Velsens cultureel leven in de komendezveek Agenda voor Velsen PROFITEERT vanaf heden van de Kennemer antaarn De brand er in! 3*1!. 6ebr.fi Hay ter Kostuums - Tweed- en Winterjassen - Regenjassen - Jongens Coats - Delana artikelen Wollen Vesten - Sporttruien - Zeifbinders Overhemden - Sokken - enz. enz. y H. Lugtig hartelijk gehuldigd Comité Hulpverlening Hongarije te IJmuiden Voorschotten voor het gemeentepersoneel A flossing van de wacht Jaarwisselingsbijeenkomst van Partij van de Arbeid TAXI NODIG? - BEL 5 000 Vallende bladen Mand afvegen Geluk! l Fotofeest ZATERDAG 29 DECEMBER 1956 Thalia: zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. Een imposant schouwspel is de film „M oby Dick" naar het gelijknamige boek van Melville vervaardigd. Gregory Peck heeft de zware taak om de haat voor de witte walvis Moby Dick in de persoon van kapitein Achab gestalte te geven. Hij doet dat met al zijn acteertalent, geheel door de regisseur vrijgelaten. Dit geldt ook voor het spel der andere steracteurs Richard Baschart, Leo Gen,n en Orson Welles (als predikant). Dit heeft tot gevolg dat de teksten fraai tot hun recht komen zij worden gedeclameerd bijna en ge acteerd maar hun evocatief vermogen verdrinkt in de gigantische feitenregie, die adembenemend is. De al te preciese aan dacht van de regisseur voor het feitelijke materiaal schenkt de spelers de gelegen heid om te proberen uit hun rol te halen wat er in zit. Hierdoor raakt men niet we zenlijk betrokken bij de film; hij heeft geen eenheid van regie. Maar deze bezwaren nemen niet weg dat het bijna mythische verhaal van de door zijn intense haat verontmenselijkte kapitein Achab spannend verfilmd is. Thalia: dinsdag 3, 7 en 9.15 uur. Woens dag 8 uur: „Stad op stelte n". Deze verrukkelijke film is ongetwijfeld een der beste van het tweetal Laurel en Hardy, de dunne en de dikke. Zij moeten in dit ver haal het eigendomsbewijs van een goud mijn naar een goudzuiver arm meisje bren gen, dat een geraffineerd boevenechtpaar tot voogdij-oudars heeft. „Stad op stelten" is een van de oudjes van Laurel en Hardy; maar iedere keer dat wij hem zagen heb ben we ons tranen gelachen. Omdat de vertoning kennelijk voor de vakantiejeugd wordt gegeven, dienen de ouders gewaarschuwd dat in het voorpro gramma een naar, vervelend en geestbe- dervend muziek-showfilmpje wordt ge draaid van bijna een half uur. Dat is dan de tijd die „Stad op Stelten" te kort komt om de advententiemededeling waar te ma ken, dat hij anderhalf uur kostelijk amu sement garandeert. N. ,,Marcella, een circuskind" (Thalia, donderdag 8 uur). Tegen de achtergrond van het emotionele, gejaagde circusbestaan, waarin een voedingsbodem ligt voor men selijke conflicten en waarin tevens de om standigheid en sfeer ontbreken om die con flicten tot een evenwichtige oplossing te brengen, wordt in deze film een episode belicht uit het leven van een klein meisje, dat haar vader verloor door een ongeval aan de trapeze en van haar moeder, die ook aan de trapeze werkt en voor beiden in de levensbehoeften moet voorzien, niet de aandacht krijgt, die het verlangt en no dig heeft. Aanvankelijk schijnt zij een wonderkind, de kranten spreken als zoda nig over haar sinds zij op het slappe koord een paar verrassende kunstjes maakt. Maar als zij eenmaal een ongelukkige val doet, heeft zij angst voor haar hele leven en weigert de oefeningen voort te zetten. Ze wordt naar een kostschool gestuurd waar de belangstelling voor haar een heel an dere aard krijgt. De breuk, die hierdoor tussen moeder en dochter ontstaat schept spanningen voor beiden, die door de ma kers van deze film vaak treffend in beeld werden gebracht. Brigette Fossey men kent haar uit de destijds bijzonder vee) succes gehad hebbende film „Verboden spel" speelt Marcella. Hoewel er mo menten zijn, waarin zij indruk maakt krijgt men toch vaak het gevoel, dat aan haar spel te veel „geknutseld" is. Wanneer men kinderen in een dramatische film een be langrijke rol laat spelen blijkt het feit, dat het kind zelf nooit de situatie begrijpt waarin het door volwassenen wordt ge plaatst, regisseurs meestal voor onoplos bare moeilijkheden stellend. V. Zondagmiddag om drie uur kan men in Thalia genieten van „De ontmaskering der veedieven". U mag driemaal raden waarover het verhaal gaat. Juist! De strijd tussen flinke cowboys en laffe dieven. Veel Scene uit „Moby Dick" paarden en veel schieten. Ruim een uur lang. „Johnny Concho" (W. B. Theater, vrijdag t.m. zaterdag). Frank Sinatra is de broer van een beruchte revolverheld en uit hoofde van deze geprivilegieerde posi tie kan hij een 'herenleventje leiden in één der kleine plaatsjes in het wilde Westen. Niemand durft hem iets te doen omdat iedereen bevreesd is voor zijn broer, de dictator van de plaats. Totdat deze beruch te bandiet valt door de kogels van een andere „gunman" en het uit is met Johnny's bevoorrechte positie. Nu pas blijkt, dat Johnny een lafaard is. Iedereen keert hem de rug toe en hij verlaat het dorpje. Er is één meisje, dat in hem blijft geloven en hem narijdt. Een predikant in een naburig dorp, waar de jongelui willen trouwen, helpt johnny over zijn angst heen en deze gaat terug naar zijn geboorteplaats, waar hij de angstige bevolking door zijn moedig gedrag weet over te halen de nieuwe dicta- tor-revolverheld te doden. De film onder scheidt zich van het vele andere, dat op dit gebied geboden wordt, doordat Frank Sinatra zijn rol overtuigend weet te spelen en zelfs de ommekeer in de laffe Concho aanvaardbaar weet te maken. Hier en daar schemert zelfs iets van humor door, hetgeen op zichzelf al een aanbeveling vormt, even als het feit, dat Sinatra ook in deze film niet zingt. F. D. „Jacht zonder genade" (Kennemer Theater, vrijdag t.m. zondag). De mis daad is voor de filmproducenten altijd een geliefkoosd onderwerp. Ook de strijd tus sen de „slechte" en „goede" mannen zal in een dergelijk verhaal vrijwel nooit ont breken. Zo is het ook in deze film waarin een ten onrechte veroordeelde politieman na zijn ontslag uit de gevangenis in zijn eentje de strijd aanbindt tegen een groep bandieten die de haven van San Francbco terroriseren. De uitslag van de diverse vecht- en schietpartijen is voor de gerou tineerde kijker nauwelijks een probleem en de vraag is alleen nog maar welke boef er het eerst uit de weg geruimd wordt. Op systematische wijze en in kleuren wordt het allemaal voorgeschoteld en de ene misdadiger na de andere valt in handen van de edelmoedige wreker die tenslotte in een persoonlijk duel met zijn grootste vijand afrekent. Ook deze keer- -is er dus- niets 'nieuws onder de zon. Het verhaal wordt langs rechte lijnen afgewerkt tot het onvermijde lijke einde. Allan Ladd is de eerlijke en oprechte held, Edward G. Robinson is eveneens geknipt voor de hem toebedeelde rol. En mede door het spel van deze beide acteurs is deze film ruim voldoende om de verveling gedurende vijf kwartier te ver drijven. „Abott en Costello in Alaska" (Luxor theater, vrijdag tot en met zondag, matinee) De beide zotten Abott en Costello be drijven ditmaal hun grimassen in het grimmige Alaska. In indrukwekkende bontjassen gehuld, beschermen zij „Goud klomp Joe", die zich voortdurend van kant wil maken wijl het zangeresje niet van hem houdt. Veel vrienden schijnen de goudzoeker en de beide komieken niet te hebben, want de kogels fluiten hen steeds maar om de oren. Maar vrolijk blijft de film toch en de scènes in de barre sneeuw velden ontlokken een onbedaarlijk gelach. De film stelt, zoals gebruikelijk in dit soort rolprenten, geen enkel probleem. De opzet om het publiek enkele vrolijke uren te bezorgen, is overigens volkomen ge slaagd. Vrijdag heeft de VEM te IJmuiden uit voerig afscheid genomen van de heer Hen drik Lugtig, die na een vijfenveertigjarige loopbaan, waarvan de laatste tijd als pro curatiehouder, van een welverdiende rust gaat genieten. Hoe de heer Lugtig gewaardeerd werd, werd duidelijk tijdens een reeks glanzende toespraken waarin alle goede hoedanig heden van de scheidende procuratiehouder duidelijk tot uiting kwamen. Het woord werd onder meer gevoerd door de heer ir. F. Thiel, directeur van de VEM, die de carrière van de heer Lugtig roemde en zijn waardering uitsprak over de grondige ken nis van de scheidende procuratiehouder op het gebied van de wettelijke voorschriften. Voorts spraken nog de heren M. Jimmink, als oud-collega, de heer N. Noordzij, na mens het walpersoneel, de heer J. C. Pronk namens de rederij, de heer J. Berkhout, als oud-,,1 eer ling" van de heer Lugtig en de heer Siemens namens het VEM-kantoor- personeel en namens de Proveto. De heer Lugtig, die talloze geschenken in ontvangst mocht nemen dankte ontroerd voor de vele blijken van belangstelling waarbij hem duidelijk gemaakt was dat hij naast zijn slechte eigenschappen ook nog goede kwaliteiten had. Deze huldiging van een groot IJmuide- naar werd bijgewoond door vrijwel alle schippers van de VEM, vertegenwoordigers van de rederijvereniging en het walperso neel. De financiële verantwoording hulpver lening Hongarije luidt: laatste stand f 19.653.28; ontvangen giften: Jongensclub Jozef 10, N.N. 20; totaal 19.683.28. Financiële bijdragen voor hulp aan de Hongaren in Velsen kunnen gestort worden op giro 270475, t.n.v. de penningmeester van de Velser Gemeenschap te IJmuiden met vermelding „Hongarije", of gebracht worden op het bureau, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden (gebouw Cultureel Centrum, kamer 1). JAARWISSELING BIJ HET HUMANISTISCH VERBOND Het Humanistisch Verbond, gemeenschap Velsen, houdt een nieuwjaarsbijeenkomst op woensdagavond 2 januari in het Cultu reel Centrum. Het wordt een gezellige avond met een programma van zang, viool- en pianospel, voordracht en een kort woord van bezinning Woensdag 8 januari wordt de eerste van waarschijnlijk drie huiskamerbijeenkoms ten gehouden. ADVERTENTIE 1/ ER - ZIJN - WEER - SPOTKOOPJES ZIET - DE - ETALAGES I Uitsluitend onze bekende kwaliteiten, nu voor V E R L A PRIJZEN! Zuiver wollen kamgaren De minister van Binnenlandse Zaken heeft de gemeentebesturen, bij zijn circu laire van 14 december, meegedeeld, dat voor het rijkspersoneel maatregelen in voorbereiding zijn met betrekking tot de bezoldiging en enkele daarmede samen hangende onderwerpen ingaande 1 januari 1957 of de eerste dag van de loonweek, waarin genoemde datum valt. Het ver dient, naar de mening van de bewindsman, aanbeveling de gemeentelijke bezoldigings regeling in dit stadium ongewijzigd te laten en, naar analogie van de voor het rijksper soneel gevolgde gedragslijn, te volstaan met een indirecte verhoging van de bezoldiging ingevolge een afzonderlijk besluit. Op grond van 't vorenstaande stellen B. en W. de raad voor het college te mach tigen, aan het personeel werkzaam in dienst der gemeente de uitkering van de verhoog de salarisbedragen maandelijks c.q. weke lijks, bij wijze van voorschot, te doen ge schieden. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 29 december tot en met zaterdag 5 januari. ZATERDAG 29 DECEMBER IJMUIDEN Vereniging van oud-leerlingen van de gem. Visserijschool; feestavond voor leden en donateurs in hotel Augusta, aanvang half acht. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- Nadat de laatste Brits-Franse troepen uit Port Said waren vertrokken, namen de Egyptische troepen de stad weer in. Een jubelende menigte begroette de Egyptische troepen en beklom de tanks zoals de foto laat zien. Op donderdag 3 januari wordt in de ge meentelijke vergaderzaal aan de Abeelen- straat te IJmuiden-Oost de jaarwisselings bijeenkomst van de afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid gehouden. Aan deze avond werken mee: de IJmuider Volksstem, de cabaretgroep „De Valreep" en mejuffrouw dr. R. de Bruyn-Ouboter. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Veroordeeld wegens mishandeling Vijftig gulden boete of vijftien dagen hechtenis vonniste de Haarlemse politie rechter, mr. J. G. Petersen, tegen een 23- jarige veehouder in Santpoort, aan wie mishandeling ten laste was gelegd. De man had op 4 november tijdens een rustpauze van de voetbalwedstrijd VelsenIVV een man gestompt en geslagen, omdat deze een bal van jongens had afgepakt. Dat vond de veehouder onsportief, waarom hij tot handtastelijkheden overging. De officier van justitie, mr. R. W. H. Pitlo had zestig gulden boete geëist. Vader Tijd schuift op mijn bureau jaarlijks enige zijner kleurigs te voetstappen: de ka lenders, die als een memento mori aan onze wand hangen, de dagen, weken en maanden aftellende, zich boven het le ven der mensen verheffend tot tijdeloze wandmeubels. Dat is een diepe filosofie, nietwaar, maar de kalenders zelf zijn wat materiëler, naar ik heb gemerkt. Zoals het fraaie werkstuk, dat Radio Holland eens in de twee jaar doet verschijnen en dat voor de jaren 1.957 en 1958 mens wat worden we oud per kleurig schild herinnert aan de vredige en wereld omspannende taak van radio en telegrafie. Zoals ook de Verenigde Steenkolenhandel, die het tel kens weer zoekt in foto's uit binnen- of buitenland. Nu uit het buitenland-Engeland met zijn heerlijke plekjes en zijn kostelijke steden, gevat in de schrijn van landschappen als Essex, Kent en het Lake-dis trict. Volgend jaar eens een heel ander idee, V.S., daar blijven we fris bij. Tenslotte ons aller viskalen- der voor het nieuwe jaar. Met alle sectoren, waaruit het bedrijf, hoe loszanderig het menigeen soms mag toelijken, toch echt is opgebouwd. Met Zeeuwse meisjes om in te bij ten en met een trawler om mee uit vissen te gaan (met de meisjes voornoemd zou dat öök geen kwaad idee zijn), met de netten van het IJselmeer en een bijzonder geslaagde tekst achterop, die de leek wat bitwijs poogt te maken in het geheimzinnige gedoe met sleepnetten en korren, oesters en mossels. Hetgeen geen overdadige luxe kan genoemd worden, want ondanks alle nobele in spanningen van voorlichtings diensten weet de gemiddelde Nederlander, ondanks zijn ver bondenheid met varen en van gen nauwelijks het verschil tussen een kano en een wal visvaarder, al zal hij ze niet metéén door elkaar halen. Verantwoordelijk voor dit goede stukje wandversiering waren de afdeling vis van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad en de drukkerij Trio, die er tezamen kennelijk hun uiterste best op hebben gedaan. Mogen wij hopen, dat de bladen maar langzaam val len van alle drie de kalen ders. experiment was, moet dat nog eens dunnetjes overgedaan worden en dan wat meedoen, fotografen en fotbgrafinnen. Oyerigpns: die fotokring; heeft zich in de korte tijd van haar bestaan een aardige allure weten te verwerven, gezien de werkstukken, die er worden ingestuurd. En Velsen bergt veelbeloven de mannen en vrouwen achter zoekers, dat blijkt. Elders in dit miniatuurtje vindt ge aandacht, besteed aan een nieuwe „viskalender"t maar daarmee is de nijver heden van de Visvoorlichting nog geen volledig recht gedaan en dat zou wreed zijn jegens de harde werkers van IJmui- dens Sluisplein. Want ziet: wanneer gij vis op uw dis hebt geproefd, van de huiselijke schelvis onder uw eigen- ka merlamp tot de tong met een precieuze witte wijn onder het rozig schijnsel van een kost baar etablissement, dan kunt ge voortaan uw bezoedelde lippen besmuikt afvegen aan het papier, dat de visvoor lichting de wereld heeft inge stuurd: servetjes met mooie plaatjes voor alle restaurants en cafés zijn er uit IJmuiden gepost tot het astronomisch aantal van 135.000. Allemaal servetjes. Hoeveel uitzetten zijn dat? ccocccooococ<x>coc<x>co3ocoooccooooocc>oocc Q Q N ademaal de woensdag i nog ver van ons bed is 3 3 en de oudejaarsdag na- 5 bij, wil ik u allen, 3: 3 trouwe steunberen van mijn gebabbel en lieve 3 glimlachsters om mijn 3 gekout, alsmede u, ver- beten zwijgers over dit 3 gedaas, alvast een alles- 8 zins gelukkig 1957 toe- 3 zwaaien en daar aan 8 voorafgaand: een klin- kende jaarwisseling vol goede gedachten. Tot: volgend jaar! ocooooooooooooo ooocoocococooooooooc De Fotokring Velsen heeft zich eergisteravond in het zaaltje naast de Bethlehem- kerk en onder de schutse van de rode ster, die de IJmuiden- se groenstrook overstraalt, een feestavond aangemeten onder de naam „hutspot". Geen groots feest, maar wel een als zodanig bedoeld samenzijn met een bandje, het trio Tony van Laar en een lief zangeresje en een hersengymnastiekje en een spraakwatervalletje. Echt wel lief allemaal, maar vaart zat er bepaald méér in de foto's, die ook deze avond weer zijn be keken en gehonoreerd met cij fers. Aangezien het een eerste Mijn eigen vuilnisman heeft me de woorden aan de pen ont trokken. Want hij komt, peinzend op tweede kerstdag over de werkerasdageni, die nog komen gaan voor dit oude jaar teneinde is en daarné over de vuilnisbakken vol met kerstbomen en gebroken engelen en huiverende slingers, tot mij met een voor stel. Het voorstel tot reprise van het jeugdfestijn van dit eigenste jaar, toen in begin januari op het kale stuk van het Marktplein de kerstbomen van een hele gemeente zo vrolijk en tot zoveler groots vermaak in laaiende vlammen opgingen. Weet ge nog, hoe de duizendkoppige jeugd, die deze avond loge zat bij een fik van een fik, waaraan zij zelf had mee geholpen, genoten heeft van die kerstbomenbrand, en weet ge nog, hoe wij zeiven allemaal mee hebben gevierd het feest van de rode haan, die zo uitbundig koning kraaide en zijn hoge, rode staart hief tegen de flatgevels van de straten rondom? Weet ge nog, hoe gloeiend het was, toen al die drieduizend zoveel kerstbomen tegelijk tot asse verteerden? Dat moet weer gebeuren, daar mag nooit meer iets aan ver anderen, zegt mijn vuilnisbakbewaarder en ik zeg het hem voluit na. Hij wil het echter nóg mooier maken en ook werke lijk alle sparren te pakken zien te krijgen, opdat het vuur nog twee maal zo mooi wordt en de vreugde drie keer zo heftig. Net als in andere gemeenten, die deze boomverbranding na de Nieuwjaarsdag op touw en stapel zetten, wil ook hij rollen drop of lollies uit laten loven voor elke kerstboom, die er wordt aangebracht. Dat snijdt dan aan twee kanten, meent hij met opbouwende geest: aan de kant van de snelle opruiming der dan waardeloos geworden kerstmeubels én aan de kant van het tegengaan der privé-fikkies. En dan de IJmuider Harmonie er bij om de brand en de stemming aan te blazen. Ik ben vóór. Altijd trouwens, in zulke gevallen. Velser Ge meenschap doet ge mee? Welaan dan, slaat de drop en lollies vast maar in het kan een schoon en fraai brandje worden, want dan komen ze pas los. Poes in de pan. hond in de pot? Een goed vrind vertelt my meewarig de historie van de kippebout in de Bloemstraat, daar neergevlijd in een pan ter consumptie tijdens het feest van kerst. Meneer Van Hattem had op een wildavond liefst twee kippebouten ver overd en was daarmee geheel verheugd huiswaarts getrok ken, waar moeder opgetogen over de buitenkans aan de slag toog en maandagmiddag in het schuurtje de overleden hoen ders in de soeppan deponeer de. Met het raampje open, an ders stoomde het zo, nietwaar? Toen kwam de buurvrouw. En buurvrouw had een massa te vertellen over de toebereid selen tot de nakende feest dagen, moeder evenzeer, zodat lij het er nu misschien nog wel over gehad zouden hebben, ware het niet, dat op een wreed moment de poes drui pend binnentrippelde en ietwat bedeesd om zich heen ging zit ten kijken, zich schuchter het hoofd likkend. Er werd wèl geroken, maar het was meer onraad dan kip en na de ren naar de keuken bleek er onherstelbaar leed te zijn geschied: poes had in een fraaie zweefduik de pan van het vuur gestoten, de kippen er uit doen zwemmen en zich daarna uitvoerig het buikje gevuld met een kerstbout, zo als zij in jaren niet meer had geproefd. Is nou het spreek woord „Poes in de pan" of „Hond in de pot"Tóch een knappe kat. straat, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. WOENSDAG 2 JANUARI Humanistisch Verbond, 20 uur jaarwis selingsbijeenkomst Cultureel Gebouw. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, Heide- straat, IJmuiden (O.). Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. DONDERDAG 3 JANUARI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. Partij van de Arbeid, Gem. Vergaderzaal, Abelenstraat, jaarwisselingsbijeenkomst. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. VRIJDAG 4 JANUARI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. ZATERDAG 5 JANUARI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. BIOSCOPEN Rex: geen opgave. Thalia: vrijdag 8 uur: „Moby Dick", zater dag 7 en 9.15 uur: idem. Zondag 3 uur: „De ontmaskering der veedieven", 7 en 9.15 uur: „Moby Dick". Maandag: geen voorstelling. Dinsdag (Nieuwjaarsdag): 3, 7 en 9.15 uur: „Stad op stelten". Woensdag 8 uur: „Stad op stelten". Don derdag 8 uur: „Marcella, een circuskind". MARKTBERICHTEN 28 december Andijvie f 0,56f 0,85; spruiten f0,65 f 1,39; prei f 0,22—f 0,61; knollen f 0,12f0 ,38; waspeen f 0.34f 0.Ö2; sla f 0,07f 0,19; witlof f 0,56f0,90; tomaten f 0,35f2,05; boeren kool f0,25f0,42; groene kool f0,12'f0,27; rode kool f 0,09f 0,15; gele kool f0,12 fO,26; soepgroenten f 0,12f 0,18. ADVERTENTIE Lampenier Marktplein 30 ZATERDAG 29 DECEMBER IJMUIDEN Vereniging van oud-leerlingen v. de gem. visserijschool, feestavond voor leden en donateurs in hotel Augusta, aanvang half acht. Theeschenkerij, 11 uur, afscheid de heer L. M. Kamman. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw geopend van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, geopend van 10-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Thalia: 7 en 9.15 uur: „Moby Dick". Rex: geen opgave. ZONDAG 30 DECEMBER Thalia: 3 uur, „Ontmaskering der veedr ven". 7 en 9.15 uur: als zaterdag. Rex: geen opgave. MAANDAG 31 DECEMBER Thalia: geen voorstellingen. Rex: geen opgave.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9