Gemeente besteedt als „huisbaas" vele tonnen aan het onderhoud Ewijk's Havenberichten Kleine IJmuidense visserij nederzetting aan Ierse kust Visserij- varia Eind goed al goed Voor oudejaar hebben wij Betere Bakkerijen Verre haringvisserij om schaarste aan te vullen 6 VELSENS HUIZENBEZIT Verzakkingen aan de Meerweidenlaan bleven probleem opleveren Biem Vlaming ter ruste gelegd Stand wintercompetitie bridgeclub „De Jump" Meisje door twee auto's aangereden Staalbedrijf komt bij Rotterdam IJmuiden door Krupp niet overwogen Noorse tanker gedurende vele uren stuurloos Arbeider door het dak ander tussen loc en wagon Naar het Heilige Graf „Meer licht" klagen de Wijkermeerbewoners OP 2 JANUARI WEER NAAR DUNMORE Vleugellam in de Alpen De elftallen van „Noord" BEVERWIJK IJmondproblemen en P.v.d.A.-vrouwen Moeder- en kleutercursus Medische verzorging tijdens weekeinde WIJK AAN ZEE HEEMSKERK VRIJDAG 28 DECEMBER 1956 TESAMEN MET dat van de dienst voor de volkshuisvesting heeft het jaarverslag over 1955 van de Woningstichting Velsen het licht gezien. Hoewel de gegevens uiter aard een jaar achter de feiten aanlopen, geven wij niettemin de belangrijkste punten er uit - de woningbouwpolitiek is vooral in Velsen een punt van zulk een groot gewicht, dat juist dit materiaal van belang geacht moet worden. In 1955 werden aan de zorg van de Woningstichting toevertrouwd 462 woningen, waaronder 130 voor de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V., 63 voor de N.V. „Huizenbezit Breesaap" (Hoogovens) en 69 „verspreide" gemeentewoningen. In de loop van het jaar verminderde het aantal beheersobjecten met 16 „verspreide" woningen, zodat het aantal beheersobjecten per saldo steeg van 3708 op 31 december 1954 tot 4154 op 31 december 1955. Hierbij zijn de 270 duplex-percelen, zoals gebrui kelijk is, als twee objecten gerekend. Ook in 1955 was het aantal „verspreide woningen" aan veranderingen onderhevig door inbeheergeving aan c.q. onttrekking aan het beheer van de stichting van door de gemeente voor verschillende doeleinden aangekochte woningen. Voorts kwamen bij de stichting in beheer de resterende gereedgekomen 64 woningen van het complex Schipper III aan de Lange Nieuwstraat, 68 woningen van het complex Harreveld II aan de Heerenduinweg en 68 woningen van het complex Knijtijzer aan de Maas- en Van Ostadestraat. Woningen in beheer van derden Met ingang van 1 oktober zijn aan de stichting het woningbezit van de N.V. Van Gelder Zonen, per 31 december 1955 130 woningen in beheer en exploitatie gegeven. Voorts werden door de N.V. „Huizenbe zit Breesaap" (Hoogovens) op verschillende data woningen in beheer gegeven. Op 31 december bedroeg dit aantal 63. De plaatsing van warmwaterapparaten met douche-installaties in de complexen van Harreveld (Lagerstraat e.o.), Hoogen- straaten (Kalverstraat e.o.), Wijkeroog IV, Wijkeroog V en een aantal z.g. „Zweedse" woningen is in 1955 voortgezet met respec tievelijk 19, 15, 27, 8 en 13 apparaten. Voorts werden in woningen van Hoog ovens en Mekog in Velsen-Noord eveneens 165 warmwaterapparaten met toebehoren geplaatst. Scheuren door tunnelbouw Tengevolge van de tunnclbouwwerk- zaamhedcn doen zich in een aantal wonin gen aan de Meerweidenlaan e.o. scheuren voor, voortvloeiende uit de zakking van de bodem. In een tweetal woningen, Meerweiden laan 38rd. en 38zw„ waren deze verschijn selen van zodanige omvang, dat tot stem pelen van het pand moest worden over gegaan. Het verloop van de bodemdaling wordt in samenwerking met de rijkswater staat periodiek opgemeten. De toestand van de daken van de 150 noodwoningen in Velsen-Noord vereiste herstelwerkzaamheden, die in het komende jaar zullen worden voortgezet. Het herstel van scheuren, vochtdoorslag en andere euvelen in het complex van Tijen en Maaskant (348 etagewoningen Moer- bergplantsoen e.o.) is in het begin van de verslagperiode aangevat met inschakeling van aannemers. Inzake het herstel van de gebreken, ADVERTENTIE Dezer dagen overleed in de ouderdom van tweeëntachtig jaar een bekend plaats genoot, de heer Biem Vlaming. 50 jaar ge leden vestigde zich deze op Texel geboren zeeman in IJmuiden. Al heel spoedig werd hij diaken van de Gereformeerde kerk, later was hij vele jaren ouderling. Zijn be langstelling voor de zaken op velerlei le vensterrein maakte, dat hij ook jaren lid was van het bestuur der Vereniging voor Lager en Meer Uitgebreid Lager Onder wijs op Geref. grondslag. Tot voor zijn heengaan was hij bovendien commissaris van de N.V. Melkinrichting „Velsen". Donderdag is hij in alle eenvoud ter ruste gelegd op de Noorderbegraafplaats te Haarlem. De wijkpredikant, ds. W. Dieper- sloot, leidde de rouwdienst in de Ichthus- burcht te IJmuiden en dankte God voor hetgeen ook deze broeder voor het kerke lijk leven van IJmuiden mocht doen tot op hoge leeftijd en met zo grote toewijding. In de aula op de begraafplaats sprak hij woor den van troost bij tekst van Jesaja 40. Namens de Gereformeerde scholen in IJ muiden getuigde het hoofd van de Marnix van St. Aldegondeschool, de heer D. Visser, van de verdiensten van de overledene voor het onderwijs. Een zoon van de overledene dankte voor de vele blijken van medeleven. Onder orgelspel werd de overledene uitgedragen en aan de groeve las ds. Diepersloot de Geloofsbelij denis. Bij de teraardebestelling waren commis sarissen en directie van de melkinrichting en vele andere belangstellenden tegen woordig. ADVERTENTIE vochtdoorslag en scheurvorming, in het complex 242 „Korrelbeton"-woningen is na langdurige onderhandelingen overeenstem ming met de aannemer bereikt. Op de nog aan deze uit te keren laatste termijn is een bedrag ad 30.000 ingehouden ter gedeel telijke financiering van bovengenoemd herstel. De dienst voor de Volkshuisvesting De daling van de woningproduktie, ge volg van de nog steeds bestaande kloof tussen de door het rijk aangelegde finan cieringsnormen voor de van gemeentewege op voet van de woningwet te bouwen woningen en de door de aannemers ge vraagde bouwsommen, zette zich in 1955 voort, aldus het verslag van Volkshuis vesting. Het aantal nieuwe woningen, dat in 1955 aan de woningvoorraad werd toe gevoegd bedroeg daardoor 99 minder dan in 1954 en wel 581. Van de bevrijding af tot en met het jaar 1955 werd voor 5698 gezinnen nieuwe woonruimte geschapen, waarvan 195 in noodwoningen en - de duplexwoningen voor twee tellend - 5503 in normale wo ningen (waaronder 95 voor bejaarden). Op 31 december waren in de gemeente in aanbouw 528 woningen en 2 winkels (ultimo 1953: 554 woningen, 2 winkels en een verzorgingshuis voor bejaarden). De totaalstand van de wintercompetitie bij de bridgeclub „De Jump" te IJmuiden is voor de verschillende groepen als volgt: Groep A: 1. Mevr. Prins-Jonker 112.95 per cent. 2. Mainz-Wittebrood 105.17. 3. Dames v. Amerongen-Breur 104.21. 4. Prins-Porck 99.75. 5. Dames Kramer-Schoen 9344. 6. De Haas-Koudijs 93.35. 7. Dames Rolloos-Elzer- man 92.86. 8. v. d. Berg-Amsing 90.59. Groep B: 1. Kramer-v. d. Burg 174.41 per cent. 2. Maarleveld-Amerongen 161.06. 3. cent. 2. Tol-Warmerdam 161.06. 3. Maarle veld-Amerongen 159.15. 4. Wey-De Winter 157.74. 5. Schadé-v. d. Kuil 155.16. 6. Laman- Middelkoop 149.30. 7. Echtp. Seydel 141.47. 8. Stam-v. d. Gaag 122.82. Groep C: 1. Boender-v. d. Wint 164.47 per cent. 2. Westra-Hannema 160.79. 3. Dames Hamers-Schol 160.36. 4. Mevr. Bloem- v. Loo 149.75. 5. Porck Sr.-Porck Jr. 144.92. 6. Echtp. Rem 142.14. 7. Echtp. Broeren 135.35. 8. Da mes Ouwerkerk-Vlotman 127.96. Groep D: 1. Reyendam-Sival 173.69 per cent. 2. De Vries- v. d. Starre 165.17. 3. Ge- br. Bannink 160.35. 4. Dames De Haas-Stam 159.15. 5. SchagenlBakkum 153.27. 6. Floor- Nieuwkoop 141.40. 7. Dames v. d. Starre- j Zwerver 140.99. 8. Dames Laman-Koningstein 133.07. 9. Drijver-Veldman 118.10. De 17-jarige C. E. A. M. de G. heeft be paald een goede beschermengel. Toen zij maandag bij het Luxor Theater te Bever wijk zonder op het verkeer te letten de Breestraat overstak, werd zij door een bestelauto, bestuurd door de heer W. H. P. uit Uitgeest aangereden, met het gevolg dat zij een zevental meters over de weg werd geslingerd. Dadelijk daarop kwam zij onder een auto bestuurd door de heer J. F. v. d. W. uit Anna Paulowna, die door krachtig te rem men haar trachtte te ontwijken, wat echter niet gelukte. De omstanders vreesden het ergste, doch het meisje kon met enkele builen en schrammen huiswaarts gaan. Kerstfeest van de Oud-katholieke zondagsschool Het is donderdagmiddag en -avond in het gebouw voor Christelijke Belangen voor de vele leerlingen van de oud-katho lieke zondagsschool een prachtig kerstfeest geworden, dat zij, vergezeld van vele ouders beleefden en waarbij een mooi pro gramma werd afgewerkt, zorgvuldig voor bereid en met de kinderen ingestudeerd. In beide bijeenkomsten begroette pastoor C. F. Nieuwenhuyzen de kinderen en ter loops de ouders, waarna hij op voor de kinderen aanvaardbare wijze het kerst evangelie vertelde, waarbij hij fraaie kleurenplaatjes uit de reeks „The Shep herds and the King" liet zien. De ver telling werd onderbroken door het zingen van de Engelenzang. Een wonder schoon tafereel van engeltjes, gehuld in eenvoudige, lange witte kleedjes, was te aanschouwen in het feeërieke kaarsenspel, later gevolgd door het spel „Stille Nacht", waarin ieder van de kinderen een wens uitsprak en de door hen gedragen glan zende ster draaide, zodat telkens een letter van de woorden werd aangegeven. Hiervan was veel werk gemaakt en het boeide on danks zijn eenvoud. Tussentijds las mevr. K. Zwart-Wijker een Noors kerstverhaal, waarbij de flanellograaf als illustrerend materiaal uitnemende diensten deed, zodat ook dit onderdeel de belangstelling van allen had. Aan het einde van het feest, dat werd afgewisseld met kerstliederen, op het orgel begeleid door de heer K. Gouda en uiter aard met een tractatie, dankte pastoor Nieuwenhuyzen alle medewerkers voor het welslagen. Met een kerstpakketje, waarin een boek was geborgen, togen de kinderen vol daan huiswaarts. Er was één bezwaar: het was niet behaaglijk in de zaal. VAKONDERWIJS VOOR ZWAKZINNIGE KINDEREN Vóór 1 maart van elk jaar moet de ge meenteraad, voor elke daarvoor in aanmer king komende soort van openbare scholen voor buitengewoon lager onderwijs, het ge tal wekelijkse lesuren vaststellen, gedurende welke in dat jaar vakonderwijs zal worden gegeven. Aan Velsens openbare school voor zwak zinnige kinderen wordt gedurende vier uren per week vakonderwijs gegeven. Het aantal verplichte onderwijzers aan deze school, het hoofd daaronder begrepen, bedraagt vier. B. en W. stellen de raad thans voor ter vaststelling van het getal wekelijkse lesuren het besluit te nemen, hetwelk in ontwerp bij de stukken is gevoegd. Zowel aan 't eind van 1956 als in 't begin van 1957 hebben wij voor elke gelegenheid het beste. appelbollen - appelflappen appelbeignets saucijzenbroodjes croquetten - sneeuwballen - kaaskoekjes amandelgebakjes - appel gember gebakjes en verder alles voor de viering van het Oudejaar. Willemsbeekweg 1 Tel. 4640 - IJmuiden (Oost) Wij vernamen zojuist uit zeer betrouw bare bron te Essen, dat inderdaad geen plannen bestaan een groot staalbedrijf in de buurt van IJmuiden in het leven te roe pen, maar dat de mogelijkheid wel ernstig overwogen wordt zulk een onderneming in de buurt van Rotterdam te laten verrijzen. De firma „Neerlandia" te Utrecht zou voor Nederlandse industriële ondernemin gen als bemiddelaarster opgetreden zijn, toen men zich tot de firma Krupp wendde met het verzoek een project uit te werken. Men deed dit in verband met het feit, dat de firma Krupp ook reeds plannen voor het oprichten van dergelijke ondernemingen in andere delen van de wereld, zoals bijvoor beeld India, had uitgewerkt. Men deelde ons nadrukkelijk mede, dat het geenszins in de bedoeling ligt dat Krupp zelf een staalbedrijf in ons land zou gaan oprichten. Het zou dus een Neder landse onderneming moeten worden. Hier mede worden onze informaties van zater dag jongstleden, toen wij de vestiging van Krupp bij IJmuiden met klem tegenspra ken, nogmaals bevestigd. De Noorse tanker Viva (13.000 ton) met een bemanning van 35 koppen heeft gis teren bij een harde storm in volle zee een defect aan het stuurmechanisme gehad,-dat enkele uren geduurd heeft. De bemanning heeft kans gezien de installatie te repareren en de „Viva" heeft daarna op eigen kracht koers gezet naar een Europese havpn. Om vijf uur in de ochtend raakte de stuurmachine defect en korte tijd later zond de stuurloos drijvende „Viva" zijn eerste noodbericht uit. Overslaande zeeën spoel den luiken, pressenninss en aan dek staan de zaken overboord. Om 10.40 uur werd het noodverkeer stopgezet, nadat kort te voren de stuurinstallatie weer bedrijfsklaar was gemaakt. (U.P.). Twee bedrijfsongevallen Donderdagochtend is de arbeider O. tij dens werkzaamheden aan het IJmuidense Sluisplein door het dak gezakt van een in aanbouw zijnd kantoor. De man moest met een gebroken pols en een hoofdwonde naar het Antoniusziekenhuis worden vervoerd, maar kon later huiswaarts gaan. Op de in aanleg zijnde spoorbaan bij de Hagelingerweg in Driehuis kwam de 40- jarige arbeider S.D.B. uit Andijk tussen de buffers van een goederenwagen en een loc. De man is met pijn in de borst ter observatie in het Antoniusziekenhuis opge- Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Altho van Parr. Vechtstroom van Car diff. Elbe van Rotterdam. Heriot van Gran gemouth. Fountain Abbey van Goole. Lore Ottens van Mantyluoto. Deo Favente van Le Palice. O. A. Brodin van Newport News. Falcon van Londen. Volento van Middles- borough. Grootekerk van Antwerpen. Tromp van Domsö. Missouri van Port Talbot. Con- fid van Aalborg. Vegaland van Rotterdam. Vertrokken zijn: Randane naar Oslo. Harry naar Rotterdam. Ciudad de Bucara- manga naar Rotterdam. Gordias naar Bre men. Th. Larson naar Philadelphia. Stien- tje Mensinga naar Hull. Catharina S naar Kopenhagen. Utrecht n. Antwerpen. Gezina Hendrika naar Rotterdam. Bierum naar Rotterdam. Tukker naar Halmstadt. Horst naar Delfzijl. Lucas M naar Frederikstadt. Unden naar Blyth. Mees Cremer naar Borg- stadt. Zuiderzee naar Rotterdam. Viking n. Maassluis. Navis naar Grangemouth. Tjoba naar Londen. Frey naar Malmö. Albert V naar Imminigham. Unitas naar Rotterdam. Trajanus naar Hamburg. Draco naar Rotter dam. Ursaminor naar Aarhus. Forel naar Delfzijl. Argo naar Sarpsborg. Ara naar Stockholm. Nato naar Antwerpen. VAKONDERWIJS OP OPENBARE LAGERE SCHOLEN Vóór 1 maart van elk jaar moet de ge meenteraad, voor elke daarvoor in aanmer king komende soort van openbare lagere scholen vaststellen het getal wekelijkse les uren, gedurende hetwelk in dat jaar vak onderwijs zal worden gegeven. Aan de openbare scholen voor gewoon la ger onderwijs wordt gedurende 175 uren, aan de openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs wordt gedurende 12H uren en aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs wordt gedurende 39 uren per week vakonderwijs gegeven. Het aantal verplichte onderwijzers aan deze scholen, de hoofden daaronder begre pen bedraagt voor 1957 onderscheidenlijk 76.2 en 14. B. en W. stellen de raad thans voor, ter vaststelling van het getal wekelijkse lesuren het besluit te nemen, hetwelk in ontwerp bij de stukken is gevoegd. De „Minerva" in veiligheid De „Minerva", het 313 ton metende Ne derlandse schip dat, zoals gemeld, in de nacht van eerste op tweede kerstdag voor de kust van Zuid-Engeland in moeilijk heden was,ligt nu in Tynemouth te laden. Het schip had beide ankers moeten uit gooien en volle kracht vooruit moeten sto men om niet door de storm achteruit tegen de kust te worden geworpen. Niettemin kwam het tot een mijl voor de kust. Daar op werd om hulp gevraagd. Later, toen het weer rustiger werd, kon de „Minerva", die leeg van Plymouth was gekomen, de reis voortzetten. Ondanks de beroering in het Midden- Oosten hebben op Eerste Kerstdag toch vele pelgrims het Heilige Graf in Jeru zalem bezociit. Deze foto laat zien hoe pelgrims de grenstouwen tussen nieuw- en oud-Jeruzalem passeren om via het niemandsland de Mandelbaum- poort te bereiken. De boerenvakgroep der LTB heeft na mens een zestigtal bewoners van de Wijker- meerpolder een verzoekschrift aan burge meester en wethouders van Beverwijk ge richt, met het verzoek om te komen tot een betere verlichting in de polder. Momenteel is de toestand in de polder hopeloos. Zodra men bij café de Klomp naar de richting Assendelft gaat, wordt het aardedonker er is geen enkel lichtpunt op dit weggedeelte te bekennen. In de richting Kagerweg is het iets beter, daar hier nog enige gaslantaarns staan, maar nabij de zogenaamde vuurlijn is het weer volkomen duister. Vooral ook voor de vele jongeren, die des avonds de scholen in de omtrek bezoeken zou het een uit komst zijn, wanneer hier een verbetering in zou worden gebracht. DE IJMUIDENSE REDERIJ, de N.V. Visserijmaatschappij Cornelis Vrolijk heeft in de afgelopen weken in het Ierse havenstadje Dunmore een, kleine IJmuidense visserijnederzetting opgebouwd, die de Nederlandse handel in zoute en verse haring nog zoveel mogelijk zal trachten te voorzien van deze schaarse pfbdukten. De zes trawlloggers van de rederij Vrolijk hebben Dunmore als tweede thuishaven, terwijl het walpersoneel van de visserijmaatschappij van de Ierse en Engelse vissers haring opkoopt, die worden gesteurd en gezouten en vervolgens met de naar huis stomende trawlloggers naar IJmuiden worden meegegeven. Op 2 januari vertrekt de Vrolijk- vloot weer naar de Ierse Zee en trekt ook de meesterknecht van het walbedrijf, beter bekend als Wout, weer met zijn mensen naar de Ierse Zee. Het ligt in de bedoeling om ook gedurende januari en februari van Dunmore uit te blijven vissen. De heer B. Vrolijk, die wij gistermiddag om nadere inlichtingen vroegen, ontkende aanvankelijk het gehele bestaan van deze „nederzetting" van zijn walpersoneel in Dunmore, wees de plannen van een ha ringvisserij in de eerste twee maanden van 1957 in de Ierse Zee als „onbekend bij mij" van de hand en onthield zich van elk commentaar. Er doet zich inmiddels het feit voor, dat de Nederlandse reders zich genoodzaakt zien zover mogelijk ter ha ringvisserij en -jacht te gaan om de schaarse aanvoer van de laatste maanden te completeren. In contrast tot deze houding staat de ontvangst van een brief van het visserij bedrijf uit een naburig land, enige uren na het gesprek met de heer Vrolijk: „Volle netten en een goede vaart in het nieuwe jaar gewenst", was de nieuwjaarsgeluk- wens, die vergezeld ging van een klein sieraad, voorstellend de buidel van een net vol visIn bedoeld land erkent men dus wel de waarde der publiciteit. Tengevolge van ijs-afzetting op de vleugels is een Italiaans verkeersvlieg tuig met 21 inzittenden zaterdagavond in de Italiaanse alpen ten westen van Trento neergestort. Na langdurig zoe ken in sneeuwstormen en mist, heeft men het wrak op een berghelling ge vonden. Er waren geen overlevenden. Deze telefoto toont een reddingsploeg die bij het beklimmen van de berg helling de staart van het vernielde vliegtuig passeert. VVBDe Kennemers (op „Watervliet", 14.30 uur): WB: A. Nieuwenhuijs; A. v. d. Schans en K. Kil; R. Luitjes, A. Both en J. Kersbergen; F. Kooimans, J. v. d. Linde, H. Verswijveren, C. Koppen en C. Luntz. WSV '30Kinheim (te Wormerveer, 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en D. Blom; J. v. d. Griend, W. Mol en J. v. Hes- selingen; J. Sluiter, L. v. Hesselingen, F. v. Well, W. Groeneveld en A. Eijke. De loggers van de rederij Vrolijk, die weer naar de Ierse Zee zullen vertrekken zijn de SCH. 171 „Cornelis Vrolijk", SCH. 153 „Onderneming 4", SCH. 117 „Onder neming 3", SCH. 135 „Cornelia Maria", SCH. 27 „Onderneming 2" en SCH. 7 „Willy". In Dunmore heeft de rederij, zo bericht men ons uit Ierland, een groot huis ge huurd voor de verzorging en verpozing van de bemanningen der schepen, die de haven binnenvallen en voor het IJmuidense wal personeel. Tevens is een der IJmuidense vrouwen met haar man meegereisd om te zorgen voor de warme maaltijden voor hét walpersoneel en de proviandering van de schepen. Zijn onze inlichtingen juist, dan laat de rederij Vrolijk in Noorwegen twee speciale kotters bouwen voor de haringvisserij in deze contreien. De afdelingen Beverwijk, IJmuiden en Velsen-Noord van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houden op dinsdag 29 januari in het gemeentelijk ontspan ningslokaal een gezamenlijke bijeenkomst. Deze zal geheel in het teken staan van de IJmond en de problemen, die hieraan vastzitten. De inleiding zal worden gehouden door de heer W. Mensink. De afdeling Beverwijk van de vereniging Het Witte Kruis zal in het wijkgebouw aan de Baanstraat een moeder- en kleutercur sus organiseren, die op 1 januari zal aan vangen. Elke dinsdag wordt een cursus avond gehouden. Men kan zich hiervoor opgeven bij de wijkverpleegsters, de kraamverzorgsters en aan het wijkgebouw. MARKTBERICHT 27 december Andijvie f0,45f 0,85; prei f 0,36f 0,52; boerenkool f0,25f0,42; groene kool f 0,15 f 0,26; rode kool f 0,09f 0,14; waspeen f 0,23 f 0,42; spruiten f 0,42f 0,97. Jaarvergadering amateurfotografen De jaarvergadering van de Beverwijkse vereniging van amateurfotografen is vast gesteld op vrijdag 4 januari. Naast de behandeling der jaarverslagen vermeldt de agenda een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren R. M. Akse, H. Mantje en W. Natte, waarbij laatstgenoem de zich niet herkiesbaar stelt. Als kandidaat voor deze functie van secretaris worden gesteld de heren A. Dib- bets, J. P. de Visser en P. J. de Vries. Marktprijzen van donderdag: Heilbot 3,40- 2,30, gr. tong 4,20-3,80, grm. tong 3,70-3,10, kim. tong 3,50-3,10, kl. tong I 3,50-3, kl. tong II 3-2,50, tarbot I 2,80-2,10 per 1 kilo. Tarbot II 124-110, tarbot III 72, tarbot IV 62-44, schartong 40-31, gr. schol 37-26, grm. schol 36-26, kim. schol 52-36, kl. schol I 58- 41, kl. schol II 60-32, schar 32-13, v. haring 25-18,50, makreel 51-47, gr. schelvis 38-27, grm. schelvis 34-25, kim. schelvis 28-22, kl. schelvis I 28-20, kl. schelvis II 31-17, wijting 24-12, gr. gul 57-46, mid. gul 43-41, kl. gul 31-28, kl. haai 27-17, ham 134-120, poontjes 20-14, kl. koolvis zw. 36-26, kl. koolvis wit 37-35 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 162-114, gr. koolvis zw. 92- 74, gr. koolvis wit 100-84, gr. leng 126-120 per 125 kilo. Marktaanvoer van donderdag: 590 kisten tong en tarbot, 9 heilbot, 5 tongschar en schartong, 850 schol, 70 schar, 2000 haring, 15 makreel, 1655 schelvis, 910 wijting, 115 kabel jauw en gul, 5 leng, 70 haai, 5 ham, 55 poon, 115 koolvis, 31 diversen. Totaal 6500. Besommingen van donderdag: IJM 72 Bea trix f 19.310, KW 8 Deining f 4.620, KW 45 f 3.450, 74 f 8.610, 141 f 9.350, 135 f 6.100, 46 f 5.000, 114 f 3.590, 51 f 2.170, 91 f 3.480, 104 f 3.780, 169 f 3.750, 147 f 3.720, RO 2 f 2.780, HD 108 f 4.150, KW 69 f 3.770, KW 57 f 3.380, 59 f 3.280, 52 f 3 410, IJM 78 f 1.420, KW 208 f 3.890, 54 f 5.230, AM 18 f 3.650, 16 f 3.730, KW 105 f 3.000, 63 f 2.750, 12 f 3.270, 79 f 3.980, 77 f 440, 72 f 2.490 98 f 3.310, 96 f 4.560, 33 f 6.020. 133 f 3.990, 210 f 2.960, drie trawlers met f 53.900. IJMUIDEN Dokters Zondag: J de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954, P. J. W. van der Toorn, Fr. Naere- boutstraat 70, tel. 4084 en F. M. van Ste kelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Op nieuwjaarsdag (ingaand 12 uur) heb ben dienst: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; P C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614 en C. H. de Jonge, Hofstedestraat 48, tel. 5652. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apothe-k Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Op nieuw jaarsdag is deze apotheek eveneens ge opend. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur en op nieuwjaarsdag: mej J. Win ter, Evertsenstraat 3, tel. 5529 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telef. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. Verseléwel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tele foon 3553. Van maandagmiddag 12 uur tot nieuw jaarsdag 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvliet- straat 8, Velsen (N.), tel. 02510 3745. Van nieuwjaarsdag 9 uur tot 's avonds 12 uur: mej. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48. tel. 4169. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree straat 61, tel. 3150. Van af maandagavond 6 uur en nieuw jaarsdag wordt de dienst waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, telef. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 (op zondag) en D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 (op nieuwjaarsdag) te raadplegen. Apotheken Zondag en dinsdag: Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen- daal, tel. K 2500 22181, ApotherV De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santoort- Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Zondag hebben dienst: voor Driehuis en Santpoort: zuster De Jong. Brederoodsche- weg 45, tel. K 2560 8756; voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zuster Gomes, Leeuwe riklaan 39. Op nieuwjaarsdag hebben dienst: voor Driehuis, Santpoort: zuster De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378; voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zuster Kui per, J. P. Coenstraat 145 en voor IJmuiden- Oost, Velsen en Velsen-Noord: zuster Nap, Rembrandtlaan 5. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijks straatweg 16, tel. 02512 240. Van maandagmiddag 12 uur tot nieuw jaarsavond 12 uur: D. C. Smelik. Middel weg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. Winterartikelen bij de vleet De volgende gevonden voorwerpen wer den aangegeven bij de Wijk aan Zeese politiepost: grijze want, paar gebreide handschoenen, kinderwant, zwarte nappa- dameshandschoen, gebreide dameshand schoen, portemonnee met inhoud, oorhan gertje, gebreide kinderdas en een lederen riem. DUIVEN-TENTOONSTELLING. Op zaterdag 5 en zondag 6 januari vindt in café „De Streng" een tentoonstelling plaats, die wordt georganiseerd door de Heemskerkse postduivenhoudersvereniging „De Vredesduif".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10