Bolsward stond burgemeester maar node aan Beverwijk af „Arend Reijm" KORTING 5 tot 50 °i° Dure groente en bolbloemen op de laatste markt van 1956 Maison Verhoef Kerkdiensten Dr. G. H. Klamer is de IJmuidense schippers dankbaar voor hun steun Visserij- varia Uitbundig afscheid van een geliefde familie Bruinsma AUT(T14JltKHAl (pa van Glasverzekering ZATERDAG 29 DECEMBER 1956 15 Toch een feest Onderlinge strijd bij de B.D.C. Publiciteit Land- en tuinbouwbank 40 jaar Postzegel-oorlog Makelaar C. Visser Hzn Dinsdag atleten-handbal op „Watervliet" „DE BILT" EN DE VISSERIJ CASTRICUM Uitgevaren visserijvaartuigen HEEMSKERK WIJK AAN ZEE Mutatie bij de rijkspolitie ZELDEN ZAL EEN STAD zo hartelijk afscheid hebben genomen van haar vertrekkende burgemeester, als Bolsward gisteren heeft gedaan eerst officieel in de raadzaal van het prachtige renaissance-raadhuisje en des avonds wat luid ruchtiger, maar met minstens evenveel toespraken, in „De Doelen", waar alle verenigingen en corporaties hun afgevaardigden ingepropt hadden, om te ge tuigen van de volhartige dank voor het vele, dat de heer J. G. S. Bruinsma voor stad en streek heeft gedaan. Het was de laatste raadszitting, vóór burgemeester Bruinsma officieel zijn ambt in Beverwijk aanvaardt, toen te half drie des mid dags in een stampvolle raadzaal het echtpaar Bruinsma werd binnengehaald en een vuurwerk van toespraken losbrandde, dat tot diep in de schemering duurde. Hollands en Fries door elkaar is er gesproken, maar het kwam allemaal recht uit het hart van een bevolking, die een hoge waardering voor deze bijzonder inven tieve en charmante burgemeester heeft gekregen gedurende de bijna tien jaren, dat hij Bolsward heeft helpen opstuwen naar een bijkans internationale faam. Onder de oude eiken balken van de pas in volle glorie herstelde raadzaal - uit de restanten van dit herstel werd voor het echtpaar een magnifieke dekenkist als aan denken getimmerd, besneden door een Friese kunstenaar met burijn en beitel - heeft de heer Bruinsma zijn laatste vroed schap in de stad, die hem kennelijk lief is geworden, gepresideerd. Tientallen burge meesters uit het Friese land waren naar Bolsward gekomen, om deze plechtigheid bij te wonen, de „Fryske Akademy" ver tegenwoordigde een dankbare schare die naren van kunst, wetenschap en cultuur en de verzamelde geestelijkheid uitte haar waardering voor de perfecte samenwerking met het wereldlijk bestuur onder deze bur gemeester. Thuis heeft Bolsward deze raadzitting kunnen horen, dank zij P.T.T., die het plaatselijke draadomroepnet had ingeschakeld voor een directe reportage van dit afscheidsfeest. „Dat", aldus loco-burgemeester J. Praamsma, „wel degelijk een feest was, omdat men terug kon zien op tien zeer vruchtbare bewindsjaren en bovendien zich verheugen mag over de promotie van de zo geliefde burgemeester." Deze heeft zelf het een en ander uit het recente verleden verteld en gezegd, dat zijn gelukkigste jaren bepaaldelijk in Bolsward moeten hebben gelegen. Uiteraard verwijl de hij als fel voorvechter van de Europese integratie ook bij de proefverkiezingen, die in 1951 een hele stad ter stembus deden gaan, waarbij bleek, dat meer dan negentig percent van de bevolking, geldend als een afspiegeling van het Nederlandse volk, vóór Europese eenwording stemde. ADVERTENTIE voor alle rijbewijzen: BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gedipiom. Auto- en Motorrtyschool Hagelingerweg 154 Santpoort - Tel K2560 8930 Diederiks en Bakker leiden in dam-toernooi In het „Statenhuis" hebben de Bever- wijkse dammers de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. In af deling A is het Chr. Bakker gelukt een fraaie overwinning op Nic. Adelaar te be halen, in een spannende wedstfijd ver kreeg Bakker in het eindspel enig positie voordeel en hierdoor werd Adelaar ge dwongen een schijf te offeren, dit gaf hem even vrij spel, maar het was slechts uit stel van executie, want Bakker maakte geen fout en kon op tempo winnen. H. Diederiks had het deze avond niet moeilijk, in het middenspel maakte K. Nij- man een fout die aan Diederiks een schijf winst en doorloop naar de damlijn be zorgde, hierna had verder spelen voor Nij- man geen zin en gaf hij zich gewonnen. D. van As, boekte ook deze avond opnieuw verlies, thans was het K. Kikke die de punten op hem veroverde. Wegens het late uur werden de partijen tussen J. G. HagenaarW. H. de Graaf en S. D. HoogvorstE. Reinhout, afgebroken, beide partijen worden vermoedelijk remise. In afdeling B heeft E. Stam in een totaal gewonnen stand op nonchalante wijze van P. Nijman verloren, beter deed het A. Al- bers toen hij in een goed gespeelde partij tegen J. Komen iets voordeel wist te krij gen, buitte hij dit uit en behaalde de volle winst. A. van Son maakte geen fout; in een regelmatig gespeelde partij wist hij in het eindspel D. Willems tot overgave te dwingen. In afdeling C volgt de benjamin van de vereniging A. Diemeer nog steeds het goe de spoor, thans wist hij op fraaie wijze zijn partij van Ph. Geerling te winnen. C. Ploeger verloor deze avond twee par tijen, respectievelijk van Chr. Dijcks en A. v. d. Heijden, terwijl L. Klein de pun ten op R. Schutter wist te veroveren. KLAVERJASDRIVE VAN „HOLLAND SPORT" In het clubhuis café Sport heeft de Bever wijkse klaverjasclub „Holland Sport" een klaverjasdrive gehouden die als volgt eindigde: 1. mevrouw Woning 4826 pnt.; 2. J. v. d. Kolk 4782 pnt.; 3. J. Valk 4757 pnt.; 4. A. v. d. Ham 4756 pnt.; 5. C. Bleyendaal 4729 pnt.; 6. J. Komen 4719 pnt.; 7. T. v. d. Zon 4636 pnt.; 8. mevrouw Valk 4592 pnt.; 9. P. Schoorl 4569 pnt.; 10. B. Peters 4531 punten. De wedstrijd had een sportief verloop, en na afloop werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter de heer J. Muys. GYMNASTIEKUITVOERING VAN S.S.S. Op woensdag 9 en donderdag 10 januari geeft de r.k. gymnastiekvereniging SSS te Beverwijk haar jaarlijkse uitvoeringen in het KSA-gebouw. Deze staan onder leiding van de heer H. M. van Rijn. De heer Bruinsma wilde zich niet wagen aan een voorspelling van zijn beleid in Beverwijk, waar de problemen nieuw en ingewikkeld zjjn, maar hij wist wel bij voorbaat, dat hij het stadhuisje zou missen, het carillon, de stad en de bevolking. Met bewogen stem wenste de scheidende zijn gehoor en de hele stad Bolsward een ge lukkige toekomst toe. „Zijn benoeming in Beverwijk leek eerst een sprookje", zo begon de heer Praamsma zijn speech, waarin hij gewaagde van de harde realiteit, die dit sprookje bij nader inzien bleek te zijn. Hij herinnerde aan de overstelpend vele initiatieven, die de heer Bruinsma in het belang van Bolsward heeft genomen, initiatieven, welke later nog door verscheidene raadsleden breedvoerig uit de doeken werden gedaan. „Hij was bezield, nee bezeten door de slogan „Bolsward voor uit", zo merkte de loco-burgemeester op, „zowel in materieel als ideëel opzicht heeft hij Bolsward uit de dommel gehaald". Na het uitreiken van de erepenning der stad, waarmee de heer Bruinsma tot ere burger werd gepromoveerd en de belofte, dat er in de burgemeesterskamer een uit het oude eikenhout van de raadzaal ge maakte dekenkist met de gesneden allego rieën Kunst, Arbeid en Wetenschap er op, stond te wachten als afscheidsgeschenk, hebben nog zeer velen het woord gevoerd. Zoals de senior uit de raad, de heer Boekema, die wat verwonderd was over de tegenspraak tussen des burgervaders woor den en diens daden: hij, die altijd zo voor het opvoeren van het bevolkingsoverschot is geweest en industrieën aantrok om de jongelui niet naar andere gewesten te zien afvloeien, gaat nu zelf met een acht-man- sterk-gezin naar Beverwijk. Nadat de heer E. de Jong zijn visie op de burgemeester had gegeven en herinnerd had aan de volmaakt originele manier, waarop deze „Bolletongersdei (Stierendon derdag) nieuw leven inblies - hij waar schuwde de Wereldomroep, dat er iets groots zou gaan gebeuren en lichtte tóén de boeren in, dat de radio kwam, zodat zij wel verplicht waren iets op touw te zet ten.... heeft de gemeentesecretaris be dankt voor de goede menselijke verhoudin gen, die er dankzij de persoon van de scheidende burgemeester tien jaar lang op de secretarie hebben geheerst, heeft de kabinetschef van de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland zijn onverdeelde waardering voor de heer Bruinsma geuit („hij heeft het Provinciaal Bestuur aan het denken gezet over de blijkbaar grote waarde van de publiciteit") en hebben verscheidene burgemeesters uit omliggende gemeenten hun woorden ge voegd in de lange rij. Nadat ook de Fryske Akademy zich had laten horen in de per soon van haar voorzitter, heeft de burgerij afscheid kunnen nemen van het gezin Bruinsma, dat in de burgemeesterskamer bijeen, duizenden handen heeft moeten drukken. Hetgeen des avonds herhaald is tijdens de spontane manifestatie der ver enigingen, die hun aanhankelijkheid en dank kwamen betuigen in een stampvolle zaal. Bolsward heeft zijn eerste burger node aan Beverwijk afgestaan - de heer Bruinsma zelf heeft zich met moeite van het vriendelijke stadje losgemaakt. Groepscommandant rijkspolitie Tot commandant van de rijkspolitie, groep Heemskerk is met ingang van 1 ja nuari benoemd de heer P. Vijn uit Amster dam. ADVERTENTIE KEUtlEHERLAAh De prijs voor originaliteit onder de - afscheidsredevoeringen, die afgestoken S werden in Bolswards oude raadhuis bij o het vertrek van burgemeester Bruinsma j naar Beverwijk, zou zonder twijfel te- S recht komen bij de vertegenwoordiger 8 j van de Protestants-Christelijke fracties in de raad daar, de journalist E. S. de g JongHij verliet het platgetreden pad, 8 dat al zovele voortreffelijkheden van P de scheidende had zien voorbijschuif e- len en dook allereerst in de historie van c des heren Bruinsma's voorgangers, om daarna de zaken te verhalen, die de burgervader niet heeft tot stand ge- r bracht. Over zijn voorgangers waren eigen- lijk alleen legendes bekend, wist de heer De Jong, die eenzelfde legende- f vorming rond de heer Bruinsma zag ontstaan. Ene burgemeester Pieter 8 Koopman is eens op en neer van Leeu- g 8 warden naar Den Haag geschaatst, om een oudtante te bezoeken en een andere voorganger heeft enige jaren in de k Haagse Gevangenpoort gezucht. Burge- t 3 meester Haitsma Muiier van Bolsward onderdrukte eigenhandig een aardap- peloproer in de jaren zeventig van de 8 vorige eeuw Onder de zaken, die niet tot stand g zijn gekomen paradeerden een stand- g 8 beeld van Johannes Brugman, de be- 8 kende oratorische pater, naar wie de k 8 burgemeestersfamilie haar zoon ver- 8 noemde, een kruis op de Martinitoren, g een automarkt, die er wel geweest is, S3 maar een zachte dood stierf wegens ge- brek aan actief, een kunstnijverheids- school en de baard, die mannelijk Bol- sward zich zou aanmeten ter gelegen- f heid van de stadsfeesten van vorig jaar. Het is bij een snorretje gebleven. En het door de burgemeester heet- k begeerde officiële ambtscostuum bleef 8 g eveneens uit („al is er wel eens een 8 o pakje gehuurd"), tegelijk met een nieuw R 8 vloerkleed voor de gerestaureerde raad- s zaal8 8 In elk geval zal Beverwijk hoogst- g 8 waarschijnlijk niet te klagen hebben g 'i over leven in de Scheijbeeck-brouwerij, 8 als dat zo doorgaat. 8 8 8 DOOOOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO In de maand januari zal de r.k. land- en tuinbouwbank aan de Breestraat te Bever wijk 40 jaar bestaan. Dit jubileum zal onder andere worden gevierd met een tweetal feestavonden in het Kennemer Theater, waaraan medewer king wordt verleend door een aantal be kende radio-artiesten. ADVERTENTIE op al onze artikelen a cov»«^ Brees,,aa'17 SpCCIAAijM^ Beverwijk Deze postzegel, die in purper is uitge voerd, geeft een beeld van de Egypti sche strijd tegen de Brits-Franse en Israëlische invasie. Men ziet luchtlan dingstroepen, een brandend schip en strijdende mannen en vrouwen. ADVERTENTIE Alle ruiten, ramen en deuren van uw woning 1.50 per kamer Eén ruit stuk kost u meer dan de gehele jaarpremie. Ook in 1957 VISSER uw makelaar. ALLE ASSURANTIëN Keuze uit 60 maatschappijen. Maasstraat 1 - Telefoon 4830 Ter gelegenheid van de nieuwjaarsdag zal de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" haar traditie handhaven om op deze dag een andere sport onder haar leden te gaan beoefenen dan atletiek. De Suomi-leden zullen op het sportpark „Watervliet' handbalwedstrijden spelen tegen ploegen van de A.V. „Lycurgus" uit Krommenie, die de gasten zijn. Met deze gasten gaan de Suomi-leden 's avonds in het sportpaviljoen „Water vliet" een gezellige bijeenkomst houden. JAARWISSELINGSBIJEENKOMST P.v.d.A. IN BEVERWIJK De Beverwijkse afdeling van de Partij van de Arbeid organiseert in samenwer king met de Vrouwengroep op vrijdag 4 januari in de bovenzaal van het veiling gebouw 't Centrum de jaarwisselingsbij eenkomst. Spreker is de heer Harmsen uit IJmuiden. Het overige deel van het pro gramma wordt verzorgd door het politie ke lekencabaret „De Valreep". In de grote zaal van het Hervormd Jeugdgebouw hield gisteravond dr. G. H. Klamer, metereologisch medewerker van het weerinstituut in De Bilt, voor de leden der IJmuidense redervereniging en ande re belangstellenden uit de visserij een in leiding over weerverschijnselen. De helaas maar weinig talrijke bezoekers kregen op duidelijke wijze een overzicht voorgeschoteld over het ontstaan, en de ontwikkeling van depressies. Onze weer- toestand wordt immers goeddeels bepaald door de gevolgen van de ontmoeting tussen droge polaire en vochtige subtropische lucht. De inleider gaf nog een kleine indruk van het werk op de zogenaamde weerka mer van het K.N.M.I. en de spanningen die de weerkundige zwaar kunnen gaan drukken als men bedenkt hoeveel schadt er door een onjuiste voorspelling kan ont staan. Ondanks dat de stormwaarschuwing verplicht zes uur voor het begin van de storm bekend moet zijn gemaakt, hebben de Nederlandse metereologen zichzelf ten doel gesteld om twaalf uur voor het begin De laatste Beverwijkse groentemarkt van 1956 kenmerkte zich door een kleine aan voer met vrij hoge prijzen voor alle pro- dukten. Er was nog andijvie van de koude grond zowel als uit de kassen; de prijzen varieerden van 0.52 tot 0.85 per kilo. Spruiten liepen ongeveer een halve gulden per kilo in prijs op, de geschoonde par tijen kwamen tot 1,39 per kilo, maar voor de ongeschoonde werd ook graag tot 1.25 per kilo betaald. Waspeen zag men weinig, hierdoor liepen de prijzen op tot 0.62 per kilo. Er bestond veel animo voor boerekool die nog tot 0.42 per kilo ging, groene kool werd tot voor 0.27 per kilo verkocht. Minder vlot ging het met de rode kool, die niet veel hoger dan tot 0.14 per kilo kwam. Prei was moeilijk uit de grond te krijgen, een kleine aanvoer met prijzen tot 0.61 per kilo, selderijknollen brachten het tot 0.36 per stuk. Er was voorts een bescheiden aanbod van tomaten, waarbij vooral de belangstelling uitging naar de goede kwaliteit, die tot voor 2.per kilo verkocht werden, de sla varieerde van 0.07 tot 0.20 per struikje en soepgroente ging tot 0.19 per bosje. Dure bolletjes Op de bloemenveiling is de kerstdrukte weer voorbij en gaat nu de belangstelling alleen uit naar de bolbloemen die in steeds ruimer sortering aan de markt komen. Vrijdag waren de kopers weer in grote getale naar de Beverwijkse bloemenveiling gekomen om allen te trachten iets van de kleine aanvoer in hun bezit te krijgen. Het gevolg was dat de prijzen veel hoger lagen dan de voorgaande dagen. De tulpen in de soorten Rose Copland, Paul Richter, Olga, Krelage Triumph. White Sail en Hildegar- de varieerden van 1.20 tot 1.80 per bos. Bij de narcissen ging de grootste belang stelling uit naar de „Early Perfection" en de „Californië", die tot 1.10 per bos gin gen. Blauwe druifjes varieerden van 0.17 tot 0.36 per bosje. De eerste crocussen kwamen nu ook aan de markt en de aan voer van potplanten was niet groot. al een waarschuwing via de radio de ether in te kunnen laten zenden. Spreker besteedde eveneens aandacht aan de waarnemingen die door de beman ningen van trawlers op zee gedaan worden en hij sprak een hartelijk woord van dank uit aan het adres van allen en in het bij zonder aan de schippers van de IJmuiden se trawlers „Thorina", „Vios", „Allanwa- ter" en „Klaas Wijker". De eerste twee zijn al uitgerust met speciale instrumenten en de derde zal binnenkort volgen. „De gegevens die u doorzendt zijn voor ons van het allergrootste belang en wij blij ven dan ook op uw aller medewerking re kenen", verzekerde dr. Klamer. Tenslotte gaf hij nog enige vergelijkings- cijfers over het aantal waarnemingen die in de afgelopen perioden gedaan zijn, In het seizoen 1955, dat liep van juni tot en met november kwamen 864 waarnemingen binnen en in hetzelfde tijdvak van dit jaar totaal 2828, een vooruitgang dus van ruim 300 percent. Voor het hospitaalkerkschip „De Hoop" waren deze cijfers respectievelijk 630 en 835. Na de pauze belichtten enkele films nog enige kanten van de visserij onder andere met de documentaire „Visverzorging aan boord" gemaakt door Albert Brosens in op dracht van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Jeugddienst in Hervormde kerk Zondagavond 6 januari, 19 uur, vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugd dienst plaats, waarin zal voorgaan ds. F. D. Emous, Ned. Herv. predikant te Rot terdam. Organist is de heer G. J. Moed. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. A. H. v. d. Werff, Bak- kummerstraat 48, telefoon 428; zr. R. v. Beers, Kon. Julianastraat 14, telefoon 544. 1 januari: dr. H. J. v. Nievelt, Burg. Lom- menstraat 10, telefoon 354; zr. R. v. Beers; apotheker: P. v. Ouwerkerk, Burg. Lom- menstraat 6, telefoon 500. „Corso"-theater Castricum: zaterdag en zondag 7.15 en 9.30 uur: „Begeerte en plicht." Zondagmiddag 3 uur: „De ijzeren handschoen". Dinsdag, woensdag en don derdag, 8 uur: „Onstuimig bloed". Nieuw- jaarsmiddag, 3 uur: „Eiland der Pyg meeën". Woensdag 19 december: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Ariadne IJM 18, Eveline IJM 116. Vrijdag 21 december: m.t. Wiron IV IJM 209, Ada VL 7 naar Vlaardingen, Burgemeester Heus- dens VL 27 naar Vlaardingen. Donderdag 27 december: m.l. Heemstede IJM 53, Syma Petronella KW 76 (ex Excelsior III KW 76); m.k. De Twee Gebroeders IJM 3, Dage raad IJM 4, Maartje IJM 8. Poolster IJM 11, Neeltje IJM 240, Petronella KW 31, Gijsbertha KW 61, Jacoba KW 105. Grote belangstelling voor Kinheims loterij De voetbalvereniging „Kinheim", die enige maanden geleden ten bate van haar jeugdwerk een grote verloting op touw zette, had de trekking vastgesteld op vrij dagavond in het gemeentelijk ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat. No taris J. H. Bremmers uit Beverwijk ver richtte de trekking onder grote belang stelling, maar het was daarna nog niet be kend wie de eigenaar is geworden van de fonkelnieuwe Solex-bromfiets. De heer E. Sanders, Kinheims voorzit ter, heeft zich afgevraagd of later de oude ren niet zullen bedenken, wat er voor Kinheims jeugd en de jeugd van na de oor log, die aan een algemene verwildering leek ten prooi gevallen, was gedaan. Hij voelde zich mede verantwoordelijk om deze jeugd uit een verdrukking te halen, waartoe deze verloting was gehouden om te proberen aan een klein gedeelte van de opvoeding daadwerkelijk mee te werken. De Kinheim-jeugd wist gelukkig tot twee maal toe in de KNVB-jeugdkampen een prijs te behalen; een eerste en een ereprijs. Hij dankte voor de spontane medewerking van Velsens gemeentebestuur en van de notaris om ook hierin te helpen de jeugd tot goede wereldburgers op te voeden. Er waren 8000 loten uitgezet en hiervoor wa ren drieëntwintig prijzen beschikbaar. Hoewel men na de trekking nog enige tijd bijeen bleef, werd niet bekend wie de ge lukkige eigenaar van de bromfiets is ge worden (nr. 7431). JAARWISSELINGSBIJEENKOMST P. v. d. A. IN CASTRICUM De Partij van de Arbeid afdeling Castri cum zal haar gebruikelijke jaarwisselings bijeenkomst houden op donderdagavond 3 januari in hotel „De Rustende Jager". Als spreker fungeert de heer W. Mensink uit Haarlem. De hoofdschotel van het pro gramma wordt gevormd door het optreden van de bekende voordrachtskunstenaar Willem van Capellen. DE ELF VAN ADO ADO uit Heemskerk zal zondagmiddag een bezoek brengen aan Always Forward. De bezoekers komen uit in de volgende opstelling: doel: Burger; achter: De Graaf en Van Tunen; midden: v. d. Kolk, A. Dam en Welboren; voor: T. Dam, G. van Tunen, Groot, N. van Tunen en De Wit. „WIJK AAN ZEE" THUIS TEGEN Z.V.V. In de thuiswedstrijd tegen ZVV komt Wijk aan Zee zondagmiddag als volgt in het veld: Doel: L. v. d. Mey; achter: J. Schellevis en G. de Winter; midden: Scholten, Dirks en Bol; voor: Seysener, F. Schellevis, T. de Win- ten, S. v. d. Mey en J. v. d. Mey. „STRANDMEEUWEN" SCHUDDEN DE KAARTEN In de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeu- wen" werden de volgende resultaten be haald: 1. C. Aardenburg 4750 pnt.; 2. mevr. Bol 4650 pnt.; 3. P. de Boer 4465 pnt.; 4. G. Postma 4410 pnt.; 5. mevr. Paap 4308 pnt.; 6. J. v. d. Mey 4266 pnt.; 7. C. de Boer 4117 pnt.; 8. mej. L. Paap 4112 pnt.; 9. J. Paap 4080 pnt.; 10. mevr. v. d. Mey 4013 pnt.; 11. mevr. Seysener 3957 pnt.; 12. M. G. Seysener 3876 pnt.; 13. N. Bol 3869 pnt.; 14. L. Schelvis 3559 pnt.; 15. P. Schelvis 3524 pnt. ADVERTENTIE Maandag 31 december is onze salon 's middags om 3 uur gesloten NAT. EN INTERN. DAMESKAPPER Kennemerlaan 184 - Telefoon 4825 Prijzen van vrijdag. Heilbot 2,60—2,40; gr. tong 4,10; grm. tong 3.90; kim. tong 3,70; kl. tong I 3,60; kl. tong II 2,90; tarbot I 3,00—2,50, per kg. Tarbot II 112; tarbot IV 8250; schartong 4641; gr. schol 32; grm. schol 3634; kim. schol 45; kl. schol II 6122; schar 2812; bot 3631; v. haring 2317,50; makreel 4034; gr. schelvis 3732; grm. schelvis 3226; kim. schelvis 30—24; kl. schelvis I 28—22; kl. schelvis II 2818; wijting 248: gr. gul 5846; midd. gul 42—37; kl. gul 25—20; kl. haai 22—21; poontjes 1915; kl. koolvis zw. 20; kl. kool- vis wit 36, per 50 kg. Gr. kabeljauw 276 102; gr. koolvis wit 10884, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 23 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 135 kisten schol, 180 kisten schar, 5 kisten bot, 694 kisten haring, 4 kisten makreel, 560 kisten schelvis, 330 k's- ten wijting, 45 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten haai, 30 kisten poon, 15 kisten koolvis, 24 kisten diversen. Totaal 2080 kisten. Besommingen van vrijdag. IJM 32 Elie f13.700; 1 trawler met f 11.000; SCH 171 f 11.730; KW 15 f4130; KW 85 f2930; KW 35 f360; KW 60 f280; KW 56 f350. Met ingang van 1 januari is tot opper wachtmeester der rijkspolitie in Castricum bevorderd de wachtmeester le klasse, de heer J. Kloos. Zondag, maandag en dinsdag IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, zater dag 20 uur; avondgebed. Zondag 10 uur: ds. J. van den Berg, 19 uur: ds. Joh. Bronsgeest. Maandag 19.30 uur: ds. J. van den Berg (Uren, dagen, maanden, jaren). Dinsdag 10 uur: ds. J. van den Berg, nieuwjaarsdienst. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. Langman van Amsterdam, 19 uur: ds. D. Tersteege van Santpoort (jeugd dienst). Christelijke Belangen, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden (jongerendienst), maandag 19.30 uur: ds. D. C. van Wijn gaarden (oudejaarsdienst); dinsdag 10.30 uur: ds. D. C. van Wijngaarden (nieuw jaarsdienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, zondag 9 en 10.45 uur; ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur; ds. W. Diepersloot; maandag 20 uur; ds. J. van Leeuwen; dinsdag 10 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk, zondag 10 en 16.30 uur: ds. R. Kok van Veenendaal, maan dag 19.30 uur: ds. C. den Hertog en dinsdag 10 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, zondag 10 uur, Cultu reel gebouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, zon dag geen dienst; maandag 19 uur: oude- jaardienst ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, zaterdag 19 uur: algemene voorbereiding; zondag 8 uur: vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Ves pers; maandagavond 19.30 uur: Lof van oudejaarsavond; dinsdag: 8 uur: vroeg mis, 10 uur: hoogmis; donderdag 9 uur; Heilige Dienst. Baptistengemeente (zaal Cult. Belangen) zondag 10 uur: J. Baartse uit Haarlem. Leger des Heils, geen opgave ontvangen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, zondag 10 uur: ds. S. de Roest, maandag 19.30 uur: ds. J. H. W. Dickhout; dinsdag 10 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, zondag 10 en 17 uur; ds. J. van Leeuwen; maandag 20 uur; ds. W. Diepersloot en dinsdag 10 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, zon dag 10.30 uur: ds. J. M. de Jong van Drie bergen; maandag 19 uur; de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, zondag 10 uur: Joh. H. van Oostveen uit Voorburg, maandag 19 uur: J. Sevensma uit Amsterdam, Heilig Avondmaal; dinsdag 10.30 uur: J. Se vensma uit Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, zondag 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, zondag 10.15 uur: ds. H. J. A. Haan te Leiden, dinsdag 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, zon dag 10 uur: ds. L. Brink; maandag 19.30 uur: ds. L. Brink; dinsdag 10.30 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, zondag 10.30 uur; ds. B. J. J. Naessens van Heemskerk; 19 uur: geen dienst; maandag 19.30 uur; ds. H. P. Huisman; dinsdag 10.30 uur; ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, zondag 10 uur: de heer Kloos uit Gouda; maandag 20 uur: de heer Polderman (Heilig Avond maal). BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, zon dag 10 uur: vie. W. Leenman; maandag 19.30 uur: ds. J. O. Norel; dinsdag 10 uur; ds. J. O. Norel. Irenekapel, zondag 10 uur: ds. F. C. Willekes; maandag 19.30 uur: ds. F. C. Willekes; dinsdag geen dienst. Populierenlaan, zondag 10 uur: ds. H. Huisman; maandag 19.30 uur; ds. W. Oorthuys; dinsdag geen dienst. Jeugd- kapel „Groene Huis", zondag 10 uur: heer A. Boer; maandag geen dienst; dinsdag geen dienst. Geref. Kerk, Moensplein, zondag 10 en 17 uur: ds. C. Meyer; maandag 19.30 uur: ds. C. Meyer; dinsdag 10 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv.Gemeente, Prinsesselaan, zon dag, geen dienst; maandag 19.30 uur: ds. A. Noorman van Zaandam; dinsdag geen dienst. Maranatha, zondag 9.30 uur: bidstond, 10 uur: de heer A. A. Esmeyer uit Amster dam; 19 uur: de heer A. A. Esmeyer; maandag 19 uur: de heer J. Dammuller uit Alkmaar (Heilig Avondmaal); dins dag 10.30 uur: de heer J. Dammuller. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, zondag 10 uur; Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondagsschool; 16.30 uur: Kindersamen komst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle samenkomsten staan o.l.v. le luite nante L. Benjamins. Voor maandag en dinsdag geen opgave ontvangen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 uur: ds. J. A. Eekhof; maandag 19.30 uur: ds. J. A. Eekhof; dinsdag geen dienst. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 uur: ds. B. J. J. Naessens; maandag 19.30 uur: ds. B. J. J. Naessens; dinsdag geen dienst. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, zondag 10 uur: ds. No rel van Beverwijk; maandag 19.30 uur: ds. v. d. Staay van Amsterdam. Geref. Kerk, zondag 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts; maandag 19.30 uur: ds. A. A. Leenhouts; dinsdag 10.30 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: „De Toorts", zondag 9 uur: ds. mr. G. A. Alma, Amsterdam-West: maandag 19 uur: ds. J. Kroon, Spaarndam; dinsdag 9 uur: geen dienst. Dorpskerk, zondag 10 uur: ds. D. ter Steege, 19 uur: ds. M. Groenenberg, Am sterdam; maandag 20 uur: ds. D. ter Steege; dinsdag 11 uqr: ds. D. ter Steege. (Na afloop nieuwjaars-ontmoetings samenkomst). Chr. Gereformeerde Kerk, zondag, 10 uur: ds. A. H. Schippers, 16 uur: ds. J. P. Geels; maandag 19.30 uur: ds. J. C. Ma- ris; dinsdag gecombineerde dienst in Haarlem-Noord. Geref. Kerk, zondag 10 en 17 uur: ds. J. W. M. C. de Kluis; maandag 20 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis; dinsdag 10.30 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), zondag 10.30 en 15 uur; ds. N. Bruin. Voor maandag en dinsdag geen opgave ontvangen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11