Hongaarse verzetsvlag thans in Koninklijk Paleis op De Dam DE LAATSTE TOAST J Nog geen noodtoestand op de Europese schrotmarkt MERLIJN EN DE WONDERBESSEN tVÖRÖliDelandpasta van standing Agenda voor Haarlem SS0M Indrukwekkende plechtigheid te Amsterdam Drie Oranjegeneraties tegenwoordig MAANDAG 24 DECEMBER 1956 4 Betaling abonnementsgeld per giro Loongrens sociale verzekering wordt f 6900,- De verongelukte „Firefly" nog niet gevonden Wijziging parket van officier van Justitie Mr. G. W. F. van der Valk Bonman bevorderd Pastoor Bekkers coadjutor van het bisdom Den Bosch Worden er zilveren guldens gehamsterd? Amerika moet bijspringen, wil het niet verkeerd gaan Werken in de kerstweek Gewapend met portretten Koningin Juliana bezocht Hongaarse studenten Kerkelijk Nieuws Tube IJmuidens Bloei in verzet tegen basisindustrie r~ i VERVOLGVERHAAL "N Raad van Beroep voor Haarlem ingesteld Voorzitter en griffier zijn benoemd De Hongaarse verzetsvlag, die Koningin Juliana op 19 november tijdens haar be zoek aan de Hongaarse vluchtelingen in de Jaarbeurshallen te Utrecht van de 31- jarige vrijheidsstrijder Janos M. ontving, is zaterdagmiddag in haar opdracht met militair ceremonieel naar het Koninklijk Paleis op De Dam overgebracht. De vorstin, Prins Bernhard, kroonprinses Beatrix en Prinses Wilhelmina woonden deze ontroe rende en indrukwekkende plechtigheid bij, waaraan een korte bijeenkomst in de Nieuwe Kerk, een stil tezamen zijn rond het Nationaal Monument en een défilé voor het paleis langs de vlag voorafging. Vele honderden Amsterdammers waren van deze plechtigheid in het hart van de hoofdstad, waar het verkeer was stilgelegd, getuige. Bij de Nieuwe Kerk werd het hoge ge zelschap ontvangen door reserve generaal majoor H. Koot, de commandant der voor malige Binnenlandse Strijdkrachten, aan wie de Koningin opdracht tot overbrenging van de vlag had verleend, en reserve-kolo nel tit. jhr. P. J. Six, staflid B.S. Tezelf dertijd, dat het koninklijk gezelschap de Nieuwe Kerk binnentrad, werd door een uit veertien oud-B.S.'ers bestaande vaan- delwacht de Hongaarse vlag binnengedra gen. De commandant daarvan stelde zich met de vlag op voor de preekstoel. Na inleidend orgelspel door de organist Henk Loohuys hield mr. A. J. Andree Wil- tens, een der leiders van het voormalig stu- dentenverzet, een toespraak die gevolgd werd door een vertaling van de hoofdin houd door de Hongaarse predikant Tusky. Na relevering van de verzetsstrijd en die der geallieerde strijdkrachten in de Twee de Wereldoorlog citeerde de spreker enke le kernpassages uit de „universele verkla ring van de rechten van de mens", die door de Verenigde Naties werd aangenomen. „Tot onze schrik en ontsteltenis zijn wij plotseling geconfronteerd met een uitbar sting, gevolg van een reeds jaren bestaan de toestand in Hongarije, die in flagrante strijd is met de ook door Rusland aanvaar de rechten van de mens. Op ruwe wijze zijn wij eraan herinnerd, dat de macht die wij tegenover de idealen uit de universele verklaring zien staan, even bruut en tota litair, even onoprecht is als de macht, die ons in de afgelopen oorlog bedreigde. Het stemt daarom tot grote dankbaarheid, dat wij in deze samenkomst in de gelegenheid zijn in het bijzijn van onze Vorstin, Prins, kroonprinses en de moeder van het verzet, Prinses Wilhelmina, openlijk blijk te ge ven van onze warme sympathie voor de Hongaarse verzetsstrijders. Hun leed, el lende en angst zijn nog erger dan hetgeen wij te doorstaan kregen. De Hongaren, die zich thans als vluchtelingen in ons midden bevinden mogen beseffen, dat zij zich hier niet als vreemdelingen moeten voelen, maar als mede-europeanen onder elkaar. Het gaat om hun, onze en ieders vrijheid", zo besloot mr. Wiltens. Ter afsluiting van dit wijdingsvolle samenzijn speelde de or ganist „Wachet auf ruft uns die stimme" van Bach. Voorafgegaan door vier manschappen van de Koninklijke Marechaussee werd door de vaandelwacht de vlag naar het monument gebracht. Achter de vlag volg den de Koninklijke familie met gevolg, mi nisters, hoge officieren van zee-, land- en luchtmacht, burgerlijke autoriteiten, Hon garen, oud-verzetsstrijders, bestuursleden van het nationaal comité Hulpverlening Hongaarse Volk, de Nationale Federatie voor Vluchtelingenhulp en dc bij deze or ganisaties aangesloten verenigingen, bestu ren van verenigingen betrokken bij de hulpverlening en staven van opvangcen tra en van het Nederlandse Rode Kruis, studenten, leidende figuren van jeugdor ganisaties en leden van jeugdverenigingen. De commandant van de vaandelwacht stel de zich met de vlag op midden voor het monument. Nadat het taptoesignaal over De Dam verklonken was volgde een mi nuut stilte. Opnieuw zette de hoornblazer het koper aan de lippen en schalde de reveille over het plein. Tijdens dit signaal werd de Nederlandse driekleur gestreken en gehesen. In aansluiting daarop speelde de kapel het Hongaarse volkslied en het Wilhelmus. De stoet begaf zich nu met de vlag XOOOOOOOOOCOC^dCCOOOCCOfX^CCDOCOCCC^OOOOOOCOCOOCOOOa U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.15, post- abonnés f 7.65. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE lOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOC Het ligt in het voornemen der regering om, met het oog op de sedert het eind van 1954 doorgevoerde verhogingen van de Io nen, de loongrens, geldende voor de ziek tewet, de werkloosheidswet en de invalidi teitswet, met ingang van 1 januari 1957 te verhogen tot f 6900. Een daartoe strekkend wetsvoorstel zal zeer binnenkort de Sta- ten-Generaal bereiken. Aan de uitvoeringsorganen der sociale verzekering is medegedeeld, dat de rege ring het op prijs zal stellen, indien, in af wachting van het tot stand komen van de desbetreffende wet, met ingang van 1 ja nuari 1957 reeds zal worden gehandeld, alsof de wet reeds was tot stand gekomen. Daardoor zal worden bereikt, dat perso nen niet tijdelijk buiten de werking van de sociale verzekeringswetten zullen val len, die daar enige tijd later en met terug werkende kracht weer zouden moeten ondergebracht worden. vooraan, naar het paleis, waar de luitenant het dundoek overhandigde aan de adju dant-onderofficier P. S. Schurman, onder officier-ordonnans bij de grote staf. Deze plaatste de vlag in een standaard, die op gesteld was in ,,'s Koningsvoorhuis", gele gen „ehter de noordelijke paleisingang. De Koningin en Prinses Wilhelmina legden aan de voet van de vlag een krans neer. Met een défilé van de genodigden en de burgerij (waarbij tevens gelegenheid werd geboden een bijdrage te storten voor de Hongaarse vluchtelingen) werd de plech tigheid besloten. Tot hedenochtend was men er nog niet in geslaagd de plaats te vinden waar zich het wrak moet bevinden van de „Firefly" van de marineluchtvaartdienst, die vrijdag middag ongeveer tweehonderdvijftig meter uit de kust ten zuiden van de Scheveningse haven is verongelukt. Van boord van de mijnenveger „Veere" is men sinds zaterdag bezig door middel van dreggen de positie van het wrak op te sporen. Duikers zijn nog niet aan het werk geweest omdat de stroming voor de kust veel zand meevoert dat het zicht onder water sterk belemmert. In het gebied waar Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot of ficier van justitie bij de Haarlemse recht bank mr. G. W. F. van der Valk Bouman, thans substituut-officier van justitie en tot substituut-officier van justitie zijn benoemd mr. J. Wiarda, mr. J. van den Oever en mr. H. Lagerwaard, allen ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Haarlem. Deze benoemingen houden verband met de nieuwe wet op de rechterlijke reorgani satie. De ambtenaren van het O.M. komen thans rechtstreeks onder leiding van het parket van de officier van justitie. Wat Haarlem betreft blijft mr. L. H. Feitsma hoofd van het parket, dat zowel de zaken van de Haarlemse rechtbank als van het kantongerecht behandelt. Mr. van der Valk Bouman is benoemd tot officier van justi tie en de drie ambtenaren van het Open baar Ministerie bij het Haarlemse kanton gerecht tot substituut-officier van Justitie. De nieuw benoemde substituut-officieren kunnen zowel tijdens de zittingen van de kantonrechter als van de rechtbank in functie treden. Mr. Wiarda was reeds waar nemend officier van justitie bij de behan deling van zaken voor de economische po litierechter. Ook in de andere arrondissemeten zijn substituut-officieren van justitie benoemd tot officier van justitie en ambtenaren van 't O.M. tot substituut-officier van Justitie. De Paus heeft benoemd tot coadjutor van het bisdom 's-Hertogenbosch met recht van opvolging, de heer W. M. Bekkers, pastoor van de parochie van de H. Diony- sius ('t Heike) te Tilburg. Pastoor Bekkers is tevens benoemd tot titulair bisschop van Taso. Pastoor Bekkers is 20 april 1908 geboren. Hij werd tot priester gewijd op 10 juni 1933 en benoemd tot pastoor te Tilburg op 14 februari 1956. In de Memorie van Antwoord over de begroting van het Staatsmuntbedrijf voor 1957 deelt de minister van Financiën mede, van oordeel te zijn dat de invoering van de nieuwe zilveren guldens inderdaad in een behoefte van het publiek voorziet. Van klachten over deze munt is niets gebleken, behoudens dan dat de in omloop zijnde hoeveelheid nog niet voldoende is. De minister meent dat de indruk van sommige Tweede Kamerleden, dat de zil veren guldens weinig populair zijn, on just moet zijn. De door andere leden geopperde stelling, als zouden de nieuwe munten in grote hoeveelheden worden gehamsterd, laat de minister geheel voor rekening van de desbetreffende leden. Dat een zekere mate van oppotting plaats vindt ligt voor de hand, omdat men bij het doen van uitgaven zich allicht eerst van de dikwijls onooglijke papieren guldens pleegt te ondoen, aldus de minister. Er zijn thans tachtig miljoen zilveren guldens in omloop. Het raadgevend comité van de E.G.K.S. heeft als antwoord op een formele raad pleging van de Hoge Autoriteit eenstemmig een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat er momenteel geen reden men aan het zoeken is staat bij vloed onge- 'oe bestaat op de Europese schrootmarkt veer acht meter water en bij eb zes meter. Het is de bedoeling d'at het duikwerkschip „Hercules" na de kerstdagen eveneens naar Scheveningen gaat. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft toestemming verleend in deze week arbeid te laten verrichten op de voor de halve vrije dag bestemde dag onder voor waarde, dat in de maand januari een halve vrije dag ter compensatie wordt gegeven. de schaarstetoestand af te kondigen en de eruit voortspruitende verdelingsmaatrege len te nemen. 1 Toen de Britse troepen Port Said ver lieten ging een contingent Egyptische politieagenten naar deze stad. We zien enkelen van hen bij de versierde loco motief, die hen naar Port Said zal brengen. Behalve met geweren hebben zij zich ook gewapend met foto's van president Nasser. Het comité erkent niettemin dat de toe stand van de schrootvoorziening zorgwek kend blijft en dat het voldoen aan de hui dige behoeften ondergeschikt is aan de mogelijkheid uit derde landen, meer in het bijzonder de Verenigde Staten, een aan vullende voorraad schroot te ontvangen. Op die gronden is het comité van oor deel, dat de kwestie van de afkondiging van de schaarstetoestand opnieuw zal on derzocht worden, indien de huidige voor uitzichten met betrekking tot schrootinvoer uit Amerika in ongunstige zin gewijzigd zouden worden. Wat de plannen tot reorganisatie van de schrootmarkt betreft, stelt het raadgevend comité vast, dat alle staalproducenten van de E.G.K.S. eenstemmig verlangen, dat het huidige vereveningsstelsel voor ingevoerd schroot met een jaar zou worden verlengd. Het comité kant zich evenwel niet tegen sommige aanpassingen van ondergeschikt belang. Voorts heeft het raadgevend comité er mee ingestemd, dat de Hoge Autoriteit 200.000 dollar zal besteden aan research, tot verbetering van de veiligheidsinstalla ties in de kolenmijnen. Die som zal door de Hoge Autoriteit worden uitgeloofd aan uit vinders. De vtfoordvoërder' Van hét hoge gezags orgaan heeft te Luxemburg medegedeeld, dat de Verenigde Staten zich bereid ver klaard hebben hun schrootleveringen aan de E.G.K.S. de eerste maanden van 1957 op 200.000 ton te brengen. De Amerikaanse schrootleveringen wa ren tot dusver tot 150.000 ton per maand beperkt. Door die uitbreiding kan wellicht ver betering worden gebracht In de alarmeren de toestand op de Europese schrootmarkt, die bedreigd wordt door een tekort inge volge de snelle uitbreiding van de staal- produktie. Koningin Juliana, vergezeld van de vier prinsessene Beatrix, Irene, Margriet en Ma rijke, heeft een bezoek gebracht aan het studentencentrum „Heerenwegen" te zeist, dat door het Universitair Asylfonds ais ontvangstcentrum is ingericht voor de Hongaarse vluchtelingen die in Nederland gaan studeren. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-West N. de Jong te Katwijk aan Zee. Geref. Gemeenten Beroepen te Wageningen H. van Gilst te Dirksland. En hoe ging het verder met onze Merlijn? Hij ho.d zijn toverboek weer terug, dat door de boze Morabix was gestolen. Hij plukte zoveel wonderbessen op de geheime plek in het bos, als hij nodig had voor z'n genees middelen. Daarvan brouwde hij dranken voor alle kwalen, en die borg hij in kruiken en flessen. Iedereen, die bi) hem kwam om hulp voor een zieke kreeg van Merlijn een drankje mee. En dat hielp altijd, want het was immers een wonderdrank! Geen wonder, dat iedereen in het land dankbaar sprak over Merlijn de jonge wonder dokter 141-142 ADVERTENTIE S5-70P Aan Gedeputeerde Staten van Noord holland te Haarlem is door „IJmuidens Bloei" het volgende telegram verzonden: Het bestuur van de vereniging voor Vreemdelingenverkeer IJmuidens Bloei veroorlooft zich langs deze weg uitdruk king te geven aan de diepe verontrusting die hier ter plaatse is gewekt door het streekplan Zuid-Kennemerland, hetwelk de vestiging van een tweede basisindustrie te IJmuiden in het vooruitzicht stelt. De di recteur van het Planbureau heeft enkele jaren geleden betoogd, dat de bevolking van Velsen niet moest uitgroeien boven de zeventigduizend omdat het duingebied be zuiden IJmuiden voor de recreatie brood nodig is. Beverwijk en Heemskerk zouden de uitgroei van verdere industrialisatie dienen op te vangen, niettegenstaande de waardevolle tuinbouwgrond, die aldus moet worden opgeofferd. De sterk toenemende trek van binnen- en buitenlandse vakantiegangers en van dagjesmensen naar de kust duidt op een bepaalde voorkeur van vrijetijdsbesteding, die niet kan worden genegeerd. De be langstelling van Amsterdam en Haarlem voor de Kennemerduinen spreekt reeds voldoende. Rond de nieuwe waterweg kan worden gebouwd zonder dat natuurschoon wordt geschonden. Moet de voorgespie gelde toekomstige welvaartstoename wor den gekocht met de vernietiging van vrij wel alle natuurschoon, dan is het nog maar de vraag of ons volk die prijs wel betalen wil. Deze streek, meer begenadigd dan een deel, der bewoners, beseft, gaat vrijwel alle attractie verliezen wanneer het lande lijk karakter daaraan geheel wordt ont nomen en de plantengroei nog meer dan nu reeds het geval is wordt geschaad. Sedert de eeuwwisseling heeft deze streek ruimschoots haar tol betaald aan de in dustrialisatie. Wil helpen verhoeden in het belang van het vreemdelingenverkeer dat door de Re gering als een nationale bron van inkom sten wordt gezien, dat het streekplan wer kelijkheid wordt en de bebouwing zich gaat uitstrekken tot zelfs voorbij Sant poort. Namens het bestuur, Roos voorzitter, Van Megchelen secretaris. Afschriften zijn gezonden aan het ge meentebestuur van Velsen, het gemeente bestuur van Haarlem, aan het bestuur van de Algemene Nederlandse vereniging voor Vreemdelingenverkeer te 's-Gravenhage, aan de VVV Zuidkennemerland en de VVV Haarlems Bloei, met het verzoek het in het telegram vervatte protest te onder steunen. (Inmiddels is de dreiging deels wegge nomen. Red.). GULLE GAVEN De collecte, die zondag in de R.-K. kerk te Heemskerk werd gehouden met als doel de minder bedeelden met de kerstdagen iets extra's te geven, bracht een bedrag op van 1577,74, dat is 400 meer dan vorig jaar. Hij hield slechts van het resultaat, het goedkope succes. Ik smeekte hem mij met rust te laten, maar dat scheen hem nóg meer aan te wakkeren. Het deed hem, geloof Ik, plezier om mii te pijnigen. Ik kreeg last van mijn zenuwen, ik kon ze niet meer in bedwang houden. Mijn man dacht dat ik over werkt was en stuurde mij naar het sanatorium. Daar heeft Albertz mij opgezocht. Ik wilde hem afwijzen, maar hij lachte mij uit. Ik moet u bekennen, dat ik toen in duizend angsten leefde, dat hij zou komen, maar dat ik nóg meer angst had, dat hij niet zou komen. Hij was van een overrompelende onbeschaamdheid. Hij had zich aan dr. Schmidtmeier doodkalm als collega voorgesteld en hij speelde de rol van dokter zó goed, dat niemand er erg in had. Muck sei niets, toen mevrouw Faber even zweeg. Dat ging zo door, totdat hij hier Erika von Stach leerde kennen. Muck keek verrast op. Die naam had hij nog niet gehoord. Wie is dat? Antoinette Faber keek niet op of om. Zij vertelde rustig verder. Een collega van mij, uit de tijd dat ik nog voor verpleegster leerde. Ze werkt nu in de chirurgische kli niek. Haar verloofde was arts. Hij liep een infectie op en stierf daaraan. Erika is toen maar verpleegster ge bleven. Ze was een stil, eenvoudig en bescheiden meisje. Ik weet niet, hoe het op 't ogenblik met haar gaat, want ik heb haar wekenlang niet meer gezien. Albertz was direct weg van haar. Haar type was iets volkomen nieuws voor hem. Hij bleef steeds een minnaar van de sport. Mevrouw Faber lachte bitter. Muck maakte enkele aantekeningen. Ze vertelde verder. Ik heb Albertz nog een paar keer opgebeld, maar hij was voor mij niet te spreken, hij had geen tijd meer voor mij. Eén keer heb ik Erika daarna nog ontmoet. Ze was veranderd. Ze leek mij gelukkig toe. Ze was openhartig. Ik heb toen begrepen, dat ze met Albertz een paar autotochten had gemaakt. Hij probeerde mij van dat moment af te ontlopen. Ik begreep waarom. Albertz had geen belangstelling meer voor mij. Ik was uitgeperst als een citroen en gelijk een lege schil weg gegooid. De eerste dagen heb ik toen alsmaar gehuild. Vertaald uit het Duits Copyright: Cosmopress. Génève Oorspr. titel: „Toen de champagne werd geserveerd" Zó nijdig was ik.Voor mijn man moest ik natuurlijk een soort toneelstuk opvoeren. Ik heb nog nooit met zoveel overgave gespeeld, ik moest trouwens wel. Maar ik stond toen alleen en had een grote schuld Plotseling begon ze weer te huilen. Ik weet nog steeds niet, of ik mijn man alles moet opbiechten ik weet het niet ik kan het niet. Muck zweeg. Hij had in zijn leven al veel verdriet gezien, maar hij mocht zich er niet door laten beïnvloe den. Hij moest combineren. Als deze vrouw niet zulk een onomstotelijk alibi had gehad, dan zou zijn plicht hem gedwongen hebben andere maatregelen te nemen. Mevrouw Faber was na Albertz' bezoek direkt gaan slapen maar zou zij misschien, zonder dat haar man daar iets van zou merken, het huis uit kunnen sluipen? Ze kende de indeling van het flatgebouw, waarin Albertz woonde. En ze had redenen genoeg om hem te haten Zo zakelijk mogelijk vroeg hij: Wordt uw man 's nachts vaak bij patiënten geroepen? Mevrouw Faber werd door deze vraag kennelijk over vallen. Ja, natuurlijk. Bijna om de andere nacht. Muck schrok even. Mevrouw Faber keek eveneens angstig, doch om een andere reden. Gelooft u, dat mijn man alles geweten heeft en dat hij Albertz. Zij maakte de zin niet af. Ze is over-nerveus, dacht Muck ontstemd. Maar hij was mensenkenner genoeg om te weten, dat zij, nu zij zulk een gedachtensprong had gemaakt, vrij zeker was van zichzelf. Graag wilde ik u nog wat vragen, mevrouw, zei Muck. Heeft uw man in de nacht van de moord soms nog een patiënt bezocht? Mevrouw Faber keek angstig op. Dat kan ik zo nakijken, zei ze, Dat moet in het register staan. Ze stond op en liep naar de spreekkamer. Twintig seconden later kwam ze weer terug. Ze had een groot boek in de hand, waar ze in bladerde. Het viel Muck op, hoe rustig ze was. Het is vandaag de éénendertigste. Wanneer was diedie zaak met Albertz? In de nacht van de achtentwintigste op de negenen twintigste. Mevrouw Faber bladerde verder. Ja, hier, ze was plotseling bleek geworden, In die nacht heeft hij een patiënt bezocht. Ik herinner het me nu ook weer. Tegen twee uur, Vollmeyer een groentehandelaar. Dat tijdstip kon natuurlijk best gelogen zijn, dacht Muck, maar dan was zij een voortreffelijk toneelspeel ster. Dus een alibi voor ongeveer één uur na de moord. Zulk soort alibi's plegen meestentijds echt te zijn. Hij maakte enkele notities. Mevrouw Faber keek hem on zeker aan. U kunt het natuurlijk controleren. Dat zal ik ook doen, dat moet ik wel, antwoordde Muck, Kunt u mij het adres van juffrouw Von Stach geven? Ik weet alleen, dat ze als verpleegster op de chirur gische kliniek werkt. Plotseling hoorden ze de voordeur opengaan. Mevrouw Faber's rust verdween als sneeuw voor de zon. Ze was kennelijk angstig geworden. Met bange ogen blikte ze naar de commissaris. Zegt u mijn man er wat van? Van uw verhouding met Albertz? Voorlopig niet. Waarom voorlopig? Het motief. Mevrouw Faber viel hem in de rede. Haar ogen staarden in het niets. Als mijnheer Albertz met dezelfde motieven werd vermoord, waarover ik u daarnet verteld hebt, mijnheer de commissaris, dan zal ik alles doen wat in mijn macht ligt om de moordenaar te dekken! Muck wilde nog wat zeggen, maar op dat moment kwam de arts binnen. Dr. Faber had een open gezicht. Hé! Gaat u nog steeds maar door? Is die geschie denis nóg niet afgelopen? Helaas niet, antwoordde Muck. Pas als ik de dader gevonden heb. Zoekt u die soms hier? Dat niet, maar misschien kunt u mij helpen hem te ontdekken. Uw vrouw heeft mij alles al verteld over Albertz' laatste bezoek. Ik zal u niet langer ophouden. Heeft u die nacht, dokter, nog een visite gemaakt? Dr. Faber dacht even na. (Wordt vervolgd). Op 1 januari zullen de werkzaamheden beginnen van de Raad van Beroep voor sociale verzekering en het Ambtenarenge recht te Haarlem. Met ingang van die datum is benoemd tot voorzitter mr. L. G. Verwer, thans griffier en plaatsvervangend voorzitter van de Raad van Beroep te Arn hem en tot griffier mr. D. L. Rang, referen daris tweede klasse bij de Sociale Verzeke ringsbank te Amsterdam. Het bureau van de nieuwe raad zal ge vestigd worden in de Wilhelminastraat en de zittingen zullen gehouden worden in het gebouw van het kantongerecht aan de Jansstraat te Haarlem. Tot 1 jnuari bestaat er voor de provincie Noordholland één Raad van Beroep en Ambtenarengerecht, dat gevestigd is te Amsterdam. Daarna wordt in Haarlem een tweede raad ingesteld, die bestemd is voor een belangrijk deel der provincie. De Raden van Beroep (sociale verzeke ring) die volgens de Beroepswet zijn inge steld, oordele over beslissingen van het be stuur der Rijksverzekeringsbank en van de Raden van Arbeid, genomen ingevolge de Ongevallenwet 1921, de Land- en Tuin- bouwongevallenwet 1922, de Invaliditeitwet en de Ouderdomswet 1919, alsmede over beslissingen van de Raden van Arbeid, ge nomen ingevolge de Ziektewet en de Kin derbijslagwet. De Ambtenarengerechten hebben dezelf de standplaats als de Raad van Beroep (sociale yerzekerng). Hetaan de raad ver bonden ambelijk personeel (voorzitter, griffier en administratieve ambtenaren) fungeert in dezelfde functies bij het Amb tenarengerecht. Tot voorzitter van de Raad van Beroep te Utrecht is benoemd mr. F. C. Kooijman, juridisch adviseur van het N.V.V. te Am sterdam, wonende te Haarlem. MAANDAG 24 DECEMBER Roxy: „Opstand der krokodilmensen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Je komt er wel uit", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schandaal in Sorrento", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mademoiselle Nitouche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het con gres danst", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „A. en C. in stofzuigers", alle leeft., 8 uur. Grote Kerk: „Kerstnachtdienst. Spreker dr. J. Snijders m. m. v. Schotens Chr. ge mengd koor en de damesgroep uit het Her vormd jeugdkerkkoor, 23 uur. Zangdienst van 22.20 uur af. Zang en Vriendschap: „De Grotere wereld". Kerstwijding van A. C., 8 uur. Kapel Nieuw Vredenhof: Kerstavond- dienst. Kapelkoor o. 1. v. de heer H. Teus, voorganger dr. F. R. A. Heukels, 7.30 uur. Westerhoutpark 1 A: O. R. G. Kerstnacht dienst. Popellaan 1: Vrij Katholieke Kerk. Viering van de kerstnacht 24 uur. DINSDAG 25 DECEMBER Minerva: „Kouwe Drukte", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het zondige dorp", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Je komt er wel uit", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schandaal in Sorrento", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De wereld der stilte", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „Mademoiselle Nitouche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het congres danst", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „A. en C. in stofzuigers", alle leeft., 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: De Nederlandse Comedie met „Iwanow", 7.30 uur. Aula Stedelijk Gymnasium: Kerst dienst Soefi-Centrum Haarlem, 11 uur. WOENSDAG 26 DECEMBER Roxy: „Het zondige dorp", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Czardasfürstin", alle leeft., 11 uur. „Je komt er wel uit", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schandaal in Sorrento", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De wereld der stilte", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „Mademoiselle Nitouche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Levensroman van Richard Tauber", alle leeft., 11 uur. „Gervaise", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het congres danst", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „A. en C. in stofzuigers", alle leeft., 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Kouwe drukte", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stads schouwburg: Haagse Comedie met „Zuidzee- zeepbel", 8 u. Concertgebouw: 2.30 u„ Haarl. Gemengd Koor m. m. v. solisten en N. Ph. O. met J. S. Bach's „Weinachtsoratorium", 8 u.: Johnny Jordaan, tante Leen en anderen met „Kerstmis in de Jordaan", 8 uur. Bakenes- sergracht 63: Kerstdienst van het Rozekrui- sersgenootschap, 10.30 uur. DONDERDAG 27 DECEMBER Roxy: „Het zondige dorp", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Je komt er wel uit", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schandaal in Sorrento", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De wereld der stilte", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „Mademoiselle Ni touche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Rem- bra-dt: „Het congres danst", alle leeft.,, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „A. en C. in stofzuigers", alle leeft., 2.30 en 8 uur. Mi nerva: „Kouwe drukte", alle leeft., 2.30 uur. Toneelgezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer met vakantie", 8.15 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6