloemen. Hoe groot onze behoeften wel zijn, valt niet precies te zeggen. Wij krijgen er echter enig in zicht in, als we be denken, dat er niet alleen honing op de boterham wordt gesmeerd, maar ook in aanzienlijke mate wordt verwerkt in schoonheidsmiddelen, in koek en in pharmaceutische artikelen, zoals hoest- dranken. En met deze vermelding geven we slechts een onvolledig beeld van de vele toepassingen. Door gebrek aan voldoende productie terrein worden bijen uit onze omgeving 's zomers op vrachtwagens naar veraf gelegen gebieden, bijvoorbeeld naar de koolzaadvelden van de Wieringermeer gebracht. Op hun tijdelijke basis zijn deze insecten gauw genoeg gewend: zij verdwalen niet, hoewel zij zich toch wel tweeëneenhalve kilometer van hun volk af bewegen, op zoek naar bloe men, waaruit zij de honing kunnen puren. Alvorens over honing verder te pra ten, dienen we eigenlijk eerst te weten wat deze zoete stof is. De nectar, die zich in vele bloemen bevindt en onder gunstige weersomstandigheden in kleine druppeltjes vrijkomt, wordt door de bijen verzameld. Reeds op de thuisreis worden de in de nectar aanwezige sa mengestelde suikers al omgezet in enkelvoudige suikers. Wanneer deze zo genaamde geïnverteerde nectar in de raten arriveert, is het vochtgehalte nog te hoog, zodat er een verdamping moet plaats vinden. Dit proces wordt be vorderd door de constante, hoge tempe ratuur in de bijenwoning. De ingedamp te, geïnverteerde nectar is honing. Er bestaan heel wat onderlinge ver schillen in smaak, reuk, kleur en ver schijningsvorm. De kleur, bijvoorbeeld, kan variëren van waterwit tot zeer donker, bijna zwart. Er komt een grote dosis vakkennis aan te pas om de di verse soorten te herkennen en af te zonderen. Al naar de oorsprong van het produkt wordt onderscheid ge maakt in bloemen-, klaver-, heide-, lindebloesem- en boekweithoning en dan noemen we nog alleen maar de in Ne derland gangbare variaties. Heide- en boekweithoning ziet er donkerder uit en zijn sterker van smaak, vandaar, dat kinderen de voorkeur geven aan de wat mildere klaverhoning. Wat in de winkels als zuivere honing wordt verkocht, is inderdaad het na- tuurprodukt. De Keuringsdienst voor Waren ziet er trouwens op toe, dat hiermee niet wordt geknoeid. Wel be staan er natuurlijk kwaliteitsverschil len, zoals er ook goedkopere en duur dere sigaren bestaan, al zijn beide soorten van tabak vervaardigd. Het is dan ook niet te verwonderen dat het uitstekend is voor opgroeiende kinderen en dat mensen, die zware spierarbeid moeten verrichten, bij ho ning baat vinden om vermoeidheid tegen te gaan. Het diëet van talrijke atleten, die hebben deelgenomen aan de Olympische Spelen, bevat vlak voor de start honing en sinaasappelsap een ideale combinatie, omdat beide stoffen energiewekkend en spierkracht- bevorderend zijn. Honing wordt direct in het bloed opgenomen en neem hiervan speciale nota, dames! men wordt er niet dik van, zoals van suiker. Behalve atleten, hebben ook Alpinis ten belangstelling voor de voedende en opwekkende kwaliteiten van honing. En zelfs dieren profiteren ervan: de lief hebber van postduiven weet allang, dat zijn vogels een groter uithoudingsver mogen krijgen, als zij wat van deze zoete stof gebruiken, vooral voor lange afstandsvluchten. Nu nog even iets over de manier van winning door de imker. Mooie blanke honing blijft in de raat en heet dan ook raathoning. Is de raat niet zo blank, dan laat men deze in een centrifuge rondslingeren (de zogenaamde slinger honing) of men perst hem uit (pers honing) dan wel hij wordt stukgewre- ven en door een zeef gewerkt (lek- honing). Het produkt moet altijd nog van aanwezige wasdeeltjes worden ge zuiverd en daarna wordt het via ma chines in potten overgebracht. Intussen hebben we maar weinig kunnen vertellen over de fascinerende geraffineerde bijenmaatschappij. Wie er zich in verdiept, staat versteld van deze economisch zo voortreffelijk werkende samenleving. In het voorjaar, wanneer de bijen weer volop actief zijn, hopen we op dit onderwerp terug te komen. Tineke Raat Een interieur van een Engelse klas. HONING HEEFT DIVERSE voor treffelijke eigenschappen, maar wan neer in sommige kringen beweerd wordt, dat hij bijvoorbeeld zo goed is ter bestrijding van rheuma, hartkwalen en dergelijke, dan kunt u dat gerust met een korreltje zout nemen. Dat is kwakzalverij. Men moet reëel blijven: honing doet geen wonderen. Maar ook wanneer dit produkt niet als middel tegen alle kwalen wordt beschouwd, blijft er nog voldoende over om een krachtig pleidooi voor een groter ge bruik te houden. De voedingswaarde is zeer hoog. In calorieën uitgedrukt is deze waarde 3216 en als dit cijfer u op zichzelf niets zegt, stel het dan maar eens tegenover (Van onze correspondente in Londen) Onze bridgemidclag is in het water gevallen, door de nieuwe schoolgeld regeling Inplaats van haar part ner bij een twee-klaverbod te steunen, begon mijn buurvrouw plotseling te praten over de nieuwe schoolgeld regeling, die van 200.— op 250.— gebracht was. „Waar moet dat heen," zuchtte ze, „hoe kunnen we onze kinderen nog een behoorlijke opvoeding geven?" „De uniformen worden ook weer duurder", viel direct een der anderen in. Van bridgen kwam niets meer, en ik kon het mijn vriendinnen niet kwa lijk nemen, dat ze haar hart eens wil den luchten. Ik heb met hen te doen. Schoolgaande kinderen zijn vooral in Engeland een kostbare geschiedenis. 250 per kwartaal behoort nog tot de lage schoolgelden voor een particuliere school. Oude en beroemde scholen vragen be dragen van ƒ800 tot ƒ1000 per kwartaal. Uiterlijk leveren die oude scholen zeer zeker een prachtig gezicht op. Meestal liggen ze in grote tuinen, omgeven door De honing gaat in de potten. (Van onze correspondent in Brussel) Meer dan ooit voelt men in de winter dat het eigen huis een kasteel is, of je nu Engelse of Nederlandse bent. Of Bel gische. Voor een Belgische betekent haar huis nog veel meer dan voor een Neder landse het afgesloten wereldje, waar niemand zonder uitdrukkelijke toestem ming een blik in mag werpen. Vroeger heb ik het al eens een keer erover gehad dat de Belgen zo formeel zijn. Dat hier iedereen, als hij een bezoek wil brengen, dat minstens weken van tevoren moet afspreken, zodat het eigenlijke bezoek iets plechtigs met allerbeste japonnen en dure dineetjes wordt. Een ander facet hiervan is de zoge naamde „rolluikenwoede" zoals ik het altijd noem. In België zakt bij het eerste schemeren een zwaar rolluik voor alle ramen, tot op de vierde verdieping. Als men eindelijk doorgedrongen is tot het heiligdom, wat krijgt men dan te zien? Is het verschillend van Nederland? Tot op zekere hoogte wel. Zo zijn muur kasten in België onbekend. Eén van de opvallendste dingen in een Belgisch in terieur is het aantal kasten. Het Bel gische gezin uit de middenklasse houdt van (namaak) gothische meubels. Lang zamerhand begint de laatste drie jaar het moderne meubel in België door te dringen. Eigenlijk te laat, zoals de Bel gische meubelfabrikanten hebben onder vonden. Want België had voor de oorlog een bloeiende meubelindustrie, die veel ex porteerde. Doordat men al te veel aan de namaakgotiek en de gebloemde cra- pauds bleef hangen, is er een' zware crisis ontstaan in dit bedrijf, die men met grote moeite heeft kunnen overwin nen. Hoewel België een grote meubelindu strie heeft, worden er toch nog steeds veel moderne meubels geïmporteerd. De Belg besteedt meestal meer geld aan zijn meubels dan de Nederlander, wat zowel uit de hogere levensstandaard, als uit grotere woonruimte voortvloeit. En die namaakgotiek is heus niet goedkoop. Men vindt er naast de afschuwelijkste protserige crapaud-gotiek, geraffineerd moderne interieurs. Favoriet is empire. Bij antiquairs vindt men driekwart em pire. Ik moet zeggen dat ik het heel mooi vind. Het hoort bij de Franse stijl volle élégance. Philadelphus coronarius pleegt men ook wel de echte boerenjasmijn te noemen. De mooie witte bloemen verspreiden een wolk van geur. Deze struik kan een flinke hoogte en omvang bereiken en daarom moet men er voldoende ruimte voor be schikbaar hebben. Op de duur kan de struik wel zo hoog opgroeien dat er ook gesnoeid moet worden; trouwens hij komt dan ook veel te dicht in het hout te zitten. Over het algemeen snoeit men dan in de winter, doch men kan dat veel beter di rect na de bloei in de voorzomer doen; dan ziet men precies welke takken in hun geheel gemist kunnen worden. Mocht deze eeuwenoude bomen. Maar de school lokalen zijn donker en de trappen uit gesleten door al die duizenden kinder voetjes. Het verwarmingssysteem, dat bijna net zo oud is als het gebouw zelf, noodzaakt de leerlingen hun winterjas sen aan te houden als de winter wat koud uitvalt. Het eerste wat opvalt, als men zo'n schoollokaal binnenkomt, zijn de vro lijke kleuren van de uniformen van de kinderen. De „meester" heeft altijd een zwarte toga over zijn pak aan, en als hij zich naar buiten begeeft, ook nog een vierkante steek op. De uniformen moeten bij een speciale kleermaker of schoolwinkel besteld worden. Een Hollandse vriendin van mij, die handig met de naald is, heeft zelf eens zo'n schooljasje gemaakt. Om dat de kleur toevallig bruin was, had ze geen last met kopen van de stof. Andere 'kleuren dan bruin en zwart zijn niet zo gemakkelijk te krijgen, om dat de fabrieken deze stoffen alleen aan schoolwinkels leveren. Toen het jasje klaar was, zag het er keurig uit, maar zij kreeg van het hoofd der school al gauw een beleefd briefje „of ze het jasje maar wilde bestellen bij die en die kleermaker." Kortgeleden werd een onderwijzeres door de rechter vrijgesproken, nadat ze door de verontwaardigde ouders was aangeklaagd, omdat ze alle 36 leerlingen een pak slaag had gegeven. Natuurlijk had dat een stroom van ingezonden brieven ten gevolge. Zelfs veldmaar schalk Montgomery gaf zijn mening weer. Het opgroeiend geslacht, aldus zijn oordeel, kan slechts baat vinden bij een, met mate toegebrachte lichamelijke tuchtiging en Monty wist zich daarbij verzekerd van een grote aanhang, spe ciaal onder de leerkrachten. Niet alleen de uniformen en de school- rekeningen maken het verschil uit tus sen de Nederlandse en Engelse scholen. Het grootste verschil ligt in het gemis aan een vast leerprogramma. Elk hoofd van een school maakt zelf uit wat er op zijn (haar) school onderwezen zal worden. Een voorbeeld hiervan maakte ik van de zomer mee, toen mijn buurmeisje en ik samen naar Londen gingen om een geschiedenisboek te zoeken, dat we in ons dorp niet konden krijgen. Wij heb ben toen alle bekende tweedehands boekwinkels afgelopen, echter zonder resultaat. Ik wilde er toch eens het mijne van weten en besloot naar het kantoor van Central Education te gaan. Dit hoofd kantoor voor onderwijszaken moest mij toch zeker kunnen helpen. Tot mijn grote verbazing vernam ik daar dat het boek reeds 35 jaar niet meer herdrukt werd. Wij kunnen er niets aan doen. Sommige scholen gebruiken deze oude boeken. Terwijl we maar weer onver- richterzake naar huis gingen, probeerde - ml De boerenjasmijn boerenjasmijn voor uw'kleine tuin te veel ruimte in beslag nemen, dan zijn er ook nog wel andere mogelijkheden: Philadel phus Belle Etoile wordt niet veel hoger dan anderhalve meter met mooie enkele klokvormige witte bloemen. Wie iets in het gevulde genre wenst kan beter een Virginal bestellen; Philadelphus virginal bloeit met schone dubbele bloemen en wordt niet veel hoger dan ongeveer twee meter. Dame Blanche wordt weer niet ho ger dan ongeveer één meter en heeft zeer grote bloemen. U ziet ook in het sortiment van de geurende jasmijn is keus genoeg het is echt iets voor uw tuin. G. Krorndijk mijn buurmeisje uit te leggen: Ziet u, mijn onderwijzeres is al erg oud en ze heeft deze boeken zelf ook tijdens haar studie gebruikt. Nu is ze er zó aan ge wend en ze kent ze zó goed, dat ze hieruit het liefst les geeft. Nu heeft ze zelf 20 exemplaren van deze boeken, die ze uitdeelt vóór de les aanvangt, en nu vallen ze uit elkaar van ouderdom. We moeten zélf maar zo'n boek zoeken. Haar ouders hebben na het horen van dit verhaal maar besloten hun dochter op een andere school te doen.als het hun tenminste lukt een plaats op een andere school te krijgen, want ondanks de hoge schoolbedragen zijn er nog steeds particuliere scholen te weinig. Het behoort niet tot de uitzonderingen als ouders bij de geboorte van hun kind reeds een plaats bespreken, en het ge beurt zelfs wel, dat zo'n plaats vóór de geboorte besproken wordt, waarvoor dan een bedrag betaald wordt van 50 tot 500, naar gelang van de beroemd heid van de school. Het is een dure geschiedenis schoolgaande kinderen in Engeland te hebben, daarvan kunnen onze Nederlandse collega's meepraten. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ev\t> roct .urn»»*1. C V' de"*»' li"»»', e, ""dé W'1"* Ó0SlV efV\nl* V\oo Handelsver. A. J. ten Ooesschate Zwolle De vroegere burgemeester van Boeda pest ing. Josef Koevago brengt op uitnodi ging van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Internationale Bond van Steden en gemeenten op 28 en 29 decem ber een bezoek aan Nederland. De heer Koevago is in de jaren 1945 tot 1947 burgemeester van Boedapest geweest, heeft daarna geruime tijd in gevangenissen en concentratiekampen doorgebracht en was tijdens het kortstondige bestaan der regering-Nagy in begin november van dit jaar wederom burgemeester van Boeda pest. Na 4 november heeft hij kans gezien naar Oostenrijk te vluchten. Hij zal in Ne derland met de Internationale Bond van Steden en Gemeenten, die in Den Haag ge vestigd is, besprekingen voeren over de internationale hulpverlening aan Honga rije en de Hongaarse vluchtelingen. LECCE, Italië. (U.P.). In kringen van Italiaanse kunstkenners is grote belangstel ling ontstaan voor de ontdekking door een Italiaans priester. Tijdens het celebreren van een H. Mis in de Fransiskaner kerk in Copertino zag hij boven zijn hoofd een afge bladderd schilderij. Toen hij later ging kij ken ontdekte hij, tot zijn grote verbazing, dat het een origineel was van de Madonna Co lonna. de maagd Maria met het kindje Jezus op schoot. Het origineel was een schilderij uit de zestiende eeuw. De priester, zelf een kunstkenner, identificeerde het schilderij spoedig als de echte Rafaël uit de zestiende eeuw. Italiaanse kunstkenne-s stellen een onderzoek in. Op het ogenblik durft m.n nog niet zeker te zeggen, dat het origineel ont dekt is, maar men veronderstelt dit wel. Het peil van de fotografie in Nederland - wij hebben het al vele malen kunnen constateren - is in de laatste jaren gesta dig omhooggegaan. Dat deze tendenz aan houdt, kan men het beste constateren op de jaarlijkse Kerstsalon van de Amster damse Amateurfotografenvereniging, die een overzicht geeft van de beste prestaties van onze vaderlandse beroeps- en ama teurfotografen. Thans is in het Amster damse Arti de achttiende Kerstsalon-in- successie geopend en het is verheugend te kunnen vaststellen dat het gros van de daar geëxposeerde fotografische werk stukken - ruim driehonderd in getal! - in iedere internationale „salon" een voortref felijke indruk zou maken. Onder de meer dan honderdvijftig exposanten zijn na tuurlijk vele gerenomeerde „kunstfotogra fen" als Steef Zoetmulder, F. Lemaire, de Haarlemmer Johs. Scholten en dergelijken, maar men treft er ook vele onbekende namen van amateurs en jonge vakmensen aan, wier werk in vele gevallen kwali tatief nauwelijks van dat der „grootmees ters" te onderscheiden is. Dikwijls zijn het zelfs juist deze jonge nieuwlichters, die door een revolutionaire visie op hun on derwerp of door andere pogingen om van het fotografisch conformisme af te wij ken, zich van het werk der oude garde onderscheiden. Trouwens, ook onder deze laatsten treft men er steeds meer aan die ijverig expe rimenteren om nieuwe en verrassende fotografische effecten te bereiken, hetgeen voor de hand ligt, wanneer men zoals zij, op het gebied van de conventionele foto grafie reeds hei toppunt der mogelijkheden bereikt heeft. In vrijwel alle landen is overigens dezelfde tendenz tot vernieu wing van de fotografische smaak en in zichten merkbaar - en al zijn vele van de daaruit voortkomende experimentele eind- produkten vaak meer curieus dan mooi, toch moet het die kant uit, wil de licht beeldkunst niet verstarren tot een einde loze herhaling van gepolijste genrestukjes en technisch perfectionisme, dat op den duur in saaiheid verzanden moet. Een frisse, originele kijk op de wereld en op de mensen, dat is wat de waarlijk moderne fotografie met alle middelen poogt te be reiken. Ook op de Kerstsalon 1956 ziin daarvan treffende voorbeelden te zien. Het verschil tussen een vervelende plaat en een boeien de foto is daarbij soms niet meer dan een afwijkend formaat. Zo hangt daar een clo- se-üp van een vioolspeler, welke zijn voor naamste bekoring dankt, aan de smalle hoge „Aussrhnitt" van het beeld, die de li.inwerking krachtig ondersteunt en tevens bewerkt, dat de vergroting tussen haar zusters in het geiikte 40 x 50 formaat on weerstaanbaar alle aandacht opeist. Andere fotografen zoeken het meer in abstracties of pseudo-abstracties. zoals de amateur, die met een paar wijnglazen, een snoer kinderkralen en een glasplaat won derlijke ritmische figuren van licht- en lijnenspel schept, waarin de requisieten niet meer als voorwerpen, doch uitsluitend als vormnatronen fungeren. De bijzondere donkere kamertechnieken zoals solarisatie (gehele of gedeelteliike omkering der toon- waarden). reliëfdruk en combinatiedruk- ken ziin ditmaal snaarzaam vertegenwoor digd. Ook langs deze weg zijn vele intri gerende effecten te bereiken, maar in ons land ziin deze technieken voor de meeste amateurs nog terra incognita. De conventionele Natuurlijk vindt men in deze salon naast De dichteres Inge Tielman, een portret uit de bekroonde inzending van de Haagse fotograaf F. Beck jr. de experimentelen ook vele representan ten van de fotografische conventie. Een van hen, de Hagenaar F. Beck jr., kreeg voor zijn prachtige portret van de dichte res Inge Tielman - driemaal levensgroot! - zelfs de hoogste onderscheiding: de zilve ren A.A.F.V.-bokaal. Maar dat is dan ook een formidabele plaat, sterk en eerlijk in zijn strakke compositie en fabelachtig- knap van verlichting. Wat zullen we u nog meer vertellen van deze Kerstsalon met zijn driehonderd inzendingen in zwart-wit en in kleuren(dia's). Alle technieken en alle opvattingen vindt men er bijeen, de table- top, het sfeervolle landschap, de macro fotografie en de actie, de „sociale" repor tage, de humor en het fotografische melo drama. Foto's met en zonder kunstzinnige pretenties, verfijnd of brutaal. Landschap en stilleven raken op de achtergrond, het menselijke element en de dynamiek over heersen in vrijwel alle opnamen. Vreemd alleen, dat de nieuwe ultrasnelle films nog zo wenig uitgebuit worden: uitgesproken slecht licht- en slecht weerfotografie wor den in ons land blijkbaar nog slechts spaarzaam beoefend, hoewel ons klimaat zich daar toch bij uitstek toe leent! Bij de uitgekozen foto's is ook werk van verschillende Haarlemse beroepsfotografen en amateurs, onder anderen van A. van Dijk, Herbert Friemèl, D. de Gelder jr., H. de Kort, Johs. Scholten en dr. W. Kruyt. Laatstgenoemde verwierf met zijn zeer fraaie kleurendia's van vlinders en vogels een bronzen B.N.A.F.V.-medaille. De Kerstsalon is te bezichtigen tot en met dinsdag 1 januari dagelijks van 13 en 15 uur. Op bepaalde dagen is zij ook 's mor gens en/of 's avonds geopend. Rondleidin gen worden 's avonds om 19.30, des zater dags en zondags om drie uur n.m. gehou den. Om negen uur 's avonds worden de kleurendia's geprojecteerd. C. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de rechtbank vrijspraak bevestigd in de zaak tegen de 54-jarige koopman Gerard H. uit Arnhem die ervan werd verdacht in de zaak van de „verbran de oude meesters" een meineed te hebben gepleegd. De procureur-generaal had tegen H. een gevangenisstraf van twee jaar gerequi- reerd. In eerste aanleg was de eis drie ja ren geweest. H., die als tussenpersoon bij de transactie van „Oude Meesters" voor een onbekende Duitser optrad, heeft steeds ge weigerd de naam van deze koper te noe men, omdat deze dan in moeilijkheden zou komen. Hij handhaafde ook voor het hof zijn vroegere, onder ede afgelegde, verkla ringen. Bij Koninklijk Besluit van 18 december no. 6 is aan mr. Arn. J. d'Ailly op zijn ver zoek met ingang van 1 januari 1957 eervol ontslag verleend als burgemeester van Am sterdam met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten als zodanig bewezen. De Westduitse autoriteiten hebben toe stemming verleend tot invoer uit Nederland van vellen voor bontwerkers ter waarde van 3 miljoen DM en gezouten haring ter waar de van 1,2 miljioen DM. (DPA) Duitse oplichter veroordeeld E rechtbank in Essen heeft de 46-iarige Walter Kahmann, die op 30 april van dit jaar in Gelsenkirchen de Nederlandse diamant handelaar Josef Kars diamanten tot een waarde van f 90.000 heeft ontstolen, tot een gevangenisstraf van drie jaar veroordeeld. Slechts een deel van de buit is achter haald. Delft. Gepromoveerd'tot doctor in de tech nische wetenschap op een proefschrift, getiteld „Theorie en toepassingen van titra ties volgens de methode van het „dead stop eindpunt" ir. H. L. Kies. Deze promotie ge schiedde met lof. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Geslaagd voor het kandidaatsexamen Ned. recht J. Ch. Poll, Zandvoort. Speelclubeigenaar contra de staat. De president van de rechtbank te 's Gravenhage zal het korte geding dat de eigenaar J. M. van een speelclub op het omstreden gebied te Baarle Nassau tegen de Staat der Neder landen aanhangig heeft gemaakt, op 15 januari 's morgens om tien uur behandelen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3