„Arend Reijm" Visserij-varia Voetbal in Kennemerland Kennemer antaarn Geef ons een huis beverwijk Toe dan toch Niet ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 A dembenemend Romantiek Engels avontuur Sprookje Terugkomst G. Weller, 25 jaar bij het P.E.N., gehuldigd Botsing bij Bremerhafen f Kat in blik Ter overstemming Kist T eistering Medische verzorging tijdens het weekeinde 9 „De bestorming van de Alamo" (Tha lia theater, vrijdag tot en met zondag) Als voorproefje van het kerstprogramma geeft Thal-ia een groots opgezette kleuren film „The last command*', die weinig met vrede op aarde te maken heeft, maar wel licht in bepaalde mensen toch wel een wel behagen kan scheppen. Het is een avontu renverhaal van het zuiverste water, geba seerd op een romantisch verhaal uit de dertiger jaren van de vorige eeuw, toen het in Texas blijkbaar een ongeregelde boel was. Jim Bowie, een rol, die door Sterling Hay den met de borst vooruit wordt ver tolkt, komt bij zijn terugkeer in de stad Anahuac terecht in een warwinkel van verwikkelingen, waaraan revolutieplannen ten grondslag liggen en als het eenmaal zover is, dat de opstand uitbreekt, krijgt de regisseur de kans te laten zien, dat al het geld, dat ongetwijfeld in deze kleurige rolprent gestoken werd, niet geheel om niet werd uitgegeven. „Serenade" (Tha- 1 i a, maandag en de beide kerstdagen). Om de wille van een aantal bekende ope ra-fragmenten uit Othello, La Bohème en La Traviata, d:e de zoetgevooisde Tv .- rio Lanza met zoveel overgave weet te zin gen, heeft men een film geconstrueerd, waarin deze Mario zijn temperament niet alleen in zestien lie deren kan uitleven, maar tevens in een romance met de be koorlijke Joan Fon taine. Het begint heel mooi in een wijn gaard, waar een ar beider de druiven krent en doet wat des wijngaardeniers is, terwijl hij over een fraaie stem beschikt. Dat duurt uiteraard niet lang, want zulke gaardeniers worden altoos ontdekt en deze Damon Vincenti gaat eveneens een gloedvolle moet. Al zingend. Maar hij wordt verliefd op de fraaie Kendall Hale, een juffrouw met meer temperament dan verantwoordelijk heidsgevoel, komt geheel onder haar ban en moet vlak voor zijn -eerste optreden in Othello merken, dat zij hem bedriegt met een beeldhouwer. Al dat leed wordt er dan uitgezongen en iedereen heeft diep medelijden met de ge desillusioneerde Damon, die naar Mexico reist, ziek wordt en verpleegd door de even eens zeer fraaie Sarita Montiel, nu heel wat beter terecht komt dan eerder in het harde Amerika. Ge voelt wel waar dat heengaat. Eer het er is, wordt er vrijwat afgezongen en voor degenen, die van Mario Lanza houden zal het best te genieten zijn. Sterling Hayden, de held uit „De bestorming van Alamo". namelijk veel ophef van gemaakt. Dit is ze vast wel waard; „Brigitte, het meisje van Place Pigalle" niet. N. „Robin Hood" (W.B., vrijdag en zater dag) Deze oudgediende, een gegaran deerd succesnummer uit de Engelse pro- duktie, neemt het avontuurlijke leven van de vrijbuiter Robin Hood uit de wilde jaren van Richard Leeuwenharts regering op de korrel. Little John en Pater Tuck flaneren opgewekt door dit kostbaar gemonteerde verhaal, dat telkens weer boeit om zijn voortreffelijke mise-en-scène en als zoda nig nog jarenlang genietbaar zal blijven. „Tarzan in de woestijn" (W.B., beide Kerstdagen) is het bekende gegeven van Tarzan, die nü eens niet de jungle gebruikt voor zijn jongensachtige avonturen, maar zich in de woestijn ophoudt, waar eveneens lianen schijnen te kunnen voorkomen en de jonge Chimpansee en het mooie meisje zich wonderwel op hun gemak blijken te be vinden. toekomst tege- Mario Lanza en Sarita Montiel, samen in „Serenade". „Met een kwartje de wereld rond" (L u x o r theater, kerstmatinees, dinsdag en woensdag) In deze oude film van Fer- nandel kan men de grote acteur zien als de erfgenaam van enkele miljoenen, die hij alleen zal krijgen als hij een reis om de wereld binnen 100 dagen volbrengt met niet meer dan een kwartje op zak. Tijdens die reis komt hij in de meest groteske situaties, waarvan de grootste ongetwijfeld die is, waarin Fernandel op de elektrische stoel terechtgesteld zal gaan worden en hij zelf meent dat het een film opname voor Hollywood is. Hoe oud de film ook. is, wij kunnen hem van harte aanbevelen om zijn ronde humor en het grote acteren van Fernandel. N. „Hans en Grietje" (Thalia, Tweede Kerstdag, matinée). Voor een uitje met de kinderen op Tweede Kerstdag is Thalia een uitstekend oord, want daar komt Hum- perdincks versie van „Hans en Grietje" terug, een alleraardigste poppenfilm, ge baseerd op de gelijknamige opera. „Brigitte, het meisje van Place Pigalle" (L u x o r t h e a te r) maandag en donder dag. Brigitte Bardot is inderdaad een rak ker van een meid, maar de film is te dui delijk alleen daarom gemaakt, dat men er veel genoegen aan kan beleven. Het is een Amerikaans aandoend geval geworden, waarin heel veel met heel veel vaart ge beurt en waarin geen enkele situatie op de andere mag lijken. Kortom: anderhalf uur amusement, volgepropt met gebeurte nissen. Een voormalige valse munter, die nu als bareigenaar een wel door de politie getole reerd bestaan leidt, wordt ten onrechte verdacht van nieuwe gevallen van geldver- valsing, maar hij ontvlucht hoe brand schoon ook toch de politie, omdat hech tenis aan zijn lief dochtertje (Brigitte Bar- doe) zou doen uitkomen, dat hij geen grand seigneur is, maar bareigenaar. Het meisje, dat op een dure kostschool tot grande da me wordt opgevoed, wordt door een vriend van de voortvluchtige in huis genomen. Die vriend staat op het punt te trouwen. Op deze twee misverstanden is de film ge bouwd: een gevluchte, die niets te vrezen heeft, en een aanstaand getrouwd man met een mooi meisje in zijn huis. Met een ge weldige vechtpartij a l'Americaine eindigt de film, een vechtpartij, die echter zo uit gesponnen en doorgeslagen is en uitgebuit, dat het er toch weer Frans bij toegaat. Place Pigalle komt in de film slechts terloops voor; in de naam dus alleen als twijfelachtig aantrekkingsmiddel. Men kan aan de film wat uitwendig plezier beleven en dan na afloop zeggen: „Ik heb Brigitte Bardot gezien". Daar wordt tegenwoordig „De terugkeer van Lemray Caution" (Kennemer Theater, beide kerst dagen). De korte, knapperige dialogen, waarom de Eddy Constantine-films terecht bekend zijn geworden en bijzonder geniet baar zijn ook voor hen, die zich anders af wenden van dit genre, vieren hoogtij in dit heerlijke verhaal van de detective, die zich met lenig gemak door allerlei nare situaties weet heen te slingeren en daarbij een serie aardige dames op zijn pad ontmoette, die hem evenmin moeite berokkenen als de verwikkelingen zijns weegs. „De man die teveel wist" (Kennemer theater, vrijdag tot en met maandag) In het kort gezegd komt het verhaal erop neer, dat een Amerikaans dokter, die met zijn vrouw en zoontje enige dagen in Marokko op vakantie is, wordt betrokken in een spionage-affaire, die resulteert in de moordaanslag op een diplomaat. De dokter raakt op de hoogte van de moord aanslag. De moordenaars in spe leggen hem echter het zwijgen op door zijn zoontje te ontvoeren, die in Londen wordt gevangen gehouden. Dokter en ega reizen het kind achterna en proberen het te bevrijden. Vele pogingen om het kind te redden uit handen van de bende mislukken. Het echtpaar doet echter een laatste vertwijfelde poging, het kind te bevrijden. De dokters vrouw, vroe ger een gevierde actrice, zingt een liedje, dat het knaapje móét erkennen en inder daad: de jongen hoort het. De afloop laat zich makkelijk raden, al gaat ook die nog met de nodige complicaties gepaard, maar ouders en kind worden herenigd. Opzette lijk hebben wij u niet al teveel verteld om niet de spanning weg te nemen, die de voornaamste troef van Hitchcocks film deskundigheid is. Evenwichtig moge „De man die teveel wist" dan niet zijn, het begin niet geheel verklaard en daardoor zwak, er is film, beeldverhaal uitgekom.n. James Stewart en Doris Day spelen er de voornaamste rollen in. Hitchcock - alleen al door zijn regie van Doris Day - de hoofdrol. Vrijdagmorgen is de heer C. Weller, tech nisch opzichter-B, wonende Wijkeroogstraat 104 te Velsen-Noord, door de directie van het P.E.N. te Bloemendaal ontvangen in ver band met zijn zilveren jubileum bij dit be drijf. Hij werd gefeliciteerd door de directeur, ir. J. den Boesterd, die hem tevens de gebruike lijke gratificatie overhandigde. Van het Pro vinciaal Bestuur was er een bloemenhulde. Vrijdagmiddag recipieerde de jubilaris te zijnen huize, waar hij gecomplimenteerd werd namens de jubileumcommissie door de heer M. O. W. van Geytenbeek. Het Amerikaanse vrachtschip „Leslie Lykes" (7607 ton) en het Noorse vracht schip „Sunoak" (8590 ton) zijn vanmorgen in de mist van de Noordzee ter hoogte van Bremerhafen met elkaar in botsing geko men. Aan boord van de Amerikaan brak brand uit, maar het vuur werd spoedig ge blust. Prijzen van vrijdag. Gr. tong 4,504,00; grm. tong 4,103,60; kim. tong 4,003,60; kl. tong I 4,404,00; kl. tong II 3,503,20; tarbot I 3,903,10, per kg. Gr. schol 4936; grm. schol 40—36; kim. schol 4637; kl. schol I 53—49; kl. schol II 62—29; schar 32—15; bot 3620; v. haring 2215; wijting 3620, per 50 kg. Gr. kabeljauw 280216, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 180 kisten tong en tarbot, 260 kisten schol, 140 kisten schar, 40 kisten bot, 3965 kisten haring, 10 kisten wijting, 5 kisten kabeljauw en gul, 200 kis ten diversen. Totaal 4800 kisten. Besommingen van vrijdag. VL 27 f 17.500; VL 7 f 11.500; KW 122 f 17.800; KW 87 f22.600; KW 125 f 5030; KW 126 f3100; KW 70 2820: KW 92 f1070; KW 35 f470; KW 160 f 3620; KW 20 f2290; KW 165 f4260; KW 94 f2190; KW 71 f220; KW 128 f120; TX 14 f3960; WR 50 f3850; WR 39 f4300; IJM 3-1 f2700; KW 77 f1740. Zondag beginnen de meeste clubs aan de tweede helft der competitie. De strjjd om de begeerde punten zal nu nog spannender worden dan h(j al was, immers de eindspurt nadert en het zal dus zaak worden lang zamerhand een positie in te nemen, die het mogelijk maakt met succes een aanval op de bovenste plaats te doen of een uitval te ondernemen, die er toe leidt, dat nog juist de onderste plaats ontlopen wordt. In 3 A komen de leiders de Alkm. Boys bij ADO op bezoek. De Alkmaarders zijn dit seizoen aardig op dreef, maar het pun ten verzamelen in uitwedstrijden is niet hun sterkste zijde, waarmede we maar zeggen willen, dat het best zou kunnen gebeuren, dat ADO het tot een gelijk spel brengt. Een wedstrijd, waarin het vast niet aan spanning zal ontbreken, is die tussen Vitesse en ZAP. Hoewel niet direct verwacht, heb ben beide clubs zich momenteel gemeld als kandidaten voor de bovenste plaats. We ver wachten evenals op 23 september een gelijk spel. CSV trekt naar Den Helder. De CSV'ers mogen blij zijn, dat ze in den beginne aar- In de Rivierenbuurt heeft een kat een benauwde stonde meegemaakt. Het beest was namelijk op strooptocht langs de vuilnisbakken getogen en ving in het reukorgaan op een kwaad moments de geur van goede vis op, waarop deze kat met de staart in de lucht en ten zeerste verheugd op de desbetreffende afvalbak af stevende en zich behoedzaam tussen de proppen en de ver jaarde bloemen een weg zocht naar het verrukkelijk doel. Dat was een blikje, dat in vroeger dagen vis had geher bergd en nog slechts de scha mel resten daarvan voor poes overliet. Die zich niettemin tevreden likkebaardend aan tafel zette, zij het dan in een ietwat onge makkelijke positie en het hoofd in het blik wrong. Na het schoongelikt te hebben (met de ogen dicht, want hij zag tóch niets) wilde het dier alles weer terugtrekken uit de duisternis, maar och arme, dit lukte hem niet. En hij had ten eeuwigen dage in de diepste duisternis moeten leven, wan neer niet een liefhebbende buurvrouw met veel pijn (voor poes) en moeite (voor haar) de poezekop uit het blik had gewurmd. Waarom zij nu iedere blik- viseter verzoekte, de blikjes in elkaar te trappen, alvorens ze aan de vuilnisbak toe te ver trouwen, welk verzoek ik ulie- den weer ten behoeve van de poezenstand doorgeef, opdat niet alleen gij, maar ook poes een prettig en ongestoord Kerstfeest zult genieten. Met grote vreugde heb ik aangezeten aan de rand van ons aller „Velserbad" en er puffend de jas bij uitgetrokken, toen daar dezer dagen de schoolzwemkampioenschappen werden verstreden met een la waai, waar beslist niet meer overheen te schreeuwen was. Menigeen moet met oorklach ten naar huis zijn gegaan, om over de hese kelen nog maar evenzeer te zwijgen als de or ganisatoren vermoedelijk voor de rest van dit jaar öök zullen doen. Want het was een mooi en fris feest, dit feest van hard- zwemmende kinders door het heldere water van ons badje. Mooi ook vooral, omdat de Wil- helmina-BLO-school ook een rechtvaardige kans kreeg, t.e laten zien, wat die knapen in het water presteren. Dat was overigens heel wat, want bij de selectiewedstrijden al kwam menig Houtmanstratertje als eerste aan, onder luid gejoel van zijn nijvere supporters. Tussen haakjes: wat een veel beter oplossing voor deze kin ders dan het wegstoppen van vroeger-het is waarlijk te ho- pen, dat zij nog eens heel ge woon mogen meedoen met de schoolsportdagen ook, die Vel- sen telkenjare op Schooneberg organiseert. Op zulke dagen blijkt, dat het Velserbad een geluidsin stallatie ten zeerste ontbeert. Nu moest er geld worden uit gegeven om zulk een verre roeper te huren, noodzakelijk om de rumoerig-ressonerende schare te overstemmen en dat geld had net zo goed in de prij- zenpot gestopt kunnen worden. Die niets te kort is gekomen, maar dit extraatje toch beter had kunnen gebruiken lijkt me. In het dak van het propere bad zou een forse luidspreker on schatbare diensten kunnen be wijzen, niet slechts bij wed strijden, maar ook wel in nor male omstandigheden, als er eens iets gezegd moest worden, dat alleen keihard gezegd kan worden, wil het verstaanbaar rijn. Uit de Gerard Dou stijgt een blijde kreet tot mij op, waar over ik mij met de Douwer verheug. Meneer Zwart vond daar woensdag voor zijn tuin hekje een spiksplinternieuw damesfietsje, geheel alleen met grote tranen achter het lampe glas. Hij heeft het arme beest maar binnengehaald en er netjes op gepast, want nie mand in de buurt wist verder iets omtrent de personalia van dit blinkend karretje. Via de politie is men toen achter de eigenares gekomen en die stuurt een kostelijk sigaartje voor de kerst. En meneer Zwart weet nog niet van wie het komt, maar is toch wel erg blij met het gebaar in een tijd, die de onderlinge verhou dingen soms zo grof dreigt te verstoren. Ik ook. Nee, dank u, ik róók al. Het ergste, wat de getrou wen van de Wiawaha-pad- vindstersgroep kon overkomen, is gebeurd: de jeugd heeft zich met het in volle aanbouw zijn de nieuwe clubhuis aan de Bosweg bemoeid en er even huisgehouden met stenen en stokken, zodat schotten en ra men in het struweel terecht kwamen. Zodat er enige honderden oliebollen voor niets gebakken zijn en er wel het dubbele aantal lucifers mag worden verkocht in de pasbegonnen kerstvakantie, wil de schade er weer een weinig uitkomen. De naarlingen, die dit op hun ge weten hebben, moeten maar eens langs komen, zowel bij de vaders, die hun vrije tijd aan het huis hebben besteed als bij mij. Want dit is weer één van die schunnigheden, waarin een deel van het op groeiend geslacht zo tergend sterk schijnt te zijn. En die Wiawahaatjes de jeugd maar opvangenEn de vaders maar bouwen, de moeders bakken en de meisjes lucifers verkopen. Niettemin de moed niet laten zakken, kinders doorduwen! 9 9 9 9 Het moet ulieden bekend zijn, dat er in deze even smalle als soms malle kolommen meestal geen aandacht wordt besteed aan de problemen der huisvesting, die helaas nog vele hon derden bestaande of aanstaande gezinnen in hun naargeestige kluisters houden, want ten eerste is dit babbelhoekje daar niet voor en ten tweede zou het een hóek van een hoekje worden met als maar niettes-welles gevallen erin, waarvan het mense lijk leed zou afdruipen. Een principe is evenwel geboren om overtreden te worden en omdat er op mijn bureau de laatste dagen ettelijke brieven zijn binnengedwarreld over een onder- voortaan voor de Velsenaren naar „vreemdelingen" gaat. Kerstmis op een zolder. het kan ondanks alles een feest worden, maar er is heel wat „goeden wille" voor nodig. Ge weet inmiddels, dat de gemeente Velsen zich voortaan bij het woningbeleid laat lei den door de overweging, door knapne plannenmakers in een streekplan neergelegd, dat de werkers in de IJmond benoor den het kanaal moeten gaan wonen en dat Velsen dus werp, dat niet alleen de huizenzoekers, maar ook velen onzer buiten deze ongélukkige kring aangaat, wil ik toch op één stukje probleem induiken. Want er is ten eerste onder degenen, die benauwd of in wonen wat verzet gerezen te gen de gastvrijheid, die dit volk en deze stad hebben be wezen aan hen, die uit de hel van een land-in-opstand vluchtten en berooid het vrije Europa tegemoet zwierven. Met alle begrip voor de moei lijkheden van hen, die jaren op een wachtlijst verwijlen en met alle critiek voor een land dat niet in staat blijkt te zijn, het woningprobleem van ae kaart te helpen, wordt het on plezierig, wanneer men deze twee grootheden tegen elkaar gaat afwegen en dan naar zich zelf toe redeneert. Wist ge, dat de wachtenden drie dagen lan ger moeten wachten op hun eigen home, omdat elke ge meente één of meer huizen af staat aan de Hongaren? En zouden wij dat er ondanks al les niet voor over hebben? Ik weet het het is een makke lijk argument van degenen, die wèl woont, maar het is het enige, dat hout snijdt en dat bij doordenken slechts ,,ja" als antwoord kan uitlokken. Moeilijker ligt de kwestie van enige briefschrijvers, die mij hun narigheid openlegden en die gelezen hebben, hoe uit verschillende delen van het land de werkers in de IJmond naar hier worden gezogen, een huis krijgen en dan. soms. de douchecel voor gedtehok ge- of hen, die nodig in de gemeen te moeten wonen, gereserveerd blijft. Ge weet ook, dat daar nogal wat over te doen is ge weest bij de vroede vaderen zowel als de bedrijven. Wellicht komt hier voor de honderden wachters-aan-de- poort-van-een-eigen-huis soe laas uit. Hoewel aan dit stand punt ook weer te tornen is door hen, die zeggen, dat de Hoogovens en de andere be drijven de oorzaak zijn ge weest van de opbloei van deze gemeente, zodat men hen ook cTTfTinrfTTfYYtTnTïTrr, Een privételling tijdens de achter ons liggende dagen van potdikke mist heeft mjj droevig gestemd over de domheid van vele automobilisten, die vrolijk met stadslichtjes aan rijden, als het zicht zo'n vijftig meter bedraagt en er dus haast geen hand voor ogen te zien is. Op de sluisweg, waar men anders dus niet met vol licht mag rijden, om de scheepvaart niet te hinderen, móet het bij dikke mist en ook elders is het een dwingend voorschrift zo duidelijk mogelijk door de wattige wereld te schuiven, wil men niet op een ander vliegen met alle risico's van dien. Want nog altijd blijken enige stuurraddraaiers niet te beseffen, dat hun voituur met de stadslichtjes aan pas op het allerlaatste moment te onderscheiden is dan pas, als het te laat is donderdag in een half uur tijds telde ik er vierendertig. Toe dan toch; gooi er alstublieft de volle lichten tegenaan, anders rijdt ge beslist nog eens zo daverend ergens tegenaan, dat ziekenhuis en plaatwerker er weer een heleboel moeite en tijd tegenaan moeten gooien. Toe dan toch. Uw vrouw heeft u ook graag thuis, volgende week. bruiken. Niet uit onwil, maar uit gewoonte. Bij zulke verha len komt de gedachte, de heel redelijke gedachte, boven van hen, die zich aan alle kanten met hun woonruimte moeten behelpen en die geen douche cel en geen eigen keuken heb ben: „Wat zou zo'n douchecel een uitkomst zijn". Niet voor de geit, maar voor de kleintjes. Als het waar is, zoals wel eens in andere delen van dit land wordt gezegd, dat Velsen een oase is voor degenen, die een huis zoeken, dan zijn zij. die al jaren op een zolder aan de La Reijstraat wonen, wel erg bekaaid uit de huizenbouw gesprongen. Met zes kinderen is dat geen pretje, ik kan het me levendig indenken. En voor een ander gezin, dat in Wijk aan Zee nog altijd loert op de kans naar IJmuiden terug te komen, is het evenmin plezie rig te zien, hoe elk jaar weer nieuwe huizen verrijzen, waar van een bepaald percentage maar niet zonder meer in de koude kan laten staan. Mag ik aan de vooravond van de feestdagen volstaan met een wens een wens, die uit het hart komt en door iedereen zonder meer onderschreven kan worden: namelijk, dat de wijsheid kan worden opge bracht èn het bouwvolume, om in het komende jaar zoveel huizen uit het duin te stampen (en er komen er heel wat ge lukkig), dat er aan deze ellen de, die ons allen onwaardig is en die ons allen eigenlijk dag- in dag-uit moest bezig houden, omdat het een nationale ramp is, een eind gaat komen? Voor al voor hen, die kerstfeest en jaarwisseling moeten vieren in de benepenheid van een ge dwongen inwoning of een te kleine ruimte, waar het groene boompje eigenlijk niet eens meer bij kan, omdat de goot steen in de weg zit. Lampenier dig wat punten hebben binnen gehaald, want de laatste tijd is het hopeloos mis met hen. 't Zou ons niet verwonderen, als zij nu ook aan Helder één punt moesten afstaan. Purmersteyn en Egmondia, beide met 12 punten uit 10 wedstrijden, ontmoeten elkaar in Purmerend. De eerste ontmoeting won Egmondia met 3-2, maar thans voelen we meer voor een gelijk spel. Always Forward gaat tegen EVC een zeke re nederlaag tegemoet. In 3 B krijgt IVV gelegenheid revanche te nemen op Velsen. De Ilpers hebben altijd nog een appeltje te schillen met de Santpoor ters vanwege de nederlaag, welke zij inder tijd op het Velsen-terrein leden. We ver wachten dat zij er in zullen slagen. Terrasvogels en Kinheim, die beide de pun ten zo goed kunnen gebruiken, komen voor hete vuren te staan. De Vogels spelen thuis tegen WSV, van welke club ze in Wormer met 5-1 verloren. Mogelijk verliezen de Santpoorters ditmaal niet met zulke spre kende cijfers, maar aan vermeerdering van hun puntenaantal behoeven zij o.i. niet te denken. Kinheim verloor op 23 september tegen KW eveneens, maar met heel wat eervoller cijfers (1-0). Toch kan dit ons er niet toe brengen aan een Velser zege of zelfs maar aan een gelijk spel te geloven. Wijk aan Zee gaat in Zaandam tegen Zil vermeeuwen geen gemakkelijke wedstrijd tegemoet. In het gunstigste geval brengen de badmensen het tot een gelijkspel. Bij QSCEHS zullen de gastheren wel aan het langste eind trekken. In 4 E spelen beide kandidaten voor de bovenste plaats een uitwedstrijd. Waterloo trekt naar NAS en het komt ons voor, dat de IJmuidenaren er goed aan zullen doen de tegenpartij niet te onderschatten, al wonnen zij dan ook op eigen terrein met 2-0. Nautilus heeft het o.i. tegen WH wel iets gemakkelijker. Voorts staan nog op het pro gramma: Swift—Onze Gezellen, AGS—Geel Wit, Bloemendaal— Halfweg en DIO—ASV. Terrasvogels—WSV. De elf van Terras vogels zijn: Butter; Disselköter en Van Eden; Zaal, Pellemans en Schippers; Rijke, Thoolen, Spanjaard, Van Vuuren en Bouwer. IVVVelsen. De Velsenaren komen uit met: De Graaf; Hynen en Boon; Van der Enden, Tromp sr. en Wesselman; Wittebrood, Tromp jr., Bakkum, Van Kaam en Koele- meyer. STORMVOGELS 2—VSV 2 De competitiewedstrijd Stormvogels 2 VSV 2 wordt zondag op het hoofdterrein van Schoonenberg" als voorwedstrijd van Storm vogelsVolendam bespeeld. ADVERTENTIE voor alle rijbewijzen: BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - TelK2560 - 8930 IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst dr. W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; dr. P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614 en dr. H. de Jonge, M. Hofstedestraat 48, tele foon 5652. Gedurende de eerste kerstdag hebben dienst; dr. P. Brouwer, Kon. Wilhelmina- kade 79, tel. 4507; dr. P. H. J. de Weerdt jr. De Noostraat 4, tel. 6158 en dr. D. J. Boosman. Stationsweg 7, tel. 4340. Op de tweede kerstdag hebben dienst: dr. P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507; dr. P H. J. de Weerdt jr., De Noo straat 4, tel. 6158 en dr. J. Mac. Daniël, De Genestetlaan 4, tel. 4203. Op de tweede kerstdag hebben bovengenoemde drie artsen in noodzakelijke gevallen spreek uur van een tot twee uur. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Gedurende de kerstdagen is de apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4202, geopend. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur en gedurende de kerstdagen mej. J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5529 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telef 5053 VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: mevr. Klimp, Duinvliet- straat 109, Velsen (N.), tel. 02510 4105. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tele foon 4234. Van maandagmiddag 12 uur tot le Kerst dag 's morgens 9 uur: L. J. Vreeling, Von dellaan 29, tel. 3364. Van le Kerstdag 9 uur tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Van 2e Kerstdag 0 uur tot 's avonds 12 uur: G. J Vos, Warande 13, tel. 3586. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zand voort, Bornstraat 43. Beide Kerstdagen mejuffrouw A. Zand- voort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. Beide Kerstdagen wordt de dienst waar genomen door apotheek Duinwijk, Popu lierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen zijn de artsen J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 (op zondag), dr. J. Hekman, Hoofdstraat 236, (op eerste kerstdag) en dr. Ph. Haselager, Hoofd straat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken 23 december tot 24 december 18 uur: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181, Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560 8284. 24 december 18 uur tot 29 december 8 uur v.m. Elswout Apotheek, Bloemendaalse- weg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Zondag hebben dienst: voor Driehuis, Santpoort: zuster De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378; voor IJmuiden en IJmuiden- Oost: zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145 en voor IJmuiden-Oost, Velsen en Velsen- Noord: zuster Nap, Rembrandtlaan 5. De beide kerstdagen hebben dienst: zuster De Jong, zuster Kuiper en zuster Nap HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, tel. 02513 2il2. Beide Kerstdagen: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, tel. 02512 240.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9